Van de Bergs naar dochter in Canada. S De mensen van de Amro Bank maken'! u zo makkelijk mogelijk. ggglP dat we de eerste Vermijd de drukte en de onrust Ga op vakantie met de auto en huur een privé-vakantiewoning. BON ff Hf 22 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 Terwijl de dingdong-bel nog naklinkt, verschijnt mevrouw Van de Berg (51) lachend in de deuropening. „O, ik zie 't al (bandrecorder en fototas verraden ons), kom binnen." In de gezellige woonkamer waarin een doorgewinterde doe-het-zelver kennelijk veel tijd gestoken heeft, ontmoeten wij ook de heer Van de Berg (53): „Zo, heren van de Amro, ga d'r maar vast goed voor zitten." Zo gezegd, zo gedaan. En nadat we zijn neergestreken tussen ficussen, vingerplanten en potjes met stekken branden wij meteen los: Zo'n verre reis moet toch een hele onder neming voor u zijn? I JfflGtèhkt „Zeker financieel," lÉSptëp stelt de heer Van de Imfmmm ij Berg direct, ,,'t Jf ofe wordt onze duurste I Hfl vakantie. Het Hf scheelt gelukkig ■PSjlgV --"'U week bij kennissen tiöHlHILaaüfcJM van onze dochter kunnen logeren." „Nou niet overdrijven Jan," reageert de vrouw des huizes, „we hebben toch een mooi bedrag verzameld op die spaarrekening sinds Els vertrokken is?" „We? Jij, zal je bedoelen," meldt de heer Van de Berg. „Tja, ik dacht dat Els wel met hangende pootjes zou terugkomen. Maar ik had 't kunnen weten, 't Zijn allebei stijfkopjes, m'n vrouw en m'n dochter." De echtelieden kijken elkaar vriendelijk en Uiteindelijk. veelbetekenend aan. Mevrouw neemt over: ,Ja, toen ze dat verpleegstersdiploma eenmaal had, moest en zou ze wat van de wereld zien. We hebben 't er in het begin wel moeilijk mee gehad hoor. Onze zoon was ook al uit huis. En nou zit ze met een vriendin in Montreal. Gelukkig maar voor een paar jaar." En de reis is via Amro Reizen geregeld? „Wat heet reis, alles is eigenlijk bij jullie geregeld, niet An?" Mevrouw knikt: ,Ja, we hadden al 'ns eerder zo'n folder met A BC-reizen naar Echtpaar van de Bergmet Els in een kampeerbus verder. Amerika en Canada bij jullie mee genomen, je kunt tenslotte niet weten, en toen ging de rest eigenlijk vanzelf." „Hoewel vanzelf," springt Pa in, „d'r valt natuurlijk heel wat te bepraten over zo'n expeditie. Maar ik moet zeggen, er is een mooi programma in elkaar gezet. We hebben via de Amro zo'n kampeerbus met alles d'r op en d'r aan ge- Vm ABC ven Holland I,Her,ut,„ooi. huurd en daar zwerven we met z'n drietjes nog 2 weken mee rond. St. Laurensrivier, Niagara watervallen en het binnenland met de grote nationale parken, ideaal voor een kampeerwagen. 2500 Kilo meter, dwars door het land. Dat moet wel fantastisch worden." Dat moet ook wel een lieve duit gaan kosten? ,,'t Is begroot op 7150 gulden voor 3 weken," zegt mevrouw, spiekend op een velletje Amro brief- papier.„Daar zit 1500 gulden zakgeld bij. En natuurlijk de reis- en annuleringsverzekeringen samen zo'n 350 gulden. Met 't bedrag dat Els voor haar rekening neemt, komen we op 5900 gulden." Wij weten genoeg. We ronden af met het toewensen van 'n erg goeie reis en staan alweer met de jassen aan als ons nog iets te binnen schiet. Het reisgeld. Hoe staat 't daar mee? „Voor gezorgd," zegt de heer Van de Berg geamuseerd. „Canadese dollars èn dollarcheques. Keurig via de Amro. Alles is geregeld. Op nieuwjaarsdag bellen we Els om te melden dat we definitief op 18 mei aankomen. Met 'n koffer vol hagelslag, want die is daar niet te krijgen." Spaarrekening Een enkeltje Canada Maar voor een pot honing nioet-ie toch bij de kruidenier Sparen voor 'n grote uitgave blijkt in de praktijk het beste te gaan volgens het ouderwetse „aparte potjes principe". Anno 1976 betekent dat de opening van 'n aparte spaarrekening. Dat bevordert de overzichtelijkheid en geeft meer rente dan 'n sala risrekening. Bovendien biedt Amro de mogelijkheid tot automatisch sparen. Dan gaat maandelijks een afgesproken bedrag van uw Amro Prïvé- rekening naar de spaarrekening. Will u zich niet vastleggen op een bepaald bedrag? Laat dan wat er aan het eind van de maand nog op uw Privé- rekening staat. Er zijn nog wel meer moge lijkheden om te sparen volgens de AmrOmaat methode. De voordelen zijn duidelijk. Je kunt niet meer vergeten te sparen En vrijwel ongemerkt groeit er een aardig spaarpotje. Nog even dit: AmrOmaat sparen kunt u altijd stoppen of veranderen. Amro Reizen Bij 515 van de ruim 800 Amro Banken liggen reisgidsen voor de komende zomer klaar. Die banken zijn herkenbaar aan het Amro Reizen vignet. U vindt er speciaal opgeleide reis adviseurs die veel bestemmingen uit eigen ervaring kennen en die u ook daardoor goed kunnen in formeren en adviseren. Kamperen in Canada Omdat snel-erbij-wezen de grootste en voordeligste keus be tekent, is het aanbevelenswaar dig om nü wat gidsen te halen en tijdig te boeken. De keus uit vlieg-, 'boot-, trein-, bus- en autoreizen van Neckermann, Holland International, Europa Express, Rent-a-home en Trans- alpino is groter dan ooit. ABC-reizen Echt goedkoop vliegen naar de Verenigde Staten of Canada doet u d.m.v. chartervluchten die tenminste 2 maanden van tevoren geboekt en betaald wor den. Amro biedt deze ABC-rei zen van Holland International vanaf Schiphol naar verschillen de plaatsen. Voorbeelden: Verenigde Staten New York retour v.a.f 847,- San Francisco retour v.a. f 1255,- Los Angeles retour v; a, f 1281 ,- Canada Calgary retour v.a. f 1032,- Toronto retour v..a. f 887,- Vancouver retour va. f 1107,- Hierbij verplicht u zich wel 'n bepaalde verblijfsperiode aan te houden, meestal 3 tot 4 weken. Vissen mConodo In aansluiting op de vlucht kunt u bij ons uit verschillende verblijfsmogelijkheden kiezen, zodat u niet op de bonnefooi hoeft. Zo zijn er b.v. vanuit New York diverse volledig verzorgde busreizen van 6 t/m,31 dagen. Bijvoorbeeld 6 dagen naar Phila delphia, Washington, Niagara Falls voor f 565,- p.p.; 14 dagen Florida voor ca. f 1250,- p.p. Vanuit Toronto b.v. 5 dagen voor f 588,- p.p.; vanuit Van couver b.v. 10 dagen door de staat Ontario voor f 1105,- p.p. Ook kunt u voor 'n verblijf in b.v. New York kiezen (2 we ken, 2-pers. kamer logies f 735,- p.p.). Of een kampeerbus huren, of een auto (f 425,- per week; onbeperkt aantal kilometers). Of 'n speciaal abonnement nemen voor de Greyhoundbus, of Con tinental Trail ways waarmee u dan onbeperkt kunt reizen (15 dagen f 455,- p.p.). Of per trein een Amtrak-abonnement (14 da gen door geheel Amerika f 455,-). Kortom, mogelijkheden te over en redenen genoeg om snel eens het ABC programma te halen. N.B. Alle hier genoemde prijzen onder voorbehoud van tussentijdse wijziging. Reis- en annulerings verzekeringen Ga nooit met vakantie zon der goede reisverzekering. Zéker niet als de reis naar Canada of de U.S.A. gaat. Bij ziekte of onge val vergoedt uw ziekenfonds of ziekteverzekering niets of slechts een gedeelte van de kosten. Ter wijl die zeker 2 x zo hoog zijn als in Nederland. Zo'n Amro reis verzekering moet u er dus bij Pi km kken in Canada. hebben. Per dag moet u daar mini maal f 4,80 p.p. voor uittrekken. U heeft dan f 12.000,- dekking voor ziektekosten, terwijl een even groot bedrag beschikbaar is voor extra reis- en verblijfkos ten mocht u eerder of later terug moeten. Uiteraard zijn ook over lijden/ invaliditeit, bagageverlies en reisgeld (f 1000,-) verzekerd. Ook een annuleringsverze kering is geen overbodige luxe bij zo'n dure reis. Als u b.v. vlak voor vertrek ziek wordt moet u het grootste deel van de reissom toch betalen. De annuleringsver zekering dekt die schade tegen 3 a 4% van de reissom (afhankelijk van de soort reis). Nog een tip tot slot. Laat de Amro even kijken naar uw W.A.-verzekering als u naar een ander continent gaat. Die verze kering moet dan een werelddek king geven met een verzekerd bedrag van zeker f 500.000,-. Reisgeld. Nog steeds nemen veel al hun vakantiegeld in contanten mee. Daarmee lopen ze het risico dat hun vakantie door verlies of diefstal van geld in het water valt. Amro's advies luidt: neem contanten in vreemde valuta al leen voor de eerste dagen mee. Kies voor de rest cheques. Amro reischeques of Eurocheques zijn ideaal voor Europa, dollar cheques zijn het beste voor V.S. ■en Canada. Daarmee bent u van alle zorgen af: u wisselt regelmatig wat om, kunt er ook vaak mee betalen en beperkt daarmee 't risico. De cheques zelf zijn vol ledig verzekerd. Komt u zonder geld te zitten door verlies of diefstal van uw dollarcheques, dan wordt u bij de dichtstbijzijn de bank binnen 24 uur geholpen. Laatste dp: n vooral wat reserve- geld in de vorm van 1 extra-cheques mee. gemeente OOSTBURG BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Oostburg maken bekend, dat zij van plan zijn aan de heer H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53 te Oostburg voor het uitbreiden van zijn woning met prak tijkruimte, kadastraal bekend ge meente Oostburg, sectie E nummer 2809, vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 19 van de wet op de ruimte lijke ordening. Deze vrijstelling houdt in, dat deze uit breiding aldaar zal mogen plaatsvin den, ondanks de afwijking met de voor schriften van het geldende bestem mingsplan 'Oostburg Herbouwplan De stukken, welke op het bouwplan en de te verlenen vrijstelling betrekking- hebben, liggen vanaf 20 december 1976 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie (Schouwburgstraat 2, Bureau Ruimte lijke Ordening) te Oostburg. Een ieder is bevoegd gedurende de ter mijn van de ter visielegging schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling bij ons in te dienen. Oostburg, 18 december 1976 Burgemeester en wethouders van Oostburg. A. Schipper, burg., P. J. I. Verhage, secr. Doe wat anderen al jaren doen. Trek er straks op uit iet uw auto en ontdek de vrijheid-blijheid van een eigen vakantiewoning, chalet of bungalow in de mooiste landen van Europa. Laat de ervaren BBI alles voor u regelen. Vraag de uitgebreide Vakantiewoninggids 1977, waarin méérdan 1.000 geselecteerde adressen. Haal 'm gratis bij een' ANVR-reisburo, lex de ABN-bank of laat 3 'm per post komen C. (zie bon). Hoe dan ook; reserveert u wèl tijdig want bezet is bezet! Veel plezier. Vraag de nieuwe Vakantie woninggids 1977. Stuur mij s.v.p. de nieuwe Vakantie- woninggids 1977. Ik sluit f 1,50 a I losse postzegels bij v meer dan 25 jaar ervaring met vakantiewoningen. iw.>r>u iiiiraauKUi.-. in frankeringskoslen. Naam I .Straat I >r bijdrage Woonplaats I (Invullen en met losse postzegels in envelop zenden naar de BBI).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22