WIERSMA ZEKER VAN ZEGE NA REMISE VAN CONCURRENT JANSEN Sint-Aloy krijgt gedegen training van Westduitser Middelburg-Zuid winnaar van het JCV-toernooi Eddy Verkaart won MZ-toernooi TWEE KEER ROOD IN ENGELS VOETBAL: LIVERPOOL IN VORM NICKS0N LAATSTE AANWINST RALEIGH Beckenbauer voetballer 1976 voor Rensenbrink Graas nog kansrijk voor wereldtitel dames Technische dag voetbaljeugd Koppel Sercu-Maertens in zesdaagse van Rotterdam VOORBEREIDING OP ZK EN NIEUWE COMPETITIE Voorwaarts leidt ARTHUR ASHE VAN SLAG AF Meer dan 1000 volleyballers in Zeeland Olympia won toernooi van Rapide Hulst Gert Wildeboer won in België Fors verlies ijshockeyteam Ordinaire vechtpartij hij Spurs-Arsenal DINSDAG 28 DECEMBER 1976 AMSTERDAM (ANP) - Zo duidelijk als de wetten van de logica gelden in het damspel, zo sterk wijzen zij na de negende ronde van het Suikerdamtoemooi in Amsterdam op een overwinning van Harm Wiersma. De voorsprong op zijn naaste concurrent Hans Jansen groeide maandag tot drie punten. Ondanks het pessi misme van de wereldkampioen vóór het toernooi door een slechte voorbereiding, waarmee Wiersma zich tevoren leek te willen ex cuseren, speelt hij zeer sterk. De Friese crack won zonder al te veel moeite van Soumaoro terwijl Jansen tegen N'Diaye niet ver der dan remise kwam. De Zwitser Cazemier handhaafde zich op de derde plaats door een knappe zege op Smith. Harm Wiersma forceerde in een klassiek middenspel schijfwinst en gaf de jeug dige Malinees Soumaoro verder geen kans meer op herstel, daarmee ander maal aantonend dat er wel degelijk ver schil bestaat tussen een wereldkam pioen en aanstormende talenten. Hans Jansen, die zolang gelijke tred had kun nen houden met Wiersma. dwong N'Diaye tot het nemen van een voor post. die vervolgens heel bekwaam door de Emmenaar werd gewonnen. Jansen leek op winst af te gaan. maar in de slot fase maakte hij weer een fout. waardoor de Malinees gelegenheid kreeg oeen vijf-om-vijf eindspel op het bord te brengen, waarin hij zelfs de beste kan sen had. De Drent hield het echter be kwaam op remise, maar hij kan zijn hoop op de toernooizege nu defintief la ten varen. Cazemier forceerde in een acht-om-acht positie een stuk winst tegen de verdedigingsspecialist Smith Het was zeer knap, zoals hij in het eind spel met twee stukken voorsprong de twee punten greep. Rob Clerc liet eindelijk weer eens een overwinning aantekenen. Hij nam de lange vleugel van Bronstring. die tegen landgenoten nog geen punt heeft kun- WK SCHAKEN JEUGD: RUS BLEEF LEIDEN GRONINGEN - Eugeny Vladimirov heeft in de zesde ronde de aanval van de Amerikaan Mark Diesen op de leider spositie in het toernooi om het wereld kampioenschap schaken voor de jeugd, dat in Groningen wordt gehouden, af geslagen. Tegen de ook nu weer knap opge bouwde zwarte stelling van de Rus kon de verbeten vechtende Diesen met meer bereiken dan remise. Daarmee verloor Vladimirov weliswaar zijn honderd procent-score, maar hij toonde zich toch tevreden, omdat een belangrijke concurrent voorlopig op afstand was gehouden. In de eerste zitting van de zesde ronde braken twee andere gegadigden voor de titel hun partijen in kansrijke posities af. De Zweed Schussler verkreeg enig voordeel tegen de sterke IJslander Pe- tursson en de Westduitser Weidemann behield eveneens een goede mogelijk heid tegen Twardon uit Polen. De Nederlanders spelen geen rol in de strijd om de topplaatsen. Baart kwam tot remise met de Cana dees Hebert, Van Egmond verloor van Dunne uit Ierland ncn pakken, in een opsluiting, die tot het einde van de partij gehandhaafd bleef. Cere won moeiteloos. De spanning in het toernooi om het da meswereldkampioenschap bleef aan wezig Zowel Michailovskaja als Graas won haar partij van landgenotes. waar door de Wormerveerse op eén punt bleef volgen Vandaag (dinsdag) wordt de belangrijkste partij tussen de twee koploopsters gespeeld In de meester greep won Van der Wal op het laatste moment van de Tsjech Sedlacek door een gelukje. Zijn voorsprong bedraagt nu vier punten en zijn zege in de mees tergreep, evenals vorig jaar, is zo moge lijk nog zekerder dan die van Wiersma bij de grootmeesters. Suikerdamtoemooi Amsterdam - De uitslagen van de maandag gespeelde partijen in het sui kerdamtoemooi in Amsterdam zijn: GROOTMEESTERGROEP. negende ronde: Wiersma (Ned)-Soumaoro (Mali) 2-0. Clerc (Ned) - Bronstlng (Ned) 2-0, Cazemier (Zwi)- Smith (VS) 2-0, N'Diaye (Sen) - Jansen (Ned) 1-1, Hisard (Fra) - Ba (Sen) 1-1 Sy (Sen) - Overman (Sur) 1 -1De stand is-1Wiersma 16 punten2 Jansen 13 punten 3 Cazemier 12 pun ten. 4 Clerc. sy en Hisard 10 punten, 7 Ba. Smith. Bronstring en N Diaye 7 punten. 11 Soumaoro 6 punten. 12 Overman 3 punten. MEESTER GROEP, zevende rende: Biagianti (Fra) - Brouwers (Nedi 1-1. Siby (Mali) - Hooyberg (Ned) 0-2. Issa- lene (Fra) - Desinter iBel) 0-2. Houngou (Con) - Chappel (Fra) 1-1- zesde ronde. Sedlacek (Tsj) - Van der Wal (Ned) 0-2. De stand is: 1. Van der Wal 13 punten. 2 Brouwers en Hooyberg 9 punten. 4. Houngou en Issalene 8 pun ten. 6. Chappel 6 punten, 7 Desinter en Biagianti 5 punten. 9. Siby 4 punten, 10 Sedlacek 3 punten. MIDDELBURG - De TROS-televisie komt vanmiddag (dinsdag) in Zoute- lande opnamen maken voor de TROS- penaltvbokaal. Om twee uur komen de Zeeuwse geselecteerden van het Jeugdplan Nederland in Zoutelande (terrein Meeuweni bijeen voor de vo rige week afgelaste technische dag. De KNVB-afdeling Zeeland heeft de 64 ge selecteerden ook uitgenodigd. De B-selectiespelers beginnen met strafschoppen nemen voor de TROS- penaltybokaal en de A-selectie begint met een training onder leiding van bondsoefenmeester Ron Groenewoud, Omstreeks half vier wordt de selectie wedstrijd gespeeld om te komen tot een Zeeuws B-selectie-elftal en het A-elftal wordt gekozen uit de wedstrijd van de A-geselecteerden, die om halfzeven be gint. KNVB-oefenmeester Groenwoud houdt ook nog een lezing, waarna nog enkele films worden vertoond De Zeeuwse jeugdplanselectiespelers eten gezamen lijk Plaatsen een tot en met vier- Michailo vskaja (Sov) - Trawina (Sov) 2-0, Graas (Ned) - Poepjes (Ned) 2-0. De stand is: 1 Michailovskaja 14 punten. 2. Graas 13 punten. 3 Trawina en Poepjes 10 pun ten. Plaatsen vijf tot en met acht: Borghoms (Bell - Geurts (Ned) 0-2 Papilion iFrai - Nizic (Joe) 2-0 Stand 5. Geurts 8 pun ten. 6 Papillon 6 punten. 7. Nizic 3 pun ten. 8 Borghoms 0 punten -. AMSTELVEEN - Bill Nickson heeft als dertiende en laatste een contract gete kend voor de prol'wiclerploeg van TI- PARIJS - De Westduitse voetballer Franz Beckenbauer is in het door het Franse voetbalblad France Football uitgeschreven verkiezing voetbal ler van het jaar als nummer één uit de strijd naar voren gekomen. Be ckenbauer kreeg 91 punten toege wezen en bleef daarmee ruim voor op nummer twee de Nederlander Rob Rensenbrink, die uitkomt voor de winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars, het Belgische Anderlecht, met 75 punten, en Ivo Viktor, de doelman van de Europese kampioen Tsjechoslowakije, die naar de derde plaats reikte met 52 punten. Het is de tweede maal. dat de aan voerder van Bayem München de on derscheiding reeds uitgereikt aan Johan Cruijff (1971. 1973 en 1974) tweemaal werd ook de vroegere ster van Real Madrid. Alfredo di Stefano onderscheiden <1957 en 1959) In de ranglijst is Beckenbauer. die in 1966 als derde en in 1974 en 1975 als tweede eindigde onze landgenoot Cruijff nu voorbijgegaan hij bezit één punt meer dan Cruijff en Di Ste fano. Cruijff eindigde ditmaal op de zevende plaats met 12 punten De winnaar van vorig jaar. de Rus Oleg Blosjin. kwam niet voor bij de eerste tien. De lijst, ziet er als volgt uil. 1 Franz Beckenbauer (WD1 Bayem Mün chcn) 91 punten, 2 Rob Rensenbrink (Ned. Anderlecht) 75. 3 Ivo Viktor (Tsj-Dukla Praag) 52; 4. Kevin Keegan (GBr. Liverpool) 32. 5 Michael Platini (Fra. Nacy) 19 6. Anton Ondrus (Tsj. Slovan Bratislava) 16; 7. Johan Cruijff (Ned. Barcelona) 12; 8 Ivan Curkovlc (Joe. St Etienne) 12, 9. Rainer BonhoflWDl. orussia Müncheng- ladbach). Gerd Muller iWDl. Bayem Mün chen) en Marian Masny (Tsj. Slovan Bra tislava) 9 De lijst van de 21 beste Europese voetbal lers 1956: sir Stanley Matthews (GBr. Black pool) 1957 Alfredo Di Stefano (Spa. Real Mad- 1962 Josef Masopust iTsj. Dukla Praagi 1963. Lev Jasjin (Sov. Dynamo Moskou) 1964: Denis Law iGBr Manchester Uni ted) 1965 Eusebio (Por, Bcnflnai 1966: Bobby Charlton iGbr, Manchester United 1967: Florian Albert (Hon Ferencvastos) 1968 George Best iNrd-Ier Manchester United) 1969: Gianni Rivera tlta. AC Milaan i 1970. Gerd Muller i WD1Bayem München I 1971: Johan Cruijff (Ned. Ajax) 1972- Franz Beckenbauer iWDI, Bayern München) 1973- Johan Cruijff (Ned. Barcelonai 1974: Johan Cruijff (Ned. Barcelonai 1975: OlegBlosjon (Sov. Dynamo Kiev) 1976. Franz Beckenbauer (WD1. Bayem München). De Brit Widlow heeft zaterdag bij Bombay de eerste race voor het wereld kampioenschap zeilen in de cadetklasse gewonnen. Er zijn deelnemers uit negen verschillende landen. De Westduitse trainer Ralf Michaelis laat Sterra Blanckaert zien hoe je het beste een back-hand speelt. VLISSINGEN - In de standenlijst van de Zeeuwse volleybalcompetitie is een fout geslopen in de heren 2e klas B. Niet Athanatos heeft de leiding met 21 pun ten uit acht wedstrijden, maar Voor waarts met 23 punten uit negen ont- moetingen BERLIJN - De tweevoudig olympi sche schaatskampioen Eerhard Keiler wordt in Oost-Duitsland genegeerd De Westduitse sprinter, die na zijn optre den als pref nu nog slechts in nationale wedstrijden als amateur mag rijden, wordt niet genoemd op de Oostduitse wereldranglijsten van dit seizoen en zijn naam ontbreekt eveneens op de lijst van in Inzeil geleverde prestaties Raleigh. Dc 24-jarige Engelsman, die dit jaar als amateur de Milkrace won, gaat in Belgié wonen en zal door ploeg leider Peter Post waarschijnlijk wor den opgenomen in de ploeg voor de ronde van Andalusië, de eerste weg wedstrijd van de Raleighploeg. In het nieuwe wegseizoen heeft Peter Post naast Nickson de beschikking over de Nederlanders Hennie Kuiper (kop man i. Gerben Karstens. Genie Kneie- mann. Aad van den Hoek, René Pijnen, Piet van Katwijk. Henk Lubberding en Bert Pronk, de Belgen An toon Bauwens en José de Cauwer en de Duitsers Die trich Thurau en Günther Haritz. Omdat de ploeg aan de kleine kant is wordt er slechts deelgenomen aan één grote ronde: de Tour de France. Post: „Op de Ronde van Frankrijk wordt het seizoen afgestemd, al staan de voor jaarsklassiekers apart. Maar het. hoog tepunt moet in Frankrijk liggen. De Ronde van Spanje doen we definitief niet Ik kreeg nog een aanbieding om met vijf renners en vijf Spanjaarden in de Vuelta een ploeg te vormen, maar daar zie ik toch maar van af." De baanrenners Pijnen en Haritz wor den in hel komende seizoen ook op de weg ingezet. Thurau zal debuteren ln de Ronde van Frankrijk, waarvoor hij dit jaar nog te licht werd bevonden. GRAAUW - Maandagmiddag is de Graauwse tafeltennisvereniging St. Aloysius gestart met het vier dagen du rende trainingskamp onder leiding van de Westduitse tafeltennistrainer Rail Michaelis. De 26-jarige Michaelis, die sport en Engels studeert aan de univer siteit in Brauwnsweig. startte reeds een uur na zijn aankomst in Graauw met de eerste training. Via een zeer gedegen warming-up ging hij over op de technische kant van het tafeltennis Meer dan twee uur liet hij de top van St. Aloy back- en forehands slaan waarbij hij vooral het voetenwerk in de gaten hield, dat bij sommigen nog al te wensen over liet. Van de herentop van St. Aloy was alleen Paul Mathijssen aanwezig. De Belg Romain Schalley ontbrak evenals Wilgried Dumez. Deze laatste kreeg van zijn werkgever niet eerder vrijaf dan woensdagmiddag en zal zich de erste dagen dan ook alleen beperken tot de avondtraining. De eerstkomende dagen gaat men bij St. Aloy drie maal daags enkele uren trai nen. Behalve op het technische vlak zal er ook enorm veel aan de conditie wor den gedaan Voor vandaag (dinsdag) staat er onder meer een condi tietraining op het plaatselijke voetbalveld gepland Voor de damestop. die gisteren met Jeanne de Waal. Sterra en Vivian Blanckaert volledig was vertegenwoor digd en de uitstekende voorbereiding voor de komende Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen. die volgende week zaterdag en zondag in de Temeuzense sporthal 't Zwaantje woiden gehouden, alsmede op de nieuwe lafeltenniscom- pet.it.ie die landelijk overigens pas op 29 januari begint. St. Aloy zal deze competitie de strijd in de promotie-ereklasse enigszins ge- FRANZ KLAMMER WENEN - De skiér Franz Klammer, winnaar van., de olympische afdaling voor heren tijdens dc spelen in In nsbruck. is maandag in Wenen uitge roepen tot Oostenrijks sportman van het jaar. Oud-wereldkampioen auto race Niki Lauda. die dit jaar zijn titel verloor aan de Brit James Hunt en een zwaar ongeluk overleefde, eindigde op de vierde plaats. Brigitte Habersatter. winnares van de zilveren medaille op de Olympische Winterspelen op het onderdeel afdaling, werd gekozen als Oostenrijks sport vrouw van het jaar 1976. SIDNEY - Oud-Wimbledonkampioen Arthur Ashe is volledig van slag af Maandag leed de Amerikaan een neder laag in twee sets 15-7 6-7) tegen de 21- jange Australiër Chris Kachel in een partij voor de eerste ronde van het in ternationale tennistoernooi in Sidney Tijdens het kerstweekeinde had Aslie nederlagen geleden tegen de Australiër Ken Rosewall en John Alexander Na de partij tegen Kachel zei een gedesillusio neerde Ashe .Ik heb mijn zelfvertrou wen volledig kwijt. Ik heb sinds juni geen goede partij mepr gespeeld- Nu bracht ik er niets van terecht. handicapt beginnen, omdat Willried Dumcz volgende week in dienst moet. waarbij afgewacht moet worden of er voldoende trainingsmogelijkheden voor hem overblijven. Ook zijn deelname aan het Zeeuws kampioenschap is hierdoor twijfelach tig geworden, omdat niet vast staat ol Wilfried Dumez het eerste weekend reeds verlof krijgt.. Hennv Mangnus- ..We gaan in ieder geval proberen om wat trainingsfaculleiten voor Wilfried te vinden Hij moet opkomen in Utrecht en daar zijn natuurlijk clubs genoeg Hij is iedere dag om vijf uur vrij. Het zal er alleen vanaf hangen of zijn baas daar aan wil meewerken." ROTTERDAM - Freddy Maertens zal definitief starten in de zesdaagse van Rotterdam, die 20 tot en met 25 januari in het sportpaleis Ahov wordt gehou- HULST - Eerder dan verwacht is in het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond van 1000e lid geregi streerd. Het seizoen 1975 werd afgeslo ten met 921 leden. Nu zijn er al 1020 le den. Hierbij zijn nog niet geteld die re creatieve leden uit de regio Goes, die aansluiting hebben verkegen bij de Ne- VoBo. HULST - Het herenteam van de Ter- neuzense hockeyclub Olympia heeft op overtuigende wijze het zaalhockey- toernooi van het Hulsterse Rapide ge wonnen. Het team van Olympia was in de Hulsterse sporthal Den Dullaerl werkelijk een klasse apart. Etten-Leur. het Belgische Tienen en de organiserende vereniging met twee teams kregen dan ook geen schijn van kans. waardoor Olympia zonder ver- liespunten op de eerste plaats eindigde Voor wat de prijzen verdeling betrof was dit nauwelijks belangrijk. Voor iedere ploeg was er dezelfde prijs waardoor alleen de eer telde. Bij de dames ging de eindzege naar Etten-Leur het belangrijke duel om de eerste plaats tussen Etten-Leur en Ra pide eindigde in een Brabantse zege. In het clubhuis van Rapide werden na af loop de prijzen uitgereikt en werd er on der het genot van een borrel wat nage praat over dit zeer geslaagde toemooi. Eindstand dames: 1 Etten-Leur, 2 Rapi de. 3 Tienen, 4 Rapide Huisvrouwen. Eindstand heren 1 Olympia. 2 Etten- Leur. 3 Tienen, 4 Rapide. 5 Rapide II. den. De wereldkampioen op de weg wordt gekoppeld aan zijn landgenoot Patrick Sercu. Organisator Peter Post heeft zich veel moeite moeten getroosten om Maertens aan de start te krijgen. De Belg was van plan zijn regenboogtrui in de winter maanden zo veel mogelijk te gelde te maken, maar op advies van zijn ploeg leider Lomme Driessens liet hij verschil lende zesdaagsen en andere wïnter- baanactiviteiten schieten. Voor de zes daagse van Rotterdam heeft Maertens ech ter zijn handtekening onder een con tract gezet. Het rennersveld is voor he t grootste deel samengesteld. Naast Maertens en Sercu zullen in Rotterdam rijden: René Pijnen (Ned). Günther Haritz (WD1), Wilfried Peffgen (WDh. Albert Fritz (WD1), Die trich Thurau (WDli. Gerrie Knetemann (Ned). Willy de Bosscher (Bel). Ferdi nand Bracke (Bel). Gerben Karstens (Ned), Ole Rïtter (Deni. Udo Hempel (WDli, Mare de Meijer (Bel. winnaar Parijs-Roubaixi en Graham Gilmore iAus) Daar komen nog enkele renners bij. waarna Peter Post koppels kan sa menstellen. Als koppel staan alleen Sercu/Maertens en DeBosscher/Bracke vast. De kaartverkoop voor de zes daagse verloopt uitstekend. Post; „Mis schien boeken we weer nieuwe toeschouwers-records. In elk geval heb ben we in Rotterdam nooit eerder zo'n goede mixture van weg- en baanrenners geahd EDEGEM (ANP)-Gertie Wildeboer uit Apeldoorn heeft maandag in het Belgi sche plaatsje Edegem een veldrit voor profs en amateurs over 25 kilometer gewonnen. De Belg Hendrik Aemouts eindigde met tien seconden achter stand op de tweede plaats. Hennie Stamsnijder uit Enter eindigde op de derde plaats. De uitslag is: I Gertie Wildeboer (Apel doorn) 25 kilometer in 1 uur en 5 min.. 2 Hendrik Aemouts (Bei) op 10 sec.: 3 Hennie Stamsnijder (Enter): 4 Julien van den Haesevelde (Bel): 5 Paul de Brouwer (Bel). VUGHT - In een sterk bezet en uitste kend georganiseerd invitatie- kersttoernooi van de t.t.v. J.C.V. in Vught heeft Middelburg-Zuid van de twaalT deelnemende verenigingen op nieuw de verenigingsprijs in de wacht gesleept door in de onderlinge wed strijden 21 punten te scoren. Avanti en Megacles deelden met 17 pun ten de tweede plaats. Gespeeld werd met teams van twee spelers, waarbij bij de jongens alle categorieën werden ge speeld. terwijl ook een meisjesteam wedstrijd werd gehouden. Hierbij slaagde MZ er met Ingrid van Osselaar. Ingrid Hofman en Ankie Kersten in om de halve finale te bereiken, waarin het door Swift tenslotte met 3-1 werd uitge schakeld. Voor een uitstekend resultaat bij de jongens-junioren zorgde het duo Marco KOPENHAGEN (ANP) - In de eerste wedstrijd van het toernooi om de Pondus-beker te Kopenhagen heeft het Nederlands ijshockeyteam een forse nederlaag geleden tegen Noorwegen. De eindstand was 2-10 met als tussen standen: 1-2. 0-3 en 1-5. De overwinning van Noorwegen viel wat gefiatteerd uit Nederland kreeg niet veel minder kansen, maar kwam in tegenstelling tot de Noren nauwelijks aan scoren toe. De Nederlandse doel punten kwamen op naam van Van Wie ren en Van de Broek. Het was een alles zins sportieve ontmoeting. Nederland kreeg zes keer twee minuten strafbank' en de Noren gingen "straffeloos naar de kleedkamer In de tweede wedstrijd van het toernooi won Denemarken met 11-3 van Groot- Britlannïè. De tussenstanden waren 5-0. 4-2 en 2-1. Hofman en Johnny Gabrielse. dat tot-de finale doordrong door Seine Meubelen met 3-1 in de halve finale te kloppen In de finale haalde MZ eveneens de winst, want NMB/VDO werd met 3-2 versla gen. Vooral Marco Hofman was erg goed op dreef en hij won tijdens het toernooi alle enkelspelen. Bij de adspiranten zorgden Jan Henk Bomhof en Peter van Iren eveneens voor punten door na winst in de halve eind strijd op Megacles (3-2) de finale te be reiken. Tegen NOAD, met Van Wijk en Vermeulen, kwamen deze spelers nog iets tekort en zij moesten met 3-1 de eer aan hun Scmedamse tegenstanders la ten. Het pupillen-duo Remco van Gilst en Dick van Iren moest in de halve finale afhaken tegen het sterke SKF. dat met nationaal welpenkampioen Henk van Spanje en Jos van Maanen 3-0 scoorde tegen MZ en ook tenslotte de eerste plaats bemachtigde Wim en René Höweler vertegenwoor digden MZ bij de jongens-welpen, waarin zij nog wat te licht werden be vonden: in de eerste ronde werden ze verslagen. MIDDELBURG - Eddy Verkaart is winnaar geworden van het tafeltennis toernooi van MZ. dat deze club reeds voor de vijfde maal in successie in zijn sportaccomodatie 'Slaghvaert' hield. Het handicaptoernooi werd weer op uitstekende wijze door initiatiefnemer Cas Hackenberg georganiseerd met medewerking van mevrouw Rita de Poorter en Koen dc Vries. Het evene ment. in de wandeling 'snerttoernooi' genoemd, gezien de grote hoeveelheden die van deze oerdegelijke Hollandse kost werden geserveerd, gelardeerd met chocolademelk en cake. legt door middel van de liandieapwedstrijden vooral de nadruk op de gezelligheid en de kerstsfeer Naast de vele prijzen, met daarbij een gratis verloting, was er in de feestelijk versierde zaal weer een sjoelcompetitie voorde kinderen en echtgenotes van de spelers. De spelers zelf waren ingedeeld in vier groepen van zeven, waarbij na een halve competitie de nummers een en twee overgingen naar de winnaars- groep. terwijl drie en vier in de verlie zersronde wrden ingedeeld. Per speler was een forse en. voor het eerst, meestal niet te overwinnen handicap opgesteld waardoor de sterkere spelers gelij kwaardig werden aan de zwakkeren. In de winnaarsgroep bereikte Ed de Poor ter de halve finale na winst op Jan Oor ver (8 voorgifti. John van Houwelingen won van Rinus Hofman (handicapl2), Rudie Geldof klopte Nico Gouw (handi cap 13) en Eddy Verkaart zag kans in de derde game bekerhouder André Lou wen (handicap 9) te kloppen. Finalisten werden uiteindelijk De Poorter, die Van Houwelingen terugwees, en Verkaart, die Geldof in de beslissende game ver sloeg. De finale met handicap 2 voor De Poorter leverde met 21-13 en 21-14 ten slotte een eindzege op voor Eddy yer- kaart. die zijn teamgenoot duidelijk te rugwees Van Houwelingen greep de derde prijs voor Rudie Geldof In de ver- liezersronde ging de overwinning naar een sterk spelende Jaap Jongh Visscher. die in de eindfase kans zag achtereen volgens Giel Wondergcm. Andrè Lou wen. John Peter Kools en in laatste in stantie Koen de Vries aan zijn zegekar te binden. De derde plaats was voor Nico Gouw. ROBBIE RENSENBRINK LONDEN - Een dag na kerstmis was de kerstgedachte in de Engelse voetbal competitie al weer ver le zoeken. Maandag werden in de eerste divisie twee spelers - Smith van Stoke City en Young \an Tottenham - voorzien van de rode kaart. Het wegzenden van Young tijdens de Londense derby legen Arsenal <2-2l gebeurde na een ordinaire vechtpartij, waarbij een groot aantal spelers was bel-okken. Gevoetbald werd er ook nog. Goed door landskampioen Liverpool, dat door een overwinning met 4-0 op Stoke City de leiding heroverde, en indrukwekkend doorMancnester United, dat vooroöOOO toeschouwers op Old Trafford Everion met dezelfde cijfers van het veld veegde Liverpool kon de leiding van Ipswich Town overnemen, omdat deze club niet verder kwam dan een gelijkspel i l-l i bij Coventry City. Liverpool heeft 29 pun ten uit 211 wedstrijden en Ipswich 28 uit 19 De lijstaanvoerder staat er dus in theorie slechter voor- Manchester City rukte op naar de derde plaats door een mooie overwinning met 2-0 bij Leeds United. Brian Kidd scoorde beide doelpunten. Aston Villa zakte door een nederlaag met 3-2 bij Middlesborough naar de vierde plaats. oor de thuisclub scoorde Mills een hattrick. Voor Villascoorde Andv Gray zijn 21e doelpunt in dit seizoen. Hughes nam de tweede voor zijn rekening Newcastle United bleet dooreen over winning met 2-0 (treffers van Canell en Kennedy) kansen op de Engelse voet- baltitel houden. Bitter gevecht Tottenham Hotspur - Arsenal was een bitter gevecht in de onderste regionen De Spurs moesten de laalste 30 minuten zonder Young spelen. Young had voort durend tegen de benen van Arsenals aanvaller Stapleton lopen schoppen en was ook de oorzaak van een massale vechtpartij. Arsenal nam door Malcolm MacDonald tweemaal de leiding geno men Young scoorde de eerste gelijk maker. Coates in de 75e minuut, terwijl zijn club met tien man speelde, de twee de: 2-2. Manchester United begon tegen Ever- ton. dat de laatste weken zo veel dure aankopen heeft gedaan ronder andere Duncan Mackenzie van Anderlechti, pas in de tweede helft uitstekend te draaien. Pearson. Greenhough. Hill en Macari bezorgden na rust Everton een volledige afgang. TOTO DEN HAAG (ANP) - De resultaten voor sporttoto nummer 52 van de wedstrij den uit de Engelse competitie, die maandag zijn gespeeld, zijn: Birmingham City West Ham 3 Coventry City - Ipswich Town 3 Derby County - Leicester City 1 Leeds United - Manchester City 2 Liverpool - Stoke City 1 Manchester United - Everton 1 Middlesborough - Aston Villa 1 Newcastle United - Sunderland 1 Norwich City - Queens Park 1 Tottenham Hotspur - Arsenal 3 West Bromwich Albion - Bristol C 3 Bristol Rovers - Wolverhampton 2 Chelsea - Fulham l Inleg-.399.011 gulden. Prijzengeld inclusief jackpot 221.361 gulden. Eerste prijs. 107.643 gulden. Tweede pnjs: 47382 gulden- Derde pnjs; 66.335 gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13