Tracé oeververbinding ten westen bootroute VARKENSPEST OPGEDOKEN Dow moet 16 miljoen uitgeven om geluidsniveau te handhaven ZEKER 50 INBRAKEN OPGELOST U TROUWT! OFFICIËLE VASTSTELLING DOOR MINISTER almanak Drie vrachtauto's buit weggehaald uit Sluiskil Grootscheeps onderzoek in Zeeland BIJ INBEDRIJFSTELLING NIEUWE INSTALLA TIES TOTAL GOED ONTWORPEN DINSDAG 1 FEBRUARI 1977 i Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft officieel het tracé vastgesteld voor de vaste verbinding tussen de oevers van de Westerschelde. De combinatie van een brug en een tunnel wordt aangelegd tussen Kruiningen en Perk- polder, even ten westen van waar nu een van de twee veerdien sten op de Westerschelde de verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen onderhoudt. Het tijdstip waarop met de aanleg kan worden begonnen, is nog afhankelijk van een rege ringsbeslissing die - zo is de bedoeling - het huidige kabinet nog zal nemen. COMMISSIE WIL OPLOSSING VOOR (BROM)FIETS- EN LANDBOUW VERKEER 0 naar België. Voorbij Klooster/and.' bijzonder voor het vervoer van vlas. i de weg moeten worden doorge trokken naar Terhole volgens het ZcVPIl jciCl F Met de vaststelling, ook van de aanslui tende wegvakken. volgt de bewindsman het advies van de raad van de water staat. Rijkswaterstaat heeft in het ver leden verschillende mogelijkheden on derzocht. Er werden tien tracés be schreven, waaraan in een later stadium nog een variant werd toegevoegd. De bestudeerde tracés lagen in vier zones: bij de Nederlands-Belgische grens, tus- r.' sen Vlissingen en Breskens, ter hoogte J\rUlTlingPTl van Terneuzen en tussen Kruiningen en De commissie heeft aanbevolen De commissie van overleg voor de we gen van de raad van de waterstaat heeft by haar oriëntatie in Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen veel particulie ren en instanties gehoord. Ze is daarbij tot de conclusie gekomen, dat de vaste oeververbinding het best kan worden aangelegd tussen Kruiningen en Perk- polder. de twee bestu- De minister heeft toegezegd, aandacht te zullen schenken aan een aantal aan bevelingen van de co nmissie van over leg voor de wegen. Deze heeft namelijk nog geadviseerd het wegvak op Zuid- Beveland ongefaseerd uit te voeren. De commissie is verder van mening, dat aandacht moet worden besteed aan de geluidshinder bij Kloosterzande. en dat moet worden onderzocht of het mogelijk is de nieuwe rijksweg direct westelyk langs Terhole aan te leggen. Verder meent de commissie dat een oplossing moet worden gezocht voor het vervoer van fietsen en bromfietsen via de vaste oeververbinding. Ook zou bezien moe ten worden of de oeververbinding op bepaalde uren kan worden opengesteld voor langzaam landbouwverkeer. in het Perkpolder. Kroon verklaart beroep VMZ tegen vergunning voor Total ongegrond (Van onze Haagse redacteur DEN HA AG - De kroon heeft het beroep ongegrond verklaard, dat de Vereni ging Milieuhygiëne had ingesteld tegen de verlening van een vergunning vol gens de wet luchtverontreiniging aan de Total-raffinaderij in het Sloegebied. Gebleken is, dat de voorwaarden bij de vergunning voldoende zijn en dat de uitstoot van zwaveldioxyde van het bedrijf die merkbaar is op Walcheren en Zuid-Beveland ver beneden de nor men is die de gezondheidsraad heeft opgesteld. De kroon heeft wel bepaald, dat er enige wyzigingen moeten worden aange bracht in de voorwaarden die horen bij de hinderwetvergunning, die aan Total is verleend Zo dienen er ook enige voorwaarden te vervallen, die betrek king hebben op de schepen die aan de steigers van Total afmeren De kroon is van oordeel, dat deze schepen niet bin nen het gebied van de inrichting liggen en dat Total bezwaarlijk aansprakelijk kan worden gesteld voor hetgeen zich op die schepen eventueel afspeelt. Tegen het verlenen door gedeputeerde staten van Zeeland van beide vergun ningen was beroep aangetekend. 'GEEN GELD Werknemers garage Oostburg kreeg onverwachts een vrije dag OOSTBURG - De werknemers van garage Brugge in Oostburg hebben maandag een onverwachte vrije dag gekregen van hun haas. De zes werknemers meldden zich maan dagmorgen wel bij het bedrijf om te werken. Nadat ze hun salaris over de maand januari gekregen hadden, mochten zij echter van werkgever Jaap Brugge weer naar huis gaan. Zoals bekend zou het bedrijf van de gebroeders Jan en Jaap Brugge over de maand februari geen loon meer uitbetalen. Want er is geen geld meer om de mensen te betalen", zegt Jaap Brugge. Een mening waar zijn broer Jan zijn twijfels over heeft. Wat mij betreft mogen de mensen vandaag, dinsdag, aan heiwerk", al dus Jan Brugge. Jaap Brugge daar entegen weet nog niet precies wat er vandaag, dinsdag, gaat gebeuren met de zes werknemers, die ongetwij feld om acht uur de garage binnen zullen komen om te werken. Want werk is er wel. Daar zijn de werkne mers en de heer Jaap Brugge het over eens. Vermoedelijk stuur ik de mensen vanmorgen weer naar huis aldus Jaap Brugge, die zegt. nog steeds te willen redden, wat er te red den valt van het eens florerende ga ragebedrijf. dat door een familieruzie in de problemen terecht kwam. ZEEUWSE Mededeling De jeugdnatuurwacht Schouwen laat weinig na om het jongvolk in de streek respect en zorg bij te brengen voor alles wat groeit en bloeit in hel Schouwse Daartoe geeft men onder meer een „info-bladüit en dat is dus wat vroeger gewoon een informatie- blaadje heette Wij troffen in de jongste uitgave toch een mededeling aan, die eenfronsje op ons voorhoofd bracht. Dc Schouwse jeugd werd er in opge roepen deel te nemen aan het ophan gen van nes'tkastjes. En wat stond er? „Op 26 februari worden nestkastjes samen met jullie opgehangen." het aansluitende wegvak op Zuid-Beveland te kiezen voor het tracé oostelijk van Kruiningen. Dit heeft in landbouwkundig opzicht voordelen boven het westelijk tracé en valt gro tendeels samen met de weg naar de veerhaven. Voor het wegvak in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de com missie een tracé aanbevolen dat even ten zuiden van de veerhaven Perkpol der aansluit op de bestaande rijksweg Beroep CPC tegen hinderwetvergunning (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De CPC Sas van Gent vindt dat b. en w. van Sas een onover komelijke voorwaarde over luchtver ontreiniging hebben verbonden aan de hinderwetvergunning die het bedrijf op 26 augustus 1975 kreeg. De CPC is van oordeel, dat de eisen niet stroken met het besluit zwavelgehaite brand stoffen, zodat de concurrentiepositie in het gedrang komt. De kroon is om een uitspraak gevraagd. De vergunning is verleend voor de uit gebreide en gewijzigde inrichting voor de produktie van mais-zetmeel. glucose, dextrose, veevoer en maisolie met be hulp van een stoomketel en een tank voor stookolie aan de Westkade 119 in Sas van Gent. In de omstreden voor waarde staat, dat het gehalte zwavel dioxyde in de verbrandingsstoffen van deze installatie niet meer mag zijn dan 38.2 kilogram per uur of zoveel minder als overeenkomt met een zwaveldioxyde-gehalte van 1 procent van de verstookte brandstof Inwoner Sas van Gent bekende inbraken SAS VAN GENT - De 22-jarige B. van V. uit Sas van Gent heeft tegenover de rijkspolitie te Sas van Gent bekend m de nacht van 19 op 20 januari te hebben ingebroken in hetbejaardencentrum De Redoute te Sas van Gent en in twee vrachtwagencombinaties, eveneens te Sas van gent. Bij deze drie inbraken had hij geld en tabak ontvreemd. Nadat tegen Van V. proces verbaal was opge maakt werd hij op vrije voeten gesteld. Terneuzenaar verdacht van inbraken in Rijswijk TERNEUZEN- Op verzoek van de poli tie te Rijswijk heeft de Temeuzense ge meentepolitie zondagavond laat de Terneuzenaar S. W. (30i aangehouden. W wordt verdacht van inbraken in Rijswijk efelami Scfie/cTe Zeemde/; XjfJóo Aanvankelijk was het de bedoeling, de oeververbinding binnen vijfjaar aan te leggen. Technisch leek dat voor de hand liggend. Voor de financiering van het project is echter een beroep op de kapi taalmarkt nodig, en volgens minister Duisenberg zou het beter uitkomen als de leningen over zeven jaar werden ge spreid. Door het toepassen van een kleine kunstgreep is het mogelijk de werkzaamheden gelijkmatig over die zeven jaar mee te spreiden. De minister van verkeer en waterstaat moet over die spreiding nog overleg plegen met het provinciaal bestuur van Zeeland, dat een belangrijke partij is in de stichting die leningen zal aangaan. Door het heffen van tolgelden zal de oe ververbinding zichzelf na verloop van enige tientallen jaren terugbetalen. Voor de werkgelegenheid levért het project 3500 manjaren op. TERNEUZEN - Met de aanhouding, vorige week vrijdag, van drie inwoners van Terneuzen, heeft de Terneuzense politie opheldering gebracht over een indru kwekkende serie inbraken van de laatste tijd in Zeeland en Zuid-Holland. Het drietal - mejufl'rou w M. van A. (21), C. K. (25) uit Sluiskil en P. G. J. uit Temeuzen- heeft een aantal inbraken bekend. De poli tie neemt aan dat het zeker om meer dan vijftig inbraken gaat. Rijkspolitie houdt stropers aan op Noord-Beveland KAMPERLAND - De Rijkspolitie Noord-Beveland heeft in samenwer king met enkele leden van de Jagers- vereniging Noord-Beveland zondag morgen om 9 uur twee mannen in een Belgische auto aangehouden, die er kennelijk op uit waren wild te gaan stropen. Ze kwamen echter niet zo ver want de politie kon ze al aanhouden voordat ze een schot hadden kunnne lossen. In de auto werd een zo goed als nieuwe kogel- hagelgeweer aangetroffen, dat in beslag werd genomen, terwijl de eigenaar de heer F. D. een proces-verbaal kreeg, we gens het in bezit hebben van het geweer zonder vergunning. Op de foto: de woning te Sluiskil, waar uit de politie een grote hoeveelheid ge stolen goederen haalde. Bewoners van de Middelburgse Koepoortstraat blokkeerden rijbaan MIDDELBURG - Maandagmiddag tus sen vijf uur en half zes kwamen auto mobilisten, die dc Koepoortstraat ge kozen hadden als uitgaande route uit het Middelburgse centrum voor een overwaehte moeilijkheid te staan. Bewoners van de Koepoortstraat, die zich al maanden ergeren aan het vele en snelle verkeer door deze straat, waren dit beu geworden en hadden spontaan besloten het verkeer de weg te versper ren door links en rechts auto's te parke ren. Het was wel mogelijk het Molenwa ter te bereiken, maar de snelheid werd aanzienlijk beperkt. De Middelburgse politie, die snel ter plaatse was, be keurde de eigenaars van de vijf blokke rende wagens wegens parkeren bij een gele streep. Of er vaker soortgelijke ac ties zullen worden ondernomen in de Koepoortstraat is momenteel nog on zeker. Uit de woning van de Sluiskillenaars is vrijdagnacht en maandagmorgen een enorme voorraad goederen weggehaald. De waarde wordt geschat op 15.000 gul den. Een vrachtauto van de Temeu zense dienst gemeentewerken moest daarvoor drie keer op en neer rijden tus sen Sluiskil en Temeuzen. Verder werd - in kleine munten - een geldbedrag ge vonden van 6.000 gulden. Waarschijnlijk hebben de daders een deel van de gesto len spullen doorverkocht. Hoofdinspecteur-korpschef C. O. Hind- riks vertelde maandag op een perscon ferentie in het politiebureau in Terneu zen dat hoogstwaarschijnlijk nog meer aanhoudingen zullen volgen. Men is en kele andere verdachten echter nog niet op het spoor. De drie arrestanten wor den vandaag (dinsdag) voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg. Er werd maandag nadrukkelijk lof toe gezwaaid aan de rijkspolitie in Hulst die de zaak aan het rollen bracht, door vo rige week de aanhouding te verzoeken van de Temeuzenaars V., D., mevrouw F. en mevrouw D. Dat gebeurde in ver band met een aantal inbraken in Hulst. Uit het verhoor van deze verdachten (van wie V. en W. nog altijd vastzitten in Hulst) kwam naar voren dat in een twee tal woningen in Sluiskil gestolen goede ren waren opgeslagen. De politie in Temeuzen zag kans om die huizen te lokaliseren, postte er enige tijd en ging vrijdagavond over tot de aan houdingen. voorraad gestolen goederen, waaronder twee slaapkamerameublementen, huiskamer- en keukenmeubilair, twee kleuren-tv's, radioapparatuur, platen spelers. bandrecorders, platen, schilde rijen, antiek, servies, linnengoed, kle ding. etenswaren, rookartikelen, ge reedschappen en het geld. De politie die de woningen nauwkeurig uitkamde, trof de kleine munten overal verspreid aan. onder meer m een melk bus en onder de vloer. Het wordt niet uitgesloten dat de verdachten ook nog een forse bankrekening hebben. Inbra ken van de laatste tijd waarbij grote geldbedragen werden gestolen, wijzen in die richting. De Sluiskillenaars zou den verder een deel van de buit eenvou digweg hebben gebruikt om hun huisin te richten en, gelet op de respectabele hoeveelheid etenswaar die is gevonden, om in hun levensonderhoud te voorziea De rest is waarschijnlijk doorverkocht De in Hulst vastgehouden D. wordt ver dacht van heling. Korpschef Hindriks toonde zich zeer ingenomen met de aanhoudingen, 'temeer omdat het niet zo vaak gebeurt datje nog zoveel terug vindt.' De indruk bestaat dat de verdachten voornamelijk hebben geopereerd in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar niet heb ben geaarzeld om af en toe ook de Wes terschelde over te steken. Op hun reke ning zijn voorlopig in ieder geval de inbraken geschreven in meubelzaken in Terneuzen en Oostburg, in het over- MIDDELBURG - In Zeeland is on verwacht weer varkenspest gecon stateerd. Bij een fokbedrijf in Ga- pinge op Walcheren is de voltallige varkensstapel - ongeveer vijftig zeugen en honderd jonge varkens - voor vernietiging afgevoerd. In een straal van twee kilometer rond het besmette bedrijf is, overeenkomstig de EEG-normcn, een vervoersver- bod van kracht. De veeartsenijkundïge dienst Zee land is. met hulp van een epidemio loog van de directie te Den Haag. be gonnen met een grootscheeps onder zoek naar de oorzaak en gevolgen. Dit onderzoek strekt zich uit over bedrijven in de gehele provincie. Daarbij zijn inmiddels enkele 'ver dachte' gevallen gesignaleerd. Een bedrijf in 's-Heerenhoek valt onder 'zware verdenking' en is dientenge volge ook 'ingesloten'. Inspecteur G. Jongeneel van de veeartsenijkundige dienst Zeeland noemt de uitbarsting in Gapinge een 'raadselachtig geval'. Tot nu toe leek de varkenspest binnen een straal van honderd kilometer rond deze plaats verbannen. Juist gisteren is het ge bied van de 'Randstad Holland' weer vrij verklaard, na ruim een maand gesloten te zijn geweest. In augustus vorig jaar dook de ziekte plotseling weer op nadat Nederland een half jaar volkomen vrij van varkenspest was geweest Een vijftigtal bedrijven in het land raakte toen besmet door een zeer actief virus. Gisteren kwa men bij de veeartsenijkundige dienst overigens ook berichten binnen van besmettingen in de omgeving Apel doorn. „Een grondige oplettendheid is ver eist", aldus de heer Jongeneel, die er op wijst dat Nederland bijzonder kwetsbaar is door de open grenzen in Benelux- en EEG-verband. De heer Jongeneel: „Het virus in Holland was het meest virulente dat we ooit in Nederland hebben gehad. In zeker tien van de vijftig gevallen bleek dat de besmetting was veroorzaakt door zogenaamde 'swill-voeding', het af val uit keukens van bijvoorbeeld res taurants, ziekenhuizen en bejaar- In de woningen vond men een grote dekte wineklcentrum in Hulst en in winkels bij particulieren in Temeuzen, Axel en Sas van Gent. Het onderzoek is volgens korpschef Hindriks nog lang niet afgesloten. Op het ogenblik wordt eraan gewerkt dooi de gemeentepolitie in Temeuzen, de rijkspolitie in Hulst en Oostburg en de districtsrecherche van het district Mid delburg van de rijkspolitie. Vooral het inventariseren van de gesto len waren zal veel tijd gaan kosten. De arrestanten worden overigens in zoverre niet gezien als 'beroeps-inbrekers', dal ze bij de politie niet bekend waren. dencentra. Men heeft wel de ver plichting dit te steriliseren, maar niet iedereen kent de wettelijke bepalin gen en over het algemeen houdt men zich er niet zo aan." De heer Jonge neel noemt dit een gevaarlijke situa tie. Het virus krijgt zo kans om via de restanten van het geconsumeerde varkensvlees, die weer aan de var kens worden gevoerd, de ziekte te veroorzaken bij levende varkens. ï;p:ïs3&. V Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Dow-Chemical in Ter neuzen zou bij elkaar zestien miljoen gulden aan geluidbeperkcnde maatre gelen moeien uitgeven om de huidige geluidsbelasting ook straks te handha ven na de inbedrijfstelling van drie nieuwe installaties, waarvan de cu- meenfabriek overigens inmiddels al in gebruik is. Als deze maatregelen niet worden getroffen, zullen extra geluid- werende maatregelen aan een aantal woningen in de omgeving van het be drijf nodig zijn. De kosten daarvan be dragen tussen de 0,3 miljoen en 0,75 miljoen gulden, al naar gelang de eisen die men wil stellen. Voor de drie nieuwe installaties - de sty- reenfabriek en de uitbreiding van de be nzeenafdeling zijn nog 111 uitvoering - heeft Dow reeds acht miljoen uitgege ven om het geluid te beperken. Ook an dere voorzieningen zouden het bedrijf aanzienlijke bedragen kosten. Dit zijn bevindingen van het Engelse bureau Metra Consulting, dat bij een aantal industrievestigingen in het land is nagegaan hoe duur maatregelen zou den uitvallen die industrielawaai moe ten bestrijden Het onderzoek is inge steld naar aanleiding van ernstige be zwaren van werkgeverszijde tegen het wetsontwerp geluidhinder, dat minister Vorrink geruime tijd geleden naar de tweede kamer heeft gestuurd. Behalve Dow-Chemical is in Zeeland de olieraf finaderij Total in Vlissingen-Oostbij het onderzoek betrokken geweest. Van Dow-Chemical wordt onder meer vastgesteld, dat het bedrijf zich in een landelijk gebied bevindt en dat er in de directe omgeving weinig woningen staan waarin de invloed van het geluid te merken is. De extra geluidbeper- kende maatregelen aan de installaties die zijn onderzocht, zijn gebaseerd op concrete plannen. De omvang van het volgens die plannen te reduceren geluid noemt het Engelse bureau echter be perkt Enkele andere bevindingen zijn: om te bereiken dat voor alle aanwe zige woningen de geluidsbelasting tot onder 55 db (A) wordt teruggebracht, zou het huidige geluidsniveau van de installaties met ruim 5 db A> moeten worden verminderd. Dow schat de hieraan verbonden kosten op onge veer vier miljoen gulden indien voor ongeveer 60 huizen een uiteindelijke geluidsbelasting tussen 55 en 60 db i A zou worden toeges taan, zou een geluidsreductie van on geveer 3 db (A) bij de bestaande in stallaties moeten worden bereikt. Dow schat de kosten op 1,6 miljoen gulden Voor het bereiken van een binnenbelasting bij gesloten ramen van 40 db <A) zouden voor deze wo ningen geen geluidwerende voorzie ningen hoeven te worden getroffen. Voor een binnenbelasting van 35 db A) zouden voorzieningen ten bedrage van 0.25 miljoen gulden nodig zijn: t indien geea maatregelen aan de in stallaties worden getroffen, onder vinden ongeveer 40 huizen een ge luidsbelasting van meer dan 60 db i A). Geluidwerende voorzieningen aan woningen rond Dow kosten tussen de 0,15 miljoen en 0,5 miljoen gulden, al naar gelang de eisen die men stelt: I Dow heeft in het verleden reeds een aantal geluidbeperkende maatrege len aan de bestaande situaties getrof fen. waarvan ongeveer 75 procent ten behoeve van beperking van geluid hinder voor de omgeving en 25 pro cent voor de veiligheid van de werk nemers. Bij de studie naar de situatie in het Sloegebied en bij Total in het bijzon der, is het Engelse bureau nog ingegaan op de kosten van maatregelen die het geluid moeten bestrijden. De Total- vestiging wordt betiteld als een 'goed voorbeeld van een bedrijf dat mede op grond van geluidliindercriteria is ont worpen'. Het belangrijkste geluidprobleem in het Sloegebied bestaat uit een hoorbaare toon, die afkomstig is van Hoechst. Dit bedrijf kan niet precies aangeven hoe deze toon onderdrukt moet worden, maar wel wordt gedacht aan kosten in de orde van grootte van tussen de 2,5 en 4 miljoen gulden. Bij dat bedrag is reke ning gehouden met een mogelijk afzet verlies als een gevolg van het tijdelijk buiten werking stellen van een aantal installaties. Indien de hoorbare toon blijft en als er alleen voorzieningen aan omliggende woningen worden getroffen moet rekening worden gehouden met uitgaven die tussen de 24.000 en 3,7 mil joen gulden liggen, alweer naar gelang de eisen die men stelt. Metra heeft een diepgaand onderzoek ingesteld naar de geluidbeperkende ontwerp- en constructiemaatregelen die bij Total werden getroffen. Gebleken is dat door het treffen van verschillende voorzieningen een reductie van het ge luid met meer dan 10 db(A) kan worden bereikt voor een bedrag van ongeveer 0,7 procent van de totale investeringen. De geluidsbelasting van de raffinaderij op 2400 meter van het hart bedraagt 42 db (A). Ingewijden in de problematiek van het geluid geven desgevraagd aan dat men de alledaagse norm 'stilte' gewoonlijk aangeeft met 30-35 db A). 40 db (A) komt ongeveer overeen met het geluid van een rustig voortglijdende zeilboot, 60 db (A) met het geluid dat iets onder dat van het gemiddelde op een ver keersweg ligt en 110-120 db A) is verge lijkbaar met het geluid van een straal vliegtuig. Aan minister Vorrink en de tweede kamer is het nu om onder meer deze informatie een rol te geven bij de standpuntbepaling over het wetsont werp. Metra is inmiddels aan een aan vullend onderzoek van de sanerings- kosten voor de hele Nederlandse indus trie begonnen. Begin dit jaar worden daarvan de resultaten nog verwacht. Uit wat er nu al bekend is, blijkt dat die kosten op ongeveer 400 miljoen gulden moeten worden geschat. Twee inbraken in Terneuzen TERNEUZEN - Hoewel de gemeentepo litie van Terneuzen eind vorige week een inbrekersbende oprolde is in de nacht van zondag op maandag weer op twee plaatsen ingebroken. In het restaurant Vijverhof in Temeu zen en bij transportondernemer Mö- bach richtten de inbrekers vernielingen aan maar er werd niets vermist. VRAGEN OVER NEERSTORTEN VLIEGTUIG IN RIJNMONDRAAD Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het neerstorten van een Belgisch militair vliegtuig, enige we ken geleden in de Westerschelde, en de naar aanleiding daarvan gestelde vra gen van het PvdA-kameriid Roels heb ben ook in het openbaar lichaam Rijn mond tot schriftelijke vragen geleid. Mevrouw H. A. Edzes-Van Loon (pvda) legt een verband tussen het Wester- scheldegebied en het Waterweggebied en vraagt het dagelijks bestuur om te bevorderen dat het luchtvaartverkeer het Waterweggebied mijdt. De vragenstelster wil dat het dagelijks bestuur van Rijnmond de minister van verkeer en waterstaat attent maakt op de kwetsbaarheid van het Rijnmondge bied door allerlei industrievestigingea In overleg met de luchtvaartautoritei ten zou de heer Westerterp moeten uit zien naar andere vliegroutes. De minis ter van defensie zou op korte termijn moeten zoeken naar vervangende oe- fenruimte voor militaire vliegtuigen. Volgens mevrouw Edzes-Van Loon zijn de eilanden Voome-Putten en de wate ren er omheen officieel laagvlieg- en oe- fengebied van de Nederlandse lucht macht. Er worden regelmatig duik vluchten gemaakt. Ook het 'vliegen op het dek' wordt er dikwijls beoefend. Daaronder wordt verstaan, dat men zich bekwaamt in het ontwijken van vijandelijke radar. Voome-Putten en omgeving zijn volgens mevrouw Edzes nu niet de meest geschikte plaatsen voor capriolen met militaire vliegtui gen. Ze wijst daarbij op het nabijgelegen! industriegebied met kwetsbare en uit erst gevaarlijke petro-chemische instal laties die dicht op elkaar gepakt staan. Boven Voome-Putten en boven het in dustriegebied is ook een druk gebruikte aanvliegroute uitgezet voor passagiers- en vrachtvliegtuigen met bestemming Zestienhoven en Schiphol. ADVERTENTIE en wij doen de rest Strandhotel - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 2