Drs.M.C. Verburg lid raad van state IN DE TOEKOMST DRIE TOT VIER \m7v WATERSCHAPPEN r Restaurant Monopole, Terneuzen voor een deel door brand verwoest HANDELAREN IN VUURWERK STAAN 'KLAAR' almanak üw huis verkopen of kopen RGDELKO B.V. in Veere bellen. Meer in huis dan vorig jaar Start verkoop vanaf 27ste Sas van Gent overweegt nieuwe 'stankklacht' Scheidende dijkgraaf D. J. Dees van 'De Brede Watering': Benoorden de Westerschelde minstens twee Wedgwood VRIJDAG 24 DECEMBER 1976 MET INGANG VAN JANUARI NAAR 'DEN HAAG' MIDDELBURG - Drs M. C. Verburg uit Middelburg is door het kabinet voor gedragen om benoemd te worden tot lid van de Raad van State. De benoeming gaat in per 1 .januari 1977. De heer Ver burg is nu directeur van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland en hij bekleedt een groot aan tal functies daarnaast. De meeste daar van zal hij. naar hij donderdagmiddag verklaarde, neerleggen. De lieer Ver burg wordt in de Raad van State lid van de kamer voor bestuurlijke ge schillen. Hi j zal zich, naar verluidt, met name gaan bezighouden met vraag stukken op het terrein van de ruimte lijke ordening. In een eerste reactie zei de heer Verburg dat hij blij is met de benoeming omdat 'het werk berust op een zekere verdie ping inplaats van op een nerveuze ma nier van het een naar het ander gaan." De héér Verburg: „Ik heb op de lange duur toch onoverzichtelijk werk gekre gen doordat ik naasthet ETI lid was van het Beneluxparlement van de Eerste kamer en van het presidium van het Raad voor de Ruimtelijke Ordening. Ik had de indruk die specialist te worden, die alles afwist van helemaal niets meer. In de Eerste kamer was ik bij voorbeeld voorzitter van de commissie kleuter- lager onderwijs en daarbuiten voorzit ter van de Stichting Vast Oeververbin ding Westerschelde. De variatie is wel boeiend, maar het heeft mijn werk on overzichtelijk gemaakt en ik ben er te vreden over dat daar nu verandering in komt". De heer Verburg, zal zijn huis in de Mid delburgse Spanjaardstraat - naast een flat, die hij in Den Haag betrekt - aan houden De noodzaak van een abrupte verhuizing was eerder voor hem - en voor zijn gezin - een belangrijke reden om andere functies, zoals het burge meesterschap van Dordrecht en hoogle- M. C. VERBURG IADVERTENTIE Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1977 Langevielesingel 34 MIDDELBURG tel. 01180-25253 ZEEUWSE Sfeer Te Middelburg ivoonteen man wiens gevoelsleven dusdanig is geplet, dal - als hij rijdend over polderwegen builen zijn woonplaats een fazant ziel opvliegen - slechts êèn gedachte in hem opwelt „Die zou lekker sma ken met zuurkool". Die opstelling bevalt zijn vrouw in het geheel niet en om hem nederig heid te leren, heeft zij voor de ko mende dagen inkopen gedaan, waaruit, alleen zeer eenvoudige me nu's zijn samen te stellen. Boeren kool met gehaktballen en vla toe op de eerste kerstdag en hetzelfde, maar dan opgebakken op de tweede, zo heeft zij gepland De man is er tijdig achtergekomen en belt in deze donkere dagen allerlei kennissen om hen toe te roepen dat ze zo lang uit zijn gezichtsveld zijn verdwenen en of ze geen zin hebben om met kerst eens gezamenlijk de maaltijd te gebruiken Hij gokt op twee mogelijkheden: óf de kennissen- nodigen zijn vrouw en hem uit, waardoor toch nog culinaire per spectieven ontslaan; óf ze komen naar hem toe, waardoor zijn vrouw genoodzaakt zal zijn haar plannen drastisch te wijzigen. U zult begrijpen, goede lezer, dat de sfeer in dat huis geenszins in over eenstemming is met de leer. Kortom, wij wensen u veel mooiere kerstdagen toe. raarschappen in Amsterdam en Utrecht niette aanvaarden. Na liet bekend worden van de benoe ming, kwamen de buurtgenoten van de heer Verburg in groten getale naar het huis van de lieer Verburg om hem 'Lang zal hij Leven' toe te zingen en om hem persoonlijk geluk te wensen. De heer Verburg- in 1920 te Middelburg geboren - is bijna dertig jaar directeur van het economisch technologisch in stituut voor Zeeland: hij werd in deze functie in 1948 benoemd. Na zijn studie economie en staatsrecht aan de Neder landse Economische Hogeschool in Rotterdam werd hij als sociaal- econoom verbonden aan de provinciale planologische dienst van Zeeland, in 1947. Den Uyl noemt Verburg de onderkoning van Zeeland (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Op de van hem beken de, bedachtzame toon heeft premier Den Uyl donderdagavond op zijn persconferentie de benoeming be kendgemaakt van drs. M. C. Verburg tot lid van de raad van state. De voorzitter van de ministerraad ge bruikte in dat verband termen als 'de onderkoning van Zeeland' en 'vraagbaak voor velen, en dergelij ke'. Den Uyl had de melding van Ver- burg's benoeming bewaard als laat ste onderwerp van de traditionele reeks hete politieke hangijzers waarmee hij zijn wekelijks gesprek met internationale persvertegen woordigers pleegt te beginnen. Let terlijk zei hij, ter afronding van zijn inleiding op de discussie: ,,En dan heeft de ministerraad tenslotte nog besloten het eers,te-kamerlid Mari- nus Cornells Verburg te benoemen tot. lid van de raad van state. De heer Verburg is Zeeuw van geboorte en lid van de Partij van de Arbeid". Ter nadere aanduiding van Verburgs kwaliteiten ten behoeve van de ver zamelde journalisten die Den Uyl vragend aankeken, sprak de minister-president van 'ook wel be kend als de onderkoning van Zee land' en 'vraagbaak voor velen, en dergelijke'. Op de vraag uit het drif tig noterende publiek of het nu for meel ging om een benoeming van de ministerraad of slechts om een voor dracht van dit college, liet de premier duidelijk blijken dat men zijn mede deling inderdaad formeel diende te interpreteren als 'voordracht aan de kroon' Hij voegde daar evenwel on middellijk aan toe, dat „uiteindelijk onze lieve Heer over de benoeming beslist". De bezoekers van Den Uyls persconferentie ontvingen van de rijksvoorlichtingsdienst een uit drie stencils bestaande levensloop van M. C. Verburg. In politiek opzicht is de heer Verburg bijzonder actief geweest Hij was na de oorlog mede-oprichter van de Partij van de Arbeid in Zeeland en is smds 1968 lid van de eerste kamer voor deze partij sinds ruim een jaar als vice- Ifactievoorzitter. Hij zit zeven jaar in de parlementaire Benelux-raad. waarvan vier jaar als fractievoorzitter van de so cialistische groep in deze raad. In zijn Zeeuwse periode is drs Verburg nauw betrokken geweest bij de econo mische ontwikkeling van de provincie. Zo speelde hij een belangrijke rol in de voorbereidingen van projecten als de Zeelandbrug en de vaste oververbm- ding over en onder de Westerschelde Voorts is drs Verburg oprichter en voor zittervan de redactieraad van het Zeeus Tijdschrift, een functie cue bi; na zijr. benoeming tct lid van de Raad van State wil handhaven. Van de hand van de heer Verburg verschenen talrijke we tenschappeiijke er. andere publicaties: hijn is onder meer auteur van liet boek 'Nederland in de Europese ruimte'. (ADVERTENTIE) provincie VUUR RICHT VOOR TIENDUIZENDEN GULDENS SCHADE AAN TERNEUZEN' - Donderdagmiddag is restaurant Monopole in dc Korte Kerk straat in de Terneuzense binnenstad gedeeltelijk uitgebrand. Dc brand, die ontstond op deeerste verdieping aan de oostzijde van' het gebouw richtte voor tienduizenden guldens schade aan. Vandaag - vrijdag stellen politie en brandweer eenn onderzoek in naar de mogelijke oorzaak van de brand. De brand ontstond omstreeks kwart over vijf donderdagmiddag. Alle perso nen die zich op het moment dat de brane uitbrak in het gebouw bevonden kon den zich in veiligheid stellen. De Ter neuzense brandweer, die snel ter plaatse was, had de brand binnen twintig minu ten onder controle Er werden dire blu- seenheden, een hoogerker en een com mandowagen ingezet. De brandweer, bestreed het vuur met twee hoge druk- stralen, twee lage drukstralen en een straal vanaf de hoogwerker. Omstreeks zeven uur kon een deel van cle brand weermanschappen inrukken. Het na blussen vergde overigens nog enkele uren, terwijl de brandweer ook later op de avond nog een oogje in het zeil hield. Over de omvang van de schade kon donderdagavond nog weinig worden ge zegd, Een deel van betgebouw Is uitgebrand, terwijl het gehele gebouw flinke roet- en waterschade opliep, Bedrijfsleider M. Bergs van Monopole was al enige tijd bezig met verbouwingswerkzaamhe- (ADVERTENTIE) den. Zowel het pand en de bedrijfsin- véntaris waren verzekerd. De terneu zense brandweer ondervond bij de bluswerkzaamheden veel hinder van auto's die geparkeerd stonden op de brandkranen in de directe omgeving van de vuurhaard, met veel kunst- en vliegwerk zag men ondanks die handi cap toch nog kans snel de nodige stralen water te produceren. VLISSINGEN - De Zeeuwse hande laren in vuurwerk hebben al volop hun voorbereidingen getroffen en hebben overliet algemeen meer van dit knallend en flitsend 'speelgoed' in huis gehaald dan vorig jaar. Voor velen is het echter wachten tot 27 december, eer de verkoop wordt vrijgegeven, zo heeft een steekproef donderdag duidelijk gemaakt. Bijna overal is cle eerste verkoopda tum vastgesteld op maandag 27 de cember. Datgeldt voorde Walcherse, Bevelandse en een groot-deel van de Zeeuwsvlaamse gemeenten. Uitzon deringen op die regel maken de ge meente Sas van Gent (verkoop van 29-31 december) en gemeenten op Schouwen-Duiveland. Onderlinge verschillen zijn ook daar bespeur baar. Navraag bij diverse gemeenten leer de, dat in de gemeenten Bruinisse, Westerschouwen en Middenschou- wen deeerste verkoopdag is vastges teld op de 29ste. In Brouwershaven zijn de verkopers gebonden aan 30 en 31 december, hetgeen ook voor Zie- rikzee geldt, terwijl in de gemeente Duiveland alleen op oudejaarsdag vuurwerk verkocht mag worden. Verschillende woordvoerders wezen er op, dat druk wordt gewerkt aan een nieuwe politieverordening met uniforme bepalingen voor Schouwen-Duiveland. Hoewel het formeel niet is toegela ten, schijnt hier en daar al wat vuur werk te zijn verkocht. Sommige gemeente-woord voerders beklaag den zich er over dat er 'al wat knallen zijn waargenomen'.'Overigens houdt men zich over het algemeen- strikt aan de voorschriften1. Een vuunverkverkoper in Middel burg sprak van 'geen coördinatie tussen de Walcherse gemeenten wat betreft dezelfde eerste verkoopda tum'. Die datum is - evenals vorig jaar - vastgesteld op de 27ste, maar de verkoper zei daarover nog geen schriftelijke bevestiging te hebben gekregen. Hij heeft wel alles in huis. „We rekenen op een grotere verkoop dan vorig jaar. Daar houden we ern stig rekening mee", zei hij desge vraagd. Een woordvoerster van een firma uit Sas van Gent, die de verkoop van vuurwerk 'er bij heeft', antwoordde iets minder te hebben ingeslagen dan vorig jaar. Zij sprak een beetje hui verig voor dit 'speelgoed' te zijn. „Het kan wel leuk zijn als het verstandig wordt gebruikt, als er volwassenen bij zijn. Echt, het is een góede handel, maar het is steeds weer verschrikke lijk dat er ongelukken mee gebeu ren". Geen nood Voor de liefhebbers van vuurwerk geen nood. De handelaren hebben weer - zo bleek uit navraag - een veelheid aan de bekende spullen, van rotjes tot gillende keukenmei den, voetzoekers, zevenklappers, vuurpijlen. De handelaren duiden hun materiaal aan als'niet gevaar lijk'. Van de zijde van de politie waar schuwt men ernstig tegen verkeerd gebruik van vuurwerk. Men benad rukt de voorschriften stringent na te volgen om ongelukken - en die ge beuren er ieder jaar weer! - te voor komen. „Op de verpakkingen", aldus een politiewoordvoerder, „staat meestal opgegeven hoe men het spul moet behandelen". Verder dient men goed uit te kijken met kleine kinde ren, dat men ze niet zomaar wat van dit 'speelgoed' in de handen stopt en dat ze niet te dicht in de 'gevarenzo ne' komen. De politie wijst het be- briiik van lucifers of aansteker bij het aansteken van het vuurwerk beslist van de hand. Een sigaret of sigaar is stukken beter: men loopt dan niet de kans datdelont ineens in het midden gaat branden en zodoende een vroeg tijdig afgaan van wat dan ook wordt voorkomen. Tot slot, vuurpijlen liefs t ineen fles uit de eigenrichting schuin naar boven richten. Van de zijde de politie waarschuwt men ook sterk tegen vandalisme. „Het gebeurt nogal eens dat men een rotje bij ie mand in de brievenbus gooit. Daar kunnen hele lastige dingen door ge beuren", aldus de woordvoerder. In Middelburg en Vlissingen mag formeel alleen op oudejaarsdag vanaf 18.00 uur to hlaf twee in de nieuwjaarsnacht worden afgestoken. Dergelijke bepalingen komen overal in de provincie, op een enkele uit zondering na, voor. Aansteker gestolen VLISSINGEN - Bij de Vlissingse ge meentepolitie is donderdag aangifte gedaan van diefstal van een computer-aansteker. De diefstal zou zijn gepleegd, donderdagmorgen, tus sen negen en kwart voor elf. De aansteker was met een ketting be vestigd aan een uitstalkast maai' men had toch kans gezien het apparaat mee te SAS VAN GENT-Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent overweegt om de sterke vervuiling van het kanaal Gent-Terneuzen nog eens per brief onder de aandacht te brengen van de rijksoverheid. Eerder al heeft GOES - „Bij de Brede Watering hebben we geen behoefte aan een verdergaande samenvoeging van de Zeeuwse water schappen. De noodzaak is bij ons niet aan wezig. Maar ik kan me indenken dat men bij de kleinere waterschappen die behoefte wel voelt. Al te grote eenhe den zijn echter niet mogelijk. Ik denk aan 3 tol waterschappen. Ten noorden van de Westerschelde zullen er min stens 2 moeten blijven". Dit zegt de scheidende dijkgraaf van het water schap 'De brede watering van Zuid- Beveland", Daniël J. Dees (65) uit 's- Gra venpolder. De heer Dees is van mening dat de sa menvoeging van de waterschappen niet moet gebeuren uit zucht naar grotere eenheden. „Een bepaalde concentratie is misschien nuttig. We moeten er wel voor waken dat de afstand bestuur- bestuurden niet te groot wordt. Erg grote eenheden houden het gevaar in dat de bestuurde zijn bestuur nauwe lijks meer kan benaderen. Ook bestaat het- gevaar van een verambtelijking en de mogelijkheid van een soort: extra be stuurslaag". aldus de heer Dees. De dijkgraaf geeft toe dat de té grote afstand tussen het bestuur en de inge landen van het waterschap enigszins kan worden geslecht door een verdie ping van de dis trie tsvorming. „Het is dan nodig om de districten meer be voegdheden te geven en dan heb je als nadeel meteen het gevaar van de extra bestuurslaag". betoogde de heer Dees. „Je krijgt dan een bestuurtje in een be stuur. In ieder geval moeten het over zicht, toezicht en het contact met de in gelanden voor een waterschapsbestuur kunnen blijven bestaan". De dijkgraaf benadrukt dat er bij het praten over een verdere samenvoeging van de 9 Zeeuwse waterschappen in ie der geval rekening gehoude moet wor den met de geografische situatie in de provincie en met de bevolkingsconcen tratie -en samenstelling Vanuit die oogpunten komt hij tot de conclusie dat er g grote waterschappen in Zeeland niet mógelijk zijn. De heer Dees vindt het bovendien bijzonder belangrijk dat een samenvoeging de instemming moet hebben van de ingelanden; „Ze moet aan de basis gedragen worden, wil ze de kans van slagen hebben", stelt de dijk graaf- Hij onderstreept dat men zich niet moet bleien met cle gedachte dat vor mingvan grotere eenheden ook tot aan zienlijke financiële besparingen zal lei den. De scheidende dijkgraaf van de Brede Watering ziet overigens voor de water schappen een blijvende toekomst weg gelegd. „Zeker voor de waterschappen in Zeeland, meitaken op het gebied van de zeewering, de waterhuishouding en dezuivering. Met name op lietpunt van de waterhuishouding zie ik een uitbrei dingvan de taak van cle waterschappen, mede in verband met de toenemende behoefte aan zoet water Ook de zorg voor de zeeweringen zal een water- schapstaak blijven, zonder meer. Alleen de zorg voor de wegen is een wat om streden punt", meent de heer Dees. Hij verduidelijkt dat het daarbij nietzozeer gaat om het onderhoud (dat kunnen we zonder meer aan'), maar om de kosten die cle wegen met zich meebrengen. „Die kosten zijn een oneigenlijke last voor de ingelanden. Het is absoluut geen kwes tie meer van puur landbouwverkeer", vertelt de dijkgraaf. Hij vindt clan ook dat het watersschap de wegen dieeen bovenlokale functie hebben, best kan afstoten. „De vraag is dan wel wie het onderhoud moet overnemen. Een weg schap zie ik niet zitten, dat betekent weer een apart bestuurslichaam. Ik zie het meer voor instanties als provincie en gemeenten, die zijn er ook voor inge richt. Nee. de wegen zijn voor ons beslist geen 'must', met uitzondering van en kele wegen die naar de zeeweringen lei den en uitgesproken agrarische wegen", aldus de heer Dees. De dijkgraaf constateert datde 'inhoud' van de waterschappen als gevolg van de uitvoering van de wet. verontreiniging oppervlaktewateren ten dele veranderd is. De heer Dees: „Het waterschap heeft nu met een groot aantal andere belang hebbenden te maken. Het hacl z'n in vloed op de bestuurssamenstelling. Naar mijn gevoelis het tot nu toe uitste kend verlopen. 1-Iet blijkt wel dat de wa terschappen meer in de algemene be langstelling komen te staan. Op zich is dat een waardevolle zaak. Maar men moet wel begrijpen dat de traditionele taken van de waterschappen door blij ven gaan. De vertegenwoordigers in 'ons bestuur voelen zich gelukkig bestuurs lid voor het geheel, voor alle taken. Dat is een pluspunt". De dijkgraaf'constateert datde 'inhoud' van de waterschappen als gevolg van de uitvoering van de wet verontreiniging oppervlaktewateren ten dele veranderd is De heer Dees: „Het; waterschap heeft nu met een groot aantal andere belang hebbenden te maken. Het had z'n in vloed op de bestuurssamenstelling. Naar mijn gevoel is het tot nu toe uitste kend verlopen. Het blijkt wel dat de wa terschappen meer in de algemene be langstelling komen te staan. Op zich is dat- een waardevolle zaak. Maar men moet wel begrijpen dat de traditionele taken van de waterschappen door blij ven gaan. De vertegenwoordigers in ons bestuur voelen zich gelukkig bestuurs lid voor het geheel, voor alle taken. Dat is een pluspunt". Vrouwelijk element De heer Dees zegt de komst van het vrouwelijk element in de vergadering van het waterschap als een verrijking van liet bestuurlijk element ervaren te hebben. „Het was in het begin wel even wennen aan het 'dames en heren' en ik vergis me nog wel eens. Maar ik moet zeggen dat de dames een grote belang stelling hebben voor het waterschaps wezen. Ik merk ook aan de andere wa terschappen dat het geen problemen geeft", stelt dijkgraaf Dees. Een ander element waarmee hij weinig- moeite heeft, is het geven van meer in spraak aan de ingelanden. „We werken, duidelijk in die richting. De districts vergaderingen zijn bijvoorbeeld nu voor alle ingelanden toegankelijk, vroeger was dat met zo. Het is ook onze ge woonte geworden om bij belangrijke werken eerst een hoorzitting te houden en ik denk verder aan informatie die we bij de heffingen verstrekken. Natuurlijk moeten ook wij nog leren. En het hangt veel van de mensen zelf af. We bieden in ieder geval gelegenheid om informatie op te doen en we gaan naar de bevolking toe. Ik vind dat we als waterschap in een glazen huisje wonen, iedereen mag zien wat we doen. Wel zou ik zelf gelukkig zijn met wat meer belangstelling van de ingelanden", merkt de heerDees op. De scheidende dijkgraaf heeft zo'n 25 jaar in de waterschapswereld meeged raaid. Hij begon in 1952 als dijkgraaf van de waterschappen Ellewoutsdijk en Baarland en bij de concentratie van de waterschappen in 1959, werd hij waarnemend-dijkgraaf van de Brede Watering. In 1971 volgde zijn benoeming tot dijkgraaf, als opvolger van de be kende P. J. J. Dekker. De heer Dees ver telt bewustnietgeprobeerd tehebbenin de voetsporen van 'PJJ' te treden. „Ik- heb altijd gezegd: ik moet proberen een eigen beleid te voeren en eigen inzichten te benutten. In de voetsporen treden van PjJ was niet mogelijk, hij was een figuur van speciaal kaliber en hem evenaren was niet mogelijk. Ik meen in alle bescheidenheid dat ik het vertrou wen van de ingelanden wel heb verkre gen. nteressant De heer Dees beschouwt zijn periode als dijkgraaf als bijzonder interessant; hij kreeg te maken met ingewikkelde zaken als dijkversterkingen langs de Westerschelde, de wijze van afsluiting van de Oosterschelde ('de beslissing heeft me wel een teleurstelling be zorgd') en het opdragen van de zuiver- ingstaak ('dat heeft ons enorm veel ex tra werk gekost'). Met enige trots zegt dedijkgraaf: „We hebben een heel mooi waterschap, goed geoutilleerd en zowel de administra tieve als de technische dienst kunnen de toets van de kritiek doorstaan. Zeewe ringen, de waterhuishouding en de we gen, ze verkeren alle in goede staat, hoewel er natuurlijk altijd wensen blij ven. En de financiële positie is zonder meer gezond". Dat laatste wordt onder streept door het feit dat het geschot bij de benoeming én het afscheid van de heer Dees met omhoog gaat. Na zijn afscheid van het waterschap (woensdag 29 december om 14.30 uur in de Prins van Oranje te Goes), blijft de heer Dees nog actief als voorzitter van de plaatselijke commissies voor de ruil verkavelingen De Poel-Hemkenszand en Kapelle-Wemeldinge: „Dc ben niet van plan mezelf helemaal terug te trek ken, Ik blijf nog wat in de running. Ik vind datalleen maargezond. Daarnaast kan ik wat meer m'n vrije tijd benutten, vissen en lezen vooral. Het zal de eerste tijd wel even wennen zijn, maar ik zie er niet genop. Ik heb altijd het standpunt ingenomen: men moet zich tijdig weten terug te trekken". hij er op gewezen, dat het vuile ka naalwater de belangrijkste oorzaak was van de milieuhinder, die de Sasse suikerfabriek in de afgelopen bieten campagne op hun naam schreven. Een gesprek met de directie van de Sui kerunie heeft de heer Dusarduyn daar van nog eens overtuigd. „Het wordt steeds duidelijker, dat het hoge sulfaat gehalte van het kanaalwater de grote boosdoener is geweest", laat hij weten. Volgens de heer Dusarduyn is uit het gesprek van donderdag ook gebleken, dat met name de Suikerunie zich vol doende inspanningen heeft getroost om de in he t afgelopen weekend optredende stankoverlast te beperken. Die inspan ningen bleven trouwens niet zonder re sultaat. want sinds maandag ish'etzwa- velwaterstofgehalte in de lucht voort durend afgenomen. Voor de vakantoe- penode van twee weken, die men bij de Suikerunie voor de boeg heeft, zijn spe ciale voorzorgsmaatregelen genomen. Donderdag is overeen gekomen, dat de directie, het Sasse gemeentebestuur en de Zeeuwse milieuinspectie eind januari nog eens rond re tafel gaan zitten om een mogelijke aanpassing van de hinder wetvergunning te bespreken. De Suike runie heeft verder aangekondigd zoveel mogelijk water, dat over is van de afge lopen bietencampagne, te zullen bewa ren en zuiveren. Als gevolg daarvan zal mèt de start van de volgende campagne veel minder kanaalwater moeten wor den ingenomen voor het wassen van de bieten. ADVERTENTIE Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN Walstr. 94 - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2