Smidt's oliebollen SMIDT'S BAKKERIJ Meerderheid b. en w.'s Kanaalzone positief over compromis A WL FAMILIE BERICHTEN FAMILIEBERICHTEN Schoolsportcommissie hield korfbaltoernooi Belgische sportvisser vermist voor Nieuwvliet Lees de PZC Select VUURWERK Hobbyhuis Vermast met oud en nieuw eet iedereen weer WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 We zijn blij en dankbaar dat God ons een dochter heeft gegeven. ANNEMARIE NATANJA Annemarie is het zusje van Nelleke C. Goudswaard A. Goudswaard-Kraaij Temeuzen, 27 december 1976 Van Swietenstraat 5. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons zoontje en broertje We noemen hem Leonard. Westkapelle, 27 december 1976 Koudorpstr. 44 Heden overleed, ge heel onverwachts, onze beste oom en oudoom P. C. Polderman van Langeraad en kinderen Vlissingen, 28 december 1976 Meidoomlaan 11. Plotseling is ons ontvallen onze geliefde klein zoon, neef en achterneef ADRIAAN VAN SLUIJS echtgenoot van Leuntje van Prooijen op de leeftijd van bijna 29 jaar. „Trooste Onze Hemelse Vader zijn vrouw en kinderen met dit grote verlies. A. van Sluijs K. van Sluijs-Dingemanse I. van Sluijs C. van Sluijs-Walhout F. van Sluijs W. van Sluijs-Alting L. van Sluijs J. van Sluijs-van Vlaanderen A. van Sluijs P. van Sluijs-Adriaanse Met grote droefheid geven wij u kennis, dat God na een ernstige ziekte, van ons weggenomen heeft onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante JANNETJE ELISABETH BOUTERSE-FILIUS op de leeftijd van 41 jaar Het is voor ons een troost te weten, dat God haar naam heeft gekend, omdat zij tijdens haar leven Jezus heeft beleden. „Zie, Ik heb u in Mijn handpalmen gegrift". Jesaja49:16 Kamperland: Kamperland: Poortvliet: Biddinghuizen: Kamperland: Biddinghuizen: Biddinghuizen: De Bilt: Rotterdam: M. J. Filius J. J. Filius-Bouterse M. H. Filius W. S. Filius-Bouterse en kinderen H. M. Filius A. J. Filius-Potter en kinderen J J Filius A. E, M. Filiüs-Bös en kinderen J. P, Filius E. L. Filius-de Régt en kinderen E. A Leendertse-Filius H. A. Leendertse en kinderen M. J. van Gilst-Filius A P. van Gilst en kinderen M. N. van Gilst-Filius J. van Gilst en kinderen A. J. Filius Kamperland, 28 december 1976 Gelegenheid tot condoleren een half uur voor aanvang van de rouwdienst, welke zal plaats vinden op vrijdag 31 december om 13.30 uur in de geref. kerk te Kamperland en geleid zal worden door de weleerwaarde heer ds. J. G. Arensman. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Kamperland. Het bestuur en de directie van de Middelbare School voor Scheepswerktuigkundigen te Mid delburg geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer W. J. BRAAM gepensioneerd adjunct-directeur en leraar van genoemde school. Met dankbaarheid gedenken wij het vele dat hij voor onze school gedaan heeft. Wij wensen zijn vrouw en familie alle sterkte toe dit zware verlies te dragen. Middelburg, 27 december 1976. Met diepe verslagenheid ontvingen wij het be richt dat onze leraar, de heer W. J. BRAAM Door alles wat hij voor ons gedaan heeft, zijn grote ijver en hulpvaardigheid, zal hij altijd in onze herinnering blijven voortbestaan. Wij wensen zijn vrouw en familie alle sterkte dit zware verlies te dragen. E. Timmer H. Machielse J. den Hollander Vlissingen, 28 december 1'976. Heden is in haarHeeren Heiland ontslapen mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, groot,- en overgrootmoeder op de leeftijd van 73 jaar. „Neem ons eens in 't Vaderhuis' Yerseke: P- de Koeijer P. C. de Koeijer C. J. de Koeijer-de Koeijer Boskoop: C. P. de Koeijer Kapelle: K. Vermaire-de Koeijer C. Vermaire Yerseke: M. de Koeijer M. J. Zoeteweij-de Koeijer D. C. Zoeteweij J. de Koeijer K. de Koeijer-Wisse Tholen: I de Koeijer L. J. de Koeijer-Nieuwdorp Klein- en achterkleinkinderen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Bergzicht' te Goes, bezoek tijd rouwkamer dagelijks van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag31 de cember op de algemene begraafplaats te Yer seke om 14.00 uur vanuit het verenigingsgebouw Molenlaan 1. Heden overleed onze gewaardeerde zwager M. A. GEELHOED in de ouderdom van 80 jaar. Yerseke: W. Verwijs-Boogerd Temeuzen; M. M. A. Lindenbergh- Boogerd J. J. Lindenbergh Zaamslag: M Boogerd M. G. Boogerd-Dieleman Zaamslag, 28 december 1976 Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat ze voor ons is geweest, berichten wij, dat de Heere na een kort lijden van ons heeft weggenomen onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder TANNETJE SIMONSE sinds 9 januari 1970 weduwe van David Gïdeonse Zij mocht 84 jaar worden. „Ik weet dat mijn Verlosser leeft" Veere: J. Gideonse W. Gideonse-Boone Ritthem: A. Gideonse N. Gideonse-Wondergem Veere: M Geerse-Gideonse P Geerse Gapinge: J. D. Gideonse J. Gideonse-Melse Amemuiden: J. de Looff-Gidéonse Kleverskerke: J. Nijsse-Gideonse J. A. Nijsse Veere: D. Gideonse N. Gideonse-Poppe Gapinge: M. Goedbloed-Gideonse J. Goedbloed Gapinge: A. Blok-Gideonse P. Blok Klein- en achterkleinkinderen Veere, 28 december 1976 'Nieuw Sandenburgh' Correspondentie-adres: Zanddijkseweg 5a, Vee- De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Nieuw Sandenburgh' te Veere. De begrafenis zal D.V plaatshebben vrijdag 31 december a.s, om 14.15 uur op de begraafplaats te Veere. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden voor fa milie en belangstellenden, geleid door ds. J Hofstra in 'Nieuw Sandenburgh'. aanvang 13.30 uur. Na de begrafenis gelegenheid de familie te con doleren in 'Nieuw Sandenburgh'. Heden nam de Here tot Zich, voor ons geheel onverwachts, onze geliefde zuster, behuwdzus ter. tante en oudtante CATHARINA BRUIJSSCHAARD weduwe van Willem Francois Geervliet op de leeftijd van 84 jaar. Uit aller naam: ex. test.: J. de Rijke-Wattel Middelburg, 27 december 1976 Gerbrandylaan 138. Correspondentie-adres: Koninginnelaan 44, Middelburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het 'Jacob Roggeveenhuis', ingang Ger brandylaan. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 31 de cember a.s. om 13.30 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een korte rouw dienst plaats voor de familie en belangstellen den in de aula van het, 'Jacob Roggeveenhuis', die aanvangt om 12.45 uur, Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in het condoléance ruimte van de aula op de begraafplaats, Geen bezoek aan huis. WA TERSCHAPPEN PLEITEN VOOR INSTELLEN ADVIESCOMMISSIE NA OVERDRACHT DRS. BARBE: „IN JANUARI IN GEMEENTERADEN" HOEK - De waterschappen 'De Ver enigde Braakmanpolders' en het 'Axe- ler Ambacht' hopen met een compro misvoorstel de drie gemeentebesturen in de kanaalzoneertoe te bewegen voor overdracht van de 'Afvalwaterleiding Kanaalzone' (AWL) te kiezen. Het tussen voorstel (volgens dijkgraaf drs. R, C. E, Barbê van 'De Verenigde Braakmanpolders' een poging om tot een 'opening' in de ouderhandelingen te komen) houdt in, dat er na het over hevelen van de AWL naar de twee wa terschappen een adviescommissie of overlegorgaan komt, waarin de ge meentebesturen zitting kunnen nemen. Op die manier kunnen ze toch betrok ken blijven bij de ontwikkelingen. ..Ik meen te mogen stellen dat deze sug gestie door de meerderheid van de col leges van burgemeester en wethouders" van de drie deelnemende gemeenten positiefis ontvangen", zei de heer Barbé dinsdagmiddag in de algemene verga dering van zijn waterschap. Hij merkte verder op, dat de drie b. en w.'s hebben toegezegd de kwestie van de overdracht in j anuari aan de orde te stel len in de gemeenteraden van respectie velijk Temeuzen. Axel en Sas van Gent. „Wy zjjn bereid deze tijd af te wachten. Mocht onverhoopt worden besloten niet tot overdracht over te g'aan dan dienen op de kortst mogelijke termijn door de bevoegde instanties maatregelen te worden getroffen die de overdracht af- in, de putter dwingen, dan wel te worden uitgespro ken dat niet tot het treffen van dwin gende maatregelen zal worden overge gaan. De beide betrokken waterschap pen weten dan in ieder geval waar ze aan toe zijn en zullen de consequenties daarvan onder ogen moeten zien", aldus de dijkgraaf, die overigens zei te rekenen „op de loyale medewerking aan de uit- IN TERNEUZENSE SPORTHAL TERNEUZEN - De alcleling korfbal van de schoolsportcommissie Temeuzen hield maandag en dinsdag in de sport hal 'Het Zwaantje' een mikrokorfbal- toernooi. Er was voor beide dagen 'n indelinggemaaktin driepoulesen men speelde een halve competitie. De win naars van de poules speelden opnieuw een halve competitie voor de eerste drie plaatsen. De Prins Willem Alexanderschool 2 werd maandag winnaar in de A-poule voor de chr. school Riemensstraaf 2. In de B-poule finishte het eerste team van de Riemensstraat voor de Willem Beu- kelsz.School en de Meerpaal 2 haalde het in de C-poule Uiteindelijk werd de christelijke school Riemensstraat 1 ein doverwinnaar door een 55-0 overwin ning tegen W. Alexanderschool 2 en een 2-1 overwinning tegen de meerpaal 2. De eindstand: 1 Chr, school Riemens straat 1; 2 O.L.S. 'De Meerpaal' 2; 3 Pr Willem Alexanderschool 2; 4 O L. W. Beukelbzoon school; 5 Chr. school Rie mensstraat 2: 6 Willem Beukelszoon school 2. Dinsdag gingen al heel vroeg 14 teams van start voor het tweede toernooi. Op nieuw volgden er halve competities in 3 poules waarin met jeugdig enthou siasme voor de eerste plaatsen werd ge knokt. De winnaars werden in de A-poule de Zonneschool met 7 pnt, in de B-poule de Zuidlandschool eveneens met 7 punten en in de C-poule de St. Antoniusschool met 5 punten. Deze drie teams gingen over naar de finale waar in drie wedstrijden de beslissing viel. Het team van de Zuidlandschool diende zich vlot aan als kanshebber door met. 2-0 te winnen van de Zonneschool. Daama won de St. Antoniusschool met 2-1 van diezelfde Zonneschool zodat in een rechtstreekse confrontatie tussen Zuid landschool en St. Antoniusschool de be slissing moest vallen. De vele suppor ters hebben een uiterst spannende fi nale kunnen volgen die tenslotte werd gewonnen door de Zuidlandschool 1-0). De einduitslag was dus: 1 Zuidland school. 2 St. Antoniusschool en 3 Zon neschool. voering van dé door provinciale staten vastgestelde verordening verontrein iging oppervlaktewateren Zeeland." Een van de hoofdingelanden, de heer M. de Putter, zei in zijn algemene be schouwing bij de waterschapsbegro ting voor 1977, de perikelen rond de AWL geen reden te vinden om niet on verwijld met de zuivering van het pol- dèrwater te begimien. „De twee betrokken waterschappen hebben zich blind gestaard op de over name van de AWL van de gemeenten", meende hij. „Het ware beter geweest di rect maatregelen in uitvoering te nemen die.zouden leiden tot een zuiverder pol derwater. Mogelijk was hierdoor slechts een deel van het waterschap bij de di recte uitvoering betrokken, en dus hef- fingplichtig, waardoor onbillijkheden zouden zijn ontstaan. Daar staat tegen over dat nu een onbilijjkheid is ontstaan ten opzichte van ingelanden van andere waterschappen die wel verontrein igingsaanslagen opleggen." Drs. Barbé ging niet met deze visie mee. Hij vreesde 'gemorrel' wanneer mensen zowel moeten betalen voor de AWL als aan het waterschap en wees op een der gelijke situatie in Biervliet, die tot pro testen vanuit de bevolking leidde. Het feit dat de AWL nog niet in water schapshanden is. betekent volgens de dijkgraaf niet dat de waterschappen de zuiveringstaak op zijn beloop laten. Hij kondigde aan dat het dagelijks bestuui zich binnenkort over een bestrijdings- plan buigt en dat het waterschap in middels wel zijn laak ten aanzien van de lozingsvergunningen ter hand heeft ge- noemen. Mocht, er over de overname van de AWL op korte tennijn geen beslissing vallen, dan kan er wellicht opnieuw met de ge meente Sas van Gent worden gepraat over overname van de zuiveringsinstal latie in Philippine. Di t overleg is in een eerder stadium mis lukt. De heer M. Goud vroeg zich af, of het pennanent instellen van een overleg- of adviesorgaan voor de ge meente n wel zo nodig is. Hij wilde deze nieuwe instantie na een half jaar nadat de,overname een feit was opheffen. Drs. Barbé betoogde, dat het voorstel was gedaan om uit een impasse te ko men. Hij gaf verder toe dat de verdien sten van de gemeenten in het functione ren van de AWL van waterschapszijde in het verleden misschien weieens waren miskend. „We zien de adviescommissie niet, als een lastpost, maar eerder als een element dal behoort bij een behoorlijk bestuur. Je zult adviezen niet zonder meer naast je neer mogen leggen, al moetdeeigen verantwoordelijkheid van de waterschappen voorop staan." BOOTJE OMGESLAGEN ZWAGER KWAM WADEND NAAR DE KUST NIEUWV1.1ET rond acht uur sportvisser ver hij, Sinds dinsdagavond wordt een Belgische list, nadat het bootje, i met zijn zwager, Nie vliet Biljarten HULST - Aan de 'Grote Kerstpnjs- kamp" op biljart deden bij A. Lijbaart te Huls f 32 bilj arfers mee. De u i Isl ag 1 uid t, 1 R. Verhagen; '2 P. Scheffers; 3 J. Ver schuren; 4 B. de Jonge: 5 A. de Wilde: 6 W. Bracke; 7 P. de Bakker en 8 F. de Smit. even buiten de kust was gaan vissen, was omgeslagen. Dc zwager wist half wadend, half zwem mend dc kust te bereiken. De ander klemde zich aan het omgeslagen bootje vast en is sindsdien spoorloos. Laterop dc avond werd wel het bootje gevonden en geborgen. De twee zwagers, B. L. en J. A„ beiden omstreeks 35 jaar oud en afkomstig uit Antwerpen, waren in het begin van de avond uitgevaren om een nachtje te Dank aan autorijschool HANS BOEHLÉ die mij in staat steldei mijn rijbewijs C-D- te halen. December 1976. Oud Geref. Gemeente in Nederland Oostburg Donderdag 30 december 19.15 uur oudejaarsdienst Oliegevulde radiatoren VERPLAATSBARE WARMTE GELIJKMATIGE WARMTE GEEN VERLOREN WARMTE naai- u slaagt er vast Nïeuwstraat 15 Terneuzen Niet beneden de 18 jaar iedereen leest altijd en overal de krant gaan vissen. Na een tijdje gaf A. te ken nen dat hij zich niet zo lekker voelde en er de voorkeur aan gaf om maar naar de wal terug te keren. Op de terugweg werd het bootje plotseling achterhaald door een grote golf, die de trwee Belgen door het duister met hadden zien aankomen. De golf wiepr het bootje, dat zich op dat moment ongeveer vijftig meter van de kust bevond, omver. L. begaf zich daarop wadend en zwemmend naar de kust, maarf A. klemde zich aan het bootje ast, dat langzaam afdreef. L. wist de kust te bereiken en kwam tegen half negen bij de camping 'De Panneschuur' te Nieuwvliet. Waar hij door de beheerder en zijn echtgenote werd opgevangen. De campingbeheer der alarmeerde onmiddellijk de politie, die vervolgend een zoekactie op touw zette. De RP 10, de reddingsvlet 'De Tuimelaar' uit Cadzand en de 'Stuyve- sant' van rijkswaterstaat'zochten de zee voor de kust van Nieuwvliet af en ook aan land gingen patrouillewagens op onderzoek uit. De zoekactie bleef tot omstreeks tien uur zonder resultaat, maar toen vond men het omgeslagen bootje. Evenwei zonder de vermiste Belg. Tegen elf uur dinsdagavond werd de zoekactie gestaakt. Door dak loods in Middelburg gezakt DAKBEDEKKER MAAKT VAL VAN NEGEN METER MIDDELBURG - Op het klein- induslrieterrein te Middelburg is dins dag een dakbedekker bij een arbeid songeval gewond geraakt. De man, A. K. uit Spakeburg, viel door het dak van een loods en maakte een val van negen meter. Hij moest met e.en gebro ken pols en een beschadiging aan zijn rechter long worden opgenomen in het Gasthuis Ie Middelburg. Het ongeluk gebeurde om half twaali 's-morgens. K. bevond zich toen op het dak van een loods van het opslagbedrijl Terminal-Zuid aan de Kleverskerkse- weg. Doordat het dak besneeuwd was, zag de man niet;, dat het afwisselend uit metalen en kunstof(PVC) golfplaten be stond, Bij het betreden van een kunt- stofplaat- die zijn gewicht niet kon dra gen - zakte hij door het dak. Burgemeester De Meester verwelkomde Ierse kinderen ZIERIKZEE - Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee heeft fkdinsda- gavond in hotel 'Van Oppen' te Zierik zee de groep van veertig Ierse kinderen met hun begeleiders, die drie weken op Schouwen Duivcland zullen verblij ven, welkom geheten Dc kinderen uit Belfast, die door weersomstandighe den pas tegen half twaali'aankwamen zijn ondergebracht in gastgezinnen verspreid over het hele eiland. Namens de bevolking van Zierikzee zei de heer De Meester blij te zijn hen te kunne verwelkomen. Hij sprak de hoop uit dat ze een prettig verblijf hebben en zich thuis voelen. „Er is veel oorlog in de wereld, zo zei de burgemeester", en jullie hebben daar. zo jong als je bent, al heel wat van gezien. Gelukkig zijn jullie nu in een land waai 'vrede is en waar mensen met verschil lende religieuze achtergronden goed ge zind met elkaar samenleven". Hij zei verder dat hun komst de plaatselijke bevolking dankbaar maakt voor de vrede die we hier hebben en hoopte voorts dat de bevolking en de Ierse kin deren goede vrienden met elkaar wor den. Hij sprak zijn bewondering uit voor de gastheren en gastvrouwen die zich met zoveelenthousiasme en liefde voor deze taak hebben opgegeven. „Een taak die niet altijd even gemakkelijk is, meende de heer De Meester. Het programma van vandaag (woensdag) begint vangwege de late aankomst van de kinderen ,een uur later. In 'De Veelhoek' te Oostburg haalden 600 kandidaten dit jaar zwemdiploma OOSTBURG - Dc Oostburgse wethou der van sportzaken, dc heer G. Claeijs, heelt het zwembadpersoneel in 'De Veerhoek' in Oostburg een pluim op de hoed gestoken. Hij deed dat tijdens het uitreiken van zwemdiploma's in hel Oostburgse zwembad. De heer Claeijs kwam tot het compli ment in verband met het feit dat in to taal ongeveer 600 kandidaten het zwemdiploma in 'De Veerhoek' in Oost burg haalde dit jaar. „Dit is ondermeer te danken aan de goede instructie van het zwembadpersoneel," aldus de heer Claeijs. Hij sprak de hoop uit dat op de zelfde voet door zal worden gegaan. Inwoners Biervliet en Hoek moeten voor politiezaken naar Terneuzense politie HOEK/BIERVLIET - Dc inwoners van Hoek moeten, met ingang van vandaag (woensdag), voor dringende politieza ken contact opnemen met het politie bureau in Temeuzen (01150-4151 of via het alarmnummer). Contact met de rayonagent via het nummer 01154-1444 is nietlanger moge lijk in verband met 'een wisseling van de wacht'. Met ingang van 1 januari name lijk wordt, de huidige rayonagent van Hoek, de heer W. A. de Vos opgevolgd door zijn collega J. Casteleijn. Deze laatste beschikt nog niet over een wo ning in Hoek. Wel gaat de nieuwe rayon agent met ingang van 3 januari in zijn nieuwe standplaats surveilleren. De heer Casteleijn houdt vanaf die datum tweemaal per week spreekuur in de raadzaal van het voormalige gemeente^ huis van Hoek. De spreekuren worden gehouden op dinsdagmiddag van half twee tot half drie en op donderdagavond van half acht tot half negen. Inde periode van 3 j anuari tot en met 25 februari moeten inwoners van Biervliet voor dringende politiezaken contact opnemen met het politiebureau in Ter- neuzen. Dat, in verband met afwezig heid gedurende die peiiode van de rayonagent. De politie houdt wel spreekuur in Biervliet en wel in het voormalige gemeentehuis, op dinsda gochtend van tien tot elf uur en op don derdagavond van zes tot zeven uur. Gebroeders De Keijzer verkochten duiven KLOOSTERZANDE - In café 'De Rei zende Man' te Kloosterzande werd zon dag de verkoping gehouden van 35 dui ven van de gebroeders De Keijzer, lid van de plaatselijke postduivenhouder- svereniging 'De Herleving', vanwege het vertrek naar een andere plaats. De op brengst was 1800,-, De duurste duif bracht 240,- op. De goedkoopste 30,-. Vogelpiek KLOOSTERZANDE - In 'Monkey Bari te Kloosterzande. werden dc laatste vo- gelpiekwedslrijden gehouden, die meetelden voor de herfstcompetitie. De uitslagen luiden: 1 P. Ivens 1055 pnt.; 2 L. van Puyvelde 1050:3 P. Vemimmen 1045:4 A. Kin t. 970:5 G. Schillemans930; 6 R. Gossen 925: 7 E. Pauwels 755pnt. De eindstand luidt: 1 G. Schillemans 13.875 pnt,.: 2 L. van Puyvelde 13.777; 3 P. Ivens 13,625: 4 R. Vernimman 13.375; 5 R. Goossen 12.795; 6 A. Kint 12.065; 7 J, Pauwels 11.705. Biljarten HULST - Aan de biljartwedstrijd bij 'De Stadsherberg' te Hulst deden 42 perso nen mee. De uitslag luidt: 1. E. Ver- schueren, 2. P d'Hondt, 3. Fr. Van S\yaal, 4. B. de Jnge, 5. P. VaJentijn, 6. J. van Boven, 7. A. Picavet, 8. E. Praet, 9. G. de Bakker, 10. L. Roodhuizen. ZE SMAKEN WEER HEERLIJK Nieuwe Diepstraat 1, TER8MEUZESM, Telefoon 2926

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20