Verbreding Ritthemsestraat Souburg begint dit voorjaar PZG/provincie 4 Beleidsanalyse meer aandacht geven in economisch gebeuren Regionale woningbouwvereniging wil de huizen beter isoleren Mogelijk vertraging bouwnieuw woonwagenkamp te Zierikzee Beroep tegen flatbouw in Vlissingen verworpen DINSDAG 28 DECEMBER 1976 c v - •advertentie- KOSTEN RUIM EEN MILJOEN TIEN WONINGEN MOETEN WORDEN GESLOOPT OOST-SOUBURG-In het voorjaar van 1977 zal een begin worden gemaakt met de verbreding van het gedeelte van de Ritthemsestraat tussen de afslag van rijksweg 58 en de Burgemeester Stem- erdinglaan in Oost-Souburg. Met de voorbereiding en de uitvoering van deze verbreding is een bedrag gemoeid van ruim een miljoen gulden. De Vlis- singse wethouder van openbare wer ken en ruimtelijke ordening, de heer F. G. Smit verwacht dat binnen twee jaar gebruik gemaakt zal kunnen worden van deze nieuwe aan-en afvoerweg van rijksweg 58. Voor de verbreding van de Ritthemse straat zujlen tien woningen moeten worden gesloopt. Volgens wethouder Smit zijn alle woningen al in eigendom van de gemeente. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning heeft onlangs een bijdrage in de verwervingskosten toegezegd van ruim vier ton ..We zullen kijken of de rest van het project gedekt- kan worden uit de grondverkoop van de gesloopte huizen. Lukt dat niet dan kunnen we alsnog om een bijstelling vragen bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening." vertelt de wethouder. Hij legt uit dat deze bijdrage in juli 1975 is aangevraagd in het kader van bijdra gen voor reconstructie en sanerings plannen „In de toewijzing staat uit drukkelijk vermeld dat deze bijdrage voorlopig is. Mocht de uitvoering duur der uitkomen dan verwacht bestaat alsnog de mogelijkheid om een extra bijdrage aan te vragen." aldus de heer Smit. De dienst openbare werken van Vlissingen heeft inmiddels opdracht gekregen om een sloopbestek voor de tien woningen op te stellen. De verbreding van de Ritthemsestraat valt onder het ontwerp- berstemmingsplan Souburg-oost dat nog door de gemeenteraad moet worden vastgesteld Volgens de wethouder is Sasse commissie over wijziging plan St. Albert SAS VAN GENT - De raadscommissie voor ruimtelijke ordening in Sas van Gent bespreekt dinsdag 11 januari een wijziging van het bestemmingsplan SinWUbert. De raadsleden krijgen in deze vergader ing tevens een overzicht van vastges telde en nog geldende voorbereidings- besluiten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. 'Luctor' oefent MIDDELBURG - De rijkspolitieverem- ging 'Luctor'. district Middelburg, heeft twee oefenwedstrijden voor haar voet balteams op het programma staan. Het eerste elftal speelt op 11 januari een wedstrijd tegen het elftal van de VV Steen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van deze club te St-Jansteen en begint om 19.30 uur. Het tweede elftal speelt op 14 januari een wedstrijd tegen het elftal van de gemeentepolitie uit Bergen op Zoom. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Kon. Marechaussee, eveneens in Bergen Op Zoom. en begint om 14.30 uur Maatschappelijk werker Oostburg benoemd BRESKENS - Tijdens vergadering van de Oostburgse Stichting Welzijn Voor Ouderen in het gemeentehuis te Oost burg werd met algemene stemmen be noemd de heer T. H. Bakker uit Almelo. De heer Bakker volgt met ingang van 17 januari de heer G. Verduyn op die per 1 januari benoemd is tot opbouwwerker te Sleewijk bij Gorkum. De heer Bakker was in Almelo werkzaam als welzijns werker. het echter geen bezwaar om vooruitlo pend op de behandeling van het be stemmingsplan de sloop van de huizen uit te voeren en de Ritthemsestraat te verbreden. „Een straat kun je voor de vaststelling van het bestemmingsplan verbreden. We zullen dat in dit geval ook wel doen. Anders ligt het met de ver koop van de vrijgekomen grond na de sloop van de tien huizen en het behan delen van de bouwplannen," legt de heer Smit uil Nieuwbouw Volgens de wethouder is liet niet on denkbaar dat de geplande nieuwbouw overeen zal komen met de drive-in wo ningen die in het begin van de Ritthem sestraat zijn gebouwd. „Het vaststellen structïe van de Spoorstraat (de verbin- verkeer. Tussen de Kromwegesingel en de Ritthemsestraat zal wel een fietspad aan worden gelegd Tevens zal een fietsstrook in de Rit themsestraat worden aangelegd in beide nchtingen. De situatie bij de afrit van rijksweg 58 blijft hetzelfde. „Na het gereedkomen van de verbre ding is er weer een stuk Souburg opge knapt," concludeert wethouder Smit, die vervolgens aangeeft welke plannen men nog in petto heeft, voordat gezegd kan worden dat Souburg verkeerstech nisch optimaal kan fungeren. „In feite zijn er dan nog drie projecten, de reconstructie van de Bermweg (de verbinding met de toekomstige half hoge brug en Oost-Souburg), de recon- wacht toch wel. en dat is een blik in een onzekere toekomst, dat deze wegver binding binnen vijf jaar gereed zullen komen." aldus wethouder Smit. .'an deze plannen moet echter stelling van het ontwerp- bestemmingsplan gebeuren," aldus Smit. De verbreding van de Ritthemsestraat omvat de aanleg van twee voetpaden en een uitbreiding van het weggedeelte van zes op acht meter Na hel gereeed- komen zal in deze straat tweerichtings verkeer zijn toegestaan Tol nog toe fungeert de RiLthemsestraat als aan- voerweg van rijksweg 58 en wordt het verkeer, komende van de rijksweg, al- gevoerd via de Kromwegesingel. Deze singel zal tijdens de verbredingswerk zaamheden de aan- en afvoer van het verkeer moeten opvangen, waarna na gereedkomen de Kromwegesingel zal worden afgesloten voor gemotoriseerd Commissies van gemeente Goes gaan vergaderen GOES - In de loop van deze week worden in het stadhuis van Goes enkele gemeentelijke commissievergaderin gen gehouden. Het gaat om bijeenkom sten van de commissie volksgezond heid, bejaardenzorg, recreatie en cul tuur op dinsdag 28 december (19.30 uur), de commissie voor ruimtelijke ontwikkeling en milieu op woensdag 29 december (19.30 uur;, de commissie voor financiën, economische zaken, so ciale zorg en interne organisatie op donderdag 30 december (15.30 uur) en de commissie voor onderwijs, sport, jeugd en samenlevingsopbouw op don derdag 30 december (19.30 uur). De ver gaderingen van de commissie zijn openbaar en het publiek heeft vooral spreekrecht. In de commissies komen een serie ontwerp-voorstellen van het college van burgemeester en wethouders, waarover de gemeenteraad in de januari vergadering een beslissing moet nemen. Zo zal onder andere de gemeentelijke wensenlijst ibestedingspïanningi voor 1977 behandeld worden. Voor de bouw van een destructiehuisje op het terrein van de reinigingsdienst wordt 16 000 - gevraagd en de bestrijding van de farao-mier zal 3.500.- gaan kosten. In de commissie ruimtelijke ontwikkeling wordt informatie gegeven over de ver dere ontwikkeling van het zuidelijk deel van 'De Spinne', het middengebied van de nieuwe woonwijk Goese Poider. Ook komen de plannen voor ontwikkeling Vlasmarktgebied aan de orde. evenals een beginseluilspraak over de aankoop van eigendommen van de gymnastie- kwerktuigenfabnek 'Schelde Interna tional" uit de Goese binnenstad Aan de commissie voor de financiën wordt advies gevraagd over het be schikbaar stellen van geld voor een serie werken: herstel kademuur Van der Goeskade 27.600.-i. bestrating Oost- keure/Schimmelpenninckstraat 27.500.-i. aanpassing fietspad en trot toir West havendijk 21.000.-i, verbouw voormalige basisschool 's- Heer-Arendskerke i 39.000,-1 en de aan schaf van een voorlichtingsstand ter ontwikkeling van het mulieubesel (ƒ6.000.-). De commissie onderwijs gaat onder an dere pralen over de uitgangspunten voor de samen te stellen onderwijsnota van de gemeente. ding van de burgemeester Slerher- dinglaan met de Kanaalstraat) en het Burchtplan (de wegverbindingen rond de Burchtstraat, Paspoortstraat èn de Ritthemsestraat). Deze plannen zullen pas na goedkeuring van het bestem mingsplan aan de orde komen. Ik ver- Auto's beschadigd bij botsing HULST - Bij een botsing tussen twee auto's in de Zoutestraat te Hulst zijn zondagmiddag twee personenauto's vrij zwaar beschadigd. A. P. uit Temeuzen reed in de Zoute- straatteHulst een links gelegen inrit in, toen de achter hem rijdende G G uit Axel wilde passeren. Bij de botsing, die ontstond, beperkte alles zich tot mate riële schade. Popgroep 'Pussycat' op 'Tempo Doeloe' in MTS Vlissingen VLISSINGEN - De Zeeuwse afdeling van Tempo Doeloe. de vereniging van Indische Nederlanders, houdt zaterdag een groot nieuwjaarsbal in de nieuwe aula van de mts aan de Marconiweg te Vlissingen. Het belangrijkste onderdeel tijdens deze avond. Is het optreden' van de Ne derlandse groep Pussycat die voor de eerste maal naar Zeeland komt.-Zij spe len onder anderen 'Mississippi' en 'Georgie', de uvee nummers waarmee de groep in korte tijd grote bekendheid in binnen- en buitenland kreeg. Uit Singa pore komt de groep 'Ted Wildes', die vroeger speelde onder de naam The Boomerangs. Beide groepen verzorgen beurtelings de dans- en amusements muziek The Tempo Doeloe Dancers - een acht tal jeugdige danseresjes voeren ver schillende Indische en Hawaiaanse gen, momenteel v dansen uit. Verder is er bingo met als hoofdprijs een weekendreis voor 2 per sonen naar Parijs. Er zijn enkele kraampjes waar men allerlei Indische hapjes kan verkrijgen De baten van deze avond komen ten goede aan het doofstommen-instituut LPTB te Ban dung Het meuwjaarsbal begint om 19.30 uur DEN HAAG- De kroon heeft ongegrond verltlaad een beroep van I'. L. Wêstratc te Vlissingen tegen het besluit van g.s van Zeeland waarbij goedkeuring is verleend aan een plan tot eerste herzie ning van het bestemmingsplan Paau- wenburg. De herziening heeft in hoofdzaak bc-, trekking op een gebied tussen de Troel- straweg en de Falckstraat. Aan de destijd ter plaatse geprojec teerde flatbebouwing hebben g.s goed keuring onthouden, aangezien bij deze bestemming toegelaten hoogte van 16,50 meter ten opzichte van de aan dit terrein grenzende eengezinswoningen te hoog werd geacht. Met de huidige herziening wordt beoogd, de bouw van een complex van 64 woningen ten be hoeve van kleine en onvolledige gezin nen mogelijk te maken, waarbij een ge differentieerde bebouwingshoogte wordt toegepast. Deze herziening is de kroon niet onaanvaardvaar toegeko men. Zij heeft geen aanleiding kunnen vinden goedkeuring hieraan te onthou- DRS. C DE SCHIPPER IN BOEK: ORIËNTATIE OP ACTUELE DISCUSSIEPUNTEN In een boek over 'econo maatschappij' pleit tlrs. Schipper, medewerker van het eco nomisch technologisch instituut voor Zeeland ervoor de economie van het overheidsingrijpen - 'staat huishoudkunde in enge zin' - meer aandacht te geven binnen de alge mene economie. Hij vindt, dat daarin met name de beleidsanalyse steeds meer niet economische func ties aan de economische sector op gedragen. zoals volledige en vol waardige werkgelegenheid, bevorde ren van de inkomensnivellering, bij dragen aan de internationale solida- ritelt, bevordering van de economi sche democratisering. De vervulling van die met- economische functies leidt tot een sterkere overheidsinvloed op het economisch leven. Als gevolg daar van krijgt de tweeslachtigheid bin nen het economische systeem - stu ring door marktmechanisme en stu- ring door overheidsingrijpen - naar „een srole plaals 70u kunnen eaan de mening van De een ex- innemen" dan nu gebeurt. Beleidsa nalyse zal tevens een verbetering kunnen geven van het totaal aan re gels en verhoudingen, dat van in vloed is op de produktieomstandig- heden en - resultaten bij onderne mingen en (semi)- overheidsinstanties, zo vindt De Schipper. Daarbij wijstde auteurerop. datmet name cüe externe organisatie als produktiefactor steeds belangrijker wordt. De beleidsanalyse zal zich - evenals de economie van het over heidsingrijpen - voor een deel moe ten losmaken van traditionele eco nomische begrippen en zelf nieuwe metlngs- en beheersingstechmeken moeten ontwerpen. Volgens De Schipper zal de beleidsanalyse het streven naar een economische de- heeft hij met name veel aandacht ge- mocratie kunnen ondersteunen, dat ®even aan grenzen en de moge- tra accent: de verscheidenheid van functies binnen de economische sec tor vermindert de doorzichtigheid en verzwaart de bestuurbaarheid. Een het is volgens De Schipper met name dat laatste element dat om een her waardering vraagt van het totaal van regels en verhoudingen als aparte produktiefactor. De auteur behandelt in 'economi- en maatschappijen' zeven hoofd stukken een aantal kernpunten uit de actuele economische problema tiek: economische grondbegrippen, de overheidsinvloed, de economie van het overheidsingrijpen, de ar beid, de Nederlandse economie, de economische herorintermg. Daarbij is gericht 'op economische gelij kwaardigheid naast politieke gelij kwaardig". „De beleidsanalyse zal tot op zekere hoogte kunnen aantonen waarde invloed van de overheid leidt tot overwaardering of onderwaarder ing van bepaalde groepen en indivi duen," In zijn boek - ondertitel: 'Afbrokke- lijkheden van overheidsbemoeienis met het economische gebeuren en aan de bezinning op de organische aspecten van de economische her oriëntatie, vooral waar het gaat om het arbeidsmarktbeleid en de eco nomische democratisemg. De overzichtelijke opzet en de ver mijding van zoveel mogelijk vaktaal ling en heroriëntatie binnen de eco- maakt het doel van De Schippers nonnsche sector - beoogt De Schip- boek zeer haalbaar, namelijk een al- per, dat. de functie van de economie gemene oriëntatie over actuele dis als producent van goederen en dien sten is veranderd onder invloed van de belangrijke maatschappelijke ontwikkelingen. Met name vanuit de politiek-bestuurlijke hoek worden cussiepunten in de relatie tussen economie en maatschappij. Het werk prijs 12 - werd bij Oosterbaan en Le Cointre NV in Goes verzorgd uitge geven. PROBLEMEN MET VERWARMLNG BEWONERS BEREID TOT BETALEN HOGERE HUUR AXEL - De Regionale Zecuws-Vlaanise Woningbouwvereniging stelt een on derzoek in naar (lc mogelijkheden om de bestaande woningen le isoleren. In eerste instantie wilde men dit onder zoek beperken tot de zogeheten Vlako-woningen en bejaardenwonin- n eigenlijk alle woningen in het onderzoek betrekken. Dit werd meegedeeld door directeur Th. P. van Rooij naar aanleiding van vragen van de leden tijdens de maan dagavond in het cultureel centrum De Halle te Axel gehouden algemene le denvergadering van de woningbouw vereniging. Veel bewoners hebben problemen met ISlot i i paf. I) puntje", aldus de heer Lindenbergh. Bmmisse heeft op dit moment geen woonwagencentrum. Hel kamp is en kelejaren geleden letterlijk en figuurlijk weggespoeld. Er zijn tijdelijke voorzie ningen getroffen in Renesse en Nieu- werkerk. Tlwlen De ontwikkelingen rond de twee nieuwe woonwagencentra op Schouwen-Duiveland baren de meeste zorgen. De gang van zaken bij de uit werking van de plannen voor de over ige nieuwe woonwagenkampen in Midden- en Noord-Zeeland verloopt heel wat voorspoediger. Hel kamp in Tholen (5 standplaatsen) is klaar. In Goes il9 standplaatsen) kan waar schijnlijk binnenkort met de aanleg van een nieuw centrum begonnen worden Verwacht wordt dat de plannen voor een nieuw woonwagencentrum in Vlis singen (20 standplaatsen) en Middel burg (10 standplaatsen) eveneens bin nen niet al te lange tijd uitgevoerd kun nen worden. Zeemvsch- huuuleren Wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft lig gen de grootste problemen in Sas van Gent en Schoondijke «aar bezwaar schriften van omwonenden de verwe zenlijking van nieuwe woonwagencen tra in de weg staan. Na jarenlang ver geefs te hebben gezocht naar een. ge schikt alternatief voor liet kamp bij Westdorpe, heelt de gemeente Sas van Gent onlangs grond aangekocht, en be stemd tot wooiiwageiieeiilrum. Daartegen zijn bezwaarschriften inge diend. die nu bij gs liggen. „We hopen dat we door kunnen gaan met de voor bereiding. In Sas van Gent hebben we al lang moeten wachten" zegt de heer R Eeman van de gemeenschappelijke re geling Woonwagencentrum Zeeuwsch-Vlaanderen In Schoondijke. waarde grond vooreen terrein van tien plaatsen klaarligt.slaat men er al wat beter voor. Binnen enkele maanden wordteen uitspraak verwacht van de Kroon over enkele beroepsza ken, die omwonenden hebben aange spannen. De verwachting is dat de uitspraak po sitief zal uitvallen voor het woonwagen centrum „En dan kunnen we in het voorjaar van '77 beginnen" zegt de heer Eeman Veel minder problemen zijn er m Hulst en in Sluiskil Het nieuwe kamp aan Li- niedijk in Hulst 1.5 jaar geleden in ge bruik genomen, zal volgend jaar waar schijnlijk worden uitgebreid met acht plaatsen, tol een totaal van 32. Eeman: „Dat functioneert zeer redelijk". Dat geldt ook voor het kamp bij Sluiskil, dat vorig jaar grondig werd vernieuwd en waar eveneens een uitbreiding met acht plaatsen (tot totaal 18) op stapel staat. „Dat is hard nodig", zegt de heer Ee man. „Het is in de Kanaalzone erg druk. vooral ook omdat het in Sas van Gent allemaal niet zo vlot verloopt". de verwarming. Men ziet geen kans de thermostaat dusdanig af te stellen, dat de warmte evenredig in de woning ver deeld wordt. Sommigen van hen - en dat betreft dan voornamelijk de bewoners van hoekhuizen van het Vlakotype - klagen over het feit., dat de warmte- afgifte via de buitenmuur veel te groot is. Zij zijn dan ook bereid eventuele huurverhogingen voor lief te nemen in geval men tot isolatie zou besluiten, daar dit, hun stookkosten aanzienlijk zou beperken. Ten aanzien van de nieuwbouw streeft de woningbouwver eniging ernaar te voorzien in de be staande behoefte, waarbij vooral in de kleine kerne de leefbaarheid mede bepa lend is. Zo zullen in de gemeente Axel aan de Crijnssenstraat en de Polen- straat een viertal woningen voor kleine gezinnen gebouwd worden. Ook in het plan Oosterstraat is voorzien in de bouw van dergelijke woningen, in combinatie met vrij ruime eengezinswoningen. Eén en ander uiteraard in nauw overleg met het betrokken gemeentebestuur. De al gemene ledenvergadering zal nogmaals bijeen geroepen moeten worden, daar niet het vereiste aantal leden aanwezig was om een geldig besluit te kunnen nemen ten aanzien van een aan het be stuur te verlenen machtiging tot aan passingvan de statuten, in verband met de verlenging van de vereniging. Voor zitter W. M. G. Bartz sprak een kort he- denkingswoord naar aanleiding van het overlijden eerder dit jaar van het hoofd van de administratieve dienst, de heer A. J. Koct.us. Hij bracht, hem posthuum hulde voor zijn dag en nacht klaarstaan Het woonwagenkamp aan De Val bij Zierikzee dat op vrij korte termijn zal moeten verdwijnen in verband met de dijksve rzwarïng. voor de vereniging. In de raad van commissarissen werden gekozen op voordracht van het bestuur de heren E. J. van Goethem te Vogelwaarde, drs. G. P. R. Verstraeten te Hulsten J. J. Wieles te Axel. Afscheid werd genomen van de heer E. van Ruijmbeke te St-Jansteen wegens het bereiken van de als grens gestelde leeftijd van zeventig jaar. PvdA Vlissingen houdt 4 januari bijeenkomst VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van dc PvdA houdt dinsdag4 januari de traditionele jaarwïsselingsbijeen- komst in het wijkcentrum 't Anker te Vlissingen. De heer VV. Don, voorzitter van de fractie van de PvdA in de pro vinciale staten van Zeeland, zal de nieuwjaarsrede uitspreken. Verder zijn er op deze avond de gebrui kelijke attracties zoals een verloting, bingo en oliebollen. De bijeenkomst in 't Anker begint om 20.00 uur. Schoorsteenbrand te Sas van Gent SAS VAN GENT - De brandweer van Sas van Gent moest zaterdag uitrukken voor een schoorsteenbrandje bij J. S. aan dc Stationsstraat te Sas van Gent. De brandweer, die snel ter plaatse was. kon voorkomen dat de brand zich ver der uitbreidde. De schade bleef beperkt. ADVERTENTIE ij Feestelijk over if de drempel Sjmet I Champagne ^3 iJeanmairé^6'' xj Haal nog vandaag 'n fles in huis Dan hebt •:|j u met 'oud en nieuw' :ja veel opwindends :*H onder de kurk Een ;|3 topmerk champagne voor minder -jètS'i! geld. Dat kan, bij 600 'DELCAVE' slijters en wijnhandelaren, herkenbaar aan het vignet op de deur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4