PTT BOEKTE DIT JAAR 70 MILJOEN MEER WINST MINISTER VORRINK WIL STILLERE STADSBUSSEN Produktie waarde van land- en tuinbouw 14 procent gestegen Goede Raad. Hogere opbrengst post en rente postgiro PZCA Minder knallers en meer siervuurwerk Politie verhindert drukken valse aandelen 'Geluidsheffing' op auto's VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 binnen-buitenland DEN HAAG - De PTT heeft in 1976 een winst geboekt van 340 miljoen gulden; dat is 70 miljoen meer dan in 1975. Voor 1977 wordt de winst geraamd op 317 miljoen. Dit blijkt uit het nieuwjaarsbe- richt 1977. Volgens de directeur-generaal van de PTT is de sterke toeneming van het be drijfsresultaat te danken aan de on verwacht hoge opbrengst bij de Post en de evenmin voorziene grotere stijging in de rente-opbrengst van de Postgiro. Ook de resultaten van de Rijkspost spaarbank zijn belangrijk verbeterd. De winst steeg van 9" miljoen in '75 tot 200 miljoen dit jaar. In 1977 gaat de PTT over tot de invoer ing van een nieuwe giropas. die met in gang van 1 mei de belangrijkste legiti matie zal zijn in het buitenland komt er een nieuwe postcode voor partijenpost - dat is post die bestaat uit een groot aan tal gelijke stukken gefrankeerd via hei. stempel ,.port betaald" - en mag de po strekening tot een bedrag van 1500 gul den ..rood" staan. Nu mag een negatief saldo de f500 niet overschrijden Lening Deze laatste regeling is te beschouwen als een overgang naar de in te voeren persoonlijke lening (minimum te lenen bedrag f1500) en het doorlopend kre diet.. Hiervoor komen rekeninghouders bij de Post- en Girodienst in aanmer king. De uitbetaling van de kredietbed ragen vindt plaats op de giro of in con tanten aan het postkantoor. De aflos sing gaat automatisch via de giro. Bij het in omloop brengen van de nieuwe giropas zullen de postkantoren worden ingeschakeld. Alle rekening houders die girobetaalkaarten gebrui ken krijgen vóór 1 mei een pas. In de tweede helft van '77 krijgen ook de houders van kascheques de nieuwe gi- ropas. De PTT gaat bekijken of de girobetaal- UITGIFTE DEEL III VOLTOOID DEN HAAG (ANP) - Ondanks het oponthoud, dat was ontstaan bij de uit gifte van de kenlekendelen drie 1977 als gevolg van het opnieuw drukken van deze kentekendelen, is de uitgifte ge heel binnen het geplande tijdschema verlopen. Voor de staking van de uitgifte waren er al 1,7 miljoen exemplaren uitgege ven; in totaal werden er 3,4 miljoen verstuurd. Ongeveer 500.000 automobilisten heb ben het bedrag van 17.50 nog niet ge gireerd. Wie deel nog voor 1 februari thuis wil ontvangen, dient zo spoedig mogelijk per acceptgirokaart te betalen. Vanaf 1 februari moet deel drie 1977 op de auto zitten. Gedurende de gehele maand januari kunnen de autobezitters die door ver huizing of door welke oorzaak dan ook geen acceptgirokaart hebben ontvan gen, deel drie tegen betaling van 17,50 afhalen op de postkantoren, die voor de kentekenregistratie zijn aangewezen. Van Veenendaal op andere plaats DS'7 0-lijst DEN HAAG (ANP) - Het hoofdbestuur van BS '70 heeft het thans zittende tweede-kamerlid mevrouw F. van Veenendaal-Van Meggclcn in zijn ad vies voor de samenstelling van de kan didatenlijst van DS '70 voor de ko mende tweede-kamerverkiezingen een andere plaats gegeven dan de commis sie voor de voorbereiding van de op stelling van deze lijst deed. Haar naam ging van de tweede naar de derde plaats. De commissie zette mevrouw Van Veendaal op de tweede plaats, na lijs taanvoerder W Drees. de huidige frac tievoorzitter. Mevrouw Van Veenendaal ging na lang aandringen akkoord met de plaatsing. Lange tijd was zij van plan geweest het kamerlidmaatschap neer te leggen. Haar bereidverklaring was ge baseerd op het feit, dat zij meende dat hetnoodzakelijk was via de kandidaten lijst aan te tonen, dat Drees. na de breuk in de fractie en het vertrek van enkele DS '70-kamerleden. niet alleen stond. Het hoofdbestuur van DS '70 stelde, ten behoeve van de besloten partijraads vergadering op 8 januari, een advies op wat betreft de kandidaatstelling De partijraad moet namelijk de kandida tenlijst definitief vaststellen, aan de hand van het voorstel van de voorberei dingscommissie. In het advies van het hoofdbestuur kreeg mevrouw Van Veenendaal de derde plaats toegewezen. Op de tweede plaats zette het bestuur namelijk DS "70-secretaris Ruud Nijhof. Mevrouw Van Veenendaal heeft daarna het hoofdbestuur laten we ten. dat haar naam van het advieslijstje van het. hoofdbestuur geschrapt moet worden. Zij handhaafde wel haar naam op het voorstel van de voorbereidings commissie. kaart die in ons land gegarandeerd is tot een bedrag van 100 gulden een tegen waarde kan krijgen van 200 of mogelijk zelfs 300 gulden In het buitenland is die waarde al vastgesteld op ongeveer 200 gulden. De kaart wordt gebruikt bij be taling in winkels, hotels e.d en voor ver zilvering in binnen- en buitenland. Code In het voorjaar wordt een begin ge maakt met de invoering van een nieuwe postcode in de adresbestanden van ver zenders van partijenpost. die bestaat uit vier cijfers en twee letters. De cijfers slaan op een woonplaats of woonwijk, de letters op een straat. In tegenstelling tot de huidige code die na de plaatsnaam staat, komt de nieuwe code vóór de woonplaats. De PTT wil met ingang van 1977 post kantoren inschakelen bij de afgifte van kentekenbewijzen voor snelle motor vaartuigen en (waarschijnlijk) bij de verkoop van staatsloten De mogelijk heden voor telefonisch vergaderen wor den komend jaar uitgebreid Kunnen er tot nu toe 12 mensen deel nemen aan een dergelijke vergadering, in '77 wor den het er 22. In verband met een toe nemend aantal klachten over de radio- ontvangst, via centrale-inrichtingen zal de PTT het toezicht- op de naleving van de voorschriften uitbreiden en zullen de voorschriften worden aangepast. Verder is de PTT van plan de stafafde lingen van de in Den Haag gevestigde Post- en Girodienst en van de Rijks postspaarbank te Amsterdam samen te voegen. De nieuwe afdeling wordt on dergebracht in Amsterdam. De 200 Haagse werknemers worden niet ver- NEDERLAND KOCHT VOOR 27 MLN; DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse publick heeft deze week weer voor vele miljoenen guldens aan vuurwerk ingekocht. De importeurs van vuurwerk spreken van 'goede resultaten' en de verkoop ligt ten opzichte van vorig jaar tenminste 12 pet. hoger. Hoewel de exacte cijfers ontbreken, kan worden aangeno men, dat - ondanks een gemiddelde prijsstijging van vijf procent - in ons land voor circa 27 miljoen gul den aan vuurwerk is verkocht De firma Beko in Tilburg, met een assortiment van meer dan 400 ver schillende vuurwerkartikelen de grootste importeur m ons land, boekte een omzetvermeerdenng van 20 procent. „We zijn erg tevreden." aldus een woordvoerster van de on derneming. die ongeveer 50 nieuwe artikelen uit China in omloop heeft gebracht Onder meer werden nieuwe Ro meinse kaarsen, luchtvuurwerk en 'parachutes' met. succes verkocht. Ook is er veel knalwerk de deur uit gegaan en zoals vrijwel ieder jaar zal dan ook de 'kanonslag' wel weer het meest verkochte artikel worden Volgens de woordvoerster heeft men dit jaar tussen 30 en 40 per gezin aan het kopen van vuurwerk be steed. Ook bij de Koninklijke Nederlandse Kunstvuurwerken Munitiefabriek A J. de Kat voorheen Loeff in Leiden is meer verkocht dan vorig jaar „We hebben circa 12 procent meer omge zet." aldus adjunct-directeur K. C. Hoekstein. die een groeiende belang stelling bespeurt voor het kopen van siervuurwerk ten koste van het be kende knalwerk Een nieuw artikel, dat erg goed is aangeslagen, is de zo genaamde zwermpot „Een mengsel van veel lluiteffecten en lichtïoe- standen." verduidelijkt de heer Hoekstein De heer P. A. de Bruin, directeur van Nederlands enige vuurwerkfabn- kant, de Eerste Nederlandse Kunst vuurwerkfabriek voorheen J N. Schuurmans in Leeuwarden, is niet ontevreden. „Een stijging van de om- zetmet 12,5 procenten verheugend is ook dat- er steeds meer siervuurwerk wordt gekocht." aldus de heer De Brum, die hierin duidelijk als oor zaak de 'vader van het gezin' ziet. „Het is niet meer dan een kwestie van knalwerk, maar een sfeervolle vie ring van oud naar nieuw," aldus de directeur Hij vindt ook dat het pu bliek dit jaar selectiever heeft ge kocht dan voorheen, terwijl men nu bereid is voor het siervuurwerk wat meer geld uit te geven. Volgens hem komt 80 procent van al het vuurwerk in Nederland uit China. „Het zijn ware kunstenaars, die Chinezen Ze leveren prima kwaliteit." aldus de heer De Bruin Advies Tenslotte nog een aantal nuttige ad viezen voor al degenen, die straks het vuurwerk gaan afsteken; gooi niet met brandend vuurwerk, zeker niet naar mensen of dieren; leg of zet het vuurwerk op straat en steek het aan: bewaar tijdens liet afsteken van vuurwerk resterende vuurwerk- artikelen op een veilige plaats, zo dat ze niet door rondvliegende von ken voortijdig worden ontstoken; volg steeds de gebruiksaanwijzing bij het afsteken van vuurwerken geef vuurwerk niet aan (te kleine) kinderen. Libië op weg naar volksdemocratie TRIPOLI (RTRi - Kolonel Moeammar Gaddafi van Libië heeft woensdag avond een nationaal debat aangekon digd over de vraag of zijn land een rechtstreekse volksdemocratie moet worden. Hij zei 't niet onwaarschijn lijk te achten dat hij daarbij als staats hoofd zal worden vervangen. Het debat begint zaterdag. Dit congres zal een secretariaat kiezen ter vervan ging van de raad van ministers en een secretaris-generaal ter vervanging van de premier Het gezag van het volk zal de regering en alle staatsinstellingen vervangen, aldus Gaddafi in een tele visietoespraak. Het nationale debat eindigt op de feest dag van de profeet Mohammed begin maart, op welk tijdstip een ontwerp- verklaring die het gezag van het volk vestigt, definitief zal worden gemaakt. Artsenstaking België voorlopig van de baan BRUSSEL (DPA) - De staking die de Belgische artsen op 3 januari zouden houden is voorlopig van de baan. Het artsenverband aanvaardde woensdag avond na urenlang vergaderen de toe zeggingen van de regering van premier Tindemans. die zijn eisen grotendeels inwilligt. Overigens geven de artsen de regenng maar vier maanden de tijd om te bewij zen dat het haar ernst is met haar toe zeggingen. Het conflict draait om de doktersrekening. De regering heeft be sloten dat op de rekening voor de zie kenfondsen ook het metterdaad uitge keerde honorarium moet worden ver meld- In België betaalt de patiënt de arts on middellijk na de behandeling en krijgt het geld dan van het ziekenfonds terug. In de nieuwe beschikkmg van de rege ring zien de artsen een "onderwerping aan de ziekenfondsbureaucratie. Maar de regering ziet er het middel in om in zage te krijgen in het reèele inkomen van de arts en zo belastingontduiking tegen te gaan. Het nu gevonden compromis voorziet in het vermelden van het honorarium op een afscheurbaar deel van de rekening. De patiënt beslist of hij dat deel door stuurt aan het ziekenfonds of niet. AMSTERDAM - Toon Hermans in was is de nieuioste aan winst vati Madame Tussaud in Amsterdam. Artieste Jean Fraser is een jaar bezig geweest om Hermans op deze wijze te vereeuwigen. VAN AGT NAAR VERRE OOSTEN DEN HAAG (ANP) - Om het maximum aan samenwerking te bereiken bij de bestrijding van de internationale han del in verdovende middelen, vooral heroine, heeft minister Van Agt beslo ten tussen 4 en 9 januari zelf besprekin gen te voeren met de Thaise autoritei ten. De minister wil om aan de bron de uit voer naar Europa en met name naar Ne derland zoveel mogelijk verstoren van inlichtingen en andere middelen om de opsporing te bevorderen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie donderdag meegedeeld. Een van de reeds voorbereide maatrege len zal zijn het stationeren van een Ne derlandse politiefunctionaris in Bang kok. Minister Van Agt brengt verder een bezoek aan Hong Kong omdat de politie daar erin geslaagd is het drugprobleem in belangrijke mate meester te worden. VERDUGT VOOR KANTONRECHTER ARNHEM (ANP) - De officier van justi tie in Arnhem, belast met milieuzaken, heeft besloten het chemisch bedrijf Verdugt in Tiel strafrechtelijk te ver volgen wegens overtreding van de hin derwet. Het bedrijf zal zich tegenover de kan tonrechter in Tiel moeten verantwoor den wegens het inwerking hebben van een bedrijf of afdeling waarvoor geen vergunning bestond. Bovendien heeft het bedrijf gehandeld in strijd met de voorwaarden (het onmiddellijk melden van een calamiteit en het direct nemen van maatregelen), aldus mr. F. Th Boerwinkel donderdag. In de zomer ontsnapte uit het bedrijl arseenhoudende stof. Bomen in de om geving verloren hun bladeren en omwo nenden klaagden over misselijkheid en duizeligheid. De regering van Argentinië heeft be sloten om ter gelegenheid van de jaar wisseling 123 politieke gevangenen vrij te laten, zo is donderdag officieel in Buenos Aires meegedeeld. Ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Vereniging van Neder landse Suikerfabrikanten en Raffina- deurs is mr. G. J. de Gilde te Den Haag benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. SECRETARIAA T LANDBOUWSCHAP: DEN HAAG (ANP) - De bruto- produktiewaarde van de Neder landse land- en tuinbouw is in het jaar 1976 met ongeveer veer tien procent toegenomen tot ruim 21 miljard gulden. De netto-toegevoegde waarde tegen lactorkosten, dat wil zeggen het ver schil tussen de produktiewaarde en de prijzen of kosten der produktiefactoren grond, arbeid en kapitaal, steeg van 8.25 tot ruim 9 miljard gulden, dat is met elf procent. Van die 9 miljard moet de boer of tuinder dan nog allerlei zo genaamde non-factorkesten (onder meer veevoer, zaaizaad) betalen. Het secretariaat van het landbouw schap deelt dit mee in een overzicht over 1976. Ondanks de uitzonderlijk droge zomer is de hoeveelheid voortgebrachte produkten met ongeveer twee procent toegenomen, in de akkerbouw zowel als in de veehouderij en de tuinbouw. De opbrengstprijzen stegen met ongeveer twaalf procent gemiddeld. Enkele niet onder een marktordening vallende ak- kerbouwprodukten stegen met wel 40 procent in prijs. De financiële uitkomsten van land- en tuinbouw over 1976. aldus het land bouwschap. vertonen onderling sterke verschillen. Voor de veehouderij, die door de droogte extra- krachtvoeraankopen moest doen. was de kostenstijging gemiddeld 17 procent. Ongeveer tienduizend veehouders heb ben een beroep gedaan op de rijks- groepregeling zelfstandigen van de bij standswet. erfverharding) en voor verbetering van agransche bedrijfsgebouwen. Volgens het secretariaat van het land bouwschap is het vrijwel zeker, dat de regering niet zal slagen in haar streven, in de jaren 1975 tot en met 1978 een op pervlakte van 160.000 hectare ruilver kaveling in uitvoering te nemen. Vele agrarische scholen bereikten het afgelopen jaar de grens van hun capaci teit, doordat de groei van het aantal leerlingen en studenten doorging. Moderniseren. In het afgelopen jaar hebben agrariërs meer aanvragen voor rentesubsidies voor het moderniseren van hun bedrij ven ingediend dan in 1975. Sinds 1972 zijn er met behulp van die rentesubsi dies 8.000 'ontwikkelingsbedrijven' ont staan. Verder hebben de afgelopen jaren 50.000 bedrijven gebruik gemaakt van de bijdrageregelingen voor particuliere cultuurtechnische werken (onder meer AMSTELVEEN- De Vlaamse actrice Doris van Caneghem heeft vóórhaar rol in hel blijspel 'Ik slaap wel op de bankdonderdagmiddag in het Cul tureel Centrum van Amstelveen de Johan Kaart-pnjs uitgereikt gekre gen De oorkonde, behorende bij de prijs, die dit jaar voor het eerst werd toegekend, wordt haar hier door haar tegenspeler uit het stuk. Luc Lutz. overhandigd De prijs zelf. een bronzen beeldje van Johan Kaart - hier afgebeeld op een schilderij met theater Carré in zijn handen - moet door beeldhouwer Pieter de Monchy nog worden vervaardigd. AMSTERDAM (ANP) - De afdeling falsificatie van het bureau bijzondere zaken der Amsterdamse recherche heeft woensdag de 48-jarige drukker P. R. en de 23-jarige beleggingsadviseur H. B. gearresteerd in een pand aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, waar zij bezig waren met het drukken van valse Belgische aande len. Het tweetal had technische voorbereidingen getroffen voor het namaken van een Nederlands aandeel. De beide verdachten hebben inmiddels toegegeven van plan te zijn geweest een vlas Nederlands aandeel te drukken. Bij het namaken onder vonden zij echter zoveel problemen, dat ze waren overgeschakeld op een eenvoudi ger na te drukken Belgisch aandeel De proefdrukken waren bij de inval nog niet gereed. Hangende het verdere onderzoek acht de recherche het niet opportuum mee te delen van welk bedrijf de aandelen werden nagemaakt. NORMALE BENZINE CENT GOEDKOPER (Van onze redactie economie) DEN HAAG - Voor veel automobilisten begint het jaar 1977 met een klein voor deel: de prijs van een liter normaal- benzine gaat één cent per liter omlaag: van f 1,07 tot f 1,06 (maximaal). De su- perbenzine blijft gelijk in prijs met f 1.096 per liter (eveneens maximaal). De prijs van super was per 4 december reeds met 2 cent verlaagd. Als gevolg van veranderde marktverhoudingen was toen de „normaal"' niet verlaagd. Het ministerie van economische zaken heeft tot wjjziging in de prijzen van sommige aardolieprodukten besloten in verband met schommelingen op de we reldmarkt. Bij deze veranderingen speelt de ofieprijsverhoging van de OPEC-landen nog geen rol De maximumprijs van huisbrandolie zal per 1 januari êën cent worden ver hoogd, zodat dan de prijs weer nagenoeg dezelfde is als die voor 4 december, per welke datum de huisbrandolie (I en m met 12 cent werd verlaagd (dit alles geldt zonder btw). Petroleum daalt daarentegen opnieuw in prijs, met 1.1 cent per liter (btw inbegrepen). Daardoor komt de maximumprijs in bussen tot 20 liter op 52 cent. Per 4 de cember was de petroleum al met 1,4 cent per liter verlaagd. Minister Van Kemenade (onderwijs) brengt van 9 tot 19 januari een bezoek aan Indonesië. Hij bezoekt daar diverse onderwijsinstellingen. In Djakarta. Bandoeng, Med an en op Bali. De voorzitster der Britse conservatie ve partij mevr. Margaret Thatcher, zal n april een bezoek aan China brengen hoeft niets te kosten. Als u vragen hcbl op het gebied van kook-, verwarmings- of warmwaterapparaten, komt u gewoon even langs. Dan geven wij u eerlijk, duidelijk èn gratis advies. Uw Gas- of Energiebedrijf (ook voor advies en documentatie) DEN HAAG (ANP) - Naar de mening van minister Vorrink (volksgezondheid en milieuhy giëne") kunnen de stadsbussen, aanzienlijk stiller' worden ge maakt. Zij zegt dit in de memo rie van antwoord op de geluids hinderwet. Bij de aanschaf van materieel voor het openbaar vervoer, aldus de minister, moet meer dan tot nu toe rekening worden gehouden met milieu hygiënische eisen. Minister Vor rink zegt de voorlopige indruk te hebben dat met name stillere autobussen 'bepaald' niet veel duurder hoeven te zijn dan de thans in gebruik zijnde typen. In de memorie van antwoord wijst zij er op. dat er nog veel te veel onnodig la waai is dat voortvloeit uit slecht onder houd. onjuist rijgedrag en een gevolg is van zogenaamd sportief gedrag. Minister Vorrink toont zich voorstan der van invoering van een 'geluidshef fing' op auto's. De toerekening van de saneringskostcn aan motorvoertuigen kan, naar haar mening, allesbehalve onredelijk, laat staan bijzonder on sympathiek worden genoemd. In de memorie van antwoord zet zij uit een. dat deze geluidsheffing niet een im portheffing kan zijn. omdat een derge lijke importheffing in strijd zou komen met het EEG-verdrag. Volgens de mi nister moet de geluidsheffing of bij de verkoop aan de gebruiker of vanwege het gebruik geheven worden. Concurrentie In de memorie van antwoord bestrijdt minister Vorrink de opvatting als zou het ontwerp-geluidshinder de concur rentiepositie van het Nederlandse be drijfsleven aantasten. Deze mening, zo zet zij uiteen, berust "op geen enkele wijze op feiten'. Volgens de minister steken de economische gevol gen van de in het ontwerp neergelegde regelingen voor bestrijding van het in- dustrielawaai 'bepaald niet ongunstig' af tegen de in WesGDuitsland geldende regelingen. Ook komt minister Vorrink tot de con clusie, dat de gevolgen van de voorge stelde regelingen ter voorkoming en be perking van het industrielawaai finan cieel uitvoerbaar zijn. Minister Vorrink noemt in de memorie van antwoord als meest waarschijnlijke raming voor de uitvoeringskosten een bedrag van 400 miljoen, te weten 350 miljoen aan maatregelen bij de bedrij ven en 50 miljoen voor geluidwerende maatregelen aan woningen in de omge ving van industrieterreinen. Radio's Minister Vorrink zegt het te betreuren dat effectieve regelingen op het terrein van de geluidsapparatuur niet te treffen zijn. Naar haar mening zal het gebruik van transistorradio's in de nog aan te wijzen 'stiltegebieden' in ons land in be ginsel niet kunnen worden toegestaan. Zij noemt het overigens ai erg genoeg, dat vele mensen daarmee reeds op an dere plaatsen worden gekweld'. Volgens de minister komt veel hinder lijk gebruik van geluidsapparatuur voort uit een vorm van reactie op de lawaai-maatschappij. Naar haar me ning verdient het overweging om de vo- lumeschaal van geluidsapparatuur aan te geven bij welk niveau een gerede kans op burenhinder ontstaat Ten slotte nog enkele opmerkelijke uit spraken van minister Vorrink: bij de bouw en levering van nieuwe treinstellen moeten scherpere eisen aan de geluidproduktie worden ge steld. de bepalingen in de (gemeentelijke) bouwverordeningen over de geluidsi solatie zullen aanzienlijk moeten wor den uitgebreid en aan de (plaatselijkei politieverorde ningen zullen de bepalingen voor re creatieve inrichtingen, voor het ont steken en de verkoop van vuurwerk en tegen geluidhinderlijk gedrag moeten worden toegevoegd of uitgebreid. Aantal tv- toestellen steeg met 94.000 In 1976 kwamen er in ons land 94.000 tv-toestellen bij. Daarmee komt het totaal aantal bij de Dienst Omroep Bijdragen geregistreerde tv- toestellen op 3.740.000. De PTT verwerkte dit jaar: 990 mil joen brieven en kaarten, 643 miljoen dagbladen. 1870 miljoen lokale en 1580 miljoen interlokale telefoonge sprekken. 125 miljoen tijdmeldingen en 27 miljoen weerberichten. Er zijn 3.590.000 girohouders die met elkaar zorgden voor het gebruik van bijna 88 miljoen girobetaalkaarten. Het gemiddeld saldotegoed van de rekeninghouders steeg met ruim 15 procent tot f 11.300 miljoen. Dii jaar reikte de PTT 2.2 miljoen kentekenbewijzen deel II, 650.000 deel III en 950.000 viskaarten uit. Tweehonderd en veertig bestaande postkantoren werden beter toegan kelijk gemaakt voor gehandicapten. De PTT verwacht in '77 meer perso neel nodig te hebben. De personeels sterkte is dit jaar toegenomen van 74.800 lot 76.600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13