FAMILIE BERICHTEN lezers schrijven PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC KEURSLAGER SCHOÜWENAAR! Keurslager Sciiouwenaar 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 DECEMBER 1976 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Mieke en Leo Speckens. Hunzestraat-1 O.-Souburg 26 december 1976 Diep getroffen geven wij kennis van bet overlijden van onze geliefde neef MATTHEUS LANGEWEN echtgenoot van E. C-. Thijm op de leeftijd van 56 jaar. Fam. Van Aerde 's-Gravenpolder. december 1976 Willem de Goedestr. 3 „Laat de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet, want voor zodanigen is het Koninkrijk Gods". Lukas 18:16 Uit Gods hand ontvingen wij één van zijn Ko ningskinderen ADRIAAN MAARTEN De Here riep Maarten na 10 moeitevolle dagen tot Zich in zijn Heerlijkheid F Caan A. Caan-Suurmond Ab-Jan Chris tiaan Enige en algemene kennisgeving Dankbaar voor alles wa t hij voor mij heeft bete kend in de vele goede jaren die wij samen moch ten zijn, is tot mijn groot verdriet van mij heen gegaan mijn dierbare en zorgzame man en onze beste broer en zwager WILLEM JOHANNES BRAAM echtgenoot van M. Braam-Flikken op de leeftijd van 71 jaar Gepensioneerd adj.-directeur en leraar aan de school voor S.W.K- te Middelburg. Middelburg: M. Braam-Fukken Goes: C. Braam Blerick: E. Mulders-Braam J. Mulders Geheel volgens zijn wens zal de crematie plaats vinden vrijdag 31 december 1976 in het cremato rium te Rotterdam «Zi. Maeterlinck weg 101. om 11.45 uur. Geen bezoek aan huis Geen bloemen W. J. BRAAM is overleden. Metalles wathij voor ons gedaan heeft zal hij in onze herinnering blijven voortleven. Wij wensen zijn vrouw en familie alle sterkte dit zware verlies te dragen Koudekerke. 27 december 1976. Na een zeer ernstige ziekte van enkele weken zijn bestuur en leden van de Stichting het Doets- fonds tot hun leedwezen, wederom genoodzaakt kennis te geven van het. nog plotseling verschei den van hun medebestuurslid en penningmees ter. de weledele heer W. J. BRAAM Bijna 40 jaar diende hij met grote trouw, accura- tesseen nauwgezetphehtsbesefdebelangen van zeer veel oud-leerlingen der opleiding van scheepswerkluigkundigen. Zijn bezadigd optreden, oprechte genegenheid en nooit aflatende hulpvaardigheid, blijven wij dankbaar en met diep respect gedenken. Namens de leden van deze stich ting: C. L. Koster, voorzitter J. Pieterse. secretaris Middelburg. 27 december 1976. Heden istotonze droefheid nog vrij on venvacht.-, in het ziekenhuis 'De Bevelanden-Zuid' te Goes van ons heengegaan onze lieve zuster, behuwd zuster en tante JOZINA DE GOFFAU op de leeftijd van 71 jaar. Leiden: J. P. Schut-de Goffau G. W. Schut Kapelle a/d IJssel: J. de Goffau M. P. de Goffau-Terreehorst Neven en nichten Krabbendijke. 27 december 1976. 'Huize Nieulande' Correspondentie-adres J de Goffau. Fluiter- laan 50-13. Capelle a/d IJssel. De teraardebestelling zal D V plaatshebben op woensdag 29 december op de algemene begraaf plaats te Rilland om 13 15 uur. Heden overleed onvenvachts tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster en tante MARTINA MINDERHOUD in de ouderdom van 74 jaar A. Minderhoud W. Peene-Minderhoud Neven en nichten Westkapelle. 26 december 1976. Dankbaar voor alles wat ze voor ons heeft bete kend geven wij kennis van het heengaan van onze lieve moeder en oma PIETERNELLA CLAZINA KIEBOOM Ze bereikte de leeftijd van 76 jaar. Dieren: T W H van Putten J. van Putten-Dommisse en kinderen Middelburg: A. F. van Dijk J. M. van Dijk-van Putten en kinderen Vlaardingcn: G E van Dongen C. D. P. van Dongen- van Putten en kinderen Veldhoven A. van Putten N. van Putten-van Loo en kinderen Middelburg C P. van Putten L. J. Pouderoyen Middelburg, 26 december 1976 Baljuwlaan 50 Correspondentie-adres: C P. van Putten. Klein Vlaanderen 43. Middelburg. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het. Gasthuis. Rouwbezoek van 17 30 tot 18.30 uur De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 30 december 1976 om 14 00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf Klein Vlaanderen43 om 13.40 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in condoiéanceruimte van de aula op de begraafplaats. Liever geen bezoek aan huis. Heden overleed, na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze lieve zorgzame vader, behuwdvader en opa MARINUS ADRIAAN GEELHOED op de leeftijd van 80 jaar. Psalm 23 onberijmd Middelburg. M. J. Geelhoed-Boogerd 's-H. Arends- kerke A D. Geelhoed L. E. Geelhoed-Poelman Marco De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 30 december 1976 om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te 's-Heer Arendskerke. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaa ts voor de familie en belangstellenden in een der zalen van het 'Trefpunt', die aanvangt om 11.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. R. J Delfos. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren direct bij terugkomst in het 'Trefpunt'. Geen bezoek aan huis. In volle vrede is plotseling van ons heengegaan mijn lieve man. onze vadei en opa PIETER GOULOOZE echtgenoot van Marina Cornelia Wilderom eerder weduwnaar van Paulina de Smit in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Gezang 291 1 Nooit kan 't geloof te veel verwachten des Heilands woorden zijn gewis T faalt aardse vrienden vaak aan krachten maar nooit een vriend als Jezus is. Wat zou ooit Zijne macht beperken? t Heelal staat ondei Zijn gebied En wat Zijn liefde wil bewerken ontzegt Hem zijn vermogen niet Axel' M C Goulooze-Wilderom H Boeije-Goulooze R J. Boeije Jan - Piet Marina Peter Diny Willeke Axel. 26 december 1976 Bejaardencentrum 'De Vurssehe'. kamer 501 Roosevelt laan. Condoleantieadi es: kamer 501 in De Vurssehe' Correspondentie-adres: deheerR. J. Boeije Em- mastraat 48. Axel. De teraardebestelling waarbij u wordt uitgeno digd zal plaatshebben op donderdag 30 decem ber a s om 14.45 uur op de algemene begraaf plaats te AxeL Vooraf wordt een korte dienst gehouden in de kapel van het Bejaardencentrum die aanvangt om 14 00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Bejaardencen trum na de teraardebestelling. In volle vrede ging van ons heen mijn man en onze vader, grootvader, neef en zwager ADRIAAN JOHANNES KRIJGER Vlissingen: M. Kryger-Bouscholte South Range Wis-U.S.A dr. A H Kryger. M.A. Major USAR Mary Jo Kryger Kristin en Karin Middelburg: J. C. B. Simons Haarlem: C. M. J. Bouscholte Amsterdam- N Bouscholte Vancouver BC. J. E. Bouscholte. B A. iCanada i Vlissingen. Vredehoflaan 44. flat 904 De begrafenis zal plaatshebben woensdag 29 de cember 1976 om 13.30 uur op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Thuis liever geen bezoek. 'De Egelentier' een aardig barokconcert in Zierikzce STADHUIS. ZIERIKZEE Kerstconcert, door het Barokensemble 'De EeelenUcr' met composities uit de achttiende Er zijn veie Barokensembles in Neder land met evenzovele mooie namen: het ensemble De Egelentier'. genoemd naar een muziekgilde, zoals die in de 16c en 17e eeuw bestonden, werd gevormd door Harry Geraerts. tenor: Wilbert Ha- zelzet, traverso: Ruilt Ilesseling, bcrok- viool: Chrisliaan Norde. viola da gamba en barokcello en Jaques Ogg. clavecim- bel. Deze groep musici stelt zich ten doel de muziek uit bovengenoemde eeu wen op een wijze uit te voeren, hetwelk het oorspronkelijk klankideaal zoveel mogelijk benadert. De stemming tin de middentoon gestemd, waarbij a' is 415 nzi komt op de luisteraars in net begin misschien wat vreemd over. want alle instrumenten, klinken wat anders, dan men gewend is te horen. Het pro gramma werd geopend met de vijfde 'Sonate in d' van Locatclli. Deze componist was een leerling van Corelli en beeft de techniek van het vioolspel aanmerkelijk uitgebreid. Wanneer men zich de klankkleur van de diverse instrumenten wat eigen ge maakt beeft ten bij de één zal dit veel vlugger gaan dan bij de ander), er is de mogelijkheid dat men veel kan genie ten. Dat was dan ook zeer zeker bij deze Sonate, met een prachtig gerealiseerde 'Pastorale'. Harry Geraerts zong vervolgens uit hel. 'Weihnachtsoratorium' de aria 'Frohe Hirten. eilt' De tenor heeft een betrek kelijk klein volume, wat net geschikt bleek voor deze siadhuiszaal. De lang niet gemakkelijke aria. met zijn vele ritmische problemen leverden hem be trekkelijk weinig moeilijkheden op. De begeleiding was in verzorgde handen: beter was wel geweest, wanneer het ela- vecimbel half open had gestaan. Evens van Bach zong Geraerts 'Halleluja, und Macht', waarbij men wel goed aan het slotkwam. maarwaarhetonderwegnog wel eens rommelden. Clavecinist Jaques Ogg spelde vervol gens Preludium en Fuga in Es' van John Seb Bach: goed uitgevoerd, maar wat vlak en dat lag voor een groot ge deelte aan het wat langzame tempo. Concert V" in d' van Rameau besloot het optreden voorde pauze. Fluitisten vio liste hadden hier een groot aandeel in. Het. stuk is waarschijnlijk geschreven voor twee Instrumenten en begeleiding, waarbij dit ensemble een eigen variatie aan de te verdelen gedeelten gaf. Na de pauze eerst een optreden van Christiaan Norde. Op de moeilijkheden bespeelbare viola da gamba, gaf hij een geacheveerde uitvoering van de Pieces de viole' van An tome Forqueray. Jam mer. dat deze uitstekende musicu zo beweeglijk is en evenzovele bijgeluiden maakt. In dit opzicht kahij gerust en stuk minderen. Tot besluit, voerde het gehele enzemble de vcatate 'Léandre er Héro' van Clèrembault uit: goed verwerkt en met concentratie. De componist had het de uitvoerenden niet gemakkelijk gemaakt, maar de le den van De Egelentier' gaven met dit werk blijk van ernst met het instuderen Als geheel een aardig concert, met wis selende momenten, vertolkt door goed willende musici, die de uitverkochte raadszaal van het. Zierikzeese stadhuis, enige uren muziekgenot verschaften Veel en langdurig applaus aan het einde van deze avond. A. L Bejaardensociëteit Oosterland vierde het kerstfeest OOSTERLAND - Onder grote belang stelling vierde de bejaarden,sociéteit het Kerstfeest in een lokaal van de voorma lige. basisschool aan de Groene Poort te Oosterland onder leiding van mevrouw M Stout.jesdijk-van 't Hoff. Deze sprak een welkomstwoord tot de vele aanwe zige bejaarden. Hierna nam ds M C van der Meer de leiding op zich Hij las vervolgens het Kerstevangelie voor waarover hij een kleine meditatie hield Tussen het zingen van Kerstliederen door leverden verschillenden, mevrouw Boogert-van den Berg, mevrouw A. E. Boot. mevrouw L van der Werf- Barendse en de heer Spier hun bijdrage. Verder waren er gedichten van me vrouw Poelman-van Leeuwen en las mevrouw Hoekman-Jumelet een kerst- verhaal voor. Kerstviering zondagsschool SEROOSKERKÈ - Op de avond van de eerste Kerstdag vierden de kinderen van de zondagsschool 'De Zaaier' te Se- rooskerke het Kerstfeest in de Neder landse hervormde kerk. Ook de ouders van de kinderen en vele belangstellen den waren aanwezig. Domina A A van Leeuwen uit Burgh had de algemene leiding', Er werd voor deze avond ge bruik gemaakt van de liturgie 'Jezus is zijn naam'. Mevrouw L. J. Berrevoets-v. d. Schans vertelde de kerstgeschiedenis, terwijl onder leiding van Ebba Hoogenraad door de kinderen een zangspel werd op gevoerd. In de pauze werd getrakteerd opchocolademelk. DeheerJ deMeijlas een kerstverhaal voor. getiteld 'Wie het kindeke bemint," Na dankgebed en liet gezamenlijk zin gen van 'Stille nacht.' bracht da. Van Leeuwen dank aan de zondagsschool- leiding. De kinderen kregen na afloop allen een boek en fruit. Raadscommissie op 13 januari over ziekenhuis MIDDELBURG - De Middelburgse raadscommissie voor volksgezond heid/milieuhygiëne en sociale zaken houdt 13 januari van het volgend jaar de speciale vergadering over de toe komst van het Gasthuis. De zaak staat als 'Instandhouding Middelburgs zie kenhuis' op de agenda. Deze vergadering van de raadscommis sie wordt gehouden op verzoek van de gemeenteraad, waar WD-raadslid mr. D F. de toekomst van het Gasthuis vo rige week in vragen aan burgemeester en wethouders aansneed. De vergader ing, die wordt gehouden in het stadhuis, is openbaar en begint oin acht uur 's avonds. .NCVB-Koudekerke hield kerstviering KOUDEKERKE - De afdeling Koude kerke van de NCVB hield samen met de gereformeerde vrouwenvereniging een kerstavond. De avond werd geopend door mevrouw De Graaf-Koelewijn waarna door dames van de beide verenigingen de liturgie werd gelezen. Na de pauze las mevrouw Groot-Nibbelink-Goudzwatjrd een kerstverhaal en werden enkele liederen gezongen. De avond werd besloten door mevrouw Joziasse-Wisse. Heden overleed zacht en kalm onze lieve moe der. behuwd-, groot-, overgroot- en betover grootmoeder JOHANNA CORNELIA OVERSLUIJS weduwe van J. van den Berge m de ouderdom van bijna 96 jaar Utt aller naam: M. de Ridder-van den Berge Koudekerke. 27 december 1976 'Der Boede' Correspondentie-adres: Bloemenlaan 52. Vlis singen. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 30 december 1976 om 10 30 uur in de aula op de algemene begraafplaats te Middelburg, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben aldaar. Na de teraardebestelling gelegenheid tot condo leren in de aula op de begraafplaats te Middel burg. Vertrek van Nieuwe Oostersestraat 5 te Middel burg om 10.15 uur. Geen bezoek aan huis. Wij zijn getroffen door de grote belangstelling en de vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het heengaan van mijn lieve man. onze lieve zorgzame vader, behuwdvader en opa JACOBUS JOHANNES STURM Hiervoor betuigen wij u onze welgemeende dank Ze zijn ons in de moeilijke dagen tot een troost en bemoediging geweest. Uit aller naam: B. Sturm-Cijvat Heden nam de Heere op het alleronverwachtst van ons weg onze innig geliefde en zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder in de ouderdom van 83 jaar Nieuw- en St. Joosland F. J C Verweij-Cornelisse P. J Comelisse B J Cornelisse-Bol J. Comelisse S Comelisse-Schout Joh. Comelisse C. Cornelisse-van Belzen Arnemuiden: A. Comelisse R. Cornelisse-Francke Goes: J. Luijk-Comeiïsse J. I'. Luijk Klein- en achterkleinkinderen Nieuw- en St. Joosland. 27 december 1976 Zeeburgstraat 5. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek dage lijks van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 31 de cember 1976 om 12 00 uur op de algemene be graafplaats te Nieuw- en St. Joosland. Vertrek vanuit bet Verenigingsgebouw aan de Veerstraat aldaar om 11.45 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in liet Verenigingsgebouw. Hc-dc-n overleed m pension 'Maria-oord nog on verwacht doch niet onvoorbereid mijn innig ge heide vader, onze zwager en oom weduwnaar van Willemina vat i de gezegende ouderdom van 8 Wassenaar: S. M. Witte den Berce 'jaar. Hansweert. 27 december 1976 Correspondentie-adres: S. M. Witte. Konijnen laan 45A. Wassenaar De teraardebestelling zal plaatsvinden op don derdag 30 december a.s. om 13.30 uur op de al gemene begraafplaats te Kruiningen. Voorafgegaan door een rouwdienst te 12.30 uur in de kapel van 'Huize Maria-oord'. Hansweert- Oost. Vertrek vanaf 'Maria-oord' om 13.15 uur. Liever geen bezoek. Voor de zeer vele bewijzen van deel neming ontvangen na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vaderen opa PIETER VAN SORGEN betuigen wij onze hartelijke dank J. van Sorgcn-Geertse kinderen en kleinkinderen BEGRAFENIS- EN CREMATIEVERZORGING S. M. Overtoom/J. M. Groen Vlissingen telefoon (01184» 13417 (01183) 61801 Rochussenstraat 3 1 zw./br. hond met gecou peerde staart en roodleren halsband waarschijnlijk samen met bimne hond (licht.br. kop en kale ach terpoot! Heeft ijzeren halsketting om. Wie heeft hen gezien? In!.: VAN DER ZEE Nieuwe Kerkstraat 43 BIEZELINGE tel. 01102-2448 J. GELDOF huisarts AFWEZIG t31 december Waarneming dr H. H M. Zwartelë. Werrilaan 13. 's Heerenhoek. tel. 01105- 1280. Uitsluitend volgens ai- spraak. Aanvulling medi camenten als gewoonlijk. Kaland en de VMZ Jammer dat ged. Kaland van zijn af gang in de P.Z.E.M. affaire niets heeft geleerd. Zijn discussiemethode in het openbaar is nog steeds: liederlijk, on democratisch en vooral onchristelijk. (Zie PZC van 18 dec.). W, A. Meulblok - Middelburg. Sachsenhausen Van bevriende zijde ontving ik een knippsel uit de P.Z.C. 6 december jl., be helzende een 'Ingezonden' met als op schrift. 'Aan heer Jongeling' De schrij ver, een mij onbekende heer Manshan den, heeft evenals ik. in oorlogstijd ken nis gemaakt met. het concen tratiekamp Sachsenhausen m Duitsland. Hij meent uit een uitlating mijnerzijds te mogen opmaken dat ik in een gunstiger positie zou hebben verkeerd dan hij en vele an dere Nederlandse gevangenen aldaar. Dat is een vergissing van de heer Mans handen Het verschil tussen hem en mij is. dat hij "slechts plm. zeven maanden in Sachsenhausen zat en ik bijna drie jaar. In 1942 mochtnicmand pakjes van thuis ontvangen. In 1943 en in een deel van 1944 mochten de meeste Nederlanders, (alleen de zgn. N.N.-gevangenen waren uitgesloten) wel eetwaren van thuis ontvangen. Dat. heeft inderdaad mijn leven gered. Maar toen de geallieerde legers in sept, 1944 een deel van ons land bevrijdden ten de heer Manshanden in Sachsenhausen terechtkwam) mochter niets meer uit Nederland worden ge stuurd voorde gevangenen. Datgold ge lijkelijk voor hem, voor mij en voor alle Nederlanders. De heer Manshanden eindigt, met de zin: „Goddank dat die heidense Russen die christelijke nazi-legers hebben versla gen." Wel die nazi-legers waren niet christe lijk. Ik oordeel niet over de gezindheid van ieder die bij die legers was ingelijfd, maar het nationaal-socialisme was een goddeloze, puur heidense beweging en de 'Wehrmacht' was daarvan het machtsinstrument. God kan de ene heidense macht gebrui ken om de andere te breken. Zo heeft hij in het voorjaar van 1945 het. Rode Leger gebruikt, daarmee ook mijn gebeden verhorende. Maar dit feit. waarvoor ik nog steeds dankbaar ben. mag ons er niet toe bren gen. vandaag de ogen te sluiten voor de communistische dreiging en voor het feit dat ditzelfde Rode Leger een in strument kan worden om ons opnieuw onder een puur 4ieidense. totalitaire dik latu,ur te brengen. Daartegen heb ik gewaarschuwd. P. Jongeling Amersfoort Vrachtverkeer op fietspad Bermweg VLISSINGEN - In verband met de werkzaamheden voor de halfhoge brug aan dc oostkant van het Kanaal door Walcheren zullen fietsers en bromfiet sers op liet fietspad Bermweg toiidor- langs de spoordijk) gedurende de eerste weken van januari rekening moeten houden met verkeer van vrachtauto's. Datzelfde geldt voorliet fiets-en brom- fietsverkeer op liet stukje parallelweg langs Rijksweg 58 tussen liet fietspad Bermweg en de PZEM-centrale. Omstreeks half februari zal het fietspad Bermweg ter hoogte van de Zuiderzees traat tijdelijk volledig voor alle verkeer worden afgesloten. Er zal dan onder meer een tunneltje onder de oostelijke oprit tot de halfhoge brug worden ge construeerd. Naar schatting zal het fiet spad dan gedurende een jaar tof zoveel korter de werkzaamheden zullen duren buiten gebruik zijn. Gedurende die tijd zal het fiets- en brom He tsverkeer gebruik moeten ma ken van de parallelweg langs Rijksweg 58/Vlissingsestraat. Oud en nieuw vieren gezellig glas goed gesprek 'n hartige hap b.v. bal gehakt. Bijna 12 uur glazen vol schenkennog gauw een hartig hapje nemen toastje americain) 12 slagen spanning wegomhelzing .proost bi hartige hapb.v. een vleeskroket van Sciiouwenaar. Wij wensen u een GEZEGEND NIEUW JAAR. WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram gehakt (h.o.h.) 3,98 500 gram nasi - bami2,50 150 gram berliner1.28 Laat keurslager Schouwenaar u hartig over de drempel helpen Oudejaarsspecialiteiten: Voor een goed begin: 4 st, vleeskroketten 1.78 500 gram kippeboutjes 3,80 10 st. bitterballen 1,80 100 gram vark. fondue 1,70 Loempia's p. st 0,99 100 gram rund. fondue 1,98 150 gram filet Americain 2,20 250 gram tartaar 3.98 150 gram garnalensalade 2,48 250 gram satévlees 4,25 150 gram boerenham 1,89 500 gram varkensroll 7.80 100 gram gebr. rosbief 1.98 200 gram biefstuk 4,40 Neem geen risico, maar ga naar in het Bellamypark, tel. 12747 Modern - pittig - fris - hygiënisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22