Brede W atering verhoogt in '77 het geschot niet W: Dijkversterking Oosterschelde gaat moeilijkheden opleveren (ffgP Wethouder Roose huldigde drie Goese sportkampioenen VENÏON'S SCHOENEN Als u net zo lang naar uw vakantie - bestemming moet zoeken als u er naar toe vliegt, moet u eens met de Rabobank komen praten. DINSDAG 21 DECEMBER 1976 ZUIVERINGSHEFFING GAAT WEL OMHOOG Werkgroep voor Goese Bechstede gaat 'fouten' investeren NA 4 JAAR STIJGINGEN GOES - Het dagelijks bestuur van liet waterschap 'De brede watering van Zuid-Beveland' vindt hetniet nodig om voor 1977 hef geschot te verhogen. In die periode 1973 tot en met 197G werd het geschot jaarlijks verhoogd, met to taal 16 per hectare in 4 jaar. Hel niet- verhogen is volgens het waterschaps bestuur mogelijk, vanwege de hogere uitkeringen die het waterschap voor verschillende zaken ontvangt, terwijl ook de opbrengst van het geschot voor de gebouwde eigendommen hoger ge raamd kon worden. Het dagelijks be stuur meldt een en ander in de aanbie dingsbrief bij de begroting 1977. de heffing ingevolge de wet verontrein iging oppervlaktewater wil het water schapsbestuur in 1977 wél verhogen, van ƒ34 naai- ƒ35 per vervuilingseen heid (een gewone woning is 3 eenheden i. In 1975 was deze heffing nog ƒ22 per vervuilingsenheid. Verhoging van de he fing is volgens het bestuur nodig, om de uitgaven voor het zuiveringsbeheer te kunnen dekken. Die uitgaven zijn voor het komende jaar op bijna 4 miljoen gulden geraamd. In de aanbiedingsbrief bij de begroting gaat het waterschapsbestuur uitvoerig in op de organisatie van het water- schapsbestel in Nederland en - dichter bij huis - in Zeeland. Melding wordt ge maakt van het zogenaamde 'Diepdel- versrapport.' en de standpunten van rijk en provincie hierover Het waterda- chapsbestuur wijst er nog eens op de instelling van een 'hoofdwaterschap een onding te vinden, omdat het een uitholling van de bestaande water schappen betekent en een verdere ver groting van de afstand bestuur- bestuurden veroorzaakt. Ook wordt verwacht dat dan de verambtelijking nog verder toeneemt. Het bestuur vindt een beperkte schaalvergroting van kleine eenheden wel zinvol, waarbij be twijfeld wordt op zoiets tot kosten be sparingen zal leiden. Het waterschaps bestuur wacht met belangstelling de re sultaten af van twee commissies die het waterschapsbestel in Zeeland moeten doorlichten. Het rapport hierover moet voor 1 juli 1977 rond zijn. Het bestuur van 'De Brede Watering is somber gestemd over het tempo waarin dijkverzwaring - en versiering kan wor den uitgevoerd". ..Zodra gebouwen moeten worden verwijderd of gebieden van landschappelijke of natuurweten schappelijke waarde worden aangetast, en eigendom van derden moeten wor den aangekocht, wordt het uitvoerings tempo gedrukt. Een krappe tijd van voorbereiding der plannen kan oorzaak zijn van te late aanbestedingen met ge volg dat de dijkvakken niet tijdig stormveilig zijn", aldus hel water schapsbestuur. In 1977 zal onder andere langs de Oos- terschelde het dijkvak Kattendijke- Waterschap moet van 201 vervuilers nog heffing 1975 binnen krijgen GOES - Bij het waterschap 'De brede watering van Zuid-Beveland' hebben 201 huishoudelijke vervuilers de zui veringsheffing over 1975 nog niet be- taald. Het gaat om een totaalbedrag 'van bijna 15.000. Er zijn 9 bedrij ven/instellingen die over 1975 nog niks betaald hebben (bijna 4300) en 40 agrarische bedrijven moeten bun aan slag nog voldoen (totaalbedrag bijna 30.000). Het dagelijks bestuur van het water schap schrijft dit in een mededeling aan de algemene vergacdcring. De dijkgraaf van het waterschap, D. J. Dees, heeft er enige tijd geleden voor gepleit om de wanbetalers met harde maatregelen aan te pakken. Van de aanslagen voor de huishoudelijke vervuilers over 1976, heeft het waterschap- inmiddels 48 pro cent binnen; provinciaal gezien ligt dat percentage op 54. In dezelfde mededeling aan het alge meen bestuur, meldt het waterschaps bestuur dat de uitkomsten van enkele peilingen in de Ooster- en Wester- schelde niet geheel bevredigend zijn. Genoemd worden onder meer de peilin gen ter hoogte van de Zuidpolder bij Baai-land, de Ruigendijk en de Kapuin- enhoek te Hoedekenskerke en de Stor- mezandepolder bij Wemeldinge. Ook de peilingen voor de Reigersbergschepol- der bij Rilland waren door de achteruit gang op hetlandwaartse beloop aan het Nauw van Bath, niet. geheel bevredi gend. EERST STAP SAMENVOEGING WATERSCHAPPEN IS AL INGEZET KORTGENE - Hel instellen van com- missies en werkgroepen moet gezien worden als de eerste stap op weg naar een verdergaande samenvoeging van de negen Zeeuwse waterschappen. Er zijn inmiddels twee commissies - een voorZeeuwsch-Vlaanderen en een voor overig Zeeland - aan het werk, terwijl op 23 december '77 werkgroepen wor den opgericht, waarin onder meer dijkgraven, griffiers en hoofden tech nische dienst zitting zullen hebben. Dit schrijft het dagelijks bestuur van het waterschap 'Noord-Beveland in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1977. .Het waterschapsbestuur vindt het over igens nog te vroeg om over de resultaten van de commissies en werkgroepen voorspellingen te doen. ,,Wel moet wor den gesteld, dat een grondige voorbe reiding, vergezeld van een zeer gedegen afweging van de velerlei belangen welke in het geding zijn. een eerste vereist, is om tot waardevolle maatregelen op dit gebied te komen", aldus het water- sehapsbestuur. Wemeldinge moeten worden versterkt. In ditdijkvak is rekening gehouden mei de plaats waar het: nieuwe gemaal voor liet ruilverkavelingsgebied Kapelle- Wemeldinge zal worden gebouwd. Hier over is nog geen eindbeslissing geno men, maai het waterschapsbestuur neemt aan dathét gemaal vermoedelijk gebouwd zal worden ter plaatse van de nieuwe sluis tussen Kattendijke en Wemeldinge. De intrekking van de wet van 1870 op de calamiteuze polder en de regeling die ervoor in de plaats komt. is voor het be stuur aanvaardbaar. Minder gelukkig is men als vanouds niet- de vergoedingen die voor het beheer van wegen worden gegeven. Overigens wil het water schapsbestuur niet zoveel weten van Kerstavond OUD-VOSSEMEER - Het Oud- VossemeerseChristelijk Gemengde Zangkoor is zaterdagavond opgetreden in de hervormde kerk te PoortvlieL tij dens een kerstzangdienst. waaraan ook het Poortvlietse koor Crescendo, beide onder leiding staan van de Oud- Vossemeerse dirigent A. Ridderhof, deelnam. De diénst stond onder leiding van ds. G. H. Abina, die tevens de predi katie verzorgde. Naas het optreden van de beide koren was er ook samenzang. De organisten warén J Krijger uit Poortvliet en C. Droogers C, zn. uil Oud-Vossemeer. De diénst, die zeer góéd bezocht werd. werd besloten met'Ere zij God'. Kerstzangdienst NIEUWERKERK - In het kerkgebouw aan de Oost-straat te Nieuwerkerk hield men een geslaagde kerstzangdienst. Voorganger was kandidaat A. J. l-'raan- jc, leraar Godsdienst te Goes. Mede werking verleende de Christelijke Ge mengde Zangvereniging 'Eén Naam is onze Hope", onder leiding van de heer P. II. Wessels uit Middclharnis. Het koor zong een aantal kerstliederen afgewisseld door samenzang. Het thema van de woordverkondiging was 'Vrede van het Welbehagen'. De collecte was bestemd voor het Ne derlands Bijbelgenootschap. Uit ver schillende kerken waren mensen aan wezig. IJsclub hield jaarvergadering SINT-ANNAL AND - De jjsclub 'Sint- Annaiand' hield de vijftigste algemene jaarvergadering in hotel 'Havenzicht' te Sint-Annaland. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot het 78-jarig erelid Corns. Dfike Uit. het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental met 137 steeeg waardoor het totaal op 927 leden Kwam. Uit het financieel overzicht van pen ningmeester J- Th. Kurvink Tliszn bleek, dat de inkomsten waren 3387.45 en dé uitgaven 4309.-. zodat er een na- debg saldo was van 615.64. Bij de bestuursverkiezing werd J. Kur vink herkozen, terwijl in de plaats van de heer Adr. Burgers, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen werd de lieer L. Theunisse. De heer G. Heijboer bedankte de scheidende voorzitter nogmaals, nadat dit al was gedaan op het vijftigjarig jubileum, waarna hij als erevoorzitter werd benoemd. Vijftig jaar was de familie Burgers m het bestuur vertegenwoordigd. 36 jaar dooi de scheidende voorzitter Adr. Burgers en 14 jaar door zijn vader Fr. Burgers. De commissarissen E. Fase. Th. Dunki J acobs en M. Hage werden herkozen. De contributie werd nog niet verhoogd, maar nu men een nadelig saldo van 615,64 zit zal men daartoe toch moeten overgaan. Het bestuur heeft verschil lende offertes voor de verlichting, maar die komen ver in de duizenden. En daal de financiën dit momenteel niet toela ten, zal men een andere oplossing zoe ken. VVV RENESSE IN NIEUW KANTOOR RENESSE - Het VVV-kantoor van Re- nesse is sinds kort gevestigd in een ruimte van het voormalig gemeentehuis van Renesse op de Kromme Reke 9 De plaatselijke VVV kan over deze huis vesting beschikken dankzij de mede werking van de brandweer van Renesse. welke deze ruimte in gebruik had en dankzij de medewerking van de ge meente Westerschouwen. Verder is de accommodatiegids. een uitgave van de Streek VVV verschenen. Deze gids lieeR naast een overzicht van de bezienswaardigheden op Schouwen-Duivéland een viertalige verklaring der verhuurobjecten. het afstoten van de wegen taak. HHet onderhoud van plattelandswegen ziet men eerder als een oneigenlijke last dan als een oneigenlijke taak voor hel wa terschap. Gemeld wordt, dat de verschillen in hoogte van de zuiveringsheffing lang zaam aan verdwijnen. In 1976 werd In Zeeland het hoogste bedrag per vervui lingseenheid geheven, maar voor 1977 staat de provincie al niet meer aan de top. Het, waterschaps bestuur heeft goede hoop op een bijdrage van het rijk in de aanlegkosten voor de bouw van een zuiveringsinstallatie voor Oost- Zuid-Beveland. Voor 1977 staan weer enkele zuiveringswerken op het pro gramma. voor een bedrag van bijna 1.7 miljoen gulden. Het gaat om de perslei ding 's- Heer Arendskerkc - s-Heei' Hendrikskinderen - Goes en de perslei ding Nieuwdorp - Lewedorp. Een en an der is volgens het zuivenngsplan van het waterschap. Aandacht wordt besteed aan de dijk verzwaring langs de Westerschelde. Uit het overzicht, blijkt dat met de verzwa ring van het dijkvak Borssele-oost in 1977 wordt, begonnen Voor de dijkver zwaring te Hansweeft zijn alle huizen die gesloopt moeten worden, aange kocht. Volgend jaar zal de le fase van het, afwateringsplan Borssele in uit- voemg komen evenals de laatste fase van het, afwateringsplan Wolphaarts- diuk. In 1977 zal begonnen worden aan een betere wegverbinding tussen Oud- Sabbingge en de Piet: GOES - Een aanta chslede uit de niein Polder, heeft inaa een bijeenkomst in sloten een wcrkgi'i werkgroep zal ziel bew ii Re- Waterschap wil gemaal en persleiding bij Wemeldinge GOES - Het waterschap 'De brede wa tering van Zuid-Beveland' gaat bij Wemcldingeeen rioolgemaal bouwen. Ook zal tussen Wemeldinge en Bieze- lïnge over een afstand van ongeveer 7 kilometer een persleiding worden ge legd. De leiding loopt via de Wemel- dingse Zandweg, Vroonlandseweg. Juf ferswegje en Abijdstraat. De algemene vergadering van het wa terschap wordt gevraagd om de aanleg van gemaal en leiding' goed te keuren. Het voorstel wordt behandeld in een vergadering op woensdag 29 december '77 aanvang 09.30 in de Prins van Oranje te Goes. Op de agenda staat ook een voorstel tot verbetering van de Sta tionsweg (gedeeltelijk) te Kruiningen. waarin de gemeente voor de helft, mee betaalt.. Het, dagelijks bestuur vraagt, machtiging om de zeedijk van de Rei- gcrsbergsche polder op Deltphoogle te mogen brengen, terwijl men in de West- kerkepolder de afwatering wil verbete ren en aanpassen.'Ook zal. de" algemene vergadering zich moeten buigen over de begroting voor 1977 en de hoogte van de zuiveringslasten in het komende jaar. 's-Middags om 14.30 uur wordt - even eens in de Prins van Oranje - afscheid genomen van dijkgraaf D J. Dees, die met pensioen gaat. Dat gebeurt in een buitengewone bijeenkomst van de al gemene vergadering van. het. water- schapo ve woonwijk Goese ndagavond tijdens het Polderuus be- icp te vormen. De in de aanlooppe- 'an de nieuwe woonwijk bezig i met het opsporen en doorgeven volkomenheden in en om de Be chstede. Het initiatief voor de bijeen komst, was genomen door bet bestuur van de wijkvereniging Goese Polder. Voorzitter J. de Baar vertelde dat met. de gemeente Goes overleg gepleegd was over de opzet van de werkgroep. „De gemoute staat er, zeer positief tegenover", aldus de lieer De Bacr. De nieuwe werkgroep gaat. 12 januari 1977 voor het eerst vergaderen. Het, ligt in de bedoeling dan een werkplan op te stellen Tijdens de bijeenkomst, werden al enkele knelpunten naar voren ge- vracht. zoals het, autoverkeer in de woonstralen. het, onderhoud van de plantsoenen, hol ontbreken van vol doende speelgelegenheden voor kinde ren. het op verkeerde tijden buiten zet ten van vuilniszakken en de plaasting van lantarens op verkeerde plaatsen. In de werkgroep namen uit ieder huizen blok van de Bechstede twee mensen zit ting. Voorzitter De Baar zegde toe dat de wijkvereniging daadwerkelijke onder steuning wil geven aan de werkgroep, door vergaderruimte en stencilappara- tuur beschikbaar te stellen. Het ligt in de het voornemen van de wijkvereni ging om in de toekomst meerdere werk groepen voor de Goese Polder, tweede gedeelte, te vormen. Het eerst komt nu de Spaakslede aan de burt. De heer De Baar benadrukte dat de gebruikelijke informatie-avond van de gemeente Goes voor de Goese Polder gewoon door zal gaan: alleen zullen dan de 'grotere' problemen aan de orde komen. De kleinere onvolkomenheden lopen via de werkgroep! en I. EXAMEN Aan het centraal onderwijs instituut in Driebergen slaagden voor hel diploma supermarkt-manager de heren B. van Doorn uit Goes en F. de Jonge uit 's Heerenhoek. Auto-ongeval KERKWERVE - In de krant van maan dag is abusievelijk vermeid dat bij een auto-ongeval te Kerkwerve G.D. van B onder invloed zou hebben verkeerd. Dit moet echter niet Van B., maar B. J. van de W. zijn. Kleuters Ouwerkerk vierden kerstfeest OUWERKERK - De kleuters te Ouwer kerk vierden liet kerstfeest, samen met de ouders, in de kleuterschool. Eerst zongen zij enkele liedjes en deden een spelletje, waarna dè juffrouw het kerst verhaal vertelde. De kinderen van Nieuwerkerk.namen afscheid, met een versje over dc taxi en l,ot gevolg nog een tractatie. Ontmoetingsavond 'Ichtus' SINT-ANNALAND -De jeugdvereni ging 'Ichtus' uit Sint-Annaland zal woensdag 22 december een ontmoe tte gsavorid houden in het hervormd verenigingsgebouw des avonds om half acht, voor de jeugd boven 16 jaar, KEETIE VAN OOSTEN AFWEZIG GOES - Drie jonge sportlieden zijn maandagavond in Goes gehuldigd in verband met het feit dat ze dit jaar een nationaal kampioenschap hebben be haald. Het zijn de 18-jarige Jan de Bart (hij woont weliswaar niet in Goes maar in Hoedekenskerke, maar hij is lid van de Goese atletiekvereniging A V'56), die in februari dit jaarnationaa) kampioen veldlopen werd bij dc junioren-B; de 13-jarige Kees Goossen, eveneens van A V'56, die nationaal kampioen ver springen werd in de klasse D; EN DE 14-jarige Anja Lakké van de zwemver eniging Diving Zeeland, die nationaal kampioene scliooiispringen bij de ad- spiranten werd. De kampioenen ont vingen uit lianden van de Goese we thouder voor sportzaken, J. H. Roose, een fotoboek over Zeeland en een bos bloemen. ,„Eén kampioen ontbrak maandaga vond. Dat was Keet.ie van Oo.sten-Hage. die niet alleen de nationale wielertitel bij de dames op de weg behaalde maar die ook nog eens twee titels bij de we reldkampioenschappen in de wacht sleepte, namelijk die op de weg en die bij de aehtëTvol'gteg op de baan Keet,ie'is namelijk;op vakantie Ze is overigens voor al die prestaties al een keer.gehul digd en bovendien is de jaarlijkse huldi ging van Goese sportkampioenen voor haar niets nieuws, omdat ze er al vier keer van de partij was. Wethouder Roose was er bijzonder mee in zijn schik, dat ieder jaar weer enkele Goese sportlieden er weer in slaagt een nationale titel in hun tak van sport in de wacht te slepen. Het ligt overigens in de bedoeling aan die jaarlijkse kampioe nenhuldiging een andere opzette geven. ..Want het is nu eenmaal een zware eis om nationaal kampioen te worden. Ie der jaar zijn er wel weer een paar. maar de Goesenaren. die op regionaal niveau goede resultaten behalen, komen nooit aan bod tijdens zo n huldiging. We gaan in de sportraad eens bekijken of we die 'huldiging niet op een andere leest kun nen schoeien", aldus de heer Roose. ,Er was een vrioj geringe belangstelling voor de kampioenenhuldiging. De heer Roose sprak zelfs van een bedroevende opkomst. Vorig jaar vond die huldiging plaats in het Goese bowlingcentrum en toen was de ruimte veel te. klein om alle belangstellenden de uitreiking' van de trofeeën te kunnen laten volgen. Daarom was dit jaar de vergrotee foyer van de Prins van Oranje gekozen, maar nu waren er slechts veertig belangstel lenden. zodatrhet ondanks de feestelijke kerstversiering in de zaal een wat kale bedoening werd. De bijeenkomst was ook bedoeld om de kaderleden van de Goese sportvereni gingen eens. te laten kennismaken met de lederi van dé Goese sportraad. Orh' het gesprek op gang te brengen vertelde de heer. Roose Tets over de taak, de werkwijze en de samenstelling van dc Goese sportraad. Hij zei onder meer dat er in Goes dit jaar meer dan 1 miljoen gulden voor de sport en sportaccommo- daties is uitgegeven. Daarnaast be steedde de heer Roose aandacht aan de actie van Sportreal (Goes krijgt als enigé Zeeuwse gemeente subsidie van CRM voor de uitvoering van haar Spor- trealplannen) en de sport yoor gehandi- Op de foto: De sportlieden worden ge huldigd. capten. Hij noemde de activiteiten van AV'56 op het gebied van de sport voor gehandicapten en hij vertelde dat zwemvereniging 'De Ganze' komend voorjaar ter gelegenheid van haar jubi leum zwemwedstrijden voor gehandi capten gaat organiseren. 'De sportraad vindt dat nooit moet worden stilges taan', aldus de heer Roose. 'daarom wordt voortdurend getracht nieuwe ac tiviteiten op touw te zetten, zoals bij voorbeeld rugby, waarvoor zich al een aantal liefhebbers heeft aangemeld'. Ook zette de heer Roose het bureau sport van de gemeente nog even in het zonnetje. WATERSCHAP NOORD BEVELAND: DOOR STIJGING GRONDPRIJZEN KORTGENE - Het dagelijks bestuui van het waterschap 'Noord-Beveland' verwacht 'zeer ernstige moeilijkheden' hij de uitvoering van de dijkverster kingen langs de Oosterschelde. De ab rupte stijging van de grondprijzen is volgens het waterschapsbestuur de be langrijkste oorzaak voorde problemen. Dc aankoop van gronden voor de dijk versterkingen wordt er ernstig, door vertraagd, schrijft het bestuur in dc aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1977. liet waterschapsbestuur vindt het bovendien tclcrustellen dat dege nen die in 1975 daadwerkelijk steun gaven aan een snelle dijkverbetering door bij de grond verkoop geen grote moeilijkheden te maken, er nogal be kaaid vanaf gekomen 'zijn; de toen ver kregen vergoedingen in dc vermo- genssfeer bedroegen niet meer dan 50 proeent van wat onlangs bij de vrije verkoop is geboden. Naast cle problemen met de grondprij zen, zijn er naar de mening van het wa- lerchapsbestuur nog andere struikel blokken die een snelle dijkversterking nogal belemmeren. Genoemd worden; a de moeilijkheden om de belngen vei ligheid, landbouw, algemene belan gen, landschap, natuur en recreatie evenwichtig te beoordelen en samen te brengen; e de moeilijkheden van het zoeken van begrip voor de beslissing, welke, meestal na veel tijdrovend overleg tot stand moet komen; de enorme hoeveelheid werk die nog tot stand moet komen om voor 1980 Lot een gedeeltelijke beveiliging tegen het Oosterscheldewater te komen; het feitdatop dit ogenblik over de te maken afsluiting in de monding van de OosLcrsclielde nog niet alle studie is afgerond. Het waterschapsbestuur meent dat er ten aanzien van de Oosterschelde nog 'bewogen jaren' zullen volge. Met een aantal dijkversterkingen langs de rivier is in 1976 een begin gemaakt,: Leendert Abrahampolder. Anna Frisopolder en Jacobapolder. Oud- Noordbevelandpolder. Een deel van de werken is gereed, de'rest volgt in het najaar van 1977. Voor de versterking van het gebied ter hoogte van het dorp Colijnsplaat, verwacht het bestuur van het waterschap een tijdrovende gang- van zake, zodat dit werk in 1977 niet af gerond kan worden. Hel waterschaps bestuur merkt nog-op dat een gedegen voorziening op de in uilvoiering te ne men dijken noodzakelijk wordt geacht. „Enerzijds omdat de verbeterde dijken de eerste, jaren na de versterking - tegenstrijdig als dit ook mag zijn - in feite zwakker zijn doordat ze niet zijn gezeten en van een goede grasmat zijn voorzien en anderijds omdat wij menen dat de mogelijkheid reëel bestaat, dat deze dijken ook in de verre toekomst als kering noodzakelijk zijn en als zodanig zullen worden gebrul:let", aldus het wa terschapsbestuur Gemeld wordt dat het isj gelukt de ver hogingvan geschoten zuiveringsheffing aan delage kant te houden (twee gulden per hectare én een gulden per vervui- lingseenheidlHet waterschapsbestuur schrijft dat het geschot en de zuiver ingsheffing in vergelijking met andere waterschappen toch al tot de hoogste in de provincie behóren! terwijl de onge bouwde eigendommen naast het ge schot ook nog worden belast met ruit-, verkavelingsrente. Het geschot voor de ongebouwde eigendommen wordt ƒ138- per hectare en voor de dijjken 13,80. Tiet geschot voor de gebouwde eigendommen wordt 46% van de be lastbare opbrengst. De zuiveringshef fing gaat naar 40.- per inwoner equivalent. Gerekend wordt op 10 500 eenheden. Het waterschapsbestuur toont zich weinig gelukkig met de intrekking van de wt van 1870 op de calamiteuze polk- ders (regeling financiële vergoedingen). Gevreesd wordt dat het wegvallen van deze wet tot een lastenverzwaring voor het waterschap zal leiden, ondanks het feit dat probinciale staten hebben be sloten een jaarlijkse bijdrage te geven in het te lijden nadeel. Gaat u naar de win tersport of wilt u in eigen iand de winter tegemoet treden? Heerlijk warme voe ten in gevoerde laar zen van Havenplein 13 ZIERIKZEE Tel. 01110-2488 2 onzer klanten veroverden de le en 3e prijs op de nationale wijnproefwedstrijd Le Ainsterdam 140.000 deelnemers, finale 25 deeln.) dus voor: Eerlijke wijnen Eerlijke prijzen Deskundig advies Lepelstraat 11 - Tel. 01131- 689 Reisgidsen kunnen soms ontzettend ingewikkeld zijn. Dat kan vaak met anders, maar het bemoeilijkt wel de keuze van uw vakantiebestem ming. En vakantie is er juist om een tijdje van alle zorg af te zijn. U kunt er een mooi begin mee maken door even naar de Rabobank te gaan. Daar vertellen ze u precies wat u weten wilt, over de mooiste landen en zonnigste stranden. Over kinderkortingen, toeslagregelingen, vervoer naar en van het hotel, maximum bagagegewicht en natuurlijk precies wat het kost. Kom daarom om te beginnen snel SL SL SBSfï uw gratis reisprogramma halen. Het ligt voor u klaar. ««enge Reserveer nu vast uw reisgids. Vroeg boeken betekent vroeg tijdig uw keus bepalen. Als u deze coupon in een gesloten envelop stuurt naar de Rabobank, ant woordnummer 123, Goes (geen postzegel plakken) krijgt u uw reisgids direkt na verschijning gratis thuisbezorgd. Naam; Adres: Woonplaats:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20