JAK BOSKAMP NIET BANG VOOR CONDITIONELE SLIJTAGESLAG Nederlands handbalteam tevreden met nederlaag Marathon wil werk maken van handbalselectie PIET DE VISSER: COMPETITIE BELGIE BELANGRIJKER PZC/. Trainers en spelers niet in bestuur van sectie profvoetbal 17 Nederlander wil bij RWDM wel voor 4 jaar tekenen Freddy Maertens winnaar van Ronde Sardinië Buitengewone ledenvergadering van Terneuzen Kameraat wint van goedhart Finale schaakkampioenschap basisscholen in Vlissingen VOORSTEL: IEDERE VERENIGING STAAT PER JAAR ANDERHALF UUR VAN TRAINING AF TAFELTENNIS: REVANCHE VAN ZAND 1 OP MZ 3 WOENSDAG 2 MAART 1977 DEN HAAG - Piet de Visser, trainer van het Belgische RWDM, maakt de indruk nauwelijks geïnteresseerd te zijn in de uitslag van de UEFA- cupwedstrijd tegen Fe.venoord. „We hebben de vierde ronde, de kwartfi nale, van het toernooi om de UEFA- beker bereikt en dat is een hele pres tatie", zegt hij. „In hel verleden zijn we nooit verder gekomen dan de tweede ronde. De opdracht, die ik bij mijn indiensttreding van het be stuur meekreeg, luidde dan ook: probeer in ieder geval de derde ronde te halen. Nu zitten we al in de vierde ronde. Halen we ook nog de halve finale, dan is dat mooi meege nomen. Maar als dat niet lukt, is er nog geen man over boord". Niettemin bereidt De Visser zich wel degelijk voor op de wedstrijd legen Feyenoord. die vanavond in Rotter dam wordt gespeeld. De ex-coach van NEC: „Maar ik heb met mijn spe lers nog steeds niet over Feyenoord gesproken. De opstelling van de tegenstander interesseert mij ook niet. Het gaat per slot van rekening om het spel dat wij spelen. We zullen aanvallen, als we dat kunnen en ver dedigen als we dat moeten. Ik houd niet van vaste systemen als 4-2-4 en 4-3-3. Mijn spelers hebben in het veld de vrijheid positie te kiezen". Bijna onbezorgd lijkt De Visser het duel tegen Feyenoord tegemoet te gaan. Maar dat is niet helemaal in overeenstemming met de werkelijk heid. De Visser sleutelt nog aan de verdediging, die door blessures wordt geteisterd. „Dumon sukkelt al enkele weken met een blessure. Hij heeft een injectie gehad, waarvan het resultaat pas na 24 uur merkbaar is. Ik weet dan ook nog niet of ik hem kan opstellen". Ook is het onzeker ol verdediger Cordiez tegen Feyenoord zal aantreden. De Belg tobt met een dijbeenblessure, die hij in een wed strijd van het militaire elftal heeft opgelopen. Een mogelijke oplossing voor De Vis ser is om de Deense international Morten Olsen van het middenveld naar de defensie te verhuizen.,Het is een oplossing, maar wel een die ik bijzonder zou betreuren", aldus De Visser. ..Olsen stel ik het liefst op zijn vertrouwde plaats op het midden veld op. Bovendien houd ik er niet van veelvuldig in het elftal te schui ven. Dat kan de kracht van het team nooit ten goede komen". De Visser leeft uitermate kalm naar het duel tegen Feyenoord toe „Kan sen? Laten we maar rustig afwach ten. Ons doel hebben we allang be reikt. De Belgische competitie is voor mij dan ook veel belangrijker. Ook volgend seizoen wil ik verzekerd zijn van Europees voetbal en om dal te bereiken moeten we in de top van de ranglijst eindigen sport DEN HAAG (ANP) - Dc koninklijke Nederlandse voetbalbond heeft geen gevolg gegeven aan de dringende wens van minister Van Doorn van CRM om in de toekomstige structuur van het betaalde voetbal een directe vertegenwoordiging van de belangenorganisaties van spelers (VVCS), oefen meesters (VVON) en scheidsrechters (BSBV) toe te staan. In het bestuur krijgen spelers en trainers dus geen zitting. (Door Joop van den Berg) KIJKDUIN - Nog geen Belgische franc ('en dat is minder dan zeven cent') zou Jan Boskamp willen inzetten voor de kansen van RWD Molenbeek als deze Brusselse ploeg ruim een jaar geleden om deze tijd had moeten aantreden tegen Feyenoord voor een Europa-cupwedstrijd. „In die tijd", herinnert Boskamp zich als de dag van gisteren, „was de conditie van de RWDM-spelers mise rabel. We moesten het toen in de tweede ronde van de Europa-cup voor landskampioenen opnemen tegen Hajduk Split. De uitwed- strijd tegen de Joegoslavische titelhouder werd een verschrikke lijke blamage voor ons. In het eerste halve uur konden we het nog wel bijbenen, maar toen waren we ook total loss. Iedereen liep op zijn tandvlees, de uitputting nabij. Binnen tien minuten stonden we met 3-0 achter. We mochten van geluk spreken dat die Joegos- laven toen ook wat gas terugnamen, waardoor de schade beperkt bleef tot een 4-0-nederlaag. Op eigen veld verloren we daarna met 3-2", zo verslaat Boskamp de uitschakeling van RWDM vorig seizoen. Verbazingwekkend was het dan ook niet dat deze uiterst professioneel inge stelde Nederlander zich in die tijd groen en geel liep te ergeren over de trainingsaanpak bij Molenbeek: „Ik had me er al wel mee verzoend dat de Belgische voetballers wat losser en nonchalanter door het leven gaan dan de Nederlandse profs, maar wat die trainer Felix Week deed, of beter ge zegd helemaal niet deed, was toch te gek. Stel je voor zeg: full profs waren we. en we trainden maar drie keer per week. Daarom wilde ik ook terug naar Nederland en als die meniscusoperatie er niet tussen was gekomen, zou ik vrijwel zeker naar Ajax zijn vertrok ken". Maar nu - vlak voor het eerste Europa cupgevecht tegen Feyenoord - leeft Jan Boskamp (28) in het gelukkige besef dat de conditie bij RW'DM optimaal is: „Met de komst van trainer Piet de Vis ser is alles bij RWDM veranderd. We trainen nu negen of tien keer per week, en de kans dat we tegen welke tegen stander dan ook een wedstrijd op con ditie verliezen, is uitgesloten. We heb ben dit seizoen de Duitse club Schalke 04 ook zuiver op karakter en conditie uitgeschakeld. Daarom ben ik ook geen moment bang voor een slijtageslag tegen Feyenoord". Jan Boskamp lacht er ook om als hij in de Belgische en Nederlandse sportpers leest dat het individuele talent bij de Nederlandse topclubs groter zou zijn dan bij de Belgische topploegen: „Feyenoord heeft me drie jaar geleden min of meer aan de kant geschoven en gemakkelijk laten gaan naar Molen beek. Maar toch is er geen greintje ran cune bij als ik vaststel dat de Rotter damse ploeg dat grote individuele ta lent nu ook niet meer heeft". over de Noordzee en waai' RWDM voor de wedstrijd van vanavond in train ingskamp is gegaan, wil Jan Boskamp nog eens nadrukkelijk kwijt dat hij geen enkele rancune meer heeft ten opzichte van Feyenoord: „Natuurlijk heb ik me wel eens miskend gevoeld. In België werd ik nota bene in 1975 voetballer van het jaar. en bij Feyenoord ben ik nooit een vaste keus voor het eerste elftal ge weest. Soms mocht ik acht, negen wed strijden achter elkaar meedoen, en dan stond ik er weer naast. Maar later heb ik doorgebroken: Wim Jansen als de meest der meer aan hém", zegt Boskamp, wij- bekende. Joop van Daele. min of meer zend op oud-Fevenoorder Theo Lase- ook Thijs van Wijngaarden en ik. Ruim roms, die in hotel Atlantic RWDM even elf jaar heb ik voor Feyenoord gespeeld komen opzoeken en toch ben ik altijd de eeuwige reserve Boskamp „cht „rter toe. My„ pech gebleven zoals Joop van Daele nu Maar „,s da, mijn bcsle jare„ jp RoJter. achteraf bezien heb ik er toch wel begnp voor dat ik voor Feyenoord altijd tweede keus ben gebleven. Dat lag on- In de voorstellen die het bestuur be taald voetbal in de voorjaarsvergader ing ter tafel wil brengen, krijgen de spe lers en de scheidsrechters wel een stem in de algemene vergadering (of dat ook voor de scheidsrechters geldt, mogen de clubs uitmaken). maar zij kunnen geen lid worden van het bestuur, zolang zij ten minste actief zijn- Het verschijnen van spelers en trainers in de algemene vergadering betaald voetbal, betekent niet dat de afgevaar digden van de clubs hun overwegende positie zullen kwijtraken. De achttien afgevaardigden van de eredivisieclubs en de negentien afgevaardigden van de eerste divisieclubs krijgen volgens de voorstellen in de nieuwe structuur 69,2 procent (of 69,6 procent als de scheids rechters niet worden toegelaten) van het stemmentotaal. Voor reglements- PORTO TORRES - Wereldkapioen Freddy Maertens heeft de ronde van Sardinië gewonnen. Eindstand: 1 Freddy Maertens 16.58.53: 2 Rik van Linden op 2 sec; 3 Patrick Sercu (Bel) op 3 sec; 4 Knut Knudsen op 13 sec, 5 De Vlaminck op 20 sec; 6 Ma rino Basso: 7 Bruno Savonni (It): 8 Giu seppe Savonni (Ita): 9 Pierino Gavazzi; 10 Marcello Bergamo (It) allen op 23 sec. TERNEUZEN - De voetbalvereniging Terneuzen houdt donderdagavond in de kantine van het Zuidersportpark een wijzigingen zal in de toekomst een meerderheid nodig zijn van 75 procent in plaats van 66'h procent zoals thans het geval is. Dit houdt in dat de clubs zonder steun van andere groeperingen geen regle mentswijzigingen kunnen forceren. Het bestuur van het betaald voetbal con formeert zich wel op enkele andere pun ten aan de aanbevelingen, zoals die voorkomen ln het interim-rapport van de structuurcommissie en het rapport Christiaanse. Dat betreft de instelling van een verplichte spelersraad voor elke club en het totstandkomen van een col lectieve arbeidsovereenkomst tussen werkgevers en werknemers in het be taalde voetbal. Bij dit laatste wordt geen termijn van invoering genomed, hetgeen op zijn minst opmerkelijk ge nomed mag worden, omdat in punt vijf van de voorstellen staat, dat de schei ding van bevoegdheden en taken tussen bestuur betaald voetbal en de belange norganisaties opnieuw ter discussie zal worden gesteld, zodra een collectieve arbeidsovereenkomst tot stand is ge komen. De spelersgroep van RWD Molenbeek is in Kijkduin, even ten noorden van Den Haag. in trainingskamp voor de Europacup- wedstrijd tegen Feyenoord. Voor hotel Atlantic laten de voetballers van RWDM zich hier zien. Geheel links trainer Piet de Visser. Vierde van rechts Jan Boskamp. VLISSINGEN - De 33-jarige Arie Kam- meraat uit Koudekcrke heeft een uit stekende kans de Zeeuwse damtitel te veroveren nu hij gisteravond in de eer ste beslissingswedstrijd de 22-jarige Bram Goedhart uit Vlissingen heeft verslagen. Deze twee spelers (beiden lid van Mid- delburgi waren in het toernooi om het provinciaal damkampioenschap op een gedeelde eerste plaats geëindigd-In drie beslissingswedstrijden maken zij nu uit wie de nieuwe titelhouder wordt. Het eerste duel werd gisteravond gespeeld in het clubgebouw van Lammerenburg. buitengewone ledenvergadering naar De met wit spelende Goedhart capitu- aanleiding van de problemen rondom leerde na de veertigste en beslissende het ontslag van trainer Han van der zet van zijn tegenstander De tweede Hooft. De buitengewone ledenvergader ing begint om acht wedstrijd wordt op zaterdag 12 maart gespeeld. daar toch wel begrip voor kunnen op brengen". zegt Boskamp nu. Maar pijn heeft het hem wel gedaan: „Al op mijn veertiende jaar kwam ik bij Feyenoord. Van de gouden jeugdploeg die de Rotterdamse club toen had, zijn in feite maar vier spelers werkelijk Onvergeeflijk En daarom kan deze oud-Feyenoorder ook een gemakkelijke verklaring geven voor de zeer langdurige inzinking waarmee de formatie van trainer Bos- kov nu worstelt. Boskamp daarover: „Ik heb het zelf meegemaakt dat Feyenoord ook in zijn toptijd weieens een inzinking kreeg, maar dan waren er altijd enkele grote individuele talenten die de ploeg er snel overheen hielpen. Moulijn en Is rael vroeger, en vooral ook Van Hane- gem, Kristensen en Wim Jansen. Daarom is het ook een onvergeeflijke fout van Feyenoord dat ze Willem van Hanegem hebben laten gaan zonder dat er een speler van 'netzeifde kaliber voor terugkwam". Met eigen ogen heeft Jan Boskamp de martelgang van Feyenoord in de laat ste weken aanschouwd. Hij zag onder meer hoe de Rotterdammers in En schede voor de Nederlandse beker werden uitgeschakeld door FC Twente, en zondag nog zag hij Feyenoord zwoe gend winnen van NEC. Deze Neder landse steunpilaar van RWDM stelt dan ook nuchter vast: „Het Feyenoord van nu is een ploeg zonder individuele sterren, die het net als Molenbeek van inzet, conditie en bikkelhard werken moet hebben. Daarom mag Boskov na die 2-0-zege op NEC nog zo hard roepen dat Feyenoord er weer bovenop is, toch verwacht ik dat we in de Rotterdamse Kuip volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Een gelijkspel moeten we kunnen bereiken. Trouwens, een 2-1-nederlaag in Rotterdam is voor ons ook al goed. want dan hebben we aan 1-0-winst in Brussel ook voldoende". Geen rancune Even ten zuiden van Den Haag. in het schitterende hotel Atlantic, dat uitziet VLISSINGEN - Het Zeeuws kampioen schap schaken voor basisschoolvijftal- len wordt zaterdag te Vlissingen ge speeld. De organisatie is in handen van de schaakclub Vlissingen. De aanwij zing van Vlissingen door het jeugdbes- tuur van de Zeeuwse Schaakbond houdt verband met de reglementering, dat in de plaats waar de kampioen van vorig seizoen vandaan komt ook de fi nale moet worden afgewerkt. Voor deze finale hebben tien scholen in geschreven. die tevoorschijn zijn geko men uit diverse voortoemooien in heel Zeeland. Bovendien mocht Vlissingen met een extra school deelnemen omdat de Theo Thïjssenschool uit die stad vo rig jaar Zeeuws kampioen werd. Ter- neuzen zal met twee scholen deelnemen in verband met het feit dat hier het grootste aantal vijftallen in de strijd ge bracht werd. Tenslotte werd nog een ex tra plaats beschikbaar gesteld voor die gemeente waar het op één na grootste toernooi werd georganiseerd. Dat werd ook weer Vlissingen zodat de Scheldes- tad met drie teams in dit Zeeuws kam pioenschap is vertegenwoordigd De teams zijn afkomstig uit de volgende plaatsen: district Vlissingen met de Theo Thïjssenschool, die ook dit jaar dam, Feyenoord altijd een Diet stuk te krijgen middenlinie had. Eerst Willem van Hanegem, Wimpie Jansen en Franz Hasil. en later ook nog Theo de Jong. En met centrale verdedigers als Laseroms en Israel was ook moeilijk te concurre ren. Maar al was ik dan meestal twaalfde man bij Feyenoord, toch is die harde Rotterdamse leerschool mij in België wel ten goede gekomen. Toen ik drie jaar geleden bij RWDM kwam, was het veel minder professioneel dan nu. weer kampioen werd, de Vüssmgse Meeverdedigen was eigenlijk niet meer schoolvereniging als tweede en de dan meelopen met een tegenstander. Paauwenburgschool, die de derde Hoe het w®' moest, kon ik dank zij de plaats in het toernooi bezette, district praktijk die ik bij Feyenoord had opge- BGoes: de school uit Driewegen. Uit daan. laten zien" Temeuzen: de Wegwijzer uit Hoek. die de titel daar binnenhaalde en als 2e de christenlijke basisschool Reuzenhoek Zaamslag, district Walcheren: de chris telijke nationale school uit Koudeker- ke. die vorig jaar op schitterende wijze tweede van Nederland werd, district Schouwen-Duiveiand: de openbare Voor Jan Boskamp staat het ook als een paal boven water dat de Belgische top ploegen niet meer onderdoen voor de Nederlandse topclubs. „Anderlecht en Club Brugge, die vorig jaar beide in Europa-cupwedstrijden opzien hebben gebaard, hebben dat wel bewezen". Toch wil de bikkelharde Boskamp wel school uit Oosterland, district Sas van bekennen dat de spanning van de ko- Gent: deTerVolckenburgschooluitSas mende strijd tegen Feyenoord ook aan van Gent en district Wemeldinge: De Moolhoek uit Kapelle. Doordat de christelijke nationale school uit Kou- dekerke vorig jaar tweede werd in de nationale titelstrijd te Utrecht mag Zee land dit jaar twee scholen naar die kam pioenschappen afvaardigen. Het toer nooi wordt gespeeld met vijftallen ter wijl iedere ploeg twee reserves in mag zetten. Het speeltempo is 15 minuten per speler en er wordt een volledige competitie gespeeld, zodat de jeugdige schakers negen partijen moeten spelen. De wedstrijden worden gehouden in Het Anker aan de Bonedijkestraat en ze be ginnen om 11 uur. hem vreet: „De laatste nachten kan ik er nauwelijks van slapen". En even openbaart hij zijn mooiste jon gensdroom, als hij verzucht: „Als ik toch eens het winnende doelpunt in de Kuip zou kunnen scoren voor RWDM. Ik zou gc-k worden van vreugde". Want Molenbeek ligt Boskamp nu aan het hart gebakken: „Over ruim twee maanden loopt mijn contract af, maar als het aan mij ligt, en de financiële voorwaarden zijn goed, dan teken ik voor vier jaar bij". En Boskamp Al juist in de Europa-cupduels tegen Feyenoord de basis willen leggen voor een goed contract... VLISSINGEN - De handbalafdeling van de Vlïssingse sportvereniging Ma rathon vindt dat er snel iets moet ge beuren aan decentrale Zccuse training. Om dat te bewerkstelligen heeft de club een voorstel ingediend bij het Ne derlands Handbal Verbond (NHV) afde ling Zeeland, dat zaterdag 19 maart tij dens de algemene jaarvergadering be handeld zal worden. Marathon vindt dal iedere Zeeuwse club per jaar an derhalf uur van de eigen training moet afstaan voor de Zeeuwse selecties. Rob Uylenbroek uit Hoofdplaat, trainer van Marathon, vertelde„Op die verga dering moet dan ook blijken welke clubs er echt voor een centrale training zijn. Want. wie tegenstemt is dan ook tegen de Zeeuwse selectie". Zoals bekend komt die centrale training maar uiterst moeizaam van de grond. Het grote pro bleem daarbij is het geringe aantal uren dat beschikbaar is om te trainen. Bo vendien vallen die uren op niet al te gunstige momenten. Marathon wil dat spreid gehouden zullen worden, zodat geen enkele geselecteerde hoeft te kla gen over het feit dat de trainingen steeds op verafgelegen plaatsen worden gehouden. „De verenigingen", stelt Rob Uylen broek. „moeten zich er van bewust zijn dat het uitlenen van een speler aan de Zeeuwse selectie in hun voordeel kan zijn. Ze steken er toch iets van op en dat nemen ze weer mee naar de club". De Zeeuwsvlaamse Marathon- trainer» zegt eventuele oppositie van topclubs, als zouden zij geen trainingsuren kun nen missen, niet relevant te vinden. „Die trainen het hele jaar door. De pres taties hangen echt niet af van anderhalf uur meer of minder trainen". Ook be zwaren van verenigingen, die geen spe lers leveren voor de selectie, wijst Uy lenbroek van de hand. „Die clubs kun nen misschien volgend jaar een speler moeten leveren". hier zorgde Maas voor het enige tegen- punt contra Kleinepier. Hier ontspint zich een fel gevecht om hetontlopen van de tweede degradatieplaats tussen MZ 4 en Aloy 3 en RWS. MIDDELBURG - Bij de eerste return wedstrijden in de Zeeuwse afdclings- competitie heeft Zand 1 in de le klas senioren revanche kunnen nemen op de eertijds geleden nederlaag tegen MZ 3 in de openingspartij van de competitie, n beschikbaar komen tijdens De meeste partijen gingen zoals ver- het zaalhandbalseizoen. Met het voorstel wordt bovendien be reikt dat de trainingen regionaal ver- l.I N - Het Nederlands zaal handbalteam blijft verbazen. Na de sensationele overwinning op Noorwegen, waarover de internationale pers nog niet is uitgesproken, bleef de Oranje-brigade in de hoofdronde tegen Oost- Duitsland knap overeind. Het werd weliswaar een nederlaag, maar met de 13-21-eindstand oogstte Nederland opnieuw veel bewondering. Paul Tiedeman. de Oostduitse trainer, sprak lovend over de manier waarop Nederland tegenstand had geboden. „We waren uit op een grote overwinning, want het doelsaldo kan belangrijk worden. We slaagden er echter niet in de behoudende speelwijze, die knap werd uitgevoerd, afdoende te bestrijden. Nederland is de afgelopen jaren - vooral in tactisch opzicht - flink gegroeid". De wedstrijd begon zoals verwacht. De Oostduitsers namen de leiding met 0-2, maar Nederland, favoriet bij de rond 1500 toeschouwers, kwam brutaal terug (2-2) en nam na een kwartier zelfs de leiding toen Beugel een strafworp benutte: 6-5. Die voorsprong ging natuurlijk weer snel verloren, maar Neder land bewees niet van plan te zijn de Oostduitsers verder te laten gaan dan de ingecalculeerde tien doelpunten verschil. De rust kwam met 7-11, en vooral verdedigend gingen de Duitsers er in de tweede helft fel tegenaan. Gelegenheidscirkelspeler Harry Weerman: „Zo moeilijk heb ik het nog nooit gehad. Ongelooflijk hoe die Duitsers je telkens weer van de bal afhielden". De Duitsers hadden daar echter veel vrije worpen voor nodig. Na 9-12 viel het spel dood. Een verdienste van Nederland. Met veel wissels probeerde Tiedeman vaart in z'n team le brengen. Dat lukte slechts gedeel telijk, want na dc vier DDR-treffers die het gat eindelijk definitief maakten (9-16) kwam Nederland nog knap terug. Willemsen. driemaal, en Weerman brachten het Nederlandse deel van de score op dertien. Oost-Duitsland finishte op 21, maar moest het applaus deien met het Nederlandse vecht- ploegje. Oranje-coach Jan Tuik. tevreden de felicitaties in ontvangst nemend: „Op nieuw heeft de ploeg laten zien een opdracht perfect uit te kunnen voeren. Op dat gebied kunnen veel ploegen nog iets van ons leren". Spelbepaler Piet Kivit. op de topscorerslijst van dit toernooi op de vierde plaats, speelde terughoudend:,Ik wilde de zaak rustig houden en misschien kunnen we onze kracht tegen IJsland nóg effectiever gebruiken". Nederland speelde in de volgende opstelling: Wim Pik, Ron de Jonge, Hans Beugel (drie). Paul Schuurkes (twee). Bert Bouwer. Bob Sondaar. Piet Kivit 1Harry Weerman (driet. Geert Oosting. Bert Schimmel 1Peter Verjans en Marcel Willemsen (drie). Oost-Duitsland had in Claus Gruner en Dreibrod z n beste schutters. Zij zorgden samen voor veertien treffers, maar hadden daar voor o.a zeven strafworpen nodig, waarop afwisselend Wim Pik en Ron de Jonge weinig kijk hadden. vacht in drie games maar steeds de thuisclub in laatste instantie de meest succesvolle en dit resulteerde uiteindelijk in een forse 9-1 zege waar bij alleen Peter Boon zich tegen Bram van Gilst gewonnen moest geven. Zand 1 nam daardoor drie punten af stand van Wilno 2 en MZ 3 die thans samen op de voorlaatste plaats staan, een plaats die degradatie inhoudt. Ef fect 2 werd in de clubderby tegen leider Effect 1 weer het kind van de rekening en verloor kansloos met 10-0. Big De uitslagen zijn: Smash 1 blijft Effect 1 op drie punten ,"1"' afstand volgen want de Biggekerker- kers wisten thuis met 8-2 Wilno 2 te be dwingen waarin alleen Ton Slager voor de tegenpunten zorgde via Jan Meyer en Koos van Rooyen-Jakobsen. In de 2e klas A bleef de spanning aan kop volle dig intact want de drie koplopers won nen allen. ONA met 10-0 bij Aloy 4 en Laurens 2 met dezelfde cijfers tegen Answest 1. Goes 1 had in Middelburg méér moeite om tot winst te komen tegen MZ 5 en met name het duo Hac- kenberg en de Herder bood. dankzij een fraaie dubbelspelzege heftige tegen stand. Pas in de allerlaatste partij moest Batavo 35-5. MZ5 via4-6kapituleren. Zand 2 bleef in p" oc Kopposities In de 3e klassen veranderden de koppo sities niet want alle leiders, MZ 6, Zand 3, Big Smash 2 en Effect 3 wonnen hun wedstrijden en behouden de beste pa pieren op de eindzege. Ook de aan de leiding gaande teams in de 4e klassen wonnen ditmaal moeiteloos terwijl Veere 2 in de 5e klas ongeslagen bleef na 8-2 tegen Laurens 6 waarin Peter Blan kenburg en Jo Jacobs ieder eenmaal tcgcnscoorden. Senioren le klas: Effect 2 - Effect 10-10. Zand 1 - MZ 39-l.B.Smashl - Wilno 2 8-2.2e klas A: MZ 5 - Goes 14-6, Aloy 4 - ONA 0-10, Laurens 2 Answest 11CM), SAR 1 - MZ 4 1-9. Laurens 3 - RWS 6-4, Zand 2 - Aloy 3 8-2; 3e klas: Amem. 1 Zand 4 7-3, MZ 6 - MZ 9 10-0. B. Smash 3 - Wilno 3 7-3. Veere 1 - Westerz 13-7, MZ 7 - MZ 10 9-1. Zand 3 - Goes 2 9-1. MZ 11 - MZ 8 2-8. PNL1 - Zand 5 3-7. Laurens4 - B. Smash 2 4-6. Effect 4 - Effect 3 0-10, AKF 1 - SAR 2 6-4.4e klas: Scaldina 2 - MZ 12 10-0, Zand 6 - PNL 2 1-9, MZ 12 - Batavo 1 5-5, Answest 2 - MZ 13 0-10, Laurens 5 - Kapelle 3 7-3, Marathon 2 - NAPM 6-4, Scaldina 1 - MZ 14 9-1, Amem. 2 - Marathon 2 10-0. Amem. 3 - Marath. 3 4-6. Wilno 4 - PNL 3 2-8. MZ 16 - Kapelle 1 0-10. Effect 6 - Effect 5 1-9, Veere 2 - Laurens 6 8-2. Jeugd le klas: MZ 4 - Laurens 1 9-1, Aloy 2 - de 2e klas B goed overeind tegen het wuno4~^s «ddtaa 1'2-8^?and31 - WUno2l6^ bezoekende St. Aloy 3 waarbij alleen Jan van de Voorde tweemaal een steek liet vallen tegen respectievelijk Prum- mel en Verdunnen. Het EWS-duo Schelfhout en Jansen kon bij Laurens 3, ondanks tweemaal winst niet verhinde ren dat de punten na 6-4 toch bij Lau rens bleef, dat vooral dankzij Peter Effect 2 - Zand 2 4-6. Wilno 3 - ONA 1-9. L rens 2 - SAR 1 7-3,3e klas: MZ 10 - Laurens 3 2-8. Kats 1 - MZ 7 1-9. Zand 5 - Marath. 14-6. M7. RWester? 3 4-6, Marath. 2 - MZ 116-4, B. Smash 1 - SAR 210-0. Scaldina 2 - Zand 41-9. Amem. 2 - MZ 9 5-5, Westerz. 2 - Marath. 3 7-3. 4e klas: MZ 14 - Laurens 6. Amem. 3 -Marath. 5 8-2. Zand 8 - Wilno 6 5-5. Kats 2 - Zand 7 6-4. Kapelle 2-MZ 15 4-6. Laurens 4 -Amem. 4 7-3. Francke en Dick Henderikse met succes MZ 12 - B. Smash 2 5-5. Wilno 7 Effect 31-9!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17