Ambulancedienst op Walcheren spoedig organisatorisch rond Zeven panden aan Heerenstraat te Middelburg in restauratie Onduidelijkheid over plaats overtreding: loods vrijgesproken Akkoord over aankoop grond wethouder Roose EEN JAAR UIT HET RUKE LEVEN VAN MOEDER NATUUR. OeI2Maanden DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 PROJECT GING WOENSDAG VAN START MIDDELBURG-In Middelburg is weer een nieuw restauratie-project begon- Jhr. ir. L. L. M. van Nispen tot Se- venaer, directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, gaf woens dagmorgen in de Heerenstraal het startsein voor de restauratie van zeven monumentale panden. De directeur van monumenlezorg. die inviel voor hoofd directeur J. Jessurun J Jessurun. deed datdooraan het begin van de straat een schot te plaatsen waarop was aangeduid dat de straat we gens restauratie-activiteiten is afgeslo ten voor het verkeer. Het restauratie-project Heerenstraat wordt uitgevoerd in opdracht van het pensioenfonds van Van Gelder Papier. Voor deze belegger is dit het derde pro ject in Middelburg. Het pensioenfonds, was eerder opdrachtgever van restauratie-projecten in de Korte Noordstraat (13 panden) en de Spui straat (4 panden). De panden in de Heerenstraat komen na restauratie voor het merendeel in de verhuur. Enkele grotere panden zullen vermoedelijk in verband met te hoge huurprijzen verkocht worden, De hoogte van de huurprijzen is nog niet bekend. 1-Iet, project was woensdag na melijk nog niet aanbesteed. De aanbe steding gebeurt pas morgen (vrijdag). Bij Van Van Gelder Papiersprak men de verwachting uit dat de huren vergelijk baar zullen zijn met die in de Korte Noordstraat. Dat betekent dat men uit komt op huren tussen de 400 en 600 gul den. Voor de restauratie van de panden in de Heerenstraat wordt een termijn van 13 a 14 maanden gerekend. Daar mee komen de panden begin 1978 ge reed. Nadat jhr. Van Nispen tot Sevenaer met het afsluiten van de straat he t begin van de restauratie in de Heerenstraal had gegeven, bekeken degenodigden één van de panden die zal worden geknapt. Eer der bezocht men een van de gerestau reerde en bewoonde panden in de Korte Noordstraat en een bijna voltooid pand in de Spuistraat GERECHTSHOF DEN HAAG Kwadendammenaar veroordeeld tot boete van 500 en jaar ontzegging DEN HAAG - De 55-jarige V. uit Kwadendammc is door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een geldboete van ,f 500 en een jaar in trekking van liet rijbewijs. V. was in eerste instantie door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot drie we ken gevangenisstraf en een jaar intrek king van het rijbewijs. Dit. vanwege hetonder invloed van al cohol, 't veroorzaken van een ernstig ongeval op de 's Gravenpoldersweg bij 's Gravenpolder, waarbij de bestuurder van een tegenligger zwaar werd gewond. Na het ongeval was verdachte doorge reden. Hij kon na een verslag, over het ongeval in de krant worden opge spoord V voerde aan dat hij niets van het ongeval had bemerkt. V. was in hoger beroep gegaan omdat hij de opgelegde gevangenisstraf te hoog vond. De procureur-generaal was ech ter van mening dat de door de politie rechter opgelegde straf te laag was en eiste drie maanden gevangenisstraf, waarvan één maand voorwaardelijk en 18 maanden onttrekking van het rijbe wijs. Voortinan en Dolman voor PvdA Zierikzee ZIERIKZEE - De streekfederatie Schouwen-Dui vcland van de Partij van de Arbeid houdt maandag 20 december 'n voorlichtingsavond over 't onder werp 'grondpolitiek'. Dit zal worden ingeleid door het tweede kamerlid drs. A, Voortman, die fractiespecialist is op het gebied van de grondpolitiek. De bijeenkomst begint om acht uur in res taurant 'De Poorter' (bovenzaal RTM- gebouw) te Zierikzee. Op dinsdag 11 januari houdt de streek federatie van de PvdA een voorlich tingsbijeenkomst over 'Vermogens- aanwasdeling'. Dit. keer zal het tweede kamerlid dr. D Dolman, financieel des kundige van de tweede kamerfractie van de PvdA. een inleiding houden. Ook de tweede bijeenkomst, is in 'De Poorter' en begint om acht uur. RECHTSGEDING AXEL-COMBUTA VV EER AANGEHOUDEN VLISSINGEN - Het burgerlijk rechtge- ding tussen de gemeente Axel en de Amsterdamse vastgoedmaatsehappij Combuta is woensdag bij de arrondis sementsrechtbank te Middelburg op nieuw aangehouden ijn verband met schikkingen. Dc zaak is aangehouden tot 19 januari. Dit betekent de vijfde achtereenvol gende keei datde zaak is aangehouden. Zoals al eerder gemeld eist Combuta van de gemeente Axel een bediag van zon 2 miljoen gulden. De vastgoed maatschappij vindt, dat Axel onjuist heeft gehandeld in de verkoopproce dure van een stuk bouwgrond aan het Axelse Kennedyplein. De homologatie door de rechtbank van het akkoord dat het in Vlissingen- Oost gevestigde Zeeuwse Offshore Combinatie zal worden voortgezet in andere handen is woensdag eveneens aangehouden. De bevestiging van de beslissing van.de crediteuren is aange houden tot volgende week woensdag. Zover bekend is hebben geen credi teuren begin december. Zoals gemeld wil een bedrijf uil, Rotterdam, de B.V. «oudstennij. het in financiële moelijk- heden verkerende ZOC-bedrijf voort* zetten. Vooraf hield burgemeester drs. P. A. Wolters in de hal van het stadhuis een korte toespraak Hij noemde het project Heerenstraat een nieuw stuk stadsver nieuwing en benadrukte dat Mtddel- burgop dit terrein eigenlijk al zo'n 7 jaai (in 1969 verscheen de restauratienotai bezig is. De burgemeester zei gelukkig te zijn dat restaura tie nietlangerals monumenten zorg gezien wordt waarbij vooral het culturele aspect geldt, maar dat het duidelijk om stadsvernieuwing gaat met een breder sociaal doel In dit op- Zicht wees hij erop dat 1980 in Europees verband - na het monumentenjaar 1975 - is aangewezen als jaar voor de stads vernieuwing. Erg actief Jhr. Van N'ispeii tot Sevenaer haakte Verkiezingen tweede kamer J. D. DE VOOGD, VLISSINGEN, 31c OP LANDELIJKE VVD LIJST MIDDELBURG - Tijdens de Verkie- zingsraad van de V.V.D. zaterdag te Utrecht, is besloten de heer J. D. de Voogd te Vlissingen te plaatsen op de 31e.plaats van de landelijke lijst voor de tweede kamerverkiezing van mei vol gend jaar. De heer Dc Voogd, maakte thans deel uit van de V V D.-fractie in provinciale staten De heer R. T Henkemans te Wemeldinge. werd gekandideerd op de 51e plaats. daar later - na het bezoek aan de Heer enstraal - in. Hij zei «lal men bij dc* rijksdienst goede reden had om in Mid delburg te komen. „Middelburg heeft een erg actief ovcrheitlsbeleicl. We kunnen hier lering trekken uit het be nodigde samenspel tussen overheid en particulier initiatief'. Namens het gemeentebestuur bena drukte wethouder W. P J. Baars dat de resultaten in Middelburg naast een goed samenspel te danken zijn aan „een geloof in de zaak. In Middelburg is en thousiasme voor de stadsvernieuwing in hoge mate aanwezig aldus de wet houder. De wethouder wees de genodigden erop dat van de 2200 woonhuizen in de bin nenstad 1100 monumenten zijn. Daarbij liet hij zich ontvallen dat de gemeente 'echt nog wel meer panden op de mo numentenlijst' wil hebben. Zelf had hij de vciwachting dat dit ook nog wei zou lukken. iadeieren De heer Baars ging verder uitvoerig in op het aandeel van Van Gelder Papier bij de restauratie-activiteiten in Mid delburg. I-Iij noemde het pensioenfonds op dit, vlak een pionieren was bij blij dat men na het eerste project in de Noord- straaj, is,doorgegaan. „Het legt u keqne:„. lijk geen windeieren", aldus de wethou der. j. o Overigensaveestie heer Baais erop.dar' ook andere institutionele beleggers be langstelling hebben gekregen. Na Van Gelder heelt het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zich gemeld en volgens de wethouder 'zijn er nogal wat meer instituten die belangstelling hebben voor de stadsvernieuwing" Speciale lof zwaaide wethouder Baars toe aan directeur financiéle zaken van Van Gelder Papier, dr. N. Franken, die binnenkort vertrekt. Hij bracht deze dank voor zijn 'niet geringe bezieling' en 'groot enthousiasme' voor de res tauratie-projecten in Middelburg. Als cadeau van het, gemeentebestuur zegde de wethouder hem een copie van het gemeentebestuur zegde de wethouder hem een copie van een antieke haard plaat toe. In een dankwoord zei dr. Franken het plezierig te vinden mee te kunnen wer ken aan de opbouw van een binnenstad. „We kunnen het ons niet verloorloven om de stadsgebieden m de binnenstad te verwaarlozen zei hij Hij sprak lens- lotte de hoop uit dal Van Gelder Papier in Middelburg kan doorgaan op dit ge bied. Foto: tia liet startsein voorde restaura tie bekijken genodigden één t an de panden in de Heerenstraal te Middel burg Procedure Oostburg- Cehave aangehouden MIDDELBURG - Het geschil tussen «Ie gemeente Ooslhurg en «le Celiave BV' te Vegliel die gisteren, woensdagmorgen voor de meervoudige kamer voor bur gerlijke zaken van de rechtbank in Middelburg zou dienen, is aangehou den lot 19.januari a.s. Dit is gebeurd in verband meteen moge lijke schikking tussen partijen, die thans onderling naar een oplossing zoe- J- ken Hel gaat in deze zaak om dc vesti ging van een zogenaamde 'boeren- bondwïnkel' in Oostburg. waarvoor ben w vorig jaar augustus een bouwvergun ning afgaven, Later, na complicaties in de gemeenteraad over deze zaak. werd de vergunning ingetrokken. De Cehave stefi. dat de bouwvergunning nog alt ijd van kracht is. Al eerder verloor de Ce- have een kort geding over deze zaak. Hiervan is de Cehave is hoger beroep gegaan'oij het Gerechtshof in Den Haag én daarnaast zette de onderneming een civiel-rechtelijke procedure in gang voor de meervoudige kamer van de ar rondissementsrechtbank le Middel burg. Verbeteringen aan Axelse rioleringen kosten zeven ton AXEL- B. enw van Axel stellen de raad voor om op drie plaatsen rioleringen te vernieuwen of te reconstrueren in de gemeente en daar kredieten van in to taal ruim zeven ton voor beschikbaar te stellen. De Axelse raad zal de drie voorstellen behandelen tijdens de ver gadering van dinsdag 21 december, aanvang 14 uur. Dan wordt ook de be groting 1977 behandeld. Vooi het vernieuwen van de riolering en het. herbestraten) in een deel van de Weststraat vragen b en w een krediet van 105.000 gulden Het betreft hier het. deel van de Weststraalt tussen Kerkd- reef en Zeestraat te Axel. Voor de reconstructie van de riolering in een deel van de Middelhovensti aal vra gen b. en w een krediet van 198 000 gul den. De reconstructie van de riolering en de bestrating die daarmee gepaard gaat in e Ooststraat. Koestraat. West- straat (gedeelte ZuivelstraLKerkdreef) en Domineestraat, gaat het meeste kos ten Hiei voor vraagt het Axelse college een krediet van 401 000 gulden. B. en w van Axel zijn van mening dat er teievisiebewaking moet komen in het zwembad "t Plaatje' in Axel. Met dat tv.-circuit kan toezicht worden uitgeoe fend in de garderobes van het bad om gedeponeerde goederen te beschermen tegen diefstal De kosten van de instal latie worden geraamd op 15 000 gulden De raad wordt gevraagd dit bedrag dinsdag beschikbaar te stellen. Voor een bedrag van 6500 gulden willen b en w. het zwembad te Koewacht voorzien van een geluidsinstallatie VOORZITTER LORIER BIJ OVERDRACHT NIEUWE WAGEN: ZIEKENFONDS GEEFT STICHTING 'RED-SCHAAR' MIDDELBURG.Zn.„cl moKclijkna 1 januari volgend jaar gaat de huidige stichting zieken vervoer 'Vlissingen' verder door onder de naam stichting ambulancedienst Walcheren. Dat heeft wethouder A. Lorier van Vlissingen. voorzitter van liet stichtingsbestuur, woensdagmiddag bekend gemaakt bij de overdracht van een nieuwe ambu lancewagen aan de stichting in de Mid delburgse brandweerkazerne, waar de nieuwe wagen definitief gestatio neerd wordt. De nieuwe opzet is officieus al 'rond', zo bleek uit het opschrift op de beide pro- tieren van de niwue ambulanceauto. In het verleden was de stichting van de twee Vlissingse ziekenhuizen en de ge meente Vlissingen. Diverse besprekin gen. zo maakte de heer Lorier voor het uitgebreide gezelschap van genodigden bekend, hebben er toe geleid dat st raks ook organisatorisch de regio Walcheren in de stichting is geregeld Naast de ge meente Vlissingen en haar twee zieken huizen. nemen daarin dan deel het zie kenfonds Midden-Zeeland, de gemeente Middelburg en het Gasthuis en de KNMG (koninklijke Nederlandse maat schappij van geneeskunde). Ik hoop dat we op dezelfde voet doorgaan en npt zo goed werk leveren als men van ons verwacht", aldus de heer Lonei In een kort overzicht maakte hij duidelijk dat de stichting de laatste jaien bijzonder veel keren in touw is geweest. Weiden er in 1970 al 1350 ritten 'geboekt' tot op heden in 1976 zijn de ambulanceauto's al ruim 3.000 keer uitgeruktDe heer Lo rier wenste de werkers met hun nieuwe wagen een 'goede rit" toe en overhan digde de autosleutels aan regionaal commandant en tevens commandant brandweer Middelburg, J. M. Q. Beenhakker. Daarvoor had de heer R Joosse uil, Vlis singen dealer van Mercedes Benz ook namens de importeur iMehaco uit Utrecht) zijn felicitaties overgebracht. ..Voor ons betekent het dat ons produkt aan de door u gestelde zware eisen vol-, doet. Ik hoop dat de auto zijn waarde volle steentje zal bijdragen aan het goed functioneren van de ambulancedienst." Waarna hij de sleutels aan de heer Lotier overhandigde. De heer H G. de Ru lid van het dage lijks bestuur van het ziekenfonds Midden-Zeeland, zei onder meer ver heugd te zijn dat de splinternieuwe wa gen in Middelburg is gestationeerd. „Het. ziekenfonds staat zeer positief tegenover het, ziekenvervoei zoals dat vandaag reilt en zeilt", zei hij. 'Red-schaar' Als waardering voor hel werk ('ten goede aan de gemeenschap') overhan digde clc heer De Ru een cheque van 25.000 g ulden voor de aanschaf van een zogenaamde (hydraulische) 'red- schaar'. Met de wens. dat dit apparaat straks in een bijwagen wordt meege voerd overhandigde hij de cheque aan de lieer I.orier. die op zijn beurt hel waardevolle papiertje gaf aan de heer Beenhakker. De heer Beenhakker benadrukte in z'ni toespraak, het een gelukkige zaak tc vinden dat het ziekenvervoer op Wal cheren wordt geregeld door de brand weer. „Want die kunnen direct uitruk ken met gespecialiseerd personeel." De gift van het ziekenfonds zag hij als een onderstreping van de waardering die men voor het werk van het ziekenver voei heeft. ..We hopen er veel mee te kunnen oefenen en daadwerkelijk weinig te moeten gebruiken Maar als het moet, dan zijn we er mee in de voor ste linies", zei hij. Daarna werd voor de genodigden op de buitenplaats éeii 'demonstratie gegeven van de Ted-schaarwaarbij bleek dat in een mum van tijd een dak van een auto is gescheiden. Veel bekijks oogstte eveneens de nieuwe ambulancewagen i kosten zo n 60.000). die een vier cylinder dieselmo tor heeft en 2 patiënten tegelijk kan ver voeren. De wagen heeft, .een zogenaamde BINZ-opbouv.- met verhoogde zijdeur. KANTONRECHTER MIDDELBURG BIJ OF IN DE OVERLOOP VAN HANSWEERT MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr. A. Veenhoven heeft woensdagmorgen de niet verschenen Belgische rivierloods W. K. L. uit Seurne vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit dat hij met de 'Wal.xy Tanker' op 16 augustus in de Overloop van Hansweert op de Westerschcldc niet de stuurboordzijde van het vaar water zou hebben gehouden. De officier van justitie mr. A. P. Besier had tegen hem een boete geëist van 100. De kan tonrechter kwam tot deze uitspraak omdat in de dagvaarding, in navolging van het proces-verhaal, de plaats" van de overtreding niet juist was gelokali seerd wat in dit geval wel van belang Als getuigen werden gehoord de opper wachtmeester J.W. 'de L. en de wacht meester W.E.M. van der M. uit Terneu- zen die met de RP 26 de haven van Hansweert uitvoeren en de tanker zagen varen. Om precies vast te stellen wat. er gebeurde zijn achter de tanker gaan va ren waarbij hen bleek, dat die aan bak boord van het vaarwater voer. De wachtmeester is later aan boord gegaan van de tanker en heeft de kapitein ge hoord en de loods bekeurd, omdat hij niet op de brug was. De officier wees erop dal, het schip bin nen de betonning voer en stelde dat. de loods zich niet aan de spelregels heeft gehouden. Hij achtte het overigens een formele overtreding. Gemachtigde mr. F K. Adriaanse betwistte dat. het zou gebeurd zijn in de overloop van Hans weert. Ook meende hij dat dit varen nautisch volkomen verantwoord was en ook beantwoordde aan de eis van goed zeemanschap. Omdat volgens hem de loods geen enkele schuld trof. vroeg hij vrijspraak. Er volgde een lang gesprek aan de hand van de kaarten over de juiste plaats. Daarbij gaven de verbalisanten toe dat het inderdaad toch nog voor de Over loop was. hoewel de boeien duidelijk waren vermeld in het proces-verbaal. Ook de officier attenteerde daarop en stelde dat het in de Westerscheide was. hetgeen ook nog de dagvaarding was opgenomen. De kantornrechter zei dat hem niet dui delijk was gemaakt dat dit in de Over loop van Hansweert is gebeurd, waarop het proces-verbaal en de dagvaarding zijn toegespitst. Hij besloot dan ook vrijspraak. Verkoop villa MIDDELBURG - Onder zeer grote be langstelling heeft notaris H. van den Briel dinsdagavond in De Schakel de villa 'De Berk' aan de Koudekerkseweg 11 te Middelburg publiek verkocht. Het huis met garage, erf en tuin, groot 8.07 are. werd vooreen bedrag van 242.769.- gekocht door de heer P. Wisse te Mid delburg. Kinderzegelactie SINT-ANNALAND - De door de leerlin gen van klas 5 en 6 van de School met de Bijbel te Sint-Annaland georganiseerde kinderzegelactie heeft 2226,- opgele verd. ADVERTENTIE) GQRS ;.Hej college van,burgemeester en wethouders van Goes heeft met de heer.I. H. Roose "overeenstemming bereikt over liet nieuwe voorstel' vor aankoop van grond en groen aan de Oude Singel te Goes. Woensdag werden beide partijen het over de hoofdlijnen van het plan (aankoop zonder vergoedingen voor twee oude bomen) eens. Enkele details zullen komende maandag nog nader uitgewerkt wor den. Het bereiken van overeenstemming betekent, dat b. en w van Goes niet in beroep zullen gaan bij de kroon tegen de aanvankelijk afwijzende beslissing van gedepu teerde staten. Degemeenteuiudzal in januari 1977 een herzien voorstel behandelen. De raadscommissies van de gemeente zullen er eind deze maand al over praten van (iet jaar In de ziekenwagen is verder alles wat nodig is. zoals bijvoorbeeld zuurstofap- paratuur. bij de hand De stichting am bulancedienst Walcheren heeft nu een wagenpark van'totaal zeven ambulan ceauto's waarvan twee in Middelburg en vijf in Vlissingen zijn gestationeerd. Leuke bijkomstigheid is. dat het ken- tekennummer van «le nieuwe wagen (22-NZ-33), 't zelfde is van 'l telefoon nummer van de Middelburgse brand weer. als men er 'n één voor plaatst.. Over die NZ was commandant Been bakker kort maar krachtig: „Dat staat voor: niet zeuren, bellen! Dat doen de mensen nog lang niet snel genoeg." Foto: de heer A. Lorier irechts) over handigt regionaal brandweercomman dant Beenhakker de sleutels van de nieuwe ambulanceauto. die al het. op schrift 'Ambulancedienst Walcheren'op de portieren heeft. De natuur biedt voor elk wat wils, het hele jaar door. Zo zijn er in januari bijvoorbeeld zeker drie bloeiende planten te zien. En in juli, de hooimaand, is er veel meer dan alleen een muggeninvasie of een snel ontluikende teunisbloem. Met de jaargetijden wisselt ook de natuur. Er is steeds weer iets anders te zien, te horen en te ruiken. Over alles wat er in de natuur te beleven valt hebben 32 schrijvers, tekenaars en fotografen een heel bijzonder boek samengesteld: "De 12 maanden van het jaar". Er is veel in te lezen, en nog meer in te zien. Het wijst u op de mogelijk heden van elk jaargetijde. En het waarschuwt u als er buiten iets aan de hand is wat u beslist niet mag missen. De onderwerpen variëren van fossielen en bodemgesteldheid tot het kiemen der planten en het maken van jam. U leest over vogels en paddestoelen, en ook over molens en boerderijen. "De 12 maanden van het jaar" bevat 160 pagina's boordevol infor- matie en (kleuren)- illustraties. Het wordt u aangeboden als Boek van de Maand voor een speciale, heel lage prijs. DE 12 MAANDEN VAN HET JAAR. IN SPECIALE BOEK VAN DE MAAND OPLAGE F.17,50. DAARNA F.31,50. (Dit aanbod is geldig l/m 8 januari, lichter zolang dc voorraad strekt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9