„Eenzaamheid is prijs voor zelfstandigheid BONEY M: VIER LIJVEN, EEN LICHAAM E KATE O'MARA-JANE MAXWELL UIT HAMMONDS: radio Vanavond Rondje theater dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! televisie „Ik heb veel plannen" EVEN PUZZELEN PANDA EN DE OVERMEESTERING DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 iDoor Peter Huysmani LONDEN - „Die mars door het centrum van Londen, al die vrouwen die demon streerden voor vrede in Noord-IerlancL Zulk soort acties hebben mijn volledige sympathie. Ze maken veel los. Ze brengen regeringen tot andere inzichten. Maar ik moet toegeven dat ik er niet aan heb meegedaan. Enerzijds, omdat, ik Ierse ben en dus moet oppassen, in de eerste plaats voor mijn zoon die het nog niet zonder moeder afkan. Anderzijds ben ik niet iemand die de straat opgaat om zijn mening kenbaar te maken. Ik heb er het lef niet voor. Bovendien zijn protestmarsen niet altijd eerlijk. Voor velen betekenen demonstraties een vorm van eigen publiciteit, zichzelf in de schijnwerper plaatsen. Ik kan dat niet. Overigens heb ik met die Ierse vrijheidsmarswel mijn solidariteit betuigd doormiddel van een handtekening. Dat is mijn plicht, vind ik". Kate O'Mara, 10 augustus 37 jaar ge worden, thuis in liaar 250 jaar oude boerenarbeiderswoninkje aan de First Cross Road in het Londense voorstadje Twickenham, beroemd om zijn reus achtige rugbystadion. Haar 14-jarige zoon Dickon kan er uitgebreid over verhalen. Trouwens, ook moeder weet wat praten is. Alleen al haar excuses voor de rommel in verband met de ver bouwing van haar een jaar geleden ge kochte huisje, toveren een stortvloed van woorden te voorschijn. Het is snel duidelijk: Kate O'Mara lijkt in bijna al les op de doortastende, felle, zelfstan dige en geëmancipeerde Jane Maxwell uit de Gebroeders Hammond. Verpletterend Kate's energie is verpletterend. Ze rent voortdurend van de ene hoek van haar huisje naar de andere: om een fles wijn te halen uit de keuken, om zoon Dickon te vragen zijn mooie tekeningen te laten zien. om een schilderij van de muur te pakken dat precies de geheimzinnige, sombere, historische atmosfeer tekent, waarin Kate graag haar verdere leven zou doorbrengen. „Ik ben erg geïnteres seerd in het oude Engeland In archeo logisch belangwekkende streken. Daar zou ik graag een huisje willen hebben. Ver weg van het drukke Londen. Ik moet het in deze buurt nog zo'n twee IADVERTENTIE jaar zien uit te houden. Dan kunnen Dickon en ik weg. Ja, wij zijn met ons tweeën, Ik ben gescheiden. Mijn ex- echtgenoot is theaterdirecteur en ac teur". Haar tomeloze geestdrift. Kate, gek op regenachtige landschappen, zegt dat het met haai" leefwijze te maken heeft. Ze snelt weer weg. komt terug met een pot rauwkost. „Kijk. dat is 't geheim. Geen vlees, geen vet. Alleen basis voedsel. zoals wij dat in Engeland noe men. Groenten, fruit, noten. Geen dieet, hoor. Ook niet principieel macro biotisch. Nee. gewoon goed eten voor je body. Ik voel me er prima bij. Vele keren op een dag kleine hapjes. Ik rook en drink ook niet. Een tijd lang heb ik re gelmatig alcohol gebruikt. Maar dat ging fout. Last van mijn nieren. Het viel dc mensen op dat ik steeds met mijn handen tegen mijn rug gedrukt zat Ik ben weer de oude, nu. Mede door mijn yoga-oefeningen" Overheersen Ze vertelt dat wij in Holland ongeveer vier Hammond-afleveringen achter zijn bij Engeland. Over de verwikke lingen binnen het transportbedrijf zegt ze: „Ja, hoor, ik ga met Brian trouwen. Ik zeg „nee" tegen David. Die is te jong voor me. Jane Maxwell heeft inderdaad veel aantrekkingskracht op mannen. Eigenlijk is de hele serie een verhaal over mannen, die graag gedomineerd worden door hun vrouwen. Jane Max well is zo'n overheersende vrouw. Jen nifer en moeder Mar.v zijn dat óók". „De Brothers zijn hier erg populair. De problemen van een transportmaat schappij spreken erg aan. Het publiek kan zich identificeren met de mensen in dit tv-programma, die deze problemen hebben. Men is sterk geïnteresseerd in hun situatie, al is die dan iets 'overbe licht'. Maar daar is het ook een tv-spel voor. Kijk, met een grote, beroemde filmster, een vrouw als Sophia Loren of Brigitte Bardot, daar kunnen de men- (21.15- KRONed. 2) NOS-NOT 5-11.35 Schooltelevisie 5-14.50 Scholltelevisie EO De Waltons TELEAC Wereldgodsdiensten NOS De Bereboot Journaal 15.00 18.15 19.05 19.30 20.20 20.45 21.00 21.25 21.35 21.50 23.30 EO De Kinderkrant Het kleine huis op prairie Windkracht 16 Wat is het nu vanwildleven Komt allen tesamen Slotwoord NOS Journaal VPRO Wildwechsel NOS Journaal NOS 18.45 Toeristische tips 18.55 Journaal KRO 19.05 Wickie de Viking 19.30 Cijfers en letters NOS 20,00 Journaal KRO 20.25 De terugkeer van de wrekers 21.15 Rondje Theater 22.05 Brandpunt KRO-RKK 22,45 Napraten op donderdag NOS 23.20 Den Haag vandaag 23.35 Journaal 18.00 De Wombles. 18.05 Kim Co. 18.30 Gevar. jeugdprogr. 19.10 Israëlitisch godsd. tiltz. 19.40 Meded. 19.45 Journ. 20.15 Coronation Street. 20.40 Panorama. 21.30 Amusem.progr. 21.35 Inform, progr. 21 55 Filmmagaz. 22.40-22,50 Journ. BELGIÊ-FRANS 17.45 Kleuterprogr; 17.50 Kinderprogr; 18.15 Culinaire serie; 18.45 La ïune papa: 19.00 Reg. nws: 19.14 Weerber; 19.15 Journ: 19.35 Inform, rubr; 19.55 Les evades de la planete dessignes: 21.30 Verkeerstips; 21.35 Filmmagaz: 21.55 Journ; 22.05 Filmmagaz. verv; 22.30 Journ. FRANKRIJK-RIJSSEL 12,15 Réponse a tout. 12.33 Midi première. 12.57 Journaal. 13.35 Reg. televisie. 13.50-14.00 Gezondheidsrubriek. 18.05 Op het goede uur. 18.35 Kinderprogramma 19 03 Serie. 19.20Reg. act 19.43 Voorde vrouw. 19 47 Vertel eens. 20.03 Journaal. 20.30 La pêche miraculeuse (6). 21.32 Actualitei ten. 22.35 Laten we naar de film gaan. 23.05-23.20 Nieuws. Kleine huis NED. ,.19.M 'Moeilijkheden op school'. Dat is de titel van de aflevering die de EO van avond - donderdag - uitzendt in de serie 'Het kleine huis'. De vrouw van de kruidenier is er van overtuigd dat miss Beatle met geen mogelijk heid haar schoolklas onder de duim kan houden. Ze praat er eens met een aantal mensen over en na enige tijd is iedereen er van overtuigd: miss Beatle is een slechte onderwijzeres. Haar contract wordt dan ook niel verlengd en er wordt een nieuwe leerkracht aangetrokken. Mr. Ap- plewood lijkt een man die de zaak met harde hand in goede banen kan leiden. Wildwechsel NED. 1, 21,50 De VPRO zendt vanavond de vijfde film uit in de Fassbinder-cyelus. Het is de Duitse speelfilm 'Wildwechsel' uit 1973. De film speelt zich af in het Duitse arbeidersmilieu van de jaren vijftig. Het verhaal: De 14-jarige dochter des huizes, de vroegrijpe Hanni heeft een verhouding met een vijfjaar oudere hulparbeider. Franz. De ouders van Hanni maken zich zeer bezorgd over de verhouding van hun dochter met Franz, In hun be krompenheid zijn ze doodsbenauwd over wat de buitenwereld ervan zal zeggen, Ze geven Franz bij de politie aan op beschuldiging van ontucht met een minderjarige, Franz komt terecht m de gevangenis, maar wan neerhij weer vrijkomt, blijkt er niets veranderd te zijn. Ten einde raad wordt Franz er door Hanni toege bracht haar vader te doden. De wrekers NED 2 20 25 In de aflevering 'Slaap', uit de serie "Dc terugkeer van de Wrekers', die de KRO-televisie vanavond uitzendt leveren Steed, Purdey en Gambit strijd tegen de tijd John Steed krijgt een tip dat er iets staat te gebeuren tijdens de demon stratie van een nieuw wapen dat kan worden gebruikt bij de bestrijding van terrorisme. Een van de eigen schappen van het wapen is dat het degenen tegen wie het wordt ge bruikt in een diepe slaap brengt. Korte tijd voor de demonstratie vliegt professor Marco, die getuige wil zijn van de demonstratie naar Engeland, maar wordt, daar door een bende ontvoerd en vervangen door een van de bendeleden, die er in slaagt het geheime wapen in handen te krijgen. Dan bereikt Steed hot. opwindende nieuws dat een helikopter het ge heime wapem boven Londen heeft beergelaten: Londen slaapt en is voor de buitenwereld niet meer be reikbaar. Dan slaat de bende haar slag: overal doen zich ontploffingen voor en worden banken geplunderd Sleed. Purdey en Gambit zijn de eni gen die door een speciaal preparaat 'overeind' zijn gebleven. Aan hen de taak de bendeleden te ontmaskeren. De vraagisalleen: hoe lang werkthet preparaat dat de drie immuun heeft genvaa kt tegen de uitwerking van het geheime wapen? Coronation street BRT, 20.15 In de sene Coronation Street zendt de BRT vanavond de aflevering 'Staakt het vuren' uit Korte inhoud: Ray Langton bedenkt een plannetje om het probleem met, de ezelin Dolo res op te lossen. Het dier moet uit zichzelf naar de rechtmatige eige naar lopen. Aan de ene kant van de straat staat Tommy Deakin, aan de andere kant Dirty Dick. Dolores staat in het midden. sen zich maar moeili k van voorstellen cal zij dat ook zouden kunnen zijn. Claudia Cardir.aie. van haar weet men zeker dat men haai met opstraal iepen- komt Van Edward Hammond ot Paal Menoney wél van dit soort heren die onder stress in hun bestaan moeten voorzien kom je er iedere dag minstens honderd tegen Kate stamt uit een geslacht van toneel spelers. Haar oudeis grootouders en overgrootouders hPbbeu np r.ct toneel gestaan Haar moeder trouwens acteert nop, steeds. Haar zuster speelde de hoofdrol in Upstairs, downstairs Kate zelf is a: meei dan 15 jaar professioneel aan het werk in tientallen films, voor televisie en op het t.onee. ize heeft een complete dramatische opleiding ge had' Veel komedies, veel serieuze stukken ook. waarin zij bijna altijd de femme fa tale. de sexy lady gestalte geeft. Kate heeft zij-aan-zij gestaan met Peter O Toole, Omar Shariff. Jeanne Moreau en Jack Palance. In toneelstukken, films en tv-series als 'De koopman van Venetië'. 'Macbeth'. 'Of Mice and Men', The Saint. The Persuaders, Jason King, The Avengers, Z-Cars. Department S. Ook griezelrollen in 'The Horror of Frankenstein' en 'The Vampire Lovers'. Kate O'Mara heeft in 36 afleveringen van de Hammonds gespeeld. Zij heefter nog een aantal voor de boeg. Behalve dat: de titelrol in Mata Hari („Geen Fries, maar een beetje Duits accent probeer ik me aan te leren") in Londen, een aantal andere shows daartussen door. In februari naar Hongkong voor filmopnamen. Een nerveus bestaan kor tom". „Om half zeven 's morgens sta ik naast m'n bed. Ik moet wel. om Dickon naar de dure kostschool te brengen. Een school waar de kinderen wat discipline wordt bijgebracht. De jeugdcriminali teit heeft in Engeland afschuwelijke vormen aangenomen. Op een school, waar Dickon aanvankelijk studeerde, is kort geleden een leerling vermoord. Vermóórd!!" Geen drank HILVERSUM-1 MG: 298 m, 1007 kHz FM: 87. 85 MHz. kanaal 3 DONDERDAG 12.00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 (S> Middagpauzedienst.. 13.15 (S) Metropole Orkest. 13.30 (S) Globaal. (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu 18.00 De kerk vandaag. 18.20 iS> Van onze correspondenten. 1830 Nws 184: Wereldpar.orama. 18.53 Zo- P juist verschenen. 19.00 <81 I.eger des H Heilskwartier. 19.15 (S> Dc wereld zingt p Gods iof. 20 00 iS) Goed gestemd. 20 40 Een. twee. uit de maat 21.00 Anders ou der worden. 21.20 (S) Orgelconcert. 21.45 (S) Spraakmaken. 22.25 Avondover denking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. Aansl.: Politiek weekoverz. 23.00 Ron dom het woord. 23.25 (S) Jazztime. 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG 7 8 (S) Gevarieerd programma met Hans van Willigenburg. (7.30 Nws.) 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8.45 (S) Licht programma met Anne van Egmond. (10.30 Nws.) 11.00 S) Wegenwachters, gisteren en vandaag. HILVERSUM-2 Over emancipatie en haar vol van Jane Maxwell zegt ze: „Ik krijg ook wel eens de indruk dat ze kapot is van het werk. Maar ze heeft, net als ik zelf. veel ener gie. Ze werkt. hard. pakt alles aan, is vrijheidslievend. Haar man - je weet wel: die piloot - is aan die zakelijkheid, die zelfstandigheid stuk gegaan. Hij ging er door aan de drank. Zo zie ik het tenminste. Ik word door veel fans. vooral vrouwen van rijpere leeftijd, in telefoontjes en brieven benaderd over mijn onafhankelijke en geëmancipeerde houding als Jane Maxwell. Ze zijn er ei genlijk een beetje jaloers op, begijp ik. Zelf willen ze en durven ze niet. Het kost veel tijd een man ervan te doordringen dat een vrouw niet voor hem onderdoet. Dat ze van precies hetzelfde niveau zijn. Ik heb hetzelfde probleem gehad, hoe wel ik pas op mijn 31e trouwde en beter had kunnen weten". ..Ik denk wel eens: misschien zal ik op latere leeftijd veel spijt van mijn hou ding krijgen. Misschien kom ik dan tot de ontdekking dat ik te veel mijn eigen principes heb gevolgd en te veel alleen aan mijn carrière heb gedacht. Heus. ik wil graag een metgezel, in de ware zin van het woord. Ik wil graag alles delen. Maar het moet niet van één kant komen. Dat kan ik niet opbrengen. Daarom- de rol van Jane'Maxwell is mij op het lijf geschreven". De onderlinge verhouding tussen de ac teurs en actrices die in de Hammond- Brothers spelen is goed. Kate O'Mara zegt: „Het ligt natuurlijk voor de hand dat de band het grootst is tussen de mensen die het langst meespelen. Ik doe van de zes jaar dat de Hammonds er zijn nog maar twee jaar mee. Je zou kunnen zeggen dat er een serieuze po ging wordt ondernomen om als goede vrienden met elkaar op te schieten. En dat is al heel bijzonder, de vaak zeer emotionele situatie tijdens de opna men van zo'n aflevering tussen de tien acteurs en actrices in aanmerking ge nomen". „Nee, het is bij ons wel een 'happy com pany'. Dat komt natuurlijk ook, omdat wij geen sterrensysteem bij de Ham monds kennen. Iedereen komt aan zijn trekken. Het is niet één man of vrouw waarop voortdurend de schijnwerper staat. Het best ga ik om met Colin Baker die Meri'oney speelt. We spelensamen in het theater. Het is fijn om met hem op het toneel te staan, omdatde onderlinge communicatie zo goed is. Met een Ri chard Easton (Brian Hammond) is het ook prettig spelen, maar de vonken vliegen er niet zo hard af als met Colin. En Jean Anderson, moeder Mary, is na tuurlijk een ongelooflijk lieve vrouw. Ze luistert altijd geduldig naar alle pro- blerpen van de jongeren onder ons" OUD-VALKEVEEN - Boney M. praat met halftoegeknepen ogen en een lispelende tong, hij beweegt traag en tracht te zijn als op de foto's en in televisie shows, superman, sexy en mys terieus. Zijn drie danseressen helpen graag een handje mee, alleen hebben ze regelmatig last van giechelbuien. Boney M. komt van het eiland Aruba, waar hij een Neder landse opvoeding kreeg en het recht om in Holland te gaan wo nen. Hij kwam. toen hij 15 jaar oud was, zonder diploma's, geld, ervaring en familieleden. „Ik wilde het van het begin af' aan ma ken", zegt hij nu, „en dat kon alleen in Europa. Ik had bovendien het geluk dat ik de juiste personen heb ontmoet, want dat is meestal niet het geval met mensen die mijn huidskleur hebben. Veel van mijn rasgenoten komen hier met-de beste bedoelingen en goede ca paciteiten, maar ze leren slechte iieden kennen en krijgen de verkeerde vrien den". De danseressen schudden hun hoofd, zeggen luid lachend dat zij het allemaal niet zo somber inzien en gaan verder met hun spelletje, waarbij ze rollend over hun stoelen elkaar op de grond proberen te krijgen. Boney-M. glimlacht en kijkt geamuseei-d toe. Ik heb veel plannen", vervolgt hij even later. ..want ik wil arrangeur, schrijver en producer worden, hetgeen betekent dat ik naar een muziekschool ga en lessen volg in pianospelen, viool en fluit. Ik heb er de tijd voor. want overdag is er weinig te doen". s Avonds, begrijpje. moetikwerken, en dat betekent dat- ik tweenhalf uur be zig ben. want de show duurt alles bij elkaar maar een "Uur.". Boney laat lang zaam zijn tanden zien en laat zijn lippen glimmen. Hij heeft in de jaren als go- go-danser en disk jockey geleerd dat er veel te koop is voor de glans en de gla mour van het showvak. Zijn danseres sen weten het ook. Volgens Boney. die van zichzelf Bobby Farren heeft, is het succes in Duitsland •gekomen. Niet omdat de radio en televi-; sie hem veelvuldig vroegen, maai stomweg door de discotheken. Het publiek wilde steeds maar weer dansen op „Lady do you wanna bump" cn „Daddy Cool", de liedjes waarmee de zanger in Frankrijk, België en Duits land nummer 1 heeft gestaan. Wat opvalt, is de vreemde manier van dansen die Boney tijdens het zang nummer ten beste geeft. Het is een aparte manier van bewegen en voor ve len te imiteren Boney vertelt vaag: „Ik heb'nooit iets geleerd: het dansen en zingen komt bij mij vanzelf, het gaat van mijn hoofd naar mijn hart, naar mijn li chaam. Als go-go-boy had ik het al ge voel dat mijn manier van swingen aan trekkelijk was: misschien is dat het ge heim van mijn succes, ik weet het niet". Op dit punt beginnen de drie danseres sen, die met een half oor het gesprek hebben gevolgd, weer in te grijpen, ze roepen met melodieuze stemmen om eten en stoten elkaar regelmatig aan. Ze bewegen lachend en vol ingehouden pret. Ze trekken de aandacht op een volkomen natuurlijke manier en zijn onmiddellijk bereid om iedereen te be trekken bij hun hilariteit. Ze zijn opvallend gekleed en hebben zich met zorg zwaar opgemaakt: een van hen heeft over een gedeelte van haar hoofd een zilverkleurige streep lopen, wat een eigenaardig effect geeft. Tijdens de show moeten zij gedrieën meezingen en daarbij vooral de aan dacht concentreren op Boney. die met zijn manier van dansen het middelpunt vormt. Boney vertelt met- een blik naar de dan seressen dat zijn artiestennaam, de let ter M„ betekent dat Boney uitvier delen bestaat: hijzelf en de drie danseressen. De. vrouwen zijn. zoals hij zegt. geïnte greerd in zijn lichaam, de vier lijnen van de letter M. laten zien hoe. Hij lacht vo luit en ook de danseressen slaan bijna dubbel. Ze zijn enkele dagen uit. zoals ze met veel plezier vertellen, want in Holland zullen ze een paar dagen vakantie gaan houden en de bezienswaardigheden be zoeken. Boney en zijn danseressen zijmhefc er-. mee eens, ze geloven heilig in hetsueees. en vooral Boney kan niet nalaten te zeg gen dat zijn roem absoluut zal worden! De danseressen gieren het op dit punt nog steeds uit... i ADVERTENTIE) DONDERDAG 12.30 De Derde Kamer. 13.00 Nws. 13.11 Radiojoum. 13.25 Beursber. 13.30 'N Middagje AVRO. met om 16.00 Nws en om 16.03 Radiojoum. 17.00 (S) 13- Speciaal. 17.40 Ned. Israëlitisch Kerk genootschap. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Radiojoum. P.P.: 18.20 Uitz. PSP. IKON: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 Sport- panorama, 20.00 Nws. 20.05 Radiojoum. 20.10 (S) Pianorecital. 20.40 Salzburger Festspiele 1976. 21.05 (S) Jazzspectrum. 21.55 Essay. 22.20 Aspecten. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. (23.05 Act.overz.; 23.20 Den Haag Vandaag: 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan...). 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Vandaag....vrijdag: informatie en muziek (8.00 Nws. 8.11 Hier en nu). 8.30 Spoor- zoeken 8,35 Te Deum Lau- damus: gewijde muziek. NOS: 9.00 Een 'vreemde' vluchteling. Documentaire. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wat heeft dat kind? Pedagogische rubriek. 10.15 De taal in je hand: over het leven in de taal. 10.30 NOS- Jazzportret. 11.00 Nws. 11.03 Meer over minder: de stem van de sprekende min derheid. HILVERSUM-3 Populaire Nederlandse artiesten met sfeervolle KERSTPROGRAMMA'S „KERSTFEEST IN HOLLAND" met Saskia Serge, Boudewijn de Groot, Willy Alberti, Marty, West- lands mannen-en meisjeskoor, Harry van Hoof/Piet Souer, Kamahl.Rob de Nijs, Trinity, Willeke Alberti,Big Mouth Little Eve en Sandra Reemer. LP 18,25, musicassette 19,25 Reeds eerder verschenen „EEN HEEL GELUKKIG KERSTFEEST" met Nico Haak, Ciska Peters, Ronnie Tober, Bonnie St. Clair, Peter Koelewijn, Ome Jan, Harmen Veerman en Willeke Alberti LP 13,25, musicassette 15,25 Z phonogram DONDERDAG 12.03 (S) Boter. Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polderpopparade. 16.03 (S) Europa rade. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Ferry Maat's Soul Show. 22.02 ïS) Sesjuh. 23.02 (S) Close-Up. 0.02 (S) De Hugo van Gelderen show. 1.02-7.02 (S) De Nachtwacht. VRIJDAG EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.03 (S) Tijd sein. Informatie en muziek. 9.03 (S) De muzikale fruitmand, verzoekplaten van en voor zieken. 10.03 (S) Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. HILVERSUM-4 DONDERDAG 12.00 (S) Rondom Haydn. 14.00 Nws. 14.02 (S) Hoogachtend. 15.00-17.00 (S) Collage van alledaags en zeldzaam. VRIJDAG NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg klassiek, Nieuwe grammofoonplaten. 9.00 Nws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Voca lise. Das Marienleben, van Hindemith. B. Operetteverzoeken. Horizontaal: 1 inkomst: 6 water in En geland; 7 paling; 9 grondsoort; 10 stap; 12 geloofsovertuiging; 13 gil; 15 Franse NV; 16 larve v. d. langpootmug; 17 niet snal; 19 lidwoord; 21 sein; 22 niet deel baar door twee: 23 loot; 25 zoogdier; 26 toverheks; 28 waterkering; 29 beroep. Verticaal: 1 Europeaan; 2 deel v. Fr. ontkenning; 3 wal; 4 uitroep; 5 kraantje; 6 scheepsvloer. 8 verbinding; 9 drank; 11 visje; 13 hoofddeksel: 14 hoog bouw werk; ia Duits kaartspel; 20 bouwland; 22 familielid', 24 hoogste punt; 25 voer tuig; 27 soort van onderwijs; 28 lid woord. Uitslag vonge puzzel: 33-135 Aal de Glibber wachtte tot de nacht was gevallen, voordat hij het waagde om weer met Pam de straat op te gaan, „W-wat gaan we •doen'5" vroeg Pam. „W-waar gaan we heen?" De schurk legde hem echter het zwijgen op - en pas toen ze voor een museum stonden, gaf hij antwoord. „We gaan hier naar binnen", fluisterde hij. „Als jij nu even die tralies weghaalt, kunnen we naar binnen. Maar maak niet teveel lawaai" „Maar dat is inbraak!" riep Pam ver ontwaardigd, „Daar doe ik niet aan mee, hoor! Ik ben eerlijk en recht door zee!" Er kwam een lelijke uitdrukking op het gezicht van Aal en met kwade lichtjes in zijn ogen siste hij: „Je vergeet iets. Je wordt door de politie gezocht, weet je wel? En ik heb je beschermd en verbor gen. En ik heb je borgsom betaald met m'n laatste centjes. En dan heb je ook nog.m'n meubelen in de prak gegooid. Je staat zwaai-bij me in hetkrijt, jongen! Vooruit - trek die tralies los!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24