„Gevaar dat Gasthuis Middelburg degradeert tot een dependance5 PZC/s Ph. Steketee 40 jaar opziener visserijen Zeeuwse stromen Zwemaccommodatie in Vlissingen uitbreiden VLISSINGEN TREEDT TOE TOT SUBSIDIEREGELING RPCZ A. Poppe sprak over zuivel voor CBTB in Grijpskerke Debatje in raad over handhaven houten brug Ridderspoorlaan ZATERDAG 18 DECEMBER" 1976 streek 10 MIDDELBURGS RAADSLID IN VRAGEN AAN B. EN W.: .55 „Of nog slechts een beter soort EHBO-post" steeds heeft plaatsgevonden in een sfeer merkt? In hoeverre wordt het Gasthuis Middelburg gemeeteraadslid mr. D. F. zich in een twaalftal vragen lege van b. en w. gericht van het Middelburgse latie tot de plannen VVD- Vos heeft ot het col- de positie ekenhuis in rc- r een streekzie- DRUKKE RECEPTIE IN BRUINISSE BRUINISSE - De heer Ph. Steketee, op ziener der visserijen in de Zeeuwse stromen, herdacht vrijdag bet veertig jarig dienstverband. Ter gelegenheid van dit feit bood de directie Visserijen hem een receptie aan in het Nederlands hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse. Een bijzonder drukke recep tie, waarop de plaatselijke en regionale mossel- en visserijwereld was verte genwoordigd evenals, collega's en oud-collega's, gemeentebestuur en wa terstaatsmensen. Grote belangstelling voor kerstconcert MIDDELBURG - Het jaarlijks kerst concert door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool in Middelburg •trok zoveel belangstelling dat twee achtereenvolgende avonden, donder dagen vrijdag, een uitvoering werd ge geven. Beide keren was de Concertzaal bezet met ouders en kinderen om het kerstgebeuren op muzikale wijze te vieren. Het kinderkoor van Sonja Hijmans zong een bloemlezing uit het buitenlandse kei'strepertoire. Het koor werd begelied door een ensemble van gitaren en blok fluiten. Verder hoorde men de bewer kingen van Willem Pijper, met de jonge pianist Jo Flïpse. Pas beginnende blok- fluiters brachten onder leiding van An- nemarie de Beer een serie kerstliedbe werkingen. Een opvallende noot in het programma was het akkordeonorkest, dat onder aanvoering van Oer Blom een aantal nummers uit het nieuwere Duitse repertoire voor dit instrument speelde. Koralen van Bach en Duitse dansen van Schubert vormden de inlei ding tot het kerstoratorium voor twee spreekstemmen, twee piano's, orge kinderstemmen en jeugdorkest dat ensemblespel-leraar Richard van Soest voor deze gelegenheid gecomposeerd had. In dit stuk waarin de kerstmelo dieën vaak door elkaar tuimelden (het was niet zo eenvoudig) vervulden de leerlingen van de klassen algemene mu zikale vorming een belangrijke rol Aan sluitend op de spreekstemmen zongen zij toepasselijke liedteksten. De spreek stemmen waren toebedeeld aan de da- •mes Marijke Biesma en Elly Crucq, De directeur van de school, de heer G, W. Bergamn, betrok in zijn dankwoord ie dereen die zoveel voorbereidend werk had verricht- Er bleek alom waardering voor de jubi laris. vooral voorde wijze waarop hij zijn functie uitoefende. „U ben teen opziener nieuwe stijl, dooreen wetnuingevoerd", zo prees de heer Okkerse, voorzitter van de Bruimsser mosselkwekersvereni- gingt Hij meende dathetopzienerswerk aanzienlijk beter werd uitgevoerd dan ooit. „Daar sommigen wordt de samen werking met de mosselkwekers gezien als een inflatie van het gezag. Zo zie ik het niet, het is meer een menselijker worden van de verhoudingen", aldus de heer Okkerse. die verklaarde dat de mosselwereld erg büj was met dit we derzijdse begrip. De heer J. Holstein van dc directie Vis serijen. schetste de heer Steketee als een man die met veel plichtsbetrachting zijn taak opvat. Hij sprak namens zijn directeur, de heer Koffman. die het af moest laten weten, omdat hij tijdens de barre weersomstandigheden in het ver keer was blijven steken. De heer Hol stein besteedde aandacht aan de staat van dienst van de jubilerende opziener, waarbij hij vaststelde dat vooral de ver anderde werkomstandigheden, veroor zaakt door de afsluiting van de Greve- lingen, erg ingrijpend waren geweest. De lieer Steketee vervult nu zijn functie vanaf de wal. „De nkele jaren die u nog tot uw pensionering vol te maken beeft, zien wij vol vertrouwen tegemoet. We denken momenteel aan een of andere vorm .van een vaartuig voor werkzaam heden, indien de begroting dat toelaat". Hij overhandigde een gratificatie en bood namens collega's, opzieners en verdere naaste medewerkers een draagbare radio aan. Ook burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse onderstreepte de plichtsbe trachtingvan de jubilaris". U hebt in de meest moeilijke omstandigheden, zoals dc oorlog, uw plicht gedaan", aldus de burgemeester en memoreerde daarbij het gevaarlijk werk bij de mijnopnn- mingsdienst. Namens de gemeente bood hij een ets. met geacht op de brug vanaf de Grevelingen' aan. De heer J. Schot dankte namens Zevibel voor alles wat de jubilaris voor de visserij had ge daan. ..U bent oen opziener zoals we die weinig vandaag zien", meende hij. en bood een enveloppe met inhoud aan. Namens de vereniging van oesterkwe kers en expediteurs feliciteerde de heer P. Verwijs. „We deden nimmer tever geefs een beroep op u. We danken u nu voor de toewijding waannee u uw plicht vervuld hebt". Hij liet zijij woorden van eeen enveloppe met, Inhoud vergezeld gaan. De lieer W van 'Gilst. vertegen woordigde het NCBO. waaran zij beiden vanaf de oprichting bestuurslid zijn: „Het is een grote prestatie, veertig jaar bij een baas te zijn en clan in een\ tijd. waarin sommigen veertig dagen in een jaar hebben". Hij haalde wat herinne ringen op uit de bezettingstijd, De heer J. Romijn sprak uit de persoonlijke sfeer. Hij belichte de marinetijd. Hel. schild van de koninklijke marine mijne- nopruimïngsdienst en een zeeschilderij waren zijn cadeau' en mevrouw Steke tee werd bedacht met een bloemstuk. De heer G. van de weel sprak als buur man van de jubilaris. In een gedicht sprak hij zijn waardermg uit voorde wijze waarop zij wederwijdse buren van elkaar waren geweest, waarbij bij een globe overhandigde. Tenslotte kwam de heer Steketee zelf aan het woord Hij was erg onder de indruk van de lof die hem werd toegezwaaid en helemaal be duusd van de cadeaus en enveloppen. Hij dankte iedereen en vooral de direc tie Visserijen die hem de receptie had aangeboden. De heer Ph. Steketee wordt hier gelu kwenst door de lieer C. H. van der Lin de, oud-burgemeester van Bruinisse, nu burgemeester van Nieuwerkerk aan de IJssel. kenliuis op Walcheren. De heer Vos heeft het college verzocht de vragen in behandeling te nemen in de raadsver gadering van a.s. maandagmiddag 20 december. In een toelichting op de vra gen signaleert mr. Vos onrust onder het personeel van het Middelburgse Gas thuis, mede iu verband met een in de openbaarheid gekomen rapportage over de toekomst van de ziekenhuis voorziening op Walcheren. „Het gaat daarbij om de vraag of op Walcheren moetworden overgegaan tot de vestiging van één nieuw streekzie kenhuis", aldus de heer Vos in zijn toe lichting, „en of tot het moment dat een dergelijke voorziening gereed is, de po sitie van het Gasthuis voldoende zal zijn gewaarborgd. Daarbij speelt tevens een rol de rechtspositie van het personeel." Het VVD-raadslid constateert, dat tot nu toe de discussie over deze zaak geheimzinnigheid. „Daarmee zijn noch de gemeente Middelburg, noch diegenen die in het ziekenhuis werken gediend. Het is thans noodzakelijk dat in een openbare discussie alle relevante nieuwingen aan te brengen' gegevens worden verstrekt en bespro ken." Ml'. Vos vraagt het college onder meer. waarom de rapportage nooit aan de ge meenteraad of de commissie volksge zondheid van de gemeenteraad is voor gelegd, en waarom er nooit van gedach ten is gewisseld over de vraag of er één nieuw ziekenhuis op Walcheren moet komen en waar en wanneer dit moet komen. Andere vragen van de heer Vos zijn: „Onderneemt uw college voorberei dende activiteiten om, wanneer tot de bouw van één nieuw ziekenhuis voor geheel Walcheren wordt besloten, daar voor een geschikte locatie aan te kun nen bieden? Zo ja, aan welke locaties denkt u daar bij? Zo neen, waarom niet?" gestagneerd in zijn pogingen om het ni veau van de laatste tijd te handhaven? In hoeverre ondervindt het Gasthuis moeilijkheden om noodzakelijke ver- „Kan het college het bericht bevestigen of ontkennen dat de aan liet Gasthuis Bewoners Molstraat en Koepoortstraat willen opschorten bouw 18 woningen „Is uw college er iets van bekend of zich de laatste tijd ontwikkelingen voor doen. die ertoe zouden kunnen leiden dat. indien geen tegenmaatregelen worden genomen, het Gasthuis dreigt te degraderen tot een dependance van het Vlissings ziekenhuis, of erger nog. tot iets dat nog slechts als een verbeterd soort EHBO-post kan worden aange- MIDDELBURG - Bewoners van de Koepoortstraat en dc Molstraat te Middelburg verzoeken in een brief aan het college van burgemeester en we thouders van Middelburg om opschor ting van de bouw van 18 woningen op de plaats waar vroeger de Singelschool stond. Dc bouw van de woningen zou volgens de bewoners in de brief een op lossing voor de 'langzaam ondragelijke verkeersproblemen' in de straat ver tragen, zoniet een algehele oplossing in de weg staan. Zij dringen er bij het college op aan om zo spoedig mogelijk tot een oplossing te komen, daar de huidige verkeerssitua tie volgens hen ondraagelijk is. De nieuwe woningen zouden gebouwd worden door de woningbouwvereniging Middelburg. Het buurtcomité had ech ter de plaats waar de huizen zouden komen herhaaldelijk genoemd als toe komstige parkeerplaats bij een auto vrije buurt. Hun verzoek is dan ook de plannen voor de nieuwbouw op te schor ten tot een definitief verkeersplan voor de buurt rond is. Dit plan zou volgens de buurtbewoners in samenwerking met hen moeten worden opgesteld. irbonden specialisten in grote meer derheid hebben besloten zich te zullen concentreren op dienstverlening van uit het ziekenhuis Vlissingen, indien niet binnen een half jaar tot nieuw bouw van één streekziekenhuis op Walcheren wordt besloten? Is het waar dat zich onder de specialisten een of meerderen bevinden die onder het per soneel van liet Gasthuis trachten meer voorstanders te vinden voor één nieuw ziekenhuis te Vlissingen?" „In hoeverre wordt het Gasthuis opgeof ferd om op die wijze de keuze voor een locatie voor bovenbouwvoorzieningen in een voor Walcheren weliswaar gun stige, maar voor Middelburg uiteinde lijk ongunstige richting te beïnvloe den?" „Is uw college bereid om te (blijven) streven naar een goede ziekenhuisvoor ziening in Middelburg tenminste tot het moment dat één nieuw streekzieken huis eventueel zal zijn gerealiseerd? Dit temeer omdat een centrumfunctie méér inhoudt, dan grootwinkelbedrijven, een voetgangersgebied of een grote hoe veelheid kantoorruimte." Collecte SINT-ANNALAND - De najaarszen- dingscollecte ten baté van de gerefor meerde zendmgsbond in de hervormde kerk bracht te Smt-Annaland 1253,18 op. Kerstviering Biggekerke BIGGEKERKE - In het bericht over de kerstviering te Biggekerke werd enige malen Serooskerke genoemd. Dit moet zijn Biggekerke. De viering is voor be jaarden en genodigden en wordt gehou den in het dorpscentrumAanvang 17.45 Vrijdagmiddag troelen in liet Vlissingse '.elejomste bij de Dc Ruulèrselidol in stadhuis Anneke Hoosemans uil Vlis- Vlissingen. Om de huwelijksdag van ungen en limb van Jaarsveld uit Breda 'um telefoniste nog ineerjleur te geven in het huwelijksbootje. Het is zeer waar- uorm.de een aantal, zeevaartscholieren, schijnlijk dal ze dal. bootje kunnen be- uniform een erehaag toen het jonge sturen. Hiub is namelijk scheepswerk- paar vrijdagmiddag hel. stadhuis uit- luigkundipe op een schip en Anneke is kwam COMMISSIE ADVISEERT B. EN W. „OVERGEVOELIGE KINDEREN HET EERST ZWEMMEN' VLISSINGEN - Dc Vtissingse commis sie voor volksgezondheid en milieuhy giëne dringt er bij b. en w. op aan, dat een uitbreiding van de zwemaccom modatie voor de toekomst naarstig moet worden overwogen. Men vraagt IN HET KADER VAN DE EEG BELANGSTELLING WAS GROOT GRIJPSKERKE - ..Waarheen met de zuivel" was vrijdagavond het onder werp dat de heer A. Poppe, voorzitter van de Verenigde Coöperatieve Zuivel fabrieken Brabant-Zeeland, besprak op een bijeenkomst van de afdeling Walcheren-Noord van de CBTB in één van de zalen van het gereformeerd kerkgebouw te Grijpskerke. De zaal was geheel gevuld toen L. Wattel de aanwezigen verwelkomde. De inleider haalde in zijn betoog een aantal onderdelen aan met betrekking tot de ontwikkeling van de zuivel in de EEG. Hij gafeen beeld van de EEG en de plaats die Nederland hierin heeft. Ook de moeilijkheden in Brussel inzak de zuiveloverschotten werden belichten in dit verband merkte de heer Poppe op dat d e EE G-min isters v an Fm ancien niet bereid zijn om de basis vast te houden onder pde prijs van de prpdukten. Ook steeds groter wordende verschillen in de monetaire situatie van de verschillende landen vormen een probleem voor de af zet, aldus de beer Poppe. die na zijn in leiding nogal wat vragen kreeg te beantwoorden over de heffing op de melkprodukten die mogelijk per 1 april van het volgend j aar wordt ingevoerd en waaraan de melkveehouder zijn deel zal moeten betalen. Deze heffing zal ge bruikt worden om de grote melkvoorra- den op de te ruimen. Vanuit de verga dering kwamen verschillende ideeën naar voren over andere oplossingen om het overschot te verkleinen, maar de heer Poppe stelde dat dit toch wel een oplossing is waarachter alle landbou worganisaties zich hebben opgesteld Eeén van de oplossingen zou misschien ook een afeetmogelijkheid zijn naar de ontwikkelingslanden, zo werd ook van uit de vergadering gesuggereerd. Maar de heer Poppe stelde dat dit zeer moei lijk dat dit zeer moeilijk is te realiseren: zachtjes aan komt deze zaak van de grond. Verder besprak de inleider de heffingen op olieën en vetten en de schorsing van de steunmaatregel die de melkpas moet verkleinen, maar hij stelde dat dit niet moet gebeuren voor dat een onderzoek naar nieuwe projec ten is ingesteld Ook zullen er uitzonder ingen voor de kleinere bedrijven moeten worden gemaakt, zo stelde de beer Pop pe. Burgemeester Boender woonde het laatste deel van de vergadering bij. „Onderwijswereld in meerderheid voor het RPCZ" VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen treedt toe tot de gemeenschappe lijke regeling voor subsidiëring van de stichting Regionaal Pedagogisch Cen trum in Zeeland. Dat heeft de gemeen teraad vrijdagmiddag besloten. Op verzoek van drs. M. Braak van de VVD- fractie gal' wethouder Ch. J. Gillissen Verschagc enig cijfermateriaal uit de door het provinciaal ophouworgaan gehouden enquetc, waaruit bleek dat de meerderheid van de Vlissingse on derwijswereld positief staat tegenover het RPCZ. De heer Braak had de wethouder aan zijn toezeggingen in de begrotingszit- ting herinnerd om met de ui tslag' van die enquête in de volgende raadszitting t komen. De uitslag miste lnj aanvakelijk en daarom deed de VVD-er een voorstel :de om het voorstel tot de RPCZ- DRIE AUTO'S BESCHADIGD BIJ BOTSING VLISSINGEN - Drie zijn vrijdagavond omstreeks halfzeven aanzienlijk beschadigd bij een gecom pliceerde botsing. Hierbij waren vier auto's betrokken. Een auto. bestuurd door de heer A. A, S. uit Vlissingen. reed op de Koudekerk- seweg. Achter hem kwam een auto. be stuurd door de heer A. R, uit Middel burg. Voor de auto van de heer S. stond een auto te wachten, bestuurd door een tot nu toe onbekend gebleven automo bilist. Deze stond te wachten op de krui sing Koudekerkseweg - Pres. Roosevelt,- laan en wilde tussen de twee rijdende auto's door rijden. De ruimte was even wel t.e klein om een auto te zien die op dat moment vanuit de richting Bad huisstraat kwam. Deze auto werd be stuurd door de heer H A L. uit Vlissin gen, Om dat de heer L. krachtig voor de onbekende au tomobilist moest remmen slipte hij en botste met zijn auto tegen de wagen van dc heer S. Door deze bot sing vloog de auto van S. tegen de achter hem rijdende auto vfin R. De drie auto's werden aanzienlijk beschadigd. De ge meentepolitie van Vlissingen verzoekt getuigen van het ongeval contact met haar op te nemen, omtrent de identiteit van de onbekend gebleven automobi list. subsidie-regeling toe te treden terug nemen, totdat de volledige uitslag van de enquête onder het onderwijzend per soneel bekend zou zijn. Wethouder Gillissen Verschage deelde mee dat er van de 206 leerkrachten in Vlissingen 144 hadden gereageerd, 70 pet. hetgeen een gunstige response werd geacht. Een 23.6 pet van de onder vraagden zegt in'76 geen con tact met de RPZC te hebben gehad, maar 110 on derwijzers hadden dat wél, Van dege nen. die geen contacthadden, wilde 58.3 pet. dat wél graag hebben. En 65.5 pet. wil de contacten zelfs graag uitbreiden: „De conclusie is dat in het Vlissingse onderwijsveld de meerderheid positief tegenovet het RPCZ staat," aldus de wethouder, die zei dat in de maand maart de definitieve resultaten 'van de enquête bekend zouden zijn. De lieer Braak trok na deze uitleg zijn orde voorstel in en zei voor het toelredings- voorstel van b. en w. zullen stemmen, ook al omdat; - zoals in een motie des tijds werd gevraagd - de meerderheid van de Zeeuwse gemeente thans is toe getreden. De heer J. Kodde (RPCUi was het, wel eens met de toetreding tot de regeling, maar wilde van de gemeente ook steun als er vanuit reformatorische kring eventueel een eigen school begeleidingsdienst zou komen. We thouder Gillissen Verschage kon hem wat dat betreft geen toezeggingen doen: „In het RPCZ zijn zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs vertegen woordigd Naar aanleiding van diens vraag zei de wethouder tot de heer G. J. Janse iCDAi dat voorkomen moet. wor den dat RPZC en onderwijscoördinator op eikaars terrein gaan werken. De heer J. J Kcmpe iPvdAi had ver klaard geen behoefte aan tegenstem men te hebben, maar mijn fractie zal een ander wel nauwlettend volgen." Mei al- gemene stemmen wprd dit voorste! na de discussie aangenomen. Als het aan de Vlissingse raadsmeer- derheid ligt, blijft de berekening van de vakantietoeslag voor dc ambtenaren ongewijzigd. De minister van binnen landse zaken zou graag zien dat in de toekomst de vakantietoelage niet meer berekend zal worden naar het salaris en de kindertoelage, op een vaste peil datum maar dat maandelijkse bereke ning plaats vindt naar de situatie van die maand, om daardoor 0,5 pet. van de loonsom te besparen. Hetcoliege van b. en w. had voorgesteld de door de minister gewenste methode maar voor kennisgeving aan te nemen, met; uitzondering van wethouder G. J. A. M. Adan. Hij betoogde dat juist de gemeente Vlissingen niet alleen de rijksregelingen moet volgen als ze gun stig zijn, maar ook als ze - zoals in dit geval - een lichte verslechtering voor de ambtenaren betekenen. „Bij deze bere ken! ngsinetlj ode stijgt de vakantie uit kering maar iets minder dan bij de oude berekening. Het isbovendien in de geest van dit kabmet dat er ook hiér iets ge matigd wordt." De PvdA-er W. de Woll'fhad betoogd dat, hij in principe voorstander was van ge lijke beloningssystemen voor ambtena ren. „maar ik heb weinig waardering voor dit 'harmoniëringsvoorstel' van de minister. De laagst betaalde groepen worden hier de dupe van."De heer G. Huizinga (VVD) sloot zich bij de heer Wolff aan Mevrouw J. Punt-Van Osnabrugge (die zich in het plaatselijk georganiseerd overleg tegen het voornemen van de minister had gekeerd) betoogde nu dat zij voor gelijke rechten en plichten van alle ambtenaren van rijk, provincie en gemeente was: „Wé moeten nu ook de rijksregeling volgen, ook als is dat een stapje terug," zei hij, hel minderheids standpunt Adan in het college steu nend. „Er zijn meer regelingen, waarin we hel, rijk niet volgen" vond do lieer E. de Priester (pvdai. „laten we die eerst dan maar eens opde heffing zetten." Toen het voorstel in stemming werd gebracht Muziekschool Vlissingen geeft kerstuitvoering VLISSINGEN - Maandagavond geeft de afdeling Vlissingen van de Zeeuwse Muziekschool de jaarlijkse kerstuit voering in 'Open Hof te Vlissingen. Er zijn vele medewerkers, zowel uit de kring van de leerlingen als die van de leraren. Zo werken onder meer mee alle klassen algemene muzikale vorming, hel accor deonorkest, een klarinet,tenensemble. een fanfare-orkest, het kinderkoor, een barok-ensemble. De uitvoering begint om half acht. stemden de fracties van CDA en RPCU tegen, behalve wethouder A. Lorier (cdai. zodat het voorstel van b. en w. de wensen van de minister maar voorken nisgeving aan te nemen, het haalde met een meerderheid van 19 vóór en zeven tegen Brug. De brug over de Ridderspoorlaan bracht de gemoederen wat in bewe ging. B. en w. willen die brug slopen en vervangen door een nieuwe, kosten 95.000. De oude brug handhaven zou 80.000 aan onderhoud gaan beteke nen. Mevrouw Punt- van Osnabrugge (cda), daarin bijgevallen door de heer J. Verkerk (VVD) pleitte voor handhaven van de houten brug. Wethouder F. G. Smit betoogde dat een betonnen brug bij aanschaf maar iets meer kostte dan de ƒ80.000 onder houdskosten een langere levensduur zou hebben en uiteindelijk tweemaal zo goedkoper zou zijn: „Maar doe houte brug is nu juist zo karakteristiek. Die kan nogwel 25jaarmee!" nep mevrouw Punt uit. Burgemeester drs. Th J. Wes terbout besloot de vergadering maar even te schorsen voor beraad, want bij enkele raadsleden rees enige twijfel over het voor of tegenstemmen. Uiteindelijk haalde het voorstel van het college voor een nieuwe brug het met 20 tegen zes stemmen. Tegen stemden de WD-leden Verkerk, Huizinga en Braak, de CDA- dames Pun t-van Osnabrugge en M. Schepers-Voet en het, PPR-raadslid J. de Meulder. '/Aiive ril igs i 11 s tal latie Aan het begin van de zitting was bur gemeester Westerhout het met het CDA-lid B. Koole eens, dat het aantal bezwaarschriften tegen de plaats van de rioolzuiveringsinstailaties bij Rit- them tot vertraging van de werkzaam heden daarvoor zou kunnen leiden. „Maar via gesprekken met het water schap en gedeputeerde staten is daar wellichteen mouw aan tepassen." dacht de burgemeester. De CDA'er A. i-Ioefkens had zijn in stemming betuigd met, het; woning- bouwprogramma voor 1977. maar keek wat, aan Legen een opmerking van mi nister Gruyters, die had gesproken over betere woningen en 10 procent minder. Wethouder Smit antwoordde hem dat als de maatregel van de minister op minder woningen zou slaan, dat dan in Vlissingen minder koopwoningen zou gaan betekenen, „maar we houden de vmgeraan de pols" aldus de wethouder. 'Zuid-Afrika Het had er even van weg dat de buiten landse politiek de Vlissingse raadszaal zou betreden. Dat was toen het PPR- raadslid de Meulder verzet aanteke nende tegen liet aangaan van een rekening-courantovereenkomst voor 197* door dc gemeente met de. AMRO- bank. De heer De Meulder wees op de bezwa ren die onder meer de Wereldraad van kerken tegen dezé bank had geuit van wege haar leningen aan Zuid-Afrika. „Financiële voordelen wegen bij de PPR minder zwaar dan morele bezwa ren. Daarom ga ik niet mee met dit voor stel." aldus de heer De Meulder, die op de onderdrukking van de zwarte bevol king in Zuid-Afrika had gewezen. „Dat ben ik niet eens met de heer De Meulder. Er is geen onderdrukking in Zuid- Afrika," riep de J. Kodde (RPCU) uit; een opmerking, die hier en daar wat iro nisch gelach onder de raadsleden deed ontstaan. Burgemeester Westerhout noch de raad zagen kennelijk weinig in een langdurig principieel debat. Men loodste het voorstel snel er door. Van ome adverteerders MAKELAARS DE LANGE IN EEN NIEUW KANTOOR Chloor verder om een onderzoek te laten ve richten naar het gebruik van ozon a dcsinfectiemiddcl in het zwembad. Dit standpunt nam de commissie don derdagavond in. Men adviseert het col lege daarnaast te bezien of de voorlich ting aan de schoolkinderen wat betreft 'vervuiling' van het zwemwater efficiën ter kan worden geregeld. Het college moet, verder onderzoeken - zo vindt de commissie - of er mogelijkheden be staan om de voor het zwemwater over gevoelige kinderen vroeg te laten zwemmen, wanneer kans op 'vervuiling' het geringst is. Deze conclusies werden getrokken ra behandeling van een door liet N.V. Sportfondsenbad te Vlissingen uitge bracht rapport en opmerkingen van keel-, neus- en oorarts P. van der Sluijs, ■Tijdens de vergadering lichtte de heer Van der Sluijs toe, dat, hij regelmatig kinderen met oorklachten op het spreekuur krijgt, die hij zwemmen moet ontraden. „Hoe jonger, hoe meer klach ten". zei hij. Volgens de woorden van de heer Van der Sluijs gaat het om een groot aantal: gemiddeld 2 tot 3 kinderen per week moet, hij het zwemmen ontra den. Drs. W. Bassie. hoofd van het laborato riumvan de WMZ. bracht in zijn toelich ting naar voren, dat het water van het Vlissingse zwembad op een aantal pun ten steeds heeft voldaan aan de normen die daarvoor gelden, hetgeen uit de monsters is gebleken. In de rij van an dere Zeeuwse baden neemt het Sport fondsenbad een 'volkomen normale plaats in'. Drs. Bassie zei verder dat het Zierik- zeese zwembad als enige in Zeeland ozon gebruikt, Een onderzoek daarnaar is nog niet afgesloten. „Zoals het er daar uitziet lijkt het in alle opzichten beter. Maar het is een betrekkelijk laag belast bad. Een onderzoek moet worden inge steld naar eenzelfde bad elders in het land met een grotere belasting". Op vragen maakte drs. Bassie duidelijk dat ozon wordt gebruikt voor oxydatie van schadelijke stoffen, toch moet gede sinfecteerd worden met chloor. In Vlis- - singen wordt gewerkt met chloor dat te Middelburg vrijdag officieel in ge- ten deJe wordt gebruikt voor oxydatie, MIDDELBURG - Meteen druk bezocht 'open Huis' werd het nieuwe kantoor gebouw van Makelaars- en Assurantie kantoor De Lange aan de Rouaansckaai ■ik genomen. Met'deze nieuwe vesti ging is een einde gekomen aan de klein behuizing in het oude kantoorgebouw aan dc Volderijlaagtc. In het nieuwe pand, dat dc naam 'Het Wapen van Leyden' draagt, heeft het makelaars kantoor de gehele benedenverdieping in gebruik. De eerste verdieping is verhuurd aan een architectenbureau en de overige etages zijn nog niet verhuurd.. Het ge hele pand is in enkele maanden tijd ver bouwd t;ot een voornaam en sfeervol ge- ---- --- - - heel. De kantoorruimten van mekelaar in aansluiting daarop vooi dat. ten dele voor desinfectie. Duidelijk werd gemaakt, dat 'vervui ling' zijn invloed kan hebben op overge voelige kinderen. Daarom pleitte alle reerst de heer W. Wisse er voor, dat die kinderen vroeg en in kleine aantallen 's-ochtends voorrang krijgen. Mevrouw M. M. Scheepers-Voet vroeg om meer aandacht van voortdurende voorlich ting. Bedrijfsleider van het Sportfond senbad J. Schalkwijk hield de commis- een recpm. ™ete" V00r "J" archief, enkele geadviseerd naar het toilet te gaan en te douchen. Dokter Van der Sluijs benad rukte vervolgens dat na hel zwemmen eveneens goed moet worden gedouched en de neus flink moet worden gesnoten Voor gemeentearts A. H. van Dijk was het, allemaal maar een rare zaak, Hij drong er op aan, daarbij gsteunddoorde heer J C. Lodder, De Lange zijn verdeeld in een receptie, een spreekkamer, pnvé-vertrekken, een administratieve afdeling en een pantry. Met de ingebruikneming van hetnieuwe kantoorgebouw zijn ook de parkeerpro blemen opgelost, want voor de deur van het nieuwe kantoorgebouw zijn een groot aantal parkeerplaatsen aanwezig. Tijdens het 'open huis', dat vanaf vrij- dagmorgen lol. laat in de namiddag was om de „jntrekkeBjkheid ïanhetzeebso geopend, braent een groot aantal be- verer0Mn Maar dan wel met gratis langs tellenden een bezoek aan het tollet«„ douc'ile e„ „iet zoals nu. d« nieuwe kantoorgebouw en een onvoor- .,ic «ph hnpte - een stelbare hoeveelheid bloemstukken en t b'etalen" ^us de heer andere attent.es gaven het geheel een ^.fonk HetsSlerenvanztvemmen feestelijk aanzien. De lange brede gang in zee vooral m de zomermaanden, zou van het pand heeft de beer De Lange ter voigenS hem bet zwembad ontlasten, beschikking gesteld aan de Middel burgse kunstenaar Frits van Til, die er Wethouder A. Lorier zei het waard te een doorlopende expositie zal houden vinden dit te onderzoeken, van zijn schilderstukken. Tijden shet open huis werd een groot aantal werk- De heer Lorier deelde mee, dat er naar stukken-die vla het makelaarskantoor gestreefd wordt het rampenplan nes* ook kunnen worden aangekocht - van terschelde, waaraan nog £ewer;„ deze jonge Middelburgse kunstschilder tentoongesteld. ..'ordt, in dc raadsvergadering van ja nuari volgend jaar te behandelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10