Werkgroep wil taalunieverdrag tussen Nederland en Vlaanderen PZCX COMMISSIE BEKIJKT OOK AANKOPEN LEGER VNO: Wel interesse in zaken met Suriname POLEN GEEFT PARTICULIER INITIATIEF MEER RUIMTE Benzine hoeft niet duurder Douglas Home volgt prins op bij Biderberg GEMEENSCHAPPELIJK EN BINDEND BELEID Aantjes niet naar Hilversum Deze week geen openbaar debat over UC-project Controle kamer onder de loep Uitreisvisum voor dirigent Rudolf Barsjal Belastingvrij inkomen naar 9000 gulden Carter benoemt weer twee nieuwe ministers DINSDAG 21 DECEMBER 1976 binnen-buitenland 11 DEN HAAG-BRUSSEL (ANP) - Tussen Vlaanderen en Nederland moet een taalunieverdrag worden gesloten. Het dient te voorzien in een gemeenschappelijk en bindend beleid voor een culturele integratie van het Nederlandse taalgebied. Het bedrag moet de weg effenen voor een echt internationaal orgaan. Daar het sluiten van hel verdrag een gedaan om voortzetting van al het werk tijdrovende procedure is, dient alvast een voorlopige raad voor de Neder landse taal en letteren te worden inge steld die met spoed aan het werk kan Het verdrag moet behalve in een defini tieve raad ook voorzien in een comité van ministers en een interparlementair commissie. Dit staat in het rapport van de "Belgisch-Nederlandse werkgroep ad hoe inzake de oprichting van een orgaan van overleg en advies voor de maandag in het Egmont paleis in Brussel open baar gemaakt door het Belgische minis terie van Nederlandse cuituur en Vlaamse aangelegenheden. De voorgestelde raad krijgt drie taken: het adviseren van het comité van minis ters en anderen, het ontwerpen van een beleid op het gebied van taal en letteren in de ruimste zin, en het doen van aan bevelingen voor de samenwerking en coördinatie van instellingen. De raad zal ook in het vervolg de algemene con ferentie der Nederlandse letteren orga niseren die al 25 j aar bestaat Deze is het enige instituut dat in noord en in zuid de regeringen adviseert op het gebied van taal en letteren. De conferentie stelde secties voon lette ren, toneel, uitgeverij en boekhandel, bibliotheekwezen, radio en televisie. In de statuten van de raad. zoals de werk groep die voorstelt, staat nu. dat in ieder geval commissies worden ingesteld die met deze secties overeenkomen. Dit is SUIKER UNIE EN LANDBOUWSCHAP TEGEN ZOETSTOF UIT MAÏS DEN HAAG (ANP) - De suikerbie tenteelt en de suikerindustrie in Ne derland zullen schade lijden, als in ons land een fabriek voor de ver vaardiging van zoetstof uit mais wordt gevestigd. Deze vrees koeste ren de Suiker Unie en het Land bouwschap. Volgens het landbouwschap heeft het Amerikaanse bedrijf Cargill plannen om. mogelijk met subsidie, tot zo n vestiging over te gaan. De SuikerUnie heeftin een brief aan het Landbouwschap -haar bezorgdheid hierover uitgesproken en het Land bouwschap onderschrijft nu in een persbericht de bezwaren. De uit mais gewonnen zoetstof heet iso-glucose. Het produktieproces is in Amerika ontwikkeld onder in vloed van een schaarste op de we reldmarktvan suikerenkele jaren ge leden. Iso-glucose is een stroopach- tige substantie, die in plaats van sui ker in voedingsmiddelen kan worden verwerkt. Het is daardoor volgens het landbouwschap een behoorlijke concurrent voor de traditionele kns- talsuiker. Er zijn volgens het schap goede rede nen om aan te nemen dat de Neder landse suikerproducenten in een on gunstige concurrentiepositie komen te verkeren tegenover een eventueel hier te vestigen Cargill-bedrijf. Op onze kristalsuiker moet namelijk 4,34 accijns per honderd kilo be taald worden, terwijl voor iso- glucose geen accijns geldt. van de secties van de algemene confe rentie te waarborgen. De werkgroep, die thans heeft, gerappor teerd, werd vorig jaar geïnstalleerd. De overheden hadden gekozen voor taal en letterkunde omdat dit was te beschou wen als het kerngebied van de culturele integratie van noord en zuid. Volgens de opdracht aan de werkgroep gaat het om de taal als instrument van het maat schappelijk verkeer Er moet nu eonde- lijk eens een echt internationaal orgaan komen en niet de zoveelste adviserende instelling in beide landen afzonderlijk, aldus de werkgroep. Het internationaal orgaan zou gezag moeten hebben en van hoog niveau moeten zijn. Het moet in staat zijn een concept van gemeenschappelijk beleid te ontwerpen en direct aan beide rege ringen advies uit te brengen. Daan-oor is het. noodzakelijk, aldus de werkgroep. dat in een taalunieverdrag doelstelling en werkwijze van de samenwerking op hei gebied van taal en letteren worden vastgesteld. Met deeenheid van de Nederlandse taal en liet Nederlandse taalgebied als uit gangspunt zal de integratie van Neder land en Vlaanderen op alle terreinen waar dc taal gebruikt wordt voor cul tureel en maatschappelijk verkeer, dienen te worden bevorderd, vindt de werkgroep. Ze zegt verder, dat studie en verspreiding van de Nederlandse taal en letteren buiten dit gebied moet worden aangemoedigd. KONSUMENTEN KONTAKT: i Van onze redactie economie i DEN HAAG - Het besluit van de OPEC-landen de olieprijzen te verhogen hoeft in ons land vooralsnog niet te leiden tot ho gere prijzen voor benzine en an- HILVERSUM - In Haagse kringen is maandag verklaard dat gedeputeerde Van der Sluis (arp) van de provincie Utrecht hoogstwaarschijnlijk burge meester wordt van Hilversum. Van der Sluis staat boven aan de kandidaten lijst, in plaats van AR-fractieleider Aantjes, die tot voor kort grote belang stelling had voor de Hilversumse bur gemeesterspost. Aantjes heeft onlangs laten weten, dat recente beslissingen binnen het CDA voor hem betekenen, dat hij de eerste vier Jaar werkzaam blijft in de landelijke politiek. Aantjes denkt daarbij niet aan een ministersze tel, maar aan een voortgezet kamerlid maatschap dere aardolieprodukten. Dit is de mening van 'Konsumenten Kontakt'. DEN HAAG (ANP) - De tweede kamer houdt deze week geen openbaar debat over het ultra-centrïfugeproject te Al melo. Dc vaste kamercommissies voor economische zaken, voor buitelndse zaken en voor kernenergie hebben maandag besloten woensdagmiddag aanstaande besloten overleg te plegen met de ministers Lubbers van econo mische zaken en Van der Stoel van bui tenlandse zaken over de voorwaarde lijke regeringsbeslissing inzake de uit breiding van hel projecL Aan de hand van het resultaat van dat overlegzullen de kamercommissies zich beraden over de verdere procedure. Een plenair kamerdebat deze week. de laat ste week voor het begin van de kerstva kantie. is daarmee van de baan De consumentenorganisatie heeft mi nister Lubbers leconomische zakeni erop gewezen dat de oliemaatschap pijen de laatste maanden op betrekke lijk grote schaal extra voorraden heb ben ingeslagen. Op grond van deze tegen lagere prijzen verkregen voorra den behoort de overheid de komende maanden geen prijsverhoging toe te staan, aldus KK. Van de kant van de olie-industrie werd er desgevraagd op gewezen, dat de voor raden inderdaad groter zijn dan nor maal. maar dat dit toch niet zoveel uit maakt. Er zijn altijd voorraden in de op slagtanks en die voorraden zijn door gaans toereikend vor 2.5 tot. 3 maanden. Zij zullen nu dan waarschijnlijk dichter bij de drie maanden zitten aldus een woordvoerder Op het ministerie van economische za ken vindt men het nog te vroeg om iets over de prijzen van olieprodukten te zeggen. BALTIMORE (ANP) - Slechts enige minuten na het einde van de honkbalivedstrijd tussen de Baltinmore Colts en de Pittsburgh Steelers dook dit vliegtuigje het stadion van Baltimore binnenDe piloot van het toestel raakte slechts lichtgewond. WEER STOOM NAM ONDER SCHOONEBEEK SCHOONEBEEK (ANP) - De Neder landse Aardoliemaatschappij (NAM) gaat nog dit jaar opnieuw stoom in dc grond onder Scboonebeek brengen. Door de olieramp van begin no\ ember is er in twee dagen zoveel sloom ont snapt dat de winning van olie in het onderhav ige gebied sterk zal teruglo pen. Om dit te voorkomen zal zo snel mogelijk nieu westoom moeten worden geïnjecteerd. Aldus de lieer J. Zijlstra. van de afdeling voorlichting van de NAM. De hete stoom dient om de olie in de diep gelegen aardlagen vloeibaar te maken Dit is niet meer in voldoende voorraad aanwezig. De aardlagen koe len thans dan ook te veel af De nieuwe pul zal op vrijwel veilige af stand van de put, die de ramp veroor zaakte komen Roofovervallen in vier Europese steden MADRID - PARIJS - BERLIJN (UPI/ADP)-Bij overvallen opeen bank in Madrid en geldtransporten in Parijs. IVcst-Berlijn en Brussel is een dode ge vallen en zijn vier mensen gewond. De totale buit beliep een bedrag ter waarde van ca. 1,7 miljoen gulden. In Madrid beroofden vijf mannen, die met machinepistolen schoten, een fi liaal van de Spaans-Amerikaanse bank waarbij een bewaker werd gedood en een cliêntgewond. Zij verdwenen met 16 miljoen pesetas «ca. 600.000 gulden). Het is niet bekend of de overval uit poli tieke motieven werd gepleegd. In Panjs maakten vier gewapende ro vers 200.000 francs <ca. 100 000 gulden) buit bij een overval op een gepantserde geldauto. Bij de schietpartij die daarop ontstond werden drie mensen licht ge wond. In West-Berlijn maakten gewapende gangsters, van wie een als kerstman verkleed was. een miljoen mark ica. een miljoen gulden) buit bij het beroven van een geldauto. In een van de Brusselse stadstunnels hebben rovers maandagochtend een bedrag van 7 miljoen Belgische franken buitgemaakt, bijna een half miljoen gulden. Ze reden met een grote perso nenauto een bestelwagen van de Belgi sche kredietbank klem, bedreigden de bijrijder in de bestelwagen met een ma chinepistool en lieten ze vervolgens het geld uit de bank-auto overhandigen. De overval moet uitermate goed gep land geweest zijn. MOSKOU - Rudolf Barsjal (52), oprich ter van het Moskouwse kamerorkest en een van de bekendste dirigenten in de1 Bowjet-Unie, heeft toestemming gekre gen om naar Israël te emigreren, zo heeft hij maandag zelf meegedeeld. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven wil een delegatie naar Suriname sturen om te bekijken welke zaken er kunnen worden gedaan. Hierover zijn op- het ogenblik bespre kingen gaande met de Surinaamse rege ring. VNO-vooratter Van Veen heeft dit maandag medegedeeld naar aanleiding Minister Pronk van ontwikkelingssa menwerking is maandagmorgen na een bezoek van een week aan Suriname, waar hij besprekingen voerde over de remigratie van Surinamers, op Schip hol teruggekeerd. Op de foto zien we hem in gesprek met de Surinaamse mi nister van economische zaken Mr. B Bruma. die naar Nederland kwam i uitspraken, die minister Pronk van praten over het komende luchtvaarto- ontwikkelingssamenwerking in de ra diorubriek 'Hier en Nu' van de NCRV heeft gedaan. De minister verbaasde zich erover, dat het Nederlandse be drijfsleven volgens hem zo weinig be langstelling toont voor orders uit Suri name. Zo is volgens de heer Pronk een order voor spoorrails als gevolg van de hoge Nederlandse prijzen naar een an- verleg. der land gegaan. Mr. Van Veen zei in zijn commentaar, dat hij niets kan zeggen over het missen van orders door te hoge prijzen. De centrale organisaties van het bedrijfsleven zijn echter in ieder geval zeer actief als het gaat om het doen van van zaken met Suriname Prinses Anne moet voorkomen LONDEN (l'PI) - Prinses Anne van Engeland, dochter van koningin Elizabeth en vrouw van kapitein Mark Philips, zal strafrechterlijk worden vervolgd wegens het over schrijden van de maximumsnelheid van 112 kilometer op de 'M-l' op 27 november, zo heeft een politie woordvoerder zondag bekendge maakt. Buckingham Palace heeft bevestigd dat de Rover met de prinses aan het stuur op genoemde datum op de M-l werd aangehouden. „Wat nu gebeurt is een zaak van de politie", aldus een zegsman van het hof. In de auto van de prinses zaten haar man en een rechercheur. Anne was Het was de vierde keer in evenzoveel jaar dat prinses Anne wegens over schrijding van de maximumsnelheid werd aangehouden. DEN HAAG (ANP) - De commissie uit de tweede kamer, die zich bezig houdt met het militair aankoopbeleid, meent dat ook hel aankoopbeleid van de landmacht in haar onderzoek moet worden betrokken en niet alleen dat van de luchtmacht en van de marine. Het onderzoek van de commissie zal zich nu richten op allo defensie- aankopen, waarover beslissingen zijn gevallen. Centraal daarbij staat dc rol. die politieke functionarissen in dit ge heel hebben gespeeld. De nieuwe taakomschrijving van de naar haar voorzitter geheten 'commis sie Van Amelsvoort' werd maandag middag vastgesteld in een extra verga dering. De commissie werd ingesteld di rect na de behandeling in de tweede kamer van het rapport-Donner. Ook ggat de commissie zich bezighou den mét de controletaak van de kamer, dit met het oog op de invloed van parti culiere ondernemingen op het aan koopbeleid van de overheid kunnen hebben. In het bijzonder zal worden na gegaan of en in hoeverre aanbvelingen (uit 1960i van de commissie 'onderzoek militair aankoopbeleid' ide commïssie-Koerseni zijn opgelvolgd en welk effect de op grond van deze aanbe velingen genomen maatregelen hebben gehad. De commissie stelt zich op het standpunt, dat 'een onderzoek van deze aard van groot nut kan zijn bij de beantwoording van de vraag op welke wijzede kamer haar eigen controle moet inrichten om in noodzakelijke gevallen werkelijk een greep op de gang van za ken te houden'. Taken Als ook de aknier met de nieuwe taak omschrijving akkoord gaat zal de 'commissie-Van Amelsvoor.' verslag uitbrengen over haar bevindingen inza ke: De wijze waarop beslissingen tot stand komen voor de aanschaffing van defensiematerieel, in het bijzonder die welke zijn behandeld in het rapport van de Commissie van Drie en over moge lijke verbeteringen in de besluitvor ming. De wijze waarop de kamer de con trole op de uitgaven voor defensiemate rieel van het rijk uitvoert en mogelijke verbeteringen daarin, mede tegen de achtergrond van controle op andere uitgaven. De betrokkenheid van het Neder landse bedrijfsleven bij de wapenpro- duktie en De wenselijkheid van een weten schappelijk onderzoek naar die mark ten die naar hun aard meer dan andere kansen opleveren voor ongewenste in vloeden op het aankoopbeleid van de overheid door het particuliere bedrijfs leven. De kamer-commlssle besloot tot instel ling van twee kleine werkcommissies. Eén commissie houdt zich bezig met het onderzoek naar de bewuste aanschaf fingen. De tweede commissie zal een onderzoek instellen naar de controle procedure van de kamer in heden, ver leden en toekomst. Naar de mening van commissie voorzitter Van Amelsvoort valt een onderzoek naar de positie van prins Bemhard bij deze wapenaankopen niet onder de taakopdracht van de commis sie. Dit betekent niet. zo heeft hij tegenover de commissie uiteengezet, dat de commissie 'halt' zal moeten houden als tijdens het onderzoek zaken in het geding komen, waarbij de prins is betrokken. NIEUWE VOORZITTER DEN HAAG - Lord Alec Douglas-Home zal prins Be mhard opvolgen als voorzitter van de Bilderbergconferentie die volgend jaar in Engeland wordt gehouden. Het secreta riaat van de conferentie beves tigde maandagmorgen dat de conservatieve oud-premier zich daartoe bereid had verklaard. Prins Bemhard legde de voorzittersha mer neer ais gevolg van de Lockheed- affaire. Sinds 1954 zat hij deze besloten bijeenkomsten van politici, industrië len, bankiers en wetenschapsmensen voor. Doel van de conferentie is steeds geweest de band tussen de landen in de Noordatlantische verdragsorganisatie te versterken. Na het bekend worden van Bemhards rolinhetLockheed-schandaal zag het er aanvankelijk naar uit dat de conferen ties niet meer zouden worden voortge zet, maar door de toezegging van Lord Douglas-Home lijkt in ieder geval de bijeenkomst eind april in het Engelse Torquay gered. Onduidelijk is of de oud-premier ook daarna het voorzitter schap zal blijven uitoefenen. WARSCHAU RTRi- Het leven voor veel huisgezinnen in Polen wordt een stuk gemakkelijker nu het parlement in Warschau het afgelopen weekeinde een wet heeft goedgekeurd die nieuwe kansen geeft aan het kleine, particuliere bedrijf. Het heeft de regering twee jaar strijd gekost haar streven via het par lement (SE JM) in en wet vastge legd te krijgen. Veel kritiek kwam met name van het mid denkader dat meende dat con cessies aan privé-bedrijven in een communistische staat een politieke stap terug zou kunnen zijn. De wet houdt in dat mensen in de parti culiere sector profiteren van belasting verlagingen, hogere pensioenen en ziek teverzekeringen en gezinstoelagen van staaiswege. Het gevolg zou moeten zijn dat loodgieters, timmerleieden en elec- tnciëns in veel ruimere mate beschik baar komen voor het verrichten van tal rijke reparaties aan woningen. Verder moet de wet tegemoetkomen aan het algemene verlangen naar meer particu liere bakkerijen, slagerijen, kleerma kers en garages. „Een kleine, particu liere winkel kan veei doen met afval dat op een staatsabattoir zonder meer wordt weggegooid. Een een privé- kleermaker kan nog iets maken van de laatste meters stof die men in een tex tielfabriek op de vloer laat verteren", zo merkte een functionaris van de Poolse bond voor diensten en handnijverheid op. De wet is ook bedoeld om grondstof fen beter gereed en beschikbaar te ma ken voor particulieren, hun geschikte accommodatie te garanderen en jonge Polen aan te moedigen een eigen zaak op te zetten In het verleden hebben veel jonge Poolse burgers aanbiedingen van particuliere bedrijven afgewezen, dat veelal hetzelfde loon betaalde en waar schijnlijk minder eisen stelde aan hun inzet. Drempel Polen bevindt zich nu echter op de drempel van een nieuw arbeidspro- gram dat ten doel heeft hel aantal func ties in de particuliere sector te vergro ten en de toegang tot de staatsindustrie te beperken. Dit moet deproduktiviteit in de industrie helpen bevorderen en een tegemoetkoming vormen aan het bijna eindloze gejammer van de ge middelde burger dat men in noodgeval len reparaties aan woningen niet kan laten verrichten. Wel isal enkele malen de vrees uitgesproken dat 'de wet moge lijk een bloeiende zwarte markt schept in schaarse artikelen zoals lijnt, leder, kraanleertjes, plastic fittingen, auto onderdelen en nog duizend en een an dere kleine dagelijkse benodigheden die door de staat onvoldoende in kwali teit of kwantiteit worden geprodu ceerd. Hoe moeilijk net leven voor de Poolse consument kan zijn werd vorige week nog geïllustreerd door het weekblad Po- lityka. „Het is moeilijk een strijkijzer te laten repareren of een wasmachine te doen vervangen. Het is moeilijk een fiets te laten repareren of een auto. Het be stellen van een boekenplank is nog een groter probleem Gedurende de afgelo pen vijf jaar werden 105.000 nieuwe par ticuliere winkels geopend, maar gingen er 94.000 dicht". Waarnemers voegden hieraan toe dat het gebrekkige belas tingstelsel. willekeurig toegepast door vijandige functionarissen, en de ge dwongen verhuizing van een bloeiend stadscentrum naar een stille buitenwijk gedeeltelijk deze sluitingen veroorzaak- Be las ting Op grond van de nieuwe wet wordt het belastingvrije inkomen in Polen ver hoogd van 12.000 tot 72.000 zloties (1500 tot 9000 gulden) en ïs de grens van de omzetbelasting verdubbeld van 12.000 naar 24.000 sloüesi van 1500 naar 3000 gulden). In Polen is 97 procent van de taxi's in privé-handen Maar beperkende belas tingen op nieuwe auto's voor taxichauf feurs hebben tot gevolg dat zij in voer tuigen van 10 tot 15 jaar oud rijden. Ze mogen slechts een paar uur per dag werken, terwijl zich lange rijen wach tenden vormen in de sneeuw of regen. Polityka voorspelt (lat tegen 1980 rond 33.000 nieuwe winkels in particuliere handen zullen zijn en dat er een toe name van bedienden en eigenaars zal zijn van 200.000 tot 500.000. Maar de nieuwe wet zal nog veel scepsis moeten wegwerken onder de winkeliers, de ar beiders in dc dienstensector en de nij verheid die zich afvragen hoelang de nieuwe omstandigheden zullen blij- De opmars van de dennescheerder, een voor de dennenbossen bijzonder schadelijk insect, is nagenoeg tot staan gebracht. Staatsbosbeheer noemt de bestrij- dingsactie, waarbij gebruik wordt ge maakt van zogenaamde vangstammen. een succes en verwacht dat geen explo sieve ontwikkelingen van de denne scheerder meer te verwachten zijn. OPNIEUW TOMCAT- JA GER IN ZEE MANILLA (UPI) - Opnieuw ïs een Ame rikaanse straaljager van het type F 14 in zee gerold van het dek van een vlieg- dekschip. ditmaal in de Zuïdchinese zee. De Tomcat schoot zondag te ver door toen hij probeerde te landen op het door atoom-energie aangedreven vlïegdekschip U.S.S.Enterprise. De twee piloten van het toestel wisten zich met de schietstoel te redden en werden even later opgepikt door een he likopter van de Enterprise. Het ongeluk deed zich voor op ruim 300 kilometer ten westen van Manilla- Enige lijd geleden rolde bij NAVO- oefeningen eveneens een Tomcat v STOPZETTING BOUW CENTRALE AMER GEEIST TILBURG (ANP) - Drie milieuorgani saties, de Stichting Brabantse Milieu federatie, de Stichting Natuur en Mi lieu en de Vereniging voor Milieube heer en Leefbaarheid West-Brabant hebben gedeputeerde staten van Noord-Brabant verzocht de uitbrei ding van de electriciteitscentrale in Geertruidenberg te willen stopzetten. Het gaat hier om de bouw van de 'Amer-acht centrale' voor de Provin ciale Noordbrabantse Electriclteits- maatschappij NV, PNEM. 'Reeds ge ruime tijd wordt aan deze centrale ge bouwd zonder dat door de PNEM offi cieel bij de provincie milieuvergunnin gen zijn aangevraagd', zo stellen de drie organisaties. De milieuorganisaties zijn van mening dat door de NV PNEM strafbare hande lingen worden verricht, In enkele maanden tijds werden ook il legale bouwwerkzaamheden opge spoord bij centrales in Den Haag en Nijmegen. In Den Haag wordt de ver bouw van een een trale door de provincie Zuid-Holland stopgezet Mocht dit niet gebeuren, dan zullen de milieuorganisaties de officier van justi tie inschakelen. Gedeputeerde staten van Noord- Brabant konden, zo zei een woordvoer der van de provinciale griffie desge vraagd, nog geen commentaar op de eis van de drie milieu-organisaties geven'. PLAINS (Georgial (l'PI) - Amerika's nieuwe president Jimmy Carter heeft maandag een staatgenool van hem tot minister van justitie benoemd. Het is Griffin Bell. t oorts is Juanita Kreps benoemd tot minister van handel. Zij is tevens de eerste vrouw in Carters ka binet. De 58-jarige Bell is rechter geweest van het federale hof van Appel. Hij is een goede vriend van Carter en een partner van de jurist Charles Kirbo. een van Carters naaste adviseurs. De 55-jarige mevruw Kreps is vice- president van Duke University. Zij is een econoom op het gebied van arbeids zaken. lid van de New Yorkse effecten beurs en commissaris van verscheidene grote ondernemingen. Carter heeft tot minister van landbouw benoemd het democratisch congreslid Bob Bergland. Carter heeft thans elf hoge posten in zijn regering bezet. Over blijven nog zeven benoemingen, waaronder die voor de fensie. Voorts resteren nog benoemin gen voor functies als hooid van de cen trale inlichtingendienst CIA en hoofd van het federale bureau van onderzoek FBI. de Amerikaanse recherche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11