DRIE JAAR GEEIST VOOR DODELIJKE STEEKPARTIJ Vijf maanden gevangenis voor zware mishandeling Biervliet PZC/p Wethouder Adan opent expositie van de WMZin Vlissingen Drie maanden geëist voor verduistering Vlissingse caféruzie met fatale afloop voor rechtbank Wedgwood Bibliotheekraad van 26 leden in Zeeland Jeugdige automobilist onder invloed veroorzaakt voor tweede keer ongeval EIS VAN ACHT MAANDEN VOOR DODELIJK ONGEVAL BRAAT NEEMT HET ER EEN WEEKJE VAN v df.i*©Li:!e en medewerkers wensenu gelukkige feestdagen spoedig 1977 ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 'ADVERTF.STIE' provincie Verdediger vraagt om vrijspraak MIDDELBURG - De officier van justitie bij de rechtbank in Middelburg, mr. A. P. Besier, heeft vrijdag tegen de 29-jarige Vlissinger H. M„ die op 5 no vember op het Bellamypark na een café-ruzie zijn plaatsgenoot W. j. Cyvat f26) met een stiletto dodelijk verwondde, drie jaar gevangenis met aftrek van voorarrest geëist De officier trok de tenlastelegging van doodslag in. Mr. Besier achtte niet be wezen dat M. de opzet had gehad om Cijvat van het leven te beroven, maar achtte zware mishandeling bewezen. Tegen de achtergrond dat het slachtof fer ook schuld had aan de ruzie be paalde mr. Besïer zijn eis op drie jaar. Officier eist geldboetes voor inzetten honden tegen politie MIDDELBURG - Wegens hol inzetten van honden tegen de politie zijn vrij dag in hoger beroep voor dc Middel burgse rechtbank twee boetes van «5 gulden geëist tegen de in Sas van Gent wonende café-houder J. P. J. De man was zelf in hoger beroep gegaan. J. werd ervan beschuldigd honden tegen de politie te hebben opgezet. De beesten besprongen bij eer. nachtelijk bezoek van de politie één van de agenten Op de aandrang om de honden weg Ie nemen gaf hij aanvankelijk geen gevolg Pas toen de aangevallen agent een pistool trok. haalde de vrouw van J de honden weg De politie was op J. 's eigen verzoek naar diens café gekomen. De caféhouder had de politie gebeld in vérband mei een mishandelde vrouw die bij hem onder dak had gevraagd. Na hel telefoontje duurde het echter enkele uren voor de politie kwam. Door deze omstandigheden ontving J. de politie op weinig prettige wijze Dit leidde tot. enige woordenwisseling, waarbij agent J J. B. werd aangevallen door twee herdershonden. Volgens de agent, waren de honden door hun baas opgezet. J. zelf ontkende dat. Zijn verhaal werd nog eens bevestigd door twee getuigen Zij hielden het erop dat de honden op de agenl waren afgekomen omdat deze er- bang van was De betrokken agent had eerder zelf al naar voren gebracht dat hij bang was van bonden. Officier van justitie mr. Th. Lebret hield het. erop dat J. de honden had opgezet en bovendien ook niet tijdig terughaal de. Hij eiste daarom twee boetes van 75 gulden. J. s advocaat, mr Braat achtte dit niet bewezen en vroeg vrijspraak De rechtbank doet woensdag 29 december uitspraak EIS VAN ACHT MAANDEN VOOR BEZIT HASJ MIDDELBURG - Voor dc rechtbank in Middelburg is vrijdag voor bezit van hasj 8 maanden gevangenis onvoor waardelijk geëist. Deze eis werd uitge sproken tegen de Engelsman C. B., die op 10 november in Zierikzee werd aan gehouden met 6 kilo hasj. Officier van justit ie mr Th. Lebret eiste deze zware straf omdat hij dit geval zag als een onderdeel van de internationale smokkel in drugs. De hasj werd aange troffen aan boord van de coaster waar mee C. zich in Zierikzee bevond. De man ontkende op de zitting van de rechtbank dat hij betrokken zou zijn bij georganiseerde drugsmokkel Het zou meereen incidentele zaak zi,n om wat te verdienen Zijn raadsman, mr. J. Lig;hart noemde C ..maar een klein sdc-rijc m het grote geheel."' De man zou er min of meei in gerold zijn Hij benadrukte da', de rol van zijn cliënt beslist niet overschat moest, worden en vroeg een aanzienlijk lagere straf dan de officier geëist had De rechtbank doet woensdag 29 decem ber uitspraak. De advocaat van m„ mr. C. H. Molenaar achtte zowel doodslag als mishandeling onbewezen. De raadsman stond op het standpunt dat M. geen enkele opzet had gehad om Cyvat te treffen. Hij vond daarentegen dat er sprake was van noodweer en vroeg onmiddellijke vrij spraak De rechtbank legde dit verzoek naast zich neer. De ruzie tussen Cyvat en M.. dieendigde in de fatale steekpartij op het Bellamy park. begon in cafe 'La Moustache' Ach ter de Kerk. in Vlissingen Daar kregen de twee ruzie over de mu ziek die werd gedraaid Cyvat liet zich grievend uit over de muziek die op ver zoek van M. werd gedraaid, waarop deze Cyvat een klap gal Cyvat sloeg onmid dellijk terug. De ruzie liep zo hoog op dat beiden een wapen trokken. M. haalde een stiletto te voorschijn en Cyvat voorzag zich van een biljartkeu Daarmee kwamen ze buiten hel cafe terecht, waarna de strijd zich naar het Bellamypark verplaatste. Daar stak M in reactie op een klap van Cyvat met de stiletto Hij raakte Cyvat recht m hel liart M haastte zich terug naar het. cafe en Cyvat sleepte zich ern stig bloedend naar het vlakbij gelegen politiebureau. Dc verwondingen waren zo erg dat hij later op de avond o verleeg. Op de zitting van de rechtbank wees- president mr. Van Empel er al direct op dal M. Cyvat zou hebben aangevallen. M. wees dit af: „Hij viel mij aan, ik had het mes om mij te verdedigen," ver weerde hij zich. In zijn laatste woord aan het slot van de zaak herhaalde hij dat: „Het was niet mijn bedoeling om te doden, alleen om al te schrikken," al- Ofiïcier mr. Besïer vond duidelijk bewe zen dat M zich als aanvaller gedragen had. Hij constateerde dat M. Cyvat met zijn stiletto het cal'é uit had gedreven en achter Cyvat aan was gegaan. Tegenover de ontkenning van M dol hij geen bedoeling had om Cyvat te doden, stelde de officier dat hij zeer goed op de hoogte moet zijn geweest van de ernst van de zaak ..Cyvat komt niet meer te rug. Ik heb 'm te pakken gehad." zou M bij terugkomst in het café hebben ge zegd. Stiletto Volgens de officier zal M. geen directe opzet hebben gehad C.vval te doden, maar kon hem anders dan ernstige mishandeling ten laste w orden gelegd. „Als je een stiletto in iemands lichaam priemt is er een grote kans dat die het leven laat." aldus m r. Besier. De officier vond verder dat M. zich door hel bezit van een stiletto- deze droeg hij al enkele weken in zijn schoen bij zich - niet op noodweer kon beroepen Voorde verdediging dat hij zich bedreigd voel de. zag mr Besier geen enkele grond. Uiteindelijk kwam de officier tot zijn strafmaat- Mr. Besier zei een genuan ceerde benadering voor te staan. Met de wat hij noemde - „houding van het slachtofler die heeft meegespeeld in het geheel" - kwam hij tot. zijn eis van 3 jaar De advocaat van M mr. Molenaar be gon zijn pleidooi met het uitspreken van medeleven aan het adres van de nabes taanden van Cyvat. Hij stelde dat de tragische afloop van de steekpartij zijn cliënt diep had geraakt. M was aanvan kelijk niet op de hoogte van de ernstige gevolgen. Hij hoorde pas later dat. hij Cyvat dodelijk had verwond. Toen de poli Me hem op de hoogte stelde wilde hij dal aanvankelijk niet geloven In zijn pleidooi zette mr. Molenaar vraagtekens bij een aantal getuigen verklaringen die er op wezen dat M Cy vat had aangevallen. Volgens de advo caat 'klopte dat helemaal niet'. „Ze denken dat ze meer gezien hebben dan ze werkelijk gezien hebben.' aldus mr Molenaar In het mes Mr. Molenaar zag de toedracht van de fatale steekpartij anders. Volgens hem had C'vvat al herhaaldelijk met een bil jartkeu geslagen. Op het Bellamypark zou M. een nieuwe slag met zijn ene arm afgeslagen hebben om vervolgens met de andere arm blindelings zijn stiletto vooruit te steken. Cyvat zou toen \ol- gens mr. Molenaar 'als liet ware in het nies gelopen zijn'. Naar de mening van de advocaat had M geen enkele aanleiding om Cyvat t e ste ken en hanteerde hij het. wapen slechts om zich te verdedigen. Volgens mr. Mo lenaarhad M. alle reden zich doorCyvat - die als vechtersbaas bekend stond - bedreigd te voelen. Het gebruik van de stiletto verklaarde hij zo als noodweer. Op deze gronden meende mr. Molenaar dat M. met schuldig was aan doodslag ol ernstige mishandeling en vrijspraak moest volgen. Hij vroeg onmiddellijke vrijspraak omdat de gevangenis zijn cliënt - naar hij zei - „erg zwaar valt". Rechtbankpresident mr P van Empel zag echter geen aanleiding hier op in te gaan. De rechtbank doet woensdag 29 decem ber uitspraak. '90 JAAR DRINKWATER' TOT 28 JANUARI TE BEZICHTIGEN VLISSINGEN - Wethouder G. J. Adan van Vlissingen licel't vrijdagavond on der grote belangstelling de tentoon stelling '90 jaar drinkwater' in de Selieldeslad geopend. De expositie wordt gehouden ter gelegenheid van het feit dat 90 jaar geleden de N.V. Vlis- singsche du in waterleidingmaat schappij werd opgericht en dat 40 jaar geleden de N.V. Waterleiding- Maatschappij 'Midden-Zeeland' werd gesticht. De tentoonstelling is vanai vandaag - zaterdag - te bezichtigen tot 28 januari van het volgend jaar in de voormalige Sint Jacobsschool aan de Breestraat. De wethouder onderstreepte in zijn openingswoord de functie van de WMZ in 'onze gemeenschap' Na een kort his torisch overzicht. zei hij dat het voor de WMZ onontkoombaar is om jaarlijks de tarieven te moeten verhogen gezien hel feit dat steeds weer naar andere verbin dingspunten moet. worden gezocht. Overigens zei wethouder Adan een be drag van 91 cent per kubieke meter wa ter niet veel te vinden, „vooral als je be seft dat daarmee - over drinken wordt niet gesproken - van alles wordt ge daan". Waarnemend-directeur J. L. van Sloten van de WMZ, had daarvoor al in herin nering gebracht, dat deze tentoonstel ling de vierde m een serie betreft. In mei 1973 begon men met de expositie in Goes, waar toen het 60-jarig bestaan werd herdacht, hetzelfde jaar was men in Tliolen (50 jaari; in 1975 werd ter her denking van hel 45-jarig bestaan van de regeling van liet drinkwater op Schouwen-Duiveland een tentoonstel ling gehouden m Zierikzee De laatste tentoonstelling trok - mede door de drukke zomermaanden - de meeste be zoekers. namelijk 60.000 De heer Van Sloten haalde bovendien enkele citaten aan uit een boekje van de heer G. van Diesen uit 1880. ingenieur bij de toe nmalige waterstaat De lieer Van Diesen vergeleek destijds de mogelijkheden van de duinwaterwinning (Oranjezon en Koudekerkei. t maken van regenbakken ihavens van Vlissingenen rekende de waterbehoefte uit voor de scheepvaart, locomotieven en bevolking. Vervolgens drukte de heer Adan op een knopwaardooreenapparaaldatwaterin beweging houdt in werking trad en waarmee de opening een feit was. De tentoonstelling behandelt in vogel- paratuur voorgesteld hoe de zuivei door filters geschiedt. Zef dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. ELEKTRICIEN NAM DUIZENDEN GULDENS WEG BIJ WERKGEVER MOERMAN Walstr. 94 - Vlissinger vlucht het verleden en heden in dedrin- ook tv-video-apparatuur aanwezig, die kwatervoorziening. alles aan de hand aan de hand van tekenfilms oorlich- van loto s en prenten overzichtelijk uit- ting geeft over liet drinkwater in hel al- gestald op panelen Daarnaast wordt gemeen, de verontreiniging van het wa door middel van zeer kleinschalige ap- (er waarschuwt tegen knoeien met wa- ne ter en gas en tv-'spots geeft, van 'wees is wijs met water'. Zaak mishandeling Goes aangehouden voor gerechtshof DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de zaak tegen .1.1). uit Goes inzake mishandeling van diens neef aange houden. Dit omdat de procureur- generaal getuigen a charge wil opp- roepen omdat de verdedigster van D. drie getuigen a décharge had meege bracht. D. werd door de.politierechter te Mid delburg veroordeeld tot een week ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een boete van 75 gulden wegens het mishandelen van een neef en ging tegen dit vonnis in hoger beroep. Volgens D. hadden enkele neven over hem en zijn vrouw lelijke verhalen ver teld. Toen hij hen daarna op een par keerterrein ontmoette wilde hij hierover pralen. Dit gesprek liep echter uit op een vecht partij waarbij zijn neef verwondingen opliep In feite zou het ook nog de ver keerde neef zijn geweest die de klappen kreeg. Volgens D. was hij tijdens de vechtpartij op de neef gevallen doch had hij hem niet mishandeld. Hoewel hij dus ontkende te hebben mishandeld zou hij bij de politie gezegd hebben. Als ze de aanklacht niet intrekken, dan sla ik ze een andeie keer op hun donder Verdachte kon zich met herinneren zoiets gezegd te hebben of het zou dooi de zenuwen moeten zijn geweest. Gerechtshof bevestigt vonnis voor besturen auto onder invloed 10EN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft het vonnis van de politierechter te Middelburg bevestigd, waarbij de 47-jarige H. B. uit Hontenisse werd veroordeeld tot twee weken gevange nisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs, wegens hesturen van een auto terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Verdachte was in Hulst aangetroffen, nadat hij een aanrijding had veroor zaakt De bloedproef die volgde wees een alcoholpromillage aan van 2.18. Ook a! veronderstelde de procureur- generaal. dat verdachte wel tegen een biertje kan vond hij een dergelijk alco- holpromillage voor het beturen van een auto te hoog en eiste hij bevestiging van het vonnis. Het hof heeft, dienovereen komstig uitspraak gedaan. BETROKKENE VOELDE ZICH ONDERBETAALD MIDDELBURG-Meer dan een jaar kon hij rustig zijn gang gaan. De financièle controle bij het bedrijT was zo gering dat elektricien P. IV. S. uit Zierikzee bij zijn baas ongemerkt vele duizenden guldens achterover wist te drukken. Naast de inkomsten van reparaties was dat geld afkomstig van verkoop van televisies. Vrijdag stond S terecht voor de recht bank in Middelburg op beschuldiging van verduistering. Volgens de tenlas telegging had hij in de periode mei 1975-september 1976 uit een geldkistje dat hij voor reparaties onder zich had een bedrag van minstens 10.000 gulden achterover gedrukt. Uit verkoop van tweede hands tv's zou hij daarnaast 9500 gulden in eigen zak hebben. S. bleek al sinds negen jaar bij het be drijf in dienst Daar had hij een vrij zelf standige positie. Het ontbreken van bijna iedere financiële controle maakte het hem mogelijk om in mei '75 met de verduisteringspraktijken te beginnen. Een motief van S. om geld weg te nemen was gelegen in het feit dat hij zich on derbetaald voelde. Daarnaast zag de man met een grotere financiële armslag een tot dan toe onbe reikbare wereld voor zich open gaan. Volgens de officier was S. door het ver duisterde geld in staat geweest twee keer in korte tijd een reis naar Zweden te MIDDELBURG - Gs stellen de staten vergadering 4 februari - voor een Zeeuwse bibliotheekraad in te stellen. Dat vindt het college gewenst, nu wet telijk voorgeschreven is. dal er drie jarenplannen moeten worden opge steld voor het openbare bibliotheek werk. lokaal, provincicïaa! en lande lijk. Gs willen het Zeeuwse plan niet beperken tot de openbare bibliotheken, maar er ook de andere bibliotheken bij betrekken, zodat „een plan voor hel bi bliotheekwerk in zijn geheel opgesteld zou kunnen worden". Gs zien als taak het adviseren over het bibliotheekwerk, met als eerste op dracht de opstelling van een concept provinciaal bibliotheekpian voor Zee land. Het onderzoek dat daarvoor moet worden gedaan heeft betrekking op de samenstelling van de bevolking, de geo grafische spreiding, de onderlinge sa menhang en de aard van het biblio theekwerk de wenselijk- en mogelijkhe den van samenwerking tussen biblio theken onderling en met andere vopr-_ zieningen in de sociaal-culturele en in formatieve sfeer. Gs willen in de bibliotheekraad opne men: vijf leden van het provinciaal be stuur. itwee gs-leden, drie statenleden), dertien leden namens het bibliotheek werk. twee leden namens het sociaal- culturele en educatieve werk. met zes ambtelijke adviserende leden Omdat het landelijke plan pas in 1980 nodig is vinden gs dat de commissie ook een ad vies kan uitbrengen over een overbrug gingsplan. maken, stond er in zijn huis een elektro nisch orgel en ook een kleurentelevisie. Op de zitting ontkende S. dat hij vele duizenden guldens verduisterd zou hebben. In tegenspraak met zijn eerder afgelegde verklaringen, verklaarde hij nu dat het om niet meer dan enkele dui zenden gulden zou gaan. Officier van justitie, mr. A. P. Besier noemde deze nieuwe verklaringen ech ter 'puur ongeloofwaardig". „Het is te dwaas om los te lopen dat het nu plotse ling veel minder is. Deze verklaringen zijn gewoon uit de lucht gegrepen", be toogde hij. Door de gebrekkige finan ciële controle bij het bedrijf is de pre- ciese grootte van de bedragen echter nauwelijks na te gaan. Lucratief Mr. Besier eiste uiteindelijk een ge vangenisstraf van drie maanden. De suggestie van de reclassering om de zaak met een geldboete af te doen. achtte hij onaanvaardbaar. „Dat is niet op zijn plaaats. Dan zou het publiek denken dat geld verduisteren een lu cratieve zaak is", zo zei hij. De reclassering had de suggestie van alleen een geldboete gedaan omdat S. zich een nieuw beslaan moet opbou wen. Zijn werkgever waar hij het geld verduisterde heeft hem ontslag aange zegd. In deze situatie wil S. voor zich zelf gaan beginnen. De advokaat van S„ mr. J. Ligthart on derstreepte de suggestie van de reclas sering. In zijn pleidooi vroeg hij eveens om een voorwaardelijke gevangenis straf. De raadsman wees erop dat S. mogelijk nog een civiele vordering bo ven het hoofd hangt. De rechtbank doet uitspraak op woensdag 29 december. Jaarlijkse Zeeuwse fruitteeitdag in Kapelle KAPELLE - Vrijdag 7 januari wordt in Kapelle de jaarlijkse Zeeuwse fruit teeitdag gehouden. De organisatie be rust bij de NFO kring Zeeland, in sa menwerking met de drie gewestelijke standsorganisaties. Vrijdagmorgen wordt er in de hal van de veiling Kapelle tussen 9.00 en 12.30 uur een fraitteelt- mechanisatiebeurs gehouden. Vrij dagmiddag is er een vergadering in 'De Vroone', waar enkele inleidingen wor den gehouden. Ir. T. H. Edens behandelt het onderwerp 'welke appelrassen zijn financieel aantrekkelijk?' Dr. ir. H. J. van Oosten praat over 'ervaringen met virusvrij materiaal en kloenen'. Ir. P D: Goddrie houdt een inleiding met als thema 'nieuws uit het rassenonderzoek Agrarische studiedag in 'De Caisson' KAPELLE - De provinciale agrarische commissie in Zeeland organiseert dins dag 21 december in "De Caisson" in Ka pelle een studiedag. Het thema van die dag zijn boeren eikaars concurren ten?'. De studiedag begint om half dne. KNLC-voorailter. ir. D. Luteyn. zal 's middags een inleiding houden. Dinsda gavond is er een forumdiscussie. Daar zullen onder meer de grondprijzen aan de orde worden gesteld. En vijf jaar ontzegging van rijbevoegdheid Verschage op de WMZ- MIDDELBURG- Voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval is vrijdag voor de rechtbank in Middelburg tegen de23-jarige R. R. A. M. uit Axel 8 maan den onvoorwaardelijk en 5 jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid geëist. Officier van justitie mr. W. G. C. Mijns- sen eiste deze zware straf omdat hel voor M. al de tweede keer was dat hij onder invloed van de alcohol in een auto een dodelijk ongeluk veroorzaakte. M. veroorzaakte deze tweede dodelijke aanrijding terwijl de proeftijd van de eerste zaak nog liep Op 4 juli reed hij in Sas van Gent met een snelheid van naar schatting 115 ki lometer op een smalle polderw eg twee fietsers aan Eén fietser overleed aan de gevolgen van de aanrijding, de andere werd ernstig gewond M. zelf kwam er ook met zonder kleer scheuren af. Hij bolste uiteindelijk met zijn auto tegen een boom en raakte zelf ook gewond Daarbij kw am aan het licht i ADVERTENTIE i VERBAND OVERLIJDEN VROUW EN MISHANDELING NIET BEWEZEN GEACHT De boog kan niet altijd gespannen zijn. Daarom zijn we vanaf vrijdag 24 december (12 uur) een week gesloten. Natuurlijk bent u vanaf maandag 3 januari voor al uw bouw- en verbouwplannen weer een heel jaar lang van harte welkom. Braat Bouwstoffen N.V Industriestraat 13 Goes Telefoon: 01100-28520 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 9.00-17 00 u zaterdags van 9.00-13.00 uur, VRIJSPRAKEN IN ZAAK BRANDSTICHTING GOESE BAR MIDDEL BI Kt. - m- arrondissements rechtbank te Middelburg heelt de 15- jarigc J. Th. M. de Z. uit Biervliet voor zware mishandeling van de met het samenwonende mevrouw Clara de Moor (43) veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd dat De al gevangen zit. De vrouw- overleed enkele dagen later in het zie kenhuis te Oostburg. Bij de behande ling van de zaak. op 3 december j.l. was tegen De Z. twee jaar gevangenis geëist. De rechtbank die vrijdagmor gen uitspraak deed. kon echter het ver band lussen de mishandeling en het overlijden niet bewezen achten. Begin septei ach! De Z zijn hu: genote tijdens een twist m woede met een bezemsteel ernstig letsel toe. Het slachtoffer liep hersenletsel op. enkele gebroken ribben en een gebioken pols De vrouw stelde zich niet onder dok tersbehandeling. Enkele dagen later viel ze bewusteloos tegen een deurpost. Weer enkele dagen later overleed ze Bij de behandeling van de zaak noemde de officier van justitie het verband tussen de mishandeling en 't overlijden 'zon neklaar' De rechtbank moesi vrijdagmorgen de 31-jarigeL M v uu Goes ende 25-jarige F. M F uit Maastricht vrijspreken van medeplichtigheid aan brandstichting in de Goese bar 'ToreadorTegen V. was acht maanden gevangenisstraf geëist, tegen F. zeven maanden. De preciese toedracht van de brand stichting. in cle nacht van 19 op 20 juli. is nooit geheel boven water gekomen. F. en V. werden er wel vai dacht betrokken te zijn ge weest bii de voorbereiding maar de brandstichting zeif kon hen niet ten laste worden gelegd. De hootddader. zo werd bij de behande ling van de zaak door de officier van jus- titie onthuld, is buiten schot gebleven De rechtbank moest de Goesenaaren de jongeman uit Maastricht bij gebrek aan bewijs vrijspreken. De jonge Temeuzenaar J. I.. d. M. werd oor hel bezit van licroine en een aantal diefstallen veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd die hij als is ingesloten. Tegen de jongeman was tien maanden geëist, waarvan vier voorwaardelijk. Heroine-yerslaving bracht hem op het criminele pad. Toen hij op 8 september bij Valkenisse werd aangehouden was hij in het bezit van anderhalve gram heroine. Die dag had hij in het opvan gcentrum 'Sjaloom' in Goes, waar hij een onderkomen had gevonden, een geldkistje met bijna 1700 gestolen. Coniorm de eis is de jonge Roosendaler W. J. V veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk. Hij had verschillende dief stallen gepleegd onder meer in een boerderij in Rilland, waar hij op 22 au gustus werd betrapt. Vertier opereerde ffij in Yerseke. Krabbendijke en WoensdrechL Voor het veroorzaken van een verkeer songeval na teveel alcoholgebruik is de 19-jarige E. de M. uit Clingc vrijdag veroordeeld tol drie weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 6 juni had De M. twee voetgangers aangereden, van wie er een erstig werd gewond. Bij De M. werd een bloedalcoholpromillage ge constateerd van 2,10. ling van de zaak weken gevangen jaar niet rijden. Bij cle behande- s tegen De M. vier dat de jongeman onder invloed achter het stuur had gezeten Een bloedproef wees een promillage van 1.95 aan. De jeugdige automobilist bleek afkom stig van de kermis in Westdorpe. waar hij overvloedig aan de drank was ge weest. Een nader onderzoek naar de achtereronden van M. wees uit dat het voor de jongeman gewoonte was om hoeveelheden van 20 glazen bier te drinken om vervolgens nog in een auto te rijden. Het psychiatrisch rapport dat over M. was opgemaakt kon pas na veel moeite tot stand komen. Aanvankelijk wenste hij daar met aan mee te werken. „Elke bemoeienis ziet hij als een bedreiging", •constateerde waarnemend- rechtbankpresident mr. W. F. van So- lïnge. Gezien het standpunt dat M. over zijn eigen gedragingen innam, zag mr Van Solinge de zaak somber in. M. voelde zich zelf eigenlijk niet zozeer schuldig aan de dood van de fietser en had bij het onderzoek onder meer aangevoerd dat het slachtoffer ook alcohol gebruikt moet hebben. Officier mr. Mtjnssen wilde het afschui ven van de schuld M niet extra zwaar aanrekenen. Hij zag dit als een gevolg van Ms persoonlijkheid. Overigens achtte luj de jongeman volledig toere keningsvatbaar. Mr. Mijnssen achtte M. dan ook volledig schuldig aan het onge- Gevaar op de weg De officier noemde de jongeman "een gevaar op de weg' en zo 'een gevaar voor de mens'. Tegen deze achtergrond en hel feit dat er sprake was van een herhaling achtte hij een forse straf no dig en kwam hij lot de 8 maanden ge vangenisstraf en 5 jaar ontzegging. De raadsman van M.. mr. E. N. U. H. de Rechter, achtte deze eis te zwaar. Hij bepleitte een gedeeltelijk voorwaarde lijke gevangenisstraf en ook een gedeel telijk voorwaardelijke ontzegging. Daarnaast vroeg mr. De Rechter ook te ruggave van M.'s auto. Deze was na het ongeval in beslag genomen. De rechtbank doel doensdag 29 decern- ,- bcr uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7