Burgemeester Westerhout opende carnavalsfestiviteiten Souburg Maneblussers verwelkomden Prins Bastiaan bij station DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 VEEL BELANGSTELLING VOOR OPTOCHT PRINS JOSEF KREEG SLEUTEL VAN DE BURCHT SOUBURG - Zaterdagmorgen om 11 uur 11 barstte de carnavalsvreugde te Souburg los. Het feest ging uit van de carnavalsviereniging 'De Stoepest- chieters'. Onder zeer grote belangstel ling sprak burgemeester drs. Th. J. Westerhout. vanaf het balcon van het wijkcentrum 'Middenhof aan dc Kaanlstraat, zijne doorluchtige hoog heid Prins Josef 1 en zijn Raad van Elf, as de vele aanwezigen toer „Soub „Souburg is een prettige plaats om te wonen en men wil dit op vreugdevolle wyze vieren. Het is voor mij dan ook een eer om dit grootse feest namens de ge meente te mogen openen," aldus de burgemeester. Hierna reikte hij de sleu tel van de Burcht voor 24 uur over aan Prins Josef 1. Prins Carnaval zei. mede namens de Raad van Elf, het een grote eer te vinden dat de heer Westerhout en diens echtgenote bij dit camavalsge- beuren aanwezig waren. Hij dankte de burgemeester dat hij de start had willen geven tot de viering van dit feest en hiermee het carnaval voor Walcheren had geïntroduceerd. Prins Josef 1 reikte vervolgens de hoge onderscheiding van 'De Stoepeschieters' uit aan de burge meester. die hiervoor zijn dank uit sprak. Hierna werd het feest voor geopend verklaard. De optocht startte met 35 deelnemers in de Zuiderzees traat. In de Kanaalstraat was de eretri bune opgesteld. Aan de optocht werd, naast vele wagens van verenigingen en dergelijke, ook deelgenomen door verschillende majo- rettenpelotons en muziekverenigingen. Voor de deelnemers aan de optocht was een prijs beschikbaar gesteld die in drie groepen door een jury werden beoor deeld- De uitslag hiervan was in groep A: le prijs grote wagen Ringrijdersvere- nigïng, 2e prijs sjeesjes ringrijdersvere- niging 'Kavalkade Ninove' en 3e prijs Prinsenwagen v. d. Stoepschieters. Groep B: le prijs majoretten peloton Oranje-Nassau. 2e prijs V.T.V. Majoretten-Peloton en 3e prijs Mini- MajorettenPeloton Souburg. Groep C: le prijs 'Deltaband', 2e prijs Drumband Kortgene en 3e prijs 'Vlijt en Volhar ding'. Later begon het kindercarnaval in de Zwaan, in de bovenzaal van de spor thal en in het R.C.S.rClubgebouw Met medewerking van de boerenkapel 'De Deurdouwers' uit Hanswecrt en het trio Van Vredegem uit Goes. Speciale gas ten tijdens het carnaval waren de Belgi sche Keizer Don Moritz en zijn gevolg. Vanmiddag (maandag:) wordt het feest voortgezet voor de kleinere kinderen, terwijl de ouderen een kroegentocht zul len houden Schouwburg Middelburg uitverkocht voor musical van Klimopschool MIDDELBURG - De leerlingen van ae Klimopschool te Middelburg brachten zaterdagmiddag voor een uitverkochte schouwburg tc Middelburg de musical 'Jan Klaassen in speelgoedland' van Benny Vreden. Alle leerlingen van de school werkten mee aan het muziek spel. Een tiental leerlingen speelde een rol in het stuk, terwijl de overige vijfenzeven tig leerlingen het koor vormden Leraar Han van den Broeke speelde niet alleen de hoofdrol (Jan Klaassen). maar leverde ook een grote bijdrage aan kos tuums en decors. Joke Jongstra bege leidde de spelers en het koor op de pia no. De aanwezigen werden aan het begin van de voorstelling verwelkomd door de heer J Versteeg, hoofd van de Klimop school, die zich bijzonder verheugd toonde over de grote belangstelling. Hierna beeldden de kinderen de avon turen uit van het meisje dat een appel steelt voor een jarig vriendje, waarna de bakker en de politieagent haar achter volgen. Ook nadat Jan Klaassen de kin deren meeneemt naar speelgoedland wordt de achtervolging voortgezet. Een clown weet echter de arrestatie van het meisje te voorkomen en zodoende ein digt het verhaal toch nog goed. De door de ouders gemaakte kostuums en de decors vormden een kleurrijk ge heel. Aan het eind van de voorstelling was er een waarderend applaus waar mee de dankwoorden van de heer A. J. Klink uit Vhssingen, voorzitter van de oudercommissie, werden onderstreept. Voor de meespelende kinderen en de koorleden waren er bloemen en ook de leerkrachten werden bij de dankbetui gingen niet vergeten. het NIEUWE WINKEL IN JEANS IN OOSTBURG OOSTBURG - Pierre Groosman en Tiny de Smet hebben vrijdag en zater dag hun zaak in Oostburg geopend. Het is de zesde zaak van de familie Groos man. Vier zijn er gevestigd in Sluis, één in Biugge en nu één in Oostburg. De winkel, in de Oostburgse Brouwwe- rijstraat, is gespecialiseerd in Jeans en eigentijdse mode. Hoogtepunt was za terdagmiddag de komst van Patricia Paay naar de nieuwe zaak. De zangeres deelde handtekening en foto's uit aan de zeer vele fans. Honderden bellangstel- lenden werden door de voordeeur naar binnen gelaten en moesten langs de achterkant de winkel weer verlaten. Na een kwartier was de zangeres al door haar voorraad foto's heen. Zij ging ech ter wel verder met het plaatsen van handtekeningen: op armen, buiken en dergelijke. Aan de vraag van een jeug dige fan om een handtekening op zijn achterwerk te krijgen werd na rijp be raad niet voldaan.... Vrijdagavond kwamen al vele belangstellenden de nieuwe winkel bekijken. Gelukwensen waren er van het gemeentebestuur en de winkeliersvereniging. De winkel is uit- egerust met een zogenaamde 'warm- teorgel'. Dat houdt in dat men direct in een behaagelijke omgeving komt. Ds. van Stuyvenberg naar ger. gemeente van Meliskerke MELISKERKE- Ds. Th. van Stuyven berg, predikant van de gereformeerde gemeente te Middelliarnis, die een be roep heeft, aangenomen van de gerefor meerde gemeente te Meliskerke. zal 15 maart afscheid nemen en 23 maart om 7 uur intrede doen te Meliskerke. Hij wordt in het ambt bevestigd door ds. J. van Vliet te Aagtelcerke om 2.30 uur. Ds, Van Stuyvenberg werd 14 december 1926 te Woerden geboren. Hij bezoch t de MULO te Goes en na aanvankelijk in het zakenleven werkzaam te zijn ge weest, studeerde hij theologie te Rot terdam en werd in 1969 predikant te Rotterdam-Zuidwijk. Sinds 8 aug. 1973 is hij predikant in zijn tegenwoordige gemeente. Door de komst van ds. Van Stuyvenberg wordt de vacature ver vuld; die ontstond toen ds. J. C. We- strate in het voorjaar van 1974 naar St. Catherines in Canada, vertrok. 'De Wellinge' uit Middelburg 1500 gulden MIDDELBURG - De scho lengemeenschap voor lager beroep sonderwijs 'De Wellinge' in Middel burg heeft een geldprijs van 1500 gul den gewonnen. De school won deze prijs met de inzendingen voor een een creativiteits-wedslrijd van Biotex, 'De Wellinge' viel hiermee al voor het, vierde achtereenvolgende jaar in de prijzen. De prijs werd zaterdag uitgereikt, tij dens een feestelijke bijeenkomst.in het Feijenoord-stadion in Rotterdam. Te kenlerares. mevrouw C. L. Euwe nam het geldbedrag, dat werd uitgereikt door presentator Koos Postema, voor de school in ontvangst. ,De Wellinge' kreeg de prijs voor de ori ginaliteit van de inzendingen. De school stuurde 225 vaandels in die waren ver vaardigd op vitrage met tekenpapier. Deze techniek was door de school zelf 'uitgevonden'. De prijsuitreiking in het Feijenoord- stadion werd bijgewoond door een dele gatie van de school. Voor de inzendin gen zelf kreeg de 'Wellinge' nog een prijs. Een groep leerlingen mag op 22 april een dag te gast zijn bij de Amsterdamse po litie. Hiervoor worden 32 van de leerlin gen, die aan de vaandel-wedstrijd deel namen, uitgekozen. BIJEENKOMST NCVB 'T ZAND MIDDELBURG - Onder leiding van presidente mevrouw S. Offringa- Kingnia Ifield de NCVB afdeling Middelburg-'t Zand een bijeenkomst in de hal van de Ontmoetingskerk. Deze avond vertelde mejuffrouw T. C. de Vries uit Middelburg over het werk van Amnesty International. Tevens werden de jaarverslagen over 1976 van de afde ling besproken. De volgende ledenver gadering is op 16 maart. Er worden dan dia's vertoond over Rwanda. Bevestiging van ds. Q. van der Vrie bij 'Der Boede' KOUDEKERKE - Ds Q. van der Vrie. predikant van de Vrije Evangelische Gemeente te Rotterdam-Zuid zal 13 maart afscheid nemen van zijn gemeen ten en 3 april om 10.15 uur intrede doen als geestelijk verzorger van het rust- en verpleeghuis 'Der Boede' te Koudeker- ke. Hij zal in het ambt worden bevestigd door ds G. van Bruggen, emeritus pre dikant te Goes. Ds Van der Vrie is 26 juni 1926 geboren. Hij bezocht de middel bare school te Goes en studeerde theo logie aan de theologische hogeschool van de Vrije Evangelische Gemeenten te Utrecht Op 18 mei 1952 werd hij pre dikant te Nieuwvliet waar hij stond tot 1957, toen hij naar Veendam ging. Van 1963 tot 1967 was hij predikant te Wor- merveer, vandaar ging hij naar zijn tegenwoordige gemeente. Ds Van der Vrie was lid van het curatorium van de theologische Hogeschool der V. E. Ge meenten, ook was hij daarvan voorzitter en secretaris. Hij nam te Rotterdam het initiatief tot enkele ineterkerkelijke evangelisatiecampagnes in de wijk Lombar diien. Tentoonstelling in hervormde kerk van Veere VEERE - In de hervormde kerk van Veere is zondagmorgen - na de dienst - een tentoonstelling geopend van werk van gemeente-leden en anderen. Het thema van de tentoonstelling is 'Gelij kenissen in de kerk'. Het is al de vierde keer dat de her vormde gemeente in Veere met eigen werk een tentoonstelling opzet rondom een bijbels thema. Eerder werkte men de figuren van Jozef, David en Mozes uit. De tentoonstelling over de gelijkenissén omvat een boeiend scala aan inzendin gen. De vele gelijkenissen uit de Bijbel zijn op verscheiden wijze uitgewerkt. Er hangen tekeningen, schilderijen, wan dkleden. collages en foto's. „Gelijkenissen in de kerk" is de hele maand maart in de hei-vormde kerk van Veere te zien. De openingstijden zijn overigens beperkt. De tentoonstellin gen is alleen 's zaterdags van twee tot half vier 's middags alsmede 's zondags yo.or en na de oehtenddiens.t van elf uur te bezichtigen. Jaarvergadering Philatelica Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van Philatelica houdt donderdag in gebouw 'De Schakel' aan de Bachten- steene haar jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur be gint, is er een bestuursverkiezing. Af tredend en niet herkiesbaar zijn de he ren Botting en Langedijk. Als kandidaaHeden hebben zich opgege ven de heren C. Grootjans en R. D. Klaassen. Zaterdag houdt de afdeling Middelburg in samenwerking met de postzegelvereniging 'Delta West' een ruilmiddag. Deze wordt gehouden in de kelderzaal van serviceflatDe Schakel te Goes en begint om 13,00 uur. CARNAVALSOPTOCHT NAAR ZUIDERBAKEN RIDDERORDE VOOR LOCO-BU RGEMEESTER W. P. J. BAARS MIDDELBURG - Een groot aantal car- navalvierende Maneblussers en ook andere belangstellenden stond zater dagmiddag op bet NS-station te Mid delburg oin Prins Bastiaan den eerste, die met dc trein om 13.11 uit de richting Arnemuiden arriveerde, te verwelko- Onder de belangstellenden was ook loco-burgemeester W P. J. Baars, die de prins en zijn gevolg, namens het ge meentebestuur van Middelburg be groette. De heer Baars zei de uitnodi ging met genoegen te hebben aanvaard, omdat het gemeentebestuur het optre den van de wijkverenigïng Zuid ziel als een bindend element in de samenleving. Het motto 'Geen gezeur kom uit de sleur' geldt niet alleen voor de leden van de wijkveremging. maar deze vereni ging probeert ook anderen, minder ge zonden en bejaarden, bij het carnavals- gebeuren te betrekken. Het optreden van de carnavalsgroep voor de pupillen van Vijvervreugd, dat zelfs via het tv-scherm te zien was. de bezoeken aan verschillende bejaarden centra en het ziekenhuis, worden door het gemeentebestuur zeer gewaardeerd, aldus de loco-burgemeester. De heer Baars wenste prins carnaval en zijn gevolg tenslotte een goede tijd in Middelburg-Zuid iBlussersgat) toewen ste. Voordat prins Bastiaan het station ver liet. reikte luj nog een tweetal onder scheidingen uit. Loco-burgemeester paars werd benoemd tot Ridder in de Order van de Maneblussers en ook de siatlonschef kreeg een onderscheiding. Op het perron werd prins Bastiaan met zijn raad van elf en de hofjorettes muzi kaal ontvangen door de carnavalskapel de Graspollen en de Euroband met mi- niretjes. Daarna begaf hei. gpzpischan zich door de tunnel naar de Segeersweg om zich bij de grote carnavalsstoet aan te sluiten. De genoemde muziekkorpsen kregen daarbij versterking vna cle drumband van MTV met majoretten, de muziek vereniging Con Aiïezione uit Kwaden- dam me en De Blaaskaken, een boeren kapel van het Middelburgs Muziek korps Een vijftal wagens, waarbij de Prinsen wagen. trok vervolgens onder grote be langstelling door Dauweridaele en de Magistraatwijk. Regelmatig werd ge stopt om een naambordje in de carna valssfeer te veranderen. Veel waardering kreeg de wagen met een vikingvaarting met fraai uitgedoste vikingen aan boord Ook de bijdragen van de jeugdbrandweer trok de aan dacht van hel. talrijke prubïiek. De stoet werd afgesloten door een dertigtal rui ters en amazones die een indianenstam vormd en, Einddoel van de carnavalsoptocht was het Zuiderbaken waar direct na aan komst het kindercarnaval werd gehou den. Ook de bijgelegen Keurhoveschool werd als feestruimte gebruikt. Voor alle medewerkers was er daarna een sneertmaaltijd in de Zeeburch- school. aangeboden door de verpleegin richting Vijver vreugd. Het carnavalsfcstijn werd zaterdaga vond besloten met een groolcarnavals- bal waarbij twee muziekgroepen beur telings de dansmuziek verzorgden. Ook Prins Joseph den eerste van Souburg kwam met zijn gevolg een bezoek bren gen in Middelburg. Op de fotoPrins Bastiaan hangt de loco-burgemeester een ridderorde om. Het sprookje van de Nederlandse werkloze (Naar Het. Sprookje,van den Japansen Steenhouwer, door Multatuli. - dat is; ik heb veel geleden). Er was eens een werkloze. Hij had van ïlles, een t v., een bankstel en een dou- :he, maar hij had géén werk. En geluk- tig was hij niet en hij wenste, dat hij een werknemer was en wérk had en gelukkig sou zijn. Toen kwam er een engel uit de hemel, lie zeide; U zij. gelijk gij gewenst hebt. Sn hij was werknemer- met alles er-op m er-aan. Maar hij moest wél vroeg op- daan om metz'n brommerop tijd op het werk te zijn en hij had telkens ruzie met s'n opperman en op zijn koffie- en schaf- uurtje werd beknibbeld en hij had toch so'n eentonig en eigenlijk vervelend werk. En toen hij bij de poort kwam stonden daar mensen, die hem een pa stier in handen stopten en opriepen tot staking. En hij dacht: die stakers heb- aen het maar makkelijk, die delen pa piertjes uit en melden zich bij een stakings-kantoor en hebben daar reuze- lol en krijgen hun geld zomaar - wel minder natuurlijk, maar nou ja1 - en ze komen potdikkie ook nog op de t.v. en gelukkig was hij niet en hij wenste: ach, dat ik staker ware en alleen maar hoefde te staken en veel lol hebben en toch mijn geld beuren en gelukkig zijn! Toen kwam er een engel uit de hemel die zeide: U zij, gelijk gij gewenst hebt. En hij was staker en moest even vroeg op als anders, om in de regen papiertjes uit te delen bij de poort en zich vóór elven melden op het kantoor om zijn geld te halen en al die mensen daar had den grote lol en grote woorden en ge zwollen borsten en ze drukten een stempel op zijn formulier en deelden geld uit en gaven elkaar schouder klopjes en hij voelde zich een stempe laar. En als hij naar de leiders luisterde, moest hij eerst stemmen en daarna kwam de uitleg hoe over het hoe en wat en waarom en de meeste van zijn kame raden bleven gewoon weg en de leider zei: goed, allen stemmen vóór en dan ging hij weer naar huis en zijn vrouw zei: móet dat nu allemaal? en hij zei: weet ik veel? en hij dacht aan de leiders en aan de bonden en aan de vakbondsleiders en hoe die in het middelpunt stonden en dikke sigaren rookten net als de kapita listen en interviews afgaven voor de t.v. en grote aandacht kregen in de kranten en zelf niet behoefden te staken want dat hoefden ze niet, want zij waren nu zelf de grote bazen en hadden het voor het zeggen en gelukkig was hij niet en hij wenste: ach, dat ik vakbondshoofd ware en onder koffie en koekjes harde actie's konde beramen en macht hebben over mijn slaven en zelfs de regering de voet dwars zetten en principieel en ook nog gelukkig zijn! Toen kwam er een engel uit de hemel, die zeide: U zij, gelijk gij gewenst hebt! En hij wds een Vakbonds-bons en at bonbons in zijn luie stoel en vergaderde met andere leiders en zei: al heb ik er eigenlijk niet zoveel verstand van en al gaat (zeggen ze) onze economie paar de bliksem, dat doet èr niet'toe, ik moet mijn leden toch laten zien, dat ze me niet voor niets gekozen hebben en mij beta len en ik moet nu harde acties beramen en speerpunten opstellen en gewichtig doen en vergaderingen leiden en princi pieel zijn en zo. En hij gaf levensgrote verklaringen uit met harde woorden en eisen en sloeg met de vuist op tafel en schreeuwde van oorlog en solidariteit en ging aan een apart tafeltje zitten om niet aan één tafeltje te hoeven zitten praten met de vijand en iedereen kon zien hoe goed hij was in z'n eigen apartheids politiek en stonk van het heroische zweet en trok een verbitterd gezicht alsof het allemaal persoonlijk aanging en genoot met volle teugen. Maar zijn tegenstanders drukten hem in een hoek en toen bekroop hem de angst voor de gevolgen, want hij dacht aan zichzelf en aan Italië en Engeland en kreeg als compensatie geen loon maar nachtmer- rie's en vele stakers staakten niet en hij verloor een proces en moest zeggen dat ze 't eigenlijk gewonnen hadden en be ledigde de rechter en ging in hoger be roep en verloor die ook en moest toen wéér zeggen dat ze 't eigenlijk gewon nen hadden en gelukkig was hij niet. En hij dacht bij zich zelf: ik wou dat ik ver dikkie hier niks mee te maken had of een staker was of desnoods een niet-staker of desnoods een werkloze, als 't niet an ders kan en als 't niet te lang duurt ten minste, en fijn de hele dag niets doen zonder zorgen an me kop en gelukkig zijn. Toen kwam er een engel uit de hemel, die zeide; U zij. gelijk gij gewenst hebt. En hij was werkloos, in solidariteit met alle andere werklozen maar niet met. de stakers en waste thuis de kopjes af en ging met. de hond uit wandelen en liep naar het buro voor niks en dacht aan de dagen van vroeger en hoopte op de da gen van later en was gelukkig, soms een beetje. Soms ook huilde hij. Want hij had geen werk en voelde zich nutteloos. En zijn dagen waren leeg. En lang. Plurlmatulï dat is: ik heb nog veel meer geleden). H.H. Merkelijn, Vlissingen Zeeland en kerncentrales N.a.v. de rubriek in de krant van 10 febr.1977 wordt het mij zo zoetjes aan duidelijk waar de overheid Zeeland voor wil gebruiken. Niet als provincie, die ook wel mee zou willen doen met allerlei sportieve elementen, nieteen provincie waar hoger onderwijs gegeven moet worden, wél als Industriegebied, wel als gevaarlijke zone. Wel moet de Wester- schelde een open riool worden (als het dat nog niet is). Niet als provincie (land) waar het leven goed is. (Aldus het Zeeuws meisje, die kan nu ook wel iets anders opzoeken). Vooropgesteld moet worden, dat Nederland te klem is om kerncentrales te exploiteren (twee is al te veel!Het zoü beter zijn als men Zee land zijn naam ere aan deed: als zuivere zee en mooi natuur'land'. Politiek ge zien. mpet de beslissing vallen bij het volgende kabinet, maar ondertussen gaal ook dit kabinet er toch mee door. Degene die eerst nog tamelijk rechts dacht, zou op deze manier toch ook rood 'aanlopen'1 Hopelijk dat wij Zeeuwen, 'Zuid Bevelanders' met bij de pakken neer gaan zitten! Rle cie put,teri Hoedekenskerke. Waterschap Axeler Ambacht Hetis de verkeerde kant opgegaan sinó. de oprichting van het waterschap Axt Ier Ambacht. De vroegere polders ware democratische instellingen. De ster! bevoegde ingelanden hadden het voli recht alle verg aderingen bij te wonen a konden hun stem zowel over zaken aj over personen uitbrengen. Hun grievs werden altijd serieus behandeld. Bij hij waterschap Axeler Ambacht is dit nil zo. De ingelanden hebben geen beeii medezeggenschap en ook geen stee' recht, stemrecht. Men heeft hier te dot| met een dictatoriaal bewind. In de dij trict-svergaderingen leest men wat voï wat men gedaan heeft, maar wat me! gaat doen. regelen de ambtenaren m en laten ons maar betalen. Datzeeensi] het openbaar bekend maken wat i verdienen. Geen wonder dat er zo weit! igen naar de districtsvergaderingd komen en dat de deurwaarder zo ve, dwangbevelen moet rondbrengen. Ij zijn ook veel mensen ontevreden overs handelwijze van de technische ambt- naar. Ik heb er ook al wat mee te doe; gehad. De ruilverkaveling had een slot- door mijn weiden gelegd. Om van he ene deel op het andere de gelegd. Otj van het ene deel op het andere de g| legd. Om van hetene deel op het ander! de te kunnen lopen, had ik een plan: over de sloot gelegd. Deze is echter last van de technische ambtenaar ver wïjderd. Toen ik vroeg of daar ïemanl hinder of last van had. zei hij dat ij daarvoor een schriftelijke vergunninj meost hebben. In het archief van <s Riedenpolder lag een geschiedenisboS dat de jaren 1700 geschreven was. Dat stond in dat er ook vroeger grote watt;' schappen geweest waren, maar wegen; de hoge kosten het niet konden houde: Er was toen een landeigenaar die wfc gerde zijn hoge dijkgeschot te betaler! De zaak is tot bij de hoge raad gewees Men kon niet verder komen dan hemt te sluitemvan de polderwegen en van dj uitwatering. Zijn eigendom konden niet verkopen. Aan het polderreglement houdt me; zich ook niet altijd. A.H. Sul Koewachj Wat heet demokratie De P.Z.C. van 11 febr. jl.: „In theorie' een vereniging misschien wel demokrj tischer", aldus de heer Nijman „mal volgens mij maakt het in de prakti;.' weinig uit. Want wat heb je aan een va eniging als de mensen toch niet komt. Overigens worden in het stichtingsbe tuur 3 van de 12 zetels door huurde ingenomen". Hierop wat reakties, waarbij ik vooro wil stellen dat bovenvermelde spraak mij de haren ten berge deed zen. Dhr. Nijman (en met hem hetstic tingsbestu ur?doe t hier nl. melding1 zijn enorme onderschatting van de volking van Borsele. Het lijkt mij zeer sterk dat, zoals bij e vereniging dat statuair behoort, tijdei de jaarlijkse algemene ledenvergade ing van een woningbouwklub er get voldoende ledenhuurders aanwez zouden zijn, om in een gezamenlijk ovei leg het beleid van hun woningbouwvej eniging te bepalen. Ik vind dat dhr. pijman hiermee de monstreert geen inzicht te (willen) heb ben in wat het werkelijk betekent als wj in onze huidige samenleving prates over bewuste en mondige mensen, i Als we in onze samenleving echt willes demokratiseren i en daar praten tocb bijv. alle politieke partijen over) en s« cialiseren, dan moeten we ook daal waar dat maar enigszins mogelijk is dij bevolking de kansen en mogelijkheden geven om een beleid te bepalen dat huj welzijn betreft. Dat geldt zelfs voor dj woonsituatie. Als we enige jaren geleden waren ba gonnen met een woningbouwverenigint in Borsele in plaats van een stichting dan had het waarschijnlijk niet nodij geweest dat bijv. de provinciale oveij heid pas nu haar beleid ten aanzien vao de kernen in Borsele gaat wijzigen, Die bevolking van Borsele had dan si lang aangegeven en aangetoond dat e nog meer dorpen waren dan Heinkens zand eri 's Gravenpolder waar goed ge bouwd kon worden. Al met al dringt he dan ook nu in de stichting(svorm) doo: dat deze twee dorpen wat al te veel gaai uitpuilen. Het blijft wel terecht dat di( PvdA/PPR fractie - maar ook de afde lïngen, de besturen en de leden - op d( noodzaak van een vereniging blijver. Cor van Woerkoni 's-Gravenpolde: Groen voor Israël Naar aanleiding van het stukje 'groet blijvende steun voor Israel' even hel volgende. Persoonlijk vind ik enormt Israel-akties een beetje overdreven daar beslist niet gesteld kan word en da bet land materieel gezien in moeilijkhe den verkeert. Ook ik weet dat Israel eer economisch gezien - moeilijk decen nium doormaakt, maar datje naast lie toeristische element dat het land i' stand houdt) een ander Israel ziet, als ji verder kijkt dan je neus lang is. Aan de mogelijkheden gedacht voor d( arabische jongeren? Aan het feit ge "dacht dat een westerse maatschappij ir het oosten misschien moeilijk te realise ren is. Deze zomer bezoch t ik Israel gedurend" een korte periode, maar omdat ik hel onzin vond te blijven rondtoeren als dj westerse toerist in de oosterse samenlej ving die zeker geen voorbeeld is vooj normen die de kapitalistische samenlfl ving stelt aan een land, ben ik teruggej komen. Bomen in Israel door middel van Nedei landse guldens lijkt me overdreven] omdat zeer innige banden met een lan< zich beter doen gevoelen in het realise' ren van diverse objekten op sociaal ge bied. Ook ik, als een westerling levend Ij een konsumptieovervloed, zie gulden! of grotere bedragen vliegen naaranden, samenlevingen, maar naar die samenlej vingen waar materieel gezien de klok o; één minuut voor twaalf staat, een stat5 waar een groene boom iets uitzonderlij! is. Opper Volta bijvoorbeeld. Henry de Jóng Oost Souburf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 6