„BADMINTON IN ZEELAND STAAT IN GROTE MAAT KINDERSCHOENEN BAYERN MUNCHEN WINT WERELDCUP Militairen speelden gelijk tegen team Algerije POLOTEAM LUCT0R WON MET 4-2 VAN GANZE Wiersma en Jansen winnen opnieuw Twee en een half miljoen te winnen in extra-kerstlotto GEEN MOORD- MAM VAKWERK... Arnold Emmerik, nieuwe voorzitter Zeeuws district: Tegenstander Sport Real KERSTTOERNOOI TAFELTENNIS Eerste lustrum kerstprestatie- loop Marathon NILSS0N NAAR PSV Boetiek 't Rondje Verrassend optreden Onderdakteam ZWARTKRUIS HEEFT NOG GEEN PLAN Schaakzege voor Johan Baart DONDERDAG 23 DECEMBER 1976 'Ik hoor 11 Zeil e Arnold Emmerik uil. Temeuzen: angst voor trimactie Sport Real. OOSTBURG - Arnold Emmerik, de nieuwe voorzitter van het district Zeeland van de badmintonbond. is tevreden over het voor bije kalenderjaar. Zijn district groeide met maar liefst honderd procent. Arnold Emmerik is een beminnelijk mens. voor iedereen is hij de juiste man op de juiste stoel. Deze voorzittersstoel kwam enkele maanden geleden vrij toen de heer J. ten Haaf uit Souburg de hamer neerlegde. Het leek er even op dat het district Zeeland zonder voorzitter zou komen te zitten. Maar Arnold Emmerik, getrouwd. 35 jaar en twee dochters die ook badminton spelen, zei geen nee toen men bij hem bleef aandringen om het district te leiden. ervaring in Temeuzen op zou doen. dan cursussen volgen en dan een tijd als ge woon bestuurslid in hel district mee"te draaien. Daarna ambieerde ik dan wel een dagelijks bestuursfunctie', aldus Emmerik die ondanks het feit dal deze gang van zaken in een stroomversnel ling kwam. toch het volgen van cursus sen met wil overslaan. Hij meent dat het volgen van cursussen meer inzicht geeit. "Als je dat niet doet. dat cursussen vol gen. dan kun je niet zo veel zinnigs zeg gen als dat eens nodig is'. Het onder- wem cursussen, kadervonning. is zo langzamerhand één van de stokpaard jes van Emmenk. Het doet hem goed te kunnen constateren dat er een groeiende belangstelling valt waar te nemen Ais men in badmintonnend Zee land over de gehele lijn wat meer cur sussen gaat volgen dan ziet hij daar ook een positieve werking van uitgaan in de dialoog district-verenigingen. 'Nu lieefl men zo vaak kritiek. Op zich helemaal niet erg. Maar als men wat meer in het reilen en zeilen kan kijken van een bond dan wordt die kritiek wellicht op een vragende opbouwende manier geuit. En dat lijkt me gewoon beter', vindt Arnold Emmerik. Hij houdt niet van die kritiek die wordt gespuid zonder dat men zich in de za ken heeft verdiept. Bovendien ziet hij als belangrijke nevenwerking van het volgen van hrstunrskaderciirsussen door de verenigingsmensen een taak verlichting van het districtsbestuur. de andere besluursie- t we een prettig team hebben, vaar ik dat ook zo. Ik geloof dat die sfeer in zo'n bestuur erg belangrijk is', aldus de voorzitter. In 1970 kwam hij vanuit Bredanaar Terneuzen om bij Dow zijn brood te verdienen. Als assis tent afdelinoshool'd heeft hij daar nu een goede baan. Hij kwam in Temeuzen in de badmintonsport terecht door Pim Geril Ier. Een jaar lang speelde hij mee en na dat jaar werden die spelactivitei ten ook uitgebreid met een bestuurs functie. Nog steeds is hij secretaris van Zeelands grootste badmintonvereni ging: Terneuzen/AMC. Een job waar Hink veel tijd in gaat zitten. En dan nu ook nog districisvoorzitter van Zee land. Voor Arnold Emmerik reden om te zeggen: 'Ik draag nu een klein steentje bij in en voor de sport'. Als voorzitter van dat district ziet hij voor zichzelf een taak in die vorm dat hij moet 'entameren en aan de gang hou- Stroomversnelling Arnold Emmerik zelf vindt dat hij te vlug in het districtsbestuur is gerold. 'Voor mezelf had ik gepland dat ik eerst land van de sport met de shuttle is op zienbarend. In één jaar een ledengroei van 100' - maai ruim 1100 geregistreerde leden nui en het feit dat er zo op het eerste gezicht nog geen directe stop van die groei komt betekent dat men snelle kwantitatieve ontwikkelingen bij moet zien te houden Een groei ook die erken ning van de badmintonsport in Zeeland rechtvaardigt!. 'Maar dat is momenteel ook wel het geval. Wat dat betreft is die erkenning in Zeeland misschien groter dan in de rest. van Nederland', aldus Emmerik. Kwalitatief stelt het in zijn ogen eigenlijk nog niet zo heel veel voor. "De Zeeuwse top hoort, niet bij de Neder landse top en de Nederlandse top kan nog niet tippen aan het buitenland Een goede zet vindt Arnold Emmerik het van het bondsbestuur om de Deen Sö- rensen aan te trekken ais bondscoach. Een bondsbestuur waar hij momenteel alle bewondering voor heeft. 'Dit bondsbestuur is er in geslaagd om bin nen de kortst mogelijke tijd de finan ciële puinhoop te slechten van het vo rige bestuur Alie reglementen worden eens schoongemaakt. Kortom het draait fenomenaal', vindt de Zeeuwse badminlonleider. Beckenbauer heerst in de defensie van Bai/ern München en heeft een groot aandeel in liet behalen van de wereld- cup od Braziliaanse bodem. Weinig ruimte Erkenning Goed zou het wel zijn, in het kader van een verdergaande ontwikkeling van de badmintonsport. dat er nog wat meer sportlialaccommodatie bijkwam. De kwaliteit van wal er is vindt Emmerik over het algemeen goed. Maar er is op sommige plaatsen te weinig ruimte. In dat verband beeft hij angst voor 'Sport Real", omdat de trimsport de zaal ruimte wel eens flink aan zou kunnen tasten. 'Voor ons een reden als districtsbestuur om met mee te werken aan sportreal'. zegt hij. En dat vindthij. op een moment dat naar zijn mening de badminton sport In Zeeland 'in grote kinderschoe nen staat en nog steeds groeiende is. in het belang van zijn sport. Want Arnold Emmerik vindt bet zijn taak om het badmintonbelangin Zeeland te dienen. BE 1.0 HORIZONTE (ANP) - Bayern München heelt de strijd om dc wereld beker legen de Zuidamerikaanse voet balkampioen Cruzeiro (Bral gewonnen. De tweede wedstrijd, in Belo Horizonto gespeeld voor 113.715 toeschouwers, eindigde in een gelijkspel zonder doel punten. Op 23 november had Bayern zijn thuiswedstrijd gewonnen met 2-0. De ruim 113.000 toeschouwers zorgden voor een record-recette in Brazilië van 6.300 000 cruzeiros, ongeveer 1.350.000 gulden. Had Cruzeiro, dat tevergeefs probeerde de oude glorie van het Santos van Pels uit 1962 en 1963 te restaureren, ten min ste nog de geweldige recette als goed maker. de toeschouwers kregen weinig Bayern. in de comfortabele zekerheid van een voorsprong van 2-0. begon met zuiver verdedigend voetbal om te voor komen dat Cruzeiro een mogelijkheid zou worden geboden met drie doelpun ten verschil te winnen. Bijna de gehele eerste helft waren de middenvelders verdedigers en de aanvallers vooruitge schoven middenveldposten. De 4000 Duitse supporters die uit Rio waren BREDA - „Ongelooflijk, zoals wij door die Algerijnen in de hoek werden gezet. Het was bal let, hun voetbal". Jan Zwart kruis, coach, trainer en tweede vader van Nederlands voetbal lende militairen, was woensda gavond in het met 1000 toe schouwers bezette NAC-stadion in Breda erg geschrokken van het gelijkspel zonder doelpun ten tegen het als voetballand onbekende en onbetekenende Algerije. Terwijl hij toch kon be schikken over al zijn cracks als Meutstege, Poortvliet. Hoek, Mellaard en De Kip. Zwartkruis had drie dagen met zijn soldaten in trainingskamp gezeten. liet VLISSINGEN - Het tweede Kersttoer nooi van de afdeling tafeltennis van Ma rathon in Vlissingen is met succes ver lopen. Zeker in de derde klas was het spannend Vooral in de partij Goor- machtig (Arnemuidem tegen Hans Scharpentier iWilnoi. De finale werd evenals vorig jaar ge speeld tussen MZ-1 en Arnemuiden-l die elkaar niet veel toegaven, met een gering verschil won MZ-1 de partij met 3-2. In de vierde klas wqas er een verrassing. Marathon-2 moest liet lootje leggen l egen Zand-2 en kwam zodoende op een derde plaats tercelil. Zand ging toch noe met de wisselbeker strijken en nam daarbij dan ook de beker over van Seal- dina. die deze in 1976 had veroverd heeft niet geholpen. Zijn met liefde ge koesterde ploeg raakte in het vrics- koude Breda tegen de Algerijnen geen bal goed. In de openingsfase werden wat kopduels gewonnen, maar voor het overige werden dc oranje-militairen op alle fronden overklast door dc licht voetige Afrikannene. „In Nederland zullen we het voetbal waeer helemaal van de grond af en met veel energie moeten opbouwen. Onze jeugd kan er niets meer van. Deze w edstrijd was een duidelijk bewijs". Algerije, enorm gedisciplineerd spe lend. beeft de Nederlandse militairen inderdaad op alle fronten een neder laag toegebracht. Op alle fronten (techniek, atletisch vermogen, inzicht en zelfs conditie) een frustatie toege bracht. Het mocht een wonder beten dat liet uiteindelijk 0-0 bleef. Dat kwam door een gebrek aan stootkracht bij de Algerijnen en vooral het geluk dat de Volendamse doelman Hoek (nog niet zolang geleden op liet verlanglijstje bij Peyenoordl aan zijn zijde had. Bij het .stuntelige optreden van Hoek caram boleerde het leer telkens langs dc voor liem goede kant van de paal. Na deze 0-0 en bet gelijkspel ll-ll in Leerdam tegen Erankrijk kunnen de Nederlandse militairen kwalificatie voor liet eïndtoernooi om liet CISM- kampioenschap in Damascus wel ver gelen. Op 26 januari speelt Nederland in Cliateauroux de beslissende uit wedstrijd tegen Frankrijk. Zwart kruis: „Ik zie bet somber in". VLISSINGEN - De afdeling trim mers van de Ylïssingsc sportvereni ging Marathon houdt op tweede kerstdag bij café Hu vers te West duin haar eerste lustrum- kcrstprestatïeloop. Om half elf start er een kleine loop over2 kilonieter (inschrijfgeld 1.50i en om elf uur begint de grote loop over 6 kilometer (waarvoor men 2,50 inschrijfgeld kwijt isi. Vanaf lien uur kan men inschrijven bij Hu- vers. Er wordt op het strand gestart, daarna gaat het parkoers richting Vlissingen. via Boulevard naar Nol- lebos. via wandelpaden naarfielspad richting Galgeweg. waarde finish is. De stand m 1 Frankrijk 2. Nederland 3. Algerije 4. Marokko de voorrondegroep van Neder- 2 0 0 2 0 2-8 En dat zou in de toekomst wel eens no dig kunnen zijn. want de groei in Zee- EINDHOVEN (ANP) - De besturen van IFK Goeteborg en PSV hebben woens dag overeenstemming bereikt over de transfer van de Zweedse speler Torb- jorn Nilsson naar de Eindhovcnse ere divisieclub. Eerder deze week had de Zweed al een contract voor twee en een halfjaar getekend. Nilsson heeft, in de laatste vier wedstrij den van het Zweedse nationale team ge speeld en was met 22 treffers topschut ter in de afgelopen Zweedse competitie. De 22-jange Nilsson. die ook aanbiedin gen had van Feyenoord. Bayern Mün chen en Hertha BSC. komt 2 januari naar Eindhoven. Vanaf die datum is hij speelgerechtigd als de Zweedse bond de nodige formaliteiten heeft vervuld. 1 ADVERTENTIE i Jurken vanaf 49,50 Levi-jeans 39,75 en 49,75 Sint-Jacobsstraat 7 - Vlissingen Dc opstelling van het Nederlands elftal was: Hoek (Volendaiji); Poortvliet (PSVi: Jansen (Go Ahead); Brand (De Graafschapi; Van Veenendaal (De Graafschapi; Mellaard (Vi tesse»; Meutstege (Sparlar. Pnttinania (Ex- celsiori: en Schapendonk iEindhovenDe Kip (Haarlemi Van Oostruni (FC Twente». Van Rosmalen (FC VVV en Van der Ent (NACl. LOTTO DEN HAAGiANPi- De cijfers van de extra-kerstlotto zijn: 4. 6. 31. 35. 36. 33. reservegatal 11 De extra-pnjzen van de kerstlotto zijn gevallen op de lotto formulieren eindigend op de nummers: 960 25.-: 8147 250.-. 10245 2500.-; 975995 /25.000.-. AMSTERDAM - Na de vijfde ronde van het suikerdamtoernooi in Amsterdam staan dc Nederlandse wereldkampioen Harm Wiersma en Hans Jansen op de eerste plaats met negen punten. Zij wonnen woensdag beiden. Rob Clercq behaalde zijn eerste zege. De eerste uitslagen van de vijfde ronde van de grootmeestergroep zijn: Smith (VSO - Soumaoro (Mali) 1-1. Bronstring (Ned) - Jansen iNedi 0-2. Wiersma (Nedi - Overman (Sun 2-0. Clercq (Nedi - Ba iNedi 0-2, Bouckaert (Bel) - Segedin (Joei 1-1, Galperin (Isri - Samake (Mali) 1-1. Vijfde ronde om het wereldkampioen schap dames: Trawina (Sovi - Borghoms (Beli 2-0. Papilion (Frai - Poepjes (Nedi 0-2. Derde ronde meestergreep: Hooyberg (Nedi- Van derWaliNeö)0-2. Siby(Mali) Houngou i Kom 1-1. Issalene iFrai - Sed- lacek (Tsji 2-0. ADVERTENTIE Vermoord daarom niet zelf uw kerstkonijn, kerstkip of kerstkalkoen. Maar... laat slachten door dé vakman DE POELIER. Dierenbescherming/Den Haag/Tel. 070-469743. BREDA - Jan Zwartkruis, de kapitein die maandag opnieuw werd benoemd tot interim-bondscoach van de KNVB. heeft nog geen planning gemaakt voor de voorbereidingen van oranje op de wedstrijden tegen Engeland (9 februari) en België (26 maart). Zwartkruis zei woensdag in Breda, waar hij de militaire ploeg coachte tijdens de wedstrijd tegen de Algerijnse soldaten 'Ik heb nog geen tijd gehad. Ik ga in elk geval vaak naar Belgisch voetbal en in Engel-and ga ik ook een kijkie nemen. TeQ slotte is een wedstrijd tegen Engeland op Wembley iets aparts. Al blijft het. resultaat in Antwerpen natuurlijk het belangrijkste Vrijdag ga ik met de technische staf van de KNVB om de tafel zitten en eens kijken wat er de laatste weken gebeurd is. Daarna kan ik een programma samen stellen'. MIDDELBURG - Het poloteam van Luctor Middelburg heeft de belang rijke wedstrijd tegen liet gevreesde Ganzc uit Goes met 4-2 gewonnen. Het was een ontmoeting oor de bondsdis- Irictscompetitie. De angst van de hoofdstedelingen was overigens onge grond: in het'eigen' kleine Poelendaele- bad zijn desnelle Middelburgers enigs zins in liet nadeel, vooral als een gerou tineerd team als Ganzeop bezoek komt. Desalniettemin gingen de Luctorianen goed van start en middels vloeiende combinaties wist Rob Geervliet uit zeer zware dekking het eerste doelpunt te scoren 11-0». Na dit doelpunt volgde een ernstig misverstand bij het wisselen van spelers. Wegens te traag reageren moesten de Middelburgers hierna met 6 in plaats van 7 spelers verder spelen tot opnieuw een doelpunt zou zijn gevallen of hei eerste spelgedeelle verstreken zou zijn. Desondanks hielden de hoofdstedelin gen het hoofd koel en bij een goede tegenactie wist John de Lange vanuit de cornerhoek meteen hard schot de voor sprong te vergroten r2-0> Al vrij snel in het tweede spelgedeelte moest de wedstrijd door de goedlei- dende scheidsrechter Hans Pey even worden onderbroken daar een Ganzes- peler zijn enige kledingstuk hem was ontvallen Nadat dit onderwatergebeu- ren wa's opgelost scoorde weer John dc La nge na een perfecte voorzet i3-0>. In de derde time groeide de opnieuw uitste kend op dreef zijnde Luctordoelman Kees Geers naar grote lioogle De Gan- zelieren. die steeds neer vat op liet spel kregen, kwamen tot een aantal gevaar lijke acties echter zonder resultaat. Dit was opnieuw gegeven aan de Luctor- tormatic- door een goed genomen strat- vvorp bracht Harrie den Boer de stand op 4-0. In de laatste time bleek Ganze over een ijzeren discipline te beschik ken. Alle krachten werden gebundeld en de al steeds gevaarlijke Piet Schop, tot dan toe voortdurend goed afgestopt door de defensie van de tegenpartij, gai vanaf de 2-meterlijn doelman Geers het nakijken (4-11. Onmiddellijk kwamen de Goese voorwaartsen terug en Kees van Loo bracht vanuiteen goede positie met een zuiver schot de achterstand terug tot 4-2. Voor een verrassing zorgde liet Zierik- zeese Onderdakhercnteani, dat vorige jaren altijd met forse cijfers verloor, waarmee de ploeg liet tegen het Ter- neuzense Schelde ver bracht. Nieuw komer Cor de Blaay was als doelman een welkome aanwinst en de snelle schoolslagzwemmer Andre "t Jong bleek over een verrassend spelinzicht te beschikken. De winst (10-6- ging echter naar de Scheldelieren. want het Scnouwse team kon geen antwoord vinden op de als Schekiemidvoor spelende Michiel de Pooler. Liefst achtmaal passeerde deze veteranen, schietend uit vele standen, de Onderdakdoelman. In het Belgische Moerbeke vormde de 9-9 puntenverde ling tussen de Bniinvisheren en de Bressiaanse Scheldestroomploeg een verrassing van de Sassenaren. In de zelfde distnetscompetitie won Schelde volgens verwachting met 8-3 van liet GRONINGEN (ANP) - De 19-jarige Ne derlandse jeugdkampioen schaken Jo han Baart heeft woensdag in de tweede ronde van hel wereldkampioenschap te Groningen weinig moeite gehad met de Portorieaan Sequcira. Baart kwam daardoor op een totaal van 1.5 punt na Vlissingse Stormvogel. Het tweede twee ronden. team van de Vlissingers moest zijn Met Peter van Egmond, de tweede Ne- overgekomen hadden daarvoor begrip, de Braziliaanse kijkers wat minder. Langzamerhand echter berustten ook zij in de tactische superioriteit van de ploeg van DetimarCramer. die letterlijk en figuurlijk pas op het laatste moment in Belo Horizonto was aangekomen. Bayern had namelijk nietalleen een dag vertraging in zijn vliegreis in Europa opgelopen, de ploeg miste ook nog zijn aansluiting in Rio de Janeiro en arri veerde daardoor pas negen uur voor de wedstrijd in Belo Horizonte Dat had tot gevolg dat de ploeg niet eens gelegen heid had het terrein voor de wedstrijd te inspecteren. Franz Beckenbauer had in de eerste helft een lichte spierverrekking opge lopen en in de rust vroeg hij of een an der zijn plaats mocht nemen. Cramer en zijn ploeggenoten echter meenden dat een Beckenbauer in iets mindere conditie toch altijd beter was dan wie ook en voor die redenering bezweek de centrale verdediger. Na rust. toen de angst voor Braziliaanse treffers was verminderd, trok Beckenbauer -zelfs van tijd tot tijd weer mee naar voren. Tussen het voetbal van Bayern en Cru zeiro lag een wereld verschil. De Duit sers speelden, waar de gelegenheid zich maar voor deed. snel en direct. Cruzeiro liep vast in korte combinaties, overbo dige breedtepasses en in efficiënt solo- werk. Het leek er op of Cruzeiro een do delijk vermoeiende reis van 27 uur ach ter de rug had in plaats van Bayern Na afloop vertelde trainer Cramer dat hij Cruzeiro in München een sterkere tegenstander had gevonden dan in Belo Horizonte en de kleinste man van Bayern had gelijk. Cruzeiro miste iedere vorm van spelritme. een gevolg van het feit dat de ploeg, uitgeschakeld voor de eindronde van de Braziliaanse competi tie al twee maanden geen echte wed strijden meer had gespeeld. De Brazi lianen hadden zonder meer een slechte dag. iedere lijn in de acties ontbrak en geen van de spelers durfde in het straf schopgebied van Bayern het risico van een schot te nemen. Niets in het spel van de 'Mineros' herinnerde nog aan de wijze waarop het Zuidamerikaanse kam pioenschap was veroverd. Cruzeiro voetbalde als een oude- mannenelftal dat berustte in de supe rioriteit van de tegenstander en dat tegen het slot van de wedstrijd strie mende fluitconcerten van zijn publiek over zich kreeg. Veteranen als Piazza. Jairzïnho lijken uitgespeeld in het grote internationale voetbal. De ontwikkeling van het duel toonde aan dathet latijnse voetbal uit de tijd is. Het laatste half uur immers was onmis kenbaar voor Bayern München. dat alle vermoeidheid van zich leek te hebben afgezet en koelbloedig overging tot meer aanvallend voetbal. Pas toen kwam Cruzeiro voor de eerste en de laatste keer tot een werkelijk gevaarlijk schot. Een poging van Jairzïnho ein digde op de paal iSem 2-0. N'diaye (Mall) Sy (Sen) 0-2. Vijfde ronde om het jeugdwereldkam pioenschap" Guinard (Frai - Van Aalten Jose Carlos. Forlan en in zekere zin ook meerdere erkennen in Bruinvis II. derlandse vertegenwoordiger, was het De Stormvogeldames wonnen met liefst tegengesteld Hij had geen schijn van 24-0 van Bruinvis. De Sasse ploeg kwam kans tegen de Amerikaan Mark Dies- na lange tijd afwezigheid weer in het wa- sen- ^'e tot-de favorieten behoort. De ter. Rus Vladimirov. die ook een van de ge gadigden voor de bovenste plaats is. brak zijn partij tegen de Argentijn Campora af. maar staat duidelijk ge wonnen. Hij kan zich derhalve na het uitspelen van die ontmoeting voegen bij de twee koplopers Wong (Jam) en Schussler (Zwi). die na twee ronden nog verrassend zonder puntverlies zijn. Adspirantenresultaten A I. Ganze - Luctor 1-9. A II: Stormvogel - Schelde 8-3. Standen: Distnetscompetitie heren. Luctor 3 Schelde 2 Bruinvis 1 Scheld estroom 1 Ganze 1 Stormvogel 2 Luctor Stormvogel Ganze Schelde Bruinvis Kringcompetitie. heren: Schelden Bruinvis II Ganze II SKtomi vogel II Onderdak I 1 0 1 2 10- 9 0 10 19-9 0 10 19-9 0 0 1 0 2-4 0 0 2 0 7-17 0 4 16- 4 1 2 25- 8 0 0 0-0 10 3-8 0 1 0-24 0 4 23-12 1 2 12-16 0- 0 Sercu-Gilmore winnen Maastrichtse 6-daagse MAASTRICHT (ANP) - Patrick Sercu en Graeme Gilmore hebben woensda gavond de eerste zesdaagse van Maas tricht gewonnen. De Belgisch/Australi sche combinatie had een voorsprong van een ronde op Pijnen,'Haritz (Ned/Wdl) en Peffgen.'Fritz iWdli. die in deze volgorde tweede en derde werden. De eindstand is: 1 Sercu'Gilmore (Bel Ausi 615 punten: cp een ronde: 2 Pijnen'Haritz iNed/Wdl) 964; 3 Peff- gen Fritz iWdl) 310: op drie ronden. 4 Karstens:Hempel (Ned/Wdl) 398: op acht ronden 5 Knetemann/Hermann (Ned Liei 564: op negen ronden: 6 Brac- ke DebosscheriBeli 606; op tien ronden: 7 Allan/Venix (Aus/Ned) 429: op 19 ron den: 8 Priem/Stevens (Ned/Bell 359; op 25 ronden: 9 Peelman/Zelck (Bel) 414. t 0 0 1 0 10 0 10 Adspiranten I: Luctor Stonn vogel Ganzc Adspiranten II: Luctor Sionn vogel Schelde 1 1 0 0 2 9- DEN HAAG (ANPi - De kerstlotto heeft een inleg van ruim twee en een half miljoen gulden, ongeveer 65 procent van wat de inleg is bij de normale lotto's in de weekeinden. Die extra lotto is niet 'ten laste' gekomen van de normale inzetten, want hel afgelopen weekeinde was een lichte stijging merkbaar in de inleg. De cijfers van de extra kerstlotto zijn: inleg 2.635.694 gulden.b beschikbaar voor de prijzen een bedrag van 1.251.954.65 gulden. De prijzen zijn: eerste prijs: 438 184.13: tweede prijs: 125.195.47; derde prijs; 187,793,19; vierde en vijfde prijs: ƒ250.390.93. Er zijn bovendien extra-prijzen die correspondenren met de laatste nummers van het volgnummer van het deelnameformulier. Geschat wordt dat met die extra- prijzen een bedrag gemoeid is van tussen de 100.000 en 150.000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13