Plannen Noord-Zeeuws streekverpleegtehuis In '77 stemming ruilverkaveling Wolphaartsdijk Zo snel mogelijk uitbreiding openbare basisschool Oostkapelle 'Omvang bedrijven op Walcheren betekent beperking opvolging' Meer plaats voor 'vervuilers' in'De Brede Watering' KADO EERVOL GEVRAAGD: LEEUG VERKOOPSTER VERKOOPSTER DONDERDAG 30 DECEMBER 1976 METEEN CAPACITEIT VAN TWEEHONDERD BEDDEN BRUINISSE: 'TEHUIS OP SCHOUWEN REALISEREN' BRUINISSE - Er beslaan plannen om te komen tot de stichting van een streek verpleegtehuis voor geestelijk ge stoorde en somatisch zieke (bejaarden, die behoefte hebben aan een langdurige verpleging) in Noord- Zeeland. De provinciale raad voor de volksgezondheid is van mening, dat er in Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland behoefte bestaat aan tweehonderd bedden voor geestelijk gestoorde, en somatisch zieke bejaar den. Het college van b. en w. van Bruinisse maakt in de aanbiedingsnota bij de ge meentebegroting voor 1977 melding van die plannen. Eén van de mogelijkheden om te komen tot zo'n streekverpleegte huis voor Noord-Zeeland is een uitbrei-. ding van de Corneliastichting in Zierik- zee. De Corneliastichting telt momen teel vijfenzestig bedden. Er zijn al plan nen om de opnamecapaciteit van de Corneliastichting te vergroten tot hon derd bedden. Een andere mogelijkheid is. dat er een heel nieuw verpleegtehuis wordt gebouwd bij het Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee. Het college van b. en w. van Bruinisse huldigt het standpunt, dat een streekverpleegte huis voor Noord-Zeeland in ieder geval op Schouwen-Duiveland gerealiseerd moet worden. Uit de gemeentebegroting van Bruin isse voor 1977-blijkt, dat de gemeente lijke belastingen het komende jaar niet verhoogd hoeven worden. De begroting sluit met een post onvoorzien van 177.000 gulden. Volgens het college mag aan deze post 'geen overtrokken bete kenis' worden gehecht. Er zijn, schrijft hetcollege in de aanbiedingsnota, 'aller lei versluierde factoren', die de post on voorzien ingrijpend beïnvloeden. Zowel de inkomsten als de uitgaven van de gewone dienst zijn geraamd op 6,5 mil joen gulden. Ten opzichte van 1976 zijn de uitgaven in de begroting met ruim 350.000 gulden toegenomen. De inkom sten daarentegen zijn gestegen met ruim 600.000 gulden. Daar is een stijging- van de algemene uitkering uit het ge meentefonds van 200.000 gulden bij in begrepen. De uitgaven van de kapi taalsdiénst zijn geraamd op ruim 10 mil joen gulden. Recreatie In de begrotingsbrief constateert het college, dat de recreatieve ontwikke ling sneller gaat, dan b. en w. hadden voorzien. In 1974 is een begin gemaakt met de realisering van het binnen- dijkse gebied van het 'Recreatieplan Bruinisse'. Als belangrijkste voorzie ningen, die in '76 tot stand kwamen noemen b. en w. onder andere de cam ping 'Onze Hoeve' met 360 staanplaat sen de overdekte manege 'De Koren zolder', een kanovijver, midgetgolf- en tennisbanen en een kinderspeeltuin. In 1977 zullen dit gebied zeker de eerste 250 van de totaal te bouwen 1400 zo merwoningen gereedkomen. Datzelfde is het geval met een overdekt zwembad en restaurant. In voorbereiding zijn de plannen voor de aanleg van een tweede jachthaven, een forellenvijver, een zon neweide, èen waterskibaan en een even ementenhal met 600 zitplaatsen. Met al deze voorzieningen gaat het nieuwe re creatiedorp, waarin denaaste toekomst ongeveer 11.000 recreanten kunnen ver blijven. in snel tempo gestalte krijgen. Door deze ontwikkelingen, zo schrijven b. en w. werden aan het gemeentebes tuur. de gemeentelijke diensten en de WV steeds zwaardere eisen gesteld. Volgens b. en w. kan niet worden voor komen, dat de grote recreatieve ontwik keling steeds meer invloed zal gaan uit- aantal woningzoekenden geveer 50) aan een huis te helpen, én omdat er in het bestemmingsplan 'West' nog nauwelijks grond is voor de bouw van eigen woningen, willen b. en w. (naast het nemen van stappen die leiden tot het verkrijgen van bou wrijpe grond) het accent leggen op handhaving en verbetering van de be- ii de technische m een sportzaal miljoen gulden olgens een raming dienst is met de bou v een bedrag van 1,5 te gemoeid. Andere zaken uit de aanbiedingsnota:- B, en w. stippen de moeilijkheden rond de plannen voor een nieuw woon wagencentrum in de Stoofpolder nog 'en aan. Het college verwacht, dat in ningbouw tussen het bejaardencen trum 'In 'l Opper' en het toekomstige gemeentehuis. Het gaat om 32 kleine woningwetwo ningen „Wanneer dit complex gereali seerd zou kunnen worden opent dit de mogelijkheid dat een aantal woningen, via de dan te verwachten doorstroming, voor jongere gezinnen beschikbaar komt." Geen sportzaal Het is-zo blijkt uit de aanbicdingsnola -een onhaalbare zaak om in Bruinisse een sportzaal te bouwen. Uit een rap port over de behoefte aan sportvoor- zieningen in de gemeente Bruinisse, dat is samengesteld door het adviesor- oefenen op het oorspronkelijke karakter gaan voor sportaccommodaties van de van de 'Bruinisser gemeenschap' Het Vereniging van Nederlandse Gemeen- college- „Ook al is ons streven er op ge- ten, blijkt dat er in Bruinisse wel een richt, de identiteit van de gemeenschap zekere nchoelte bestaat aan een goed" zoveel mogelijk te bewaren, een weder- uitgeruste zaalsportvoorziening. Na zijdse aanpassing van de autochtone een onderzoek moest de commissie ech- bevolking en de recreanten zal toch ter tot de conclusie komen, dat - hoe- moeten plaatsvinden. Een goede voor- wel een sportzaal voor Bruinisse van staande woningen. Het college tracht het begin van '77 een oplossing gevon- rder nog steeds, om te komen tot wo- den kan worden. lichting en besprekingen tussen de di verse belangengroeperingen zijn daar toe de geëigende middelen. Wij stellen ons voor om de reeds dit jaar op dit punt begonnen voorlichting aan de VVV, de bedrijvenen de middenstand uit te breiden tot het organiseren van een al gemene voorlichtingsavond voor de ge hele burgerij," aldus b. en w. van Bruin isse. In de aanbiedingsnota signaleren b. en w. verder, dat als gevolg van de sterke recreatieve ontwikkelingen een uitbrei ding van het rijkspolitiekorps zonder meer noodzakelijk is. „Er zal dan ook getracht worden om de personeelsbe zetting aan deze ontwikkelingen aan te passen." Woningbouw Omdat de gemeente Bruinisse onvol doende woningen krijgt toegewezen Dia-avond PJZ Axel AXEL- Vrijdag 7 januari houdt de PJZ, afdeling Axel, een dia-avond in 'De Hal- Ie' te Axel. De heer Riemslag sr. zal dan dia's vertonen van de fauna en flora van de Braakman. De bijeenkomst is voor ieder toegankelijk en begint om 20.00 uur. grote betekenis zou zijn - het niet ver antwoord is een dergelijke voorziening te bouwen. Volgens het adviesorgaan zou er een betrekkelijk gering gebruik van gemaakt worden en bovendien zijn er binnen een straal van twaalf kilome- "r twee goede accomodaties aanwezig. De plannen voor een gecombineerd scholencomplex, waarin zowel het openbaar als bijzonder kleuter- en basi sonderwijs ondergebracht zal worden verkeren in een ver gevorderd stadium. B. en w. hopen, dat nog in 1977 tot gun ning kan worden overgegaan. B. en w. verwachten, dat de aanleg van Philipsdam een extra stimulans voor de werkgelegenheid kan beteke nen. B. en w. prijzen zich gelukkig, dat het de bedrijven op het industrieterrein aan de Dorpsweg goed gaat. „Met name geldt dit voor de visfileerfabriek Goma- vi. die kans heeft gezien om zich - na bijna onoverkomelijke moeilijkheden - te handhaven" Het college besteedt ook aandacht aan de discussies over een zout of een zoet Grevelingenmeer. B. en w. hebben de indruk, dat het toekomstige Zoom meer (zoet) al een uitkomst kan zijn. voor de land- en tuinbouw. Het college constateert met enige spijt, dal de dijksverhogingen rond de Oosterschelde in sommige gevallen ver traagd worden, doordat er problemen rijzen bij de grondverwerving. B. en w. vinden het 'pijnlijk', dat er grondbezit ters zijn (zij het slechts enkelen, die dan ook nog niet achter onze bedreigde dij ken woonachtig zijn), die het maar liever op onteigening laten aankomen. Kerstviering zondagschool Oosterland OOSTERLAND - In het kerkgebouw van de hervormde gemeente te Ooster land hield de zondagschool te Ooster land de kerstviering. De leiding was hierbij in handen van de heer P. Bei je. De viering werd gehouden aan de hand van een. voor deze gelegenheid geschre ven, liturgie onder het motto "Wij heb ben zijn ster gezien". Hierbij werd on dermeer het kerstevangelie gelezen door Jannie de La ter en speelden Jeanet van der Werf en Jan van den Bos op trompet en Jeanet Dalebout, Jan den Bos en Marcel van Dijke blokfluit. Hel. vrije verhaal werd verteld door Wilma van den Bos. Verder werd afscheid gènoemen van acht leerlingen die de zondagschool ver laten, Zij kregen ieder een bijbel of een leiderenboek uitgereikt. Aan het eind kreeg iedereen een boekje en een tasje met versnaperingen uitgereikt. Het or gel werd. bespeeld door Marco van 't Hoff. Kerstvieringen Nieuwerkerk BEN W DOMBURG IN ONDER WIJSNOTA: DOMBURG - Bij de openbare basis school in Oostkapelle zal zo spoedig mogelijk een vierde lokaal moeten worden gebouwd meteen oppervlakte van tenminste zeventig vierkante me ter. Dit lokaal zal volledig geschikt moeten zijn voor de toekomstige on derbouw van de school. Voorlopig kan het lokaal als vierde lokaal van de ba sisschool dienst doen. Bij de verbou wing zal er rekening mee moeten wor den gehouden, dat er eventueel in de CBTB MIDDELBURG BOOG ZICH OVER BEDRIJFSOVERNAME' Biljarten 'PROBLEMATIEK BIJZONDER COMPLEX' MIDDELBURG - Bedrijfsopvolging en bedrijfsovername vormden bet onder werp, waarover gisteren, woensdag avond de afdeling Middelburg van de Christeljke Boeren- en Tuindersbond zich in een in de Getuigeniskerk ge houden vergadering heeft gebogen. De discussie spitstezich daarbij vooral toe op de inhoud van het rapport 'Bedrijfs ontwikkeling', dat door zes leden van de kring Walcheren van de CBTB is samengesteld. Uit de discussie kwam vooral naar vo ren, dat de omvang van de bedrijven op Walcheren een beperking betekent voor de eventuele opvolger. Tegen die ach tergrond is de problematiek bijzonder complex, omdat bij een groei naar gro tere eenheden de opvolging' door de fi nanciële consequenties bij overname verder wordt bemoeilijkt. Weer een an der facet is, dat door de genngere moge lijkheden buiten de landbouw de op- volgingsdruk toeneemt, waarbij men dan te maken krijgt met de grotere risi- sco's van grootschaliger bedrijven. In deze vergadering gaven de heer K. Dek ker, bestuurslid van de kring Walcheren van de CBTB en de heer W. de Wolf agrarisch-sociaal voorlichter van de CBTB Zuid-West Nederland een toe lichting op het rapport. De heer Wolf waarschuwde er daarbij voor de compli caties niet te overtrekken, voor een goede ondernemer, zo stelde hij, die kwaliteit kan produceren, blijft er altijd een plaats. De voorzitter van de afdeling, de heer C. de Boks benadrukte in zijn openings- Kerstviering zondagsschool Oud Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Tijdens de kerst viering van de Oud-Vossemeerse zon dagsschool namen zes Kinaeren afscheid van de school. Hierbij ont vingen ze uit handen van de leider M. Droogers een kinderbijbel. De inleiding tot deze kerstviering werd verzorgd door de ouderling S. Roggeband terwijl mevrouw Droogers-Vogel en mevrouw N. Slager-den Engelsman kerstverhalen vertelden. Tevens was cr samenzang van kerstliederen terwijl enkele kinderen gedichten voorlazen en voordrachtjes hielden. De viering werd door de ouder ling P. Vogel besloten. woord dat het er voor de onafhankelijke ondernemer om gaa t de zelfstandigheid te behouden. Hij attendeerde daarbij op allerlei invloeden, die deze zelfstandig heid bedreigen: de landschapsparken, de recreatie, de voorwaarden van de hinderwet en degrote investeringen, die de ondernemer moet doen, waardoor een afhankelijkheid van de financie rende instelling kan ontstaan. Deze fac toren, aldus de heer De Boks, doen een aanslag op de zelfstandigheid en voor de ondernemer is het zaak alert te zijn om zijn positie te behouden. STAVENISSE - In het kader van de bil jartcompetitie van cafetaria C. P. Nooy te Stavenissc werden de volgende wed strijden gespeeld: R. v. Oeveren - R. de Graaf 0-2; Co Smits P. van der Jagt 2-0; J. van Beveren - A. Struik 0-2; C. Smits - Ph. de Rijke 0-2: P. Potappcl - N. Nooy 2-0; B. Mol - L. Gunst - 0-2. R. Priem en A. Moerland moeten beiden nog één inhaalwedstrijd spelen. De stand is als volgt: R. van Oeveren 6 w„ 125 car., 10 pnt.; Ph. de Rijke 6 w„ 124 car., 9: Co Smits 6 w„ 193 car., 8: A. Moerland 5 w. 108 car., 8; A. Struik 6 w., 166 car., 6; P. Potappcl, 6 w. 159 car., 6; P. van de Jagt 6 w„ 137 car., 6; R. de Graaf 6 w., 98 car., 6; L. Gunst 6 w„ 65 car., 6; B. Mol, 6 w„ 51 car., 6; R. Priem 5 w. 135 car., 5; J. van Beveren 103 car., 4; N". Nooy 6 w 87 car., 2; C. Smits 6 w„ 211 car., 0. Door dc deelnemende biljarters werd ook nog een wedstrijd met de schotel gespeeld om kerslprijzen en de inzet De derde prijs werd gewonnen door A. Moerland, de tweede prijs, de inzet gingnaar A. Struik terwijl R. Priem d€ hoofdprijs won. Tevens werd die avond een onderlinge verloting gehouden waarvan de op brengst geheel ten goede kwam aan dc clubkas. toekomst nog een lokaal bijgebouwd lean worden. Bij de situering moet worden uitgegaan van de toekomstige geïntegreerde basisschool. Dit is een van de conclusies, die b. en w van Domburg gelrokken hebben uit ge sprekken met de inspecteurs van het lager- en het kleuteronderwijs, mede over de komende integratie van beide typen onderwijs. Overweging daarbij was. dat over ongeveer vijfjaar de geïn tegreerde basisschool voor 4 tot 12- jarige kinderen zal moeten functione ren. Een andere conclusie uit het over leg was, dal zowel in het dorp Oostka pelle als in het dorp Domburg zeer goede schoolgebouwen bestaan voor het kleuteronderwijs. Het college van b. en w. heeft één en ander vastgelegd in een beknopte 'on derwijsnota'. die men in raadsvergader ing van februari aan de orde wil stellen om de mening van de raadsleden te ho ren. Noodlokaal Een van de conclusies uit deze onder wijsnota is voorts, dat In Oostkapelle bij de christelijke basisschool een goed noodlolcaal moet worden geplaatst In de toekomst, aldus de nota. zal de chris telijke kleuterschool dienst kunnen doen als onderkomen voor de onder bouw van de christelijke geïntegreerde basisschool. De school kan dan over vijf lokalen en gemeenschapsruimte en do- cumentatieruimte beschikken voor de bovenbouw. Voor de onderbouw zijn drie zeer ruime lokalen aanwezig. Dit aantal zal ook voor de toekomst meer dan voldoende zijn, aldus b. en w. in de nota. Het lijkt het college financieel minder veran twoord, in Oostkapelle nu eerst nog een lokaal bij de christelijke school te bouwen en in de toekomst met lege lokalen te blijven zitten in de vorm van een kleuterschool zonder kinderen. PLEIDOOI HOOFDINGELAND DAGEVOS: EINANCIELE INBRENG IS 44 PROCENT GOES - Dc heer C.'M. Dagevos, hoofd ingeland van het waterschap 'De brede watering van Zuid-Bevel and' vindt dat de bestuurssamenstelling van het wa terschap gewijzigd moet worden. Tij dens de algemene vergadering, woens dag in de Prins van Oranje te Goes, pleitte hij voor meer inbreng van de zogenaamde 'vervuilers'. De lieer Da gevos- wethouder van Kapelle - wees erop dat de inkomsten die het water schap van de vervuilers binnenkrijgt (door de heffing wet verontreiniging oppervlaktewateren), steeds grotei worden. De Kapelse hoofdingeland had bere kend dat de inkomsten van de vervui lers in drie jaar van 30 naar 44 procent stegen, terwijl de geschotbijdrage van het ongebouwd van 50% in 1975 daalde naar 38% in 1977. De heer Dagevos meende dat deze 'dras tische wijziging' in de opbrengst van heffingen en geschotten. aanleiding ge noeg was om de bestuurlijke samenstel ling van het waterschap te herzien. „Kon men bij de bestuurssamenstelling in 1975 nog vrede hebben bij een verde ling van 32 ongebouwd. 8 gebouwd en 8 veruilers. thans is deze verhouding ten opzichte van de groep die de offers moet brengen, volledig' scheefgetrokken", stelde de heer Dagevos. Hij vond een bestuurssamenstelling van 18 verte genwoordigers van het gebouwd. 8 on gebouwd en 22 vervuilers een betere verhouding. De wethouder van Kapelle wi 1 d e we ten of h e t d agelijks bes tu u r v a n hef waterschap bereid is een wijziging van het reglement te bewerkstelligen, waardoor de vervuilers op een betere wijze vertegenwoordigd worden. Schijn verm ijden Burgemeester nir. F. G. A. Huber van Goes liatl de indruk dat de vervuilers door hun heffingen ervoor zorgen dal hel geschot voor de ongebouwde en ge bouwde eigendommen niet omhoog hoel't. Hij vond dal een onjuiste zaak. „Zelfs dc schijn moet worden verme den", zei nir. Huber. Hij verklaarde 'de grootste moeite' te hebben met verho ging van de zuiveringsheffing tot 35 per vervuilingseenheid (een normale woning is 3 vcrvuilingseenheden) in 1977. Ook de heer I. N. Lindenberg N. LINDENBERG (raadslid van Rcimerswaal) keerde zich tegen de hoogte van de heffing. Hij stelde voor om het bedrag van 1976 34 per inwonerequivalent) te handhaven. Dijkgraaf D, J. Dees vertelde dat niet ontkend kan worden dat de heffing vol gens de wet verontreiniging oppervlak tewateren een bijdrage geeft aan ver mindering van de bestuurskosten en de kosten van de technische dienst van hel waterschap. Hij stelde dat de verdeels leutel die enige jaren geleden gevonden is, tot nu toe de juiste is gebleken. „Van profijt trekken van de vervuilers .kan nauwelijks gesproken worden", aldus de heer Dees, Hij ontraadde het voorstel van hoofdingeland Lindenberg. dat werd dan ook zonder enige bijval ver worpen. De heer Dees vond het moeilijk om op de voorstellen van de heer Dagevos in te gaan. I-Iij wees erop dat de samenstel ling van het waterschapsbestuur door de provincie geregeld wordt. Wel ver wachtte hij datde invloed van de vervui lers en de vertegenwoordigers van hel gebouwd te zijner tijd groter zal worden, De dijkgraaf benadrukte dat overigens met alleen gekeken moet worden naai de inkomsten van het waterschap, maai ook naar de structuur in de regio. In antwoord op vragen van de heren Dagevos en Huber vertelde de heer Dees dat de gezamenlijke technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen door de vestiging in Temeuzen wat moeilijk ligt. „Wat dat betreft moeten we roeien met de riemen die we heb ben". betoogde de dijkgraaf. Hij merkte echter op dat de dienst, na een opbouw- periode, goed draait VERWACHTING DIJKGRAAF DEES: NIEUWERKERK - De gereformeerde vrouwenvereniging 'Maria-Martha' te Nieuwerkerk hield in een versierde zaal van liet gereformeerde vereni gingsgebouw te Nieuwerkerk een kerstviering. Tijdens deze bijeenkomst las de presi dente, mevrouw Rotte, een kerstbrief van ds. A. K. Straatsma voor en werden er kerstliederen gezongen. Na de pauze vertelde mevrouw Eeriand een kerst verhaal. De zondagsschool te Nieuwerkerk Meld haar kerstviering in de hei-vormde kerk. Na de opening door ds. Kolkert vertel den S. Bondeling een kerstverhaal en de leidster, mejuffrouw Wandel, een vrij verhaal. Verder werden diverse kerst liederen gezongen. Voor de kinderen die de zondagsschool verlieten was er naar keuze een bijbel of een liedboek. De leden van de bejaardensoos te Nieu werkerk hielden een kerstmiddag' met gezamenlijke maaltijd. Ds. en mevrouw Kolkert leverden Merbij hun muzikale bijdrage. Verder was er samenzang en werden er diverse spellen gespeeld. In het dorp Domburg, aldus b. i de nota, zijn geen directe problemen aanwezig. Hier passen de uitbreiding bij de basisscholen met documentatie- en handvaardigheidsruimten bij de toe komstige geïntegreerde basisschool. DAN IN 197 8 OP VOEGORDEPLAN GOES - Over de plannen voor een ruil verkaveling rond Wolphaartsdijk zal mogelijk al in 1977 gestemd kunnen worden. De uitvoering' van deze ruil verkaveling kan dan in .1978 op het volgordeschema van de cultuurtech nische dienst geplaatst worden. Dijk- graal'D. J. Dees van het waterschap 'De brede watering van Zuid-Beveland' deelde dit woensdag mee, tijdens een algemene vergadering van het water schap in de Prins van Oranje te Goes. De heer Dees wees erop dat, nadat de drie centrale landbouworganisaties bij gedeputeerde staten van Zeeland een aanvraag voor de verkaveling ingediend hadden, dé cultuurtechnische diens! meteen begonnen is aan veldonderzoek. „In Zeeland begint het ruilverkave- .lingswerk te verminderen. Bij de cul tuurtechnische dienst komt dus meei ruimte beschikbaar, zodat mijn stellige verwachting is. dat snel tot.uitvoering van deze ruilverkaveling kan worden overgegaan", aldus de heer Dees. Hij benadrukte dat uiteraard datstemming over de plannen dan wel positief moei uitvallen, Zoals gemeld, gaat het bij de ruilverka veling Wolphaartsdijk om een gebied met een oppervlakte van ongeveer 3000 hectare, waarin vijftien polders liggen Naar aanleiding van de aanvrage van de drie centrale landbouworganisaties (ZLM, CBTB en NCB), is door gedepu teerde staten advies gevraagd aan de Centrale Cultuurtechnische Commissie (CCC). Op last van die commissie onder zoekt de 'Zeeuwse'' cultuurtechnische dienst momenteel dé mogelijkheden die de ruilverkaveling rondom Wol phaartsdijk kan gaan bieden. De uitslag van dat eerste onderzoek is nog niet be kend. Als het advies binnen is, zullen gedeputeerde staten een beslissing ne men over de voortgang van de plannen. Is die beslissing gunstig, dan volgt pas het opstellen van het ruilvcrkavelings- plan en de stemming, volgens de pas gewijzigde rutlverkavelingswet van 1954 (wie thuis blijft heeft geen stemin- breng). De ruilverkaveling kwam aan de orde in de algemene vergadering van het water schap, bij de behandeling van een voor stel om de afwatering in de Westkerke- polder bij Wolphaartsdijk (die in hel toekomstige ruilverlcavelingsgebïed ■ligt) te verbeteren en aan te passen voor een bedrag van ongeveer 135.000, Dijkgraaf Dees stelde daarbij voor om de daadwerkelijke uitvoering van het verbeteringsplan even op te schorten, tot er duidelijkheid is over het al dar met doorgaan van de verkaveling Moeite De heren J. M. Mol (ZLM-voorzitter te Wolphaartsdijk) en F. G. A. Huber (bur gemeester van Goes) hadden daar moeite mee. „Er wordt al tien tot twaalf jaar gepraat over betering van de afwatering in de Westkerkepolder. Die ruilverkaveling is een thema op zich eri ik ben bang dat daardoor de plannen voor de afwatering in het gedrang ko men", betoogde de heer Mol. „Over die verkaveling bestaat nog helemaal geen zekerheid. Het is mogelijk dat het ge bied nog uit de boot valt, we weten dat niet. Daarom moeten we met de verbe tering van de afwatering niet wachten". Mr. Huber sloot zich daarbij aan. Hij vroeg om niet te lang te wach ten en voor de uitvoering van het afwateringsplan een termijn te s tellen. Met de toezegging van dijkgraaf Dees om uiterlijk half '77 de plannen opnieuw te bekijken, gingen beide hoofdingelanden uiteindelijk ak koord. Schieting KWADENDAMME - Op eerste kerstdag gaf' de handboogvereniging' 'Victoria' een schieting op de liggende wippen in dc 'Kroon' te Kwadendamme. Er waren 43 schutters van 12 verenigingen aan wezig. De uitslag van de eerste wip luidt, hoof'dvogel J Verdonk, Doel Naar Ho ger. Wolphaartsdijk. 1ste zijvogel: Jac. De Baar. Willem-Teil, Ovezande, 2e zij vogel: A, A. Martens. Vios. 's Heeren- hoek. beide bij loting toegekend: 1ste bovenkal, M. Steenbakker, Victoria. Kwadendamme, '2e bovenkal: Jac Doe- ne, Victoria. Kwadendamme. 1ste on- derkal: Leo de Jonge, A.D.L.M., Kwa dendamme. bij loting. 2e onderkal: J Bom, Wilde Schutter, bij loting: 1ste klep, C. Westdorp, Eensgezindheid, 's Heereiihoek: 2e klep Joh. Repkens. Vic toria. Kwadendamme; 3e klep P. Oost- dijk. Willem-Teil, Ovezande; meeste kleine vogels J. A, Rijk, A.D.L.M., Kwa dendamme. acht vogels: De vliegende vogeïprijs was voor C, Voet van Vios 's Heerenhoek: uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: A A. Geense, Zorg vliet. Ellewoutsdijk; 2e hoofdvogel: Jac. de Baar. Willem-Teil, Ovezande; 1ste zijvogel; Sj. de Jonge. A.D.L.M.. Kwa dendamme: '2e zijvogel: C. Voet. Vrije Schutters, 's Heerenhoek: 3ezijvogel: W. Boudens van Willem-Teil uit Ovezande: 4e zijvogel: Slootjes, Wilde Schutter; lste kal: C. Westdorp. Eensgezindheid, 's Heerenhoek: 2e kal: P, Mooyman, Vic toria, Kwadendamme: 3e kal: mevrouw Steenaert, Vooruitgang, Kwadendam me; 4e kal: C. Bek. A.D.L.M.. Kwaden damme. de laatste drie werden bij loting toegekend; De vliegende vogelgrijzen waren voor Jac. de Baar van Willem- Teil; Ovezande en mevrouw Steenbak ker van Victoria uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: C. Wouterse van Victoria uit Kwadendamme, vier stuks. Big S Haamstede open bij jaarwisseling HAAMSTEDE - Tijdens de jaarwisse ling is het soosgebouw van 'Big S' te Haamstede vanaf kwart over twaalf en kele uren geopend om een ieder de gele genheid te geven elkaar het beste toe te wensen aan vrienden en bekenden. Op 1 januari houdt de soos in de kantine van camping 'Duinrand' een nieuwjaarsbal met muziek van de Lazy River Jazz Band. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is hierbij welkom. Tijdens de Kerstdagen verzorgde 'Big S' een gezelligheidsavond voor de leden, waarvoor grote belangstelling bestond. Disco-avond Alien Agony SAS VAN GENT - Dé popgroep Alien Agony houdt zaterdag in het buurthuis 'Sint Albert' te Sas van Genteen disco avond. Tijdens deze avond speelt de groep enige nieuwe nummers van haar repertoire. De avond begint om 20.00 Kerstviering NCVB VROUWENPOLDER - Samen met de bejaarden en alleenstaanden hield de NCVB, afdeling Vrouwenpolder, een kerstbijeenkomst De leiding was in handen van presidente N, Joziasse- Louwerse. Na de maaltijd werd de litur gie gelezen door mevrouw Schipper- Hoorn en mevrouw Meijers-Vreeke. Een koortje onder leiding van mevrouw Mesu-Poppe zong enkele liederen. Geïl lustreerd met dia's las mevrouw De Visser-Joosse het kerstverhaal De volgende vergadering is op woens dag 12 januari. Bietenaanvoer haven Kortgene 77.000 ton KORTGENE - In de haven van Kort gene werd de afgelopen bietencam pagne 76.979.300 kg suikerbieten aan gevoerd. Déze bieten kwamen van geheel Noord-Beveland. Kaarting WESTDORPE - De leden van het NKV, afdeling Westdorpe, hielden in cal'é 'Hel Oude Raedhuys' te Westdorpe een prijskaarting. Er waren 44 deelnemers. De uitslag' luidt: 1 B. Dobbelaar: 2 Ph. van Acker; 3 H. Dobbelaar; 4 A. Plas- schaert: 5 G. de Block: 6 A. Kalle: 7 H. v. Vooren; 8 M. van der Goes; 9 F de Buck; 10 mevrouw Vermande! de krant helpt u op weg WESTKAPELLE Aan onze agent de heer P. Lievense mei wie wij gedurende 43 jaar op aangename wijze mochten samenwerken is op zijn ver zoek ontslag verleend. In zijn plaats is aangesteld: de heer J. Pou- welse, Willebrordstraat 6. Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aangenomen. voor onze nieuw te openen verf, behang-speciaaizaak Tevens voor onze drogisterij een met ervaring in de branche. Sollicitaties na telefonische afspraak aan: Lange Zelke 50 - tel. 12431 - VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8