Geen extra plaatsen voor Zeeuwse kleuterleidsters Regel uw bankzaken tijdig vóór de kerst „Meer uitwisseling informatie tussen de diensten en de bevolking over Oosterschelde Subsidieverzoek voor provinciaal bureau komt opnieuw in gs bezwaar tegen plan Buitengebied Terneuzen Van de brug af gezien, het menselijk tekort Oosterschelde: mee- en tegenvallers op een rij WOENSDAG 15 DECEMBER 1976 MAATREGEL MINISTER HELPT INDIRECT i advertentie, WEL BEHOUD VAN BESTAANDE ARBEIDSPLAATSEN VLISSINGEN - Inspecteur H. Verboom van het kleuteronderwijs in Zeeland is 'erggelukkig' met de door minister Van Kemenade van onderwijs aangekon digde maatregel met ingang van 1 au gustus 1977 het aantal leerlingen van POLITIERECHTER OVER DUIVEN EN EEN DUIFJE... MIDDELBURG - „U moet niet aan andermans duiven komen net zo goed als men niet aan uw duifje mag komen". Dat zei dinsdag politie rechter mr. P. van Empel tegen de 25-jarige Middelburger C. O. Deze stond terecht wegens diefstal van enkele duiven. Die duiven waren eigendom van een vroegere vriend, met wie hij echter onenigheid had gekregen omdat deze collega-dui venmelker meer aandacht had voor zijn vrouw dan voor zijn duiven. Onder invloed van de drank brak O. op 28 juli het duivenhok van zijn ri vaal geworden vriend open en nam vier duiven mee. Thuis gekomen liet hij de duiven op aandrang van zijn vrouw echter weer los. Omdat de man al een soortgelijk diefstal op zijn naam had staan eiste officier van justitie mr A. P. Besier een boete van 400 gulden (200 voor waardelijk). Politierechter mr Van Empel vonniste conform. de kleuterschool van 33 naar 32 per klas terug te brengen. Weliswaar kunnen door deze maatregel in Zeeland geen werkloze kleuterleidsters aan het werk Verboom: „Die tijd is al lang voorbij" - maar het betekent in concreto. dat on geveer zes tot ach t kleuterleidsters aan het werk kunnen blijven. Volgens minister Van Kemenade zal de verlaging van de leerlingenschaal voor het kleuteronderwijs metéén leerling in het komende cursusjaar voor 600 werk loze kleuterleidsters een arbeidsplaats opleveren. Voor Zeeland is er echter voor de mo menteel werkloze kleuterleidsters weinig hoop op een baan door deze maatregel: er worden hierdoor in deze provincie namelijk geen nieuwe ar beidsplaatsen gecreërd Wél is het een gunstige ontwikkeling voor die scholen, die wat men noemt 'op de wip zitten' en door een tekort van enkele leerlingen een leerkracht zouden zien verdwijnen. ..Verlaging met één leerling lijkt wei nig", zegt inspecteur Verboom. ..maar gedurende de laatste acht jaar is het aantal klassen bij 't Zeeuwse kleuter onderwijs door dit soort maatregelen en door een stijging van het aantal leer lingen geslegen van 350 naar 525. Dit aantal zal in de komende jaren wel weer teruglopen, maar door een nieuwe leer- lingenschaalverlaging ontkomen we in het komende jaar vermoedelijk aan een teruggang in klassen en dat is verheu gend. Vooral tweeklassige kleuterscho- Ten zullen hiervan voordeel kunnen heb ben". Het exacte aantal te behouden arbeids plaatsen kon inspecteur Verboom niet noemen, omdat het aantal leerlingen perschool op bepaalde teldata daarvóór de maatstaf is De laatste teldatum was 16 oktober en de volgende is 16 januari. In de tussenliggende periode doen zich altijd mutaties voor door toelating en vertrek van kleuters. Voor Zeeland met de vele kleine school tjes noemde de heer Verboom de maat regel van de minister „een voorzichtige consolidatie" „Het aantal kleuters op de kleuterscholen loopt terug, maar we hebben nu weer de tijd, om een jaarlan ger verschillende klassen overeind te houden. En zeker voor Zeeland voor komt de maatregel een direct afbraak proces". aldus inspecteur Verboom. De laatste dagen van het jaar zijn razend drukke dagen voor uw bank. Daarom deze goede raad: regel uw bankzaken die u vóór de jaarwisseling afgewerkt wilt hebben nog deze week. De gezamenlijke banken en spaarbanken. NIET VOLLEDIG AAN WENSEN LANDBOUW TEGEMOET GEKOMEN Kerstconcert 'Hortus Landbouwschap maakt KERSTZANGAVOND KRABBENDIJKE - Onder grote be langstelling werd in de kerk van de ge reformeerde gemeente te Krabben- dijke een zangavond gehouden. De avond werd geopend door ds. A. Hoogerland, plaatselijk predikant van de gereformeerde gemeente. Hierna traden achtereenvolgens op het ge mengd koor Sursum Corda uit Krab- bendijke onder leiding van R. J. Rijkse. het christelijk gemengd koor uit Tholen onder leiding van C. Burger, het kinder koor Jong Sursum Corda uit Krabben- dijke onder leiding van A. Dekkeren het mannenkoor uit Tholen onder leiding van C. Burger. Organist was Peter Si mons. De avond werd besloten met sa menzang van alle koren, waarna ds G. Mouw, predikant van de gereformeerde gemeente te Tholen eindigde. Musicus Religiosus te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - Zondag 2 januari geeft de stichting Hortus Musicus Reli giosus te Bergen op Zoom in de kerk van de Heilige Maagd aan de Grote Markt te Bergen op Zoom een kerst concert. Het concert begint om 20.15 uur. Hierbij worden werken uitge voerd van Heinrich Schütz (1585-1672) waaronder: Historia der Geburt Jesu Christi', psalmen Davids, symphonïae sacrae en 'Gestlichte Chormusik'. Uitvoerenden zijn de vocale- en instru mentale koren en instrumentale solis ten van de Hortus Musicus Religiosus. versterkt met onder meer het Antwerps Barokbazuinkwartet en leden van het Phalesiusconsort. Vocale solisten zijn: Dieuwke Aalbers. sopraan, Caroline de Jongh. sopraan. Cocky Stuart, alt. Ma- rius van Altena. tenor. Jac Hermans, te nor, Harry van der Kamp. bas en Philip Verduit. bas. Verder spelen Puck van Eenennaam viola da gamba. Walter van Egeraat contrabas en Toine Jimkes en Karei Smagge beiden kistorgel. clave- cimbel. orgelpositief en regaal. Het ge heel staat onder leiding van Hans Smout. BUITENGEBIED OOSTBURG WERD WEL AANGEPAST GOES - Gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap besloot in de vergadering van maandag om bij gs bezwaar te maken tegen het be stemmingsplan Buitengebied van de gemeente Terneuzen. omdat door de gemeenteraad niet volledig tegemoet is gekomen aan de wensen van de land bouw met betrekking tot de bestaande bedrijven, de als agrarisch gebied C aangemerkte gebieden cn de hoogte van silo's. Het ontwerpplan Buitengebied van de gemeente Oostburg is op vele punten aangepast aan de verlangens van de landbouw. Enkele onderdelen zal de gewestelijke raad nog nader met het gemeentebestuur bespreken. Het ont werpplan van de gemeente Kapelle zal de gewestelijke raad na behandeling door de betreffende districtsraad van commentaar voorzien. De gewestelijke raad handhaafde zijn bezwaren tegen de bestemming 'Natio naal Park' voor de Kop van Schouwen. Naar de mening van de raad kan dit ge bied middels streek- en bestemmings plannen voldoende worden beschermd tegen ongewenste situaties. De gewestelijke raad besloot verder in de vergadering van maandag om nadere voorstellen te ontwikkelen inzake het verkrijgen van een meer op de land- bouwpraktijk afgestemde beoordeling door de Welstandscommissie van bou- waanvragen in het agrarisch gebied bruikelijke procedure te volgen, waarbij door de provincie twee tacateurs wor den aangewezen, van wie één in overleg met de belanghebbenden. Tevens is verzocht de aanpassingswerken zoda nig te plannen, dat de landbomy zo weinig mogelijk hinder ondervindt van deze nieuwe weg. De gewestelijke raad keurde het volgor deschema voor de ruilverkaveling in de periode 1977-1981 goed. Aan dit schema is nu ook de ruilverkaveling Wol- phaartsdijk toegevoegd Over een even tuele verkaveling van de Yerseke Moer vindt nog overleg plaats De secretaris van de raad. de lieer W Goeman, werd aangewezen als lid van de door provinciale staten ingestelde Provinciale Raad voor het Milieu, met als plaatsvervanger de heer W. J. San- derse te Serooskerke. De gewestelijke secretaris werd tevens aangewezen als vertegenwoordiger van de raad in de door de gemeente Terneuzen ingestelde commissie van agrarische deskundigen voor de situering van bouw- en aanleg- vergunningen. Schietwedstrijd reservepolitie MIDDELBURG - Een team van de reserve-rijkspolitie uit Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zaterdag in Middel burg een provinciale schietwedstrijd van reservepolitie in Zeeland gewon nen. Het veroverde daarmee een door commissaris der koningin dr. C. Boer- tien beschikbaar gestelde beker. Het winnende team bestond, onder lei ding van adjudant De Visser, uit de he ren J. M. C. v. d. Velden. C. P. M Lan- genberg. J. van Meurs en F. C. M. Leenknecht. Men behaalde in totaal 179 punten. Tweede w?erd het team van de reserve- gemeentepolitie Middelburg (172 pun ten. Zij wonnen de beker van de burge meester van Middelburg. Derde werd het team van de reserve- gemeentepolitie Goes. Zij veroberde de beker van de commissaris van politie van Middelburg. Winnaar van de indivi duele wedstrijd werd de heerP. Marinis- sen van de reserve-politie uit Middel burg. De prijzen werden na alloop van de wed strijd. die werd gehouden op de schiet baan vaft de gemeentepolitie in Mid delburg. uitgereikt door de burgemees- tervanMiddelbuig.drs. P A. Wolters.Hij sprakdaarbijwaarderendewoordenover de inzet van de reserve-politie. WERKGROEP JEUGD WERK HAD GESPREK MET GEDEPUTEERDE (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het is de bedoeling, dat rijkswaterstaat in de loop van het volgend voorjaar op een rij zet in hoeverre bij de Oosterscheldewerken naar boven of naar beneden is afgeweken van de oorspronkelijke kostenramingen. Dan kan tussen- tijds worden bepaald welke kostenbesparingen zijn „binnengehaald" en welke extra uitgaven zijn gedyan. Hel hoofd van de Deltadienst, ir. H^iigd. verklaarde dat dinsdag in een gesprek met onze krant. Hij liet weten dat die tussentijdse, evaluatie" naar de vaste commissie voor ver keer en waterstaat uit de Tweede Kamer zal gaan. De gedachten gaan ernaar uit om deze becijfering meerdere keren per jaar te maken, maar in ieder geval vóór de besturen te bragen voor bestrijding van verwilderde postduiuven. daar deze on der meer veel schade aanrichten aan landbom gewassen. tutric ucuijiciiuk iiicaucic ncicu uei jaai lc mtuxcii. mam n vitrnphr r!^ rfilsamenstelling van de begroting van verkeer en waterstaat, aan wc varnm winr tavo .ac ir> Zoals js de afgelopen maanden duidelijk geworden, dat op een aantal aan gs verzocht om voor de taxaties 11 verband met de aanleg van de enkel- onderdelen van de verschillende activiteiten kostenbesparend kan worden ge- baanswet Dneweeen-Terhole de ge- werkt: de bouw van een schutsluis zou etteiijke miljoenen materiaalkosten kunnen besparen, evenals de aanleg van een .werkbrug" van Sint Phiüpsland naar de plaats van de bouwput op de Plaat van de Vliet. Ook de inschrijvingen van de aanbesteding van de bouwput voor de sluizen in de Philipsdam geven een aanwij- 'Kwartje voor Bartje' SINT-ANNALAND - De leerlingen van klas vier van de School met de bijbel uit zing dat het karwei goedkoper kan worden geklaard dan aanvankelijk is geraamd. Ir. Engel: „Er wordt nu op tal van fronten gestudeerd op besparingen. Aandeandere kantzuilen we natuurlijk ook rekening moeten houden met tegenvallers. Een eerste totaalindruk is niet voor volgend voorjaar te verwachten". SmtrAnnaland brachten een bedrag van 302.50 bijeen voor de actie 'Een kwartje voor Bartje'. MOGELIJK IN MIDDELBURG VLISSINGEN - Gedeputeerde A. van Geesbergen zal het advies van de werkgroep jeugdwerk van dc Zeeuwse Jeugdraad over de subsidie-aanvraag voor een provinciaal bureau voor Dienstverlening aan jeugd en jongeren opnieuw in het college van gs brengen. De werkgroep dient dan wel met over tuigend materiaal te komen om het mi nisterie van CRM, dat een subsidie aan dit plan ontzegde, te overtuigen. Dit is de mening van de heer Van Geesbergen na het onlangs gehouden gesprek tus sen de gedeputeerde en leden van de werkgroep. Ongeveer een jaar geleden werd het ad vies over een provinciaal bureau, waar- van het initiatief afkomstig is uit de par ticuliere sector op het gebied van jeugdwerk, besproken met de inspec teurvan Zeeland van het ministerie van erm, de heer Van Geesbergen en de werkgroep. De conclusie uit dat ge sprek, was volgens de heer Van Gees bergen dat de inspecteur vond dat er op bepaalde gronden geen reden was tot subsidiëring. „Een grond waardoor ook de provincie niet kon subdidiéren", al dus de gedeputeerde. De werkgroep heeft toen overwogen een motie in te dienen omdat, zoals de voor zitter de heer M. Lorier het uitdrukte, „de waarde van onze adviezen met werd erkend". De motie werd echter in ver band met ziekte van de heer Van Gees bergen niet ingediend. Volgens de heer Lorier wilde erm geen toestemming geven tot subsidiering omdat aan de titel, waarop men aan spraak meende te maken, niet werd vol daan. „Het jeugdwerk in het provinciaal bu reau. waarvoor de plaatsen Goes of Middelburg in aanmerking'komen, wil len we duidelijk zien als 'service bureau'. Volgenscrmechterdienterook een begeleiding aanwezig te zijn. die bij de service wordt gevoegd", aldus de heer Lorier. De service zou bestaan uit het geven van informatie over de plaat sen waar fflms, pop-groepen en derge lijke kunnen worden besteld. „Wij zijn bang dat als we hiernaast begeleiding zouden uitoefenen de eigen identiteit op het spel gaat staan" aldus Lorier. Hij benadrukte dat er overal in het land dergelijke bureau's zijn. die op deze grond toch zijn gesubsidieerd. „De heer Van Geesbergen heeft toege zegd dat hij deze zaak alsnog in gs zal brengen Dan moet de provincie keihard zeggen dat een dergelijk bureau wel moet worden gesubsidieerd, vinden wij", aldus de voorzitter. Kitty Janssen en André van den Heuvel. SCHOUWBURG, MIDDELBURG Katrijn-tliealer tv.p.i in 'Van de brug af ge nen' ia view from the bridget van Arthur Mil ler Met: André van den Heuvel. Kitty Janssen. A'igclique de Boer. Joan Rcmmelts, Rtidolj Domste, Hans van der Gragt. Paul Rollman. Dof Lasscher. Joop van der Donk. Joost van der Toom, Harry Bas en Comj Poolers. Decor. André van den Heuvel. Regie Joris V ■iXrthur Miller hoort niet tot de voorlo pende toneelvenueuwers in stnkt di recte zin. Zijn stukken volgen veel eer der het bekende, klassieke patroon, ge baseerd op variaties in de beschrijving van 'het menselijk tekort'. Dat basisge geven vindt men bij Miller in alle geval len in zeer vereenvoudigde, voor ieder herkenbare vorm. Dat kan ook moeilijk anders, zo algemeen menselijk als- zijn uitgangspunten zijn. In de ontwikkeling van de stukken komt - -haast schoksgewijze - de op- era albouw van de intrige: het basisgege ven. herhaald, niet zonder enige 'ophef aangevuld, uitlopend in een drama tisch, zelfs tragisch hoogtepunt. Het is ook het patroon van 'Van de brug afgezien'. Het stuk klapt open en dicht als een op zich ontzagwekkend veellluik van voorstellingen, waarin het hoofd- theama, dat menselijk tekort, terug keert en sublimeert. In het stuk is heel knap 'ingebouwd' de figuur van de 'ver teller', een mand die niet alleen als entracteur optreedt, maar die ook een van de dragende pijlers van de totale acte is. Hij klapt de luiken open, geeft ihzicht en doorzicht. ..Van de Brug gezien' houdt al jaren en iaren repertoire. Het is niet zo verwon, derlijk, gelet op de ontwikkeling in de verschijningsvormen en het wezen van het hedendaags toneel, dat dit stuk in vrij korte tijd is 'losgekomen' van het schokeffect dat het in hel begin zeker teweeg heefl gebracht. Het is inmiddels al een echt 'publieksstuk' geworden, zelfs in die mate dat het enkel en alleen in zijn volle grootheid overeind kan blij ven als er een werkelijk sublieme uit voering van wordt gegeven. Die uitvoering heeft Katrijn dinsdaga vond in de Middelburgse schouwburg op de planken gezet. De diepe tragiek, die Miller zo indrin gend heeft geschetst, werd er duidelijk ïn en - wat belangrijker is - blééf duide lijk in deze zeer geserreerde opvatting van Katrijn, ook op momenten die men bij een minder getalenteerde zetting vandaag de dag al-'melo-dramatisch' zou noemen. Hier kreeg de totale ondergang van de man die de vloek van het verraad over zijn eigen hoofd haalde, enkel en alleen omdat hij 'beter wilde en tegelijkertijd geen afstand kon doen van wat hem als 'goed' nabij stond. Hij stond er met wat doodgemangeld geluk in zijn handen, als het kind dat zijn liefste speelkonijn zo knuffelde dat het beestje geen leven had. Die man is allang dood voordat hij een mes in de hartstreek krygt. Die laatste beweging is enkel een wat toneelmatige onderstreping van het eindpunt waarop Miller zijn groeiproces intussen had la ten uitkomen. Dit aangrijpend verhaal, zoals gezegd, zeer knap en passend gestalte gegeven in even bewogen als terughoudende re gie van Joris Diels en het bij tijden weergaloos treffende spel van André van den Heuvel, van Kitty Janssen en Angelique de Boer, van wie verder 'Ka trijn' vormen. Het lijkt me een voorstel ling die bijblijft. IR. H. ENGEL, HOOFD DELTADIENST: 99 WERKPLAN VOOR VOORLICHTING IN DE MAAK iVan onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Ir. H. Engel - sinds maart hoofd van de Deltadienst van rijkswaterstaat - verwacht dat er de komende jaren een sterkere uitwis seling van informatie zal bestaan over de Oosterscheldewerken tus sen rijkswaterstaat en de bevolking in en buiten het Deltagebied. Van de kant van de Deltadienst wordt in die richting gewerkt via een werkplan voor de voorlichting, dat nu in de maak is. „Bij die informatie naar de bevolking toe wordt dan niet alleen de afdeling voorlichting, maar in feite de hele dienst betrokken", al dus de heer Engel. Hij ziet de vrij recente voorlichting aan de bevolking van Sint Philips- land en Brumisse over de voorberei dingen rond de aanleg van de Phi lipsdam als „een positief signaal vanuit de samenleving". Bij die uit wisseling van informatie denkt de heer Engel ook aan de stuurgroep- Van Geesbergen. die de inrichting van het Oosterscheldebekken be kijkt en via welke stuurgroep de in formatie ook Provinciale Staten en gemeenteraden kan bereiken. Daar naast is ei bij rijkswaterstaat de ver wachting. dat de Oosterscheldewer ken in de komende jaren tijdens de uitvoeringsfase de belangstelling van veel groepen geïnteiesseerden en deskundigen zuilen trekken. Ir. Engel: Het kan ook dan gaan om een uitwisseling van informatie ot een voorlichting, waarbij je niet al leen zou moeten vertellen hoeveel kubieke meter beton nu overal wel inzit, maar waarbij je ook iets van de IR. H. ENGEL achtergronden en de onderzoekin gen op allerlei terrein zou moeten duidelijk maken". En verder: „Als je werkt met een ou derwetse organisatie, krijg je niet zo gemakkelijk contact met de bevol king in al haar facetten. Als je dienst goed doordrongen is van de taak die men in de gemeenschap heeft, be staat er op zich al minder bezwaar dat er op allerlei niveaus contacten zijn met die gemeenschapen dat in je eigenmanier van werken een inbreng van die kant is opgenomen. Naar mate je dienst sterker het gevoel krijgt waar het om gaat, is het ge makkelijker om op ieder niveau met de burger te praten". Waar het bij de Oosterschelde om gaat. „Het op nieuw inrichten van het gebied zó dat de veiligheid wordt gegarandeerd en dat de andere belangen zo min moge lijk worden geschaad". KETES „Die doelstelling heeft bij rijkswater staat. de laatste paar jaar geleid tot een nieuwe structuur. Tot een sa menwerkingsverband. waarin tal van afdelingen en diensten samen een keten vormen en in welk verband met alle facetten rekening kan wor den gehouden". Ir. Engel trad in 1975 tot die keten toe: hij werd toen belast met de lei ding bij de voorbereidingen van het project van de stormvloedkering en hij volgde in maart van dit jaar ir. Ferguson op als hoofd van de Delta dienst van rijkswaterstaat Daarvoor - in de tweede helft van de jaren vijftig - werkte hij als civiel in genieur bij de marine een paar jaar bij het departement van openbare werken in Curacao, was tussen 1958 en 1962 hoofd van de meetdienst van de hydrografische afdeling van de Deltawerken, was als ingenieur van rijkswaterstaat betrokken bij de bouw van de Coentunnel en de Bene- luxtunnel. arrondissementsinge nieur in Dordrecht en tussen 1971 en 1975 hoofd van de toen opgezette Dienst Informatieverwerking ihet computercentrum) van rijkswater staat. Zijn taak als hoofd van de Delta dienst ziet ir. Engel als die van „een manager": „Je taak is in feite steeds minder leidinggevend geworden en gaat steeds meer naar die van een strategie-formulerende-ftmctie. De taak is bovendien meer beherend dan organiserend geworden. Je be heert feitelijk de know-how, de goede aanwending van de kennis van de mensen, in het bedrijf'. DUIVELAND: NIET LANGER SUBSIDIE VOOR VMZ NTEUWERKERK- Tijdens de behande ling van debegroting voor 1977 heeft de gemeenteraad van Duiveland dinsda gavond besloten de Vereniging voor Milieuhygiëne Zeeland niet meer te subsidireh. Men volgde hiermee het voorstel van de heer A. van Klinken, fractiewoordvoerder van de SGP, op. „In het maandelijks orgaan van de ver eniging, 'De Gouden Delta, werd in het decembernummer een dermate Gods- en mensonterend artikel opgenomen dat subsidie zonder meer onverant woord is", aldus de heer Van Klinken. Burgemeester J. D. de Kam van Duive land, vroeg de heer Van Klinken of hij een citaat uit het betreffende stuk zou kunnen geven. De heer Van Klinken zei echter aat dit onmogelijk was vanwege de onwaardige taal die in het stuk gebe zigd werd." Desondanks ging de gehele raad met zijn voorstel mee. behalve de PvdA- fractie Wethouder A. Bakker merkte op: „Ik heb dit artikel niet gelezen en kan er dus oiok niet over oordelen." Het voorstel Van Klinken werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. De VMZ ont ving een subsidie van één cent per in woner van de gemeente, die hiermee werd ingetrokken. Deltadienst schuift studie Grevelingen voor zich uit (Slot van pag. 1) teit van het water in het Zoommeer - dat ontstaat tussen de Oesterdanj en de westelijke oever van Noord-Brabant - en de eventuele omkading van het Markiezaat van Bergen op Zoom. Dat laatste is een ondiep waterrijk gebied, dat voor het milieu van groot belang is en dat kwetsbaar is met het oog op de schepen die gebruik maken van de Sehelde-Rijnverbinding, die ten oosten van de toekomstige Oesterdam (tussen Tholen en Zuid-Beveland) loopt. In de monding van de Oosterschelde is men bezig met het weghalen van de „py lonen". de pijlers die er destijds zijn neergezet omdat men gebruik zou ma ken van een kabelbaan bij het dicht- storten van de mond. Ook worden niet- bruikbare bezinkingsgedeelten opge ruimd en nieuwe delen aangebracht. In een vergevorderd stadium van voor bereiding verkeren de studies naar het werkterrein ter hoogte van de Schelp- hoek op Schouwen, waar de pijlers en de putten voor de stormvloedkering zullen worden gemaakt. Een scheepsbouwbu- reau in Haarlem is doende met het ont werpen van de catamaran, het vaartuig dat moet worden ingezet bij het plaat sen van de pijlers. Volgend jaar wordt ook de afronding van deze studie ver wacht. Het hoofd van de Deltadienst veronderstelt, dat dit reusachtige hef- schip in Nederland zal kunnen worden gebouwd. Volgens de Deltadienst heeft het weinig zin om het nu al aan te sturen op de beslissing wat men precies met het Gre velingenmeer aanwil. Enerzijds zijn de betrokken specialisten nu volop bezig met de uitwerking van de regeringsbes lissing dat in de monding van de Ooster schelde een doorlaatbare dam komt, anderzijds kan men pas concreet aan de toekomst van het Grevelingenmeer gaan werken als de compartimente ringswerkzaamheden voltooid zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9