hoort-ziet Eén leerkracht, één leerling en één kaartje... PZC/p Afijn, afyn.. RAAD TERNEUZEN WIL MEER GREEP OP HET HAVENSCHAP Consulentschappen Zuidwest- Nederland gaan samenwerken Uw huis verkopen of kopen Stukken eerder bij economische commissie KELRIA ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 provincie 11 onder redactie van Jacques Cats I Knus bij elkaar tn een inmens groot lokaal. Vandaag gek nieuws van het onder- wijsfront: in Vlissingen bestaat sinds een dag of' wat een school met zegge en schrijve een (1) leerkracht en een (1) leerling. Die school kan dus op één fiets op schoolreis. Een practisch voordeel, maar of het nou zo gezellig zal zijn, is nog de vraag. Die onderwijsextremiteit valt te be zichtigen aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen. waar in de voormalige protestants christelijke Wilhelmina- school, de nieuwe openbare school voor de wijk Bossenburg is onderge bracht. in afwachting van de school- bouwactiviteiten in de wijk zelf. Daar zitten ze dan Met z'n tweetjes: onderwijzer-hoofd der school Sjef van Wijnen en zijn enige leerling Frank Faber, een vierdeklasser van negenja- renjong. Knus bij elkaar, wat verloren in een inmens groot lokaal met een hoog plafond en grote ramen en met op de vloer een oud tapijt van Sjefs schoonmoeder om het allemaal een beetje minder hol te laten klinken. Galmt zo mooi .We waren netsamen een liedje aan het zingen', vertelt hoofd onderwijzer Van Wijnen als ik tijdens een les binnen stap. 'Dat galmt zo mooi in zo n leeg lokaal. De openbare Bossenburgschool. Twee man sterk. Logerend in een kolossaal gebouw. Met zes lokalen, een leraren- kamer en een aula. Het protestants christelijk onderwijs dat er eerst ze telde had ter plekke geen levensvat baarheid meer De leerlingen werden overgeheveld naar een school elders. De gemeente laat nu ijlings in Bossen burg een nieuwe openbare school bouwen want volgens de prognoses wonen er in augustus volgend jaar al zoveel gezinnen in die nieuwe wijk. dat er al een school met vijfenzeventig leerlingen te vullen zou zijn Volgens diezelfde prognoses had die Bossenburgschool op dit moment ze ven leerlingen moeten tellen. Maar de huizenbouw liep wat vertraging op. de nieuwe gezinnen kwamen later en er bleek geen aanbod te zijn van leergie rig en leerplichtig kroost. Op Frank Faber na dan. En dat is nu Sjef van Wijnen's enige pupil. Als ik die practisch verlaten oude school aan de Hercules Seghers laan binnen stap zie ik de garderobe een lange rij van tientallen kapstok- haken. Slechts twee ervan zijn benut. Daar hangt het jack van Frank Beetje eenzaam 't Is wel een beetje eenzaam hier', be kent het hoofd 'Maar we proberen er wat van te maken. Zo vieren we dezer dagen samen kerstfeest. Dan mag Krank een kaarsje aansteken. En dan gaan we met elkaar praten over wat het kerstfeest voor ons betekent. Na dien doen we een spelletje Frank brengt het spel zeeslag mee. En we gaan misschien ook nog een partijtje schaken'. Vier keer per dag komt er een taxi voorrijden om Frank van huis naar school en omgekeerd te rijden. De weg is te gevaarlijk voor Frank om op de fiets naar school te komen, zo verneem ik van zijn onderwijzer. De gemeente had graag gewild dathethoofd zelf het vervoer van zijn emge leerling zou re gelen. Maar daar voelde de heer Van Wijnen toch weinig voor. ,.Ik heb na schooltijd nogal eens wat te doen", zegt hij „En ik kom niet altijd met de auto naar school. Bovendien zou dat op de duur toch een enorme verplich ting op je leggen als er straks meer kinderen komen Die je dan ook nog eens zou moeten halen en brengen. Dus komt er elke dag zo n glanzende zwarte Merdedes voorrijden met het gele bordje 'taxi' op-het dak. Soms wordt Frank vergeten door het taxi bedrijf. Vooral tussen de middag komt dat nog wel eens voor. Hoofd Van Wij nen „Dan zit ik soms tot kwart voor twee te wachten En dan ga ik hem uiteindelijk maar zelf van huis halen. En dan begint de school weer eens om twee uur in plaats van om half twee". Geen groepswerk Een ander practisch probleem: met zo n mager leerlingenbestand komt een onderwijzer niet aan groepswerk Frank Faber wordt 'ver taxi naar school gebracht. lADVERTENTlE) RODELKO B.V. in Veere bellen. Natuurmonumenten niet langer vrij voor de jacht GOES - De vereniging tot behoud van natuurmonumenten heeft het voorlo pig standpunt ingenomen dat de jacht op terreinen van de vereniging in prin cipe niet is toegestaan, tenzij deze uit het oogpunt van bijvoorbeeld aantals- regulatie en schade aan derden nood zakelijk is. Daarmee is het aanvake- lijke standpunt van de vereniging ge wijzigd. want eerst was de jacht in principe wel toegestaan, tenzij er door die jacht schade werd veroorzaakt. Mr. T. Lebret vertelde dit donderdagavond op een bijeenkomst van het district Zeeland van de vereniging tot behoud van natuurmonumenten, die geheel aan de jacht in natuurterreinen was gewijd. De heer Lebret stelde dat jagers en na tuurbeschermers beide een functie op het gebied van de natuurbescherming hebben, hoewel ze de natuur op een ge heel verschillende manier benaderen. De jager iseen stimulerend figuur bij het jachttoezicht. Hij wees erop dat de na tuurgebieden veelal op arme gronden liggen, omgeven door cultuurgronden, waarop voor de dieren in het natuurge bied veel voedsel te vinden is. dat ze m het natuurgebied niet vinden. „Er wordt dan vaak automatisch van uitgegaan dat de dieren schade veroorzaken Zo zijn er in Zeeland ook terreinen, waar ganzen, eenden en meerkoeten komen en waar men ze liever niet ziet. Er wordt dan ganzenschade uitgekeerd Heel vaak onterecht, omdat bij onderzoeken gebleken is dat de aanwezigheid van ganzen eerder een positieve dan een ne gatieve inv loed op de oogst heeft"aldus de heer Lebrei Het voorlopige standpunt van de ver eniging tot behoud van natuurmonu menten nader toelichtend zei de heer Lebret dat het toestaan van de jacht om schade te voorkomen alleen dan zin heeft als de techniek van de jager die schade ook inderdaad weet te beperken. Tenslotte betoogde hij dat de veron trusting van de dieren één van de grote bedreigingen voorde natuur vormt. Hij vond dit een punt, waarop de natuurbe schermer en de jager goed kunnen sa menwerken. omdat hun beider belan gen bij rust in de natuur gediend zijn. toe. "Ik kan", merkt hel hoofd laco niek op. „ook moeilijk beoordelen hoe Frank in de groep functioneert. Als dat te lang gaat duren wordt dat toch wel ongezond, hoor". Maar er pinkt een lichtje. Over enkele weken komt er waarschijnlijk een leer- lingetje bij. Een meisje. Van dezelfde leeftijd als Frank. Heeft die jongen eindelijk iemand waarmee hij op dat akelig grote schoolplein vangertje kan doen. Numaakthij.omde pauzetijd te vullen, samen met meester Van Wij nen een blokje om. Voor de bevolking van de naburige scholen is dat een bron van vermaak. 'Kijk', zei dezer dagen een leerkracht van de nabije Jan Ligthartschool. ter wijl hij zijn pupillen wees op het twee tal dat buiten op straat aan het dage lijkse pauze ommetje bezig was. kijk daar gaat de Bossenburgschool'. Zesentwintig Frank Faber mistzijn speelkameraad jes wel. In zijn vorige woonplaats zat hij in een klas van zesentwintig kinde ren. Nu is hij in de vierde klas de enige. Hij is zelfs de enige op de hele school. En dat is niet zo leuk. Wat valt er nu nog te giebelen als de meester even afwezig is. Bij wie moet Frank nou spieken tijdens een proefwerkje. Hoogstens bij de meester zelf. Geen pest aan eigenlijk. Sjef van Wij nen. die het nu nog rustig heelt met zijn eenmansbedrijfje, ziet het ook lie ver allemaal anders. „Ik zit ook te snakken naar meer kinderen", zegt hij. Als ik even later buiten langs het raam loop zie ik tijdens de les over breuken niemand zijn vinger op steken. Dat hoeft ook helemaal niet. Frank is altijd aan de beurt... IN PRAKTIJK NIET VEEL WIJZIGINGEN GOES - Bij de consulenlschappen voor dc tuinbouw en voor de akkerbouw en de rundveehouderij in Goes worden binnenkort wijzigingen doorgevoerd. De consulentschappen voor de tuin bouw in Goes en Barendrccht worden samengevoegd. Het nieuwe consulent schap wordt gevestigd in het Land bouwcentrum te Goes en zal ongeveer dertig medewerkers gaan tellen. Bij het consulentschap voor de akkerbouw en rundveehouderij te Goes zal een be perkte aanpassing plaatsvinden. De vakspecialisten rundveehouderij zul len in de toekomst vanuit het consu- lentschap voor akkerbouw en rund veehouderij te Zevenbergen het Zeeuwse werkgebied gaan bestrijken. Het consulentschap voor Zeeland blijft voor het overige onverkort in Goes ge handhaafd. Het officiële besluit over de fusie tussen de twee consulentschappen voor de tuinbouw moet nog afkomen, evenals de benoeming van de nieuwe consulent. Datzelfde geldt voor de nauwe samen werking tussen de consulentschappen voor akkerbouw en rundveehouderij te Barendrecht, Goes en Zevenbergen Dr. ir. C. W. C. vanBeekom,hoofdingenieur- directeur voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland, verwacht dat een en ander In het voorjaar van 1977 zijn beslag zal krijgen Hij benadrukt dat de andere or ganisatorische opzet voorde mensen uit de praktijk weinig wijzigingen met zich mee zal brengen. Momenteel zijn er voor de provincie Zeeland in Goes twee con sulentschappen gevestigd: tuinbouw en akkerbouw rundveehouderijConsu lenten zijn ir. H Sijtstra (tuinbouw) en ir. L. Th .1 M de Wit «akkerouw en rundveehouderij). De totale perso neelsbezetting is 15 personen bij tuin bouw en 29 bij akkerbouw/rundveehou derij. Het zijn ambtelijke diensten, be horend tot het ministerie van Land bouw. De taak van de consulentschap pen is: door middel van het geven van objectief gerichte voorlichting en bege leiding. de ontwikkeling van de bedrij ven in de agrarische sector bevorderen De activiteiten zijn volgens dr. ir. Van Beekom in hoofdzaak economisch ge richt. terwijl wat meer op de achter grond ook de sociale omstandigheden een rol spelen. De consulentschappen vallen onder de provinciale directie voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland. Voor wat betreft de personele bezetting zijn de consulentschappen opgebouwd uit: een consulent, bedrijfstakdeskun digen. specialisten voor een bepaald Wegens het lopen in een politie- uniform compleet met pet. gummistok en zelfgemaakt legitimatiebewijs is in de Amsterdamse binnenstad aange houden de 28-jarige chauffeur P. K. uit de hoofdstad. Hij bekende de laatste tijd zowel in uniform als in burger con troles in onder meer café s te hebben gehouden. Het uniform bleek afkom stig van een kledingverhuurbedrijf- De chauffeur was veertien dagen gele den ook al voor hetzelfde vergrijp aan gehouden. Volgens de politie was hij toen 'in kennelijke staat van dronken schap'. Bij die gelegenheid verklaarde hij zich in poli lie-uniform te hebben gestoken in verband met een wedden schap. Als de consumentenbond in de Westduitse deelstaat Baden- Wérttemberg het bij het rechte einde heeft, zitten de Westduitsers dit jaar aan een rijke kersttafel aan. De bond heeft berekend dat de 60 miljoen Westduitsers samen 45.000 ton kerst gerechten zullen opeten. Als al dat eten per spoor aangevoerd zou worden, dan zou daar een treinstel van 2000 wagons en ongeveer 30 kilo meter lengte voor nodig zijn. Over de individuele Westduitser ver deeld verliezen deze getallen iets van hun ontzagwekkende karakter. De 45.000 ton betekenen dan een gewichts toeneming van ongeveer 800 gram per persoon. vakgebied en bedrijfsvoorlichters (de 'veldwerkers'). De consulentschappen hebben een lange geschiedenis achter de rug: de landbouwvoorlich ting viert in 1976 het honderdjarig bestaan. De plannen voor de fusie en samenwerking zijn uitvoerig doorgesproken in de ver schillende provinciale raden voor de bedrijfsontwikkeling (een adviesorgaan met vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de landbouw). De ra den waren het over de noodzaak van sa menwerking vrij snel eens. Dr. ir. Van Beekom; „Bij een dergelijke ingreep als fusie van organen die zo duidelijk dienstverlenend zijn. is meebeslissen uiterst belangrijk. Ik ben ervan over tuigd dat. als het bedrijfsleven met ar gumenten 'nee' had gezegd, het niet was doorgedaan." De hid-Zeeland vertelt dat de meeste problemen rond de fusie van de consulentschappen voor de tuinbouw ontstonden over de plaats van vestiging ..Het is over en weer wel een beetje touwtrekken geweest, met een duidelijk vertragend effect op de uitvoering. Het heeft spanningen opge wekt." aldus de heer Van Beekom, Argumenten Als argument voor de vestiging in Ba rendrecht werden onder meer naar vo ren gebracht: het veilingwezen is daar geconcentreerd; er is een concentratie van groenteteelt op open grond en on der glas: de bruto-opbrengst van de produkten ligt hoger dan in Zeeland. De argumenten voor Goes waren: de fruit teelt is er geconcentreerd: het land bouwcentrum in Goes is al een middel punt van instellingen; organisaties als ZLM, de Zeeuwse sectic van de CBTB, de gewestelijke raad van het land bouwschap en het proefstation voorde fruitteelt bevinden zich in Goes. Nadat er ook in de landelijke raad voor de be drijfsontwikkeling geen eenstemmig advies over de vestigingsplaats kon worden uitgebracht, heeft de minister- zo stelt dr. ir. Van Beekom - uiteinde lijk de knoop ten gunste van Goes doorgehakt. Dr. ir. Van Beekom beschouwt de fusie als een goede zaak. omdat daardoor met name de vakspecialisaties beter tot hun recht kunnen komen nu de omvang van het consulentschap groter wordt. ..Vooi de praktijk betekent het dat de consu lent en eventueel een toegevoegd inge nieur het werk doen vanuit Goes. De bedrijfsvoorlichters blijven zitten waar ze zitten. Sterker nog: de bedrijfstak deskundigen plaatsen we daar waar de concentratie is. Naar mijn mening gaan de mensen in de praktijk erop vooruit," betoogt de lieer Van Beekom. Hij ver duidelijkt dat er onder de medewerkers geen ontslagen vallen en dat het aantal In aanmerking genomen het chroni sche overwicht van de meeste West duitsers. is dat altijd nog teveeL Het woud. van verbods- en gebodsbór- den in de Middelburgse binnenstad heeft, er een jonge loot bij: het is een door verontruste bewoners gemaakt bord, dat het verkeer tot enige kalmte moet manen, Rij rustig O Q. staat erop dat bord. Intussen zijn er in verschil lende straten al raambiljetten aange bracht met de tekst: Middelburg- scheurstad. Momenteel zit men te broeden op de spreuk wees een vent- gebruïk de tangent. Maar wat moeten de vrouwelijke automobilisten nu met die spreuk aan.... overplaatsingen tot 'n minimum (1 a 2) zal worden beperkt. Ook voorde consu lentschappen voor akkerbouw en rund veehouderij te Goes. Zevenbergen en Barendrecht is gesproken over een fu sie. Daarvan is voorlopig afgezien. Dr. ir. Van Beekom: „Of er in de toekomst wel een fusie zal komen, is op dit moment niet te bekijken. Ik verwacht dat het consulentschap in de toekomst in ieder geval in Zeeland blijft, daar kan ik zeer positief over zijn." De hid-Zeeland ver wijst in dat verband ook naar de opper vlakten akkerbouw in de Zuidwestelijke kleigebieden: 100.000 hectare in Zee land. 40 000 hectare op de Zuidhol landse eilanden en 30 000 hectare in WestrBrabant. Wel is er gekozen voor een nauwere samenwerking, ook op het personele vlak. Barendrecht gaat voor wat betreft de vakspecialisten rund veehouderij 'aanleunen' tegen het con sulentschap in Gouda en Goes in Ze venbergen. Het gaat om de vakrichtin gen melkwinning en hygiëne, rund veef okkerij en voedselvoorziening. De drie huidige specialisten in Goes krijgen een andere functie. Voor Zevenbergen in plaats van Goes als uitvalsbasis voor de rundveehouderij-specialisten is geko zen. omdat er in dat gebied aanzienlijk (ongeveer 100.000) meer melkkoeien zijn dat in Zeeland (ongeveer 20.000). Enige samenwerking tussen de consu lentschappen zal ook opgebouwd wor den voor de specialisaties bodem en bemesting en landbouwwerktuigen. Eerste aanvulling uitgave 'Kunst uit Zeeland' MIDDELBURG - Binnenkort ver schijnt de eerste aanvulling np de uit gave Kunst uit Zeeland, de bladdocu- mentatie van de beeldende kunste naars in Zeeland, die een jaar geleden door de Zeeuwse Culturele Raad is uit gegeven. Deze aanvulling geeft infor matie over 25 kunstenaars, die nog niet in de documentatie waren opgenomen, en de kunstenaars die vertegenwoor digd zijn in de reizende tentoonstelling Kunst uit Zeeland III. Bovendien is een nieuw overzicht ge maakt van de beeldende kunstenaars naar de technieken die zij beoefenen. Van de eerste uitgave zijn tot nu toe ruim 500 exemplaren afgezet ln Neder land en Vlaanderen. Zij zijn terechtgekomen bij musea, gale ries. bibliotheken, kunstinstellingen, geeemten, architecten, scholen, kun stenaars en particulieren. B. en w. wijzen wel leden raad van bestuur aan TERNEUZEN - De Terneuzense gemeenteraad wil in de toe komst nauwer betrokken worden bij de gebeurtenissen rond het haven schap Terneuzen. De raad nam daartoe, vrijdagmiddag tijdens de voortgezette begrotingsbehandeling, een motie aan, waarin werd geregeld dat de raads commissie voor economische aangele genheden zich voortaan zal buigen over de havenschapsstukken, vóór de raad van bestuur van het havenschap verga dert Een motie om de gemeenteraad zelf (in plaats van het college) de ge meentelijke vertegenwoordigers in de raad van bestuur te laten kiezen, haalde het niet Het initiatief tot de indiening van de motie over de behandeling van de ha venschapstukken in de commissie voor economische aangelegenheden was af komstig van de PvdA-er M. de Putter. Hij diende de motie in. mede namens de PPR/D'66-fractie en de VVD De heer De Putter zei onder meer „Het, college is van mening, dat blijkt uit de memoire van antwoord, dat er bij de ha venschappen sprake is van een demo cratische structuur. De fracties van PvdA. PPR/D'66 en VVD zijn evenwel van oordeel dat er aan het democratisch functioneren van de havenschappen nog wel iets te verbeteren valt," De PvdA-er De Putter meende dat het een verbetering zou kunnen zijn wan neer de leden van de commissie econo mische aangelegenheden de zaken vooraf met de vertegenwoordigers in de raad van bestuur zouden kunnen door spreken „Op deze wijze wordt de raad van Terneuzen nauwer betrokken bij de besluitvorming binnen het havenschap. voor zever het de Terneuzense bestuurs leden betreft. Een zaak die natuurlijk van bijzonder belang is. aangezien het havenschap Terneuzen voor het over grote deel opereert op het grondgebied van de gemeente Terneuzen Vandaar de motie", aldus de heer De'Putter. Betrokkenheid pc PvdA-er liet zijn eerste motie over igens direct volgen door een tweede. Waarin gesteld werd dal het, om de be trokkenheid van de bevolking bij hel havenschapsbeleid zoveel mogelijk te bevorderen, aanbeveling verdient dat de Terneuzense raad zelf de gemeente lijke vertegenwoordigers (uit b. en w.) aanwijst. Momenteel worden die ver tegenwoordigers aangewezen door het college zelf. Bovendien werd b. en w. in de tweede motie gevraagd stappen te ondernemen om de gemeenschappe- h.lke regeling en de wet in die zin te wijzigen. Ook het CDA-raadslid drs. J. Hamelink stond stil bij de democratisering van de havenschappen. Hij stelde onder meer: „De gemeente, de provincie en het rijk zijn in het havenschap vertegenwoor digd, Dit maakt een democratie in de betekenis van regelmatige controle door de gemeenteraad onmogelijk. Dat zou namelijk ook een controle door de tweede kamer en provinciale staten noodzakelijk maken en dat is staats rechtelijk heel moeilijk te realiseren. Het zou bovendien zeer remmend wer ken en weinig of geen nut opleveren." Het CDA-raadslid vond dat de demo cratie gezocht moest worden in een goede en tijdige informatie aan de raad en het raadplegen van de raad bij be leidsvoornemens en andere hoofdzaken. „Dit democratisch systeem is niet ijzer- sterk en waterdicht, maar maakt wel een slagvaardig beleid mogelijk", aldus drs. Hamelink. die van de gelegenheid gebruik maakte om waarderende woor den uit te spreken aan het adres van het havenschap Terneuzen. zeker gezien de gunstige financiële resultaten. Een bin dend mandaat meegeven aan de Ter neuzense vertegenwoordigers gmg het CDA-raadslid le ver. Democrat iserii ig Burgemeester C. Ockeloen vertelde akkoord te kunnen gaan met de eerste motie van PvdA, PPR en VVD. „mits het woordje democratisering geschrapt wordt, want dat wordt gebruikt op een plaats waar het niet hoort." Terneu- zen's burgemeester doelde daarmee op de zinsnede: '....gehoord de dicussie om trent de wenselijkheid tol verder gaande democratisering van de haven schappen en vergroting van de be- trokkkenheid van de gemeenteraad bij....'. De tweede motie kon de goedkeuring van burgemeester Ockeloen in de verste verte met wegdragen. „Die motie leidt er toe dat de vertegenwoordigers een mandaat meekrijgen en het grote ge vaar bestaat dat er dan mks meer tot stand kan komen Want wat schiet je op met mensen, die met een bindend man daat op zak naar een vergadering stap pen en die steeds moeten terugkoppe len. Op die manier maak je een slag vaardig beleid onmogelijk Je moet je zelfs afvragen of je in een der gelijk geval je verantwoordelijkheid alt lid van de raad van bestuur nog wel kunt dragen De heer Ockeloen stelde dat aannemen van de eerste motie (dan we) zonder het woordje 'democratisering'i voldoende ruimte aan de raad biedt om op te treden in het geval er iets zou mis lopen." Na een korte schorsing voegde de CD A-er drs. Hamelmk nog een motie toe aan de twee eerder ingediende toe. Tij dens de schorsing namelijk was geble ken dat PvdA en PPR,D'66 niet van plan waren ook maar iets aan de inhoud van beide moties te wijzigen. Daarom diende drs. Hamelink een motie in. waarvan de strekking gelijk was aan de eerste motie van PvdA'PPR D'66 ibe- handeling van de stukken in de com missie economische aangelegenheden), echter zonder het woordje democrat! sering' erin. En daarmee kwam drs Hamelink tegemoet aan de wens van burgemeester Ockeloen. De eerste motie van PvdA. PPR, D'66 werd gesteund door de voltallige fractie van de PvdA izesi, de PPR/D'66-ftactie (eeni. de VVD-er De Jonge en de PvdA wethouder drs. A. J, Rekvelden J.Sinj- bos. Tegen waren CDA vijf). VVD tdriei, GPV (eeni. SGP (tweei en de CDA- wethouders mevrouw L van der Plas- Tanis en drs. R. C. E Barbé. Vervolgens kwam de CDA-motie izon- der 'democratisering' erin) aan de orde. Toen ging de volledige raad akkoord. De derde motie tover de verkiezing van de Terneuzense leden van de raad van bestuur door de raad), werd verworpen. Voor stemden de PvdA izesi. de PPR (eeni. de VVD-er De Jonge en wethouder Rekveld ipvdai. Tegen stemden CDA ivijfi. VVD (driei. SGP itweei. GPV ieeni en de wethouders Van der Plas. Barbé en Strijbos Benoeming kerkvoogd SINT-ANNALAND - In de vacature van de heer A J Duijzer werd tol kerkvoogd bij de hervormde kerk te Smt-Annaland benoemd notabel L Theunisse. ADVERTENTIE ■Ulo SPECIALISTEN IN T"H STALEN STEIGERS EN ■J-K ONDERSTEUNINGEN B.V. STAALSTE1GER VERKOOP VERHUUR MONTAGE TUINBOUW FUSIE BARENDRECHT EN GOES; AKKERBOUW SAMENWERKING MET ZEVENBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11