Rijkspolitie lost heroïnesmokkel op I f Aanvaring op Westerschelde: schade aan voorschip tanker ONTSLAG VOOR NIET MEER DAN VIJF MENSEN BIJ DE OLAU LINE CVI verliest beroep bij raad van state tegen weigeren ontheffing stortplaats HET NATIONALE JEUGDFONDS SCHIET KINDERBOERDERIJ MIDDELBURG TE HULP Wedgwood almanak Opheffing 'catering'-afdeling Auto in sloot bij Serooskerke: bestuurder zwaar gewond Compensatie van 1000,- voor doodgebeten dieren Meisje (15) gedood bij ongeval in Middelburg VRIJDAG 17 DECEMBER 1976 HEROINE VANUIT THAILAND PER LUCHTPOST INWONER VAN KORTGENE HOOFDDADER MIDDELBURG - De recherche van de rijkspolitie in Zeeland heeft deze week een opmerke lijke drugsmokkel opgelost. Per luchtpost werd in kleine hoe veelheden heroïne vanuit Thai land naar Nederland - waaron der een aanta plaatsen in Zee land - verstuurd. Het is de eerste keer dat de politie in Zeeland met deze uitzonderlijke vorm van drugsmokkel wordt geconfron teerd. Landelijk is men al eerder op deze nieuwe vorm van heroïnesmokkel gestuit. In deze zaak arresteerde de politie een drietal personen, die inmiddels ook be kend hebben. Als hoofddader noemde de politie P L. uit Kortgene Deze is na zijn bekentenis in voorlopige hechtenis genomen. Als mede-daders arresteerde men M. F. uit Doorn en J. S. (zonder vaste verblijf plaats). S. werd in Kortgene aangehou den, Beiden zijn na hef afleggen van een bekentenis voorlopig op vnje voeten ge steld. De smokkel werd georganiseerd door P. die hiervoor speciaal naar Thailand reisde. Daar kocht hij heroine aan om die vervolgens in kleine hoeveelheden van tweeënhalve gram in luchtposten veloppen naar Nederland te sturen. De heroïne werd zo vanuit Thailand on der meer verstuurd naar Kortgene. Middelburg, Westkapelle. Utrecht, Amersfoort en Antwerpen. Met liet op rollen van deze heroïnesmokkel heeft de politie in totaal nog 20 gram kunnen achterhalen. Hoe men achter deze smokkel is gekomen, wilde de politie niet meedelen. Luitenant D C. M. Schoneveld. staf- Raad Westkapelle over verlichting toren en molen WESTKAPELLE - B. en w. van Westka pelle stellen de gemeenteraad voor om 17.552,20 beschikbaar te stellen voor de aanschaf en installatie van schijn werperverlichting van de vuurtoren en de korenmolen 'De Noorman'. Dit voor stel komt aan de orde tijdens de raads vergadering van donderdag 23 decem ber, aanvang 20 uur. ADVERTENTIEi Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN Walstr 94 - Vlissmgen ZEEUWSE Ouwejaar Toen die man gisteren zijn pand aan een der Middelburgse singels verliet, zag luj voor de derde achtereenvol gende dag. dat de veste bevroren Mis En daar het een man is. die bij zichzelf een diepe kennis veronder stelt van het n eermeclianisme en bo vendien zijn mening niet graag voor een betere gcejl. had hij al snel ge constateerd. dat het best weieens tot de jaarwisseling zou kunnen blijven vriezen. Er welde daarop een mooie gedachte bij hem naar boven, die hij onmiddel lijk aan zijn vrouw wilde meedelen. Hoe mooi zou het kunnen zijn-sprak tiij - a's het met ouwejaar nog mest en we vragen vnend. buur en kennis om op de vest te komen schaatsen. ..Ja. ja." sprak zijn vrouw, die gaarne zelve de ijzers mag onderbinden ..En dan ik in de keuken op in'n eentje de hapjes klaarmaken, terwijl iedereen voor ons luns vrolijk glijdt, en zwiert". ..Die hapjes doe ik", sloeg-ie breed voor. ..Ik kan tenslotte toch met schaatsen" ..Dat wil niet zeggen, dat je dan be gaafd hapjes kunt klaarmaken", sprak zij koeltjes. Hij sloeg daarop grimmig de kaken op elkaar en de deur achter zich dicht. Da's niet leuk. - lijkt ons. Nu al ruzie over ouwejaar. Eu wedden, dat er dan niet eens kan worden geschaatst? otlicier recherche-zaken bij de rijkspoli tie in Zeeland deelde wel mee dat het onderzoek Is verricht door de recherche-groep van liet districtsbu reau m samenwerking met de groepen Valkenisse en Kortgene en de gemeen tepolitie van Middelburg en Doorn. De drie personen die voor de heroines mokkel gearresteerd werden, zijn vol gens de informatie van de politie stuk voor stuk heroïneverslaafden. De smokkel vanuit Thailand was ook met name opgezet om in eigen gebruik te voorzien. Daarnaast moest een be scheiden verkoop aan derden dienen om de eigen aankoop te financieren Trieste jongens Luistenant Schoneveld kenmerkte de drie betrokkenen als "trieste jongens', die slachtoffer zijn van hun eigen ver slaving. „Ze zouden bij wijze van spre ken nog naar de maan reizen om aan heroïne te komen," zo zei hij. Deze achtergrond is voor hem aanlei ding nog eens nadrukkelijk te waar schuwen tegen het gebruik van hard drugs zoals heroïne Adjudant Schone veld wijst er daarbij op dat zelfs de kleine hoeveelheden, waarom het in deze zaak ging. al bijzonder schadelijk kunnen zijn. Met hulpverleners maakt de politie in Zeeland zich volgens luitenant Schone veld zorgen over de toename van liet druggebruik. Hij wijst erop dat de rijks politie al in 1974 een toename van het aantal hard drugzaken constateerde en men het idee hecR dat dit aantal nog steeds toeneemt. Politie Vlissingen houdt jeugdige dieven aan VLISSINGEN - De Vlissingse politie heel t de tweejongensaangehouden,die vrijdagavond van twee inwoonsters van het Vlissingse bejaardentehuis 'Ter Reede' onder bedreiging van een mes een portemonnee met ruim 24 gul den hebben gestolen. Het waren de 15- jarige J.K. en de 10-jarige P.S.. beiden uit Vlissingen. J.K. had de 'overval' ge pleegd, terwijl l'.S. op uitkijk stond. Beide jongens hebben eveneens onder- bedreiging van een mes de portemonnee afgenomen van een op het plein bij de voormalige Bonedijkeschool spelend jongetje afgenomen Deze portemonnee bevatte ongeveer zes gulden. De identi teit van het jongetje is nog onbekend. Samen met de 12-jaiige D.S. en de 11- jarige K.J.S.. eveneens uit Vlissingen. hebben J.K en P.S. met een gehuurde bakfiets 17 uit een aan de Adriaan Coor- telaan staande garage gestolen bier kratten te gelde gemaakt. De opbrengst van di L inmiddels opgeloste misdrijf was tachtig gulden. ADVERTENTIE R&B Een stijlvolle en tijdloze collectie tafelgerei in edclstaal. pleel en zilver Ter kennismaking: 10 Introductiekorting. Ga liet bewonderen bij LADING VLOEIBAAR BUTAANGAS WERD NET NIET GERAAKT Zeeuwse verenigingen dierenbescherming gaan fusie aan MIDDELBURG - In een gezamenlijke ledenvergadering in hel Nederlands Koffiehuis Ie Middelburg hebben de afdelingen Zeeland-Noord en .Zeeland-Zuid van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren woensdagavond besloten om per 1 ja nuari een fusie aan le gaan. Er komt dan één afdeling Zeeland. Voorts werd een voorstel aangenomen om besprekingen te beginnen met de Slichting Zeeuws Dierenasiel Doel van deze besprekingen is om een fusie tot stand te brengen tussen het dierenasiel van de Nederlandse Vereniging ter Be scherming van Dieren aan de Walcher- seweg en het dierenasiel van de stich ting aan de Oostperkweg te Middelburg. RILLAND-BATH - Het zeeschip 'Bola- bora' en de Nederlandse binnen vaart- tanker 'Briese' zijn donderdagmorgen, om omstreeks negen uur. met elkaar in aanvaring gekomen, waardoor een gat is ontstaan in het voorschip van de Akkoord met bonden over instellen kern en cao VLISSINGEN - Bij de Olau Lijn in Vlis- singenzullen niet meerdan vijf mensen worden ontslagen. Dat heeft de directie donderdag aan de vakbonden meege deeld, Met de bonden is voorts over eengekomen dal er een personeelskern bij Olau zal worden ingesteld, en dat er in de loop van 1977 een cao lot stand zal komen. De bonden verzetten zich we liswaar tegen deontslagen, maar geven toe dat er bij een jong bedrijf als Olau vooral in het beginstadium sprake kan zijn van 'enige wildgroei'. Zoals be kend zijn de vakbonden al enkele we ken geleden besprekingen bij Olau be gonnen over een reorganisatie. Olau gaat de zogenaamde 'catering- afdeling opheffen, die onder meer ook belast is met de schoonmaakdienst aan boord van de schepen. Dat zal nu ge deeltelijk door de bemanning worden gedaan ..Wij hebben met onze leden vergaderd over de reorganisatie bij de Olau Lijn", aldus districtsbestuurder G. Kolfeman van de Vervoersbond CNV, die ook sprak namens zijn collega N. Sannes van de Vervoersfederatie NVV/NKV. „De economische motieven, die Olau aanvoert voor de ontslagen, zoals tariefzetting en efficiency spreken ons niet aan. want wij vinden de ontsla gen sociaal onaanvaardbaar, al willen we wel erkennen dat er bij een nieuw bedrijf in de personeelsbezetting zoge zegd enige wildgroei kan ontstaan. Maar nochtans blijven wij ons tegen het ontslag van die vijf mensen verzet ten aldus de vakbondsbestuurder, die zich overigens over de afloop hiervan weinig optimistisch toonde. Kern I)e vakbondsbestuurders waren wel ingenomen met de toezeggingen van de directie dat er bij Olau zeer binnenkort een personeelskern lot stand zal komen om de overlegsituatie te verbeteren „Dat is voor ons een zwaartepunt ge weest. Een goed overleg in de toekomst kan voorkomen, dat we weer voor situa ties als deze komen te staan. Zals ge zegd. dat stukje 'wildgroei' kunnen we niet ontkennen, maar als er weer ont slagen moeten vallen gaan wij dat aan slecht beleid wijten", aldus de heer Kol feman. Hij uitte zich positief over het feit dat de directie had ingestemd met een cao voor het Olau-personeel in de loop van 1977: Ik denk dat we medio april met de besprekingen kunnen begin nen". De reorganisatie bij Olau houdt ook in dat vier portiers zullen worden overge plaatst naar de algemene dienst. Vol gens de directie hebben drie van de vier daar al mee ingestemd, maar de vak bonden willen deze mensen eerst zelf nog horen, alvorens daarover commen taar te geven. Bewaking Directeur H.A.J. Lobbe stelde nadruk kelijk dat het overplaatsen van deze portiers niet inhoudt dat gebouwen en terrein 's nacli ts onbewaak t zul len zijn: „De bewaking van onze terreinen blijft voor 100G gehandhaafd. Er is een deugdelijke afsluiting, en cr zijn altijd dag en nacht mensen aanwezig." Personeelschei C H. Zwijnenburg vond het jammer dat de vakbonden zich niet ontvankelijk hadden betoond voor hel efficiency-argument van de directie voor de ontslagen: „Ook wij zijn daar niet gelukkig mee. maar zonder een goede economische basis is er geen so ciaal beleid te voeren". Zowel directeur als personeelschef be vestigden mét mstenumng de afspraak met de vakbonden over het instellen van een overlegorgaan en een cao bij Olau. Zij betreurden dat de vakbonden in de eerste publicaties over de oji handen zijnde reorganisatie bij Olau hadden gezegd dat zij bij dit bedrijf 'niet bin nen konden komen': „De bonden zijn bij ons altijd welkom geweest", aldus de heren Lobbc en Zwijnenburg. 'Briese'. Dit gebeurde in dichte mist nabij de Marmelotseplaat, ter hoogte van boei 67 in de Westerschelde. De 'Briese' was met 1500 ton vloeibaar bu taangas op weg naar Brussel. Met de aanvaring met de voorzijde van het schip is de 'Briese' aan een groot gevaar ontsnapt, daar het gas was opge- SEROOSKERKE (S) - Donderdagmor gen is op de provinciale weg ter hoogte van Serooskerke (s) de heer J. A. W. H. uit Burgh bij een eenzijdig auto onge luk vrij ernstig gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond elf uur bij de Hoosjes. De nieuwe auto. bestuurd door H.. doorploegde de berm over een af stand van 80 meter en schoot toen de weg over om in de sloot te belanden. De bestuurder is met vrij ernstige hoofd wonden in het Zweeds Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee opgenomen. Het voertuig is geheel vernield. Over de oor zaak van het ongeval was donderdag nog niets bekend. „Bijzonder blij met deze gift" MIDDELBURG - Het Nationale Jeugd Fonds heeft aan de Stichting Kinderboerderij Middelburg ƒ2500 geschonken om het verlies van de dieren, die in hel afgelopen wee keinde door een hond werden dood gebeten. te kunnen compenseren. Het grootste gedeelte echter van dit bedrag - 1500 gulden - is ter be schikking gesteld als tegemoetko ming in de kosten van de bouw van nieuwe onderkomens voor de die ren. Het Nationale Jeugd Fonds schonk donderdagmiddag in de kin derboerderij 1000 gulden om nieuwe dieren aan te kunnen schaffen. Het geld is beschikbaar gekomen door de landelijke actie Help Jantje een Handje' en werd overhandigd door de directeur van het fonds, de heer G. Buijtendorp. Zoals bekend werden in het afgelopen weekeinde een aantal eenden, kippen en één kalkoen van de kinderboerderij 'al- geslacht' door een loslopende hond. Volgens de secretaresse van de Stichting Kinderboerderij Middel burg, mevrouw I. Hamehnk. is het bencht in de Provinciale Zeeuwse Courant er de oorzaak van geweest dathet Nationale Jeugd Fonds op de hoogte is gekomen van het gebeuren op de kinderboerderij. „-We zijn beijzonder blij met deze schenking omdat we er financieel niet zo gezond voorstaan. Hierdoor zijn we ontzettend onthand." aldus mevrouw Hamelink. Zij maakt ver der melding van een verdere toezeg gingvan het Nationale Jeugd Fonds. „Tijdens de overhandiging donder dagmiddag werd er gesproken over meerdere schenkingen, maar daar is natuurlijk nog niets over bekend. Dit moet nog in beide besturen bespro ken worden." brengt zij naar voren. Direct na de overhandiging heeft de secretaresse een gesprek gehad met. een afvaardiging van het gemeente bestuur over de omheining langs het weiland waar de schapen zijn onder gebracht. In het verleden, zo weet mevrouw Hamelink te vertellen, is het regelmatig voorgekomen dat schapen vla de sloot trachtten te ontsnappen. „We hebben deze zaak opnieuw aangekaart bij de gemeente en het gesprek is redelijk positief ver lopen. Ik denk dat de omheining langs dit weiland er wel zal komen." aldus de secretaresse, die verder meedeelt dat er in januari een ge sprek zal plaatsvinden tussen het be stuur van de Stichting en de ge meente Middelburg. „Het grootste probleem waar wij mee te kampen hebben is het gebrek aan vrijwilli gers. Alles draait hier pro deo. We krijgen subsidie van de gemeente maar dat is voldoende voor het le vensonderhoud van de dieren. Daarom zijn we, nogmaal, zo blij met de gift van het Nationale Jeugd Fonds," benadrukt mevrouw Hame link. GEMEENTE WIL IN JANUARI MET BEDRIJF GAAN PRATEN WETHOUDER BARBE: „ER ZIJN NOG PROBLEMEN" DEN HAAG/TERNEUZEN - De ver wikkelingen rond de aanleg van een stortplaats door de 'Centrale Vuilver- werkende Industrie' (C.V.I.I in de Van Wijckhuijsepolder onder Hoek zijn in een nieuw stadium terechtgekomen, nu dc Raad van State een beroeji van hel bedrijf tegen het weigeren van een ge meentelijke ontheffing voor dit project hoeft afgewezen. Burgemeester C. Ockeloen deelde dit donderdagmiddag mee in de (begro- tingsivergadering van de raad. Wethou der van openbare werken drs. R. C. E. Barbé zei - in een eerste reactie - ver heugd te zijn over de uitspraak al bete kent die niet dat nu ook alle vuilstort- problemen zijn opgelost'. Hij kondigde aan dat de gemeente de C.V.I. m januari wil uitnodigen voor een gesprek. Van de kant van hei bedrijf was nog geen commentaar te krijgen, omdat de directie wil overleggen met de raads man van de vuilverwerkingsfirma. De zaak tussen C.V I. en gemeente Ter- neuzen diende vrijdag 12 november voor de afdeling rechtspraak van de Raad van State Die stelt, in de overwegingen bi.' haar uitspraak dat als eerste de vraag be antwoord moest worden of ei voor het gebruiken van het terrem in de Van Wijckhuijsepolder als vuilstortplaats een vrijstelling als bedoeld in artikel 352. vierde lid, van de bouwverordening van Terneuzen vereist was. De C.V.I. vond van niet. omdat de door haar gehanteerde stortmethode een aanzienlijke verbetering van de agrari sche grond teweeggebracht, waardoor het- terrein alleen maar geschikter zou worden voor gebruik in overeenstem ming met de bestemming die eraan ge geven was. De Raad van State is echter van oor deel. dat er wel degelijk een vrijstelling moest worden aangevraagd. „Vaststaat immers, dat appellante beoogt gedu- rendeeen periode van lBjaar hel perceel - zij het per jaar voor een betrekkelijk gering gedeelte - te gebruiken voor het storten, verwerken en afdekken van af val, waarbij het gedeelte van hel terrein, dat voor het storten van het afval in ge bruik is. zal zijn afgerasterd. Ook ligt het in de bedoeling een asfaltweg en een ontsluilingsweg, beide van ongeveer 5 meter breed, op hel terrein aan te leggen met aansluitende puinverhardingen. Een dergelijk gebruik kan niet anders dan instnjd worden melde bestemming die het terrein in het nog geldende be stemmingsplan in hoofdzaak van de voormalige gemeente Hoek heeft ge kregen. namelijk 'agrarisch gebied b'. welke bestemming is verwezenlijkt. Hieraan vermag niet af te doen de me dedelingvan Appellante, dat hel terrein als gevolg van haar werkzaamheden een aanmerkelijke structuurverbetering zal ondergaan" Behoorlijk bestuur De UA.I. M-clei nul v l In t i il <le e -.luk mieente Raad van Slatei in redelijkheid niet tut zijn weigering van vrijstelling had kunnen komen, althans zijn bevoegd heden tot een andei doel gebruikt dan waarvoor deze gegeven zijn. althans gehandeld heelt in strijd met de in liet algemeen rechtsbewustzijn levende beginselen van behoorlijk bestuurt. De C.V.I. voerde daarbij aan. dalaan net terrein toegekend, dat een weigering van de vrijstelling op grond van de overweging dat in liet ontwerp- bestemmingsplan buitengebied aan het terrein sedert 1953 zoveel tegenstrijdige stemmingenzijn toegekend.dat'n weige ring van de vrijstelling op grond van de waardevol agrarisch gebied' is gegeven, als willekeur moet worden bestempeld. Terneuzen gaf overigens toe dat er ver scheidene malen is overwogen om aan het terrein een andere bestemming te geven. In '67 bestond bij de gemeente het voornemen het te gebruiken als vuilstortplaats, in de structuurschets van '74 werd - op advies van rijkswater staat - door de betreffende polder een a eg geprojecteerd. De afdeling iccnispraak vindt, dat deze gemeentelijke voornemens, nu zij niet tot. wijziging van de bestemming heb ben geleid en ook overigens niet ten uil- voer zijn gelegd, builen beschouwing kunnen blijven 'ook al omdat een ge meentebestuur op zich zelf niet mag worden verwelen, dat wordt onderzocht of. rekening houdend met inmiddels veranderde omstandigheden en inzich ten. geldende bestemmingen dienen te blijven gehadliaafd'. De Raad van State acht voorts de stel ling van de CVI. dat de gemeente door zijn beleid bij liet bednjl de verwachting wekte dal voorliet gebruik van liet ter rein als vuilstortplaats vrijstelling zou worden verleend, 'niet houdbaar' De overwegingen: .Nu evenmin uit de ter zitting nog in het geding gebrachte brieven van 30 januari en 23 maart 1976 van het gemeentebestuur aan appel lante in de van Wijckhuijsepolder met verzette, kan de weigering van de vrij stelling niet worden beschouwd als een handelen in strijd met opgewekte ver wachtingen" (lelijkheid De C.V.I. voerde ook aan, dat de ge meente in strijd met liet gelijkheidsbe ginsel zou hebben gehandeld, aange zien de gemeente zeil een stortplaats exploiteert op een terrein met een agrarische bestemming en voorts aan anderen vrijstelling heeft verleend voor het gebruik van dergelijke ter reinen in afwijking van daarvoor gel dende bestemmingen of een dergelijk gebruik heeft toegelaten. De Raad van State- „Gebleken is ech ter. dat de gemeentelijke stortplaats in de Buitenpolder (moet zijn: Bontepol der. red.i zich bevindt op een terrein, waaraan bij het nog geldende bestem mingsplan van de voormalige gemeente Hoek de bestemming 'agrarisch gebied a is gebleven, welke bestemming, gelet op de aan het plan verbonden voor schriften. minder kwetsbaar geacht kan worden dan de hierboven genoemde be stemming 'agrarisch gebied b'. Nu ook overigens niet is aannemelijk gemaakt, dat verweerder in vergelijkbare geval len anders heeft gehandeld dan in casu, kan de afdeling niet tot het oordeel ko men dat de beschikking van verweerder in strijd is met het in het algemeen rechtsbewustzijn levend beginsel van behoorlijk bestuur, dat in gelijke geval len behoort te worden beslist" De C V.I. steldé ook, dat de gemeente slagen aan de achterzijde van het schip Nu ondervonden slechts de wooncom- partimenten van de bemanning water schade. In de loop van de middag is men begonnen met het overpompen van hel gas in de tanker 'Feun' van de firma Semgas, dezelfde als waarvoor de 'Brie se' vaart. De schepen 'Zeehond' en 'Tijgerhaal' van het bergingsbedrijf Polderman c Hansweert waren aanwezig om assis tentie te verlenen, evenals de 'Avezant van rijkswaterstaat. Het overpomper gebeurde in de Schaar van de Noord tussen boei 1 en boei 3 en werd door di bemanning van de beide schepen zei: verricht. (J- MIDDELBURG-Bij een verkeersonge luk op tic Poelendaclesingel is donder dagmorgen het 15-jarige meisje Ei Stroo uit Middelburg om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde om on geveer kwart over elf toen het meisjf van haar school in het plan Breewet met haar fiets op weg was naar haai huis in Middelburg. Het ongeluk gebeurde direct nadat h( meisje, dat samen met een vriendii! netje naar huis reed. de Poelendaelewe, was gepasseerd. Ter hoogte van de in gang van de melkfabriek werden de in de richting van het Groene Woud rij dende meisjes ingehaald door een vrachtwagen met aanhanger. Hierbij werd het links rijdende meisje E. Stroo geraakt door de aanhangwagen. Zij kwam onder het rechter achterwiel van deze wagen terecht en moest m zorgwekkende toestand worden over gebracht naar het ziekenhuis in Mid delburg, waar zij korte tijd na aankomst is overleden. De vrachtwagen werd bestuurd door de 28-jarige C. K. uit Kerkwerve. Het ver moeden bestaat dat de wagen iets naai rechts is gekomen of althans bij het pas seren van de meisjes met voldoende uitgeweken naar links. Bijeenkomst CBTB Midelburg over bedrijfsopvolging MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de CBTB houdt woensdag 25 december een vergadering ovei drijfsopvolging en bedrijfsovername. De discussie hierover wordt gevoerd aan de hand van een vorig jaar door dt kring Walcheren opgesteld rapport. Namens de commissie, die het rappor! opstelde zal deheer W. Maljaars e korte toelichting geven. De vergaderine wordt gehouden in de Getuigeniskeri; en begint om half acht 's 'avonds, iADVERTENTIE het beginsel van rechtszekerheid had geschonden door de weigering van een vrijstelling temotiveren meteen verwij zing naar het ontwerp- bestemmingsplari voor het buitenge bied, waarin aan het terrein de bestem ming'landschappelijk waardevol agra risch gebied' is gegeven. De gemeente deelde mee. dat de vrijstel ling is geweigerd omdat door het beoogde gebruik de geldende en inmid dels verwezenlijkte beste beslemming met zou worden bestendigd, teiwijl de voorgenomen bestemming - die met de bestaande niet in strijd is - geen aanlei ding gal' tot een andere beslissing. De overwegingen: „De afdeling is van oordeel dat nu. ook blijkens de overge legde bescheiden, verweerder met de weigering van de vrijstelling - althans mede- beoogde de bestaande bestem ming te handhaven, niet behoort te worden aangenomen dat verweerder liet beginsel van de rechtszekerheid heeft geschonden. Naar het oordeel van de afdeling is appellante er evenmin m geslaagd aan te tonen, dat verweerder van zijn bevoegdheid de vrijstelling te weigeren tot een andere doel gebruik heeft gemaakt, dan tot de doeleinden waaiwoor die bevoegdheid gegeven is. Voor deze stelling van appellante is noch in stukken, noch In hetgeen terzit- tingvan de afdeling isgebleken. steun te vinden". De Raad van State besluit haar overwe gingen met de mededeling dat de om streden raadsbeschikking niet vernie tigt hoeft te worden, zoals de C.V.I.. op grond van artikel 8 eerste lid van de wet administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen, had gevraagd, verkriigbaar bil o.a.. Fabery De Jonge bv Lange Kerkstraat 30 Goes P.M.J. Hackenberg Juweliers Eerste zaak vanaf de Markt Burgpromenade 4 - Middelburg 't Geschenkenhuis Noordstraat 75 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2