in Shell benzine zorgt voor zniniger rijden. Heinkenszand wordt grootste kern van de gemeente Borsele Vier weken cel en jaar niet rijden voor veroorzaken verkeersongeval Bevolking Zeeland groeit minder snel Vrijspraak voor 'meerijder' hasjiesj-smokkel Breskens PZC/p Zaterdag bij de slijter,.. Wat doet Pa? VRIJDAG 17 DECEMBER 1976 iADVERTENTIE provincie A.S.D Haal het testrapport met alle feiten bij uw Shell tankstation. Of vraag het even aan bij Shell Nederland Verkoopmij B.V., Antwoordnummer 175, Rotterdam telefoon 010 - 69 6112. GEMEENTE WIL GEEN DORPEN AFRONDEN; 9 KERNEN MET PLA TTELANDSFUNCTIE 'S-GRAVENPOLDER AAN HET LAATSTE GROTE PLAN TOE HEINKENSZAND - Het dorp Hein kenszand moet in de toekomst uit broeien lot de grootste kern van de ge meente Borsele. 's-Gravenpolderzal na het volbouwen van de bestemmings plannen Buitenleven en Weltevreden aan een afronding toe zijn. Voor de ker nen 's-Heerenhoek, Lewedorp, Ove zande en Kwadendamme geldt een op- vangfunctie, met iets meer dan de na tuurlijke groei. De andere kernen in de gemeente - ook die nabij het Sloege- bied - zullen plattelandskernen zijn. met beperktere groeimogelijkheden. Dit zijn de globale uitgangspunten, die het gemeentebestuur van Borssele voor de ontwikkeling van de dorpen wil toepassen. Volgens wethouder A. M. Jansen (ruim telijke ontwikkeling! van Borsele, gaat hel gemeentebestuur er bij het uitstip pelen van hei ruimtelijke beleid van uit dat er in de gemeente drie soorten ker nen zijn: de kernen met een aanvullende woonfunctie, kernen met een opvang- functie en plattelandskernen. De wethouder benadrukt dat het gemeentebestuur niets wil weten van kernen die in de toekomst niel. meer kunnen groeien en afgerond moeten worden (de zogenaamde consolidatie- kernem. In de nota bewonings-patroon van de provinciale planologische dienst tPPDi en in een praalstuk over de groeimogelijkheden van de dorpen en steden in Midden-Zeeland, issprake van consohdatiekernen Voor de gemeente Borsele worden genoemd- Nieuwdorp. Borssele en 's-Heerenhoek. De PPD heeft de term consolidatiekern inmid dels gewijzigd, maar de inhoud is wél hetzelfde gebleven. Wethouder Jansen: ..Voor ons is de nota bewonings-patroon geen wet van Meden en Perzen. In ons beleid is er geen plaats voor consolida- l ïekernen. of hoe je die ook noemen wilt Ik vind dat trouwens een stomme ge dachte." De heer Jansen maakt duide lijk dat de gemeente de kernen Nieuw dorp en Borssele als plattelandskernen beschouwt, terwijl aan "s-Heerenhoek zelfs een opvangfunctie is toebedacht. Wethouder Jansen erkent overigens dat het een hele toer zal zijn om voorde plat telandskernen voldoende groeimoge lijkheden te scheppen. In dit verband heeft hij echter goede hoop dat rehabili tatie en sanenng - hel opvullen van dc "rotte plekken in de dorpen - voldoende In Borsele in 5 jaar 450 woningwethuizen gereedgekomen HEINKENSZAND - 'Sinds de vor ming van de gemeente Borsele in 1970zijn er tot en met 1975 ongeveer 450 woningwetwoningen gereed ge komen, terwijl er van de toewijzing-1975 nog 54 iu aanbouw waren. Voor 1976 heelt de gemeente 49 woningwetliuizen toegewezen gekregen. In 1977 kan Borsele rekenen op 40 woningwethuizen (en 90 premiewo- ningeni; het gemeentebestuur vindt dietoewijzingoverigens legering. De woningwetwoningen zijn voor hel grootste deel naar de Borselse groei kernen Heinkenszand (173> en 's- Gravenpolder t82> toegegaan Ieder jaar werd een deel aan een van dc andere kernen toegewezen. In de pe riode 1970-1975 was die verdeling: Baarland 8. Borssele 26. 's Heerenhoek 55. Hocdekenskerke 17. Kwadendamme 20. Lewedorp 32. Ovezande 20 en Nieuwdorp 10 (met 6 in aanbouwt Het gemeentebestuur streeft er volgens wethouder A. M. Jansen (ruimtelijke on!wikkelingi n3ar om de tot nu toe gehanteerde verdeling in de toekomst voort te zet ten. soelaas zal kunnen bieden De heer Jan sen wijst erop dal liet gemeentebestuur ernaar streeft om voor ieder dorp een bestemmingsplan en bouwruimte te hebben. Er wordt momenteel gewerkt, aan het inventariseren van de toestand van.de huizen in de dorpen. Daaruit zal moeten blijken welke gaten er ingevuld kunnen worden. ..Met gezondmaken van dc kernen zelf vinden wij van het allergrootste belang.stelt wethouder Jansen „We willen zeer voorzichtigrzijn met het aanplakken van nieuwe plan nen aan de bestaande dorpsbebou wing." De heer Jansen zegt dal het gemeente bestuur ernaar streelt om één grote kern in de gemeente te hebben. Dat moet Heinkenszand worden. Voorhands is deze kern een aanvullende woonfunctie toebedeeld Wethouder Jansen vindt hei een vanzelfsprekende zaak dat Heinkenszand in de toekomst een gro tere functie zal kunnen hebben dan die van groeikern voor de gemeente Borse le Hij meent dat Heinkenszand in het kader van de uitstraling van de activi teiten in het Sloegebied meer moet kunnen groeien dan kernen in de ge meente Kapelle en Relmerswaal. Mogelijkheden op het gebied van par ticuliere bouw, premiehuizen en wo- ningwetbouw zijn er naar de mening van wethouder Jansen in Heineksn- zand voldoende voorhanden Hel be stemmingsplan Watervliet I is voor on geveer twee-derde vol en het bestem mingsplan Watervliet II wordt voorbe reid. Dat plan krijgt een oppervlakte van ongeveer 27.5 hectare en zal aan gemiddeld 180 huizen plaats kunnen bieden. l'itgaande van de bouw van 45 tot 60 woningen per jaar. gaat hel ge meentebestuur ervan uit voorzo'n tien jaar ruimte ruimte te hebben. Wethou der Jansen vertelt dat er over gedach ten na Watervliet II nog niets bekend is. In dc tweede groeikern van Borsele. hel dorp 's-Gravenpolder. is het plan Bui tenleven voor een belangrijk deel volge bouwd: 10 van de 14 hectare verkoop bare grond is uitgegeven. Het volgende plan is 's-Gravenpolder wordt Welte vreden (de naam van een oude boerde rij i Dc grootte van dat plan is ongeveer 16 hectare, met plaats voor gemiddeld 357 huizen Wethouder Jansen: ..Vol gens mij is dat het laatste grote be stemmingsplan voor "s-Gravenpolder Die kern is dan wel aan een afronding toe. De mogelijkiieden zijn ook beperkt vanwege de begrenzing met een natuur gebied. de provinciale weg. en dergelij ke." Van de vier dorpen met een opvan gfunctie blijken Lewedorp en 's- Heerenhoek in de praktijk het meest in trek zijn. „Het gemeentebestuur stimu leert dat niet bewust, maar het is be langstelling van de zijde van particulie ren en beleggers. Vooral de inwoners van 's-Heerenhoek zijn erg honkvast; zij willen graag in hun doip blijven wonen.' aldus de heer Jansen Het bestem mingsplan Oost-1975 in 's-Heerenhoek biedt niet zoveel mogelijkheden meer ;nog 1 hectare beschikbaar! Er wordt gewerkt aan een rehabilitatieplan. waarin ook een uitbreidingsmogelijk- heïd van ongeveer 30 huizen is opgeno men. Wethouder Jansen stelt dat. de gemeente nog niet denkt aan hel, ont wikkelen van een ander, bestemmings plan. Hij acht liet ook minder juist om zo'n nieuw plan tegelijk met het rehahi- litatieplan in uitvoering te brengen Voor Lewedorp is de gemeente bezig met het. ontwikkelen van een nieuw be stemmingsplan in de richting van de Postweg Het huidige plan Noord-West, achter het bejaardentehuis de Kraaijert is ver vol Nagegaan wordt of in dat nieuwe plan ook enkele sportvelden kunnen worden aangelegd. In de kern Ovezande is nog voldoende bouwruimte besclukbaar. De voormalige gemeenle had nogal wat grond aangekocht. In dat plan Noord-West ligt nog zo'n twee hectare braak. Voor Kwadendamme is ei van de zijde van bouwers minder be langstelling In het plan Oud-Vreeland is nog wal ruimte Het nieuwe bestem mingsplan voor Kwadendamme is pla nologisch rond. Er is ruimte ingetekend voor 45 woningen. Platteland Negen kernen worden door het ge meentebestuur als plattelandskernen aangemerkt. Daar zal volgens wethou der Jansen in hoofdzaak particuliere bouw en premiebouw mogelijk zijn. met van tijd tot tijd een klein aantal woningwetwoningen van de wonings tichting Borssele. De heer Jansen onderstreept dal tiet zonder meer bouwen van huizen met au tomatisch hoeft te betekenen dat. daar mee ook bijvoorbeeld de school in 'n kleine kern nieuw leven ingeblazen wórdt. Hij verwijst naar het praktijk voorbeeld in Ellewoutsdijk. waar de bouw van de 'Van Hattumwoningen' geen injectie voor de schoolbevolking opleverde De leefbaarheid bevorderje met alleen met woningbouw, betoogt wethouder Jansen. De situatie in de Een overzicht van de bouwactiviteiten in hel plan Watervliet I te Heinkens zand. liet dorp dat moet uitgroeien tot degrootstekern in degemeente Borsele. plattelandskernen van Borsele is als volgt: Borssele voldoende bouwmogelijk heden aanwezig, er wordt ook gewerkt aan rehabilitatie-mogelijkheden; waar bij de woningstichting ingeschakeld wordt; deze rehabilitaliehuïzen moeten builen hol gewone woningconlmgent omgaan Baarland .er zijn- voldoende bouw mogelijkheden, aanwezig e Driewegen: er is ruimte om te bouwen aanwezig; de^. gemeente -voert er schtëi'geen actieve grondoolitiek Ellewoutsdijk. er is momenteel geen bestemmingsplan aanwezig; de moge lijkheden voor rehabilitatie wórden na gegaan. lukt dat met dan zal worden uitgekeken naar een nieuw plaiv 's-Heer Abtskerke de beschikbare ruimte is vrijwel uitgegeven, ei' wordt een eerste verkenning gemaakt voor een nieuw plan in westelijke richting bij de lagere school. Nisse: De bouwruimte is uitgeput; een nieuw bestemmingsplan nabij de Van der Poest-Clementstraat. komt binnenkort ih de raad. er is dan ruimte voor ongeveer 15 huizen Hoedekenskerke liet bestemmings plan biedt voldoende mogelijkheden, er ligt ongeveer 1 hectare-braak Nieuwdorp: er zijn mogelijkheden voor de bouw van ongeveer 30 wonin gen. de zienswijze van de provincie is datdan uitbreiding afgelopen moetzijn, maar de gemeente is het daannee niet eens. Oudelande: de bouwmogelijkheden zijn vrijwel uitgeput; een nieuw plan bi.i de Ovezandseweg is planologisch rond met mogelijkheden voor 15 lol 20 wo ningen. Tol oktober 11,5 mitj ton HAVEN GENT NAAR RECORDOMZET GENT - De haven van Gent stuurt dil jaar aan op een recordomzet van tegen de 12 miljoen ton. Dit blijkt uit havenstatistieken, opge nomen in liet tijdschrift 'Haven van Gent'. Tol en met september van dit jaar boekte de Gentse haven 11.525.559 aan door zeeschepen aan- en afgevoerde goederen, de op één na hoogste omzet van de afgelopen vijfjaar. Er werd 8.213 557 ton in- en 3.312.002 ton uitgevoerd, cijfers die - zij het in dil ge val op jaarbasis - alleen zijn overtroffen .in 1974. toen Gent 11.787.414 ton ver werkte. De aanvoer bestaat dit jaar in hoofd zaak Uit ijzererts, andere ertsen, schroot en hoogovenstof(4.192.838 toni. Belang rijke uitvoerprodukten zijn pet, roleumproduk ten-brandstoffen en andere petroleumprodukten (1.668.899 toni en ijzer, staal en andere melaalpro- dukten (672.060 toni Dijk in Gents havengebied doorgebroken GENT -Woensdagmorgen half negen is eeii dijk van een slibbekken in het Ge ntse havenhavengebied doorgebroken. Daardoor liepen een aantal landerijen en een zevental particuliere tuinen on der water. In dc late namiddag kon de bres gedicht worden. Pompen zijn in gezet om de landerijen droog te leggen. De breuk deed zich m de slibpolder tus sen de Kennedylaan en het Moervaart- kanaal. Een massa slib en water stroomde weg en zet.le een aantal bie tenvelden blank. Het bekken dient om de slib te vergaren afkomstig van de graafwerken voor het nieuwe Roden- huizendok Veel moestuinen gingen ver loren Het slib bevat chemische afval van het. kanaalwater en de bevolking heeft, dan ook van de overheid dc waar schuwing gekregen de gekweekte groente niet voor consumptie aan te wenden tSint van paf!- li Westerschouwen plus 125. Brouwers haven plus 115. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen groeiden alleen Hulst en Terneuzen (respectievelijk 201 en 391), terwijl Hontenissc, Sas van Gent en Axel in inwonertal achteruitgingen. De 'gebruikelijke groei' is tc signaleren in gemeenten als Kapelle. Arnemuiden, Valkenisse. Gemeenten Op Walcheren groeiden zes van de acht gemeenten in inwonertal in de eersle ell maanden van dit jaar. Een teruggang van 231 mensen was te constateren in Vlissingen (een geboorte-overschot van 255 en een vertrekoverschot van 486) en in Domburg met 195 inwoners (een geboorte-overschot van 6. een vertreko verschot van 201. In beide gemeenten is op die cijfers van invloed liet, vertrek van vele tientallen Surinamers. Op Walche ren groeiden: Middelburg plus 849 (geboorte-overschot 184. vestigings overschot 665r. Arnemuiden plus 105 (geboorte-overschot, 126. vestigings overschot 79); Mariekerke plus 23 (geboorte-overschot 55 bij een vertreko verschot van 32); Valkenisse plus 132 (meer overleden dan geboren 46, vesti gingsoverschot 178); Veere plus 38 ('gebootte-overschot 35. vestigingsover schot 3); Westkapelle plus 18 (geboorte-overschot 4. vestigingsover schot 141 Noord-Beveland. Wissenkerke plus 67 (geboorte-overschot van 6 en vesti gingsoverschot van 61). Kortgene plus 21 (geboorte-overschot 8 en vestigings overschot 13); Tholen plus 151 (geboorte overschot, van 53 en vestigings overschot 981. SinLPlulipsland plus 71 (geboorte-overschot 12. vestigingsover schot 59i. Op Schöuwen-Duiveland liep m de eer ste elf maanden alleen Middenschou- wen lichi in inwonertal terug min 14 mensen (geboorte-overschot plus 6, ver trekoverschot 20). Van de andere ge meenten groeide Westerschouwen het sterkst: plus 125 inwoners (vestigings overschot van 124); Brouwershaven- plus 115 inwoners, geheel als gevolg van het vestigingsoverschot van 124: er was namelijk een negatief geboorte overschot van 9. Zierikzee plus 80 (geboorte-overschot, 12. vestigingsover schot 77: Duiveland plus 73 (geboorte overschot 30. vestigingsoverschot 43); Brumisse plus 411 vrijwel geheel via het vestigingsoverschot van 40). In Zuid-Beveland ging de grootste groei naar Borssele: plus 694. met name door het vestigingsoverschot van 527; Goes plus 274 (geboorte-overschot 56, vesti gingswinst 218); Kapelle plus 160 (geboorte-overschot 42. vestigingsover schot 118): Relmerswaal plus 81 (geboorte-overschot 62. vestigingsover schot 19). Zoals gezegd: in West-Zecuwsch- Vlaanderen gingen alle drie de gemeen ten in inwoners achteruit. Oostburg met 122 zielen (het aantal overlijdens overtrof het aantal geboorten met 46 en er vertrokken 76 mensen meer dan er kwamen wonen): Sluis min 23 (geboorte-overschot 8, vertrekover schot 31): Aardenburg min 6 (meer overleden dan geboren 34, vestigings overschot 28). Voor OostrZeeuwsch-Vlaauderen con centreerde de groei zich geheel in Ter- neuzen (plus 391. van wie 153 als gevolg van een geboorteoverschot en 233 door een vestigingsoverschot) en in Huist (plus 201. van wie 27 door een geboorteoverschot en 174 omdat er zich meer mensen vestigden dan er ver trokken). De andere gemeenten gingen in inwonertal achteruit. Sas van Gent min 142 (geboorte-overschot, van 43, maar een vertrekoverschot van 1851. Axel min 57 (tegenover een geboorte overschot van 36 stond een vertrekover schot van 93) en Hontenisse min 7 (zes mensen meer overleden dan er geboren werden en een vertrekoverschot van één). EERSTE VAN VERDACHTEN VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG RAADSMAN: „HIJ HEEFT IN HET GEHEEL NIETS GEDAAN" MIDDELBURG - I)e politierechter te Middclburgheeft donderdagmorgen de jongeman W.B. van R. uit Schiedam vrijgesproken van enig aandeel in hel transport van 170 kg liasjïsj, dat op woensdag 3 november j.l. te Breskens door de politie werd onderschept. Van R. was de enige van de verdachten uit deze smokkelafl'aire wiens zaak - om dat zijn aandeel ook naar de opvatting van liet openbaar ministerie gering zou zijn geweest - door tic politierechter kon worden behandeld. De politierech ter kan maximaal zes maanden gevan genisstraf opleggen. De andere ver dachten moeten voor de meervoudige kamer van de Middelburgse arrondis sementsrechtbank verschijnen. Politierechter mr P. van Empel gelastte donderdagmorgen de onmiddellijke in- vrijheidsstellmg van de Schiedamse jongeman, die sinds 3 november gedeti neerd is geweest in hel Huis van Bewa ring te Arnhem. Bij de behandeling van de zaak bracht raadsman mr W k. H. Dieleman naar voren, dat uit het. dossier blijkt, dat, Van R. in liet 'overslaan' van de partij hasjisj van een in Breskens af gemeerd schip in enkele auto's en het vervoeren daarvan geen aandeel heeft gehad Zijn rol was van geen enkele be tekenis in dit smokkelcomplot. aldus de raadsman, „hij heeft in het geheel mets POLITIERECHTER MIDDELBURG VONNIS CONFORM DE EIS ADVERTENTIEi (Papakt PARADE, de zachtere vieux) i» MIDDKLBIRG - De politierechter le .Middelburg heelt donderdagmorgen een autobestuurder uil Spijkenissc veroordeeld lot vier weken gevange nisstraf en een jaar niet rijden v oor liet veroorzaken van een ongeval bij Ker- kwerve, w aarbij enkele mensen ernstig gewond raakten. Dit gebeurde op 23 mei van dit jaar Een door II. van li uil Spijkenissc bestuurde wagen kwam toen m botsing met een andere auto. Op idat moment was an tl. niet bevoegd een auto te besturen: er liep een rij ontzegging van twee jaar. Zowel offi- eier van justitie mr. Th. Lehrel als poli tierechter mr. I'. van Empel namen dit an II. bijzonder kwalijk. Ilel vonnis was conform de eis an de officier van justitie. Verboden vuurwapenbezit kwam J vati L, uit Heinkenszand op twee weken ge vangenisstraf te staan, waarvan een week voorwaardelijk met een proellijd verbeurdverklaring van twee in be- 5 pat re De officier van justitie had in dei vijf weken gevangenisstraf geëist, maai depolHierech ter liet Van L hel voordeel van een gelijke straf als een aantal men sen. dat op dezelfde dag 116 januari) in deze omgeving werd betrapt en die al eerder voor de politierechter moesten verschenen Voor de jongeman D. S uit Roosendaal. die a igclopen zomer in Vlissingen ui t ba lorigheid l,ot diefstal verviel, beperkte de politierechter de schade tot één week voorwaardelijke hechtenis en een boete van 150 Op 27 juni had hij in Vlissin gen een fiets weggenomen, een dag latei- een doos met 24 blikjes bier en bij zijn aanhouding bleek hij m het bezit te zijn van 22 gram hasjish. Op straat had liij die dag mensen aangehouden om hasjisj te slijten en die waren naar de politie gelopen De eis tegen do Roosendaalse jongeman was twee weken voorwaarde lijk en een boete van ƒ300 Met 45 gram hasjish op zak en een weeg schaaltje. kennelijk bedoeld als hulp middel bij de distributie van het spul. was op 20 mei S. T uit Hoek aangehou den. Bij onderzoek bleek, dat maar een klein deel van hei s.ul int echte hasjish bestond: de rest was waardeloze rom mel. waarmee T. in zijn aankoopbeleid had gelaaid. Hoe merkje nu. zo werd T gevraagd, dat het geen echte hasjish is? ..Gewoon als je er niel sldnecl van wordt", antwoordde do jongeman, die buiten de bedrijfsschade nu nog eens een boete van 300 zal moeten opbren- Voor dieistal van een partij van 25 kg mosselen op een perceel aan de Oostei- v schelde werd de Belg G V. uit Turnhout veroordeeld tol een boete van Honderd gulden Met twee Nederlanders. J D. uit Rijswijk en D. de J. uit Rotterdam, was hij op 30 juli in de gemeente Duiveland aan hut 'rapen geweest. De Nederlan ders. die niet de moeite hadden gedaan om hun gedrag voor de politierechter' toe te lichten, werden ieder bij verstek veroordeeld tot een boete van tweehon derd gulden. Spitten naar zagers op een mosselper ceel bij de Kreekraksluizen kwam C V uit Roosendaal op een boete van 250 te staan, waarvan 100 voorwaardelijk met een jaar proeftijd Voor mishande ling van een jongen werd W M. uit Sas van Gent veroordeeld tot een boete van 150. Op 17 juni sloeg hij m Terneuzen L. T.. die met een groepje jongens bezig was de banden van zijn bestelauto te laten leeglopen Voor gebruik van een deel III van het autokentekenbewijs dat voor een am dere auto was afgegeven zal T. W. uit Souburg een boete van 250 moeten be talen iwaarvan 100 voorwaardelijk" en voor doorrijden na een aanrijdinkje (schadeaan een geparkeerde autoi moet J van O. uit Souburg voor totaal 250 in de beurs tasten Voor het doorrijden (een misdrijf) kreeg hij een boete van ƒ200.-. voor het veroorzaken van het aanrijcUnkje teen overtreding) werd een boete van 50 opgelegd. Onder invloed In oen zaak van rijden onder invloed met een personenauto kwam de officier an justitie, gezien hel hoge bloedalco- holpromillage van 2.98 tol de uit spraak: ..Daar sla je van achterover, letterlijk en figuurlijk zou je zeggen. Dit gaat naar alcohol vergiftiging toe." Op 19 september had J. B. uit Oud- Vossemeer nog geprobeerd aan de bloedproef te ontkomen door een stop teken van de politie te negeren. De poli tie zette de achtervolging in en dal leidde tot de aanhouding van B .die gis teren, gezien de recidive, zes weken ge vangenisstraf tegen zich hoorde eisen, waarvan drie weken voorwaardelijk en achttien maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Dc politierechter con formeerde zich aan de anderhalf jaai niet rijden iB. heeft de auto intussen aan de kant gedaani. maar bracht de gevan genisstraf terug naar vier weken, waar van twee weken voorwaardelijk met. twee jaar proellijd. In de zaak van O. W. uit Goes - rijden onder invloed met het bescheiden bloedalcoliolpromillage van 0,55 - bleek dal de bloedproef ook bijzonder in liet voordeel van de verdachte kan werken. W. had namelijk gereden op een manier, die volgens de politie 'naar niets leek'. W. had op 15 februari tc Ka pelle beide wegstreken nodig en dat viel erg op bij de politie, die hem voor de invoering van de verplichte bloed proef zonder meer 'onder invloed' zou hebben verklaard. Nu wilden zowel politierechter als offi cier zich bij de bepaling van dc straf maat baseren op de uitslag van de bloedproef Officier van justitie mr Le biet zei hierover: W had de hele weg- breedte nodig, maar bij de spelregels hoort dat de uitslag van de bloedproef in zijn voordeel werkt De Goesenaar zal een boete van ƒ500 moeten betalen, maar hij blijft buiten de gevangenis en mag blijven rijden, omdat de gevange nisstraf van twee weken en de rij ontzegging (drie maanden i voorwaarde lijk werden opgelegd. gedaan en is alleen met een vriend mee gereden" De jongeman uit Schiedam was. in de auto van zijn vriend B.D. meegereden naar Breskens. Begin november had D hem wel gevraagd te helpen bij het transport, maar er bestond geen af spraak over enige vergoeding Wel zou Van R op een gegeven de taak krijgen op de uitkijk te slaan, maar in de prak tijk is daar niets van terechtgekomen Vitaal punt in liet pleidooi van mr. Die leman was, dal zijn jonge cliënt, zoals was tenlastegelcgd, geen aandeel heeft gehad in het vervoer van de partij. De 170 kg hasjisj is nooit in de auto te rechtgekomen, waarin Van It. meereed. „Hij zat niet in dc auto waarin hasjisj zat aldus de raadsman, „en hij heeft ook geen enkele opdracht gehad". Van R. is meegegaan en is er 'ingetuind' zo stelde de raadsman, „maar hij heeft geen enkel strafbaar leit gepleegd" Pleiter vond voorts, dat Van R al zwaai genoeg is gestraft met zijn detentie sinds 3 november j 1. Bij de onder schepte transactie, zo kwam op de zit ting nog naar voren, hebben enkele Turken een belangrijke rol gespeeld- Voor de confrontatie met de Turkse Dealers' bestond enige vrees bij D.. die zich daarom onder meer verzekerde var het gezelschap van de - tengere - Van R en de meer uit de kluiten gewassen ge broeders P. Met drie auto's vertrok nier, vanuit, Rotterdam naar Breskens omde partij in ontvangst te nemen. Reeds op de veerboot Vlissiligen-Breskens werd een eerste contact gelegd met de Tur ken. Officier van justitie mr. Tl». Lcbrel wilde de rol van Van R. niel overschat ten maar ook niet bagatelliseren. De jongeman moest mee om te waken tegen bedrog en dubbelbedrog, wal zich in de kring van deze handel vaak voordoet. Zo was Van R. een medeple ger met een functie in het geheel, aldus dc officier, die zes weken gevangenis straf met aftrek van voorarrest eiste, welke eis eveneens betekende dat Van R. zijn straf had uitgezeten. Medewerkers Volvo Gent dreigen met staking GENT - Maandag verstrekt de sta- kingsaaiikoiidiging van 22 personeels leden van dc automontagefabrick van Volvo in de Gentse kanaalzone (Belgiël. Daar zij werken in de zogenaamde 'krachtcentrale' zal heel de fabriek stil vallen, waardoor ongeveer 2500 man niet kan werken. De directie van Volvo wil de personeels bezetting van de krachtcentrale halve ren waardoor 11 personen moeten wor den overgeplaatst naar afdelingen waar minder wordt verdiend. De vakbonden- accepteerden dat niet zonder vooral- gaande besprekingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 44