fpza B. en w. Domburg handelen bewust in strijd met de wet Mr. Huber voorzitter van vliegveld Midden-Zeeland KERSTWEEKEINDE WAS ERG KORT EN BLEEF UITERMA TER USTIG Wedgwood Sportvissers nacht vast op plaat Man gedood bij botsing Schoondijke RAADSLID DON OVER OMSTREDEN GRONDTRANSACTIE OOSTKAPELLE: almanak Uw huis verkopen of kopeo Huizenhuur langs de kust ditmaal lager dan verwacht Oorzaak brand Monopole niet meer te achterhalen OPVOLGER VAN D. F. P. HOEGEN provincie Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. S r MOERMAN Walstr. 34 - Vlïssingen VLÏSSINGEN - Twee Belgische sportvissers zijn donderdagmiddag in de Westerschelde vastgelopen op de Ilogeplaten; zandplaten in de Schaar van de Spijkersplaat. De twee mannen hebben op hun tot ple ziervaartuig omgebouwde red dingssloep de nacht doorgebracht Vrijdagmorgen rond negen uur werden beide tot op het bot ver kleumde sportvissers door de RP 10 uit hun benarde situatie gereed. De twee Belgen waren op de terug reis naar Breskens toen ze in ver band met het laag water en de mist vastliepen op de Hogeplaten tussen Breskens en de Sloehaven. In de loop van de nacht van donderdag op vrij dag voer de Javazee uit om het ver miste duo op te zoeken. Om acht uur vrijdagmorgen voer de RP 10 mt. De heer C. Pasveer van de RP 10 ver klaarde dat aangezien de Javazee in de buurt van de Wielingen zocht, zij voor de Spijkerplaat kozen, waar de sportvissers na korte tijd werden aange trollen. Vrijdagmiddag werd de reddings sloep bij hoog tij vlotgetrokken. DOMBURG-Volgenshet DomburgsePvi en wethouders van Domburg bewust en een perceel grond aan de Aagtekerkse bestemming rust, een bouwvergunning Om over deze zaak opheldering te krij gen heeft de lieer Don het college een aantal schriftelijke vragen gesteld. In de toelichting bij deze vragen spreekt het PvdA-raadslid een aantal harde verwij ten uit aan het adres van burgemeester en wethouders Zo stelt de heer Don dat het college 'blijft doorgaan aanslag te plegen op het landelijk karakter van onze gemeente Hij voegt daar aan toe' „Het behoeft daardoor geen verbazing te wekken dat de indruk bestaat van een zekere ver binding tussen één ol meerdere leden dA-raadslid A. Don hebben burgemeester in strijd niet de wet gehandeld door voor weg in Oostkapelle, waarop agrarische vooreen zomerwoning te verlenen, van uw college met bouw- en exploita- tiemaatscliappijen Volgens de heer Don ontstaat door de transactie van de grond aan de Aagte- kerksewegbïj raadsleden de indruk 'dat hetbeleid inzake de wetr.o. kennelijk in verkeerde handen berust Dit zou nog worden versterkt doordat de raad en commissies volledig zijn gepasseerd. In Vlissingen accept-girokaarten hervormde gemeente in bunker gevonden VLISSINGEN - Een aantal spelende kinderen heeft in een bunker aan de Koudekerkscweg ruim honderd accept-girokaarten gevonden, die bestemd waren voor de ouderjaars- collecte van de hervormde ge meente in Vlissingen. De vondst is overgedragen aan de hervormde gemeente. Zoals ieder jaar werden ook dit jaar de giro-kaarten afgedragen aan de christelijke scholen in Vlissingen. Leerlingen zouden deze op straat ge sorteerde accept-girokaarten bezor gen. De heer J. Blacquiere van de hervormde gemeente vermoedt dat hier sprake is van onachtzaamheid van enkele leerlingen. ..Verder is er geen enkel probleem. Er zijn wat jongens geweest die waar schijnlijk liever gingen spelen dan die kaarten rondbrengen. Het is niets misdadigs of geen onzorgvuldigheid. De jongens hebben gewoon een taak die hen is opgedragen niet uitge voerd". verklaarde de heer Blacquie re, die verder geen commentaar ol gegevens wilde verstrekken. Aan zijn vragen verbindt de heer Don liet dreigement dat de 'ten zeerste ver ontruste' PvdA-i'ractie bij een onvol doende beantwoording door b. en w. in de raadsvergadering van 4 januari een uitspraak van de raad zal vragen. De vragen die de lieer Don aan b. en w. heelt, gericht, luiden als volgt: 1 Welke bestemming neel't het perceel aan de Aagtekerkseweg sinds laatste verkoop gelegen naast en geen deel meer uitmakend van de hofstede 'Altijd Zorg'? 2. Heeft uw college een bouwvergun ning verleend om daarop een zomernuis te doen verrijzen? 3. Indien dit perceel een zuiver agrari sche bestemming heeft, bent u dan niet van mening dat zonder planwijziging ol liet toepassen van art. 19 wet ivo, verle ning van een bouwvergunning niet mo gelijk is? 4. Is uw college liet.hiermee eens en was hetu dan niet bekend dat u in strijd met de wet handelde? Indien u dc laatste vraag ontkennend beantwoordt, wil ik erop wijzen dat u ahveek van liet ad vies van de betrokken ambtenaar welk advies u op de voor schriften attendeerde, alsmede dat bouw- en woningtoezicht deze ambte naar in liet gelijk stelde u desondanks tóch de vergunning verleende. 5. Bentu metmij van mening dat u door deze handelwijze de commissie r.o. en cle raad hebt gepasseerd, daardoor net col lege van g s. buiten spel nebt gezet als mede geen récht doet aan net reent op inspraak van omwonenden, (toelichting, de eigenaar van net naast nel betrokken perceel gelegen pand 'Al tijd Zorg' neen zien schriftelijk tot uw college genwed en zond afschriften van zijn bnel aan de raad. de raadsleden, net provinciaal bestuur en aan de directie van volkshuisvesting. Het is mij levens bekend dat uw voorzitter n b. trachtte een en ander nog te vergoelijken. 6. Wordt door uw college onderkend dat door deze handelwijze bij raadsleeden cle i ndruk ontstaa t dat ne t beleid inza ke cle wet r.o. kennelijk in verkeerde han den berusten dat net passeren van raad en commissies een en ancler nog ver sterkt? SCIIOONDIJKE - Bij een verkeerson geluk op rijksweg 58 bij Schoondijke is donderdagavond de 44-jarige J. van cle Broecke uit Breskens om het leven ge komen. De heer Van de Broecke was ongehuwd Het ongeluk gebeurde omstreeks ell uur. De heer Van de Broecke kwam vanuit cie richting Öcstbdrg en vermoe delijk reed hij op de Imker weghelft. Vanuit derichting Schoondijke naderde de vrachtwagen bestuurd door E. S. uit Breskens. Hoe liet ongeluk precies ge beurde is bij de politie niet bekend. Uit de sporen leidt men ai' dat Van de Broecke links gereden zou hebben. S. verliet na het ongeval de plaats waar het gebeurd was maar hij kon in de loop van vrijdag toch gehoord worden. Van de Broecke is nog per ambulance naar het St-Antoniusziekenhuis in Oostburg vervoerd maar bij aankomst bleek hij te zijn overleden. DYANE MAANDAG 27 DECEMBER 1976 ZEEUWSE Hometrainer Hel. zal je maar gebeuren: in deze mateloos dure kersttijd van je huis arts opdracht krijgen een home trainer aan te scha/jen. Een Beve lander overkwam het En Ittj vond het. helemaal niet leuk. Zo'n home trainer kost toch at gaine een paar honderd gulden Weinig kalkoen dit jaar. zo vreesde hij. Maar in de nood ontspon zich tn zijn brein een sluip plan. Voor slechts 30 gulden ver schafte de man zich een oude heren fiets. zaagde daar de slang tussenuit ivoor eenvoudiger opstapi en ging aan het werk Binnen twee dagen was-ie klaar Een pracht van een hometrainer op een zelfgebouwde stellage. Op tweede kerstdag stapte ie er even op. voor een korte rit. En- makkelijk dat het ging. Het geval liep als een-fluitje. Helemaal geen weer stand. geen tegenwind, versnelling zat er ook nog op. Hij vond het nog leuker dan gewoon fietsen. Misschien had z'n huisarts zich een andere hometrainer voorgesteld. Maar ja. wat kun je voor 30 gulden meer ver wachten. ROBELKO B.V. ip Veere beliep. BENOEMING OP 'PERSOONLIJKE TITEL' MIDDELBURG - Tot voorzitter van de Stichting'Vliegveld Midden-Zeeland is met ingang van 1 januari 1977 benoemd mr. F. G. A. Huber, burgemeester van Goes. Hij zal als zodanig de heer I). F. I'. Hoegen opvolgen, die mei gelijke da tum zijn functie heeft neergelegd. De heer Hoegen heeft het voorzitter schap bekleed vanaf de oprichting van cle Stichting, nu ell jaar geleden. Hij heelt een werkzaam aandeel geha d in cle totstandkoming van deze instelling en toonde zich in deze jaren een vasthou dend pleitbezorger voor het vliegveld, vooral in cle periode waarin een aantal midden-Zeeuwse gemeenten niet bereid bleek een financiële bijdrage in cle ex ploitatie te verlenen. ..Iknebhetnu lang genoeg gedaan- er zit heel wat werk aan dn voorzitterschap en ik vind nu de tijd gekomen om dn werk aan anderen over te dragen aldus de neer Hoegen. Hij toonde zich er verheugd over dat bur gemeester Huber bereid was gevonden de voorzittershamer over te nemen: „Met zijn benoeming wordt mm ol meer aangegeven dat ons vliegveld een duide lijk publiek belang dient De scheidende voorzitter verheelt met dat cle aigelopen jaren voor hem in zo verre teleurstellend zijn gewéést dat in politieke kringen m Zeeland het belang' vliegveld m een provincie als Zeeland 'onmisbaar', zowel vanwege cie indus triële activiteiten als met het oog op de recreatie. „Ik ben nogal in de luchtvaart geïnteresseerd", zo zei de Goese burge meester. Daarbij wees hij erop, dat inj ook in zijn periode in Ameland be moeienis heeft gehad met het vliegveld daar. Mr. G. A. Huber mm ik mij altijd iel verzet. Uit vliegveld is met voor een kleine groep, zeker niet op lange termijn. In een gebied waarin sprake is van een gevarieerd pakket van activiteiten van industrie, overheid en dienstensector behoort een dergelijk vliegveld aanwezig te zijn. Men kan niet zonder. Sterker nog. ik vind eigenlijk dat de exploitatie uit de provinciale middelen betaald zou moeten worden. Het gaat hierom een betrekkelijk gering bedrag, dat op liet geheel van de provin ciale begroting in het niet zou verdwij nen Bovendien heeft de provincie - bij voorbeeld een dienst als de provinciale waterstaat cle deskundigheid en de mankracht om tot een goede exploitatie te komen. Ik hoop dat het nog eens zo ver komt. In ieder geval ben ïk blij dat weal diejaren stug zijn doorgegaan: het vliegveld hoort er namelijk bij. Ik ben ervan overtuigd dat mijn opvolger - burgemeester Huber-er precies zo over denkt", aldtis de heer Hoegen. Persoonlijk De heer Huber liet in een reactie weten dal zijn benoeming tot voorzitter van desticliting vliegveld Midden-Zeeland er één 'op persoonlijke titel is'. Wel te kende hij daarbij aan. dat cle gemeen te Goes een van cle weinige grote gemeen ten in Midden-Zeeland is waar de meerderheid van cle raad subsidiering van liet vliegveld steunt. „Als dat met zo zou zijn geweest, zou dat mijn De- slissing mogelijk wel hebben beïn vloed." Naar de mening van mr. Huber is een VLISSINGEN - De afgelopen kerstdagen zijn in geheel Zeeland bijzonder rustig verlopen. Dit vond onder meer zijn oorzaak in het feit dat de beide feestdagen in het weekeinde vielen. Hierdoor moest men, wilde men een paar dagen ertussen uil, vakantiedagen opnemen. Dit had onder meer gevolgen bij het verhuren van vakantiewoningen. Over geheel Zeeland werden er minder verhuurd dan de ver wachting was. Zo waren de meeste bungalowparken op Schouwen-Duiveland voor driekwart gevuld. Men had hier verwacht dat alle beschikbare ruimte ver huurd zou worden. Het verkeersbeeld was erg rustig, vol gens een woordvoerder van de rijkspoli tie zelfs ontzettend stil. Tweede kerst dag leverde cle verwachte, goed te ver werken. drukte op. Kenmerkend daar bij was dat velen heb strand opzochten, hoewel cle temperatuur zondag nauwe lijks boven cle vijf graden kwam. Dé win terzon zorgde er echter voor dat, het toch nog prettig was om te wandelen. Zater dag schommelde de temperatuur rond het vriespunt. Dat leverde zondag, ovei geheel Zeeland, gladde wegen op Mede doordat er .op de provinciale wegen a) vroeg pekel en zand werd gestrooid, wa ren er geen slippartijen. Van een witte Kerst wasin Zeeland nauwelijks sprake. Op een klein aantal plaatsen viel het weekeinde wat hagel en sneeuw. Rondje Op Walcheren brachten de kerstdagen weinig drukte met zich mee. Enkel gis termiddag' en zaterdagmiddag (eerste kerstdag) was cr het nodige verkeer. Het mooie weer lokte velen naar buiten voor 'een rondje over het eiland'. In Middelburg trok de kerstherberg in het dienstcentrum Schuttershof, veel bezoek. Volgens de organisatoren zijn er vanaf vrijdagavond tot gisteravond naar schatting een duizend bezoekers geweest. Het meeste bezoek' kreeg men in cle kerstnacht Eerste kerstdag was er een speciale bejaarden midd ag die werd af gesloten met een gezamenlijke brood maaltijd. Hieraan namen zo'n 75 be jaarden deel. De organisatoren van deze zevende kerstherberg in Middelburg waren gis teren tevreden over het verloop. Men constateerde met voldoening dat zowel jongeren als ouderen de weg naar de kerstherberg wisten te vinden en men op het laatste moment ook geen gebrek had aan medewerkers. Het stond voor de organisatoren gisteren al vast dat de kerstherberg volgend jaar weer een ver volg krijgt. Wandelaars Van drukte was op de Bevelanden geen sprake. Wel wandelaars (vooral op tweede kerstdag), die aangetrokken door het fraaie weerde 'gewichtige' ge volgen van het kerstdiner trachtten te verminderen. Indruk van de politie: weinig mensen van buitenaf in Zee land. Ongetwijfeld is dit te wijten aan het feit dat de kerstdagen precies in een weekeinde vielen, zodat er met behulp van een paar snipperdagen geen kerst vakantie van te maken viel. Ook op Schouwen-Duiveland viel het met de drukte mee. Tegen de verwach ting in waren de meeste bungalowpar ken op Westerschouwen slechts voor driekwart gedeelte bezet. De restau rants waren minder druk bezet dan vo rig'jaar. al was de drukte redelijk. Voor sommige caié's was het echter zo rustig dat bij gebrek aan klandizie de deur ruim voor de normale sluitingstijd op slot ging. Ook op de wegen was het erg rustig. De indruk van de politie was dat er minder dagjesmensen waren dan voorgaande jaren hoewel er, vooral tweede kerstdag, veel mensen een strandwandeling gingen maken. Ook waren er minder buitenlanders zoals men deze dagen gewoon is. De kersther berg in Zierikzee voor de eerste keer op eerste in plaats van op tweede kerstdag, was minder druk dan vorige jaren. Vangstquota tong en schol voor 1977 ongewijzigd DEN HAAG - Minister mr. A. van der Stee (landbouw en visserij) heeft cle maximale hoeveelheden tong en schol, die de Nederlandse vissers in 1977 mo gen vangen ongewijzigd vastgesteld. Dat betekent dat cle vissers komend jaar 9200 ton tong en 35.600 ton schol mogen aanvoeren uit de Noordzee en 240 ton tong en 20 ton schol uit de Ierse Zee. Zoals bekend werd vorig jaar door de Nederlandse vissers massaal geprotes teerd toen de vangstquota bekend wer den gemaakt. Zondagavond was nog niet bekend of men dit jaar ook weer protest in. gaat dienen. Eventuele be zwaren moeten binnen 30 dagen worden ingediend. Volgens een woordvoerder van de Zevi- bel gaan de Zeeuwse vissers deze maand ('een procedure datum staat nog met vast'), bespreken of wel of niet geprote steerd moet worden tegen de vastge stelde vangstquota. van het vliegveld niet altijd werd en wordt ingezien. ..Het vliegveld Midden-Zeeland behoort naar mijn stel lige overtuiging tot het infrastructurele pakket van Zeeland. Jammer dat dit niet altijd wordt ingezien. Ik kreeg de algelopen jaren nog wel eens te horen dat het vliegveld eigenlijk een 'elitaire' aangelegenheid was. Tegen dat woord D. F. h t loegeu Vooral op tweede kerstdag trokken de Terneuzenaren er op uit. Het goede weer van zondag bad tot gevolg dat in de middaguren tientallen wandelaars de zeedijk opzochten. Een kerstherberg kende Terneuzen, evenals vorig jaar. niet. Daarvoor bleek de belangstelling vooral te gering. Wel was er een goed bezochte Kerst-instuil van 'Altern'. de soos voor alleenstaan den. Zondag was er bij 'Pórgy and Bess' in de Noordstraat een gezellige 'Kerst-In' georganiseerd door de Stich ting 'Terneuzen. Antillianen, Surina- mers' (tas). De 'Kerst-in' begon 's mid dags om vier uur, Toen was er onder Vragen uit staten over lozingen op Oosterschelde MIDDELBURG - De PvdA-statenleden mevrouw A. Vaas-van Oven en de heer H. Venekamp hebben gs van Zeeland vragen gesteld over de toestemming, die minister Westerterp van verkeer en waterstaat van General Electric heeft gegeven voor gedeeltelijke lozingen op de Oosterschelde. Zij vragen of gs het ook een 'weinig consequent beleid' vinden als cle minister aan de ene kant zich sterk maakt voor een goed milieu in de Oosterschelde en anderzijds in dustriële vervuiling toestaat. De vragen luiden verder. Zo ja. bent u bereid de minister van deze opvatting op de hoogte te brengen5 IS het waar. dat, het effluent zo schade lijk is. dat liet waterschap ter plaatse lozing via de pijp naar Waarde weigert omdat het vreest voor aantasting van de pomjnnstaltatie Bent u bereid alles m het werk te stellen om alsnog te bereiken, dat General Ele- tric loch via de genoemde pijp mag lo zen. via de overlegsituatie, die bestaat in verband met de te bouwen zuiverings installatie bij het Schelde-Rijn-Kanaal? Bent ii bereid regelmatig -watermon sters te laten nemen om de graad van vervuiling vast te stellen, dit speciaal in verband met de oester- en mosselteell en de visserij Zo ja. kunnen de staten met dezelfde re gelmaat op de hoogte gehouden wor den9 meer poézie en gi taalmuziek. Na een maaltijd was er gelegenheid tot dansen op de tonen van de combo 'Los Latinos'. De Terneuzense politie had een rustige kerst. Zaterdagavond moest even han delend opgetreden worden toen de zee man S.T. van het Griekse vrachtschip 'Aktin' in hotel restaurant 'De Post' In de Nieuwstraat ruzie maakte over een wiskey. De man werd door de politie naar zijn schip gebracht. In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie ingeschakeld toen een melding binnen kwam van baldadigheden van een groep jongeren in de Noordstraat waar zij kerstboompjes uit de grond trokken. De daders konden niet worden achter haald. Grensstreek. In de grensstreek was het op eerste kerstdag, evenals voorgaande jaren matig druk. Op deze dag zorgden vele Belgen dat de restaurants goed bezet waren, waarbij de indruk bestond dal er meer Nederlanders waren dan tij dens andere weekeinden. Op tweede kerstdag was bet, vooral in Hulst vooral vanwege de geopende winkels, erg druk. Aan de kust viel de van huizen en appartementenverhuur, mede door het korte weekend, tegen. De verwach ting is dat volgend weekeinde beter zal zijn. automobielbedrijf Dijkwel BV Veerseweg 104, Middelburg Industrieweg 35, Vlissingen TERNEUZEN - Politie en brandweer hebben liet onderzoek naar de moge lijke oorzaak van cle brand, die clonder- dagnamiddag een deel van cle pen- sion'/restaurant 'Monopole' in de Ter neuzense Korte Kerkstraat verwoestte, afgerond. De juiste oorzaak is nietmeer te achter halen, maar cle politie is er wel van over tuigd dat er in ieder geval geen sprake is van kwade opzet. Verzekeringsexperts van 'Nationale Nederlanden' gaan net pand in de loop van deze week aan een nader onderzoek onderwerpen. Volgens een globale schatting bedraagt, de schade ongeveer twee ton. Overigens ziet het er naar uit dat het restaurant binnen enkele weken (na een grondige opknapbeurt) weer in gébruik kan wor den genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2