Voorzitter Kringraad BB uit kritiek op Goese burgemeester Onderhandelingen met Schelde International in nieuw stadium PZC/p Bouwprogramma van 2800 huizen in Zeeland Onderzoek naar oude veldnamen op de Bevelanden volop bezig Hervormde kerk van Kortgene moet worden gerestaureerd Gs beslissen begin 1977 over toekomst zwakzinnigenhuizen WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 DRS. P. A. WOLTERS: „HUBER ONTTREKT ZICH AAN Z'N VERANTWOORDELIJKHEID" provincie BIJ BEHANDELING BB-BEGROTING VOOR 1977 GOES - De voorzitter van de Bescherming Bevolking in midden- en noord-Zeeland, burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg, heeft dins dagmiddag tijdens de behande ling van de BB-begroting voor 1977 kritiek geuit op de houding van burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes. De heer Huber had naar aanleiding van die be groting een aantal kritische opmerkingen gemaakt en hij verliet nog vóór dit agendapunt was afgehandeld de vergader ing. Daaraan stoorde de heer Wolters zich nogal. 'Ik vind dat de heer Huber zich een beetje aan zijn verantwoordelijkheid onttrekt op deze manier. Eerst brengt hij een hele discussie op gang en ver volgens verdwijnt hij. Het is temeer vreemd omdat hij aan het begin van de vergadering niet heeft laten weten dat hij voortijdig zou moeten vertrekken', aldus de heer Wolters. Zijn wooorden werden door een aantal leden van de kringraad met instemmend gemompel aangehoord. Alleen burgemeester J. L. D. van der Linde van Kortgene protes teerde tegen de opmerking van de heer Wolters. 'Ik vind het niet prettig dat u deze mededeling doet nu de heer Huber is vertrokken', zei hij. De kritiek van mr. Huber had in de eer ste plaats betrekking op het feit dat de stukken voor de knngraadsvergadering van de A kring Zeeland-a aan de ver schillende burgemeesters waren toeges tuurd. voordat het dagelijks bestuur er een oordeel over had uitgesproken. Daardoor kwam de voor het dagelijks bestuur bestemde aanbiedingsbnef van het hoofd van de BB bij de begroting 1977 bij de leden van de kringraad te recht. In die brief deed BB-hoofd J. R. de Boer de suggestie de bijdrage van de gemeenten met 20 cent per inwoner ex tra te verhogen om meer en betere oefe ningen te kunnen houden. Dit plan gaal echter niet door omdat er geen finan ciële bijdrage van het rijk voor verstrekt wordt. De heer Huber vond het een on juiste zaak dat aan de kringraad stuk ken worden voorgelegd, die het dage lijks bestuur nog niet gepasseerd zijn. De heer Wolters was het met hem eens dat dit eigenlijk met mag gebeuren. 'We wilden de begroting nog voor het eind van dit jaar behandelen', zei hij, 'maar het was moeilijk een vergadering van het dagelijks bestuur tc beleggen. Ook wij vinden dat het geen tweede keer mag gebeuren'. Verder vroeg de heer Huber waarom het hoofd van de BB in 1977 meer oefeningen wil gaan houden, om dat. zo zei hij. de afgelopen jaren ook niet zoveel aan oefeningen en opleidin gen is gedaan. De heer De Boer legde int dat hij de afge lopen jaren eigenlijk ook wel meer oefe ningen had willen houden, maar dat er geen geld voor was. 'Dit jaar hebben we in Sas van Gent, een groot opgezette oe fening gehouden en toen bleek dat het niet voldoende is om uitsluitend de theoretische kennis van de noodwach- ters op peil te houden', aldus de heer De Boer. 'Het plan om er volgend j aar meer aan te doen kan niet doorgaan doordat het rijk er geen bijdrage voor geelt. Dat houdt in dat we volgend jaar alleen een groep pas ingelijfde noodwachters kun nen opleiden'. Alarmapparaluur Om de begroting voor 1977 sluitend te maken moet de bijdrage van de ge meenten met 14 cent tot 1,40 per in woner verhoogd worden. Het dagelijks bestuur van de kringraad stelde voor die bijdrage met nog eens 8 cent extra te verhogen om alarmapparatuur voor het oproepen van het BB-personeel. Die personeelsleden moeten nu ervoor zor gen dat ze vrijwel steeds telefonisch bereikbaar zijn in hun vrije tijd. Het voorstel werd gedaan in een begro tingswijziging, die tijdens devergader- ing werd uitgereikt. De heer Huber vroeg zich af ofd deze uitgave (er is een bedrag van 50.000 gulden mee gemoeid) op dit moment wel gedaan moet wor den, gezien de nog steeds onduidelijke toekomst van hel BB-wezen. 'Laten we liever nog maar een jaar wachten', bepleitte hij. Drs. Wolters zei heteen gevaarlijke zaak te vinden om te blijven afwachten tot er meer duidelijk is over de toekomstige organisatie van de BB. 'Het zou nog best eens een paar jaar kunnen duren voordat die duide lijkheid er volledig is', aldus de heer Wolters. 'We hebben al op allerlei ter reinen bezuinigd. Als je een goede orga nisatie hebt opgebouwd en je bent van mening dat je ook in vredestijd taken zou moeten gaan uitvoeren, dan moetje wel zorgen dat je verbindingsmiddelen goed zijn Daar heb jedan gewoon appa ratuur voor nodig. Je kunt alles met voor je uitblijven schuiven'. En hij vond bijval bij burgemeester G. H. EM. M. Waes van Borsele. die zei: 'We moeten duidelijk maken wat we willen Ik ben ervoor om datgene waar je mee bezig bent op bescheiden mate voort te zet ten. Daarvoor zitten we hier Hoe kun je je noodwachters nu motiveren wanneer je niet de beschikking hebt over goed Burgemeester Wolters (Slot van pag. 1) we willen die ook als lijn voor volgend jaar hanteren. Hij signaleert, dat er hier en daar' - op Schouwen-Duiveland en in Midden-Zeeland de gemeentelijke nei ging is om 'wild te bouwen'. Boersma: ..Dat willen we onder geen voorwaarde. De meeste gemeenten voe len er zelf ook niet voor. En ik heb niet de scommissie indruk, dat zich in de Zeeuwse gemeen- hand wil houden. ten grote spanningen hebben voorge daan tussen het wensenpakket en wat. kon worden gebouwd." Als er wel span ningen zijn en de gemeenten kunnen hard maken, dat eigen inwoners door het toebedeelde woningenpakket moei lijk uit de voeten kunnen, is er - aldus Boersma - altijd nog een beroep moge lijk op de 150 woningen, die de advie- Zeeland achter de materieel', aldus de heer Van Waes in zijn 'hartekreet'. zoals hij het noemde. De heer Van der Linde vertelde dat hij over te weinig feiten beschikte om te kunnen oordelen of de aanschaf van de alamienngsapparatuur zinvol is. 'Ik wil in het midden laten ofdat komtdoorhet Teit dat we het voorstel zo laat gekregen hebben of door dat ik hier nog maar zo kort bent', zei hij. Overigens vond hij niet niet verstandig om op emotionele gronden (want zo gaat dat bij hartekre- tem J ol nee tegen het voorstel te zeggen De heer Van Waes haastte zich daarop te verklaren dat zijn hartekreet ook nog wel zijn verstand had gepasseerd Uiteindelijk ging de knngraad unaniem (de heer Huber was immers vertrokken i akkoord met de begroting voor 1977. de extra verhoging van de bijdrage van de gemeenten met 8 cent per inwoner voor de aanschaf van alarmeringsappara- tuur en met de aanschaf van aanvul lende apparatuur voor de meetauto voor een bedrag van 42 000 gulden Aan het begin van de vergadering be sloot de kringraad in principe mee te werken aan de rampenregeüng op de Westerschelde. De heer Wolters vertelde dat het. dagelijks bestuur nog steeds zit te wachten op een uitnodiging van de minister om de kringraden van de BB hun visie te laten horen over de reorga nisatie van de BB. waarbij de BB een provinciale organisatie zou moeten worden. De heer Van Waes werd tens lotte als opvolger van oud burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal als lid in het dagelijks be stuur gekozen. DOOR WERKGROEP VAN HEEMKUNDIGE KRING „VLUG ZIJN, ANDERS GAAT VEEL VERLOREN" GOES - Het onderzoek naar oude 'veldnamen' op de Bevelanden is sinds de oprichting van de 'werkgroekp veldnamen'van de Heemkunsige Kring voor Noord- en Zuid-Beveland vorig jaar, al een eind gevorderd. Het college vanb. en w. van Goes kreeg on langs een kaartje van de werkgroep aangeboden, waarop vermeld een eental veldnamen in het gebied Noordheok. In dit gebied worden thans wóningeh gebouwd, en de bedoeling is de historische velna- raen straks aan straten toe te kennen. ..We moeten vlug zijn met hel veidna- menonderzoek. anders gaat er veel ver loren". meent de heer A J Blok van Kloetinge. die samen met drs. G. R. Heerebout vorig jaar zomder begonnen is met- een onderzoek naar de veldna men in een groot gebied rondom de kern Kloetinge. Hij heeft een gedachte weer. die leeft- in de secties van de werkgroep Veldnamen van de Heemkundige kring, die op een aantal plaatsen op de Beve landen met hun naspeuringen bezig zijn. De heer A. J. Witte, voorzitter van de werkgroep zet uiteen dat het hier gaat om oude namen van stukken land. we gen. waterlopen, dijken en gebouwen, die men voor het nageslcht wil bewaren. Daar moet men in een tijd, waann aan het landschap nogal eens wat verandert door bebouwing, wegenaanleg of her verkaveling, inderdaad vlug bij zijn. Volgens de heer Witte zijn er nu onder zoekingen aan de gang in de gebieden van Kapelle. Goes/Kloetinge. Wolp- haartsdijk. 's-Heerenhoek/Borsele en ook op Noord-Beveland. „We zouden het ook graag in Reimerswaal gaan doen. maar daar ontbreekt het ons he laas aan mankracht", aldus de heer Wit- Bij het veldnamenonderzoek op Zuid- Beveland neemt men de oude dorpen en ambachteheerlijkheden als uitgangs punt. terwijl men op Noord-Beveland, waar een wel 20 personen sterke en thousiaste groep aan het werk is de pol ders als uitgangspunt neemt. Een moei lijk gebied noemen de onderzoekers bij voorbeeld de Poel. waar het door de ver kaveling vaak niet eenvoudig is de oude kavels nog terug te vinden. Ook in de buurt van Kattendijk en Kloetinge moet nog wat verkaveld worden. Daarom is men bezig daar één en ander eerst op kaart, te zetten. De heer Witte is er erkentelijk voordat men van de over heid. bijvoorbeeld van de gemeenten, oude kadastrale kaarten en overzichts kaarten voor dit doel gratis ter beschik king krijgt. te. Ze beschikken nu over een lijst met 800 veldnamen. „We hebben van wel 801c van de lapjes grond in het gebied Kloetinge de na men", aldus de heer Heerebout Er zijn hele fraaie bij zoals 'de Goudmiene'. 'd'n Dieren Tied', 'de Bróödkiste'. Een naam als het 'Stuversland' herinnert aan de landbouwcrisis van rondom 1880. toen ditperceel grond vooreen stuiver de roe werd verkocht. Het 'Zondagsweidje' lag vlak bij een boerderij. De boer stalde er 's zondags zijn paarden, vlak bij huis. dan hoefde hij 's maandagsmorgens niet zo ver te lopen. Met sommige namen weet men geen raad Wat 'Morkune' betekent, daar is men nog niet achter. Dat geldt ook voor 'Koekuutje'. maar hier v,er- rrioedt men een verbastering van de per soonsnaam 'Coquyt'. De 'Gildenstikke' wijzen op het bezit van de gilden van Kloetinge. De naam 't Grondje van Machtels' stamt vermoedelijk al uit 1500. De veldnamen zijn in een aantal catego rieën te onderscheiden, zegt de heer Witte, naar afmeting ('twee Gemeten'), naar gebruik ('het Vlashoekje'), naar ni veau fd'nlaegen 'oek'i.naarkenmerken ('de zandpitwei. de moeritwei. de drie- dubbeleboom-wei') en dan natuurlijk veldnamen afgeleid van personen ('Jan's hoek'). Het ligt in de boedoeling om - als het onderzoek klaar is - al de veldnamen op te nemen in een door de Heemkundige kring uit te geven boek. Een alphabetische klapper op die na men zal dan verwijzen naar het nummer op de kaart,, waarop het stukje land. de wa terloop of het gebouw waar die naam bij behoort, terug te vinden is. of was Verhalen „Als 't maar even verantwoord is, zet ten we er ook de verhalen, die vaak om zo'n stukje land de ronde doen, er bij", zegt de heer Witte, die bij zijn onder zoekingen stuitte op het verhaal van een boer, die tijdens een droogte periode zou hebben gebeden: Eértje. 'n bitje regen asjeblieft voe 't achterste stikje vanaf d'n diek". Alle andere stukjes hoefden van hem kenne lijk geen regen Napoleon zou een boer. op wiens land het vlas zo mooi groeide, belasting-vrijdom hebben ge geven, omdat de keizer zo ontroerd wus door de aanblik van het goud-gele vlas Dat land zou daarna 'Tien-vrie' (vrij van tiendem zijn genoemd Het velnamenwerk wordt geheel uitge voerd door vrijwilligers, weliswaar met een zeer behoorlijk basiskennis van de materie, maar toch geen beroepsarcheo logen of geneaologen. Dé heer-Wibto is erg ingenomen met dit enthousiasme. „Daarbij hebben we ook een. geotkcon.- tact met het naamkundig bureau van de Academie voor Wetenschappen in Am sterdam". Voor Zuid-Beveland hebben de onder zoekers nog een speciale wens „We wil len er nu eindelijk eens achter zien te komen waar Sint Maarten ter Groe pro- cies heeft gelegen Een merkwaardigheid is hen ook nog opgevallen: In het Kloetingse gebied schijnen waterlopen slechts zelden een naam te hebben gekregen. Ze hebben er tot nu toe maar één kunnen ontdekken: 'de Koekoeksdulve', en het is best mo gelijk dat dit geen erg oude naam is, maar nog vrij recentelijk door kinde ren gegeven 'MET EEN PARAPLU IN DE KERK' WACHTEN IS OP GELD VAN DE OVERHEID KORTGENE - „Het is hoog nodig dat de hervormde kerk in Kortgene gerestaureerd wordt. Het moet niet nodig zijn dat de mensen tijdens de erediensten als het ware met een pa raplu in de kerk moeten zitten, om zich te beschermen tegen het water dat door het lekkende dak in de kerk druppelt". Dit vertelt de president kerkvoogd J. j. Havelaar van de her vormde gemeente tc Kortgene. Toch kan men niet meteen beginnen met de restauratie, hoewel de plannen al klaar liggen. Een grondige restauratie kost name lijk ƒ450 000.- kosten. Dat bedrag zouden het ministerie van CRM. de provincie Zeeland en de burgerlijke gemeente van Korgene moeten op brengen. Ook de kerkelijke ge meente van Kortgenen zoii in een deel van de kosten moeten bijdragen, een bedrag dat op 17.000,- per jaar komt. waarbij men rekening moet houden met de mogelijkheid dat de kosten gedurende de restauratie nog zullen stijgen. Om dit bedrag bijeen te krijgen is men overgegaan tot de organisatie van een aantal aktiviteiten die de jaarlijkse 17.000.- aan het restaura tiefonds kunnen leveren. Zo wordt er in samenwerking met de Kortgeense bakkers een kerstkransen aktie ge houden. waarbij men de kransen verkoopt en ook thuisbezorgt. Ver der wordt er vrijdag een .offerbus op het kerkplein geplaatst en gaat men oliebollen bakken en verkopen. Ook is er een groep dames gestart met het maken van handwerkjes. Men is nu druk doende met de voor bereidingen van een aktiepro- gramma voor 1977. Overigens is men nu wél bezig met werkzaamheden aan de kerk om de slechtste plaatsen niet verder te laten vervallen De plaatsen vindt men vooral in de mu ren. waarvan nu de deklaag wordt verwijderd zodat de muur met een conserveringsmiddel kan worden behandeld. Deze werkzaamheden moeten door de kerkvoogdij voorge financierd worden, de kosten hiervan kunnen later ingebracht worden in de totale restauratiekosten. Ook het dak kreeg een opknapbeurt en wordt nu ieder halfjaar door deskunsigen van de 'Monumentenwacht' geïn specteerd De kerkvoorgdij heeft op dit moment de keuze uit twee mogelijkheden: men kan meteen met de restauratie beginnen, maar dan moet de kerk voogdij een voorfinancieringslast van 200.000.- bekostigen. Dit is een bedrag dat zo groot is dat men er in Kortgene gewoon niet aan durft te denken. Overdracht Een tweede mogelijkheid is om de kerk over te dragen aan de stichting Zeeuwse Monumentale Gebouwen. Men heeft hierover met de kerkle den gesproken, maar dat was naast het feit dat daarmee het restauratie-probleem op korte ter mijn niet kon worden opgelost een te groot 'offer' om de kerk zo meer af te staan. De kerkvoogdij heelt nu besloten een aantal voorlopige voorzieningen te treffen met daarnaast, de vorming van een voorzieningenfonds, voor de latere restauratie. De heer Havelaar is van mening dat 'het een zaak is die iedere inwoner van Kortgene aangaat' en hoopt dat er mede door allerlei acties zo snel mogelijk kan worden begonnen met restauratie. Inbraak bij VéGé Kapelle KAPELLE - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het kantoor van de VéGé in Kapelle. De daders gin gen er met een bedrag van zo n vier- tot vijfhonderd gulden aan wisselgeld van door.. Ze zijn het pand binnengekomen via een kantelraam. Een week of vier geleden werd er ook al ingebroken in het kantoor van de VéGé De daders wisten zich op de op de zelfde manier toegang tot het kantoor te verschaffen Bij de vorige inbraak werd ook zo'n vier- tot vijfhonderd gulden aan wisselgeld buit gemaakt. GEDEPUTEERDE VAN DEN BOS TIJDENS WERKBEZOEK IIUIZE DEN BERG GOES GOES - Het college van gedeputeerde staten van Zeeland zal naar verwach ting begin 1977 een beslissing i ADVERTENTIEI B. EN W. GOES WILLEN BEDRIJF KWIJT IJIT SAN ERIN GSGEBIED Medewerking Burgemeester Huber De onderzoekers Heerebout en Blok zijn erg te spreken over de medewer king, die men van de bevolking krijgt, vooral ook van de oudere boeren in het gebied: „Van hen moeten we het hebben. Zij we ten de oude namen meestal nog goed te herinneren Als we 25 jaar later komen, dan zijn bij wijze van spreken deze men sen overleden, en weet niemand het meer". Dat isook de reden n eerst een groot aantal mensen gaai op zoeken en vragen naar hun kenms van oude veldnamen. „Pas later gaan we één en ander venfieren in de archieven van gemeenten, polders en kerken", licht de heer Heerebout toe De nemen, die men op Zuid-Beveland vindt kunnen vrij oud zijn. sommigen wel 1000 jaar. Op Noord-Beveland. dat na de grote overstromingen in de 16e eeuw na 1596 weer herbevolkt is. zijn de veldnamen over het. algemeen van wat jongere datum. Namen De heren Blok en Heerebout hebben se dert de zomer van vorig jaar intensief speurwerk verricht, dat hem gemid deld zo'n twee avonden per week kost J. A. DEKKER: „WIJ ZIJN HET GELEUTER BEU" GOES - Er lijkt nu enig schot te komen in de onderhandelingen over een ver plaatsing van de Schelde International BV in Goes-Noord. In januari '77 zal de gemeenteraad van Goes een principe- uitspraak gevraagd worden om een bijdrage te geven in de verwervings kosten van de fabriek voor gymnas- tiektoestellen en sportinstallaties. De gemeente Goes zou twintig procent van die kosten voor haar rekening moeten nemen. Het rijk (de ministeries van economische zaken en van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening) zal dan de rest betalen. Bedragen worden nog met genoemd Pas als de raad van Goes zich in principe bereid heeft verklaard mee te betalen, zullen de onderhandelingen met het be drijf worden voortgezet en zal er weer een bod worden uitgebracht op het fa briekscomplex. Nog deze maand zal het voorstel door de betreffende raads commissies in behandeling worden ge nomen. B. en w van Goes willen Schelde Inter national BV uit Goes-Noord weg heb ben. omdat het bedrijf (met een totale oppervlakte van zo'n 5000 vierkante meteri in een saneringsgebied ligt. De fabriek zou mogelijk kunnen verhuizen naar het industrieterrein 'De Poel'. Er wordt al vele jaren gepraat over een ver plaatsing van Schelde International, zonder dat dit tot nu toe tot veel resulta ten heeft geleid. De directie van Schelde International heeft destijds al eens la ten doorschemeren uit Goes te zullen verstrekken, als de overheid niet met een behoorlijke vergoeding op de prop pen komt. Als een van de mogelijkheden werd Belgié genoemd. Bij de fabriek werken zo'n honderd mensen. Tijdens de onderhandelingen heeft de directie (zo verklaarde wethouder L. H. de Leeuw van ruimtelijke ontwikkeling enkele maanden geleden) ook op een mogelijk vertrek uit Goes gezinspeeld In mei van dit jaar leken de besprekin gen afgerond te kunnen worden. B. en w. van Goes meldden toen. dat de onder handelingen in een eindstadium ver keerden. Aan de hand van taxatierap- porten en op basis van besprekingen met de betrokken ministeries werd er een bod uitgebracht, dat schommelde rond de achthonderdduizend gulden. De directie van Schelde International wees dat bod echter resoluut van de hand. De onderhandelingen dreigden daardoor weer op dood spoor te raken. Volgens de directie zijn de kosten ver bonden aan nieuwbouw vier tot vijf keer zo hoog (dus ruim drie miljoen gulden) als het bedrag, dat werd geboden. Geleuter Foto Bedrijfspanden van Schelde In ternational BV aan de Nieuwst raat m Goes-Noord iFoto PZCi President-commissaris J. A. Dekker van Schelde International BV was dinsdag nog niet op de hoogte van het feit. dat de verplaatsing van z'r. bedrijf op korte termijn weer ter sprake komt in de Goese raad en de raadscommis sies. Op een vraag in welk studium de onderhandelingen momenteel verke ren reageerde hij: 'Ik weet er niks van af. Ik ben dat geleuter beu. We hebben al negen jaar gepraat, en we zijn niks opge schoten. Het lijkt nergens op. We wor den al negen jaar aan het lijntje gehou den' De president-commissaris van Schelde International liet duidelijk blijken zeer ontevreden te zijn over het verloop van de onderhandelingen. 'Het is een volkomen gekkenhuis. Het is ge woon een hopeloze toestand'. Over het dreigement, dat de directie van Schelde International destijds uitte om uit Goes te vertrekken. 'We zullen niet tot slui ting overgaan. Maar als we nu niet bin nenkort meer duidelijkheid krijgen, gaan we wel aan een afbouw van ons bedrijf denken'. overhel ad vies van de provinciale raad voor de volksgezondheid inzake de toekomst van de Zeeuwse zwakzinni geninternaten. Gedeputeerde J. van den Bos van Volksgezondheid deelde dit dinsdagmiddag mee na afloop van een werkbezoek aan het zwakzinnige- nmternaat Huize I)en Berg in Goes. De heer Van den Bos ging ervan uit dat er dan ook duidelijkheid zal komen over de vernieuwbouwplannen van Den Berg. De gedeputeerde maakte duidelijk dat hij persoonlijk sterk voorstander is van vernieuwbouw van het Goese instituut. Hij verwees wat dat betreft naar zyn uit latingen tijdens de begrotingsverga- deimg van provinciale staten in no vember 1976 Toen al onderstreepte de heer Van den Bos de noodzaak van be houd van Huize Den Berg. „Uit het be zoek aan Den Berg is me nog eens ge bleken dal vernieuwbouw wel hard no dig is", aldus gedeputeerde Van den Bos. Wanneer gedeputeerden staten in jar nuari of februari 1977 tot een positieve uitspraak komen over de vernieuw bouwplannen van Den Berg, dan bete kent dit - zo stelde de heer Van den Bos- dat er door het provincieaal bestuur aan de staatssecretaris van volksgezond heid en milieuhygiëne. J. P M. Hend riks. 'groen licht' gegeven zal worden. De gedeputeerde nam aan dat een eer der verzoek van gedeputeerde staten om bevriezing van de bouwactiviteiten bij de Zeeuwse zwakzinnigenintematen dan voor Den Berg ingetrokken kan worden. Bijzijn bezoek aan Huize Den Berg was de gedeputeerde vergezeld van de chef van de derde afdeling van de provinciale griffie, mr H. F. M. van der Heijden en volksgezondheidsambtenaar L. J L. Hendrikse. Gesproken werd met de vice-vooratter van de stichting samen werkende instituten voor zorgverlening (Samivozj, de directeur van Huize Den Berg en vertegenwoordigers van onder nemingsraad en oudercomité. „Het was een openhartig en ongedwongen ge sprek". meende gedeputeerde Van den Bos. „Ons is nog gebleken dat het be stuur van Samivoz ook voorstander is om tot vernieuwbouw van het internaat over te gaan". Ook van de zijde van Huize Den Berg werd het bezoek van de gedeputeerde (die in provinciale staten beloofde naar Den Berg toe te gaan» als bijzonder nut tig en zinvol ervaren. „Buitengewoon plezierig en interessant", betoogde di recteur H. E. van Berkel. De gesprekken in Huize Den Berg werden afgesloten met een korte rondgang door het tehuis..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7