dieus kortingen tot konraad 50% op al lemon kortingen turen vanwegeonze komende verbouwing Alleen VVD tegen ontheffingsstelsel parkeren binnenstad van Middelburg Keurslager Schouwenaar zegt... Als u net zo lang naar uw vakantie - bestemming moet zoeken als u er naar toe vliegt, moet u eens met de Rabobank komen praten. Zorg Onderhoudsfonds van Sint-Willibrord nen tegen betaling van tien gulden per maand voor één auto per gezin en par- keerontheffing kunnen krijgen. Ze kun nen de auto dan op een betaalde par keerplaats zetten. Óm echter ook reke ning te houden met de belangen van be zoekers van de binnenstad geldt het achter de autovoorruit te plaatsen ont- heffingsbewijs niet voor de Markt, het Walplein enn straatgedeelten waar ultra-kort parkeermeters - half uur ta rief - zijn geplaatst. Burgemeester Wolters noemde het getal van 1300 betaalde parkeerplaatsen, toen uit de raad werd aangedrongen hoeveel plaatsen de 'ontheffinghouders' in totaal mogen innemen. Dit mag, om andere mensen niet in hun parkeermo- gelijkheden te belemmeren, maximaal 25 a 30 procent van hel, totaal aantal betaalde parkeerplaatsen zijn, dus on geveer 325 a 390. Het vitale bezwaar van de VVD-fraetic, vertolkt door J. Griep was dat met de invoering van dit stelsel meteen abon nement. van 120 per jaar een onder scheid wordt gemaakt tussen 'burgers van een en dezelfde gemeente'. Alle reerst concludeerde de heer Griep dat niet de mensen die in hel attractiegc- bied wonen de feitelijke veroorzkers zijn. van de parkeerproblematiek. Dat is, zo vervolgde hij, het pakket maatre gelen dat onder meer voortvloeit uit liet verkeerscirculatieplan. In wezen is dat de grondslag van de problematiek, zo stelde de VVD-woordvocrder. Uitgaande van de stelling dat er geen onderscheid mag zijn tussen de burgers van één gemeente verklaarde hij dat de WD-fractie een ontheffingssystecm wel aanvaardbaar vindt, maar uitsluitend tegen betaling van een éénmalig bedrag dat uitsluitend de kosten van invoering dekt. U bent diamant waard Hardy Optiek in VTissingen zit straks, van 24. december tot 7 januari, tot over z'n oren in de verbouwing. We geven onze zaak een wat ruimere opzet. Maken 't nog gezelliger. Voor u, Hóe, dat ziet u straks wel. Eerst gaat u fijn profiteren van de extra hoge kortingen die Hardy geeft: tot 50% op monturen en zonnebrillen, 20% op alle andere Hardy-artikelen, zoals verrekijkers, loepen, etc. (naast de gebruikelijke korting!). Vanaf 7 januari a.s. hopen we u dan te kunnen begroeten in Hardy Optiek-nieuwe-stijl. Maar daar hoort u binnenkort nog 't fijne van. Allereerst nodigt Hardy Optiek u persoonlijk uit om uw voordeel te doen met de hoge kortingen die we nu hanteren Om het ongemak 'n beetje met u goed te maken. verheven. Drie diamanten Bellamypark 38, Vlissingen, tel.(01184) 12648 Aulo-ongeval KERKWERVE - In de krant van maan dag is abusievelijk vermeld dat bij een auto-ongeval te Kerkwerve G.D. van B. onder invloed zou hebben verkeerd. Dit moet echter niet Van B„ maar B.J. van de W. zijn. SCHELDESTRAAT 15 - VLISSINGEN TELEFOON 01184-12204 Uw kookkunst en ons vakmanschap bren gen u door samenwerking een feestmaal! Voor zulke hoogtijdagen in uw gezin will u natuurlijk het allerbeste op tafel zetten. Wij hebben weer een overvloed van heerlijke vleessoorten, lekkere hapjes, snacks en specialiteiten. Wij helpen u graag bij het bepalen van uw keus. Wij nemen geen risi co, maar zorgen ervoor dat uw kerstdiner goed is. Dat kunt u vernachten van KEURSLAGER SCHOUWENAAR!!! WOENSDAG GEHAKTDAG! 500 gram gehakt (h.o.h.) 500 gram nasi-bami 150 gram gek. ontbijtspek EVIeubeBpagieDeim Koto-panelen zijn van een mooie lichte houtsoort 250 x 20 cm kost nu 8,95 250 x 30 cm kost nu 12,45 250 x 40 cm kost nu 15,45 Tienerstoel Leuke stoel van vurehout, met canvaszitting. Bouwpakket met beschrijving Spaanplaat-kistje De handige, uit een stuk geperste kistjes zijn weer voorradig. Voor de kerstdagen; klinkend als een kerstklok, allemaal echt en goed en ouderwets als vroe- ger! Kerstrollades, rosbrief, lende, frikandeau, ossehaas, biefstuk, kalfsvlees, enz., en... voor de steeds groter wordende schare van fondueliefhebbers; mals Fon duevlees! Deze week van 13,95 voor Huisbar Bouwpakket van uitneembare huisbar 112 cm hoog 125 cm breed lOR 50 cm diep '£U, Barkruk Vurehouten barkruk van 80 cm VLISSINGEN, Lange Zelke 22. telefoon (011841 12f.9I MIDDELBURG, Domhurgs Schuitvlot 23. telefoon (01180) 12510 (pal naast Trefcenter) Kcrstvleeswaren en specialiteiten achterham, Ardenner, bacon, rookvlees, tong, rosbief, frikan deau, salami's, paté's, cervelade, gebr. kip, enz. 4 st. vleeskroketten 10 st. bitterballen 150 gr. zalmsalade 150 gr. garnalensalade 150 gr. filet Americain VERSE KIP EN FONDUEVLEES 1 kg kippeboutjes 7.60 1 kg verse kip .5,60 100 gr. runderfondue 1,98 100 gr. varkensfondue 1,70 FEESTELIJKE SOEP: Schenkel met been. ossestaart, ge hakt. poulet, mergpijp, kalfspoulet, kalfsgehakt, enz. Reserveer nu vast uw reisgids. or: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) Vroeg boeken betekent vroeg tijdig uw keus bepalen. Als u deze coupon in een gesloten envelop stuurt naar de Rabobank, ant woordnummer 123, Goes (geen postzegel plakken) krijgt u uw reisgids direkt na verschijning gratis thuisbezorgd. ideeën-inspraakbus 15100 toestel 333 of 337 Reisgidsen kunnen soms ontzettend ingewikkeld zijn. Dat kan vaak niet anders, maar het bemoeilijkt wel de keuze van uw vakantiebestem- ming. En vakantie is er juist om een tijdje van alle zorg af te zijn. kunt er een mooi begin mee maken door even naar de Rabobank te gaan. Daar vertellen ze u precies wat u weten wilt, over de mooiste landen en zonnigste stranden. Over kinderkortingen, toeslagregelingen, vervoer naar en van het hotel, I maximum bagagegewicht en natuurlijk precies wat het kost. Kom daarom om te beginnen snel j| a a n §BK~k I uw gratis reisprogramma halen. II [ifÏJW?\ Het list voor u klaar ,eu a**» raai f. 100 gram echte Ardenner ham 150 gram echte boerenham 100 gram vers gebr. rosbief Blikje Geisha mandarijnen Naam: Adres: Woonplaats: Neem geen risico, maar ga naai in het Bellamypark, tel. 12747 Modern - pittig - fris - hygiënisch altijd en overal DINSDAG 21 DECEMBER 1976 'ONDERSCHEID GEMAAKT TUSSEN BEWONERS VAN EEN EN DEZELFDE GEMEENTE' RAAD AKKOORD; 'ABONNEMENT' f 120 PER JAAR MIDDELBURG - Eind van dit jaar zal de Middelburgse binnenstad 659 be taalde parkeerplaatsen tellen en in dc loop van 1977 komen daar nog eens 640 plaatsen voor betaald parkeren bij, zo dat de gemeente eind 1977 dertienhon derd bij parkeermeters en op terreinen met parkeermeters gelegen plaatsen rijk zal zijn. Deze onthulling deed bur gemeester drs. P. A. Wolters in de maandagmiddag gehouden gemeente raadsvergadering toen hij het voorstel verdedigde voor parkeren door bin nenstadbewoners (van bet zogenaamde 'attractiegebied') een onlheffingsstel- sel in te voeren. Middelburg is de eerste stad in Zeeland waar het betaald parkeren zover is doorgevoerd, aldus de burgemeester, daar komt kritiek op, 'maar wij hebben te rekenen met het feit dat we een histo rische stadskern hebben'. Met alleen de stemmen van de vier WD-raadsleden tegen werd het voor stel aangenomen en dat betekent, dat mensen die in het als 'attrfflsffiegebied' aangegeven deel van de binftenstad wo- 'Men sluit dan het verschil uit. Uitslui tend dan wanneer uw college dit onder scheid wegwerkt kunnen wij akkoord gaan met uw voorstel'. Het eerste frac tiestandpunt beluisterde men van me vrouw J. J. van der Wel-Beije: bij de PvdA bestonden geen bezwaren. 'Het zal tevredenheid geven bij de midden stand' zo veronderstelde mevrouw Van der Wel. die er overigens aan toevoegde. 'Zelf sta ik niet te trappelen'. Mevrouw Van der Wel informeerde voorts naar de samenstelling van het bedrag van 120 en deed de suggestie 'over een jaar de zaak nog eens te bezien: hoe zal men de regeling ervaren". Namens de eveneens instemmende CDA-fractie informeerde de heer A. C. Pijnenburg wat men precies onder het attractiegebied verstaat, hoeveel auto bezitters er in dit gebied wonen, hoeveel parkeerplaatsen er zijn te vergeven en of er mogelijk in de nog vrije straten in het gebied parkeerrverboden komen, om dat daar de druk zal toenemen. 'Heeft men alle consequenties voor het totale attractiegebied voldoende bezien?', zo informeerde hij nog. De heer L. A. Kodde (SGP) stelde dat het ontheffingssysteem het bezwaar heeft dat men niet altijd zeker zal zijn van een plaats. 'Instemmen met een proef voor één jaar' zo vond de heer Kodde, die een bedrag van 10 per maand als billijk kwalificeerde, In stemming was er tenslotte van PPR- zijde, voor welke fractie de heer A. II. Kamermans - die overigens sprak over een goed systeem - evenals de WD- fractie stelde dat een ongelijkheid ont staat van binnenstadbewoners en be woners van andere delen van de ge meente. 'Ik voorzie dat men later ook elders in de gemeente zal moeten ingrij pen'. zo formuleerde hij. Verbeteringen Burgemeester Wolters noemde het sys teem doelmatig en eenvoudig te con troleren. 'We hebben voor liet beste sys teem gekozen', aldus de raadsvoorzit ter, die er op attendeerde, dat in liet parkeerplan binnenstad staat aange geven welke delen van de binnenstad onder het attractiegebied vallen, De auto's hebben het verkeerscircula tieplan nodig gemaakt, zo vervolgde drs. Wolters die weinig voelde voor een proef van een jaar 'We moeten wel op passen niet alles in de vonn van een proef voor een jaar vast te stellen', zo betoogde luj; wel kan men altijd verbe teringen waar mogelijk en nodig door voeren. Ook wees de burgemeester er op. dat het niet om een verpficllcs ont heffing gaat: men kan de auto ook elders op een nieb-betaalde plaats neerzetten. Wethouder A. BergshoelT vulde over de hoogte van het tarief aan. dat men is uitgegaan van de bmto-opbrengst van een parkeerplaats per jaar die in 1976 263 zal belopen. De kosten liggen op 144 per plaats, zodat men aan een netto opbrengst van 119 per jaar komt. waaruit het tarief van 120 is af geleid. Daar zou men de gederfde in komsten kunnen bijtellen, maar dan wordt het bedrag te hoog. zodat men koos voor het evenwicht van 120. In tweede instantie vroeg de heer Griep aandacht voor de noordkant van de binnenstad. Zo vroeg hij Hofplein en Wagenaarstraat bij het attractiegebied te betrekken, omdat de parkeemood daar erg hoog is. Op de vraag van SGP-raadslid de heer W. P. Rentier 'Waar blijft de parkcer- opbrengst' moest tenslotte wethouder Bergshoeff het antwoord geven. Het werd geen definitief antwoord, maar de wethouder kon wel verklaren er 'per soonlijk voorstander van te zijn de op brengst in het fonds voor de parkeer voorzieningen te stoppen'. Brand in bouwkeet te Koudekerke KOUDEKERKE - Maandagmiddag is een bouwkeet van aannemingsbedrijf De Visser te Zoutelande, staande bij de in aanbouw zijnde huizen aan de Wale- straat te Koudekerke voor een gedeelte uitgebrace uitgebrand. Enige werkne mers van het bedrijf hebben de brand, die werd aangestoken door enige spe lende kinderen zelf geblust, Een jas met daarin enige werktekeningen ging ver loren. Kerstmaaltijd alleenstaanden Middelburg MIDDELBURG - Het restaurant Sint Joris, aan de Markt te Middelburg, ver zorgt ook dit jaar weer een gratis kerstmaaltijd voor alleenstaanden en bejaarden. Donderdagavond is het resurant voor deze traditionele maaltijd, die reeds voor het zevende jaar wordt gehouden, voor het publiek gesloten. De heer en mevrouw Mulder zullen dan in hun res taurant een veertigtal alleenstaanden en bejaarden ontvangen die via inter kerkelijke instanties en de sociale dienst zijn uitgenodigd. Het geheel wordt in de kerstsfeer gehouden. Ds. Brummelkamp, hervormd predikant te Middelburg, zal het kerstevangelie le zen en een korte toespraak houden en er zullen door de aanwezigen ook enkele kerstlieden worden gezongen, dit aan de hand van een liturgie. Het kerstdiner begint donderdagavond om 18.00 uur. VLISSINGSE WONINGBOUWVERENIGING: „PEIL IS NU ZORGWEKKEND 75 VLISSINGEN - De penningmeester van de Woningbouwvereniging St. Willi- brord, de lieer II. Busier, heeft maanda gavond tijdens de jaarvergadering, die in de St. Paulus Mavo in Vlissingen werd gehoudenn, meegedeeld dat het peil van het onderhoudsfonds zorg wekkend is te noemen. „Het is dan ook dringend nodig de komende jaren deze fondsen ten strengste te bewaren. Ver dere uitholling van dit fonds dinet te worden voorkomen", aldus de pen ningmeester. Ondanks deze daling in de onderhouds- fondsen (210.000 gulden in 1973 en 77.000 gulden in 1975) draait de woningbouw vereniging volgens de penningmeester bevredigend. Tijdens de jaarvergadering, die slechts door drie leden werd bezocht ('een trieste opkomst', aldus voorzitter A. Raas), gaf de voorzitter een uiteenzet ting over de te verwachten activiteiten in 1977. De heer Raas: ..In 1977 wacht ons een belangrijke huisvestingstaak. Onder andere de woningverbeteringswerk zaamheden in de President Roosevelt- laan, waar zestig woningen zullen wor den verbeterd. Hiermee dien teen uitge breide voorlichting aan de bewoners gepaard te gaan, want het is gebleken dat de emotionele betrokkenheid van de bewoners een grote rol speelt". In 1977 zal volgens de voorzitter tevens een aanvang worden gemaakt met het geschikt maken van 64 flatwoningen aan de Troelstraweg in Paauwenburg I tot woningen voor alleenstaanden of onvoledige gezinnen. ..Verder zal hopelijk eind 1977 een begin worden gemaakt met de bouw van 300 woningwetwoningen, 70 premiewonin gen en -50 woningen n de 'beschutte sfeer', die St. Willibrord in samenwer king met de woningbouwvereniging Gemeenschappelijk Belang in Pape gaaienburg zal gaan bouwen. Tevens dient in dit jaar aandacht besteed te worden aan de samenwerking op het gebied van het technische onderhoud en de administratie met de andere Vlis- singse woningbouwverenigingen", al dus voorzitter Raas. EXAMEN Aan het centraal onderwijs instituut in Driebergen slaagden voor het diploma supermarktmanager de heren B. van Doorn uit Goes en F. de Jonge uit 's Heerenhoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6