PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VAN AGT: „OM NIET BERISPT" jakobsen Geen ontslagen in scheepsbouw SGP en GPV overwegen initiatiefwet abortus Inwonertal van Zeeland groeit minder snel: over '76 met ongeveer 3200 zielen Onderzoek naar uitlekken rapport- Wiarda vandaag Spanning rond u.e.-project afgenomen ZWITSERSE ADVOCATEN VAN MENTEN STOPPEN GEWETENSKEUS VOORKOMEN Amsterdam koopt Carré 219e jaargang no. 299 Vrijdag 17 december 1976 TILBURY MANNENMODE EKSKLUSIEF OP WALCHEREN BU: Tilbury Kanaalstraat 55 Oost Souburg tVan ome correspondent i DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. J. Hartsuiker, de hoofdof ficier van justitie mr. A. Messchaert en officier van justitie mr. A. Habermehl hebben dinsdagavond in een gesprek met minister Van Agt kritiek geleverd op de inhoud van het rapport van mr. G. Wiarda. De ex-president van de Hoge Raad hééft in opdracht van de minister een onderzoek ingesteld naar de gebeurtenissen in de week voorafgaand aan de voorgenomen arrestatie van Pieter Menten. Da», de drie topmensen van het Amster- welijkheid van het rapport-Wiarda, en stige kritiek moeten hebben gehad op damse Openbaar Ministerie zich kri tisch hebben uitgelaten liet mi'nistei Van Agt (justitie) donderdagavond doorschemeren na afloop van een ver gadering met de vaste kamercommis sie voor justitie. De bijeenkomsl duurde onverwacht lang: vijf en een halfuur. Volgens geruchten in Den Haag zou mr. Wiarda in zijn uiterst vertrouwelijke rapport de minister hebben aanbevolen om disciplinaire maatregelen tegen de drie medewerkers van het Openbaar Ministerie in Amsterdam te nemen. Zij worden verantwoordelijk geacht vooi de mislukte arrestatie van Menten. Mi nister Van Agt ontkende donderdaga vond op een persconferentie echter in alle toonaarden dat hij de heren Harp suiker. Habermehl en Messchaert heefl berispt. „Geen van de drie heren is beje gend door enige disciplinaire maatre gel'. aldus Van Agt. Het uitlekken van gegevens uit het ver trouwelijke rapport-Wiarda. heeft de woede opgewekt van minister Van Agl (justitie). „Er zijn mensen ernstig be schadigd door publikaties die er niet hadden mogen zijn", zei minister Van Agt. Commissievoorzitter mr. A. Geurtsen zei dat hij het schenden van de vertrou- stortplaats De CV1 verliest het beroep bij de Raad van State tegen het weigeren van de ontheffing voor de stortplaats. bedreiging doorgaan Opinie Staatssecretaris Kooijman van buitenlandse 7,aken is pessimistisch, maar blijft doorgaan verdelen afscheid Vice-president ir. J Bout n terdam afscheid van Schelde-Verolme-concem olieprijs Verdeelde OPEC verhoogt prijs v; met vijf en tien procent PAGINA 13 mes Mes lag we! en niet op tafel bij de c sie rond de opvolging van de van het Zeeuws voetbal PAGINA 21 bed Sopraan Jenny'Veeninga ligt met oud ei nieuw al om acht uur in bed; radio- er televisieprogramma's; strip. teleurgesteld Het gros van het Nederlandse bedrijfs leven is teleurgesteld over de economi sche situatie: beurs - financiën - econo- PROMENADE MIDDELBURG Morgen, zaterdag, opent burgemeester hrs. p. a. Wolters de Lange DelH- promenade in Middelburg In een bijla ge de Promenadekrant, leest u Ërmeei de weergave door mr. Wiarda van de ge beurtenissen op het Openbaar Ministe rie en het ministerie van justitie tijdens de voorbereiding van de voorgenomen arrestatie van Menten Minister Van Agt sprak alle berichten tegen dat hij een berisping zou hebben Geen plechtigheden bij huwelijksfeest koningin en prins DEN HAAG (ANP) - De rijksvoorlich tingsdienst heeft donderdag in Den Haag bekendgemaakt, dat inverband met het verlangen van de koningin en prins Berohard om hun 40-jarig huwe lijksfeest uitsluitend in de kring van de familie te vieren, door hen het uitdruk kelijk verzoek is gedaan om alle pu blieke feestelijkheden achterwege te laten. In overeenstemming met dit verlangen In Den Haag sprak minister Van Agt van de koningin en prins zullen op 7 ja- donderdagmiddag met leden van de nuari 1977 door de regering geen plech- vaste kamercommissie voor justitie tigheden worden georganiseerd. Ook zal over het rapport Niarda'. Foto: vlnr °P die dag niet van de rijksgebouwen minister Van Agt, 'Geurtsen tcommissie worden gevlagd, aldus deze mededeling. voorzitterI griffier Kerkhofs en Kosto. de volgens hem onjuiste berichtgeving over de bensping aan de drie Amster damse leden van het OM. erg betreurde. „De zaak wordt zeer hoog opgenomen. Er komt een onderzoek naar wie de be trouwbare bron is waarvan in de be richtgeving gesproken wordt", aldus mr Geurtsen. Hij vond overigens dat ei in dit geval eerder gesproken moet. wor- den van een ontrouwbare bron". Nadat hij het rapport van mr. Wiarda heeft gekregen, dinsdagochtend om hall twaalf, heeft Van Agt de drie topmensen van het Openbaar Ministerie dinsdaga vond bij zich op het departement ont boden. Dat gesprek heeft tot diep in de nacht geduurd ,.Ik heb de heren dat rapport laten lezen en zij hadden daarbij hun kritische notities. Zij hebben daar bij niet elke letter van dat rapport on derschreven". aldus Van Agt. „Ik voeg daaraan toe dat het understatement een mij niet onbekende stijlfiguur is" zo zei Van Agt er veeibetekend bij. Dat betekent dat de drie heren vrij ern- uitgedeeld. Wat hij in zijn gesprek met de heren Hartsuiker. Messchaert en Habermehl wel heeft gezegd, wilde hij op zijn door een uiterste geheimhou ding beïnvloede persconferentie, niet kwijt. Wel heeft hij de commissie voor justitie van die mededelingen op de hoogte gesteld. Hij gaf echter wel toe „bepaalde beslissingen ten aanzien van bepaalde functionarissen te hebben genomen". Wat die beslissingen zijn en wat er in het rapport van mr Wiarda staat, werd donderdag nog angstvallig geheim ge houden. Minister Van Agt wilde zelfs niet zeggen waarom hij deze zaak zo ge sloten hield. ..Ik zeg dat niet omdat ik daarmee dan meteen de reden van de vertrouwelijkheid zou schaden". Minister Van Agt wilde niet ingaan op de vraag of hij de bevindingen van mr. Wiarda in zijn rapport onderschrijft. ..Daarmee zou ik iets bevestigen wat nog niet openbaar mag zijn aldus Van Agt. Het rapport van mr. Wiarda en die be slissingen zullen overigens wel op vrij korte termijn openbaar gemaakt kun nen worden, Commissievoorzitter mr Geurtsen zei te verwachten dat dit be gin januari zal kunnen gebeuren. Ook hij wilde niet zeggen waarom het open baar maken dan wel kan en nu nog niet Hij zei ervan uit te-gaan dat kort daarna in de Tweede Kamer een openbaar de bat over de gehele gang van zaken zal kunnen plaatsvinden Van Agt liet zich in de commissieverga dering vergezellen door twee hoge amb tenaren van zijn departement. Dat wa- 'Slol zie paf. 3 kolom I) AMSTERDAM-Mr. J. J. M. Hermans uit Geleen. De raadsman van de hoofdver pleger Frans H. uit Kerkrade heeft van Menten het verzoek gekregen de verde diging op zich te nemen mocht het in Nederland tot een proces tegen de Bla- ricumse miljonair komen. DEN' HAAG (ANP) - De fractie van de PPR in de tweede kamer heeft donder dagavond geen advies opgesteld voor de PPR-bewindslieden over de uitbrei ding van de ultra-centrifugefabriek in Almelo. Het partijbestuur, dat even eens donderdavond vergaderde deed dat wel. De mededelingen van minister Van der Stoel van buitenlandse zaken na zijn te rugkeer uit Engeland, dat het defini tieve besluit over de uitbreiding van Engeland en West-Duitsland nog best even Uitgesteld mag worden, heeft in Den Haag wat de uc-fabriek betreft de spanningenigszins van de ketel gehaald. Aanvankelijk had minister Lubbers aangedrongen op een beslissing die uit erlijk vrijdag genomen moest worden. Minister Van der Stoel heeft nu ver klaard dat het kabinet wel een stand punt zal bepalen, maar dat dit nog geen defintieve beslissing hoeft te zijn. Naar in PPR-kring verluidt zou 't radi- kale partijbestuur haar aanvankelijke volstrekt afwijzende houding tegenover uitbreiding van het ultra- centrïfugeproject hebben laten varen. Contact met mr. Hermans in Geleen ZURICH (SDA) - De twee Zwitserse advocaten van Pieter Menten, dr. Wal ter Baechi en dr. Hans R. Grendel- meier, hebben donderdag in een mede deling aan de pers bekendgemaakt, dat zij hun werk voor Menten hebben beëindigd. De advocaten verklaarden zich desgevraagd ook niet meer bereid een nieuwe opdracht in deze zaak te aanvaarden. Zij zeggen: „Nadat het departement van justitie en politie ons inzage had gege ven van de stukken die door de Neder landse justitie ter beschikking zijn ge steld. stelden wij vast dat er ernstige verdenkingen tegen Menten bestaan. Tegenover, die beschuldigingen staan INKRIMPING TOT 18.000 MAN ROTTERDAM (ANP) - Er hoeft geen sprake te zijn van gedwon gen ontslagen onder de werk nemers van de in grote moei lijkheden verkerende Neder landse scheepsbouw. Door on- uei anae're verlaging van de DEN HAAG (ANP) - De fracties van SGP en GPV in de tweede kamer willen de mogelijkheid bestuderen van een initiatief wetsontwerp waardoor de be staande wetgeving' inzake abor tus weer in een praktisch bruik bare vorm kan terugkeren. Dit is donderdagavond door beide fracties meegedeeld. Zij zeggen dat deze mogelijkheid ac tueel is geworden, nu eerder deze week de eerste kamer liet initiatief- wetsontwerp van de kamerleden Lam- berrts en Roethof (pvda) en mevr. Veder-Smit en Geurtsen (vvdi heeft af gewezen. „Het isniet onze bedoeling van de abor tuswetgeving een grote verkïe/.ings- zaak te maken. Wij willen echter doen wat mogelijk is om te voorkomen dat in e toekomst zeer veel Nederlanders voor een keus worden geplaatst tussen ver- acitlllcndc geweten geen van allen kunnen goed keuren. Daarom willen de SGP en GPV-fracties niet langer werkloos blij ven toezien boe de media de publieke opinie tracht te verdelen in drie 'abor tusstromen': het 'ja' van (Ie PvdA, 'ja mits' van de VVD en liet 'nee, tenzij' van de CDA, terwijl men geen aandacht schenkt aan het 'nee' van niet alleen het GPV en de SGP maar ook van velen uit CDA, VVD en PVDA', zo zeggen beide fracties in hun verklaring van donder dagavond. pensioengerechtigde leeftijd, vermindering van de arbeids tijd. omscholing en natuurlijk verloop kan op 1 januari 1978 het personeelsbestand in de scheepsbouw zijn terugge bracht tot 16.000 a 18.000. Nu werken in de slecht renderende Nederlandse scheepsbouw on geveer 25.000 mensen. Een sociale werkgroep van de beleids commissie scheepsbouw, een commis sie die zich onder leiding van oud minister Bakker bezighoudt met de ge zondmaking van de Nederlandse scheepsbouw, heeft donderdag over eenstemming bereikt over de wijze waarop het aantal arbeidsplaatsen in de scheepsbouw moet worden terugge bracht tot ongeveer 30 procent. Daarbij zijn alle partijen akkoord gegaan met de eis van de vakbeweging: geen ge dwongen ontslagen. Het rapport van de werkgroep zal van- daa worden aangeboden aan minister Boersma. Maandag aanstaande gaat de beleidscommissie scheepsbouw er over praten. Vakbondsbestuurder A. Schravemade van de Industriebond NW/NKV zei donderdagavond tevreden te zijn over de resultaten. AANZIENLIJK VERSCHIL IN TEMPO VERGELEKEN BIJ 1975 VV .7 VI AAM HTTDITM voordoen, zou Zeeland met in totaal ti<nn<»:nv»rs<»hn» nu h-h ncm>n. ^.„lo^n-iaoi Z.-V LAAN DEREN I OOPT ACHTERUIT IN 1NWONF.RTAI MIDDtLBURG/VLISSINGEN' - Het inwonertal in Zeeland is dit jaar aan zienlijk minder hard gegroeid dan in de voorgaande jaren. De Zeeuwse bevol king zal met ongeveer 3200 tot 3300 mensen toenemen. Volgens de voorlo pige opgave van de dertig gemeenten groeide het aantal inwoners van de provincie in de eerste eil'maanden van dit jaar met ruiin 2900 mensen. Vorig jaar nam het met ruim 5000 toe. De stagnatie van de groei blijkt niet al leen uit de vergelijkbare jaargegevens, het komt ook naar voren in vergelijking met de groei van bet eerste halfjaar - zoals die door de PPD zijn verzameld. Die geven voor de eerste zes maanden van 1976 een groei aan met 1850 inwo ners. Als eenzelfde groei leadens zich ook in de tweede helft van dit jaar zou voordoen, zou Zeeland met in totaal 3700 inwoners moeten toenemen. Uit .net voorlopige cuter van ruim 2900 in woners in elf maanden - gemiddeld 266 per maand -springt die 'afremming' van de groei naar voren. De 'loop der bevolking' over de eerste ell maanden van 1976 geeft een aantal op merkelijke lijnen aan. de toename van de bevolking con centreert zich sterker op Zuid- Beveland dan op Walcheren, welke regio de laatste jaren het hardst groeide; de regio Wesi-Zeeuwsch-Vlaanderen loopt terug in inwonertal: alle drie de gemeenten hadden verlies aan inwo ners. tot een toaal van ruim 150: de groei als gevolg van vestigings overschotten - die ontstaan als er meer mensen komen wonen in een gebied dan er vertrekken - ligt niet zo hoog als vorig jaar: toen was 80 pro cent van de groei het gevolg van ves tigingsoverschot. nu is dat percen tage ongeveer 65. Een toename van 1050 door geboorte-overschot en van ongeveer 1850 door vestigingsover schot. Regionaal Van de groei met 2922 inwoners tot en met november heeft Zuid-Beveland een aanzienlijk deel opgenomen, namelijk 1209 inwoners. Walcheren groeide met 739 zielen. Schouwen-Duiveland met 429 inwoners. OosUZeeuwsch- Vlaanderen nam toe met 386 inwoners. U,j ..o.i-ii en SiiuSKlnhpsiaiK. kwamen er 222 mensen bij, en Noord-Beveland groeide met 88 zielen. In beide laatste regio's was sprake - in tegenstelling tot het recente verleden - van duidelijke vestigingsoverschotten. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen was de groei voor ongeveer éénderde deel het gevolg van vestigingsoverschotten, voor Walcheren was het minder dan eenderdedeel. voorZutd-Bevelanu gmg hetom meer dan 80 procent van de groei en de toename van het inwonertal op Schouwen-Duiveland was bijna geheel aan vestigingsoverschotten te danken. Per gemeente gezien boekte Middel burg - over de eerste elf maanden - de grootste toename in inwonertal: plus 849. Opmerkelijk is de groei an Bor- sele met 694 zielen, omdat daar in liet recente verleden het inwonertal achte ruit ging. Vlissingen liep terug met 231 inwoners, ten dele het gevolg van het vertrek van Surinainers, welk gegeven ook de daling van het zielental in Dom burg imet 195) sterk beïnvloedt. Aan zienlijke groei vervolgens ook in enkele plattelandsgemeenten op Schouwen: (Slot zie. pagina 6 kolom 6) LOOP VAN DE BEVOLKING Zeeuwse bevolking in 1976 (tot en met november) Bedreigd bestaan §De strijd die de bewoners van het Vlissingse Oranje kwartier moeten leveren yoor het voortbestaan van hun wijk. maakt een ongelijke in druk. Zij hebben deskundigen tegenover zich die weten hogere belan gen te vertegenwoordigen veiligheid, vooral ook monumentenzorg. Met name de woordvoerder van de dienst die met deze zorg is belast, liet er tijdens de hoorzitting van woensdag geen misver stand over bestaan: de befaamde 'muur van Altena' - het deel van de zeewering dat monumentenzorg behouden wenst te zien - bestempelde iiij als een 'uniek cultuurmonument', hetgeen naar zijn mening allerminst gold voorde bewuste wijk. „De mens is de maat van alle din gen" heeft lang geleden een Grieks filo soof betoogd, maar hij was zich er van bewust dat vrijwel elke mens er zijn ei gen maat op nahoudt en van daaruit handelt. De maat van monumentenzorg is met die van de Oranjekwartierbewo- ners In elk opzicht een ongelijke strijd, namelijk tussen mensen die onverge lijkbare 'maten' hanteren. De volgens de heer Menten belangrijke tegenbewijzen, die reeds in handen van de Nederlandse justitie zouden zijn. „Daar degenoemde daden volgens Zwitsers recht verjaard zijn. zou uitle vering of uitwijzing van Menten naar Nederland in stnjd met de wet zijn.. Daarentegen staat het de Zwitserse re gering vrij. de beschuldigde op korte termijn het land uit te zetten, waarbij hij de mogelijkheid moet hebben zelf het land te kiezen waarheen hij zal gaan" „De Zwitserse advocaten van mijn man hebben gedaan wat ze konden. Hun taak is afgelopen. Vrijdag beslist de Zwitserse regering en we moeten maar afwachten waar mijn terecht komt". Dit zei mevrouw Menten donderdagavond als reactie op de beslissing van de advo caten. Mevrouw Menten vertelde verder dat haar man in Nederland over 'twee en een halve' advocaat beschikt. Wie de heren waren wilde zij niet zeggen. Ze ontkent niet dat de 'halve' advocaat-mr. J. Her mans uit Geleen is, die zelf verklaard noggeen beslissing te hebben genomen. Wat de Zwitserse vondsraad (minister raad) vrijdag ook beslist, er is geen be roep tegen mogelijk, aldus de woord voerder van het ministerie van justitie en politie Ulrich Hubacher in Bem. Me vrouw Menten heeft wemig hoop meer dat haar man niet aan de Nederlandse justitie zal worden overgegeven. De heer Hermans is geen bekende van het echtpaar Menten. Hij heeft de men sen nimmer ontmoetDe heer Menten is via de verslagen in de krant onder de indruk gekomen van de wijze, waarop de Geleense advocaat de verdediging heeft gevoerd in het langdurige proces tegen de hoofd verpleger Frans H uit Kerkrade Wanneer Menten na uitwijzing door de Zwitserse autoriteiten in Nederland is gearriveerd, zal de heer Hermans een beslissing nemen. Hij wil eerst met zijn eventuele cliënt spreken. AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester en Wethouders van Amsterdam en NV Serbadjadi. een dochteronderneming van Expioitatie Maatschappij Sche- veningen (EMS), hebben in principe overeenstemming bereikt over de aan koop van Theater Carré in Amsterdam door de Gemeente Amsterdam. De Gemeente koop Carré voor f 3.3 min. In deze prijs zijn niet begrepen de lenin gen. die de gemeente Amsterdam de laatste jaren aan de BV Carré heeft, ver strekte fimtlijn 'e laatste jaren botsen dergelijke on gelijksoortigheden voortdurend in Ne derland. De metro-aanleg en de daar door ontstane spanningen in de Nieuwmarktbuurt in Amsterdam vor men wel het bekendste voorbeeld van een dergelijke botsing. In Zeeland staat het geval-Oranjekwartier niet alleen: HansweerteOost is eveneens een voor beeld van een wijk. die door belangrijke werken wordt bedreigd, de verbreding van het kanaal door Zuid-Bevelanci. Vroeger lieten bewoners van bedreigde wijken dergelijke ingrijpende verstorin gen meestal lijdzaam over zich komen: er was toch weinig aan te doen. vond men. Zo is de verbreding van het kanaal Gent-Temeuzen in dit opzicht voor de rijksoverheid nog vrij makkelijk verlo pen. Wel rees er fel verzet tegen een striktrformele uitleg door de staat van de oude erfpachtscon tracten in dit gebied waardoor met name de kleine huiseige naars zouden worden gedupeerd. Aan hun bezwaren is toen grotendeels te gemoetgekomen. Aan liet verzet in be dreigde wijken van de laatste jaren lig gen echter zelden uitsluitend financiële overwegingen ten grondslag: de bewo ners komen in bèweging omdat voor hen het samen-wonen in de wijk belangrijk is. Het betreft hier dikwijls jonge men sen. die oude woningen hebben gekocht en soms op bewonderenswaardige ma nier hebben opgeknapt. Meestal kun nen zij met de oude wijkbewoners uit stekend opschieten, waardoor er een opvallend gemeenschapsleven ont staat De wijk is aldus herontdekt en bloeit in zulke gevallen als vrijwel nooit tevoren. Een bedreiging van buitenaf maakt deze 'wijkgedachte' dikwijls nog levendiger in een soort 'bedreigd be staan' vinden de bewoners elkaar en gaan tot actie over. De aldus ontstane actiegroepen weten meestal wel de juiste wegen te vinden, voorzien zich van goede juridische bijstand en buiten in vele gevallen alle beroepsmogelijk heden bekwaam uit Daardoor zien ze menigmaal kans de voortgang van openbare werken op formele gronden te bemoeilijken of althans uit te stellen ^Jal het in het Vlissingse Oranjekwar tier ook zo gaan? Het is moeilijk te voor spellen. De ongelijkheid van de strijd zou zich voor de bewoners wel eens kun nen wreken. Sommigen hunner willen opeen redelijk korte termijn weten waar ze aan toe zijn omdat ze ingrijpende be slissingen moeten nemen over het on derhoud van hun woning. Een dergelijk besluitkan irnmersniet tol in lengte van jaren worden uitgesteld. Hoe langer de onzekerheid duurt hoe duurder voor deze mensen namelijk het uitstel wordt. In eerste instantie moet nu het Vlis singse gemeentebestuur de ongelijk soortige belangen in en van het Oranje kwartier tegen elkaar gaan afwegen. Daarbij weetliet in ieder geval zeker dat de rijksdienst voor de monumentenzorg geen millimeter zal willen wijken als het er om gaat de 'muur van Altena' te be houden. Deze dienst zal derhalve alle rechtsmiddelen die hij ter beschikking heeft aanwenden om de iinderdaad be langrijke) zeefortificatie ongerept uit de strijd te halen, Het effect op de besluit vorming van een dergelijke houding moet niet worden onderschat: een ge meenteraad zal dat bewust of onbewust in zijn overwegingen meecalculeren. Misschien is een compromis mogelijk, waarbij het ene belang i behoud zeeforti- ficatiei toch wordt gediend, maar het aantal sloopwoningen beperkt blijft en dus het andere belang i behoud van de wijk) niet ernstig wordt geschaad. Dit laatste belang moet namelijk niet wor den onderschat binnen de Vlissingse gemeenschap. Sinds de tweede werel doorlog heeft deze stad zo veel verloren dat vroeger karakteristiek was voor deze oude havenstad, dat men ui dit op zicht niet behoedzaam genoeg kan op treden. Het Oranjekwartier heeft als een van de weinige stadsdelen deze zo ka rakteristieke sfeer weten te bewaren: men mag daar niet lichtvaardig mee omspringen. Zeeland Walcheren Zuid-Beveland Noord-Beveland W.-Zeeuwsch-Vlaanderen O.-Zeeuwsch-Vlaanderen Schouwen-Duiveland Tholen-Sint-Philipsland 31-12-75 geb. vest. overl. 332,286 3915 17.265 2868 102.719 1369 6.421 71.708 6.292 25 470 80.383 26.434 19.280 864 4.001 637 vertr. l-12-'76 ol - 15.390 335.208 2922 6.201 103.458 739 3.019 72.917 1209 923 3.379 670 290 1.708 249 In 1980 zullen 20.000 extra arbei- splaatsen in het noorden van het land moeten zijn gecreëerd om de werkloos heid in het noorden terug te dringen tot op het niveau van werkloosheid in het 958 25.319 151 hele land. Dit is de conclusie uit het 3.246 80.769 386 vierde voortgangsrapport van de stuur 1.320 26.863 429 groep integraal structuurplan noorden 343 19.502 222 des land. De nota kwam woensdag uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 1