Noord-Beveland moet 7 min betalen voor schoon water Recreatiedruk strand zuidwest kust van W alcheren nu al te hoog SCHIPPERSORGANISATIE BOYCOT AUG DE MEYER bi ileveld GLADHEID VEROORZAAKT TAL VAN ONGEVALLEN PZC/P Toerbeurt Noord-Zuid: „Franse schepen buiten de beurs om bevracht PROGRAMMA VAN 14 NIEUWE WERKEN almanak Ernstig gewonde bij De Banjaard ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 provincie Foto: de rioolzuivering te Kortgene. die in 1977 na een uitbreiding volop in be dnjJ moet komen. (Foto PZCi. HEFFING ZAL HOOG WORDEN KORTGENE - Voor de bestrijding van de vervuiling van het oppervlaktewa ter moet het waterschap 'Noord- Beveland' in de toekomst meer dan ze ven miljoen gulden uittrekken. De lieefïng volgens de wet verontreiniging oppervlaktewateren (wvo) zal daar door tot fikse hoogten moeten stijgen Dit blijkt uit het 'plan tot bestrijding van de waterverontreiniging' van hel waterschap. In het plan zijn de noodza kelijke nieuwe werken en de daaraan verbonden uitgaven voor de komende jaren neergelegd. Voor de ruim zeven miljoen gulden kun nen tot medio 1985 ongeveer 14 nieuwe werken worden uitgevoerd Op het pro gramma staan onder andere de uitbrei ding van de zuiveringsinstallatie te Kortgene, de bouw van een nieuwe zui veringsinstallatie nabij Wissenkerke, de aansluiting van verschillende kampeer terreinen op de zuiveringen en de aanleg van een reeks nieuwe persleidingen vooi het transport van het afvalwater naar de vier zuiveringsinstallaties die er uitein delijk op Noord-Beveland moeten ko men te staan:- bij Kortgene. Colijns- plaat. Wissenkerke en Kamperland In het zuiveringsrapport van het water schap wordt ingegaan op de voorge schiedenis van de wel verontreiniging oppervlaktewateren en het opdragen van de uitvoering van de wet aan de 9 Zeeuwse waterschappen. Ook wordt de taakverdeling tussen het waterschap en de gemeenten weergegeven. Herinnerd wordt aan het zuiveringsplan. dat het waterschap samen met de gemeenten Kortgene en Wissenkerke in 1974 door het ingenieursbureau Witteveen en Bos heeft laten opstellen. Een aantal uit gangspunten uit dat rapport is in het nieuwe plan opgenomen. Het water schap meldt dat inmiddels van de ge meenten de bestaande zuiveringen Colijnsplaat, Kortgene, Wissenkerke en twee in Kamperland) ln beheer zijn overgenomen. Het rapport bevat een grondige schets van de bestaande waterstaatkundige toestand in en om Noord-Beveland. met onder meer de lozingspunten op het Veerse Meer en de Oosterschelde. De i ADVERTENTIE/ RESTO - VROUWENPOLDER tel. (011891 JilÜO, b.g.g. 1965 Reserveringen diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil wijze van afwatering wordt door het wa terschap. mede gelet op de voltooiing van de ruilverkaveling Noord-Beveland, als een vaststaand gegeven. Bij de op somming van de kwaliteit van het op pervlaktewater worden aan de hand van de onderzoekingen van 7 monsterpun ten. de resultaten vermeld. Uitvoerig wordt de toestand van de gemeentelijke Westkapelle wacht op Noorse kerstboom WESTKAPELLE - Hel gemeente bestuur van Westkapelle wacht op de Noorse kerstboom, die ook dit jaar weer op de markt moet worden geplaatst. De boom had en donder dag moeten zijn, maar hij is er nog steeds niet. In 1944 landde een groot aantal Noorse commando's in Westkapelle en na de oorlog werd een commando-club opgericht, die wel eens in W.estkapeile is geweest en die er een traditie van gemaakt heeft elk jaar een Noorse kerstboom af te ge ven met een schip, dat tegen kerst- mis in Vlissingen arriveert. De lichten in de boom zullen, als alles goed gaat. dit jaarontstoken worden door de eerste secretaris van de Noorse ambassade, de heer Moe. Dat gebeurt dinsdag 21 december om vijl uur Het Westkappelse Dameskoor zal bij die gelegenheid enkele liede ren ten gehore brengen. ZEEUWSE Verwachting In Westkappel - zo vernemen wij uit deze wakkere gemeente - begint zich de laatste dagen van de plaatselijke bestuurden u*eer enige onrust mees ter te maken 't Is elk jaar hetzelfde. Tegen kerst verwacht men daar een uit Noorwegen, per scliip aj'gezon- den, kerstboom - een attentie van een Noorse commando-club. die een rela tie heeft met. de op Westlcappel ge lande commando's in de oorlog ..Verwacht wordt in Noorwegen, dat de boot op tijd op de rede van Vlis singen zal zijn", zo schnj/l men uil Westkapelle. „Dit levert ieder jaar opnieuw spanningen op. wanneer er sprake is van mist of storm Soms komt de boot pas een dag voor kerst langs. Hel gemeentebestuur hoopt nu maar dat de boom spoedig komt. want volgens de planning zou het schip op 16 december de rede van Vlissingen passeren, maar tot op he den is er nog niets vernomen Wij leven in deze dagen hartelijk met het gemeentebestuur van Westka pelle mee. 'I Is een aardig gebaar-die boom uit Noorwegen. Maar 't is niet aardig om de harten van de bestuurders daar zó lang na Sinterklaas nog vol verwachting te laten kloppen. KVP Zeeland wil Westerterp op verkiesbare plaats VLISSINGEN - Het kringbestuur van de KVP in Zeeland heeft een dringend verzoek gericht aan de KVP- kringbesturen in Noord-Brabant, mi nister drs Tj E Westerterp, thans mi nister van verkeer en waterstaat, kan didaat te stellen op een verkiesbare plaats voor de tweede kamerverkiezin gen van 25 mei van het volgend jaar. De heer Westerterp komt, zoals bekend niet op een verkiesbare plaats voor op de landelijke lijst die het partijbestuur van de KVP samenstelde. Voorlichting over Zeeuwse ziekenhuissituatie GOES - Hel college ziekenhuisvoorzie ningen ziekenhuiscommissie heelt vrijdagmiddag aan vertegenwoordi gers van de Zeeuwse ziekenhuizen voorlichting verstrekt over het onder zoek van de Zeeuwse ziekenhuissitua tie. dat ter advisering van de staatsse cretaris van volksgezondheid wordt verricht. Het onderzoek heeft vooral betrekking op de Zeeuws-VIaamse situatie, maar op verzoek van de staatssecretaris wordt het hele Zeeuwse verzorgingsgebied onder de loep genomen. Het onderzoek moet een advies aan de staatssecretaris opleve ren over de rond 1990 gewenste plaats, omvang en functie van de ziekenhuis voorzieningen in Zeeland. Het is de bedoeling dat een begelei dingscommissie wordt gevormd met vertegenwoordigers van het college zie kenhuisvoorzieningen. van de Zeeuwse ziekenhuizen en van de specialisten. Het college denkt een jaar nodig te heb ben om zijn advies rond te krijgen Het hootd van de afdeling plannenont- wikkeling van het ministerie, de heer Van Leeuwen was vrijdag naar Goes ge komen om voorlichting te geven over het onderzoek. Hij kreeg van de vel schillende ziekenhuisverlegenwoordi- gers de toezegging dat ze aan het onder zoek mee zullen werken. Wel vroegen sommigen zich af of het wel verstandig asZeeuwsch-Vlaanöeren als een eenheid met Zeeland te beschouwen op net ge bied van de ziekenhuisvoorzieningen. Gewezen werd daarbij op mogelijkhe den in Belgiè. De heer Van Leuven vond het echter verstandig om algemeen t.e beginnen. Eventueel kan in het verloop van het onderzoek het accent nog op Zeeuwsch-Vlaanderen worden gelegd. rioleringen, de huidige vervuiling, de zuiverings-technische werken en de lo zingspunten aangegeven. Daarbij zijn ook de huizen- en kampeerterreinen be trokken. Volgens het waterschap kun nen voorhands circa 300 huizen niet op een gemeentelijke riolering worden aangesloten, in hoofdzaak percelen bui ten de kernen Het waterschap rekent met een inwonertal van 5920 en 8010 vervuilingseenheden van recreatie in 1975. Voor 1930 is de voorspelling: 6560 inwoners en 15620 recreatieve vervui lingseenheden en voor 1990 een totaal van 7595 inwoners en 16270 vervmhngs- eenheden van recreatie. Verwacht wordt dat de vervuilende bijdrage van de recreatie na 1990 nagenoeg gelijk za) blijven Opgemerktwordtdatde vervui- lingswaarde van het agrarisch afvalwa ter dat wordt geloosd op het oppervlak tewater of de riolering, moeilijk te bere ken is. Kwaliteit In het zuiveringsplan wordt uitvoerig aandacht besteed aan het doel van de sanering van de waterkwaliteit en het beheer van de oppervlaktewateren. Ook worden de uitgangspunten voor het vergunningenbeleid aangeduid. In het onderdeel bestrijdingsplan wor den de verschillende mogelijkheden voor de zuiveringstechnische werken afgewogen Voor hei westelijke deel van Noord-Beveland is gekozen voor een nieuwe installatie tussen Wissenkerke en Kamperland, met een verwerkings capaciteit van ongeveer 13000 vervui lingseenheden (ook wel: inwoner- equivalenten). Op deze installatie wor den zowel woonkernen als recreatieob jecten aangesloten. De kern Katszal op de nieuwe installatie te Colijnsplaat worden aangesloten Enkele kampeer terreinen die nu nog over een eigen zui- veringsbeschikken. zullen te zijner tijd ook op de grote zuiveringsinstallaties worden aangesloten. Het waterschap heeft het volgende schema opgesteld, met de rangorde van uitvoering; - uitbreiding zuivering Kortgene. waar momenteel al aan gewerkt wordt en die in 1977 gereed moet zijn: kosten na aftrek van subsidie 285000,-. - aansluiting van hel kampeerterrein van de NCC in 1977 op de installatie Kortgene: kosten 100.000 ten laste van derden. - bouw van het eerste deel van een nieuwe zuivering te Wissenkerke in 1977/1978, met aansluiting van Wis senkerke. Kamperland en het kam peerterrein Molenhoek: kosten ƒ3.015.000.-. - aanleg persleidingen voor de aanslui ting op de installatie te Wissenkerke in 1977/1978: kosten 1724000.-. - uitbouw van de installatie Wissen kerke in 1978/1979 en aansluiting van de kampeerterreinen Anna Friso en Roompot en het zomerwomngenter- rem Banjaard: kosten 858000.-. - aansluiting van de kem Geersdijk en het terrein Schotsman-Rui terplaat in 1981 op de installatie Wissenkerke; kosten 215000.-. - aansluiting van de kem Kats op de installatie te Colijnsplaat in 1981/1982, eventueel eerder als het huizenplan Zuiclweg wordt aange legd. kosten 520000.- - oplossen van verschillende proble men van geringere aard in de periode 1982,1985. onder andere aansluiting van de buurtschap Stroodorp; kosten geschat op 500000.-. Het waterschap behandelt het zuive- .ringsplan in een vergadering op 23 de cember 1977, om 19.30 uur in hotel de Korenbeurs te Kortgene. Vereniging Havenbelangen stuurt telex aan Van Huiten TERNEUZEN- Toerbeurt Noord-Zuid, een vereniging van binnenvaartschip pers, heeft een achtdaagse boycot inge steld tegen het scheepvaartkantoor Aug. de Meyer BV uit Terneuzen. De vereniging weet zieli gesteund door de Gentse en Antwerpse collega's, die eveneens de bevrachter zullen boycot ten. De boycot werd volgens een woordvoerder van Toerboert, de heer G. Veuger van het hoofdkantoor in Rot terdam, ingesteld, omdat Aug. de Meyer achter de beurs om twee Franse binnenvaartschepen zou hebben be vracht. De bij Toerbeurt aangesloten schippers zullen tijdens de boycot geen vracht meer vervoeren voor Aug. de Meyer. De heer Veuger. vice-voorzitter van Toerbeurt- ..Aug. de Meyer heeft zonder bekendmaking op de beurs twee Franse s nippers van vraent voorzien, die van Vlissingen naai- Lens (Frankrijk) moest worden vervoerd. Deze gang van zaken is ten nadele van de schippers.' Direct na het bekend worden van deze affaire, donderdag 16 december, trachtte een aantal woedende schippers de beide Franse schippers te overreden de overeenkomst met Aug. de Meyer te verbreken. Deze discussie werd volgens een woordvoerder van Toerbeurt Ter- neuzen later in de middag verplaatst naar het kantoor van Aug. de Meyer, waar door politie-op treden een eind werd gemaakt aan deze verhitte discus sie. De heer Veuger legt uit dat de normale gang van zaken is dal. een bevracmer zijn wensen meedeelt aan Toerbeurt. Deze worden dan op de beurs in Terneu zen kenbaar gemaakt zodat de schip pers kunnen in gaan op de vracht. „Als Aug de Meyer volgens de regels had ge handeld was er geen enkel probleem geweest. In feite verbaast het ons een beetje omdat we nog nooit moeilijkhe den hebben gehad met deze firma," al dus de heer Veuger. In deze zaak speelt volgens de vice- voorzitter nog een tweede aspect mee. namelijk dat de vracht in eerste instan tie door het bevrachtingskantoor Bou- man zou worden afgehandeld. „Als twee bevrachters elkaar vliegen lopen af te vangen laat me dat koud. maar het moet met over de ruggen van de schippers gaan." benadrukt hij. Vandaar ook deze. naar zijn mening, zware 'straf voor Aug. de Meyer BV „We moeten deze vereniging op basis van vrijwilligheid bij elkaar houden. Door dergelijk zware straffen proberen we het in stand te houden,". Concurrentie De Vereniging Havenbelangen Terneu zen heelt inmiddels per telex (vrijdag middag) staatssecretaris Van Huiten van verkeer en waterstaatop de hoogte gesteld van de gang van zaken. In dit telexbericht worden verder de achter gronden belicht welke in deze affaire, volgens de Vereniging, van belang zijn. „Een vrachten-onderzoek tussen Gent en Terneuzen in de bevrachtingen naar Frankrijk geeft aan dat de prijzen voor zwaar goed gemiddeld 18,24 procent duurder zijn en voor licht goed gemid deld 32.57 procent. Bij de vergelijkingen is uitgegaan van de op dit moment geld ende tarieven in Gent, dat wil zeggen de bodemtarieven verhoogd met tien pro cent," aldus het telexbericht. „Het ef fect van de feitelijke verhoging van de (ADVERTENTIE) Vandaag ontvangt iedere koper een leuke PROMENADEATTENTIE Member ol the International Brixon Corporation Lange Delft 19 - Middelburg - tel. 01180-13481 Belgische tarieven per 1 oktober is door de verhoging van Toerbeurt Noord-Zuid van 1 december volledig achterhaald. De Zeeuws-VIaamse problemen zijn eerder nog vergroot." benadrukt de ver eniging in de telex naar de staatssecre taris. Men stelt verder dat. hoewel de leden van de Vereniging Havenbelangen Ter neuzen hun vrijwillige medewerking aan het systeem van Toerbeurt hebben gegeven, nu na veertien maanden de concurrentie-verhoudlng is verslech terd en één lid (Aug. de Meyer) zich ge noodzaakt heeft gezien buiten Toer beurt om twee vrachten naar Frankrijk te bevrachten- Op de suggestie van Toerbeurt om beide reizen te annuleren en daarna via Toerbeurt-regeling te bevrachten kon niet worden ingegaan vanwege de annu leringskosten, aldus het bencht. De heer Veuger denkt hier anders over „Aug. de Meyer heeft de zaak tegenover de Franse schippers met fair gespeeld. Zij verkeerden in de veronderstelling dat de opdracht al via Toerbeurt was verhandeld. Dat bleek toen ze verna men dat dit niet het geval was. Zij wil den de zaak teruggeven. Dit was echter niet mogelijk, omdat zij al een contract hadden getekend en geen contractbreuk wilden plegen," aldus de vice-voorzitter van Toerbeurt. De heer H. Francken van de afdeling be vrachting van Aug. de Meyer benadrukt dat de overeenkomst tussen beide par tijen, de bevrachter en de schippers, niet ongedaan gemaakt kon worden. „De wettelijke annuleringskosten zouden neerkomen op zo'n 2400 gulden. Het gaat om een principiële kwestie. Toer beurt tracht solidariteit af te dwingen door intimidatie, waai' wij niet voor zwichten. Theoretisch gezien hebben we een vrijheid van handelen maar de feite lijke vrijheid is er niet," aldus de heer Francken, die verder uitlegt dat het sys teem van Toerbeurt niet werkt. De heer Francken: „Ze hebben een sys teem ingevoerd en vrachten ingesteld, maar de werkgelegenheid komt in ge vaar. Je kuntof kiezen voor het systeem of je kunt buiten Toerbeurt om werken maar ook de bodemtarieven aanhou den. En dat is voor ons de enige moge lijkheid," aldus de heer Francken. Hij bevestigt dat Aug. de Meyer wordt geboycot. „We hebben vracht liggen voor Frankrijk maar er is geen moge lijkheid meer om het te verladen," zegt de heer Francken. In de telex van de Vereniging Havenbe langen Terneuzen wordt aangedrongen op een onderhoud met de staatssecre taris in verband met deze uitsluiting, de praktijken daaromheen en het risico van een verdere escalatie. VLISSINGEN - Op de Zeeuwse wegen hebben zich vrij dag, alS gevolg van de gladheid verschillende auto-onge vallen voorgedaan. Op de provinciale weg bij de Banj aard te Kamperland raakte vrijdagmiddag een autobes tuurster ernstig gewond toen haar auto in botsing raakte met een andere auto. Dit gebeurde toen een auto. bestuurd door de heer Van L uit Ouwerkerk op cle provinciale weg reed. atkomstig uit de richting Kortgene en in de slip raakte. De auto ge raakte hierdoor op de linjter weghelft en botste frontaal met de personenauto van mevrouw Van O. uit Kortgene. Mevrouw Van O brak hierbij haar knieschijf en werd naar een ziekenhuis te Goes vervoerd. De beide auto's werden vernield. Ook elders in Zeeland gebeurden verschillende ongeval len ten gevolge van de gladheid. Zo op rijksweg 58 tussen Arnemuiden en Nieuw- en Sint- Joosland. ter hoogte van kilometerpaal 51.7 een automobilist tegen de vangrail, nadat de auto in een slip was geraakt. De bestuurder. E. M. uit Vlissingen. reed komende uit de richting Goes naar Vlissingen. Door de botsing werd de linker voorzijde van de auto flink beschadigd en werd de vangrail over ongeveer 20 meter ontzet. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Verder geraakte in de buurtschap Spui. bij Axel, een auto in een slip. De auto kwam tot stilstand tegen een boom. Een en ander beperkte zich tot materiële schade. Bij Bruinisse, op de rijksweg bij de afslag Zijpe werd een auto flink beschadigd nadat deze was geslipt. De auto sloeg door slip over de kop. Ook hier beperkte alles zich tot materiële schade. Te Haamstede, ter hoogte van de Schelphoek, slipte een auto en raakte hierna in de sloot. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Deautowerd flink beschadigd. Verder werden twee personenauto's te Bruinisse lichtbe- schadlgd nadat een van de auto's in een slip was geraakt. Hierdoor raakte hij de andere auto, die in tegengestelde richting reed. PPD-RAPPORT 'STRAND- EN OEVERRECREATIE ZEELAND' „SCHOUWEN NIET VER VAN HET TOELAATBARE AF MIDDELBURG - De recreatiedruk op de stranden van de zuid-westkust van Walcheren is reeds tc hoog: het bezoek aan het trand van Schouwen- Duivcland ligt niet ver af van wat voor dit gebied ais toelaatbaar moet worden beschouwd. Dit is één van de conclusies van het rapport 'Strand- en oeverre creatie .Zeeland' dal de Provinciale Planologische Dienst vrijdag het licht deed zien. Deze nota. van de hand van drs. K. H. Thoenes. beval de laatste deelstudie van een uit vijf onderdelen bestaand onderzoekprogramma naar de recreatie in Zeeland. In deze laatste nota gaat het om de trek naar de be langrijkste Zeeuwse recreatiegebieden en hel bezoek aan de stranden, de oe vers van het Veerse Meer en de Braak- Tot de belangrijkste beleidsvragen be hoorde „In hoeverre en waar is druk op liet Zeeuwse kustgebied nog verder op te voeren en» of in hoeverre en waar is de staande opname-capaciteit reeds over schreden." Over deze vraag wordtin het rapport opgemerkt, dat een voorliet be leid hanteerbare objectieve maar voor dezecapaciteitniette gevenis. Bepalend daarvoor is de drukte, die men op liet. toe te laten aantal bezoekers, zo leest men in de nota., wordt, bij de beoorde ling van strandgebieden, nogal eens ge bruikt 1000 bezoekers per ha slrandge- bied op een 'normdag'. Daaronder ver slaat men 'de vijfde drukke dag van het jaar'. Men concludeert dan, dat indien men slechts de opvangcapaciteit van de stranden als criterium kiest, geen be zwaren bestaan tegen een verdere ont wikkeling van de openluchtrecreatie nabij hel strand van Noord-Beveeland, de noord-westkust van Walcheren en de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen. Een andere conclusie uit de nota is. dat in de achterliggende jaren aangelegde parkeerterreinen en toegangswegen mede door de met de verbeterende ont sluiting samenhangende toegenomen verkeersdrukte 'niet zelden recreatie gebieden in hun alternatieve waarde hebben aangetast'. Het hoofdstuk 'be leidsconclusies' uit de nota wordt over dit onderwerp als volgt afgesloten .In gevallen waar de bestaande capaciteit aan wegen en parkeerruimte on vol doende tegemoetkomtaanhetverkeers- aanbod neemt het verzet tegen uit breiding van de capaciteit der verkeers- voorzieningen de laatste jaren dan ook sterk toe," „De oplossing van het probleem van de overvolle wegen en' parkeerterreinen wordt steeds meer gezocht in maatrege len. die het autogebruik bij de recrea tieve verplaatsingen doen verminderen. Deze maatregelen beslaan uit het ver zuimen van faciliteiten voor recreanten, die lopend, per (bromifiets en met open baar vervoer naar het strand willen gaan en het minder aantrekkelijk ma ken van het gebruik van de auto. Hoe wel de concrete maatregelen per strandgebled dienen te worden bepaald, lijkt in het algemeen te kunnen worden gesteld, dal vooral van de verruiming van de fiets- en wandelvoorzieningen het meeste effect kan worden ver wacht." Laat De nota is gebaseerd op de uitslag van het onderzoek, dat onder recreanten werd uitgevoerd op twee zondagen in de zomer van 1971 (11 juli en 22 augustus). Als oorzaken voor het feit dat de publi catie van de gegevens zo laat komt noemt de nota onder meer het wel zeer arbeidsintensief gebleken karakter van de verwerking van het enquête formulier tot ponskaart. Het onderzoek op de eerste dag bestond tut een telling onder alle passanten van en naar de stranden en oevers van het Veerse Meer en de Braakman op alle toegangen tot deze gebieden van 9.00 tot 19.00 uur. een enqétering van de pas santen bij de toegangen en het vervaar digen van luchtfoto's van het kustge bied om gegevens te verkrijgen over de bezetting van de achter de kust gelegen kam peer terreinen. Het onderzoek op deze eerste dag was het meest uitge breid De kust en genoemde oevers trokken toen 199.000 mensen. Hiervan gingen er 179.000 naar de stranden, 12 000 naar de oever van het Veerse Meer en 8000 naar de oever van de Braakman. De stranden van Schouwen trokken op die dag 48.000 mensen, die van Walche ren 74.700, Zeeuwsch-Vlaanderen 47.600 en Noord-Beveland 8700. Uit de enquête ls gebleken, dat een be langrijk deel van de dagrecreanten aan zienlijke afstanden aflegt om de Zeeuwse stranden en oevers te bezoe ken. Veertig procent van hen komt van gebieden buiten Zeeland Belangrijkste herkomstgebieden zijn de de Belgische provincie OosLVlaanderen (11,4 pro cent) en West-Brabant (7.8 procent). Ook de provincies Zuid-Holland (5 pro cent) en de Belgische provincie Antwer pen (4.7 procent) hebben een niet ver waarlozen aandeel. Van cle inwoners van Zeeland zochten op 11 juli 197145.500 mensen het strand en genoemde oevers op. Hiervan gingen 34.500 mensen (11,2 procent van de be volking) naar het strand. Het aantal in Zeeland vertoevende verblijfsrecrean- ten dat op die dag kust en oevers op zicht was 121,000, Van hen trokken 117.500 mensen naar het strand. Twee gewonden bij ongeval te Kruiningen KRUININGEN - Bij een verkeersonge val, waarbij drie auto's betrokken wa ren, zijn donderdagavond te Kruinin gen twee personen gewond geraakt en overgebracht naar ziekenhuis 'De Bevelanden-Noord' te Goes. Het ongeluk gebeurde toen een auto, bestuurd door mevrouw M. van P.-W. uit Waarde op de burgemeester Elenbaas- straat reed en geen voorrang verleende aan een auto. bestuurd door de heer M. de R. uit Middelburg, die in de richting Goes op de rijksweg reed. Beide auto's kwamen in botsing. Op datzelfde mo ment werd echter de auto van de heer De R. ingehaald dooreen auto, bestuurd door de heer L, S. uit Hansweert, De auto van de heer S. botste op beide an dere voertuigen. Mevrouw M. van P.-W.. alsmede de bij haar in de auto aanwezige mevrouw J. C. van B.-N. uit Waarde, werden met ver wondingen naar het ziekenhuis ver voerd. De drie auto's liepen aanzienlijke schade op. JONGEMAN LICHT WINKELIER TE KAPELLE OP KAPELLE - Een 25 a 30-jarige jonge man heeft vrijdag in Kapelle een win kelier opgelicht door zich voor te doen als medewerker van een sanatorium. Hij bood ballpoints te koop aan vooriö cent per stuk met een strookje waarop staat ('Helpt U ook een ex-sanatorium patiënt?'. Daarnaast was het embleem van het Rode Kruis aangebracht. Volgens de politie is in Zeeland deze me thode nog niet eerder toegepast. In an dere provincies gebeurt dit echter wel vaker De groepscommandant van de rijkspolitie vraagt inlichtingen over de identiteit van de man (01102-1600). De ballpoints hadden een waarde van25 cent. MET KERST UIT? Een leuk avondtasje vindt u zeker in onze collectie ROOVERS LEER VLISSINGEN Lange Zelke 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2