SLABBEKOORN: HAVANNA VAN DE WILDE WILLEM II? zee PZC/s Mundo raamt vermogen Cruijff op 9 miljoen MBC bij viertallen nog aan de leiding Trainer Looyen: Toby kan goede eerste divisie speler worden 25 „Zoals mij lopen er duizend rond in Nederland; daarom moet ik het op mijn karakter halen" Twee gele kaarten door té groot enthousiasme Nielsson geeft PSV de voorkeur Loting voor schaatsstrijd GEEN VOETBAL ZEEUWSE CLUBS BRIDGE-PARENCOMPETITIE: DRONKERS-PARENT LEIDEN Kampioen rugby tegen Oemoemenoe ZATERDAG 18 DECtMBtR 1976 TILBURG - De laatste lichting van talentvolle, jonge Zeeuwse voetbal lers, die naar betaalde clubs zijn ver trokken, is zeker geen slechte ge weest. Hoewel de berichtgeving over O-elftallen maar uiterst summier is blijkt toch wel uit die schaarse be richten dat het voortreffelijk gaal met de aanstormende Zeeuwse ta lenten. Paul van der Hooft uit Terneuzen komt. bij PSV oged uit de verf, e.r- Vlissingen doelman Tonme van Be ne nnaam verricht in het C-elflal van het Bredase NAC geweldig goed werk en in Tilburg lieefl Toby Slab- bekoom uit Kloetinge bij Willem 11 zich een vaste plaats in het elftal van de betaalde jeugd verworven „Toby is een vaste keus als vrije ver dediger in het C-elftal", vertelt de Tilburgse trainer Leen Looyen „Hij is erg ambitieus en toont de wil om er iets van te maken. Hijhee.fi alles voor het voetbal over. Wanneer de ont wikkeling zich zo voortzet kan hij een goede eerste divisiespeler worden", meent Looyen. Het feit dat de Kloelingse voetballer wat negatief in de publiciteit is ge komen. schrijft de trainer van Willem II toe aan zijn enthousiasme en oner varenheid Slabbekoorn werd m zijn eerste competilieioedstrijd bij de be- taaldejeugd al voor vier wedstrijden geschorst. „Toby lieefl eigenlijk maar een nadeel. Hij is hier wat te laat gekomen", zegt Looyen. „Op achttien, negentienjarige leeftijd overstappen is eigenlijk net iets te laat." sport Toby Slabbekoorn. Als ik me niet voor honderd procent inzet kom (Door Peter de Jonge) TILBURG - De start van Tobias (Toby) Slabbekoorn in het be taald voetbal is niet bepaald geruisloos geweest. De uit Kloetinge afkomstige voetballer heeft in zijn eerste seizoen als speler van het C-elftal van Willem II uit Tilburg al twee gele kaarten ontvangen. De tuchtcommissie van de KNVB oordeelde bikkelhard. De 18- jarige Slabbekoorn kreeg voor zijn iets te kordate optreden als laatste man vier wedstrijden schorsing. Je zou dan ook de indruk Behaaglijk gevoel kunnen krijgen dat hij zo langzamerhand de 'Wilde Havanna' van Willem II aan het worden is. send mee op komt en het eigen stekkie verlaat. „Zeker als vrije verdediger spreekt dat erg. omdat je geen directe tegenstander hebt. Je voelt op den duur zeil" wel wanneer het kan. Het komt toch een beetje op de durf aan. Tegenwoordig doeikhetwel vaker, maar niet teveel. Je moet toch weten wanneer het goed is voor de ploeg", zegt Toby Slabbekoorn. mijn streven... laat ik het maar voorzich tig stellen. Wan t op di t momen t is er een goeie laa t- ste man by het eerste. Breuer, en als die blijft zie ik het niet zitten dat ik op de plaats van laatste man kom". Wat er daarna met hem gaat gebeuren is een open vraag. „Wanneer ik afge studeerd ben zou ik wel iets voor mezelf willen beginnen. Maar ik heb dan wel meer tijd om aan het voetballen te be steden. Je moet afwachten wat het wordt. Eén djng. weet jk wel zeker. a|S ik me niet voor honderd procent inzet, zal ik er nooit komen. Daarom staat het nu wel vast dat ik zeker ook volgend jaar nog bij Willem II ben. Daarna zien we wel weer verder..." Het lijkt allemaal erger dan liet is. „Ik ben nu eenmaal geen museumvoetballer..., iemand die met een schoon broekje van het veld komt Het spelen op de laatste man heeft een nadeel. Als er iemand doorgaat en je kunt hem niet meer houden, dan moetje hem onderuit schoppen of aan zijn shirtje trekken. Het liefst schop ik natuurlijk niemand onderuit, maar af en toe is het noodzakelijk dat je aan de noodrem trekt", stelt Slabbekoorn. Trainer Leen Looyen neemt het voor hem op. „Het is voor een deel onerva renheid. En een teken van jeugdig en thousiasme. Daardoor gaat hy wel eens over de grens van het toelaatbare heen. Daar komt nog bij dat in de C-competitie scheidsrechters rondlo pen die op de overgangslijst staan Bij iedere wedstrijd staan twee tot drie beoordeelaars voor die man langs de kant. Bij de minste overtreding, waar van ze denken dat het iets te erg is, grij pen ze naar de kaart", stelt Looyen. In ieder geval heeft de Zeeuwse voetbal ler wel bewezen een enorme inzet te hebben tydens de wedstrijden. In de korte tijd dat hij in Tilburg verblyfl zijn er duidelijke veranderingen opgetreden m het denkpatroon van Toby Slabbe koorn. ..Ik heb wel in de gaten gekregen dat ik nog ontzettend veel kan leren In de tijd dat ik hier zit ben ik wel veel vooruit gegaan Maar ik leef er ook echt voor." Slabbekoorn traint vijf dagen per week. Op donderdag traint hij zelfs twee keer. Daarnaast, studeert hij nog Hij is bezig aan zijn laatste jaar op de detailhan delsvakschool. ..Het, is zwaar", zegt hy. ..maar toch wel te combineren Serieuzer Ondanks het feit dat hij in Tilburg aan zienlijk meer aandacht aan het voet ballen besteedt dan in Kloetinge, zijn de resultaten op school beter. „Ik denk dal ik serieuzer ben geworden", luidt zijn verklaring. „Bovendien wordt er in dit internaat streng de hand gehouden aan regels. Door de week mogen we 's avonds niet weg. Ze gaan er van uit dat ze met voetballers bezig zijn." Toby Slabbekoorn is er wel achter ge komen dat de weg naar de top met ge makkelijk is „In Zeeland behoor Je by debesten. Als je hier komtdenkje datje dat nog bent. maar je komt er snel ach- ROTTERDAM - De Zweed Torbjorn Nielsson gaat niet naai Feyenoortl. De M»ts van IFK Gotenborg geeft naar alle waarschijnlijkheid de voorkeur aan Het contact dat Ralf Edstróm in deze ^ak heeft gelegd schijnt voor Nielsson doorslaggevend te zijn. ..Helemaal van debaan voor Feyenoord is het nog niet' voegde Feyenoörd-directeur Guus Brox woensdagavond eraan toe. „maar voorlopig geeft Nielsson de voorkeur aan psv ter dat dat niet zo is. Toen ik myn eerste schorsing kreeg was ik bang voor myn plaatsje, omdat er in het C-elftal nog een goeie laatste man is. Nu ben ik daar niet meer bang voor. omdat ik weet dat ik de vaste keus ben". Hij gelooft dat het bepaald niet ongun stig is om bij een eerste divisieclub een profcaiTire te starten. „Bij grotere clubs zettenzejeerals je het eerste jaar niets hebt klaargemaakt, onmiddellijk naast. Ik geloof niet dat ze dat bij Willem II doen. De sfeer is hier enorm goed." Ondanks die wellicht iets soepelere be nadering staat voor hem wel vast dat het bereiken van de top alleen met een optimale inzet kans van slagen heeft. Zeker voor hem. „Zoals mij lopen er minstens duizend rond in Nederland", stelt hij. ..Iedereen kan tegenwoordig wel een bal trappen en een goede pass geven. Ik moet het van mijn karakter hebben. Alleen daarmee kunje boven de rest uitkomen. Kijk maar naar Jan Poortvliet. Die heeft het ook op zijn ka rakter gehaald", meent Toby en hij voegt eraan toe dat hy zich op de train ingen volledig inzet. „Van de eerste tot de laatste minuut werk ik me leeg. Vroeger bij Kloetinge had ik nog we ieens dat ik niks voelde voor een duur- loopje. Nu maakt het me niks meer uit wat ik moet doen. Ik wil het erg graag." Toevallig Tamelijk toevallig is Toby Slabbe koorn op de plaats van vrije verdediger gekomen. Bij Kloetinge speelde hij vaak op de rechterspitsplaats, maar bij Willem II kwam hij onmiddellijk op het middenveld. De laatste man kwam ech ter niet helemaal uit de verf en toen hij geblesseerd raakte, werd Toby op die plaats ingezet- Het maakte hem niets uit. „Ik ben naar Tilburg gegaan met de gedachte: op welke plaats ze me ook zetten, ik zal proberen er het beste au te maken", zegt hij. Hoewel hij niet bepaald het postuur heeft voor een laatste man (met zijn 1.74 meter lengte en gewicht van 65 kilo hoort hij niet thuis m de categorie lange, noch in de categorie korte, zware spe- lersi. voelt hij zich er wel op zijn gemak. ..Ik ben vrij rustig in het veld en praat veel tegen myn medeverdedigers. Er wordt weieens gezegd dat het een een voudige taak is. „Je kunt er honderd jaar worden", zeggen ze weieens. maar daar ben ik het met mee eens. Je moet alle fouten herstellen, die in de verdedi ging gemaakt worden". In het moderne voetbal is het dan bo vendien nog zo dat van een verdediger verwacht wordt dat hij af en toe verras- De zelfverzekerdheid, die bij Kloetinge kenmerkend was vuur Slabbekoorn. keert lnagzaam terug. Het feit dat hij vaste keus is voor het betaald jeugdelf- tal geeft hem een behaaglijk gevoel en daardoor begint hij steeds meer ont spannen te spelen. Toby Slabbekoorn voelt zich thuis bij Willem IL De bege leiding die hij krijgt als speler en stu dent spreekt hem aan. Vooral de medis che begeleiding vindt hij erg belang rijk. „Als je een blessure hebt. wordt die onmiddellijk behandeld en verder word je steeds gekeurd. Ook het ge wicht is van enorm belang. Nu zit ik met 65 kilo op mijn ideale gewicht. Dat wordt wel elke week gecontroleerd." Tot nu toe is de Kloetingenaar nog geen moment teleurgesteld geweest over het besluit over te stappen naar Willem II. Hij voelt zich zo op zijn gemak dat hij nu al durft te stellen: „Ik verwacht dat ik volgend jaar het eerste van Willem II moet kunnen halen, tenminste dat is EINDHOVEN - Vrijdag is in het stad huis van Eindhoven de loting verricht voordeschaatsinterland lussen Neder land en Noorwegen, die zaterdag en zondag wordt gehouden. Dc volgende ritten zijn uit de bus gekomen: Sprint 500 meter: 1 Üilkema (Ned> - Bjoerang (Nooi. 2 Valentijn (Nedi - En- gelstad (Nooi. 3 Roenning (Nooi - Bazen (Nedi. 4 Kraaijeveld (Nedi - Didriksen iNooi. Allround 500 merer: 1 Derksen (Nedi - Stenshjemmet(Noo), 2 Sjoebrend (Nooi Van Helden (Nedi. 3JPasman (Nedi - Stensen (Nooi. 4 Kaarud (Nooi - Vriend (Nedi, 5 Van der Duim (Nedi - Storholt (Nooi. 6 Andersen (Nooi - Kleine (Nedi. Sprint 1000 meter: 1 Bazen - Roenning, 2 Bjoerang - Uilkema. 3 Valentijn - Did riksen. 4 Engelstad - Kraaijeveld. Allround 3000 meter; 1 Derksen- Ander sen. 2 Stensen - Van der Duim. 3 Van Helden - Kaarud. 4 Storholt - Kleine. 5 Pasman - Sjoebrend, 6 Stenshjemmet - Vriend. DEN' HAAG (ANP) - In verband met de slechte gesteldheid van de terreinen is het volledige programma van het za terdag voetbal afgelast. Ook in de afde lingen van de KNVB wordt zaterdag niet gespeeld. Van het zondagvoetbal zijn de wedstrij den in district Zuid 1 alsmede m de afde lingen Arnhem. Friesland, Zwolle. Dordrecht. Rotterdam. Twente. Gouda. Drente. Gelderland. Zeeland. Noord- Brabant, Groningen en Noord-Holland afgelast. BARCELONA (ANP) - Het Catalaanse dagblad 'Mundo' heeft Johan Cruijff uitge roepen lot de 'machtigste speler uil de geschiedenis van het wereldvoetbal'. Volgens een vriend van Cruijff. die in het artikel wordt geciteerd heeft Johan Cruijff in het afgelopen jaar 42.450.000 pesetas (ruim 1.800.000 guldem verdiend, meerdan al zijn ploeggenoten bij elkaar. Zijn vermogen wordt geschat op 250 miljoen pesetas (ongeveer 9 175.000 guldem. Het meeste geld heeft hij in veiligheid gebracht bij een Zwitserse bank. Daarnaast maakt het bedrijf, dat hij samen met zijn schoonvader Cor Coster heeft opgezet jaarlijks een winst van ongeveer 50 miljoen pesetas (bijna 2 miljoen gulden) 'Mundo' eindigt het verhaal over Cruijff als volgt: ..De eerste stoel in het vliegtuig of in de bus is altijd voor Cruijff, hij is het die praat, hij geeft raad. hij beslist. Hij is de koning." ADVERTENTIE/ GIRO 2914600 Inv STICHTING COMITÉ HULPVERLENING ZUID-OOST-AZIË Postbus 1527 Groningen Steun aari vluchtelingen uit Vietnam. Laos en Cambodja. <Door Nico Scheepmaker) DEN HAAG - C.errit Spook ligt ontspannen op de ligbank in de modern gemeubileerde kamer als we door zijn lieftallige echtgenote worden bin nengelaten. Kazan, de wolfshond, gromt even als we Gerrit de hand druk ken. maar met een „Af! Kazan!""weet hij het dier weer tot bedaren te brengen. Gerrit wordt door Elly. zijn lieftallige echtgenote, overeind gehol pen en wijst verontschuldigend op zijn linker- en rechterbeen, zijn heup. zijn lies en zijn schouder, als verklaring voor zijn wat moeizame gedrag. „Hard getraind vanochtend", legt hij uit. ..Eerst een duurloop. Daarna met een man op je rug de heuvel op en af. Daarna een kwartiertje tekkelen, waarbij alles geoorloofd is. En ten slotte de emmertjes water halen, dus je begrijpt..." „Emmertjes water halen?" vragen we niet begrijpend. „Ja, meneer Hobbes heeft de douches laten afsluiten in het krachthome, omdat die maar verwekelijkend werken, zegt-le. Ik vond de douche altijd wel lekker, maar ik heb wel begrip voor zijn argumenten. Zo'n lullig halfwarm straaltje, dat kietelt alleen, zegt hij. je moet gebolken worden Dus nu belken we elkaar na afloop van de training altijd met die emmers ijskoud slootwater. En ik moet zeggen: je weet dan tenminste wel datje er bent!". „Belken?" vragen we niet begrijpend. „Ja. zo noemen ze dat in Finland, althans in het noordelijke deel van Fin land. waar meneer Hobbes vorig jaar die club meteen kampioen heeft ge maakt van de tweede klasse. Daar hadden ze helemaal geen douches, heb ik me laten vertellen, dus ze moesten wel. maar de resultaten zijn er dan ook naar. zegt meneer Hobbes". „En vandaar dat je je nu wat eh stijfjes voelt?". „Ja. dat hou ik tot aan morgenochtend, als de training weer begint. Dan wordt er eerst even een minuut of tien gerekt, en daarna..." ..Gerekt?". „Ja. dat noemt meneer Hobbes zo. dan pakken twee man Je ene arm en je ene been en daar trekken ze dan een tijdje aan. en na een minuut of tien is de ergste spierpijn weer verdwenen. Dan ben je weer fit voor de duurloop". „Was het niet een hele overgang, toen je van MLK bij CBA kwam? De training van Paard was toch heel wat rustiger, als we het zo even mogen uitdrukken?". „Ja, Paard, praat me met over Paard. Voor anderen was hij misschien een aardige man. maar hij had de pik op mij. Ik kon mijn bek niet opendoen of hij kreegzo n trillende onderlip en stond reuze verongelijkt te kijken Daarkonïk absoluut niet tegen. Een trainer hoeft geen dictator te zijn, maar je moet wel weten watje aan hem hebt. Ik hou van strikte opdrachten, en ik moet. op m'n ziel krijgen, anders werk ik nu eenmaal niet. Dat ligt in de mens z'n natuur, maar daar wilde hij nooit aan. We moesten de dag voor de wedstrijd altijd om 10 uur van hem naar bed. Nou. we zijn wel eens met het hele elftal om tien uur naar zijn huis gegaan, hij lag toen zelf al te slapen en toen hebben we hem uit z'n bed gezongenJe had da t gezicht van hem moeten zienvooral de volgende dag, toen we met 5-1 verloren hadden. Maar dacht je dat hij toen raasde en tierde en boetes gaf en een extra training om 5 uur 's morgens? Vergeet het maar. Jullie zijn profs, zei hij. en oud en wijs genoeg om zelf te weten wat het beste is. dus jullie zien maar. Nou. toen wist ik genoeg. Wegwezen Gerrit!. zei ik en ik ging dus naar CBA. „Je zat natuurlijk ook al maanden op de reservebank". „Ja, ik verpestte de sfeer, zei hij. en ik verstoorde de intimiteit van het elftal! Verdomd, zo noemde hij dat: intimiteit! Moetje nagaan! „Identiteit", zegt Elly Spook vriendelijk, terwijl ze de thee neerzet. „Hoe dan ook. dat meidensfeertje bij MLK lag me niet, en ik ben blij dat ik nu bij meneer Hobbes train. Dat is een man naar m'n hart. die begrijpt me tenminste, „je gaat je gang maar Gerrit" zegt hij voor de wedstrijd met een knipoogje, en dan weet-ie wat-ie aan me heeft". „Voor hoe lang ben je nu nog geschorst?". „Effe rekenen, voor drie wedstrijden nog. niet Elly? Elly houdt mijn admini stratie bij. daar ben ik nooit een held in geweest. Ja. drie wedstrijden, maar dat zijn de riciso's van het spel!". Ewout Zweef kijkt verrast op uit zijn boek. ais we door de lieftallige huisge noot in de tuin worden gelaten. „Hé. zijn jullie daar al!zegt hijik zat net te bedenken watik zou gaan doen: piano spelen ofmijnolieverfje afschilderen". „Laatje door ons niet storen", zeggen wij. „Nee-nee. ga rustigzitten.iksta geheel tot jullie beschikking. Wat kan ik voor jullie doen?" „Wat zat je daarnet te lezen?" „O. niets bijzonders, iets van Proust. Hij is in ieder geval beter te pruimen dan die Hesse, of vind je met?" „Om je de waarheid te zeggen..." „Ja. jullie schrijven zelf natuurlijk, dan doet lezen er niet zoveel meer toe. ik begrijp het. Weetje wie ook veel leest?" „Je vriend Henk?" ,Ja. die ook. maar ik bedoel Henri. Henri Paard. Onze trainer". „O ja. ik dacht..." .Natuurlijk, schilderen en weven blijven zijn eerste hobby's, maar lezen doet hij net zo graag. Bij uitwedstrijden in de bus leest hij ons vaak hele passages voor. Ik vind dat wel stimulerend". ..Ben je daarom van CBA naar MLK gegaan?" „Ja. dat was een van de redenen. Die man begrijpt me. Henk begrijpt hij trouwens ook heel goed. Het klikte meteen tussen ons. Je kan wei zeggen dat hij iedereen begrijpt, behalve Gerrit Spook dan, daar begreep hij niets van. Maar die begreep ik ook niet, dus dat begrijp ik wel aan een kant. Ik heb nu eindelijk het gevoel dat ik kan spelen zoals ik móet spelen, dus met mijn hele persoonlijkheid. Weet je bijvoorbeeld dat ik niet van hem hoef te koppen?" „Ook niet tijdens de wedstrijd?" Nee. Behalve als ik echt voel dat ik wil koppen. Dan moet ik het niet tegen gaan.zegt-ie. maar anders hoeft het niet. Er zijn nog 12 andere mogelijkheden, zegt hij. en daar geloof ik in". „Geeft die democratie bij jullie geen problemen?' „Nee. logisch niet. want we stemmen toch allemaal mee? Er wordt elke week heel eerlijk en plaats voor plaats gestemd wie zal spelen, daar gaan soms uren mee heen. dat is waar. want de een wil die op de linksbackplaats en de ander die. maar je hebt dan wel het. gevoel dat dit het elftal is dat je zelf wou. Althans als collectiviteit" „En dat stimuleert?" Ja. in hoge mate. We hebben dit seizoen natuurlijk nog niet gewonnen, maar je zult ons nooit wrevelig het veld zien afgaan. Het mooiste voetbal komt altijd van ons. daar is iedereen het over eens". „Op buitenstaanders maakt Paard wel eens de indruk, hoe zal ik het zeggen., dat er weinig van hem uitgaat. Hij komt nooit eens van de bank af. roept nooit iets. wordt nooit kwaad. Hij zou er net zo goed niet kunnen zitten!" „Nee, dat heb je toch mis. Hij mediteert op de bank. Hij denkt heel intensief mee. en hij doet dus aan telekinese". „Aan wat?" „Telekinese, beïnvloeding vanaf grote afstand. Ik heb bijvoorbeeld op het middenveld de bal en op links loopt Boudewijn vrij. dan denkt hij op de bank heel intensief: naar Boudewijn die bal, naar Boudewijn! Het gebeurt vaak dat ik zo'n boodschap innerlijk ontvang en inderdaad naar Boudewijn plaats. Dat is bewezen, dat heeft hij me zelf verteld". .Toch verliezen jullie altijd, op dat ene gelijkspelletje na dan". Ja. dat zit ons echt wel een beetje dwars Ik heb daar een heel persoonlijke theorie over..." „En die is?" .Ik denk dat de telekinetische kracht van Paard zo groot is. dat hij ook door de tegenpartij wordt opgevangen. Misschien zelfs sterker dan door ons". En hoe verklaar je dat?" „Omdat er bij de tegenpartij altijd mensen lopen, zoals Spook, die langer bij Paard hebben gevoetbald dan wij. en daarom susceptibeler zijn. Maar dat is maar een theorie natuurlijk". Laatste vraag: voel je je thuis bij MLK en Paard?" ..Helemaal! Nietwaar. Henk?" MIDDELBL RG - De vijfde ronde van de districtsparencompetitïc bridge voor dames in Zeeland-Midden is er één ge worden met veel ups en downs. Ook in deze ronde kwam naar voren, dal het noteren van de scores een moeilijke zaak blijkt te zijn, of een kwestie van onoplettendheid. Er moesten verschil lende scores worden gewijzigd, waar wat wijzigin gen v In de A-lijn namen de dames Dronkers-Parent de leiding over van de -lijn: 1 dms Leupen-Zandee 260: 2 Korteweg-de Rijcke 238:3 Kortewetg-v. dames Braak-Kredïet. Na tussentijdse d. Rest 226:4 Blokpoe!-Boucherie218; 5 MIDDELBURG - De Rugby club Hil versum. vorig jaar kampioen van Neder land. speelt morgen i zondag) voor de re- klasse van de Nederlandse rugbykom- petitie in Middelburg tegen Oemoeme noe. De wedstrijd op net sportpark de Voorborch begint om 14.00 uur. R. C. H. staat opnieuw aan de kop van de rang lijst. Oemoemenoe heeft vonge week de eerste overwinning behaald. De bezoe kers zullen wel aan het langste eind trekken. Zeker is echter ook. dat er van gocii rugby te genieten zal zijn. want in Hilversum spelen meerdere leden van het Nederlandse rugbyteam. Oemoe menoe II speelt uit tegen Roosendaal I. werking van de voorlopige score van 55 95c, staan de dames Dronkers- Parent npog 0.15'?'- voor op de dames Braak-Krediet, en Kooman-de Vlieger, die een gedeelde tweede plaats bezet ten. In de B-lijn waren de dames Leupen-Zandee de grote winaressen. Met een score van 66.33klommen zij van de tiende mnaar de vierde plaats op de ranglijst. l'itslag A-lijn: 1 DMS Aerssens- Suurbier 103o 2 Pot-Morsheim lOOo 3 Dronkers-Parent 86:4 Kooman-de Vlie ger 80: 5 Geijsen-Haee 78: 6 Crena Uilerwijk-Kroeders76.7 Braak-Krediet 75: 8 Merk-Westslrale 74. Gemiddelde 84. Puis-Fonteijne en L.indenberg-Broer 210: 7 v. d Heuvel-Ooyevaar 195; 8 Bastiaanse-Meijer en Kloosterman- Meerman 193: 10 Mulder-Jutte 192; 11 Bakker-de Graaf 187; 12 Ballintijn-de Weert 181; 13 de Schipper-de VBIES 180; 14 Bennis-Brouwer 163; 15 Sinke- Hostee 146: 16 Visser-Vries 144. Gemid delde 196. Stand na 5 ronden in procenten. A-lijn: I dms. Dronkers-Parent 266.07 vs; 2 Braak-Krediet en Kooman-de Vlieger 262.T0: 4 Pot-Morsheim 261.90- 5 Aerssens-Suurbier 250 51: 6 Crena Uiterwijk-Kroeders 236.91: 7 Geijsen- Hage 223.96 vs: 8 Rogiers-Weststrate 224.40. B-lijn: 1 dms Puis-Fonteijne 286.Z8: 2 Akkerboom-de Schipper 275.99: 3 Dingemanse-de Rijcke 269.27: 4 Leupen-Zandee 269.24 ms: 5 Meijers- Moermond 268.95 vs; 6 Blokpoel- Boucherie 268.38; 7 Mulder-Jutter 265.00: 8Bastiaanse-Meijer 259.84; 9 Kloosterman-Meerman 252.44; 10 v d. Heuvel-Ooyevaar 251.22o 11 Lindenberg-Broer 243.48; 12 Visser- Vries 241.73; 13 Korteweg-v. d. Rest 241 49; 14 Bennis-Brouwer 232.37: 15 Sinke-Hostee 223m05; 16 Bakker-de Graaf 220.88: 17 Ballintijn-de Weert 211.71: 18 Doggen-Plijter 204.04 vs. De zesde en laatste ronde wordt ge speeld op vrijdag 14 januari 1977 in de Middelburgse Schouwburg. Aanvang 13.30 precies. MIDDELBL RG - De tweeile ronde van de districtsviertatlencoinpetitie bridge van Zeeland midden heeft we derom een overwinning opgeleverd voor MBC 1. Ook VBC I kwam goed voor dc dag: tegen MBC II werd het 20- 0, de hoogte score in de hoofdklas. Uit de wedstrijd tussen MBC 1 en ABC 2 kwam duidelijk naar voren dat het scherp uitbieden van een contract de nodige matchpunten kan opleveren In spel 3 bood ABC 2 2 SA. CONTRACT PLUS 1. maar MBC 3 SA contract. Een winst van 250 matchpunten. Nog meer verlies leveren spel 4 op. ABC 2 kwam tot een eindcontract van 6 Sch. plus 1. MBC nam volgens enkelen een nsico door 7 SA te bieden. Het genomen risico bracht wel winst op. Het contract werd gemaakt en 760 matchpunten waren de beloning. Uitslag-match en winstpunten. Hoofd klas; VL. Fles I-ABC147-83 (2-18i; MBC II-VBC I 43-99 (0-20): ABC II-MBC I 37- 80 l-19i. Eerste klas B: Papyrus I-Kurketrekker I 63-51 (13-7i. Tweede klas B: MBC IV-Papyrus III 55-57 (10- 10i: Valkenisse II-V1. Fles IV 30-70112-8). Tussenstand hoofdklas: 1 MBC 1 167-38; 2 VBC 1153-32; 3 ABC 1183-30; 4 VI. Fles 1 91-10: 5 ABC II 128-9; 6 MBC H 85-1. Eerste klas A: 1 KurketrekkerII72-20;2 MBC III95-19: 3 Z. Beveland 52-1; 4 VI Fles II 14-0. Eerste klas B: 1 Papyrus I 159-30: 2 VI Fles III103-20; 3 kurketrek- kerl 104-7; 4 ABC III65-3. Kurketrekker en Papyrus hebben 1 wedstrijd meer ge speeld. Tweede klas A: 1 Valkenisse I 75-16; 2 Scaldis 73-13; ij Papyrus n 60-7; 4 MBC V 49-4. Tweede klas B: 1 Valke nisse 1180-12:2 Papurus III57-10:3 MBC IV 55-10: 4 VI 70-8 De volgende wed strijd wordt voor alle klassen gespeeld op woensdag 5 januari 1977 in dé Mid delburgse Schouwburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25