„Buren moeten elkaar een beetje kennen" Inhaalprogramma's moeten beeld standenlijsten amateurvoetbal overzichtelijker gaan maken King Kong en Savalas: monsters in Zeeuws- Vlaamse bioscopen Geen verandering aan de top van zaalvoetbal te Terneuzen UIT IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Eksakt te sterk voor Karribar in toptreffen Oostburgs zaalvoetbal extïa ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 4 FEBRUARI 1977 TERNEUZEN MOET WINNEN VAN RAC TERNEUZEN - Drie inhaalprogram ma's in de komende drie weken zullen de huidige standenlijsten in het ama teurvoetbal een overzichtelijker to taalbeeld moeten verschaffen. Het valt overigens te bezien of dat programma in het komende weekeinde zal kunnen worden afgewerkt. De toestanden van de terreinen is zeker niet optimaal en als de vorst blijft aanhouden zal wel licht het volledige programma komen te vervallen. Het wordt trouwens wel hoog tijd dat er wat wordt ingehaald. In de 2e klas B heeft Cluzona bijvoorbeeld drie en vier wedstrijden achterstand op alle overige clubs. Met een puntentotaal van 14 hoort Cluzona niet eens bij de eerste helft, maar wanneer de drie inhaalwed- Zondag 30 januari is er in het Zuidlandtheater een koffieconcert met het Willem van Manen Kwartet, bestaande uit Willem van Manen (trombone), Willem Breuker (rieten, saxen, klarinetten), Leo Cuypers (piano) en Lode- wijk de Boer (viool). Het kwartet speelt actuele geïmproviseerde muziek, gebaseerd op mate riaal dat door de musici zelf is gecomponeerd. Welke thema's aan de orde komen hangt af van het publiek. Even de musici voorstellen Willem van Manen begon op z'n achtste met pianolessen en ging zeven jaar later over op trombone. Na een halfvoltooide socilogiestudie en nadat was gebleken dat luj zich niet kon verenigen met de praktijk van het symfonie orkest werd hij in '69 freelance. Dat resulteerde in een groot aantal optredens. Hij maakt deel uit van het sociaal geëngageerde orkest De Volharding, van het elfmanscollectief van Willem Breuker en verder richtte hij in '73 het twintigmans Teer'-orkest De Boventoon op. Willem Breuker is één van de belangrijkste moderne rietblazers van Europa. Hij treedt regelmatig met internationale groepen op. maakte - evenals trou wens Van Manen - grammofoonplaten en tekent voor een aantal succesvolle muzikale theaterstukken. Leo Cuypers wordt wel het 'wonderkind' van de vaderlandse piano genoemd. Hij treedt behalve met Breuker op met wisselende formaties en componeert voor toneel en radio. Zijn solo-optredens worden 'legendarisch' gevonden. In '73 kreeg hij de Wessel Ilckenprijs. Lodewijk de Boer is violist. Meer meldt de historie niet. Het concert begint om 12 uur. Getrouwd: P L. van der Hooft 21 jr en C. J. Bouchaut23jr„ J, Franse 26 jr en J. A. Bareman 19 jr. Overleden: F. C. Mechelinck 52 jr, F. •Kiel 56 jr. M. S. van Puyenbroeck 88 jr. wv P. van der Hoofd. H. F. Koek 79 jr HULST Geboren: Edwin T. J. Ferket, Simone J. van der Mee. Martinus N. J. Mentzij. Ge huwd: R. Splinter 39 jaar en M. E, Bak ker 41 j aar, ET. M. de Keyzer 22 j aar en R. M. Durinck 20 jaar, G. J. E. M. de Schrijver 23 jaar en M. M. R. van Houte 22 jaar, H. E. Duerinck22 jaar en D. J. P. Bertram 17 jaar, C. A. M. van Delft 22 jaar en J. L. M. Rietjens 20 jaar. Overleden: L. J. Lossie 75 jaar, P. D. Martens 93 jaar, A. Muller 80 jaar, A. F. van den Mooeter 85 jaar. DIT WEEKEND EEN GROOT JUBILEUMFEEST SAS VAN GENT - „In Zeeuwsch- Vlaanderen is het toch gewoon dat bu ren elkaar kennen en een beetje met el kaar omgaan. Maar je ziet het in nieuwe buurten steeds minder gebeuren. Daarom zeg ik: zo'n buurt moet een vereniging hebben. Onmisbaar is een groot woord, maar het is wel erg be langrijk". Daarom is W. (Willy) van Wa terschoot sinds de oprichting bestuurs lid van de buurtvereniging Sint-Albert in de gelijknamige wijk in Sas van Gent. De vereniging viert in het ko mende weekend het tienjarig bestaan en dus tegelijkertijd het jubileum van voorzitter Van Waterschoot. Een tweedaags feest, dat het in de loop der Jaren geleidelijk verminderde elan voor de buurtclub weer moet opschroe ven. En dat gebeurt natuurlijk in het wijkgebouw SrntrAlbert, de trots van de vrijk, waaraan in 1967 vele vrijwilligers maandenlang hebben gewerkt. Van Wa terschoot vertelt het verhaal van de op richting: „Het was de jaarwisseling van '66 op '67. We zaten met een paar men sen zomaar wat te praten en toen kwam het gesprek toevallig op^ de buurt. Ieder een was het er plotseling over eens dat er iets moest gebeuren. Dat goede voor nemen werd ook uitgevoerd. Op 2 fe bruari richtten we de buurtvereniging op, er werd een bestuur gekozen en we stelden vast dat er een clubgebouw moest komen. Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, want we hadden uiteraard geen cent. Toch zijn we gaan kijken naar Hellevoetsluis, waar direc tieketen van de Deltawerken te koop stonden. En we kochten er een voor 6.000 gulden. Een heleboel vrijwilligers hebben dat geval in drie zaterdagen gesloopt en het naar Sas van Gent ge bracht. Maar toen stonden we voor het weer rechtzetten van 't gebouw. Dat was 'n immens karwei, maar dankzij de vrijwilligers is het toch gelukt. Alleen op het laatst, toen de herfst in aantocht was, hebben we er nog een aannemer bij moeten halen. En zodoende was ons wijkgebouw begin oktober klaar. Het geld? O. dat kregen we van een brouwe rij in Westdorpe, een renteloze lening. Ik moet er wel bij zeggen dat we nu geen schuld meer hebben, alles is door de le den tot de laatste cent opgebracht. Wij hebben nooit subsidies gevraagd of ge kregen. Alleen hebben we nu wat meer armslag omdat de gemeente ons in ver band met het jubileum 500 gulden heeft gegeven. Daar zijn we natuurlijk erg blij mee." Het loodje In de loop der jaren zijn in het wijkge bouw talrijke activiteiten ontplooid. Onder de noemer Sint-Albert werden een volleybal-, een voetbal-, een tafeltennis-, een damestrim-, een karabijnschutters- en een bowlingclub bijeengebracht. De volleybal-, voetbal en tafeltennisafdelingen hebben in middels alweer het loodje gelegd, maar dat wil volgens Van Waterschoot niet zeggen dat er geen leven meer in de wijk of in 'zijn' vereniging zit „Je kunt niet zeggen dat het achteruit gaat Inderdaad hebben we enkele jaren geleden wat bestuursproblemen gehad. Een aantal bestuursleden trad op het zelfde moment af om allerlei redenen en ik bleef zelf als enige over van het oude bestuur. Inmiddels zijn we gelukkig weer op volle sterkte, al blijft het vrij moeilijk om het aantal bestuursleden en vrijwilligers een beetje op peil te hou den" zegt de jubilerende voorzitter Het bestuur hoopt dat de geestdrift rond het tienjarig bestaan weer enkele buurtbe woners in beweging zal zetten. Van Wa terschoot: „Iedereen is van harte wel kom en inspraak is bij ons ingeburgerd begrip. Wij staan open voor alles. Laat ze maar komen met nieuwe ideeën. Als ze zelf dan ook maar bereid zijn om mee te werken". Behalve via de clubs die nog zijn over gebleven, probeert Sint-Albert ook met andere middelen de bewoners van de wijk bij elkaar te brengen. Een goed leefklimaat en goede onderlinge contac ten staan niet voor niets hoog in het vaandel. Zo houdt men regelmatig bingo- en dia-avonden en zijn er even ementen voor jong en oud bijzondere ge- TUSSEN SCHELDE EN GRENS (ZONDA G VOETBAL) IV. VAN WATERSCHOOT, VOORZITTER 10-JARIGE BUURTVERENIGING ST. ALBERT TE SAS VAN GENT BURGERLIJKE 8TAND TERNEUZEN Geboren: Martijn zv A. van Eenenaam en Y. O J. H.OUBEN. Diewertje zv H. Boer en A. R. Pander, Jolanda dv M N. Lokerse en W. L. Schuitvlot. Wendy dv P. t Gilde en H. S. Schutte. Petra A F. dv J. P. van Puij velde en M. M. d'Hondt, Franciscus J. zv U. F. A. Vermast en G. M. Caessens. Marcelle dv D. T. Kamp en W. Breeman, Catherina dv M. de Jonge en P E. Kiel Paulzv M. A. Hendrikse en M. S Jansen. Jeroen zv I. J. Oosterling en A. C. Buijze. Ondertrouwd: N. Bakker 24 jr en J. Me- chielsen 22 jrA. P. Harms 19 jr en J. van Dommelen 19 jr. SPORTHAL VARIA strijden worden gewonnen wordt de Wouwse ploeg wel leider met maar liefst drie punten voorsprong op ae naaste concurrenten. Cluzona zal die eventuele race naar de top van de rangschikking zondag bij Axel moeten beginnen. Axel heeft er echter duidelijk zelf ook belang bij om Cluzona van de winst af te houden en dat karwei mogen we Rudie Steel best toevertrouwen Axel blijft door een overwinning zelfs erg dicht bij de top. Inzet De noodzaak om perse te winnen geldt zeker ook voor Terneuzen. Een ploeg die zich titelkandidaat wenst te noe men en we mogen aannemen dat Ter- neuzen toch aspiraties in die richting blijft hebben - mag zich, zeker in de eindfase van de competitie, niet ver oorloven om een punt te verspelen bij Hekkesluiter RAC. „We zullen bereid moeten zijn om alles uit de kast te halen, anders komen we nergens dit jaar". voorspelt Temeuzen-verdediger Maarten van der StaaL Hij was zondag tegen Berkdijk opnieuw van de partij en speelde zich onmiddel lijk in de kijker. „Er wordt nog altijd te veel nadruk gelegd op de capaciteiten bij Terneuzen". vindt Van der Staal. „Er is niet zo veel kwaliteit bij ons als er wel eens wordt gezegd. Dat bewijst deze competitie waarin we nog niet één wed strijd met overtuiging hebben gewon nen. We kunnen alleen bij de eersten eindigen, en dus een kampioenschap hebben, wanneer iedereen bij Terneu zen bereid blijkt om zich in te zetten. Dan hebben we net zo veel kans als alle; andere ploegen". Gemakkelijk winnen van RAC. zoals Axel dat in deze competitie tot twee maal toe heeft gedaan, ziet Maarten van der Staal voor Terneuzen niet zitten. Van der Staal: „Zoals Axel dat deed. vanaf het begin jagen en vlug scoren, waardoor het veel gemakkelijker voet balt. kan bij ons schijnbaar niet. We zul len zondag bij RAC opnieuw moeten knokken, en als we dan met 1-0 winnen mogen we al lang blij zijn Geen paniek De 5-0 cijfers waarmee HW bij Jong Ambon werd weggespeeld hebben in Zeeuwsch-Vlaanderen heel wat twijfel teweeg gebracht. Goed, men had zich erbij neergelegd dat er geen topplaats was weggelegd voor Steen, HW en Koewacht. Maar toch zouden vooral Steen en HW nog wel voor stuntwerk zorgen. Steen heeft die verwachtingen duidelijk ingelost. Opnieuw bewees Ruud Luteyn zondag dat Steen zich geweldig op kan laden tegen een topploeg. HW laat het echter nadrukkelijk afwe ten, Met de zware nederlaag bij Jong Ambon werd afgelopen zondag een ab soluut dieptepunt bereikt, te meer daar Jong Ambon dit seizoen nauwelijks heeft kunnen imponeren. HW-trainer Honore Neefs heeft geen verklaring voor de teleurstellende pres taties van HW. Neefs: „De sfeer is uit stekend en ik kan echt niet zeggen dat we minder goed spelen dan in het begin van de competitie. Ik noem die neder laag tegen Jong Ambon een toevalstref fer. We stonden 0-0 met de rust en om dat we op de ranglijst toch nagenoeg veilig staan durfden we na rust voor de aanval te kiezen. Vooral toen we al vrij snel met 2-0 achterkwamen. Toen na men we alle risico's" Bert Pentury bewees op dat moment zijn klasse. Hij kreeg ruimte van HW en scoorde in een minimum van tijd vier HW zal zich zondag bij Goes moeten proberen te herstellen. In het verleden speelde HW uitstekende wedstrijden tegen de Bevelandse formatie maar of dat zondag het geval zal zijn, is de vraag. Steen is in ieder geval gewaarschuwd voor de snel terugkerende repcfcaWPW Jong Ambon. Voor eigen publiek wil Steen zondag nog eens het bewijs leve ren dat het jeugdige elftal goed op weg is naar een toppositie. Koewacht krijgt zondag een tweede be langrijke opdracht voorgeschoteld. „De eerste kapitale wedstrijd voor de onderi ste plaatsen hebben we gewonnen ver klaarde Levien Dieleman zondag na af loop van het duel tegen METO. „Als we zondag bij Odio ook nog eens kunnen winnen staan we voorlopig veilig en mo gen we gaan proberen iets positiever te voetballen. Tegen Odio rijn de punten echter nog te belangrijk." Afwachten Breskens heeft zich zondag door de overwinning bij Hontenlsse (overigens een klein geschenkje van de falende aanvalslinie van Hontenïsse) in een uit stekende positie gemanoeu- vreerd.Trainer Wim Maljers had die topplaats voor het begin van de compe titie niet verwacht.Jk dacht dat Bres kens goed mee zou draaien, maar ik had geen al te hoge verwachtingen. Door de overwinning van zondag ritten we opeens op rozen. We staan alleen bo venaan maar ik blijf gematigd optimis- tichs. Als we het met halen ontstaan er bij Breskens beslist geen paniek" aldus Maljers. Breskens mag zondag rustig afwachten wat de concurrentie gaat doen. Bres kens is vrij en de formatie van Maljers zal vermoedelijk de meeste belangstel ling tonen voor het duel Biervliet- Noormannen. Biervliet kan door het winnen van de inhaalwedstrijden op een punt komen. Behalve Biervliet- Noormannen worden nog gespeeld Clinge-Zeelandia, Domburg- Hontenisse en Ria-Philippine. Prognose Zondagvoetbal KNVB: Res. Ie klas B: Axel 2-NOAD 2 (1), Res. 3e klas D: Vlissingen 4-HW 2 (3), Goes 2-Temeuzen 3 (3). Afdelingsavoetbal: le klas: SDO-Graauw (3). Com. Boys- Schoioindijke (1). Res. le klas: ZeeL Sport 3-Axel 3 (3), Com. Boys 2-Breskens 2 (2), HW 3-Clinge 2 (1). 2e klas A: Breskens 3-Philippine 2 (1), Uzendijke 1-Aardenburg 2 (1). S.choon- dijke 2-Biervliet 2 (1). Hoofdplaat 2-Oostburg 1 (2), Oostburg 2-Hansw. Boys 1 (2). 3e klas A: Vogelwaarde 4-Steen 3 (2), HW 4-Terhole 2 (1), Axel 5-Hulsterioo 2 (1). 3e klas B: Vogelwaarde 3-Koewacht 2 (2), Sluiskil 2-Com Boys 3 (1), Ria 2-Philippine 3(1). 3e klas C: Brekens 4 - IJzendyke 3 (I), Biervliet 3-Sluiskil 3 (1), Schoondijke 3-Hoofdplaat 3 (3). Aardenburg 3-Groede 2 (2), Com. Boys 4-Oostburg 3 (3). legenheden als Pasen, Kerst, Sinter klaas en koninginnedag. De Sint- Albert-onéntatierit voor auto's, die jaarlijks op koninginnedag wordt ver reden is zelfs al een begrip geworden in de streek. Is iedereen uit de buurt wel lid? Het bestuur heeft een aardige ga rantie ingebouwd voor het voortbe staan van de vereniging, want sinds twee jaar is iedere buurtbewoner auto matisch lid van Sint-Albert. Het tweedaagse feest begint zaterdag 5 februari om 14.00 uur met een rondgang door de wijk door de harmonie 'de Ver enigde Vrienden'. De kinderen krijgen Danslessen in het gebouw St. Albert te Sas van Gent, ook dal hoort er bij en een tractatie na afloop. Tussen 16.00 en 18.00 is er een officiële ontvangst voor genodigden en om 20.00 uur begint een groot bal met medewer king van de 'Butterilys' uit Sas van Gent. uiteraard in het wijkgebouw. Zondag 6 februari om 11.00 uur maken de 'Amo's' een rondgang en daarna vol gen twee voorstellingen van A'ü HélT Lux en Baby den Toonder (om 14.00 en om 16.00 uur). Het grote bal op zondaga vond sluit de feestelijkheden af De pop groep Link werkt eraan mee. En nog steeds 'King Kong* in twee van de drie Zeeuws-Vlaamse bioscopen. Zowel in 'De Koning van Engeland' in Hulst als in'Luxor" inTemeuzen. Even voor de duidelijkheid: in Hulst draait de nieuwste versie, vervaardigd door Dino de Laurentiïs, terwijl 'Luxor' de 'Oude Kong" vertoont, gemaakt door David O' Selznick. Maar de aap is er niet minder om en in beide gevallen valt te genieten van opperste griezel en klemmende spanning, maar vooral ook van allerlei hoogstandjes op filmtech nisch gebied. In 'De Koning van Engeland' de ko mende dagen ook nog een ander mon ster: Telly Savalas, bekend van het kale hoofd (Kojak) en de onafscheidelijke lol- lie (waarschijnlijk te weinig moeder liefde ervaren toen Kojak nog een Ko- jakje was). Savalas speelt één van de hoofdrollen in de thriller 'The killer is on the phone'. Er rijn nog meer bekenden te zien in deze rolprent trouwens, want Savalas vindt ook Anne Heywood en Willeke van Ammelrooy aan zijn rijde. Het is het verhaal van Eleonor. een mooie, jonge actrice, die leeft in eea toestand van geestelijke verwarring. Een psychisch trauma overgehouden aan de dood van haar verloofde. Een ontmoetingin Oostende met een zekere Ranko bezorgt haar een flauwte. En dan volgen de nachtmerries elkaar in snel tempo op. En wie blijkt Ranko te rijn? Juist, een huurmoordenaar- In Hulst draait verder 'Supermannen tegen amazones' met Nick Jordan. Mark Hannibal en Malis Longo. Het verhaal handelt over de krijgshaftige amazones, die in de grijze oudheid een groot deel van de bewoonde wereld beheersten. Een vruchtbaar dal met een aantal wel varende dorpen kunnen ze echter niet in hun macht krijgen-uat dal staal name lijk onder bescherming van 'de gebieder van het heilige vuur". Dat heerschap, 'De Gebieder" dus, blijkt een doodge wone sterveling, een man, die op vernuf tige wijze gebruik weet te maken van het in het dal aanwezige aardgas... Ge vecht op Gevecht Na verloop van tijd besluiten de amazones overigens de wapens neer te leggen. Ze hebben ont dekt dat het prettiger is liefde te bedrij- ven jlan oorlog te voeren... Tenslotte in 'De Komng van Engeland' nog 'Heerlijk snoepgoed' (en dan gaat het echt niet om taaipoppen). In 'Luxor" in Terneuzen is naast 'King Kong' een van de 'Entebbe-film' te zien. Een rolprent over de heldendaden van Israëlische commando's, cue een groep landgenoten bevrijden uit de handen van terroristen. In Terneuzen verder 'Zoeloe', een film over de strijd van 'onze voorouders' in Zuid-Afrika. Een avonturenfilm over de strijd van blank en zwart bij de ontdek king van Transvaal. De strijd van de Zoeloes. In het Oostburgse 'Ledel Theater' de film 'Survive'. Een schokkend relaas over een groep reizigers, betrokken bij een vliegramp. Het vliegtuig slaat te pletter in een onherbergzaam gebied en de overlevenden proberen zich kost wat kost in leven te houden. Sommigen van hen worden een beetje kannibaal. In het 'Ledel Theater' verder de verhitte rol prent 'In het zondige klooster gaan de rokjes omhoog" (er staat veel wind in dat gebouw zeker..."' Willeke van Ammelrooy OOSTBURG - Eksakt I heeft getoond veel te sterk te zijn voor Karibar I. In deze belangrijke wedstrijd in de B-poule van het Oostburgse zaalvoet bal won Eksakt te gemakkelijk met 7-1. En dat erwijl beide ploegen boven in de ranglijst van die B-poule zitten. In diezelfde B-poule haalde Rabobank I de volle winst (5-2) binnen tegen Van Looy/Groosman en dat betekent dat de Rabobank ploeg nu op de tweede plaats komt. In de A-poule haalde Raes. de ploeg die in plaats kwam van Sporthal, het net tegen Jansen sport (4-3). Ook de wed strijd Hofzicht Varkens tegen Batse- laere eindigde met klein verschil. Hier was het Hofzicht Varkens dat met 1-0 de beide winstpunten mee naar Uzendijke kon nemen. Peugeot en DhaenensiVer- duyn speelden met 3-3 gelijk en Durlet won met 3-1 van Oktopus. Deze uitsla gen leidden er toe dat we een uitermate spannende stand hebben aan de top van de A-poule. Drie ploegen staan met drie punten gelijk. Daarbij moet wel aange tekend worden dat Dhaenens Verduyn een wedstrijd meer heeft gespeeld dan Peugeot en Trico Noble. In de C-poule won Trimclub met 2-1 de wedstrijd tegen Vooruit BV en deze uit slag mag toch wel als een verrassing worden geteld. In de D-poule tenslotte blijft de Rode Leeuw goed gaan. Er werd met 3-0 ge wonnen van Rabobank n. Pauls Music Center kreeg flink op de broek van De Smet BV (2-8). Alho kwam er niet aan te pas tegen Temboys II. Het werd 3-7 voor de boys. De standen zfin: A-poule Peugeot 11 6 0 5 17 Trico Noble 11 7 1 3 17 Dhaenens/Verduln 12 7 2 3 17 Raes 12 6 4 2 14 Hofzicht Varkens 11 6 5 0 12 Batselaere 11 4 4 3-11 Durlet 11 4 6 1 9 Oktopus 11 3 6 2 8 Jansen Sport 11 2 7 2 6 Riemens 11 1 10 0 2 B-poule: Eksakt 10 10 0 0 20 Rabobank 1 10 8 2 0 16 Karibar I 10 7 2 1 15 Diepvries 10 7 2 1 15 Aers-Olie 9 5 4 0 10 Veteranen 10 3 6 1 7 BOV 9 2 7 0 4 vXooy/Groosman 10 0 7 3 3 Admlïfistr. pers. 9 17 13 Leraren 9 17 13 N.- 3-Blondeel Vooruit BV Int Trp-Bron Eloy Steba La Porte d'Or Trimclub de Buitenlust D-poule: Skandia Sauna De Rode Leeuw Temboys n Pauls Music Center IPTT Oostburg De Smet BV Chez René ZW De Sikkels Rabobank II Alheo 10 3 6 1 7 11 3 7 1 7 10 2 8 0 4 9 9 0 0 18 10 7 1 2 16 10 6 2 2 14 10 3 4 3 9 9 2 3 4 8 10 2 4 4 8 Cama valsprogramma 'De Mollen' NIEU W-N AMEN - De carnavalsstich- ting "De Mollen' uit Nieuw-Namen heb ben het programma voor de aan staande carnavalsfeesten samenges teld. Zaterdag 12 februari houden ze in het gemeenschapshuis 'De Kauteri te Nieuw-Namen het songfestival voor de juegd. Hieraan mogen de leerlingen van het basis- en het voortgezet onder wijs deelnemen. Het festival begint om 14 uur. Zaterdag 19 februari gaan de leden van de Raad van Elf en de fanfare 'De Scheldezonen' uit Nieuw-Namen prins Mol IV (de heer P. de Deckere) aan huis afhalen. Burgemeester en we thouders uit Hulst overhandigen aan de prins in zaal R. Thilleman de sleu tels van Nieuw-Namen. Om 14.30 uur is de grote carnavalsop tocht. Om 17.00 uur volgt de prijsuitrei king van de kinderopioent in zaal Thil leman. Om 20.00 uur begint in 'De Kau- teri hetgrootcamavalsbal, opgeluisterd door het orkest 'The Silver Stars' en de boerenkapel 'Eigen Kweek' uit Terneu zen. Om 21.00 uur is de uitreiking van de prijzen voor wagens, groepen en derge lijke. Zondag 20 februari wordt de traditio nele kroegentocht naar Emma- en Prosperpolder gehouden. Men vertrekt om 13.00 uur vanaf café 'Picavet'. Maandag 21 februari sluiten de 'Mollen' hun carnavalsfeest af met een limona debal voor de jeugd m zaal Thilleman, dat duurt van 14.00 tot circa 17.00 uur en voor de ouderen met een carnavalsbal om 20.00 uur, waarvan het muzikale ge deelte in handen is van het orkest 'The Silver Stars'. SPORTHALVARIA TERNEUZEN COMPETITIE VAN BEVOBO NADERT EINDE TERNEUZEN - De drie belangrijkste kanshebbers voor de titel in de Terneu- zense zaalvoetbalcompetitie zijn er maandagavond in geslaagd hun wed strijd te winnen. Koploper Van der Poel had weinig problemen met HKC (4-0) en behoudt daarmee de twee punten voor sprong op NHI en Terneuzen Vetera nen. NHI wees Mistrappers, tot vorige week ook nog bij die kopgroep, duide lijk terug. Op het scorebord stonden na afloop overtuigende 6-0 cijfers voor het team van Van Lare. De Terneuzen Vetaranen hebben schijnbaar het juiste ritme ook gevon den Elopak was althans geen partij (5- 2). Het spannendste duel was ongetwij feld Dow - PZEM. Na een gelijkop- gaande strijd was PZEM het meest ge lukkig met de 4-4 cijfers. Het was voor PZEM het eerste punt. De stand na 4 wedstrijden: Van der Poel 4 4 0 0 8 17- 7 NHI 4 3 0 1 6 18.- 5 Tem. Vet. 4 3 0 1 6 15- 8 Dow 4 2 115 18-12 Mistrappers 4 2 0 2 4 14-18 HKC 4 1 0 3 2 6-13 PZEM 4 0 13 1 8-16 Elopak 4 0 0 4 0 10-17 Volleybal De Bevobo-competitie nadert het ein de. In de derde klas is de eindstand de finitief bekend. In de twee overige klassen is de strijd nog open al werd Marechaussee deze week defintiei kampioen in de tweede klas. Tn de eerstp klas won Promenade 1 het laatste duel met 3-0 van Dow. Prome nade behoudt hierdoor een minimale kans op de titel, maar insiders weten ongetwijfeld dat het team van leraren, dat slechts twee punten achterstand telt op de huidige leiders, de nog m te halen drie wedstrijden moeiteloos zal winnen. De leraren hadden maandaga vond met PSV 1 ook geen enkel pro bleem (3-0). De strijd om de derde, vierde en vijfde plaats gaat tussen Roelofs, Dow en PSV. Roelofst is uitgespeeld na de 3-0 over winning van maandag tegen Dees en heeft een puntentotaal van 20. Daarna volgen Dow met 18 punten en eveneens twee duels voor de boeg. Gemeente 1 was deze week te sterk voor Promenade 2. Ook dit duel eindigde in een 3-0 eindstand. De stand: Promenade 1 16 13 0 3 26 34-15 Leraren 1 13 12 0 1 24 36- 5 Roelofs 16 9 2 5 20 32-18 Dow 14 9 0 5 18 26-16 PSV 14 8 1 5 17 22-19 Gemeente 15 7 1 7 15 25-24 PZEM 15 4 0 11 8 18-27 Promenade 16 3 0 13 6 10-38 Dees 15 0 0 15 0 8-42 In de tweede klas mocht Marechaussee zich kampioen noemen na de 2-1 zege op Philips. Dow 2, momenteel tweede, kan de vijf punten achterstand ln de nog res terende twee duels niet meer overbrug gen. PSV 2 en douane kunnen In de slot fase nog een serieuze gooi doen naar de tweede plaats. Hoewel PSV 2 smsdaga- vond niet verder kwam dan 2-2 tegen B en S en Douane tegen PTT dezelfde cij fers haalde. PTT had verder weinig moeite met Le- raren 2 (3-0) en Dees 2 haalde tegen dat zelfde Leraren 2 de eerste overwinning van het seizoen (2-1). De stand in de tweede klas: Marechaussee Dow 2 Belasting PSV 2 Douane PTT B enS Philips Leraren 2 Dees 2 15 10 2 3 22 32-18 14 7 3 4 17 27-22 15 7 3 5 17 29-22 14 6 4 4 16 25-23 14 7 2 5 16 29-20 6 27-16 3 21-24 1 22-21 j 11-38 8-31 In de 3e klas werden de laatste wedstrij den gespeeld. De Hoop was al kampioen en omdat PZEM 2 zeker was van de tweede plaats was er nog weinig span ning. De Hoop won verdiend met 2-1 van Rabo dat hierdoor naar de vijfde plaats terugviel. PSV 3 nam de derde plaats in na de 3-0 winst op Ter Schorre en Philips 2 finishte als vierde na reglementaire 3-0 cijfers tegen Amro. Gemeente 2 won in haar laatste duel met 3-0 van Prome nade 3. Stand: De Hoop 16 13 1 2 27 39-12 PZEM 2 16 10 2 3 22 28-15 PSV 3 16 9 3 4 21 34-20 Philips 2 16 9 3 4 21 33-21 Rabo 16 9 1 6 19 33-21 Gemeente 2 16 8 2 6 17 25-17 Ter Schorre 16 5 1 10 11 19-33 Promenade 3 16 2 0 14 4 10-42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 29