Russen mogen nog in de EEG-wateren drie maanden vissen AR-kamerlid Van Leeuwen is wel voor koppeling kinderbijslag-inkomen Chauffeurs tevreden over prikacties in Zuid-Limburg Gematigden krijgen de overhand in het Palestijns verzet MINISTERS STELLEN QUOTA VAST PZCA het weer Blumenthal in kabinet van Carter KAMERCOMMISSIE OP SCHIPHOL Huurstijging kamerlid mevrouw van leeuwen 1977 gemiddeld „Eind aan onzekerheid ruim 8 procent Nederlandse hartchirurgie" Kopstukken van Scotland Yard genoemd in corruptiezaak NIET EENS MET STANDPUNT VAN CDA DINSDAG 14 DECEMBER 1976 binnen-buitenland i Van ome correspondent i BRUSSEL - Sowjet-Russisehe vissers mogen de eerste drie maan den van volgend.jaar in de Europese200-mijlszone vissen. Maar als na het verstrijken van deze termijn nog geen onderhandelingen over wederzijdse visserijrechten zijn begonnen tussen Moskou en de Europese Commissie, het ..dagelijks bestuur'" van de Europese Gemeenschap, moeten Russische vissers uit de Europese zee ver dwijnen. Het Russische besluit de visserijzone met 200 mijl uit te breiden - zoals de EEG landen. Noorwegen. IJsland en de Verenigde Staten bijvoorbeeld al eerder hadden aangekondigd - maakt dc on derhandelingspositie van de Europese Negen gemakkelijker Uit Moskou was tot nu toe taal noch teken vernomen op het aanbod van de EEG-landen te gaan onderhandelen over wederzijdse visse rijrechten. De Sowjet-Unie wilde tot nog toe alleen met de EEG-landen afzonderlijk over visserijrechten onderhandelen, zo ver- leuidt in Brussel. Maar het visserijbeleid van de EEG-landen is juist de verant woordelijkheid van de Europese Com- Dit besluit werd maandag genomen door de ministers van buitenlandse za ken van de negen EEG-landen. De be windslieden stelden ook de hoeveel heid vis vast die de Russen in het EEG-deel van de Noordzee en Atlanti sche Oceaan mogen vangen: circa 220.000 ton op jaarbasis. Dit is aanmer kelijk minder dan hetgeen de Russen de laatste jaren in de Noordzee vingen. Vorig jaar bijvoorbeeld bedroeg de to tale visvangst aldaar circa 600.000 ton. De vangstbeperking voor de Russische vissers werd als volgt vastgesteld. De gemiddelde vangst over de periode 1965-1974 werd verminderd met tien a vijftien procent Deze methode wordt ook gebruikt bij het vaststellen van de hoeveelheden iquota) vis. die landen als Polen en de DDR nog uit de Europese zee zullen mogen halen. Vangstbeper king is nodig in het kader van de drin gend nodige conservering van vrijwel alle vissoorten in de Noordzee. Deze Oosteuropese landen vangen ta melijk veel vis in de wateren die na de uitbreiding van de visserijzones met, 200 mijl op 1 januari aanstaande, de Euro pese zee genoemd kunnen worden. Daarentegen blijft de hoeveelheid vis die vissers uit EEG-landen uit de viswa teren van deze drie landen halen, sterk beperkt. In de enkele dagen geleden door de Sowjet-Unie afgekondigde 200-mijlszone zijn alleen Britse vissers actief, namelijk in de Barentsz-Zee. HELMUT KOHL FRACTIELEIDER CDU EN CSU BONN (DPAl - De CDl'-lcider Helmut Kohl is maandag tot fractievoorzitter van de CDU/CSU in de Wcstduitse bo 'sdag gekozen. Kohl kreeg 230 van de 243 stemmen van de gezamenlijke christelijke fractie. Zijn voorganger Karl Carstens ledu) werd eenstemmig aangewezen als voorzitter van de bondsdag. missie, het dagelijks bestuui van de Eu ropese Gemeenschap. Moskou wilde niet tot een impliciete erkenning van de Gemeenschap overgaan dooi met de Europese Commissie te gaan praten was de stellige indruk in Brussel. Staatssecretaris Brinkhorst tbuilen- landse zakeni zei hierover: De visserij- problemen maakten de verkiampte reacties iets minder vei krampt Polen dat thans voorzitter is van de Comecon de Oosteuropese tegenhanger van de EEG. heeft laten weten wél beieid te zijn lot onderhandelingen met de Europese Commissie. Met Polen en de DDR willen de Negen ook tot afspraken zien te ko men over een overgangstermijn van drie maanden De Negen besloten dat de vissers uit landen die niet traditionele rechten op het vissen in Europese wateren kunnen doen gelden en m wier wateren geen vis sers uit EEG-landen opereren, zoals Roemenië. Bulgarije Cuba en Japan na 1 januari niet meet in de Europese 200- mijlszone mogen vissen De Negen hopen over wederzijdse vis serijrechten voor een periode van zes tot twaalf maanden afspraken te kun nen maken met landen als IJsland. Noorwegen en Groenland, waar Euro pese vissers waren en zijn. en die op hun treurt ook in de Europese wateren vissen. Dit is vooral van belang voor de Engelse tra wier vissers die in de 200- mijlszones van bijvoorbeeld IJsland en weg< 1 hadith DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN Wolkemeiden Wolkenvelden maar geen neerslag van betekenis. Weinig wind en plaatselijk mist. Temperaturen om het vriespunt. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag opgesteld door het KNMI Overwegend droog en in de nacht en ochtend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor woensdag: Aantal uren zon 0 tol 4: min temperatu ren omstreeks -1 graad: max. tempera tuur omstreeks +2 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog et maal 70 procent. ZON EN MAAN 15 december Zon op 8.42 onder 16.29 Maan op 01.18 onder 13.01 toezeggingen bij bedrijven WASHINGTON t Af) - De toekomstige Amerikaanse president Jimmy Carter is van plan W. Michael Blumenthal il'o- toi te benoemen tot zijn minister van financiën, aldus is in Washington zon dagavond in kringen van Carter ver- Blumental is president directeur van de Bendix Corporation Het was'nagenoeg zeker." aldus verluidt, dat Carter J Ca- hil Pfeiffer. oud-vicepresident- dirtecleur van de IBM (international business machine corporation) zal be noemen tot. minister van handel Blu menthal. oud 50 jaar, is een Duitse im migrant die in 1947 naar de V.S kwam en vijf jaar later Amerikaans burger werd. Hij is doctor in de economie. In 1961 werd Blumenthal onder president John Kennedy, plaatsvervangend on derminister van economische zaken. Van 1963 tot. 1967 leidde hij de 'Kennedy-ronde'. de internationale handelsbesprekingen te Geneve. SCHIPHOL - De vaste tweede kamercommissie voor justitie heeft maandag een werkbezoek gebracht aan de luchthaven Schiphol. Het doel van dit bezoek was volgens voorzitter Geurtsen (vvdl tweele dig. In de eerste plaats het bekijken van het geautomatiseerde grenscon trolesysteem. dat de koninklijke marechaussee onlangs in gebruik genomen heeft, de tweede aanlei ding voor dit bezoek was een brief, die een aantal personeelsleden van de particuliere bekwakingsdienst Hoogenboom onlangs aan de vaste kamercommissies van justitie en sociale zaken een aantal heeft ge schreven over hun werksituatie op Schiphol. Beambten van deze dienst assisteren sinds enige jaren de rijkspolitie dienst luchtvaart bij de controle van reizigers en hun bagage op Schiphol. In deze brief, aldus de heer Geurtsen. bekritiseerden zij de wijze waarop zij hun taken moesten uitoefenen en daarnaast de gezags verhoudingen waarbinnen zij. naast de rijkspolitie, moesten werken. De heer Geurtsen verklaarde na afloop van zijn bezoek dat hem gebleken was dat de moeilijkheden inmiddels waren opgelost. Hij verklaarde dat zowel de leiding van Hoogenhoom, waarvan ongeveer 120 personeels leden op Schiphol werkzaam zijn, als de leiding van de rijkspolitie dienst luchtvaart hem hadden ver zekerd dat de samenwerking goed was. Ook een aantal personeelsle den van Hoogenboom. waaronder enkele ondertekenaars van de brief, hadden tegenover de vaste kamer commissie verklaard dat er op dit moment geen problemen meer wa ren. De Remleden bij bet röntgen- apparaat waarmee de bagage wordt doorgelicht. In uniform enkele men sen van de particuliere bewakings dienst welke ook voor de beveiliging ingezet is. Rechts achter het appa raat - in leren jack - de heer Kosto iPvdAi. SITTARD - Volgens de leider van de demonstrerende beroepschauffeurs F. Kloosterman van de V'ervoersfederalic NVV-NKV in Limburg is dc prikactic van maandag niet onbevredigend ver lopen. ..De meeste chauffeurs die wij in enkele typische cafés voor beroepschauffeurs hebben aangetroffen waren het met onze actie volkomen eens." zo ver klaarde hij maandagavond. Een enke ling die niet georganiseerd bleek gaf te kennen niets met'de bonden, van doen te willen hebben en dik tevreden te zijn met zijn loon. ongeacht het feit dat hij soms werkweken moet maken van 120 uur Bij een bezoek aan een van de grootste verladers van Limburg, de chemische bedrijven van DSM le Ge leen ontstond een heftige woordenwis seling tussen de betogers en de bedrijf- spohtie over de blokkade van dc toe gangspoort. Die werd pas opgeheven toen Kloosterman, de functionarissen van de afdeling vej'voer te spreken kreeg. In eerste instantie noemden zij het conflict geen zaak voor DSM maar voor de vervoerders die voor DSM op contract transporten uitvoeren, Nader hand zeiden zij te zullen bezien of de vervoerders zich houden aan de wette lijke bepalingen. Tevens zegden zij een onderhoud met de directie toe. Ook de chef vervoer van de Koninklijke Neder landse Papierfabnek in Maastricht deed een soortgelijke toezegging. Op het bureau van de Nederlandse Organi satie voor Beroepsgoederen vervoer in Maastricht deelden de demonstranten pamfletten uit met daarop de eisen, meer loon en normale werkweken van 40 a 50 uur Ook bij de Volvo personemva- gentabrieken in Bom werden pamflet ten afgegeven. Daar kwamen de beto gende chauffeurs niet verder dan de poort. Aan de prikaclie namen ook twee vrouwen, echtgenoten van beroep schauffeurs deel Een van deze dames verklaarde dat haar man erg weinig verdient en dat zij de raad had gekregen van de gemeente Sittard om voorlopig geen gezin te stichten aangezien het in komen ontoereikend zou zijn om daar mee kinderen te kunnen opvoeden. Volgens Kloosterman is de prikactie zodanig verlopen dat w ellicht een basis gevonden kan worden om althans wat Zuid-Limburg betreft, te komen tot een oplossing van het huidige Conflict: DEN HAAG lANP) - Staatssecretaris Van Dam verw acht dat volgend jaar de gemiddelde huurverhoging in de Randstad op 7.5 procent zal uitkomen. In de rest van het land komt dc gemid delde huurverhoging naar schatting op ongeveer 8.5 procent te liggen. Aangezien het aantal huurwoningen in de Randstad iets geringer is dan in de rest van het land mag worden aange nomen dat de gemiddelde huurverho ging ruim 8 procent bedraagt. Van Dam heeft dit aan de kamer mee gedeeld in de memoire van antwoord op de wijziging van de huurwet waarin wordt voorgesteld de trend van de jaar lijkse verhogingen vast. te stellen op 7 procent in plaats van 8 procent De staatssecretaris zegt in de memoire van antwoord het niet eens te zijn met de CDA-fiacties in de kamer die de verla ging van het trendmatige huurstijgings- pefcëntage té vroeg achten. O VERLEG IN DAMASCUS Dochter Italiaanse zakenman ontvoerd MILAAN - In Milaan is maandagmor gen dc 17-jaiige Emanuelc Trapani. dochter van de hoofd vertegenwoordiger voor Italië van de schoonheidspvoduktenfirma Helen Curtis, ontvoerd. Het meisje is ont voerd door 5 mannen, die de auto aan hielden waarin zij zat. De chauffeur werd onschadelijk gemaakt. Emanuela Trapani werd weggevoerd in een snelle auto die later op enkele kilometers af stand van de plaats van ontvoering werd teruggevonden. Van ome correspondent i BEIROET - In de Syrische hoofdstad Damascus is sinds zondag druk politiek overleg gaande tussen de Palestijnen. Daar is bij en de zogenaamde Pales tijnse Centrale Raad. een soort Pales tijns mini-parlement van 42 leden, dat de hoogste uitvoerende macht beli chaamt in dc overkoepelende Pales tijnse Bevrijdings Organisatie tPLOi onder leiding van Yasser Arafat. Het overleg heeft grote politieke bete kenis. omdat voorstellen worden gefor muleerd die bepalend zullen zijn voorde toekomst van dc Palestijnen en daar mee voor eventuele vredeskansen in heel het Midden-Oosten. Beslist zal na melijk worden of de PLO voorlopig ge noegen zal nemen met een Palestijnse mini-staat naast Israël op de westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook. ver volgens of een Palestijnse regering in ballingschap zal worden uitgeroepen en of de Palestijnen zullen deelnemen aan een vredesconferentie in Genève. Ten slotte moet een datum worden vastgesteld - waarschijnlijk volgende maand in Cairo - voor het bijeenroepen van de Nationale Raad. dat is het uitge breide Palestijnse parlement, dat al deze voorstellen moet 'goedkeuren Er is in Damascus duidelijk sprake van een scheiding der geesten Het zoge naamde ..verwerpingsfront" onder de Palestijnen. waaronder het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina van stiuctief mee te werken aan het Arabi- George Habash heeft zich uit de Pales- sche diplomatieke offensief onder lei- tijnse Nationale Raad teruggetrokken. Het .verwerpingsfiont wijst namelijk iedere politieke regeling met Isiaël van de hand Het wordt daarin gesteund doorlanden als Irak wiens minister van informatie zich recentelijk wederom tegen een Palestijnse mini-staat ver klaarde. omdat deze niet levensvatbaar zou zijn en vroeg of Iaat een kolonie van Israël of Jordanië zou worden. Irak en Libië vertegenwoordigers van de harde lijn in de Arabische wereld blijven opte ren voor het stichten van een seculiere democratische Palestijnse slaat en op ontmanteling van Isral. Een positief punt in Damascus was de verzoening tussen de pro-Syrische Pa lestijnse Saiqa-groepenng en de Fatah-organisalie waarvan Arafat ook voorzitter is. Saiqa en Fatah hebben el kaar tijdens de Libanese burgeroorlog te vuur en te zwaard bevochten. De invloed van het ..vei wei pingsfront" in de Centrale Raad. die in Damascus bijeen is. is gering Het bezet.slechts vier van de 42 zetels. De overige 38 zijn in handen van Fatah. Saiqa en Democra tisch Volksfront van Hawatme en onaf- hankelijken. Al metal tekent zich lang zaam maar zeker een ontwikkeling bin nen het Palestijnse verzet af. waarbij gematigde stromingen de overhand krijgen, die kennelijk bereid zijn ron ding van Egypte Syrië en Saoedi- Arabie. dat uiteindelijk in Genëve zal moeten uitmonden In de haren Inmiddels zijn in Libanon de belang rijkste christen-rechtse militia s - name lijk de ..Tijgers" van de Nationaal Libe rale Partij van oud-mmister Camiile Chamoun en de Falangisten van Pierre Gemayel - elkaar in de haren gevlogen. Afgelopen dagen vielen verscheidene doden en gewonden en Chamoun ont snapte aan een aanslag op zijn leven. Syrische troepen van dc Arabische vredesmacht - de waakhonden van de vrede in Libanon-probeerden in chris telijk Oost-Beiroet de gemoederen tot bedaren te brengen en controleerden in moslim West-Beiroet scherp bij barri cades. De chamounisten hebben ge dreigd de alliantie met de falangisten op te zeggen. Zo'n vaart /.al het wel niet lopen nu de beide leiders. Chamoun en Gemayel, elkaar beterschap hebben be loofd. Maar mocht de scheiding door zetten. dan zal dat een geweldige klap voor de rechtse christenen in Libanon betekenen. De falangisten en Cha- mouns ..Tijgers" zijn namelijk de grootste en best getrainde partij- militia's in het christenkamp. DEN HAAG lANP)-.Er moei een einde komen aan de soms ziekmakende onze kerheid over de ontwikkeling van de hartchirurgie in Nederland. Patiënten die op de wachtlijst staan worden dik wijls onzorgvuldig behandeld. Gere geld worden zulke patiënten met ver andering van operaticdatum gecon fronteerd." Dit heeft het tweede-kamerlid mevr Hannie van Leeuwen opgemerkt tijdens een bespreking van de staatssecretaris sen Hendriks (volksgezondheid» en Klein (onderwijs en wetenschappeni met de tweede-kamercommissies van volksgezondheid en onderwijs en we tenschappen over de hartchirurgie op 28 oktober. Dat overleg was vertrouwelijk. Het verslag van de bijeenkomst is eerst nu openbaar gemaakt. Mevrouw Van Leeuwen, die voorzitter van de commis sie volksgezondheid uit de tweede ka mer is, meende blijkens bet vèrslég drie oorzaken voor de achterblijvende ont wikkeling in de hartchirurgie in Neder land te kunnen aanwijzen: tekort aan geld. tekort aan technische mogelijkhe den en tekort aan deskundige mensen. Heroriëntatie Zij meende dat er wellicht een totale heroriëntatie nodig is op het terrein van de hartchirurgie. Zij vroeg de bewinds lieden uiteen te zetten wat de beste or ganisatievorm voor hartchirurgïsche activiteiten zou kunnen zijn. De CDA- leden in de commissies vonden over igens. zo staat voorts in het verslag, dat internationaal gezien de ontwikkeling van de hartchirurgie in Nederland geen slecht figuur slaat De WD vond het LONDEN (AFP)-Twee hoge functiona rissen van de speciale opsporings dienst van Scotland Yard zijn maandag in de Londense pers genoemd in ver band met een corruptiezaak. Adjunctecommissaris John Wilson, hoofd van de nietrgeuniformeerde sectie van de Londense politie en adjunct- hoofdinspecteur Reginald Davis, hoofd van de administratieve afdeling van de sectie misdrijven, waren zondag in een televisie-uitzending al genoemd als twee van de negen politieambtenaren tegen wie men de verdenking van cor ruptie koestert. Davis en Wilson zouden het onderwerp van een diepgaand on derzoek zijn. moeilijk continuïteit in het beleid te zien. Het tempo waarin beslissingen worden genomen, moet volgens deze fractie omhoog. Er zijn volgens de WD investeringen en opleidingmogelijkhe den noig om het tekort aan goed ge schoold personeel op te heffen. Geen uitbreiding Staatssecretaris Hendriks van volksge zondheid zei in dit overleg onder meer dat hij zich altijd heeft verzet tegen een sterke uitbreiding van het aantal hartr chirurgische centra. Hij overweegt ze ker voorlopig geen uitbreiding daarvan. Tegen het eind van dit jaar verwacht de bewindsman bovendien een algemene maatregel van bestuur op grond van ar tikel 18 van de wet ziekenhuisvoorzie ningen. Daarbij wordt inrichting van gespecialiseerde grote centra gebonden aan goedkeuring van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne. De lieer Hendriks verklaarde op deze bijeenkomst verder niet te begrijpen hoe de Gezondheidsraad in zijn meest recente advies over de hartchirurgie tolt een benodigd aantal van 5.500 tot 6.500 open hartoperaties per jaar komt De bestaande academische ziekenhui zen en de overige ziekenhuizen waar thans hartchirurgie wordt verricht, zouden tot een gezamenlijke jaarlijkse capaciteit van 3.S00 open hartoperaties kunnen komen, meer dan de heer Hend riks per jaar nodig acht. i Van onze pailementaire redactie DEN HAAG - Het ARP- tweede-kamerlid mevrouw Hannie van Leeuwen vindt, dat de hoogte van de kinderbijslag wel afhankelijk mag zijn van het inkomen van de ouders. Zij is het niet eens met het CDA- congres, dat dit voorstel van het kabinet zaterdag afwees. Dit zeer tegen de zin van het alge meen bestuur van het CDA (KVP. ARP en CHU). In een artikel in het dagblad Trouw van vandaag schrijft mevrouw Van Leeu wen: „Mijn persoonlijke reactie kan duidelijk zijn: ik kan niet tegelijkertijd stellen, dat „bij herziening van het stel sel van sociale zekerheid voorop dient testaan dat de werkelijk z\i akken in de samenleving worden ontzien" (artikel 109 CDA-prograin) en dan elk nivelle rend effect in de kinderbijslag verzekering afwijzen! En ik zal het niet doen ook!" De beslissing van het CDA- congres hangt volgens mevr. Van Leeuwen „misschien een beetje samen met een overdreven mythe rond het ge- Het AR P-kamerlid verzet zich tegen de opvatting van CDA-lijsttrekker Van Agt iKVPi over het. gezin. Van Agt zei zaterdag op het CD A-congres. „Nietal'le gezinnen deugen, er zijn goede en slech te. Toch beschouwen wij. christen democraten, het gezin als de waardevol ste samenlevingsvorm. waarvan wij ook in onze tijd. waarin huwelijk en gezin het mikpunt, zijn van veel schamperheid en verguizing, de overtuigde verdedigers zullen olijven Mevr. Van Leeuwen schrijft: Het gezin is ook voor mij een van de meest waaidevolle samenle vingsvormen Het CDA moet echtei zoigen dat ook alleenstaanden en der- gelijken zich ..thuis" kunnen blijven voelen in het CDA Schuld Men mag. volgens mevr. Van Leeuwen het CDA niet de schuld geven als de kinderbijslagplannen - afschaffing van de kinderaftrek en koppeling van de kinderbijslag aan het inkomen - niet in de Tweede Kamer worden behandeld. Minister Boersma isociale zaken) liet vorige week de Kamer weten, dat twee bezuinigingsmaatregelen - verlaging van de wao-uitkeringen van 80 naar 75 procent van het laatstverdiende loon en invoering van liet begrip niet- kostwinner" in de werknemersverzeke ringen - nog wel even op zich zouden laten wachten. Beide maatregelen moe ten voor 1977 een bezuiniging van 120 miljoen gulden opleveren Het CDA houdt vast aan een koppeling van deze drie maatregelen. Komt de re gering niet met voorstellen over de wao- uitkeringen en het invoeren van het niet-kostwinners -begrip. dan zal het CDA niet meewerken aan de kinderbijs lagplannen. Schimmenspel Minister-president Den Uyl zei vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie, dat deze voorstellen in januari in de minis terraad komen. ..Voorstellen die daarna naar de Raad van State gaan, dan bij de Tweede Kamer worden ingediend, en die technisch bepaald niet gemakkelijk zijn. Hoe moeten die zo tijdig het. Staatsblad hebben bereikt, dat zij op 1 april aanstaande in werking kunnen treden? Neen. dat is een schimmenspel. Sprak ook de regering in haar brief aan de SER niet over onderling samenhan gende beleidsvoornemens?", aldus mevr. Van Leeuwen. Mevr. Van Leeuwen noemt een bezuin igingsoperatie „ook in de zo gevoelige sfeer van de sociale voorzieningen" noodzakelijk voor het herstel van een zo volledig mogelijke werkgelegen heid. „In dit kader is een terugbrenging van de steeds groeiende premiedruk bitter noodzakelijk. Het moet echter niet worden voorgesteld of de wao- operatie en de niet-kostwinnerszaak zo gemakkelijk te realiseren zijn, want gesleutel aan de hoogte van de uitke ringen zal onvermijdelijk ook groepen van werkelijk zwakkeren in de samen leving treffen", aldus mevr. Van Leeu- Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlïssïngen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651, Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren Is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 20.00 uur: (01184), 15144. Telefoonnummers buiten kan- Advertentie-afdeling (0118611584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zater dag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 39.70; franco per post 45,-; per maand 13,40; losse nummers f 0,55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent permm; minimumprijsper advertentie 11,55; ingezonden mededelingen 2V« tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer.~ Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Coursnt, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3