BROUWERSHAVEN WIL PvdA-ER tentoonstelling ALS NIEUWE BURGEMEESTER Functionaris voor de problematiek van de jeugdwerkloosheid Negatief oordeel over de ontwerpnota welzijnsbeleid „Beslissing vestiging bedrijven aanhouden BEZWAREN TEGEN HET SLACHTHUIS IN MIDDELBURG RAAD VEERE VOL LOF VOOR BELEID COLLEGE Raadsfracties schetsten profiel Pmfteiubileum DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 Voor PCG en VVD aanvaardbaar BROUWERSHAVEN - De nieuwe bur gemeester van Brouwershaven zal in ieder geval uit PvdA-kringen moeten komen. Dat is voor de fractieleden van de PvdA een voorwaarde en voor de le den van de PCG en VVD een alleszins aanvaardbaar gegeven. Dat bleek woensdagavond tijdens de schetsing van het profiel waaraan de nieuwe burgemeester van Brouwershaven zal moeten beantwoorden. In aanwezigheid van de commissaris van dekoningin.dr.C.Boertien. kwamen de raadsleden van Brouwershaven tij dens de openbare raadsvergadering tot een reële opsomming van gewenste ei genschappen, die in grote Lijnen van wat de drie fracties betreft gelij kluidend wa ren. De nieuwe burgemeester zal zich bezig moeten gaan houden met drietal problemen de kleine kernen- problematiek en de problemen voor wat de recreatie en voor wat de landbouw betreft. Tot nu toe hebben 35 personen gesolliciteerd naar deze functie, deelde de heer Boertien mee. Onder hen zijn 17 sollicitanten meteen PvdA-signatuur. 1 PPR, 1 CDA, 3 CHU, 2 ARP, 3 VVD en 3 van een onbekende politieke richting. Onderhen is één vrouwelijke kandidate. De heer Boertien toonde zich overigens erg tevred en over de profielschetsen van de raadsleden. „Een gelukkige greep," vond hij „dat u met schetsen bent ge komen die aan de werkelijkheid beant woorden." Hij prees bovendien de manier waarop de fracties zich in partij-politiek opzicht opstelden en nuchter instemden met een PvdA-burgemeester. Argumenten daarvoor waren, dat Schouwen- Duiveland al 3 CDA en 2 VVD burge meesters heeft. Terwijl ook de verkie zingsuitslagen in Brouwershaven een meerderheid voor de PvdA laten zien. De PCG vroeg daarna bij monde van fractie-voorzitter J. van der Bijl om een persoon met bestuurlijke ervaring, ken nis van administratief recht, met goede contactuele eigenschappen en een open Kampioenschappen VTV Vlissingen VLISSINGEN - In de Jan Lighthart- school te Vlissingen hield de Vlissingse Turnvereniging turnkampïoenschap- pen. De uitslagen luiden: wedstrijd A-b meis jes: le Liesbeth Kapelle 37 punten, 2e Conny v d. Vloet-36.3e Christel Selen 35. Wedstrijd A jongens l Edward Laar man 35.50 punten. Wedstrijd B jongens: le Theo Stayen 35, 2e Alex Stayen 32. Wedstrijd C meisjes: 1 Ingrid v. d. Vegte 35,60, 2 Nicola Thiele 31,80. 3 Marion Tilroe 31,10. Wedstrijd C jongems: 1 Frans Akker man 31.90,2 Erik v. Broekhoven 31.20,3 René v. Broekhoven 30,90. Wedstrijd D meisjes meisjes: 1 Karin de Poorter 32,40,2 Elvira v. Reymersdal 32,20,3 Ge- rmaine Russchen 31,90. Wedstrijd D jongens: 1 Jan-Willem Ad- riaanse 31,80.2 Jaap Kossen 30,80. Wed strijd E meisjes. 1 Shirley de Smit 33,60, 2 Annemieke Schram 33.10. 3 Wilma Franssens 33,10 Wedstrijd E jongens: 1 Ronald Poppe 33.70 Wedstrijd F meis jes: 1 Wanda Capello 42,30, 2 Cathy de Leeuw 38,50, 3 Petra Antheunisse 38.40. Wedstrijd G meisjes: 1 Janet Wijffels 41.90. Ds. Nieuwpoort, voorheen te Middelburg, 45 jaar predikant MIDDELBURG - Op 21 december is het 45 jaar geleden dat ds. L. Nieuwpoort te Scharsterberg werd hevestigd als her vormd predikant. Ds Nieuwpoort. die in januari 80 jaar wordt, werd te Pemis geboren. Hij stu deerde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam waarna hij in 1931 predikant te Middelburg werd bij de Gereformeerde kerk in hersteld verband. In 1934 ver trok hij naar Indonesië waarna hij in '41 hulpprediker werd by de n. h kerk te Haarlem. Van 1943 tot 1946 was ds Nieuwpoort predikant, voorganger bij de evangelisatie te Naaiden. In het laat ste jaar werd hij predikant, te Cubaard \yaar hij tot waar hij stond tot aan zijn emiraat in 1962. Ds. Nieuwpoort was enige jaren lid van de generale synode en publiceerde on dermeer in de bladen 'Woord en Geest' en 'De Weegschaal', Ds. Nieuwpoort is momenteel woonachtig te Scharster berg. 'Rode Vrouwen' hielden kerstmiddag MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de 'Rooie Vrouwen inde PvdA een kerstmiddag. De dames maakten kerst- en nieuwjaarskaarten voor ou dere vrouwelijke partijgenoten Een col lecte voor de 'VBredesactie van de Noordierse Vrouwen' bracht 66.- op Op li januan '77 komt men om 2 uur weer bijeen in het clubgebouw van Swift op hel Zusterplein De heer J W. spreekt dan over Amnestv Internatio nal. Damsimultaan 'De Noormannen' WESTKAPELLE - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging 'De Noor mannen' houdt donderdag 23 december een Kerst-damsimuliaan. Deze simul taan wordt gespeeld in bar 'De Schuur' en begint om 19.30 uur. Tegenspelers zijn de heren J Houmes en W. Lievense In de pauze wordt een verloting gehou den waarvan de opbrengst bestemd is voor de reis van de jeugdleden. Bijeenkomst van 'Nederland-Israël' MIDDELBURG - In het gebouw van de stichting 'Petra' (Turfkaai 29) spreekt zondagavond 19 december de heer G. van der laan, de president van de bond |Nederland-Israèr over het onderwerp De beloften van David in verband met ■de betrouwbaarheid van de Bijbel'. De bijeenkomst begintom kwart over acht. oog voor de agrarische problematiek, enige kennis van rehabilitatie en reno vatie en iemand die in de recreatieve sector een verbindende figuur kan zijn met de regio in het algemeen en de be woners van Brouwershaven in het bij zonder. Verder een persoon met begrip voor de sociale sector. Bestuurder Fractievoorzitter C. de Munnik van de PvdA vroeg in de eerste plaats om een bestuurder en liever niet iemand uit de het werk van een gemeentebestuurder en een krachtige figuur moeten zijn met eigen ideeën. Hij zal zich voor alle ker nen van de gemeente in moeten zetten en ongeveer 35 lot 45 jaar oud zijn, met een ruime belangstelling en aan spreekbaarheid voor iedereen. Verder vroeg de PvdA om iemand met overredingskracht en zelfsprekendheid. die ook bereid is naar anderen te luiste ren. Voor het overige sloten de ideeën van de PvdA bijna geheel aan bij die van de PCG. Ook de schets van de VVD uit- ambtelijke sfeer. Daarnaast zal hij of gesproken door fractievoorzitter J. Goemans beantwoordde aan dat beeld. Hij wees op het feit dat een groot deel van het grondgebied van Brouwersha ven indeGrevelingen ligten bestemd is voor natuur en recreatie De voorkeur van de WD gaat verder uit naar ie mand. die met de problematiek van het platteland op de hoogte is. zijn moderne talen beheerst en 35 tot 45 jaar oud is. Hij zal verder iemand moeten zijn 'met beide benen op de grond, in staat zich boven de partijen te stellen en het con tact tussen gemeentelijke en kerkelijke overheid goed te onderhouden'. Brouwershaven wil wel graagzo spoedig mogelijk de burgemeestersfunctie weer vervuld zien. Waarnemend- burgemeester P. van Ast (vvdi sprak er zijn erkentelijkheid over uit dat de commissaris van de koningin al zo snel naar Brouwershaven is gekomen om de mening van de raad te horen. Hoewel hij het daarom eigenlijk onnodig achtte om zij enige ervaring moeten hebben met NVH Oost- en West- Souburg hield kerstviering OOST- EN WEST-SOUBURG - De kerstviering van de afdeling Oost- en West-Souburg van de Nederlandse ver eniging van Huisvrouwen stond voor het grootste gedeelte in het teken van de muziek. Nadat de presidente, mevrouw Bloos, een kerstboodschap had uitgesproken zong mevrouw Schellens liederen, daarbij op de piano begeleid door me vrouw Roegholt. Hierna zong het koor van de afdeling, onder leiding van me vrouw Westerweele-van Weele. Hierbij waren drie solisten te beluisteren, de dames Schout, Tanyhatu en Van der op spoed aan te dringen, vroeg hij toch Wiel. de procedure niet langer te laten duren Na de pauze zong mevrouw Scheltens dan striks noodzakelijk is. nog enige liederen en las ze tevens enige Hij vroeg de raadsleden geen supermens 'te verwachten. Conclusie van de com missaris van de koningin was dat de raadsleden dat. gezien de reële wensen, ook-zeker niet doen. De heer Boertien beloofde verder zo spoedig mogelijk ■spoed achter de hele procedure te zetr ten, omdat ook hij van mening is dat de burgemeestersvacature niet te lang moet bestaan. Collecte SINT-ANNALAND - De te Sint- Annaland gehouden Uniecollecte ten bate van het Christelijk onderwijs heeft 779,13 opgeleverd. ZEEUWSE JEUGDRAAD AKKOORD BESCHIKBAAR GEDURENDE 19 MAANDEN MIDDELBURG - De Zeeuwse Jeugd raad is woensdagavond tijdens de al gemene vergadering in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg in principe akkoord gegaan met het aan trekken van een functionaris die de problematiek rond de jeugdwerkloos heid ter hand zal nemen. De vergadering had de keus tussen een functionaris in het kader van de TAP- regeling en een medewerker die volgens de regeling voor plaatsing van erkende gewetensbezwaarden in vervangende dienst te werk wordt gesteld. De verga dering gaf uiteindelijk de voorkeur aan een functionaris volgens laatstge noemde regeling, omdat deze functio naris 19 maanden beschikbaar zou zijn. Een medewerker volgens de TAP- regeling is slechts zes maanden be schikbaar en dit vond men een termijn waarbij men met deze problematiek 'nauwelijks uit de startblokken komt."' De gewenste functionaris zal overigens wel ongeveer duizend gulden per maand meer gaan kosten dan een aanstelling volgens de TAP-regeling. maar dat vond men. gezien de belangrijkheid van deze positie, een punt waarover men heen moest stappen; uiteraard na toestem ming vanuit het provinciaal bestuur. De vergadering kon ook instemmen met het voorstel dat jeugdraadsecretaris J. F C. J. Hundscheïd zich gaat bezighou den met het verzoek van de speeltuinve reniging De Oude Stad en het Wijkco- mité Binnenstad te Vlissingen om on dersteuning an hun streven het nu nog bij de speeltuinvereniging in gebruik zijnde terrein te kunnen blijven gebrui ken. Secretaris Hundscheïd zal zich in deze zaak vooral bezighouden met in formaties betreffende subsidieregelin gen en dergelijke. Voorzitter R, J. Blaauw, die in zijn wel- komswoord ook een aantal verhinderde leden moest opsommen, zal zijn verte genwoordiging in de Stichting Zeeland nog met een termijn van twee jaar ver lengen; dit pp verzoek van de vertegen woordiger van de Zeeuwse Culturele Raad, die bij het roulerend lidmaat schap aan de beurt was voor deze func tie. maar door drukke werkzaamheden geen gelegenheid had. Ervaring In de vacature van vice-voorzitter van de Zeeuwse Jeugdraad is Paul Peters benoemd. Deze functionaris, die sinds kort tot de Zeeuwse Jeugdraad is toege treden. heeft reeds een praktische erva ring opgedaan in de Brabantse Jeugd raad Door het vertrek van ds, Stratïng uit de Plancommissie Zeeland is er een vacature ontslaan, waarvoor de Zeeuwse Jeugdraad is verzocht een voordracht te doen De vergadering ging akkoord met het voorstel dat de heren Hundscheïd en Peters zullen uit maken wie van hen de jeugdraad in de plancomirussie zal vertegenwoordigen. Verder hield de vergadering zich bezig met de voorbereidende werkzaamheden van een voorlichtingsaetie over de de- Collecte SINT-ANNALAND - De inhoud van de collectebussen van de luisteraars van de kerktelefoon van de leden van de her vormde gemeente te Sint-Annaland be droeg 2168.69. Hiervan werd J' 300.- bestemd voor de kerkvoogdij, 100,- voor het schulddelgingsfonds en even eens honderd gulden voor het orgel fonds. De kerkvoogdij kreeg verder nog 1500,- terwijl er een bedrag van 168,69 voor de hervormde diakonie werd bestemd centralisatie van het welzijnsbeleid. Ook het opzetten van proefprojecten in de gemeenten St. Philipsland als Tiio- len weitl besproken Ook benoemde de vergadering een viemians commissie die op korte tennijn een beleidsplan voor de jeugdraad gaat opstellen. Een provinciaal bureau voor dienstverle ning en critenaontwikkeling voor pro vinciaal jeugdwerk werden eveneens positief door de vergadering ontvangen. WESTKAPELLE - De vereniging van postduivenhouders 'I)e Zwaluw' in Westkapelle viert vrijdag het 25-jarig bestaan. Dat gebeurt met een groots opgezette jubileumtentoonstelling in het gebouw 'Westkapelle Herrijst'. Voor die tentoonstelling van de zilveren postduivenhoudersvereniging zijn on geveer vierhonderd duiven ingeschre ven. Hetgaathierom de laatste duiven- tentoonstelling van hel seizoen op Wal cheren. Vrijdagmorgen worden de deel nemende duiven gekeurd door de heren Van Roosendaal en Van Es. 's Avonds om zeven uur gaan de deuren van 'Westkapelle Herrijst' open voor be langstellenden. Behalve de duivenshow zijn er ook ver schillende andere attracties, zoals het rad van avontuur, raden van hoeveel heden bruine bonen en het gewicht van de zes man sterke tentoonstellings commissie. een Amerikaanse verkoping van een boerenpop. Bovendien worden vrijdagavond verschillende kwaliteits duiven verkocht Huishoudschool 'Oranjezonte Oostkapelle hield 'open schooi' OOSTKAPELLE - Dinsdag en woens dag hield de christelijke huishoud school Oranjezon te Oostkapelle 'open school'. Hiervoor bestond grote be langstelling van de zijde van de ouders, doch ook van leerkrachten en leerlin gen van plaatselijke en omliggende ba sisscholen. De directrice van de school mejuffrouw D. S. Bom kon ook het hoofd van de afdeling onderwijs de ZLM, de heer F. Pauwe welkom heten, alsmede de leden van de commissie van beheer van de school. De leerlingen van de baisscholen. die te gast waren, namen deel aan verschil lende lessen, zoals Engels, typen, han denarbeid. bloemschikken koken, naaldvakken en wiskunde. Mejuffrouw Bom gaf uitgebreide voorlichting be treffende het LHNO (Lager Huishoud- Nijverheidsonderwijsi en aansluiting vervolgopleidingen en beroepen. Er was veel en leuk werk. vervaardigd door de leerlingen .te bezichtigen. Bovendien viel er te genieten van onder meer zelf gebakken kerstcake, kransjes en zelf gemaakte jam De moeders van de leer lingen hadden Zeeuwse babbelaars ge bakken. Ook werden er veel zelfge maakte artikelen verkocht. De netto- opbrengst zal bestem worden, aange vuld met een collecte onder de leerlin gen bij de komende kerstfeestvienng. voor Truus Geertse die werkzaam is in Ghana. Voorts waren er zelf gemaakte Engelse gedichten, een anti-rookkraam en een zuivelkraam De zuivelproduk- ten waren beschikbaar gesteld oodr het Zuivelbureau te Rijswijk en mejuffrouw Van Oenen, lerares van dit bureau, ver toonde dia's en films over de bereiding van zuivelprodukten. Dinsdagavond namen de ouders deel aan lessen over het maken van kersttafels, -schotels en dergelijke. adviesraad stichting sportbelangen vlissingen KAMER VAN KOOPHANDEL IN BRIEF AAN RAAD GOES: 55 'OVERLEGORGAN RECREATIE OPRICHTEN' VLISSINGEN - De Adviesraad van de Stichting Sportbelangen Vlissingen heeft het Vlissingse college van b. en w. schriftelijk meegedeeld negatief te staan tegenover de ontwerp-nota Ge meentelijk Welzijnsbeleid. De Stich ting Sportbelangen steunt dit stand punt van de Adviesraad. De adviesraad heeft het college van b. en w. voorgesteld om in plaats van een coördinerende commissie voor het jeugd-, sport-, recreatie- en cultuurbe leid. vier aparte organen in het leven te roepen. „Daarnaast zou een overlegor gaan recreatie moeten worden opge richt, dat een coördinerende taak kan vervullen en slechts een adviserende stem heeft." aldus desecretaresse van de Adviesraad, mevrouw N. Koets-van Belzen, woensdagavond tijdens de al gemene jaarvergadering van de Advies raad. Deze slotconclusie van de Adviesraad is volgens voorzitter A Bode naar voren gekomen na uitvoerige bestudering van de ontwerp-nota. Deze mededeling werd overigens niet door iedereen in dank afgenomen. En kele leden van de vergadering, onder wie de heer A. Sampon, verbaasden zich over de procedure, die door de Advies raad in deze zaak was gevolgd De heer Sampon: „Ik hecht mijn twijfels aan de gevolgde procedure. Welzijn is erg belangrijk. Ik vind het vreemd, dat de vergadering niet is gekend in deze zaak. Het gaat mij om een principe zaak. Ik vind dat wij op de hoogte had den moeten zijn van hetgeen zich heeft afgespeeld." Een standpunt, dat door een aantal van het in ruime mate aan wezige publiek werd onderschreven. De voorzitter verdedigde zich door te zeggen dat niet ieder advies aan de ver gadering voorgelegd hoeft te worden. „Wij krijgen taken toegedeeld en bezit' ten een zeker mandaat We kunnen niet ieder punt aan u voorleggen. We geven hier teksten uitleg." aldus de heer Bode. waarna mevrouw Koets opmerkte dat deze nota nog niet in het openbaar is behandeld, „zodat ook wij ons hieraan moeten houden." Tijdens deze vergadering werd door één van de aanwezigen, de heer A. F. Schreurs. de aandacht gevraagd voor de verkiezingsproblematiek voor kandida ten voor de Stichting Sportbelangen. die deze avond werden gehouden. De heer Schreurs wilde van het bestuur we ten of het niet mogelijk was om te ko men tot een verdeling van de sporten onder de vier afgevaardigden van de Stichting. In één geval is dat al zo. na melijk bij het voetbal. De andere drie zouden net als de vertegenwoordigers in de Adviesraad een aantal sporten moe ten vertegenwoordigen. „Anders bestaat het gevaar dat er twee afgevaardigden uit bijvoorbeeld het hockey in de Stichting komen te zitten." aldus de heer Schreurs Een voorbeeld dat eerder die avond tijdens de verkie- VEERE - De Veerse gemeenteraad heeft woensdagmiddag unaniem de be groting voor hel jaar 1977 vastgesteld. De begroting van Veere is sluitend, niet een posl onvoorzien van ruim vijf ton. De raadsleden waren over het alge meen uiterst tevreden met liet beleid van b. en w. Zij spraken hun waarder ing uit over de manier waarop dit col lege in deze moeilijke economische tij den de financiële positie van Veere weet te verstevigen. „Veere voert een sterk beleid, gericht, op de natuurlijke aanwas van de bevol king. Zij voert een beleid waarin iedere Veerse inwoner mag profiteren van de gunstige financiële positie waarin deze gemeente thans verkeert ".aldus de heer J Cevaal namens de fracties van de CHU het Gemeentebelang en de VVD. „Een leefbaar Veere is een zaak die ons allen aangaatging hij verder. De heer Cevaal. liet naast de lovende opmerkingen ook een woord van kritiek horen. „De bouw van een openbare ba sisschool bijvoorbeeld. Op de investe ringslijst voor 1977 staat deze op een ur gentieplaats Niet minder belangrijk is de bouw van een openbare basis school in Veere. Wij zijn van mening dat dit even belang rijk. zo niet belangrijker is dan de school in Vrouwenpolder." In antwoord op deze opmerking liet burgemeester A. Hack welen dat het college de mening van de CHU. VVD en het Gemeentebelang deelt. „Zeker wat de scholenbouw in Veere betreft; alleen de plaats waar deze school zou moeten komen is uiterst moeilijk. In januari zal dit punt in de commissie Beschermd Stadsgezicht ter sprake worden ge bracht", aldus de heer Hack. Een tweede punt, dat ook door de heer C. Joziasse (arpi namens de SGP aangevoerd in zijn algemene beschou wingen, vormde het parkeerprobleem in de gemeente Veere tijdens liet sei zoen. „Deze problemen moeten zo snel mogelijk worden opgelost. De chaos die in het seizoen 197(i heerste in Veere moet worden voorkomen", aldus do lieer Cevaal. Burgemeester Hack deelde mee dat in 1977 een onderzoek zal worden geliou- dcnnaardemogeli.ikhedenomopanclere plaatsen in Veere parkeerplaatsen te creëren. „We denken daarbij aan de rand van Veere. Ook deze zaak zal in de commissie Beschermd Stadsgezicht orden besproken. Voor het aanstaand seizoen zullen de problemen echter niet zijn opgelost. Dit vergt een uitgebreide studie", aldus de burgemeester. In antwoord op vragen van de heer Jo ziasse over de invoering van de onroe rend goed belasting deel de heer Hack mee dat begonnen zal worden met een voorlopig tarief De heer Joziasse wilde van het college weten of er. gezien het feit dat er voor 1977 geen belastingver hogingen zijn gepland, 'verhoudings gewijs' met de onroerend goed belasting zal worden omgegaan Burgemeester Hack: „We hebben moe ten werken met geraamde economische waarden De taxaties voorde definitieve belasting zijn in een dermate gevorderd stadium, dat we nu wel kunnen zeggen dat wéllicht in januari al kan worden gewerkt met het dlfinitleve tarief, dat waarschijnlijk lager zal liggen dan het geraamde." Hij deelde verder naar aanleiding van een vraag van het ARP-raadslid mee, die meer wilde welen over de bouw plannen in Gapinge. dat opdracht is ge- Hel pleit tussen de twee andere kandi daten. mevrouw R. Houmes- Mechielsen en de heer H. H. J. Mooy- broek. werd bij een tweede verkie zingsronde beslecht in het voordeel van mevrouw Houmes. De adviesraad zal de uitslag als advies doorsturen naar de Stichting en het college van b. Ook drie leden van het bestuur van de Adviesraad kwamen in aanmerking voor 'een periodiek aftreden'. By gebrek aan kandidaten werden de heren A. Bode en J. Corveleijn en mevrouw Koets-van Belzen wederom benoemd. Mevrouw Koets deelde op deze verga dering verder mee dat de Structuur commissie. samengesteld uit de Advies raad en de Stichting, die tot taak had de samenwerking tussen beide organen te stimuleren, onlangs is uitgekomen met een rapport. Zy noemde enkele conclu sies. die in het rapport naar voren ko men. Zo moet onder andere het werk van de commissies gecontinueerd wor den. moet van de verenigingen worden geëist dat zij al hun verzoeken richten aan de Adviesraad en moeten de Stich tingen de Adviesraad stukken uitwisse len. „Dit laatste gebeurt al," vertelde mevrouw Koets. Nadathetrapportdoor beide organen is behandeld zal het rap port worden overlegd aan de vergader- Bij hinderwetaanvraag Omwonenden willen verplaatsing MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland heeft er in een brief aan de gemeenteraad van Goes op aangedron gen een voorstel an de Gocse raadsleden M.Loeve en J.P.G. van Ooi jen voorlopig L aan te houden. Dit voorstel betreft het scheppen van mogelijkheden waardoor BJhgeweest. Hy kreeg detailhandelsak li vilei ten door groothandel en andere daarvoor in aanmerking V' an vooratt«r <*e toezegging dat een komende bedrijven buiten de Goese binnenstad kunnen worden toegestaan. De kamer van koophandel wijst er in de brief op dat aan de gemeenten blijkens een recente wijziging van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening is voorgeschreven een onderzoek in te stellen naar onder meerde positie van de distributieve voorzienin gen wanneer terzake van deze voorzieningen beslissingen worden overwogen die hun uitwerking vinden in bestemmingsplannen of wijzigingen hierop „Om die reden zien wij niet in dat de raad thans reeds op basis van onbewezen stellingen, zoals de constatering dat het onderscheid tussen groothandel en de tailhandel vervaagt, tol een uitspraak kan komen die voldoende recht doet aan alle aspecten die in het kader van een distributie-planologisch onderzoek naar voren dienen te komen", zo stelt de briel'. De brief besluit met de opmerking: „Wij dringen er dan ook bij u op aan om uw beslissing hieromtrent aan te houden toï u nader inzicht heeft gekregen in de consequenties hiervan voor het distributieve voorzie ningenniveau in uw gemeente en de omliggende regio." zcn- vooratter de toezegging dat een dergelijk voorstel in de volgende jaar vergadering ter tafel zal worden ge bracht. erhiezingen Op deze avond werden verkiezingen gehouden voor twee vertegenwoordi gers voor de Slichting Sportbelangen Vlissingen. Mevrouw M. Lvlkenhoet- Smid had haar zetel beschikbaar ge steld. De heer R. E. C. J. Morssink sleide zich weer herkiesbaar. Met een meer derheid van stemmen werd hij herko- geven aan de stedebouwk undige om een bouwplan op te stellen voor de Schotse- hoek. Dit in tegenstelling tot het ver zoek van de heer Joziasse. die liever nieuwbouw had gezien aan de Frieze- veenseweg. „Na een ontwerp ben ik samen met de stedëbouwkundige naarde PPD gegaan waar de zaak is doorgesproken. Hier kwam duidelijk naar voren dat er niet meer woningen kunnen worden ge bouwd dan vijftien'aldus de burge meester „Er ligt nog niets vast wat be treft de plannen, dus wat uw suggestie betreft om rond de 25 woningen te bou wen, die mogelijk kan worden onder zocht". bracht de heer Hack naar voren. Beide woordvoerders van de raad vroe gen verder de aandacht van het college over de uitgebreide investeringslijst die u en w bij de begroting 1977 had ge voegd „Deze lijst geelt genoeg stol tot nadenken." aldus de heer Cevaal. terwijl de heer Joziasse wilde weten of het be drag dat werd uitgetrokken voor de bouw van een kleedgebouw juist was. „Het is zo uitzonderlijk hoog (415 OOOi dat we ons afvragen of er sprake is van 'natte vingerwerk' of dat er een juiste raming heeft plaatsgehad. Burgemeester Hack legde uit dat de technische dienst van de gemeente Veere inderdaad een schatting heeft gemaakt voor de bouw van dit kleedlo kaal in Serooskerke Na hetdoorlopen van de begroting en de kapitaaldienst werd het boekwerk dooi de raad aangenomen. Tijdens de rond vraag wilde de heer D. Kodde (sgpi nog van hetcollege weten of de plaatsingom de investeringslijst was geschied In vol gorde van prioriteit. „De huidige num mering is vrij willekeurig hoewel er toch enigszins rekening is gehouden met ïtë prioriteiten", aldus burgemeester «au*. MIDDELBURG - Tegen het verlenen van een hinderwetvergunning voor het slachthuis aan de Seisweg in Middel burg bestaan een groot aantal bezwa ren van omwonenden. Dit bleek op de hoorzitting die woensdagmiddag op het stadhuis over deze zaak werd ge houden. De firma Cok bv-Zuneha uit Kapelle die het slachthuis exploiteert, heeft een ge heel nieuwe hinderwetvergunning aan gevraagd in verband met de overigens al gerealiseerde - uitbreiding en vernieu wing van het complex. Daarmee wordt het aantal slachtingen dat men uitvoert groter. Momenteel draait het slachthuis op een 850 slachtingen per week. Binnen de uitbreiding, waarvoor men nu een hin derwetvergunning aanvraagt, heeft men mogelijkheden het aantal slach tingen op te voeren tot 2,000 varkens en 200 runderen per week De klachten van de omwonende richten zich vooral op stank- en geluidsoverlast. In totaal waren vier bezwaarschriften, waarvan een door tien bewoners was ondertekend, ingediend. Op de hoorzit ting kwam hier nog een nagekomen be zwaarschrift bij. Een aantal bezwaarden bracht daarbij, naar vorewn dat here naar hun mening onaanvaardbaar is dat het in de be bouwde kom gelegen bedrijf nog mag uitbreiden en acht het wenselijk dat het slachthuis naar het industrieterrein wordt overgeplaatst. Zoals bekend kondigde wethouder A. Berghoeffe van volksgezondheid enkele maanden geleden aan hier een onder zoekt naar in te stellen. Op vragen van bezwaarden op de hoorzitting bracht hij naar voren dat hier nog niets over te zeggen valt. Naast de klachten over stank- en gelui- soverlast richtten de bezwaren van de bewoners zich ook tegen de grote ver- Olau-Line vierde 'Santa Lucia'-feest VLISSINGEN - Aan boord van het 'vlaggeschip' 'Olau Finn" van de Vlis singse Olau Line is maandagavond het 'Santa Lucia feest' gevierd. I)al ge beurde tijdens de overtocht vanuit Vlissingen naar de haven Sheernees van Engeland. Het Santa Lucia feest is een typisch Scandinavische aangelegenheid. Het wordt in de Scandinavische landen ge vierd - in de nacht van 12 op 13 de- cember-ter ere van de kortste dag van het jaar. Het feest grijpt terug naar 'oude' tijden, toen de Scandinaviërs nog bang waren voor de lange, koude, eentonige winter nacht. die hen wachtte. De Santa Lucia-verering is in de loop der tijden in veranderde vorm voortge zet. tegenwoordig is het een feest dat gevierd wordt met veel plezier. In iedere Scandinavische stad wordt een meisje gekozen, jong en in een lang wit gewaad gekleed, dat voor 'Santa Lucia' van het jaar mag spelen. Het meisje draagt tij dens de viering een krans met bran dende kaarsen op haar hoofd. De Deense Olau Line vierde het feest maandagavond voor de passagiers die de oversteek naar Sheerness maakten De maatschappij had ter gelegenheid van 'Santa Lucia' 'n Deense zangeres gearrangeerd, maar deze liet op het al lerlaatste moment wegens ziekte ver stek gaan. Wel kregen de passagiers een voorbeeld te zien van hoe het er vroeger aan toeging. Een zanggroep verkleed in lange witte gewaden en voorgegaan door 'Santa Lucia' getooid met elektri sche kaarsen zong een aantal oude Scandinavische liedjes voor de aanwe zigen. Verder kreeg men - traditiege trouw- een glas. eigengemaakte, punch aangeboden. Kerstviering bejaarden Serooskerke BIGGEKERKE - De kerstviering voor de bejaarden uit Serooskerke wordt woensdag 22 november gevierd in het dorpscentrum. De viering begint om 17.45 uur. Na een broodmaaltijd zullen diverse kerkkoren, een kindercantory en leden van vrouwenverenigingen de avond verder verzorgen. De organisatie is in handen van het bejaardencomité Serooskerke. keersdrukte van vrachtauto's die het slachthuis met zich meebrengt „Ze rij den veel te hard over de Seisweg. Heis gevaar voor onze kinderen aldus een aanwezige. Een aantal bezwaarden heeft tot nu toe al eens met de gemeente over de over last van het slachthuis overlegd. Op de hoorzitting maakten verschillende aanwezigen het verwijt dat zij daarbij niet uitgenodigd waren. Op hun verzoek zei wethouder Bergshoeff toe nogmaals een bijeenkomst te beleggen. Van de kant van de bezwaarden werd verder geïnformeerd over de termijn, waarbinnen de hinderwetprocedure nu wordt afgewerkt. Van de kant van de gemeente werd gesteld dat du moeilijk te zeggen is. Men heeft bij de advise rende instanties in ieder geval op haast aangedrongen. Desondanks zal met de behandeling vermoedelijk wel een aan tal maanden gemoeid zijn Open Deurdienst in Souburg SOUBURG - Zondag wordt in dc gere formeerde kerk te Souburg een oecu menische open deurdienst gehouden. Het thema is 'Bebben we het zal gezien'. Medewerking verlenen pater domini caan Henk Jongerius en het jongerenkoor Hees- Neerbosch van de Antonius Bewoners omgeving Coortelaan krijgen informatie over buurtvereniging VLISSINGEN - De bewoners van het gebied binnen President Roosevelt iaan. Bloemenlaan. Adriaen Coorte laan en Rembrandllaan te Vlissingen hebben deze u-eek een in opdracht van b en w vervaardigde brochure ontvan gen, waarin en toelichting wordt gege ven op de plannen lot verbetering van deze woonbuurt. In 1949 werden in dit gebied naast 60 flatwoningen en 16 eengezinswoningen ook 112 zogenaamde Dupiexwoningen gebouwd De bouw van deze woningen vond plaats volgens een systeem, waar bij de woningen naderhand op eenvou dige wijze tot eengezinswoningen ver bouwd zouden kunnen worden. Met de verbetering van deze woningen is men inmiddels begonnen Maar. aldus het bemeentebestuur van Vlissingen. hel gaat niet alleen om de verbetering van tiet wooncomfort, maar ook om de ver betering van de buurt. Voor de verbete ring van de woonbuurt van de Adriaen Coortelaan en omgeving is in principe een rijksbijdrage van 297.000.- be schikbaar. Het gemeentebestuur denkt hierbij aan verbetering van de verkeers situatie, het aanleggen van parkeer plaatsen, het opnieuw bestraten van de wegen, hetaanbrengen van groen- en speelvoorzieningen en het verbeteren van achtererfjes en schuurtjes. De ge meente begroot dit alles op 309.60Ö.-. exclusief btw In de maand januari houdt heigemeen tebestuur voor de bewoners en andere belangstellenden een aantal informa tieavonden in de aula van de St, Paulus- school voor mavo aan de Adriaen CoorteJ laan 1 De bijeenkomst zijn als volgt vastgesteld: donderdag 23 januari voor de bewoners van de Ambrosius Bos- schaertstraat en President Roosevett- laan 157-167, vrijdag 14 januan voor de bewoners van de Henarick Berckman- straat en President Rooseveltiaan 145- 155, maandag 17 januari voorde bewo ners van de Adriaen Verdoelstraat en President Rooseveltiaan 133-143 en woensdag 19 januari voor de bewoners van de Rembrandllaan, Adriaen v. d. Vennestraat en President Roosevelt iaan 169-179 en 121-131. Alle bijeenkom sten beginnen om 19.30 uur. gebedsdienst MIDDELBURG - Vanavond - donder dag - wordt er in de Engelse kerk achter het stadhuis, te Middelburg een korte, meditatieve gebedsdienst gehouden, Het thema van deze dienst, die om 19.15 uur begint en die onder auspiciën van de Raad van kerken staat, is 'Tussen don ker en licht'. In deze dienst nemen ge bed. stilte en meditatie een belangrijke plaats in. Toegang is vrij voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11