Keetie van Oosten opende speedshow MRTZ in Goes Zeeland heeft als eerste district KNWÜ een bestuur Jan Kolijn: „Eén doelpunt genoeg voor Terneuzense zege op Berkdijk" Herstelde Antheunisse favorietBraakmancross GEEN ENKELWINSTPUNT THOOLSE DAMMERS VANDAAG NOG TE BEKIJKEN VAN 10 UUR TOT 23 UUR Feyenoord wil Van der Lem UITSLAG BESLISSEND ZEEUWSE PROMOTIEKANSEN Vandaag in afdeling Zeeland geen voetbal VOORZITTER AB KLAEYSSEN: WERKEN AAN BELEID Eerste taak KNWU-bestuur: briefje aan belastingdienst Vriend vrijwel zeker derde Goede prestaties Marathon-atleten ZATERDAG 29 JANUARI 1977 sport 25 Enorme drukte op eerste dag GOES -- Geen sappige peren of wollige boerenkoolstronken gisteren en vandaag (zaterdag) in het middelpunt van de be langstelling in de enorme Goese veilinghal, maar wel flonkerend schoon gepoetste modellen van antieke en hy permoderne motoren en auto's. Ze horen thuis op de motor- speedshow, die de bestuursle den en hun medewerkers van het Motor Racing Team Zee land (MRTZ) voor de vijfde maal ingericht hebben in de immense veilinghal. Op de eer ste dag kwamen al honderden enthousiastelingen de ver schillende stands bekijken en ook vandaag (zaterdag) worden er voordat om elf uur van avond de poorten van de even ementshal worden gesloten, nog evenvele honderden kij- klustigcn verwacht. Nederlands sportvrouw van 1976, Kloe- tingse Keetie van Oosten-Hage, heeft gisteravond de speedshow officieel geopend. Nadat de veelvoudig wereld-. Europees en Nederlands wielrenkam- pioene was welkom geheten door MRTZ-voorzitter Jan de Rooy, prikte Keetie van Oosten vier ballonnen door. waarop de naam van het organiserende motorracingteam geprojecteerd stond. De ballonnen werden 'aangereden' door de jongste MRTZ-leden, Rian de Jonge, dochter van teamsecretaris Adrie de Jonge, en Rudi en Hans Goudswaard, zoons van bestuurslid Henk Goudszw aard. Als dank kreeg Keetie van Oosten van Rian de Jonge bloemen aangebo- den en van MRTZ-voorzitter Jan de Rooy kreeg ze bij het afscheid van de show voor echtgenoot Rien een paraplu mee. zodat die niet steeds in de regen hoeft te staan als zijn snelle vrouw de wieltjes laat suizen. Geen Kneubuhler De vele bezoekers moesten eerst een teleurstelling verwerken: de in Neder land erg populaire Zwitserse coureur Bruno Kneubuhler had de reis naar de Goese speedshow niet kunnen maken, omdat hij zich voorberei. den moest op ROTTERDAM - Feyenoord wil Gerard van der Lem. Binnenkort zal Feyenoord-directeur Guus Brox met Roda JC onderhandelingen over Gerard van der Lem openen, waarbij volgens Brox ook de naam van Vermeulen zal vallen. De belangstelling van Feye noord voor de twee Roda-aanvaliers kan zelfs urgent worden wanneer de prestaties in de komende weken zorgen gaan baren, In dat geval wil Feyenoord Van der Lem of Vermeulen zien in te lijven voor 1 maart, zodat een van bei den het slotstuk van de competitie nog in dienst van Feyenoord kan meema ken. Roda JC zegt van de interesse van Feyenoord niets te weten. Feyenoord beperkt zich bij het bevestigen van de belangstelling. KNVB-maatregelen FC Utrecht tegen UTRECHT - De KNVB zal op 2 februari gaan besluiten welke maatregelen tegen FC Utrecht zullen worden geno men naar aanleiding van de incidenten die zich afgelopen zondag in de thuis wedstrijd tegen Roda JC hebben voor gedaan. Tot die datum mag de FC zich schriftelijk verweren tegen de tenlas telegging van de tuchtcommissie. TERNEUZEN - De Marathon-atleet Jolian Antheunisse die door een hardnekkige blessure enkele wed strijden voor de Zeeuwse crosscom petitie heeft moeten missen, maakt vandaag (zaterdag) tijdens de braakmanloop van de Temeuzense atletiekvereniging Scheldesport zijn comeback. De aanwezigheid van Johan An theunisse betekent eveneens, dat hij als één van de favorieten moet wor den beschouwd van deze cross, al zal moten worden afgewacht in hoe verre hij conditioneel in staat is om 10.5 kilometer af te leggen. In de Braakmanloop zal de meeste tegenstand voor Antheunisse komen uit de richting van Ko van de Griek, de Thoolse atleet, die onlangs in Westerschouwen triomfeerde en van Tonnie Strijdonck. de leider in de Zeeuwse crosscompetitie. Andere kanshebbers zijn verder Johan Breel. van Marathon, Jan Jansma van Zee land Sport en Koos Oggel AV'56. Op de deelnemerslijst prijken geen namen van atleten van het Huls terse RKHAV: de enige uitzondering is Tonnie Strijdonck. In totaal hebben er 33 senioren voor deze cross inge schreven. Behalve de senioren lopen zaterdag ook de veteranen 10.5 km en voor dit nummer heeft Bram Lensen vier inschrijvingen binnen, onder die van Bertus Walker van Zeeland Sport en Kees Hoogesteeger van AV'56. Bij de jongens b is Henk Lidner van Marathon de belangrijke favoriet Het ziet er naar uit. dat bij de dames in ieder geval drie groepen gezamen lijk van start zullen gaan. Bij de da mes hebben alleen Irene Pos en In- grid Rodts ingeschreven en ook bij de meisjes a en b is de inschrijving niet overweldigend zodat deze drie categorie in één keer worden afge werkt. Ook bij de jongens a is de in schrijving minimaal: hier hebben slecht vier atleten zich gemeld, in schril contrast met de inschrijvingen in de oudere leeftijdsgroepen staat die van de jeugd: jongens en meisjes c en d, alsmede pupillen zijn er in de Braakman voldoende. TERNEUZEN - als de voorspelling van Sportvrouw Keetie van Oosten heeft veel pret in de openingshandeling van de MRTZ-speedshow: het doorprikken van vier ^an K°l'Jn uitkomt dan heeft Temeu- ballonnen met de naam van het team er op geprojecteerd. Tussen de ballonnen in MRTZ-voorzitter Jan de Rooy. juist rechts ervan secretaris Adrie de Jonge. het komende seizoen, en evenmin was tvcommentator Frans Henrichs in de gelegenheid naar de Bevelandse cenr- rumplaats te komen, omdathij met win- tervakantie was. Bijna was ook de 125 cc fabrieks Morbidelh aan de neus van de kijklustigen voorbijgegaan.Adrie de Jonge maakt duidelijk: „De Belgische kampioen Juüen van Zeebroek, die met de 23.000 gulden dure machine van de houdbewerkingsfabriek uit Italië zou komen, belde af omdat zijn Morbidelii uit elkaar lag in verband met vervoer over zee.maar nadat we hemel en aarde bewogen hadden bleek nationaal kam pioen Kees van derEntereen te kunnen leveren. Centraal in de vielinghal staat de door zijn supporters opgerichte stand van Zeelands topracer Adrie de Korte uit Melïskerke. Behalve de 50 cc machine en de 125 cc racer heeft de Walcherse VLISSINGEN-De clubcompetitie voor de hoofd klas van de Zeeuwse Dambond is mei het inhalen van enkele wedstrij den deze week beëindigd. De Tholena- ren van wedstrijdpunten zodat zij on deraan de ranglijst eindigden met geen enkel punt. Het heeft verder geen ge volgen voor de Thoolse damclub want dit tiental blijft in de hoofdklas omdat Vlissingen zich redds had teruggetrok ken uit de competitie. Aagtekerke scoorde op de valreep nog drie punten zodat de Walchenaren de vierde plaats bezetten met zeven punten. St. Laurens speelde 10-10 tegen Aagtekerke waar door met vier punten de zesde plaats wordt ingenomen door St. Laurens. Goes II tenslotte had enorm veel moeite met het Bergen op Zoomse D.O.S.: 11-9. In de le klas blijven Middelhamis in groep I en Middelburg II in groep 2 aan de kop, beide tientallen met twaalf pun ten. De Middelburgburgse reserves hebben zelfs aan een puntenverdeling genoeg om de titel te behalen want de belagers Goes in en 's-Gravenpolder III kunnen maximaal tot slechts twaalf punten komen. In groep I blijven de on derlinge krachtsverhoudingen mini maal met. o.a twee 10-10 uitslagen van de damclub St Philipsland dat nu met acht punten de tweede plaats bezet. Tholen I-Aagtekerke 7-13: 1 P. Nieuwenhuyzen-J J. Engelvaart 0-2; 2 P. v. d. Velde-F, Bosselaar 0-2, 2 J. A. v. Akkeren-F. Blaas 0-2; 4 C. Droogers-J. Maranus 1-1,51. Lindhout-A. WiUemse 1-1; 6 C. v Dijke-S. Blaas l-l; 7 S. SchoUM. Provoost l-l, 8 J. de Rijke-D. Bosselaar 1-1; 9 A van Alckeren-J. Houmes2-0; 10W. A.Boogerd-A. ProvoostO-2. Goes II-D.O.S. 11-9: 1 C. Rijk-H. verdoolaege 2-0; 2 W. Dekker-J. Gajadhar 0-2, 3 C. v. Blemen-G. Heilzer 1-1; 4 C. de Klerk-E. Ver doolaege 1-1; 5 J. Schot-J v. Beek 2-0. 6 C J Hollestelle-P. Dalsem 1-1; 7 M v RielrH Brouwer 1-1; 8W Krijger-A. A v. d. Mark 0-2; 9 C. W. v Danime-C. Suurland 1-1, 10 A G v. Zeyst-J. Caljouw 2-0. St Laurens 1-Aagtekerke 10-10: 1 Ln. Davidse-J J Engelvaart 2-0; 2 L Davidse-P Bosselaar 1-1; 3 L Adriaanse-F. Blaas 0-2.4 P. Willemse-J Maranus 0-2; 5 L C. Flipse-A. Wil- lemse 0-2, 6 L. Kesteloo-S. Blaas 2-0; 7 J Moens-M. Provoost 2-0; 81. Walraven-D. Bos selaar 0-2, 9 J Kesselaar-J. Houmes 2-0; 10 P. v. Keulen-A. Provoost 1-1. Eindstand hoofdklas: 's-Gravenpolder I 6 5 0 1 10 Souburg 6 4 119 Goes II 6 4 0 2 8 Aagtekerke 6 3 12 7 D.O.S, 6 2 0 4 4 St. Laurens I 6 12 3 4 Tholen I 6 0 0 6 0 Dusebout-A. Verwijs jr. 1-1; 4 J. de Jongh-L. v. d. Velde 1-1; 5 drs J. Hoomweg-L. ten Hove 2-0. 6 C. Foppe-J. Suurland 0-2; 7 J. v. Tongeren-J. Noorthoek 1-1:8 C. v. Tongeren- J. Tijl 0-2; 9. H Roodenburg-N. Verwijs 1-1; 10 remise wegens dispensatie Middelburg II-Goes m 12-8: 1 J F Boon-A. Quakkelaar 2-0; 2 J. J. v Horssen-M. Quakke- laar 1-1:3 J Strooband sr. -H. Lagendijk 2-0,4 D. Kasse-G. Gorse 2-0:5 J L. Grim-L. Dekker 0-2: 6 M. P. Walraven-M. Poulisse 2-0; 7 C. de Wolf-A. Mijnsbergen l-l:8P.Coppoolse-W. G. de Leeuw 0-2:9 A. Comelisse- J. Tilroe 1-1; 10 J. Kooy-G v. Riet 1-1. St Philipsland-Tholen n 10-10; 1 J. v. d. Velde-A. Boogert 0-2; 2 J. Joppe-A Slager 2-0; 3 J. den Braber-A. Schot 2-0; 4 L v d Velde-J. de Rijke 2-0; 5 L. ten Hove-A. Baay 1-1; 6 J. Suurland-J. v.Dijke 0-2; 7 J. Noorthoek-J. Nagtegaal 1-1; 8 A. Verwijs sr.-H, Geluk 1-1: 9 M. Verwijs-C. v. Splunder 1-1; 10 P. v. d. Est-T. v.d. Male 0-2. thans ook een reservemaciune, te weten de 125 cc Jamaha van Henk Goudswaard, die bij de races, die MRTZ vorig jaar organiseerde, bij een val zijn heup brak en daarop besloot om met rennen te stoppen. Zowel op de 50cc Kreidler als op de 125 Jamaha van de Korte zal het cijfer 6 prijken, de klassering, die hij vorig seizoen be haalde in de strijd om het nationaal kampioenschap. „Nu de renners van de NMB ook meedoen aan de wedstrijden zal ik dit seizoen zeker blij zijn met een zesde plaats. Dan kun je werkelijk zeg gen de zesde van Nederland te zijn". Zelf halen De bezoekers, die na de officiële opening vroeg moesten vertrekken, hebben niet de Harley Davidson, een 500 cc AMF- machine met twee cylinders en vier car burateurs. gezien, omdat de machine nog onderweg was uit Amsterdam naar Goes. „We hebben", maakt Adrie de Jonge duidelijk, „erg veel moeite gehad om het materiaal hiernaar toe te krij gen. Vele eigenaars van modellen had den beloofd om hun machines naar ons toe te brengen, maar toen puntje bij paaltje kwam moesten we er zelf om. Zodoende kwam ook de Harley zo laat binnen" Schitterend gepoetst stonden in de Goese hal ook een fraaie A-Ford, een evenzeer flonkerende 900 cc BMW- zijspan met EML-frame. de 700 cc Ja maha van Piet Kostwinder, die met zijn vier cylinders en 110 pk een snelheid kan halen van tegen de 300 kilometer.en eem keur nostalgie oproepende old-timers en hypermoderne racers van verschil lende wegraceteams. Uiteraard trok ook de Golf GTI, de goedkoopste racewagen de nodige be langstelling. alsmede een 500 cc viercy- linder König van Hans de Wit uit Bergen op Zoom. di deze machine had opge bouwd met een buitenboordmotor uit een boot, waarmee hij een top van 150 kilometer kna kan bereiken. Veel aan dacht -soms stonden de toeschouwers rijen dik, trok ook de stand van de ra diografisch bestuurde racewagentjes. Velen ervoeren het als een bijzonder fa scinerende sport: de mini-wagentjes 3.5 cc en een paardekrachti scheren als nijdige wespen in het rond en kunnen een snelheid behalen van tussede 120 en 140 kilometer ppr uur. Ze draaien soms met een toerental van tegen de 30.000. Voor het eerst heeft het Zeeuwse mo torracingteam voor zijn speedshow de gehele veilinghal nodig, vooral ook nu er filmvoorstellingen worden gegeven. „We hebben nooit verwacht, dat de show zo groot zou worden", bekende Adrie de Jonge. „Wat de afmetingen be treft is het dan ook de grootste exposi tie, die we ooit gehouden hebben". Vandaag (zaterdag) is de speedshow geopend van tien uur 's avonds. MIDDELBURG - De afdeling Zeelana van de KNVB heeft voor vandaag 'zaterdagI alle wedstrijden afgelast. Het landelijk zaterdagvoetbal gaat wel door. In deze competitie wordt de keuring van de velden overgelaten aan de consuls en de scheidsrech ters. Ook de afdelingen Friesland. Den Haag, Gouda. LeidenNijmegen. Noord-Holland en Zwolle hebben vrijdagavond reeds de voor vandaag vastgestelde competitiewedstrijden afgelast. morgen (zondag) aan één doelpunt genoeg om de belangrijke thuiswed strijd tegen koploper Berdijk in winst om te zetten. De 22-jarige middenvel der is er van overtuigd dat niemand van de Brabanders in staat is om doel man Jan Rietdijk te kloppen. De mo menteel in Dordrecht woonachtige Temeuzen-doelman keepte in de uit wedstrijden tegen Gastel en Madese Boys voor zijn doen twee zeer matige wedstrijden en Jan Kolijn rekent er dan ook op. dat de als zeer eerzuchtig gekwalificeerde goalie tegen Berkdijk de absolute uitblinker wordt. Kolijn: „Als er iemand de pee in heeft over zijn optreden, dan is dat Rietdijk zelf wel. Daarom ben ik er van overtuigd dat hij zal bewijzen nog altijd de klassekeeper is van vorig seizoen te zijn." Jan Kolijn voert nog een tweede reden aan waarom Temeuzen geen tegengoal zal incasseren. Hij geeft de gevaarlijke Berkdijkspits Gerard Netten geen schijn van kans tegeven voorstopper morgens tot elf jack van Glansbeek. door hem verder aangeduid als 'De Lange. Jan Kolijn: „Die 'Lange' is de openbaring van het seizoen. Hij is door blessures en schor singen van anderen enigszins gelukkig in de ploeg gekomen, maar hij is er met meer uit weg te denken. Er is vorig sei zoen veel gepraat over Frank Dey, maar volgens mij speelt, 'De Lange' minstens zo sterk. Vooral zijn uitverdedigen is grote klasse en iedere spits heeft tegen hem nog geen schijn van kans gehad." All-rounder Jan Klijn heeft zich binnen de ploeg een beetje ontpopt als de allrounder. Er zijn slechts enkele plaatsen, waar hij dit sei zoen nog niet heeft gespeeld, vleugel- verdediger en linksbuiten. De oor spronkelijk als voorstopper begonnen Jan Kolijn is nu verzekerd van een vast stekje op het middenveld. „Van dat voorstopper spelen was ik zelf geen voorstander. Ik speel liever op het mid denveld, ook in de spits beviel me niet erg. Door al het zwerven binnen het elf tal loopje wel de kans om er snel naast te staan. Gelukkig is dit niet het geval ondanks een hardnekkige blessure," zegt Jan Kolijn. De prestaties van Kolijn zelf lopen in feite een beetje parallel met die van het elftaL Beiden zijn erg ambitieus aan de competitie begonnen, maar aan de ver wachtingen is nog steeds niet voldaan. Door Jan Kolijn niet vanwege een spierblessure, waar hij reeds sedert ok tober mee sukkelt, en Temeuzen niet. omdat het allemaal niet zo loopt zoals werd verwacht. Jan Kolijn: „Tegen Ma dese Boys heb ik eindelijk weer eens een volle wedstrijd gespeeld. Daar tussenin was het gewoon sukkelen, dan weer een halve wedstrijd, dan weer niet. Geluk kig gaat het nu eindelijk stukken beter." Sleutelwedstrijd Het duel tegen Berkdijk is de sleutel wedstrijd voor Temeuzen. Winst bete kent. dat de ploeg nog niet is uitge schakeld in de race om het kampioen schap. maar eventueel verlies betekent accuut degradatiegevaar. Een verras sende ontwikkeling, die men in Ter- neuzenkringen niet had voorzien. Kolijn zoekt bepaald niet naar excuses als we de tegenvallende resultaten van Temeuzen naar voren brengen. Jan Ko lijn: „We hebben dit seizoen weinig ge luk gehad, veel geblesseerde spelers, het vertrek van Peter en Frank Dey en wat schorsingen. Het vertrek van Peter Dey is toch wel een groter verlies geweest dan vele dachten. Hij wasde man metde routine op het middenveld.Daamaast geloof ik, dat we te zelfverzekerd van start zijn gegaan. We hebben ons te ge makkelijk laten verleiden door het suc ces van vorig jaar en door de manier waarop we bijvoorbeeld FC Dordrecht van het veld speelden. Voetballen kun nen we allemaal, maar er ontbreekt iets. Vorig jaar was het anders. Toen hadden we niets te verliezen. Toen werd er ie dere week geknokt voor de punten om toch maar zo ver mogelijk van die on derste plaatsen weg te blijven. We had den toen niet de intentie om kampioen te kunnen worden. .Die instelling heb ben we dit seizoen lange tijd gemist, maar de laatste wedstrijden gaat het ge lukkig weer die kant uit. Iedereen werkt weer keihard." Onvolwassen Een andere oorzaak, die Jan Kolijn ter sprake brengt, is de onvolwassenheid van sommige spelers binnen het elftaL Kolijn: „Vooral na een nederlaag kun je dat goed merken. Die teleurstelling wordt volgens mij verkeerd verwerkt Sommigen gaan met de kop omlaag naar huis en wordt er wat gekankerd. Daaruit valt af te leiden dat we als ploeg nog niet volwassen zijn." Voor het begin van het seizoen vertelde trainer Han van der Hooft, dat Temeu zen minstens bij de bovenste drie moest eindigen en daar hij anders daaruit de conclusie zou trekken dat hij gefaald had. Jan Kolijn is er van overtuigd dat een plaats bij de bovenste drie nog al tijd haalbaar is: „Het is duidelijk, dat de gelukkigste kampioen wordt. Daar komt nog wel een ploeg of acht voor in aanmerking, ook wij. Wie straks een wedstrijd of vijf achter elkaar weet te winnen wordt kampioen." Sohier weer jaar bij GPC VLISSINGEN - De Vlissingse voetbal club GPC heeft hetcontract met trainer Gillis Sohier opnieuw voor een jaar ver lengd. Sohier gaat hiermee zijn vierde jaar in bij de zaterdagvereniging. KLOOSTERZANDE - „Ik zit vol plan nen, maar er is nog een hoop onduide lijk. Ook voor ons. Eerst moet er een bepaald stramien komen in de werk wijze. Daarna moeten we gaan werken aan het verbeteren van het beleid in zijn totaliteit". Dat waren de eerste woorden van Ab Klaeyssen uit Hoek, vlak naclat hij vrijdagavond in café De Groene Molen te Kloosterzande bij ac clamatie was gekozen tot voorzitter van het eerste districtsbestuur van de KNWU (Wielren Unie) in Zeeland. Met dat bestuur loopt Zeeland voorop. Met gepaste trots deelde consul Jan Moer dijk (nu officieel sportcommissielid van het district Zeeland) mee: „We zijn het eerste district in Nederland met een officieel bestuur en een officieel regie- Zo rumoerig en langdurig als de eerste vergadering over de her herstructure ring van de KNWU in Zeeland op 27 no vember in Kapelle verliep, zo rustig en vlot werkte de vergadering gisteravond in Kloosterzande de omvangrijke agenda af. Dat kwam voor het grootste deel door de gedegen voorbereiding van de bijeenkomst Een werkgroep had zich door de concept reglements artikelen geworsteld en een kadidaten- lijst voor het nieuw te vormen bestuur opgesteld. Dat hele pakket papier was tijdig naar alle leden verzonden en ken nelijk met volledige instemming ontr vangen. Goedkeuring van het regle ment en verkiezing van het bestuur werden daardoor gewone ..hamerstuk ken". Het eerste districtsbestuur van de Zeeuwse KNWU ziet er als volgt uit: Ab Klaeyssen (Hoek), die tevens tot voor zitter werd gekozen. Leen van de Parel (Yersekei, Wim Timmermans (Oud- Vossemeeri. Piet van der Hooft iTemeu- zen). Jas de Caluwë (Sluiskil). Chiel Raas iGoes) en Jaap Joziasse (Middel burg). Het is de bedoeling dat het eerste jaar een „testcase" zal zijn. Tijdens dat jaar moeten alle reglements-artikelen aan de praktijk worden getoetst, waarna er weer veranderingen in kunnen worden aangebracht. Daarmee is de eecste stap gezet in de richting van de democratise ring van de wielersport in Zeeland. Het districtsbestuur zal zich gaan bezig houden met beleidszaken. Daarnaast is er het sportcommissielid van het dis trict. de KNWU heeft Jan Moerdijk die taak t oegewezen, die zich met de tech nische zaken bezighoudt. Dat districts- sportcommissielid heeft overigens op de wedstrijden geen bevoegdheden meer. Twee uur voor de wedstrijd heeft de jury de bevoegdheden over alle wedstrijdza ken- Kalender De meeste opmerkingen kwamen los tijdens de behandeling van de wielerka- lender voor clit jaar, hoewel het aantal problemen op dat punt eigenlijk nihil was. Met uitzondering van enkele wijzi gingen en toevoegingen liep ook dat agendapunt op rolletjes. Dat kwam KLOOSTERZANDE - Een van de eerste taken van het nieuwe dis trictsbestuur van de KNWU in Zee land zal zijn het samenstellen van een briefje aan de belastingdienst. Diverse wieier wielercomité's wor den de laatste tijd benaderd door de belastingdienst met een vragenlijst met betrekking tot startgelden en prijzengeld aan amateurrenners. Jan Moerdijk deelde mee dat het be stuur zich over deze zaak zal gaan beraden en een standaardbriefle zal samenstellen dat de organisatoren van amateurwielerwedstrijden in dien noodzakelijk naar de belasting dienst kan sturen. vooral omdat ook deze zaak bijzonder goed was voorbereid. De kalender voor 1977 ziet er als volgt uit: 6 maart: club kampioenschappen wielerverenigin gen; 12 maart: Tholen (am); 13 maart: Nieuw-Borgvliet (nieuwelingen, junio ren en am.); 9 april: Groede (dames en liefhebbers): 10 april: ÏJzendijke lam en m; 16 april. Philippe: Omloop van de Braakman (am.i. afw. liefhebbers; 30 april: Kattendijke, Zeeuws kampioen schap; 7 mei: Yerseke (d.,1.); Vlissingen (profs en jeugd); 8 mei klassieker lief hebbers Aardenburg; Heikant (am, j); 14 mei: Temeuzen, Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen; 15 mei: Oost burg,Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen; 19 mei: Kloosterzande (p.am, 1); 20 mei: Tholen (am); 21 mei; Kapelle (am, n en 1, 's avonds); 21 mei; Goes (am cn j); 22 mei: Koewacht (am); 24 mei: Hulst (am en m; 28 mei: 's- Gravenpolder (p,a en d); 30 mei: Hans- weert ip, am en di. 30 mei: Eede <1); 31 mei: Axel ia); 31 mei: ÏJzendijke (d en 1); 4 juni: Sluiskil (a, 1 en ni; 5 juru. Vogel waarde (1jun en amateurs achter der- niest; 5 juni: Waterlandkerkje ia); 11 ju ni: Krabbendijke (jeugd): 11 juni: Ter- neuzen (ai; 12 juni: Aardenburg (am en li: 19 juni: Kwadendamme <a, jun en 1); 19 juni: Zuiddorpe (jeugd); 26 juni: Oostburg <ai; 28 juni: 20 juni (toege voegd): Zuiddorpe (jun. n en ar. Sti Jan steen (aen d); 2 juli: Kruiningen (pen a); jui.. «vestdorpe (jeugd); 3 juli; Vogel waarde (1 en a); 5 juli: Westdorpe (a); 9 juli: Sint- Maartensdijk (a en d); 10 juli: Hoofdplaat (a en 1); 14 tot en met 16 juli: Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer; 14 juli: Bruinisse <a); 17 juli: Clinge (1 en d); 18 ili: Philippine Philippine (a); 19 juli: 'inge (ai: 21 juli: Domburg ia). 22 juli; Gravenpolder ia): 23 Juli: Souburg (1 a); 25 juli: Biervliet (a); 30 juli: Oud- DA VOS (ANP) - Het is een welhaast uitgemaaktezaak, dat Klaas Vriend het komende weekeinde naast Piet Kleine en Hans van Helden zal starten als derde man bij het wereldkampioen schap schaatsen in Davos. Vriend, die dit seizoen bij vrijwel alle wedstrijden de derde Nederlander was, nam op de 500 meter een flinke voorsprong ten op zichte van zijn directe concurrenten Jan Derksen en Joop Pasman. Vriend kwam uit op 40.19, Pasman op 40.98 en Derksen op 4L24. GRONINGEN - Tijdens de open- noordelijke indoor atletiek kampioen schappen. die in Groningen werden ge houden, hebben enkele Marathon- Atleten voor goede prestaties ge orgd. Johan Breel werd op de 3000 meter he ren tweede in zijn serie en derde in totaal in de tijd van 8.51.6 minuten. Voor deze 3000 meter moesten de atleten op de ou- ossemeer(a,jim..nofli:31juli: Sas van de' kleine baan (133) maar Liefst 22 ron- 3ent (p en d): 31 juli: Hansweert (jeugd); 6 augustus Haamstede (ai; 12 aug: Breskens ia): 13 aug Waarde <a.l en di; 14 aug: s-Heerenhoek (p. a, 1 en jeugd); 15 aug: Kloosterzande iai: 25 en 26 aug: Goes, Proftour; 27 aug: Sluis (1d en ai; 27 aug. (onder voorbehoud): Heinkens- zand ia en l); 1 september: Eede (1); 3 sept: Hansweert (1 en jeugd); 4 sept: Cadzand (a); 10 september. Middelburg (jeugd): 11 september: Oost-burg: profsxlonder (p. n); 4 oktober: Hulst (a). Het provinciaal kampioenschap in 1978 werd toegewezen aan het comité West dorpe. dat in dat jaar 25 jaar bestaat. Aan het begm van de vergadering sprak Jan Moeniijk een speciaal woord van welkom tot de ex-consul Ben IJsebaert, die zich uit zijn functies heeft terugge trokken. Moerdijk bedankte hem voor het vele werk dat hij voor de Zeeuwse wielersport heeft gedaan en wees er op dat op initiatief van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen nog een officieel af scheid zal worden georganiseerd. den lopen. Ook Henk Llnder liep een 3000 meteren wel bij de jongens A. Hier was vooraf bepaald dat iedere atleet die twee ronden gedubbeld werd uit de strijd genomen zou worden. Doordat er in dit gezelschap een zeer snelle Belgi schejunior uit Tienen meeliep (winnaar in 8.40 min.) kon het gebeuren dat van de veertien gestartte atleten, er maar liefst tien de strijd voortijdig moesten verlaten. Henk Linder liet zich niet op jagen en stelde met een tijd van 9.04 mia de tweede plaats veilig. Irene Pos kwam uit op de 800 m., dames, waar ze met een tijd van 2.28,6 in haar serie derde werd. WESTDUITSER LEIDT ENGELAND-NEDERLAND FRAN KFORT - De Westduitser Walter Eschweiler zal op 9 februari ln het Wem bley stadion van Londen de vriend schappelijke interlandwedstrijd Engeland-Nederland lelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 25