Wellicht onderzoek stimulering van vestiging industrieën FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 28 DECEMBER 1976 B. EN W. DUIVELAND: Bridge COLLEGE GAF ANTWOORD OP VRAGEN OVER BEGROTING NIEUWERKERK - B. en w. van Duive- Iand hebben de gemeenteraad maan dagavond toegezegd te bestuderen of een extra post op de hegrotïng moet worden opgenomen ter stimulering van industrievestigingen. De raads fractie van de PvdA bad dit gesugge reerd en had erop gewezen dat een der gelijke stimulering ook de werkgel- genheid zou garanderen. B. en w. merk ten overigens op dat het nog een open vraag is op welke manier en voor welk bedrag dit zou moeten worden uitge voerd. B. en w. kregen maandagavond de gele genheid te antwoorden op de vele vra gen die hen vanuit de fracties over de gemeentebegroting voor 1977 hebben bereikt Zo hadden alle fracties ge vraagd naar de bestemmingsplannen voor Ouwerkerk en Sirjansland. Voor beide kernen zijn de plannen in voorbe reiding. De stedebouwkundige maakt thans in overleg met b. en w. schetsont werpen De heer A van Klinken (SGPi wilde weten of men ook in Sirjansland bevreesd is dat hierdoor de vierkante meterprijs herzien worden zal. Burge meester J D de Kam bevestigde dit. 'de PvdA-fractie had zich afgevraagd of het niet wenselijk was een post op de begroting op te nemen ter stimulering van industrie-vestigingen om de werk gelegenheid te garanderen Het college deed de toezegging dit te onderzoeken, maar het is een nog open vraag op welke manier en met welk bedrag. De heer C. J. Hillebrand (PvdA) sugge reerde dat deze zaak onderwerp zou moeten zijn In de vergadering van de gezamenlijke Schouwse b. en w.'s. Ver der zou het problemen ook eilandelijk moeten worden worden aangepakt. Deze PvdA-fractie had in haar be schouwingen opmerkingen gemaakt over de zorgelijke toestand van de trot- tolrs. Gemeentewerken zal hieraan aandacht besteden en men wil proberen het opknappen gedeeltelijk zelf door gemeentewerken te laten verrichten, aldus het college. Wanneer de sociale diensten op Schouwen-Duiveland samengevoegd worden zullen de extra kosten voor Dui- veland daarvoor 18 000 bedragen Dit deelden b. en w mee naar aanleiding vaneen vraag van de PvdA fractie Over het woonwagenprobleem zal het college binnenkort een onderhoud met gedepu teerde staten aanvragen. Het college GOES - Ziekenhuis De Bevelanden- Noord en -Zuid. 15.15-16.30 uur: uitzen ding Nomen Nescio. HULST - SULiduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending Radio Nightinga le. MIDDELBURG - Schouwburg, 20.00 uur: Therèse Steinmetz met 'Opus één plus dne'. VLISSINGEN - De Piek, 21.00 uur: film voorstelling. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14.00 uur: Peppi en Kokki. alle leeftijden; 20 00 uur: Jesus Christ Super-star, alle leeftij den. Luxor. 20.00 uur: Achter het bloot loert de dood. 18 jaar. GOES - Grand. 14.30 uur. Sneeuwwitje, alle leeftijden; 19.30 uur: Max Havelaar. 14 jaar. HULST - De Koning van Engeland. 20.00 uur: Vier vuisten vallen uit de lucht, alle leeftijden; 20.30 uur: De maagden zijn rijp, 18 jaar. OOSTBURG - Ledel, 20.00 uur Meisjes die alles slikken. 18 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20.00 uur: Liefde, die voor 't grijpen ligt. 18 jaar. VLISS1NGEN - Alhambra. 20.00 uur: De eend en de Cadillac, alle leeftijden. Tentoonstellingen GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. in 00-12 00 en 13 30-17 00 uur- Drieluik. Lunchcafé Stadhuis. 9 00-18 00 uur: werken Elly Andriesse en Hanny Vader. HEILLE - Landbouwmuseum. 10.00- 12.00 en 13.00-17.00 uur: oude land bouwwerktuigen. HULST - Bar 'De Smidse": werken Jac- qie Vink, MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10.00-12.30 en 13,30-17.00 uur: tuinaan leg op Walcheren in de 18e eeuw. Galerie "t Groentje', 14.00-18.00 uur: werken Helga Bartsch-Schafers en Lie- sel Bellmann. Vleeshal. 14.00-18.00 uur: Zeeuwse kunstkring Zeeuws Kunstenaarscentrum. 14 OO IT.00 uur werken Jan van der Leeuw. Rijksarchief. RPA-tentoonstelhng: mosschen en paedagogen. NISSE - Galerie 'De Mooie "Staak'. 9.00-20.00 uur: werken Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie 'Uilenspie gel', 9.00-12 00 en 13 30-18.00 uur; wer ken Lisbeth de Jonge. TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts'; werken Jo Jaspers. Artikof: foto's Cor de Boer VLISSINGEN - Sint-Jabobsschool. Breestraal: expositie 90 jaar water. WESTDORPE - Zaal 'Troutzaerte': werken Jacques Siegers. VLISSINGEN - Stadhuis. 8.00-12.30 en 13.30-17.00 uur: grafische exposities. IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10.00- 17.00 uur: scheepvaart in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en amateurische kunst. ZIERIKZEE - 't. Lange Uus. 9.00-12.00 en 13.30-17.30 uur: werken Ineke van Doorne. was het verder met een aantal opmer kingen van de PvdA-fractie helemaal eens. Zo vond b. en w het spijtig dat een grondige reparatie van het dak van dé turnzaal in Oosterland al zo vlug na de ingebruikname moet gebeuren Ze wa ren met de PvdA van mening dat de herbestrating van de Lange Dreef in Oosterland een urgente zaak is verbete ring van het sportveld te Ouwerkerk nodig is en de inrichting van de nieuwe begraafplaats in Nieuwerkerk de eer- stekomende jaren niet noodzakelijk is Het college was voorts van mening dat de verbetering en de verbinding van Zandweg te Sirjansland eerst dan ter hand genomen kan worden wanneer de riolering vanaf de camping naar de pers leiding is aangelegd De verbreding en verbetering van de Sport,laan in Sirjansland is in studie en ook de eventuele aanleg van een teniis- baan. De SGP-fractie had in de alge mene beschouwingen gesteld tegen een eilandeüjke brandweer te zijn. Het col lege deelde echter mee dat een eilande- lijke brandweer niet m de bedoeling ligt. De SGP had ook geïnformeerd naar de mogelijkheid van een financiële tege moetkoming van de overheid in het na delig saldo van het hoofdstuk sociale zorg en maatschappelijk werk. „Da t zit er voor onze gemeente met in", zo antwoordde het college. ..Wij kunnen namelijk met aantonen dat deze nade lige saldi de gemeente voor grote finan ciële problemen stellen." Dorpseenheirl De SGP had verder haar bezorgdheid Kampioenschappen 'De Voorwaarts' ZAAMSLAG - De postduivenhouder- svereruging 'De Voorwaarts' uit Zaams- lag maakte de kampioenschappen van de duiven van haar leden over 1976 be kend. De uitslagen luidden. Afdeling oude duiven: Vitesse: 1 en kampioen C. R. van den Berghe, 2 F. Scheele. 3 C. A. van Boven. 4 H. de Feijter. 5 J Bakker Midfond: 1 en kampioen C. A. van Bo ven. 2 W. de Putter. 3 EL Scheele, 4 H. de Feijter. 5 Fr. Scheele Fond: 1 en kam pioen H- de Feijter. 2 C. R. van den Be rghe. 3 H. Scheele. 4 W. de Putter. 5 J. de Feijter-de Soete. Generaal-kampioen: 1 H de Feijter. 2 C. R. van den Berghe. 3 H. Scheele. 4 C. A. van Boven, 5 W. de Put- ter Afdeling jonge duiven: Onaangeduid: 1 en kampioen H. de Feijter. 2 J. Bakker, 3 H Scheele. 4 Visser-Lensen. 5 Harms- Goossen en 6 P. Koopman Aangeduid. 1 en kampioen J. Bakker. 2 M Scheele, 3 Visser-Lensen, 4 P. Koopman. 5 Harms-Goossen en 6 Fr. Scheele. Algemeen kampioen bij de oude en jonge duiven: Onaangeduid: 1 H. de Feijter, 2 H. Scheele, 3 C. A. van Boven. 4 J. Bakker, 5 C. R. van den Berghe. Aan geduid: 1 H. de Feijter. 2 C. A. van Bo ven. 3 C. R. van den Berghe. 4 W. de Putter. 5 Fr. Scheele. Zaterdag. 8 januari, houdt 'De Voor waarts' haar grote riuivententoonstel- ling in het verenigingsgebouw te Zaamslag-Veere. De leden moeten hun duiven inkorven vrijdag 7 januan. Iedereen kan de ten toonstelling bezoeken. Als keurmeester treedt op de heer Van den Berghe sr. uit Sas van Gent. Er wordt een loterij gehouden om de on kosten te dekken. Ook is er een bonnen verkoop, waarvoor de postduivenhou- ders Mol uit Yerseke, Van Belzen uit Kortgene, De Fouw uit Kortgene, Seg- hers uit Temeuzen, Willemsen uit Ter- neuzen. H. de Feijter uit Zaamslag, Van Hoeven uit Temeuzen. Van den Berghe uit Sas van Gent. M. Klaassen uit Axel en De la Ruelle uit Zuiddorpe van hun duiven ter beschikking hebben gesteld. Na afloop van de tentoonstelling, die elk jaar duivenliefhebbers uit de gehele provincie trekt, is de uitreiking van de bekers aan de kampioenen. uitgesproken over de woningbouw voor niet-inwoners. „Een deel van de hechte dorpseenheid zou zo verloren gaan. Bovendien zijn de meesten van hen buitenkerkelijk". Dat was voor deze fractie geen winstpunt van aan zien van de zondagsrust- en heiliging. B. en w. antwoordde hierop: ..Bij het toe latingsbeleid voor de nieuwe inwoners behoort het met tot de taak van de ge meente in de beoordeling te betrekken of deze nieuwe inwoners wel of niet bui tenkerkelijk zijn. De heer Hillebrand viel in deze verga- deringdeSGPopditstandpuntaan Dit gaat te ver Wat vindt u ervan wanneer wij enkel soiclaisten zouden willen aan trekken. Dat is erg ondemocratisch. Men moet vrij zijn te kiezen waar men wil wonen en hoe men wil leven. We vonden hetnodigomdlteenseen keer te zeggen." Hetzelfde gold volgens hem voor het SGP standpunt ten aanzien van de openbare bibliotheek. „En waarom is men tegen Jeugdwerkactiviteiten", zo wilde hij weten De heer Van Klinken voreg de SGP-mening te respecteren: ..We gaan van een heel ander principieel standpunt uit. De zondagsheiliging is voor ons gewoon een gegeven." „Wat de woningbouw betreft merkte hij op dat ..Wat wij in de nieuwe bestem mingsplannen willen is dat de grond niet zo vlug mogelijk uitgegeven wordt, maar dat we zachtjes gaan verdelen on der de eigen bewoners. "Over het jeugd werk zei de heer Van Klinken dat het standpunt van de SGP en de wijze waarop de stichting Jeugdwerk ope- reeert met elkaar in strijd zijn. Over de bibliotheek; „Een instelling die de leus 'Lees wat je lekker vindt' propageert, daaraan kunnen wij onze steun niet ge- ven. „De heer M. K. Romeijn. (algemeen be lang) waarschwude bij deze discussie dat men moest oppassen dat men niet polariseert. De heerHillbrand verweet de CDA-fractle dat deze aan het potver teren was. Deze fractie had namelijk in haar algemene beschouwingen een an dere wijze van financiering voor de kapi- taalswerken aangedragen, gebruikma kend van de uitkering van de Haring- vlietburg en de fondsen dorpsuitleg. De heer J. van der Maas (cdai toonde zich teleurgesteld dat niet alle vragen, door zijn fractie gesteld, volledig wa- redn beantwoord. Burgemeester De Kam zegde toe dal dat in de eerstvol gende vergadering alsnogzou gebeuren. De suggestie van de fractie Algemeen Belang, om een umenmuur op de alge mene begraafplaatsen te plaatsen wordt in studie genomen. Openbare basisschool Breskens won microkorfbaltoernooi BRESKENS - De openbare basisschool uit Breskens won maandag het jaar lijkse korfbaltoemooi dat werd georga- niseeerd door de Breskense korfbalclub B.K.C. Twaalf teams van basisscholen uit Breskens. Aardenburg, Oostburg, Groede en Waterlandkerkje zorgden in de Oostburgse sporthal 'De Veerhoek' voor een geslaagd toernooi waarvoor veel belangstelling bestond. In poule A eindigde de openbare baiss- school uit Breskens op de eerste plaats. Tweede werd hier de Insp. Leenhouts- school uit Waterlandkerkje. In poule B eindigde de openbare basisschool uit Oostburg op de le plaats terwijl de r-k basisschool uit Aardenburg op de 2e plaats eindigde In de strijd om de 3e en 4e plaats won de Insp. Leenhoutsschool uit Waterlandkerkje na het nemen van strafworpen met 3-2 van de r-k basis school uit Aardenburg. De finalewed strijd tussen de openbare baasisschool uit Breskens en de openbare gasis- school uit Oostburg leverde een 1-0 overwinning op voor Breskens Na af loop werden de prijzen uitgereikt door de heer P Vergouwe, ere-voorzitter van de BKC. Behalve de 4 bekers en wissel beker was er voor alle deelnemende korfballers een portomonnee als herin nering. Voorts werd er deze middag nog een demonstratiewedstrijd gespeeld door seniorenteams van de Breskense korfbalveren i ging. HULST - De bridgeclub 'Hulst' hield m Den Dullaert te Hulst haar competitie- bndgewedstrijden. waarvan de uitsla gen luiden: Groep A iHowell 8 paren. 7 spellen. 24 en maximumscore- 96> 1 me vrouw Borm en de heer Bar 69 pnt, 61,46'"'. 2 ex-aequo echtpaar Beuzen- berg en echtpaar Wendels 51 pnt. 53,13%. 4 ex-aequo. mevrouw Bies broeck en Biesbroeck jr en de heren Snuvennk en Burggrave 47 pnt, 48.96%. 6 de dames Den Boeren Smu!ders41 pnt 42.71%, 7 mevrouw Van den Bogaerten de heer Koopman 40 pnt 41.67% Groep B (Howell: 6 paren; 6 spellen: 30 en maximumscore 120» 1 echtpaar Holla 74 pnt 61.67%. 2 de heren Bies broeck en Nïjenhuis 66 pnt 55''. 3 de heren D'Hondt en Verbunt 84 pnt 53.33%4 de dames De Booy en Van Es- broeck 58 pnt 48.33%. 5 de heren Her mans en Kegels 55 pnt 45.83'">6 de da mes Melchers en Van Damme 43 pnt 35.87'». Groep C" (howelh 8 paren: 3 spellen: 28 en maximum score: 168». 1 mevrouw Mo- lenaersen de heer Plag 113 pnt67.26%.2 echtpaar Van de Velde 95 pnt 56,55%. 3 de dames Hilligeen Kint94 pnt 55.95%. 4 de dames Snuverink en Sameel 89 pnt 53.98%. 5 de heren De Booy en Van Aert 79 pnt 47,02%. 6 mevrouw De Keri en De Kerf jr 74 pnt 44.05%. 7 mevrouw Stallaert en de heer Molenaars 70 pnt 41,67%8 mevrouw Aerts en de heer Van Vliet 58 pnt 34.53%. Kerstviering bejaarden ZAAMSLAG - De bejaarden te Zaams lag hebben een door het comité Open Bejaardenwerk georganiseerde kerst viering gehouden. In de Poort berustte de leiding bij de voorzitter. De heer C. J de Visser, die velen kon verwelkomen. Mevrouw Bareman-Hamelink decla meerde. mevrouw de Feljter-van Hoeve vertelde een kerstverhaal, mevrouw Van der Graaf-Vermaire verzorgde de li turgie een koortje van de geref. Vrou wenvereniging zong verscheidene kerstr liederen en mevrouw Van Leeuwen- Hamelink begeleidde de samenzang met orgelspeL Na afloop van deze kerst viering werd een gemeenschappelijke maaltijd in De Rank gehouden, waarbij de secfetaris de heer J W. Kussee de leiding had. De heer Kiela, consulent van het bejaardenwerk in Temeuzen hield een toespraak en mevrouw Florussen-Kaijser vertolkte de dank van de deelnemers aan het comité. De echtgenote van Temeuzense burge meester mevrouw Ockeloen. maakte deze kerstviering eveneens mee. Tentoonstelling leden 'HLB' HULST - De postdaivenhoudersvere- niging 'H.L.B.' (Hulster Lucht Bodei hield in haar lokaal bij de heer W. Blommart te Hulst de grote kampioe nendag voor leden. Er werden 175 dui ven geëxposeerd. Er waren dne keurmeesters, de heren A. Pieters en A Sturm, beiden uit Sintr Jansteen en de heer G. Vioen uit Kruis polder. De uitslagen luiden: Oude dof fers: 1.1 en kampioen Th. Casteels, 2. P. d'Hondt, 3, 5 en 8. J. Goossens. 4. R. de Koek, 6. G. Lebbinck, 7 Th. Casteels en 9. L. de Wilde. Oude duivinnen. 1. en kampioen J. d'Hanis. 2 L. Blommaert. 3. Th. Casteels, 4 G. Lebbinck. 5. AJ. J. Nijs, 6 J. Blommaert en 7. J. Antheums. Jonge doffers- 1. en kampioen Th. Cas teels. 2. W. Blommaert. 3. F. Janssen. 4. H Berkelmans. 5. A J. Nijs. 6. L Blom maert, 7. J. Everaert. Jonge duivinnen: 1. en kampioen Alf Nijs. 2. A J. Nijs. 3. G. Lebbinck, 4-6 W. Blommaert. 5. J. Everaert. 7. L Blommaert. BOETEVIERING HULST - In de Sint-Willibrorduskliniek van Hulst vond een boeteviering plaats. De cantory van de Hulster basiliek zong onder leiding van Anton de Kort 4-stemmige werken van Huybers, Pi- renne. Bruckner, alsook de 4-stemmige Sint-Willibrordusmis van Bernnard Bartelinck, met aan het orgel begeleid door Jo Ivens. Celebranten van de dienst waren pastor J. Hulshof en pastor A. Verheyden. Oudejaarssamenkomst WATERLANDKERKJE - Vrijdagmid dag. 31 december, is er in de hervormde kerk te Waterlandkerkje een oudejaars samenkomst Voorgangers zijn pastoor Buysse en ds. Meeuse. De dienst begint om 17 00 uur. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-1444. ZEEUUSCH-VLAANDEREN- Temeu zen. telefoon 01150-4444. THOLEN - Telefoon 0011. In het St,-Liduinaziekenhuis te Hulst, is op de leeftijd van 75 jaar overleden mijn lieve echtge noot onze beminde, zorgzame vader, schoonva der en opa LUDOVICUS JOHANNES LOSSIE echtgenoot van Melanie van den Berghe Hulst: M Lossie-van den Berghe Hulst: Piet. Lossie Koewacht: Ria en Mare Cerpentier- Lossie en hun kinderen Olaf en Bertrand Heikant: Marleen en Johan Martens- Lossie en hun kinderen Jaak en Sandra De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 29 december om 14.00 uur in de Basi liek van de H. Willibvordus te Hulst, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r -k. kerkhof aldaar. Samenkomst voor aanvang van de uitvaart dienst m de Basiliek. Dinsdagavond om 19.00 uur zal de eucharistieviering gehouden worden in de Basiliek. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Lidulnaziekenhuis te Hulst Het be zoekuur is heden van 19.00 tot 20.00 uur. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven dit bericht ais zodanig te beschouwen. Met grote verslagenheid vernamen wij het be richt van het overlijden van onze collega WIM DE VRIES Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote Directie en personeel Amsterdam-Rotterdam bank Temeuzen Temeuzen, 27 december 1976. WIM DE VRIES Onze deelneming gaal uit naar zijn echtgenote. Personeelsvereniging Amrobank Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen Heden overlppd. na een kortstondige ziekte, zacht en kalm. mijn geliefde zuster, behuwdzus ter, tante en oudtante MAAIKE KLINE DOOMS in de ouderdom van 81 jaar. Temeuzen, 23 december 1976 Rusthuis 'Scheldeoord'. Emmalaan 1. Correspondentie-adres: Axelsestraat 123. De begrafenis zal plaatshebben op heden 28, december om 14 15 uur op de Zuiderbegraaf- plaats, na voorafgaande rouwdienst vanuit het rusthuis 'Scheldeoord'. aanvangende om 14 00 uur. Kerstzang voor bejaarden SINT-JANSTEEN" - Dinsdag vierden een bijna 200 leden van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden' van de afdeling Sint-Jansteen in net vereni gingsgebouw 'De Warande' te Sint- Jansteen hun kerstfeest De plechtig heid begon met een Eucharistieviering, waarbij pastoor Pr van Leeuwe voor ging. Het dameskoor van Sint-Jansteen verzorgde onder leiding van de heer J de Potter de kerkelijke gezangen, 's Middags zaten de leden aan aaneen kof fiemaaltijd. Daarna hield voorzitter C. van Aert in de vergadering een lezing over het ontstaan, het doel en het stre ven van de bejaardenbond. speciaal van de katholieke bonden Na de vergadering trad het dameskoor van Heikant onder leiding van de heer P. de Pundert op. Er volgde dan een pauze, waaronder een verloting plaats vond van handwerkjes, onder leiding van mevrouw S Vael-Inghels door de bejaarden vervaardigd. Aan de leden werd vervolgens kofiie met gebak aan geboden. Na de pauze trad het bejaar denkoor van Sint-Jansteen onder lei ding van de heer P. de Pundert voor het voetlicht NK V-vrouwen vierden kerstfeest TERHOLE; Bijna alle leden van de NKV- vrouwenbeweging-afdeling Terhole wa ren aanwezig in het Terhoolse dorps huis, waar ze onder vooratterschap van mevrouw A de Roos-Fijnaut hun kerst feest vierden. Het. feest begon met een Eucharistievie ring. waarbij pater A de Vree uit Ter- hole voorging De leden van de NKV- vrouwenbewegmg verzorgden de kerke lijke gezangen. Daarna werden de kerstcadeautjes uitgewisseld Pater A. de Vree vertoonde filmen over zijn Mis siegebied in Brazilië. De leden werden onthaald op koffie met gebak, afgewis seld met een glas wijn. De volgende sa menkomst van de leden vindt plaats op 26januar Er komt dan in het dorpshuis een spreker een lezing geven over was middelen. NKV-rrouwen vierden kerstfeest SINT-JANSTEEN - Onder leiding van mevrouw M. Vonck-Swinne kwamen ruim honderd leden van de Stecnsc NKV-Vrouwenbeweging in het Steense verenigingsgebouw 'De Warande' sa men voor he t vieren van het tradit ionele kerstfeest. Aan de hand van dia's hield pastoor P. van Leeuwe een lezing over Bethlehem. Onder leiding van mejuf frouw J. Brekelmans en de heer J van Hauten voerden de leerlingen van de tweede klas van de Aloysiusschool van Sint-Jansteen een kersttoneelstuk op. De leden ontvingen allen een kerstge schenk. De rest van de tijd werd doorge bracht. in een gezellig samenzijn, afge wisseld met een verloting en het gebrui ken van koffie met gebak en kerstkrans jes. Op een nog nader te bepalen datum in januari komen de leden samen in café-restaurant 'Den Ouden Arend'. Er wordt dan een lezing gehouden over muur- en wandbedekking. Bolling EEDE - Bij café de Geeter te Eede was de laatste clubbolling van dot jaar voor bejaarden en invaliden. Naafloop werd bekend gemaakt dat M. de Smet uit Eede kampioen was met 25 punten. 2e R- de Vriend met 23 p., 3. E. Kerkho- ve, 22 p.. 4 dhr. de Rooze. 22 p„ 5. L. Rybroeck, 22 p. De uitslag van de laatste bolling was: I. M. de Smet - C. Bouwens - L. Rogge. 2. Pr. Hageman. M, de Lange, Fr. Gijzel. 3. R. de Vriend. C. Marclé, M. van Kiüe- gem. 4 Pr. Martens, O. de Rooze, A. Sie- rens, 5. A Brijaert, N. Claeijs, A. Blon- deel. Kerstviering KVO GRAAU W - Onder leiding van mevrouw G. Mangnus-Staal hielden de leden van de KVO van de afdeling Graauw hun kerstviering. Ze woonde eerst een Eu charistieviering bij. waarbij pastoor A. Ruyloft voorging. De leden verzorgden zelf de zang en het kerstverhaal. Daama begaven zi zich naar het Graauwse dorpshuis, waar pastoor Ruyloft met hen een kerstgesprek hield. Mevrouw Mangnus-Staal las een briel voor van de Graauwse missionaris M. Mangnus, die in Zambia verblijft. De KVO van de afdeling Graauw heeft hem een brief teruggeschreven met de kerst groeten van de afdeling. Daama nam men deel aan een gourmetparty De rest van de tijd werd doorgebracht met een verloting en een bingowedstrijd In ja nuari komen de leden opnieuw bijeen. Er zal dan een lezing worden gehouden of een bezoek aan de Hulster biblio theek wordt gebracht. 'De Snelle Duif hield 'Grote kampioenendag' CLINGE - De Clingse postduivenhou- dersvereniging 'De Snelle Duif hield in haar lokaal 'De Snelle Duif te Clinge haar traditionele 'Grote Kampioenen- dag'. Keurmeester R. de la Ruelle uit Zuiddorpe keurde 105 duiven. De uitslagen luiden, oude doffers: 1 en kampioen J. de Burger: 2 Jos. Lemout; 3 R. Willaert: 4 J. de Burger; 5 Alb. Seg- hers Jonge doffers. 1 en kampioen Jos. Lemout, 2 J. van Goethem. 3 A. Sturm; 4 C van Duyse. 5 Jos. Lemout. Oude duivinnen 1 en kampioen E. Pierssens; 2en3R Willaert. 4 A. Reunis: 5 E Piers sens Jonge duivinnen: len kampioen J de Wit-Vergauwen. 2 Jos. Lemout. 3 en 4 J. de Wit-Vergauwen. 5 R Willaert. Late jonge doffers en duivinnen: 1 en kam pioen A Reunis; 2 Alb. Seghers; 3 J. van Goethem. 4 R. Willaert. Kampioen der prijzen: 1 Jos. Lemout met 8 prijzen. Generaal-kampioen: 1 Jos. de Burger Kerstzangavond SLUISKIL - De plaatselijke koren en fanfare organiseerde jaarlijkse volks- kerstzangavond gehouden. In de ned. hervormde kerk traden afwisselend het R K- en Hervormde kerkkoor en de zangvereniging Intermezzo en de Sluis- kilse fanfare op. De schriftlezingen wer den houden door mevrouw Fopma- David. terwijl de heer van Overveld de meditatie verzorgde. De heer C. Ten- dijck opende de bijeenkomst en be dankte in zijn slotwoord alle deelnemers en sprak de hoop uit dat in de toekomst deze In de loop der jaren traditioneel geworden volks-kwrstzangavond steeds in dezelfde belangstelling mag blijven staan. Nobelhorst Hulst won toernooi zaalvoetbal voor scholen te Hulst HULST - Maandag werd van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags het kerstzaalvoetbaltoernooi voor de ba sisscholen van de regio Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost in Den Dullaert te Hulst gehouden. De einduitslag luidt: 1 Nobelhorst 1 Hulst. 2 De Schakel 1 Vogelwaarde. 3 St. Jozefschool Graauw, 4 St- Aloysiusschool 1 St. Jansteen. 5 St. Mi- ehaelschoolSas van Gent 6 Nobelhorst 2 Hulst, 7 St. Bernardusschool 1 Clinge. 8 Heilige Comelisschool Lamswaarde. 9 H. Hartschool Kloosterzande. 10 St Be rnardusschool 2 Clinge. 11 De Ark Hulst. 12 'dDe Schakel 2 Vogelwaarde. 13 Fre- derik Hendrikschool Sas van Gent. 14 Willibrordusschool 1 Hulst. 15 Nobel horst 3 Hulst, 16 Willebrordusschool 2 Hulst. 17 St Aloysiusschool 2 St. Jan steen. 13 Gerardus Majellaschool Hei kant, 19 Gerardus Majellaschool Terho le. 20 Jozefschool Nleuw-Namen. In de finale won de Nobelhorst 1 met 1-0 van De Schakel 1. De SUJozefschool uit Graauw moest het tegen de St. Aloyius- school 1 uit St. Jansteen opnemen voor de strijd om de derde en vierde plaats. De eindstand werd 0-0 en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Dit viel in het voordeel uit van de St. Jozef school. Wethouder R. Eeman van Hulst bood de eerste vier teams namens de gemeente een vaantje aan. Het toernooi werd georganiseerd door de school commissie voor sportzaken uit de regio Hulst, bestaande uit de ambtenaar van sportzaken, de heer R Seghers. en de heren G Verahegen uit St-Jansteen. P Verhaegen uit Hulst en A van Kerckho- ven uit Kloosterzande Muziek- en zangfeest te Lamswaarde LAMSWAARDE - Traditiegetrouw waserop tweede kerstdag in het dorps huis 'De Luifel' te Lamswaarde een muziek- en zangfeest. Het feest begon met een drumbandshow onder leiding van de heer J. van Waterschoot. Daama trad voor de eerste maal onder leiding van de heer G. Pilaet, hel uit 22 leden bestaande jeugdkorps van de fanfare op. Voorzitter J. van Dnessche overhan digde aan de heer Pilaet een boekenbon als dank voor datgene wat. hij voor de opleiding deed. Het gemengd zangkoor van Lamswaarde bracht vervolgens on der leiding van de heer J. de Waal. enige tweestemmige kerstliederen ten gehore, met orgelbegeleiding van de heer G. de Schrijver Daama voerde de Lams- w aard en se fanfare 'Vnjheid Eendracht", onder leiding van de heer J. van Water schoot liederen en marsen uit. Na de pauze trad het gemengd koor nogmaals op. evenals de Lamswaardense 'Boe- renkapel' onder leiding van de heer J. van Waterschoot. Tentoonstelling 'De Snelle Duif TERHOLE - De Terhoolse postduiven- houdersvereniging 'De Snelle Duif hield in zaal J. Schonenberg te Terhole haar jaarlijkse kampioenendag. Keur meester was de heer C. van Kerckhoven uit Hulst. De leden zonden 88 duiven in. De uitslagen luidden: schoonste duif van de tentoonstelling A Ongenae: oude doffers; 1.2.3 en 5 A Vermeulen; 4 A. Ongenae: jonge doffers: 1 A Onge nae. 2 A Vermeulen; 3 E. Roeland; 4 A Hemelaan oude duivinnen. I A. Ver meulen; 2 en 4 A. Beaurain. 3 W. Cam- been; jonge duivinnen: 1 A Vermeulen: 2 M. Deckers; 3 E. Roelands. Gezelligheidsrit KLOOSTERZANDE - Achtentwintig équipes namen op 2c kerstdag deel aan de gezelligheidsrit van de 'FC Monkey' uit Kloosterzande. Men reed in ge meente Hontenisse een afstand van circa veertig kilometer. Start en finish waren aan 'The Monkey Bar'. De uitslag luidt: 1 G Hoefijzers 54 strafpnt.. 2 Eddy de Kort 57 strafpnt,. 3 G. de Schepper 71 strafpnt., 4 J de Vijl- der77 strafpnt., 5 T. Sey 79 strafpnt.. 6 G. Bisschop 97 strafpnt.. 7 C. Compiet 105 strafpnt8 exaequo P. Rademaker en E. Warrens 108 strafpnt.. en 10 M. Hoefij zers 119 strafpnt. Kerstmiddag p/attelandsvrou wen ZUIDZANDE - De afdeling Zuidzande. Nieuwvliet en Cadzand van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen hielden een gezamenlijke kerstmiddag in hotel De Zwaan te Zuidzande. Me vrouw Van Bokhoven verzorgde een 'Kerstreis door Europa' waarin kerst liederen uit tien landen In de oorspron kelijke taal werden voorgedragen en daama in het Nederlands werden gede clameerd. Na afloop was er een geza menlijke koffiemaaltijd. Plattelandsvrouwen Sluis hielden kerstviering SLUIS - In hotel 'De Korenbeurs' te Sluis hielden de leden van de Neder landse bond van Plattelandsvrouwen, afdeling. Sluis, hun kerstviering. Hieraan werd medewerking verleend door het kinderkoor 'De Sluisse Rak kers' onder leiding van de heer J. Roose. Verder hielden enige leden een decla matie. De belangstelling van de zijde van de leden was groot. Kaarting CLINGE - Aan de serlekaartwedstrijd by C. de Wilde te Clinge deden 192 per sonen mee. De uitslag luidt,: 1. K. de Cock-J. Ferket, 2. J. Strooband-A.. van Hoeye. 3. R. van den Berghe - L. van Raemdonck,4. R deKimpe-C Baert.5. M. Pauwels - W. de Mey. KLOOSTERZANDE - In het gemeen schapshuis 'Sint-Martinus' te Klooster zande hield het NKV. afdeling Klooster zande. haar competitie kaartwedstrijd, waaraan 58 personen meededen. De uit slag luidt: 1. Th. Hiel. 2. J. Koole, 3. A. Vervaert, 4. mevrouw Van Goethem. 5. mevrouw Voet, 6. F. de Poorter. 7. P. Baart. 8. J. Adam, 9. R. Verschuren, 10. W. Bouwens. LEIDEN. 27 dec Aanvoer: totaal 1405. slacht- runderen 951. schapen en lammeren 454 Prij zen: (in guldens! slieren le kwal. 7.00-7.50. 2e kwal. 6.60-6,00. vaarzen le kwal. 6.75-7,35. 2e kwal. 6.25-0.00, koeien le kwal. 6.25-7 20. 2e kwal 5.30-6 00.3e kwal. 4.80-5,20, worstkoelen 4,20-5.00. schapen 180-220, lammeren 180-250. Overzicht: iresp. aanvoer, handel en prijzen» slachtrunderen redelijk, kalm, onveranderd, schapen en lammeren minder, goed, stabiel. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM - Prtt- zen excl BTW. vaslgesteld in guldens per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. export: KLEI- AARDAPPELEN BINNENLAND: Bintje 35- 55 mm los verladen 52.00-56.00. Bintje 50 mm opw. los verladen 75 00 en Eigenheimers 35 mm opw 60,00-72.00 ZAND- AARDAPPELEN BINNENLAND: Bintje 35 mm opw 44 00-47.00. KLEI-AARDAPPELEN EXPORT Bintje 35-50imm los verladen 39.00-49 00. Bintje 50 mm opw. los verladen 75.00. ZAND-AARDAPPELEN EXPORT: Bintje 35 mm opw. 44.00-47.00. VOERAAR- DAPPELEN 4 00-8.00. Stemming binnenland zowel ais export rustig. 'Recht voor Allen' uit Sluis hield tentoonstelling SLUIS - De postduivenhoudersvereni- ging 'Recht voor Allen' uit Sluis hield in café 'Het Zwin' een tentoonstelling, waarvoor een grote belangstelling be stond De uitslagen luiden: oude doffers: 1. J. de Meyer. 2.J.C. Louweret. 3 en 4 A. van de Bussche, 5 en 8 Iz. Datthijn en 6 en 10 M van de Bussche; jaarling doffers: 1J. van de Lycke. 2. J Datthijn. 3. M. van de Bussche: late doffers: 1. G. de Meyer, kampioen doffers: J. de Meyer oude duivinnen: 1. J van de Wege. 2.3 en 4 M. van de Bussche. 5. J. van de Wege. 6. J. Coppens, 7. A. van de Bussche: Jonge duivinnen 12.4.5 M. van de Bussche. 3 J. van de Lycke. 6. A van de Bussche: jaarling duivinnen: 1 M. van de Bus sche. 2. E. Visser. 3 C. van de Walle: late duivinnen: 1 M. van de Bussche. 2. G. de Meyer, kampioen duivinnen: M. van de Bussche Fc Monkey Bar hield jaarvergadering KLOOSTERZANDE - Op de jaarver gadering van FC Monkey Bar te Kloos terzande waren 85 ieden aanwezig. Er was een bestuursverkiezing vanwege het periodiek aftreden van voorzitter Eddy de Kort. tweede secretaris Jos de Vijlder en eerste penningmeester R. Voet. Allen werden herkozen. Hierna werd het jaarprogramma vastgesteld. Er zal nog nader overleg worden ge pleegd of hel riamesvoetbalelftal van FC Monkey in KNVB-verband zal spe len. AF Sluis richt zelf clubgebouw in SLUIS - Het bestuur van de voetbalclub s.v. sluis heeft een bespreking gehad met het college van b. en w. over de In richting en de afwerking van het club gebouw dat onlangs is aangekocht Aanvankelijk zou dit geschieden door het gemeen tepersoneel maar dat zal nu geschieden dooi de leden van de voet balclub. Het gemeentebestuur heeft, inmiddels de toezegging gedaan tot het schenken van een 10-tal tafels en 40 stoelen. Prognostiek CLINGE - Aan de prognostiekwedstrijd bij w. Herdewel te Clinge deden 36 per sonen mee. De uitslag luidt: 1. Y. Baert. 2. J. de Munck. 3. C. van Bunder. 4. P. Blommaert. 5. M_ van Vooren. Aan de prognostiekwedstrijd bij NL Vermeulen te Clinge deden S4 personen mee De uitslag luidt 1. H. de Wit, 2. L. van Puv- velde. 3. A Ergo. 4. R. de Brouwer en 5. R de Moor. Kerstprijskaarting SLUISKIL - Aan de kerstprijskaarting van de kaartverenigingen NSM namen 97 kaarters deel. De prijzen bestonden uit een compleet uitgebeend varken, waarbij 2 op de 3 deelnemers prijs had den. De uitslag was als volgt: 1 L. Van Hijfte4-32.2 C. deSmit.4-31,3 M. Schoof! 4-28.4 J. Dey 4-17. 5 Th. Kayzer 3-34.6 J. van Hoven 3-26. 7 J. v. Aaerde 3-25. 8 R. Waterschoot 3-23.9 H. Wezepoel 3-22.10 J. de Koeyer3-lS. 11 NL Duinkerke3-17. 12 A. Van Hyfte 3-17.13 J. Hiel 3-17,14 J. Bakker 3-16. 15 J. de Bok 3-15. 16 J. vn Wijck. De laatste prijs, de staart van het varken was voor E. Danschutter. Expositie 'De Vitesse' Hulst HULST - De Hulster postduivenhou- dersvereniging 'De Vitesse* hield ln haar lokaal bij de heer P. Wentzler te Hulst haar 'Grote Kampioenendag*. Keurmeesters L. Janssen en J. Ever aert. beiden uit Hulst, keurden 80 dul- De uitslagen luiden: oude doffers: 1 P. Wentzler: jonge doffers: l P. Wentzler; oude duivinnen: 1 Fr Riské: jonge dui vinnen: 1 mevrouw Van Eerdenburgh. Mooiste stand van vier duiven: 1 P. Wenzler: 2 C. van der Vlies; 3 T. Kra mers; 4 J. van Helsland; 5 A Pieters. Oudejaarsmeditatie SLUISKIL - Donderdag hoopt ds. C. G. Vreugdenhil op uitnodiging van de z^n- dingskrans Rehoboth een oudejaars meditatie te houden in de hervormde kerk te Sluiskil, aanvang 7.30 uur Ds. Vreugdenhil is zendingspredikant van de gereformeerde gemeente te Zoe- termeer en is werkzaam op Irian-Jaya. Concert beiaard Sluis SLUIS - Zondagmiddag gaf de heer R. de Clerq een concert op de beiaard te Sluis. Tijdens dit concert, dat duurde van vier tot vijf uur 's middags, werden een aantal kerstliederen ten gehore ge bracht. Tritsen SINT-JANSTEEN - Aan de tritswed- stnjd in café 'De Kroon' te Sint» Jansteen namen 87 personen deeL De uitslag luidde winnaar Ronald de Kerf Volleybal hulst - In Den Dullaert te Hulst speelde het team van 'Blaauwe Hoeve' tegen "net team van 'Vilders Volleybal Club' een volleybalwedstrijd. De eind stand werd 13-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21