Bewoners van Oranjekwartier pleitten voor behoud van wijk MULTTBONT Marktkoopman weigerde kraam te verzetten: 51,- boete PZC/s Paar De Dreu-Sampon te Goes 60 jaar getrouwd Lang: Bisamrug naturel 1995,- DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN KANTONGERECHT MIDDELBURG VRACHTWAGEN KON NIET PASSEREN MIDDELBURG - De marktkoopman P. de K. uit Arncmuiden werd woensdag door kantonrechter mr. A. Veenhoven te Middelburg een boete opgelegd van f 51.-. omdat hij in Goes geen gevolg zou hebben gegeven aan een bevel van een hoorOagcnt om zijn marktkraam te verplaatsen, om ruimte te bieden aan een vrachtwagen die een straat uit moest rijden na het lossen. Later be sloot De K. wel tot het verplaatsen van zijn kraam. Volgens de orfieier van jus titie. mr. A. P. Besier, die een boete van 75,- eiste, echter eerst nadat hij bot had gereageerd en een hele consterna tie had veroorzaakt op de Markt door zijn optreden. De K. vertelde, dat hij al 12 jaar op de hem aangewezen plaats op de Markt staat met zijn kraam, die hij op hel moment van het incident juist had opgebouwd. „De vrachtwagen had ook wel achteruit kunnen rijden", was zijn verweer. De kantonrechter stelde de boete vast op ƒ51.- om hoger beroep mogelijk te maken. W. C M. uit Veere hoorde vier boetes, meteen totaal van 200 tegen zich eisen omdat hij in Middelburg heeft gereden met een auto die een groot aantal ge breken vertoonde. Hij vertelde omstan dig' dat hij na de bekeuring tweemaal bij de politie is geweest om zijn gerepa reerde wagen te laten zien. Naar hij het voorstelde liep het niet zo'n vaart met de gebreken. De kantonrechter legde hem vier boetes op met, een totaal van 175. Voor hetniet verlenen van voorrang aan de bestuurder van een andere auto in zijn woonplaats Vlissingen werd J C. de R. beboet met/40.- Er was een botsing gevolgd maar de ander die op een voor- rangsweg reed moest wel remmen. De eis was een tientje hoger J. N uit Borsele moet 80- betalen om dat hij daar zonder rijbewijs heeft gere den met een opgevoerde bromfiets met een te grote cilinderinhoud, zodat het een motorfiets was geworden. De eis was in dit geval 100 Twee boetes met een totaal van 50 was de eis legen de Vlissinger J. J. O. omdat hij op 1 apnl in Middelburg heeft gere den met een auto waarvan de uitlaat niet in orde was en zonder deel III van het kentekenbewijs op de voorruit was bevestigd Hfi had dat deel wel in zijn zak en ver voerde in zijn wagen reeds een nieuwe uitlaai De kantonrechter handhaafde de eis van f 40 voor de uitlaat maar ver klaarde hem schuldig zonder straf voor het niet bevestigd hebben van het deel van het kenteken. Conform de eis werd de met verschenen tig is weggereden met haar auto, zodat M A. van L. er tegen botste met zijn auto, wat,hem een schade opleverde van ƒ2400 Haar auto is daarna nog tegen een andere wagen'gebotst. Van L. ver telde een gedeelte van de schade zelf te moeten betalen omdat de verzekering GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z., 15.30-16.30 uur" Uitzending Nomen Nescio. HULST-St Liduinaziekenhuis. 19.35-21 uur: Uitzending Rakio Nightingale. MIDDELBURG - Kuiperspoorttheater. 21 30 uur: Filmhuis Jeugd en Muziek -Gasthuis. 20-21.15 uur: Uitzending Ra- Bioscopen BERGEN OP ZOOM-Roxv.20uur. Sur vive. 14 Jr - Luxor. 20 uur Kom met je waldhoorn tussen m'n Alpen. IS jr. GOES - Grand. 20 uur: De kanonnen van Navarone, 14 jr. HULST - De koning van Engeland. 20 uur: Taxi Driver. 18jr: 20.30uur: Missouri Break, 14 jr. MIDDELBURG-City.20uur:Stormover Marokko TERNEUZEN - Luxor, 20 uur Taxi Dri ver. 18 jr. 20 uur: Kwartaalbalans. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: De knokmachine, 14 jr. Tentoonstellingen GOES - Museum voor Zuid- en Noord Beveland, 10-12en 13.30-17uur. Drieluik.' - Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: Werken Elly Andriesse en Hanny Vader. HEILLE-Restaurant'De Schaapskooi': Werken Ben Bonte. -Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen HULST- Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: Feest der kleine formaatjes., - Bar 'De Smidse'. Werken Jacqie Vink MIDDELBURG - Zeeuw Museum. 10- 12.30en 13 30-17uur-Tumaanlegop Wal cheren in de 18e eeuw. - Zeeuws Kunstenaarscentrum. 14-17 uur Werken Jan van der Leeuw - Galerie 't Groentje. 14-18 en 19-21 uur. Werken Helga Bai tsch-Schaiers en Lie- sel Bellmann. - Rijksarchief, RPA tentoonstelling: Kweek mosschen en paed agogen - Vleeshal: Show van vogels, vissen en cactussen. NISSE - Galerie 'De Mooie Staak'. 9-20 uur. Werken Messemaker. SAS VAN GENT-Galerie 'Uilenspiegel'. 9-12 en 13.30-18 uur: Werken Lisbeth de Jonge TERNEL ZEN - Galerie Des Beaux Arts'- Werken Jo Jaspers - Artikof Foto's Cor de Boer. VLISSINGEN - Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur Grafische werken IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10-17 uur- Amateuristische kunst. WESTDORPE-Zaal 'Troutzaerte': Wer ken Wim Scluitz. ZIER1KZEE- "t Lange Uus', 9-12.13.30- 17,30 en 19-21 uur: Werken Ineke van Doorne. hem niet geheel onschuldig acht. De of ficier stelde echter dat voor hem die schuld van Van L. niet is bewezen geacht zodat hy hem met vervolgd heeft. Na een eis van 75 kreeg mejuffrouw W. B uit Goes een boete van 40 opgelefd. omdat zij in haar woonplaats bij het achteruit rijden na parkeren een voet- gangster had aangereden, die daardoor gewond raakte. Ze zei de vrouw niet te hebben gezien. Mr Besier ..Dat tikje heeft haar zes weken pijn bezorgd". Hij wilde echter niet uitsluiten dat de dove vrouw misschien ook dom heeft gehan deld door achter de auto over te steken. De Goesenaar L B V werd conform de eis veroordeeld tot 100 boete omdat hij onder 's-Gravenpolder met een auto geen voorrang heeft gegeven aan een andere auto zodat een zware botsing volgde V. zei dat hij de andere auto te laat opmerkte omdat het een onover zichtelijke situatie betrof. Na verhoor van de agent J. van D. werd de Hagenaar F J. A. die in Vlissingen op gevaarlijke wijze en 20 km te hard heeft gereden door de binnenstad gelijk aan de eis veroordeeld töt twee boetes van 50. ..Het was een showrijder met een sportwagen volgens de agent. F. M. Q. uit Arnemuiden kreeg 20 boete omdat hij wegbeplanting heeft beschadigd bij het afbranden van be rmen. Hij vertelde dat dat is gebeurd bij afbranden van bermen na het schoon maken van de sloot. Naar zijn zeggen hebben de bomen er niets van geleden. De officier eiste 150 boete met een jaar proeftijd als stok achter de deur', maar de kantonrechter meende dat dit niet nodig was. Hond J. W. S. uit Souburg werd gelijk aan de eis beboet met 100 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd omdat hij zijn gevaarlijke hond los heelt laten lopen. De hond beet toen eeu andere hond in de nek die daarna de volgende dag is overleden. S. vertelde dat zijn de deur uitschoot toen die werd geopend. De verzekering heeft de schade vergoed. W.C.V. uil Wemeldinge en zijn vrouw kregen elk 20 boete omdat ze geen ge bruik hebben gemaakt van een auto gordel. V. zei deze draagplicht princi pieel in strijd te achten met de mensen rechten in onze rechtstsstaat. Boven dien vindt hij ze altijd niet veilig en zei dat er veel ondeugdelijke gordels zijn volgens persberichten. De officier vor derde tegen hem 51 boete om hoger beroep mogelijk te maken en tegen zijn vrouw 20. De kantonrechter vond ho ger beroep niet nodig. Na een eis van 100 legde de kanton rechter A de N uit Vlissingen een boete van 90 op omdat hij op de provinciale weg onder Zoulelande met zijn auto op een voorligger is gebotst. Volgens hern kwam dat omdat de voorliggerplotse- ling remde. Hij was de laatste van een rij van drie auto's. Bij deze botsing ont stond zware schade volgens de officier. Kerstbijeenkomst Jongeren- contactgroep Hansweert IIANSWEEKT - De Stichting Jonge- renconlactgroep Hansweert SJII houdt zaterdag haar traditionele kerstavond. Het bestuur verwacht een grote op komst van leden van de bij haar aange sloten verenigingen: de tafeltennisver eniging 'Auswest', liet Jeugdkoor Hansweert, dc Sportgroep SJH en de jeugdsoos 'Koinmerin'. Introducees kunnen worden meege bracht Evenals de vorige jaren zal de avond gevuld worden met individuele en groepsgewijze optreden van leden. Voor liet 100e lid wordt is er een verras sing. Tevens wordt de TTV 'Answest' gehuldigd wegens liet behalen van het kampioenschap in de derde klas D afde ling Zeeland. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden m het ge bouw "Kaj Munck' te Hansweert. Kerstprestatieloop vv Wemeldinge WEMELDINGE - Zaterdag wordt voor dederde keerde Kerstprestatieloop van de Wemeldtngse voetbalvereniging ge houden. Deelname staat vooi iedereen open. In de leeftijd tot en met 12 jaar wordt in schoolverband een afstand van dne kilometer gelopen. Vanaf 13 jaar wordt 6 km gelopen. Deze loop begint om 15.00 uur. Alle deelnemers krijgen een herinnering aan de loop. Zowel de start als de finish is bij het sportpark 'De Boenzeboogert' aan de Chezeeweg. Volkskerstzang Kortgene KORTGENE - Zondag wordt in de her vormde kerk te Kortgene de volks kerstzang gehouden. Aan deze avond, die om 19.30uurbegint, werken mee de Koninklijke muziekver eniging 'EMM', het N-H kerkkoor en het Noord-Bevelandse mannenkoor. Het orgel wordt bespeeld door J. Boon en W. Blankers. Ten bate van de restauratie van het kerkgebouw worden aan de in gang van de kerk kaarsen verkocht. Deze kaarsen worden na het slotwoord, onder orgelspel, ontstoken. streek Feestcommissie 'Nieuw Namen' kwam bijeen NIEUW-NAMEN - De feestcommissie 'Nieuw-Namen' hield in zaal R. Thille- man te Nieuw-Namen haar jaarlijkse feestavond. De leden gebruikten met hun dames gezamenlijk een diner, waarna de rest van de avond in een ge zellig samenzijn, afgewisseld met dans en spel. werd doorgebracht. Vader-A brahamsho w in veiling Goes: 1200 bezoekers GOES - De Vader Abraham Kerstshow woensdagavond in de Goese veiling, heeft 1200 bezoekers getrokken. Be halve Vader Abraham traden er be kende artiesten op zoals Mieke, Franke n Mirelle en Rob de Ni,is. Onder de bezoekers bevond zich ook burgemeester F. G. A. Huber van Goes. De Vader Abraham Kerstshow was door Opus '7 naar Goes gehaald. Woensdag middag traden Peppi en Kokkie op voor een afgeladen veilmghal. Het tv duo be zorgde de jeugdige bezoekers enkele plezierige uurtjes. Vaardigheidsproeven van sv Atlas HIENKENSZAND - De s.v. 'Atlas' uit Heïnkenszand hield in de sportzaal 'De Stenge' te Heïnkenszand haarjaarlijkse veaardigheidsproeven. Hel geheel stond onder leiding van J. de Bel. Aan deze vaardigheidsproeven werd deelge nomen door 78 meisjes in tie k'....,n A. B en C. Vier meisjes moesten worden afgewezen, de overigen ontvingen allen een diploma. 12 jongens m de klassen A en B mochten allen hun diploma in ont vangst nemen. Dc jury bestond uit de heer en mevrouw Van Weele ml Kiab- bendijke. Kerstviering Yersekse plattelandsvrouwen YERSEKE - dinsdag houdt de ai'de-' ling Yerseke van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen haarjaarlijkse kerstviering in liet verenigingsgebouw 'De Haven'. Aanvang 19.30 uur. Naast samenzang en voorlezen van het kerste vangelie, zal de lieer J. van Stoutenburg. gedichten voordragen. VOO Bevelanden hield druk bezochte voorlichtingsavond GOES - Zo'n honderdzestig belangstel lenden hebben maandagavond in de ambachtsschool in Goes een voorlich tingsavond over het voortgezet onder wijs bijgewoond. De heer C. J. Bijkerke. jeugdconsulent van het arbeidsbureau in Goes, gaf een algemeen overzicht van het voortgezet onderwijs. Hij signaleerde in zijn inleiding onder meer. dat het voor partieel leerplichti gen een zeer moeilijke zaak is om een baan te vinden Weinig werkgevers voe len er veel voor om hun jeugdige werk nemers twee dagen per week naar school te laten gaan. Voorts hielden zes vertegenwoordigers van verschillende scholen een inleiding over de opleidingsmogelijkheden, die hun school biedt. Dat waren directeur R. Otlen van de ambachtsschool in Goes: directeur G. Tegelaar van de vak school in Goes; de heerL. Burgervan de Groene School in Kapelle; directeur A. A, Coone van het Leao-onderwys in Vlissingen. schooldecaan F. J. Diele- man van de Burgemeester van Dussel- dorpschool voor mavo te Goes (mede namens de openbare school voor mavo te Kortgene) en mevrouw Hoveijn van het Goese lyceum. De voorlichtings bijeenkomst werd georganiseerd dooi de Bevelandse afdelingen van de ver eniging voor openbaaronderwijsi VOO). GOES - Het echtpaar I)e Üreu-Sarnpon uil Goes heelt woensdag het 60-jarig huwelijksfeest gevierd. Dat gebeurde tijdens een receptie in 'De Prins van Oranje*. aar ook burgemeestr inr. F. G. A. Huber van Goes zijn gelukwensen kwam aanbieden. De heer E. de Dreu is 1G januari 1892 geboren, zijn v rouw op 16 december van 'Vooruit' gaf twee uitvoeringen 'WAARDE - Zowel vrijdag en zaterdag avond werd door de muziekvereniging 'Vooruit uit Waarde een uitvoering ge geven in zaal Koeman te Waarde Na een openingsmars doot voorzitter J G. Jan sen traden vijf diummers op onder lei ding van M. H. Dil. Ondet leiding-van de dit igen tM. Gijzen werden vervolgens een aantal muziekwerken uitgevoerd. De eigen toneelgroep voerde onder regie van J. J Braam een eomedie op Beide avonden was de zaal geheel gevuld. Viswedstrijd HSV De Bevelanden S-GRAVENPOLDER - Zondag houdt de hengelsporlverenigmg 'De Bevelan den' haar laatste viswedwtrijd <vlees- wedstrijdi in dc Bonepolder bij 's- Gravenpoldcr. Ds. Renting, voorheen te Heinkenszand, 65 jaar HEÏNKENSZAND - Zaterdag wordt ds. J- H. Renting. hervormd predikant te Zwijndrecht. 65 jaar. Ds Renting was van 1938 tot 1940 hulpprediker te Ter- neuzen waarna hij tot 1951 le Heïnkens zand stond. Hij bleef hier tot 1953 toen hij een beroep naar de Grote L.lndt aan nam. Sinds 1963. slaat ds. Renting te Zwijndrecht. Dienst voor geestelijk gehandicapten in Goes GOES - In de christelijke p'-refo: meerde Maranathakerk aan de p.icl Goes zal zaterdagmidf..- <vn interker kelijke dienst toor s.oe.-:telijx gehandi capten geiiouclen worden Voorganger zal de heer m. Aliewijn uit Middelburg zijn De dienst begint om drie uur. Modeshow voor plattelandsvrouwen KAMPERLAND - Onder leiding van Shirley Bales, een Amerikaanse die in Zeeland geen onbekende meer is is er een cursus georganiseerd voor leden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noord- Beveland Deze cursus omvatte gym-oefeningen. yoga, gratie en charme Als afsluiting van de cursus werd in hotel 'Kamper duin' te Kamperland een modeshow van bont en lederen kleding van Roov- ers uit Middelburg alsmede nachtkle ding van Ellen uil Goes gepresenteerd. Als speaker trad Shirley Bales op. De show werd muzikaal omlijst door de heerFierloos uil Goes. Mevrouw van de Zande-Blok dankte Shirley Bales na mens de deelneemsters. De presidente van de afdeling mevrouw Van Maldegem-de Vos sprak aan het eind van de avond een dankwoord en wenste haar samen methaannan veel geluk toe in Amerika. Notabelen ELLEWOUTSDIJK - Dc altredende no tabelen van de hervormde gemeente te Ellewouisdijk. mevrouw J Paulusse- Eckhardt en de heer P. P. Baart zijn herkozen Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444 ZEEÜWSCH-VLAANDERN - Terneuzen. telefoon 01150-4444. THOLEN - tel 0011. I Slot van pup. 1 van bijvoorbeeld duplexwoningen. maar door de huizen te laten staan en zonodig te verbeteren. Hij maakte duidelijk dat ..zijn" comité onverkort vasthoudt aan het eigen plan II: een glooiing voor de Muur van Altena en Oranjebohverk. de Oranjemolen bin nendijks en een keermuur aan de bin nenzijde. „Een dergelijke oplossing zou voor het Oranjekwartier vrijwel geen consequenties hebben". De heer Rein- dersma betoogde verder nog dat ook het Oranjekwartier voorde kwalificatie be schermd stadsgezicht' in aanmerking zou dienen te komen. Hij voerde nog aan, dat de aanleg van een glooiing toch zou leiden tot minder overslag van wa ter dan thans liet geval is. „De conclusie dringt zich dan ook op, dat juist bij uit voering van het huidige plan van rijks waterstaat deze aanvullende voorzie ningen nodig zouden zijn". In zijn beantwoording op een ree.-\> .u. vragen zei ir. G. C Streefkerk van rijks waterstaat meerdere neren aat bij de versterking van de zeewering rekening moet worden gehouden met een water stand van anderhalve meter hoger dan bereikt werd in de afgelopen januari- stormen i plus vier meter NAP). De heer C. Leijnse. 50 jaar bewoner van het Oranjekwartier, sprak zich op niet mis te verstane taal uil over de plannen van rijkswaterstaat. „Is het niet in strijd met de principes van rijkswaterstaat om achteruit te gaan. m plaats van vooruit bij de versterking van dezeewe ring". vroeg hij zich al' „De beste verde diging is de aanval", verzekerde iiij on der veel bijval. En emotioneel voegde hij eraan toe: „Ik ben al 85. mij zal het alle maal niet raken. Ik vind het immoreel dat straks mensen uit hun woningen worden geknikkerd, waar ze jaren voor geploeterd hebben", Ir Streefkerk: „Wij kunnen die muur niet zomaar pak ken. Onze bewegingsvrijheid wordt ook steeds kleiner door het steeds zwaar dere belang van de monumenten" Namens de stichting stadsherstel had de heer S. Joustra al eerder de mening vertolkt, dat het karakter van tie wijk kenbaar moet blijven De heer ,J cie Ridder zei al vele stormen te hebben meegemaakt en zei dat liet plan van het Comité Behoud Ovsnjekwaïüer c!e voorkeur moet hebben. En lot ir. Schut: ..De huizen behoren bij de muur en de molen. Als er woningen worden ge sloopt. dan is er ook geen beschermd stadsgezicht meer voor de dijk", zei hij onder donderend applaus. Ir Schut gaf als zijn mening te kennen dat tussen beide delen geen koppeling moet wor den gemaakt. t niek Overigens bet wi.jffelde ir Schout al met een aan het gelrin van de hoorzitting, de zo unieke waarde die door meerde ren aan de Oranjedijk was toegekend. Zonder zich te willen mengen in de 'lo cale waarde' liet de heer Schut door schemeren hier te doen le hebben met een laat negentiende eeuwseontwikke ling. waaraan 'beslist niet een uniciteit moet worden vastgekoppeld' en waar- au inu\eijg .«cuiiiUJiu veie vuoroeei- den zijn aan te wijzen. Op een vraag of de Muur van Altena niet 50 meter 'naar binnen' kan worden ge- piaaist, waardoor de wijk behouden kan blij ven. ging ir. Streefkerk liever niet op in. „Ik kan met voor de vuist weg zeg gen: dat is het ei van Columbus". Wel maakte ir. Streefkerk duidelijk, dat de buurt 'niet voldoet aan de norm van de Deltawet. In het bedenken van va rianten kun je vergaan. De vraag is of ze zinnig zijn. We hebben zélf ook andere varianten, maar komen niet in het ge ding omdat we vinden dat ze met vol doen". Burgemeester Westerhout tot slot. „Ik hoop op een zodanige beslissing, dat we ach terafkunnenzeggen: hieriseen goede wijk met een waardige zeewering". Typerend was, dal velen woensdag avond dachten dat 't in de Willem III- kazerne wél om een standpuntbepaling ging. Bij liet vroegtijdige afscheid van de heer Schut, werd van achter uil de zaal geroepen: „We hebben verlo ren dat zelfde jaar De heer De Dreu woont in de Zuidvlieislraat, Zijn echtgenote verblijft in het verpleegtehuis 'Ter ValckeHet echtpaar heeft drie doch ters en twee zoons Fnlo. Burgemeester Huber biedt liet. echtpaar De Dreu een fruitmand aan. Jeugdraad Reimerswaal hield vergadering HANSWEERT - Woensdagavond ver gaderde de jeugdraad van Reimers waal in het verenigingsgebouw 'Kaj Munck' le Hansweert, onder voorzit terschap van Jos van der Borgt. De voorzitter deelde mee dal de subsidie voor het jongerenwerk door de ge meente. conform de adviezen van de jeugdraad, werden toegekend. De aan bevelingen van de jeugdcommissies in verband met de benoeming of de her benoeming van leden van de jeugdraad worden aan het gemeentebestuur toe gezonden. Wethouder J A Nieuwenhuyse gal een overzicht van de al in gebruik zijnde, de voorhanden zijnde en dc in de toekomst geplande trapveldjes en speeltuinen en weiden. Jootje Vaas. adviseuze van de gemeente, lichtte deze uiteenzetting toe aan de hand vban tekeningen. De we thouders sprak de hoop uit. over drie jaar deze materie te hebben afgewerkt. Verder besprak men liet verkeerspro bleem in de verschillende kernen en gaf een tweetal medewerkers van het so ciaal centrum een toelichting over pro- bleemjeugd" en het jongeren project. Men besprak de opvang en de begelei dingvan de jeugd die zogenaamd 'nerge bij hoorten de werklozejongeren. Met de mededeling dat de volgede vergadering van de jeugdraad op donderdag 3 maart in het nieuwe gemeenlehs te Kruinin- gen is besloot de voorzitter der verga dering. TANKER VERLIEST GASOLIE BIJ THOLEN MIDDELBURG - Een met 950 ton gaso- lïe geladen tanker is woensdagavond in het Rijn-Scheldekanaal lussen Tholen en Vossemeer vastgelopen en lek gesla gen. Vrij snel na het omhoog varen stroomde de olie uit het schip. Over de hoeveelheid olie die is vrijge komen kon de rijkspolitie 1e Middelburg donderdag vroeg nog geen mededelin- gendoen. Rijkswaters laat en derijkspo- Iitie te water zijn gealarmeerd. Instuif Waarde WAARDE - Zondag is er in het her vormde kerkcentrum te Waarde een bij zondere avond van de Instuif Waarde. Tijdens deze avond, toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder, wordt er onder meer bingo gespeeld en zal er ie mand zuidvruchten aanbieden Op 20 december is er weer een coffeeshop voor personen boven de 15 jaar. Kerstsamenzang Hansweert HANSWEERT - In de r.-k. kerk te Hansweert wordt vrijdagavond een kerstsamenzang gehouden waaraan medewerking wordt verleend door de harmonie 'Scheldegalm' uit Hansweert. Ds. J. R. Kok uil Hansweert en pastor J. Bierltens zullen een kerstoverdenking verzorgen. De bijeenkomst begint om 19-30 uur. AARDAPPELTERMIJNMARKT lódecember. Consumptieaardappelen bintje klein 50 mm opwaarts laten april 87.70; bie den: 87.10: slot: 87.50. APril nauwelijks prijs houdend. Call april hoogste prijs. 88.50. laag ste prijs. 87.00 laatste zaken. 6.x 87.70. Da gomzet april: 68. VEILING GOES-KRABBEN'DIJKE 15 december 1976. Groenten, per stuk: Kropsla I 29-32. II 7-13. Knolselderij :netr groen 24-63 per kg: Witlof AI 250-300. All 180-270. All 130-270. IIX 140 Gioene zav. kool 46-50 Rode kool 26-52. Witte kool 43. Boerekool 89. Prei 1102-109. JI47 51 Andijvie 117. Spruiten A 82-95. B 32. Veldsla 210-280 Aardappelen grote 33. Koolrapen II 44 VISMIJN COLIJSPLAAT Exportgamalen4539 kg 375-136. schar 149 kg. Dit jaar minder appelen en veel meer peren DEN HAAG - De appeloogsl van dit jaar zal ongeveer 12 procent kleiner zijn dan die van vorig jaar. terwijl de oogst van peren ongeveer 115 pel groter zal zijn. Dit heeft het ministerie van landbouw en visserij woensdag be kendgemaakt. In november heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek op ongeveer 3,000 percelen appelen en peren de oogstra- ming 1976 gehouden, waarvan de uit komsten nu bekend zijn. De appeloogst zal dit jaar naar verwachting een totale produktie opleveren van 380 miljoen kilo (1975: 530 min kg), en een handels- produktie van 380 miljoen kilo «430 min kg). Aan peren zal rond 130 miljoen kilo handelsproduktie worden geoogst, tegen 61 miljoen kilo vorig jaar. De to tale produktie bedroeg vorig jaar 70 mil joen kilo. dit jaar wordt 145 miljoen kilc verwacht. Bij de appelen neemt de Golden Deli cious het leeuwendeel van de oogstvoor zijn rekening: 201 miljoen kilo van de handelsproduktie (1975 189 min kgi. Cox's Orange P. levert 57 miljoen kg <73i. James Gneve 24 i28> en Jonathan 13 (13i. Schone van Boskoop (Goudrei- nettem zal dit jaar 35 miljoen kilo aan handeslproduktie opleveren, tegen vo rig jaar nog 57 miljoen kilo Bij de peren is conference her belang rijkst met een aandeel van 33 miljoen kilo) 21 in de handelsDroduktie 'De Blaauwe Doffer' houdt tentoonstelling HANSWEERT - Vrijdag en zaterdag boudt de postduivenhoudersvereniging 'De Blauwe Doffer' uit Hansweert de jaarlijkse tentoonstelling in zaal 'Zee- landia' te Hansweert. Ongeveer300 dui ven worden geëxposeerd. Zij zijn af komstig uit hokken van vele bekende Zeeuwse liefhebbers. Naast betrad van avontuurmet vele mooie prijzen worden er bonnen verkocht waarop duiven ge wonnen kunnen worden. VEEMARKT DEN BOSCH Aanvoer 7902 stuks, waarvan 2258 runderen. 276 graskalveren. 13 vette kalveren. 3017 nuchtere kalveren. 1351 schapen of lamme ren. 45 geiten. 849 SLACHTVARKENS. 23 lo pers en 1252 slachtrunderen Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalf- koeien 1550-2675. gulste koeien 1275-1875. kalfvaarzen roodbont 1875-2775. zwartbont 1650-2325. klamvaaizen 1450-1825. guiste vaarzen 1425-1725. pinken 1000-1350. gras kalveren 650-975, nuchtere kalveren voor fok of meslerij roodbont 280-480. zwartbont 230-405. weideschapen 110-145, lammeren 115-150. slieren le kw. 6.85-7,35. 2e kw. G.55-6.80. vaarzen le kw. 6.65-7.35. 2e kw. 6.00-6.55. koeien le kw. 6.35-7,00. 2e kw. 5.60-6.25,3e kw. 5.25-5.55. worstkoeien per kg geslacht gewicht 4.20-5.20. Verder nog per stuk vette schapen 145-195 en vette lamme ren 160-215. Prijzen in guldens per klievend gewicht: vette kalveren le kw. 5.30-5.55. 2e kw. 5.05-5.25 en 3e kw. 4.70-4.95. Nuchtere slachtkalveren 1,25-125 slachtzeugen le kw. 2.52-2.57. 2e kw. 2.45-2.51 en 3e kw! 2.35-2,43. Siaehtvarkens tenslotte 2.65-2.85. Overzicht: <resp. aanvoer, handel en prijzem melk- en kalikoeien beperkt - rdelijk goed - goed ge handhaafd; guiste koeien matig - lui - prijs houdend: jongvee minder - slepend - flauw prijshoudend, vette kalveren minder - rede lijk goed - stijf prijshoudend; nuchtere kalve ren minder groot - stil - minder: schapen en lammeren gewoon - rustig - ongeveer gehand haafd: slachtvee als vorige week - met goed, afloop traag - vrijwel stabiel en slachtzeugen groter - gedrukt - gedrukt. Prijsbericht veiling Terneuzen 15-12. Per atuk. Knolselderij: 6-14. Per kg: bintje grote: 51: prei: 113-121; rode kool: 38-46; spruitje: 41-45; witlof: a2: 360-389, afw. 258-280. APPELTERM IJMMARKT 15 december: consumptieaardappelen bintje klein 40 mm opwaarts: laten november 27,50; april 72.00: mei 75.00. bieeden 27.00: 71.50; 72.00. slot: 27.00; 72,00:73,00. Stemming nov.. mei, nauwelijks prijshoudend.call: april hoogste prijs 72,70, laagste prijs 71,00. laatste zaken. 3x71.70. nov. 1x27.50: 6x27.103x 27,20: 2x27.00; 8x 26,90. Dagomzet: mei -: nov.: 27, aprilO 155. VEILING KAPELLE-TERN'EL'ZEN Woensdag 15 december 1976. Kroetappelen wit 23.60. rood 13.70: Doyenné du Cornice 170/80 62-68. 165 50. H80 54.1170/70 51-55.30. H65 41.50-51. n60 29 90 NOZ 39.1170/80 NOZ 37. 1165 NOZ 31. 1160 NOZ 29.90. 11X70 36. Beurré Alexander Lucas: 1176/85 43. U65/75 48 50.1160 29-32. Legipont 165/75 54.16048.155 33.165 NOZ36 I60NOZ33.I55NO7.25 Confe rence NOZ: 1165 45. 1160 40-42. 1155 25-31. IID50 13.70. Saint Rémv: 180 71, 170/80 76, 160/70 72.1180 67, H7G/80o5-72.1160/7043-70. IID50/60 25-43. HIgrof39. möjn 28. Giser Wil deman 1160 1.81. H50'60 1.57-1 60. IID 83. IH- grof 54. Kleiperen H50 37, HD 25. Comtesse de Pans: 16029.15525. Golden Delicious 180geel 54.170/80 69. 165 45.160 23.60.1180 58.1170/80 47-52. H65 30-34.1160 23 60-28.11X8043.11X70 47.11X65 30. H60/70 32. Cox's Orange Pippin: 175 1.29-1 43. 170 1.41-1.40. IIA70 1 23. IIA65 1.13-1.26. IIAG0 79-87. 1155 41-42. Goudreïn- elte 185 1.16.175/85 1.24.165/75 92-09, 1175/85 1 10-1.19.1165/75 92-96. IID6030.117.75 74-98. 11X65 67-81.11X60 23.60. Illgrof 29-53. Rode Goudreinette: 17585 1.48. 1195 1.03. 1185 1.01-1.27. II7Ö 3.17-1.33. n65 91-09. Illgrof 63. Winston 175 1.07. HO 1.16.105 1 03.160 78.155 28, U75 1.05,1170 1.12.1165 87. 1160 50.1155 29. Jonathan: 1170/80 57-64. 1165 49-52. U60 25. Lombarts Calville H70/8042. Zoete Ermgaard 1165 1.82. 1155/65 95, Illgrof 47 Aardappelen bonken 71-1.07.. I 52-70. Groenten: rode kool 38. savoye kool 31. prei 1.02. tomaten per kg 45-60. ADVERTENTIE, NÈ6ERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN Gespecialiseerd in grote maten t.m. 54. Reiskosten voor 2 personen vam echtheid binnen Nederland bij bij iedere aankoop volledig betaald! bontmantel p «- -Let op het juiste AMSTERDAM Ke^ersgracM 510 Tel-: 020-62693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram 1 en 2 ARNHEM |r j p van Muijlwïjkstraat GO Tel.: 085-42 2970. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. ROTTERDAM Kare( Doormans,raat 358 Open: maandag t.m. Tel.: 010-127546. zaterdag 9 18 uur, Jonker Fransstraat 128 A vrijdag tot 21 uur. Tel.010-138065.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31