Marathon pakt in Terneuzen beide punten tegen AMC II Derde microwedstrijd werd een stevige nederlaag voor Swift Heren Herstaco haalden 3-1 zege op Valuas II WALCHEREN HEEFT SLAG TE PAKKEN: 11-8 ZEGE Texaco Havoline. Olie bijvullen zonder knoeien. Tweede overwinning EMM in hoofdklas Dames Hellas in kwartfinale Nederlaag Blokkeer MAANDAG 13 DECEMBER 1976 OOSTBURG - Het Vlissingse badmintonteam van Marathon heeft zondag in Terneuzen de volle winst gepakt tegen Terneu- zen/AMC II. In de sporthal 'Het Zwaantje' bleek de Vlissingse ploeg in deze enige Zeeuwse derby op het landelijke competitieni veau in de badmintonsport net iets sterker dan de collega's uit Terneuzen. Met name een goed spelenede Tobi Lammers maakte toch wel enige indruk. Erg goed was het van hem om de veel jongere Paul Tazelaar in het herenenkelspel te verslaan met 15-18 en 5-15. Dat was het begin van de 5-3 zege die Marathon uiteindelijk zou behalen. Tweede heer René Lips kwam er niet aan te pas tegen Mark Tazelaar. Het werd vrij vlot 15-3 en 15-6 voor Mark. Anita Lammers haalde het tweede Marathonpunt binnen door met 7-11 en 0-11 te winnen van Marijke van Driel. Deze laatste stond voor het eerst sinds enkele weken weer op de baan en bleek toch dat ze nog niet goed genoeg in haar spel zat om Anita te kunnen bedreigen Elvira Vermeulen en Corrie Hollestelle Coorie Hollestelle aan service. Zij versloeg de Temeuzense Elvira Vermeulen. DEN HAAG (ANP) - Het dameszaal- hamlbalteain van Hellas heeft zich za terdag in Den Haag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor Iandskampioe- Hellas won de tweede wedstrijd uit de achtste finales met 17-10 van de Zwit serse kampioen Bruhl 3t. Gallen. Bij rust was de stand 12-6 Hellas had de eerste wedstrijd met 10-10 gelijk ge speeld. VLISSINGEN - In de tweede divisie C van de landelijke volleybalcompetitie hebben de heren van Herstaco/EVVC in Tcgelcn een 3-1 overwinning hehaald op Valuas/VCT 11. Marathon-dames verloor thuis met 3-2 van Terra Nova en hield aan de twee gewonnen sets een puntje over. Geen enkel punt was er voor Ardito-dames. dat met 3-1 verloor van Brevok II. en voor Roelofs/Schel- dcsport, dat een 3-1 nederlaag leed tegen Smash. MARATHON-TERRA NOVA De dames van Marathon waren ernstig gehandicapt doordat set-upster Erna. Ramstijn wegens een enkelblessure nie t kon meespelen. De Marathon-aanval kon doordat er te weinig goede set-iips werden gegeven, niet op volle toeren draaien en dat was èen van de voor naamste redenen voor de 3-2 nederlaag. Bovendien maakte de Marathon-ploeg te veel technische fouten. Al met al ech ter was het een leuke en spannende wedstrijd, waarin vele lange rally's wa ren te zien. Marathon had in de vijfde set de beste vooruitzichten op de zege, maar een 8-5 voorsprong ging door slor dig opvangen verloren. De setstanden- 15-13, 9-15, 13-15, 15-11 en 11-15, VALUAS/VCT II-HERSTACO/EVVC. Herstaco/EVVC had in Tegelen in de eerste set van het duel tegen Va luas/VCT II te veel moeite met de opslag van de tegenpartij Gevolg was, dat de Vlissingers de tegenstander te weinig onder druk konden zetten. Bovendien werd er aan Vlissingse kant slecht ge- MADRID (ANP) - In de achtste finales van het Europese bekertoernooi vol leybal voor landskampioenen heeft bet berenteam van Blokkeer een nederlaag geleden met 3-1. De setstanden van de in Madrid gespeelde wedstrijd waren 8-15, 156-14, 15-6 en 15-4. De Nederlandse kampioen, die de eerste set vrij gemakkelijk won. leek recht op een overwinning af te stevenen, maar raakt meer en meer geïrriteerd door de ontzettend slechte leiding van de Ita liaanse scheidsrechter. Hij was niet be paald partijdig, maar had van volleybal naar het leek niet veel verstand De Ne derlanders raakten er volledig door uit hun spel. Jan Warns werd in de vierde set zo boos op de scheidsrechter, dat deze hem de rode kaart toonde. Warns moest voortijdig naar de kleedkamer. Spel en sport: Werklozen als recreatieleider DEN HAAG - In een brief aan minister Boersma van sociale zaken heeft het bestuur van de stichting 'Spel en Sport' voorstellen gedaan om jeugdige werk lozen in te schakelen bij het leiding geven aan de vrijetijdsbesteding. Bo vendien hoopt de stichting hiermee het aanzienlijke tekort aan kader op het gebied van de recreatiesport te ver kleinen. In haar brief aan de minister schrijft het bestuur, dat ruim 100 000 werklozen de leeftijd van 25 jaar nog niet hebben be reikt. De stichting meent dat een groot percentage van deze werklozen bereid zal zijn op vrijwillige basis een cursus leiding-geven te volgen. De stichting wil daarom een dagopleiding organiseren van één of twee flagen in de week gedu rende een periode van vijf maanden. De werklozen kunnen dan worden opgeleid tot spel- en recreatiesportleiders, die kunnen worden ingezet in de sportorga nisaties. het jeugd- en jongerenwerk, het buurt- en clubhuiswerk en in speeltuin en. blokkeerd en Valuas kon dan ook keer Ardito een grote achterstand nog rede- op keer het Herstaco-blok omspelen. In de tweede set werden de Vlissingers veel attenter; de pass was beter verzorgd èn het blok sloot was nu een veel beter af- weerwapen dan in de eerste set Her- slaco zag kans om Valuas in deze en ook in de volgende sets voldoende onder druk te houden en dat leverde uiteinde lijk een nog betrekkelijk gemakkelijke zege op. De setstanden: 15-11,7-15,9-15. 9-15. SMASH-ROELOFS/SCHELDESPORT Roelofs/Scheldesport heeft in de uit wedstrijd tegen Smash een 3-1 neder laag geleden. De derde set, die met 15-3 verloren ging, hadden de Terneuzena- ren nodig om te wennen aan de zaal en aan het spel van de tegenstander. In de tweede set kwam Roelofs tot goed spel; de pass lag goed en er werd uitstekend aangevallen, hetgeen resulteerde in een 15-13 setzege. Daama ging het echter met de Temeuzenaren bergafwaarts. Oorzaak daarvan was dat de Temeu zense ploeg nauwelijks nog tot aanval len kwam. In de derde set bijvoorbeeld na een 3-3 stand kon Smash in twee op- slagbeuren de set uitmaken. In de vierde set een zelfde spelbeeld, zij het dat het in elkaar zakken van het Ter- neuzense spel pas na een 7-7 stand plaats vond. De setstanden: 15-3,13-15. 15-3 en 15-7. ARÜITO-BREVOK II Ardito begon in de wedstrijd tegen Bre vok II bijzonder hoopvol Met goed spel wonnen de Souburgse dames de set met 15-12. Daama zakte het spel echter in elkaar. Het team speelde veel te ge spannen en speelde veel te traag. Een lichtpuntje was nog de derde set, waarin lijk inliep, zonder overigens de set te winnen. De setstanden: 15-12,1-15,10-15 en 6-15, speelden een spannende partij die uit eindelijk zegevierend werd besloten door Corrie. Zij paakte de eerste game met 9-11 maar moest in de t weede de eer laten aan Elvira met 11-3. In de derde game ging Corrie. ondanks een outbal van Elvira die door de scheidsrechter 'in' werd gegeven, goed door en ze wist de partij naar zich toe te halen met 8-11. Anita en Tobi Lammers vormen samen een sterke mixed. Dat bleek ook zon dagmorgen weer in Terneuzen. Annet Veerman en Paul Tazelaar moesten de winst naar het echtpaar laten gaan met 14-18 en 10-15. Ook Mark Tazelaar en Marijke van Driel (zij spelen haast nooit samen) konden hun mixed niet winnen. Bij hun tegenstanders Corrie Hollestelle en René Lips liep het lek ker. Het werd 7-15 en 14-17. zijde van het net Paul en Mark Tazelaar en aan de andere kant René Lips en Tobi Lammers. De Marathonheren pak ten de eerste game en dat kwam dan vooral door de goed spelende Tobi Lammers. René Lips speelde niet al te best in deze partij. Misschien was het mede daardoor dat Paul en Mark. over igens wel verdiend, de winst met 15-17. 18-17 en 15-8 behaalden. De damesdub- bel werd, onverwacht na de uitslagen van het enkelspel, gewonnen door de Terneuzenmeisjes Annet Veerman en Elvira Zij versloegen Anita Lammers en Corrie Hollestelle vrij vlot met 15-9 en 15-6. ADVERTENTIEi Tijdig olie bijvullen en verversen is het behoud van uw motor. Nauwkeurig werk, dat u voortaan probleemloos zélf kunt doen met Texaco Havoline. Texaco Havoline zit met in blik maar in een plastic flacon. Die is afsluitbaar en doorschijnend. Door de vorm ervan kunt u makkelijker schenken, zonder trechter. Probeer 't eens.zo'n flacon Texaco Havoline. Voor meer informatie over Havoline motorolie - of elk ander Texaco kwaliteitsprodukt bel 010 -137800 Op verzoek sturen wij de gratis Havoline sticker. Texaco Olie Mij. b.v.. Weena 170, Rotterdam UTRECHT - Dc EMM dames hebben in de wedstrijd tegen Attila in Utrecht laten zien dat de wil om te vechten zeer zeker aanwezig is. Na een 5-4 ruststand slaagde de Mid delburgse dames er in om met 12-9 te zegevieren, de tweede overwinning in de hoofdklas zaalhandbal. In de eerste helft speelde EMM zeer onzeker. Reeds in de eerste minuut werd een aantal fraaie kansen onbe nut gelaten, hetgeen het zelfver trouwen van de EMM-dames niet ten goede kwam. Het spel in de eerste helft was dan ook duidelijk minder dan men gewend is van EMM. Er werd in de rust dan ook een aardig woordje gesproken in de EMM kleedkamer. Dat dit zijn invloed met miste werd men snel gewaar. De EMM aanvallen werden nu in een rustig tempo opgebouwd en de ge boden kansen werden benut. EMM was duidelijk over het dieptepunt heen. Attila zag in de eerste fase van de tweede helft nog wel kans EMM bij te blijven, maar naar gelang de wed strijd vorderde bestond het EMM aanvalspatroon weer uit een veel voud van onnavolgbare acties waar voor het weinige publiek toch de handen op elkaar bracht. De EMM dames speelden Attila in de laatste fase volkomen weg hetgeen de Mid delburgse dames een 12-9 overwin ning opleverde. Met de wedstrijd tegen Mora/Swift in het. vooruitzicht is deze overwinning een mentale in jectie. die zeker zijn uitwerking niet zal missen. Als dan ook het Middel burgse publiek achter de ploeg gaat staan zal de uitslag zondag nog wel eens een verrassing kunnen opleve ren. Stand Hoofdklasse dames 1; Mora/Swill 5 5 Idem/Hellas 5 4 PSV 6 4 D.V.O 6 3 AMCÏNiloc 6 3 SW/HMS 5 2 Swift 6 2 EMM 6 2 v.d V /Qufntus Attila als volgt: 0 6 10 67-28 1 0 9 86-55 0 2 8 65-53 1 2 7 51-56 0 3 6 56-44 0 3 4 45-52 0 4 4 50-69 0 4 4 68-82 1 3 3 47-64 VLISSINGEN - Het damesteam van Walcheren lijkt de slag te pakken te hebben. Zondag won de formatie van Wim Geerlings thuis van het. hoger geplaatste Sittar- dia. zodat er na het zwakke begin van het Vlissingse eerste klas dameszaalhandbal nogallesinzit. Desalniettemin loopt het nog niet optimaal en met name met scoren verloopt het dikwijls erg moeizaam Vooral in de eerste helft hadden Walche ren en Sittardia het daar moeilik mee. De Vlissingse ploeg draaide overigens best lekker en en werd enorm gevarieerd aangevallen. Jammer genoeg resul teerde dat nauwelijks in doelpunten. Het duurde tot de achtste minuut voor dat Lia van Eenennaam het eerste doel punt scoorde en nadat Mia Bongaerts de stand in evenwicht had gebracht liep Walcheren uit tot een 3-1 voorsprong. Dat werd tevens de ruststand. Dat Sittardia moeilijk tot scoren kwam. had Walcheren vooral te danken aan het voortreffelijk werk van keepster Wilma Schillemans Zij redde enkele malen bij zonder spectaculair en lijkt op weg te gaan naar een grote carrière als hand- balkeepster. Ze heeft een uitstekend reactievermogen en is technisch erg goed. Een doelvrouwe waar Walcheren erg gelukkig mee kan zijn. Na de rust kwam Sittardia terug tot 3-2, maar daarna leverde het snelle en vooal fellere Walcherenspel de nodige punten op. De equipe van Wim Geerlings stootte door na een 8-3 voorsprong en er leek geen vuiltje aan de lucht. Een tus- sensprintje van de Limburgse dames bracht de ploegen weer gevaarlijk dicht bij elkaar (tot 9-7), maar Walcheren ving die tegenstoot goed op. Via doelpunten van Nel Geerlings en Christian van de Berg werd het 11-7, waarna Mia Bon gaerts de eindstand .-8 op het score bord bracht. De Walcheren-doelpunten werden gemaakt door: Nel Geerlings (5); Christian van de Berg (2), Lia van Eenennaam: Tineke Geijs; Ludy Bosschaert en Ria van Hove (allen 1). De Sit- t.ardiagoals kwamen van: Mia Bongaerts (3), Ilse Hendrix (2); Coby van Muiken; Lenie Driessen en Ria Quis (allen 1). Stand in le klas B dames is als volgt' De Middelburgers lieten een gevarieerd aanvalsspel zien en werkten tot de laat- ste minuut Atilla speelde verdedigend echter wat agressiever en in de aanval liep het wat soepeler Uitslag 21-19. Fortuna Ancora Walcheren Zonnebloem Idem/Hellas U Bax/Foreholte Sittardia EBHV Athene SVM 6 4 1 2 9 68-54 6 4 1 1 9 63-53 6 3 2 1 8 50-49 6 3 1 2 7 62-53 6 3 1 2 7 59-69 6 3 0 3 6 71-60 5 3 0 2 6 49-45 5 1 1 3 3 57-55 6 1 1 4 3 44-60 6 0 0 6 0 54-78 Attila Achilles Animo Internos Idem/Hellas Ancora EMM Dongen 6 6 0 0 12 138- 75 5 4 0 1 8 92- 68 5 4 0 1 8 101- 91 5 4 0 1 8 85- 83 6 3 0 3 6 89-80 6 3 0 3 6 91- 95 5 2 0 3 4 60- 86 6 1 0 5 2 80-104 6 0 1 5 1 89-118 6 0 1 5 1 99-130 Nederlaag EMM (heren) Het herenteam van EMM (zonder de geblesseerde Jan Dupon en Ger Blom) is er niet in geslaagd de eerste over winning te behalen. In Utrecht werd het eerste klas-duel tegen Atilla met 21-10 verloren. Toch speelde EMM een meer dan uitstekende partij handbal en toonde Atilla zich uiterst verbaasd over het feit dat een ploeg met derge- OOST-SOUBURC. - De derde micro- korfbalwedstrijd iii de landelijk eerste klas is voor Swift op ccn nederlaag uit gelopen tegen een hard spelend OSCR in de Energiehal te Rotterdam. Wegens de gladde vloer in die hal waren er wat spelers, die niet voluit konden gaan. waardoor de Middelburgers ten op zichte van OSCR in liet nadeel waren. Dc beslissing werd al in de eerste helft geforceerd. Al vrij gauw hadden de Rotterdammers een 4-1 voorsprong te pakken en de marge van enkele doelpunten zou de gehele wedstrijd gehandhaafd blijven. Swift probeerde er alles aan te doen, maar kon toch niet verhinderen dat OSCR met de rust een riante 8-4 voor sprong had. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Eerst kwam Swift nog een puntje terug, maar OSCR had al gelijk zijn antwoord klaar. Halverwege de tweede helft (bij de stand 11-8) miste Swift een strafworp. Achteraf bleek het niet zo erg meer te zijn, want OSCR wist in de resterende tijd nog twee maal de mand te doorboren tegen Swift slechts eenmaal: 13-9. Doelpunten' Lejo de Hond 5x, Ton Ton Neve 2x. Els Sander- se. Joost Looiselx Bolnes-Tjoba 0 Tjoba heeft op het onderaanstaande Bolnes een zwaarbevochten overwin ning behaald. De derdé in successie, maar helemaal zonder moeite ging het niet. Tjoba beschikt kennelijk over een specifiek aanvalsvak en een specifiek verdedigingsvak, want het aanvalsvak laat in de verdediging de ballen snel door, terwijl het verdedigingsvak weer moeizaam tot doelpunten komt. Dit is gedurende net gehele duel te zien aan de tussenstanden. Tjoba nam steeds met twee doelpunten afstand van Bolnes, maar iedere keer wisten de Rotter dammers gelijk te komen. Bij de rust had Tjoba deze twee doelpunten voor sprong (4-6'. Na de hervatting gaf het verdedigingsvak de stoot in de goede richting voor de overwinning Door twee doelpunten nam Tjoba vier punten af stand Nadat, beide ploegen weer had den gescoord kwam Bolnes nog een maal terug van 5-9 naar 7-9. maar toen vond Tjoba het welletjes en de groen- witten wisten de eindstand op 7-10 te stellen. Doelpunten; Hans de Schipper (4xi. Nel Philipse(2x>. WimHannck, Ger Philipse. Piet de Schipper en Jeanet Wisse Stormvogels-RWR In een aantrekkelijk duel heeft Storm vogels een verdiende overwinning be haald op RWR uit Rhoon. Het is een doelpuntrijke wedstrijd geworden aarin Stormvogels ditmaal de kansen uitstekend benutte en ook onder meer de toegekende strafworpen (vijf in to taal) wist le verzilveren. Vooral in de eerste helft werd er in een hoog tempo gespeeld, waarbij van weerszijden fraaie aanvalsacties te zien waren. Nadat de vogels de leiding hadden ge nomen bleef RWR tot halverwege de eerste helft op een punt afstand, totdat in het laatste deel voor rust de West- kappelaars wisten door te drukken, waardoor er bij de pauze een 8-4 voor sprong was bereikt, Na de hervatting scoorden beide teams om beurten, waarbij Stormvogels steeds het eerst de mandopening wist te vinden. Het ver schil van vier punten bleef evenwel ge handhaafd en hoewel het tempo wat la ger lag was het ook nu een interessante wedstrijd, die als eindresultaat een uit' slag met echte koribalcijfers te zien gaf: 13-9. Doelpunten: Paul Pouwelse (5x). Wim Wouters (4xi, Rina Maranus. Lies Faasse, Marjan Mmderhoud. TOV-Zuidwesters De derde achtereenvolgende uitwed strijd is voor Zuidwesters geen succes geworden. In de Nieuwe Dordse spor thal 'Sterrenburg' moesten de Soubur gers tegen TOV het onderspit delven. Deze ploeg had een sterker dames- kwartet dan de souburgers en was hier door de gehele wedstrijd gevaarlijker. Er werden bij Zuidwesters genoeg kan sen gecreëerd, maar het ontbrak aan precisie in de afwerking Lange tijd ging het gelijk op, totdat vlak voor rust TOV kon uitlopen naar een 4-2 stand. In de tweede minuutna rust werd hetzelfs 5-2, maar Zuidwesters wist goed terug te komen tot 6-5. Het spel werd nu een beetje harder en TOV wist definitiel door te drukken. In vijf minuten tijd werd het 11-6, waardoor de wedstrijd werd beslist, want Zuidwesters kon hier niets meer tegenoverstellen. Eindstand 14-8. Doelpunten- Peter Wisse. Rolf Kamphuis, Jopie Kooiman, Chiel van Schijndel <2x), en Johan van Sluijs (3xi. Seolto-Merwede Ook op de vierde competitiedag heeft Seolto nog steeds geen kans gezien om een overwinning te boeken. De Vlissin gers speelden weliswaar beter dan dc vorige week, maar missen de kwalitiel om even door te drukken, als ze een achterstand bijna of geheel hebben weggewerkt. In een niet oninteressante wedstrijd trok Merwede uit Sliedrecht aan het langste eind. Een overwinning, die pas in de tweede helft gestalte kreeg al keken dc rood-witten bij de rust al tegen een 2-4 achterstand aan. Vlak na rust miste Seolto een strafworp. maar even later deed de ploeg het beter en wist men wat van de achterstand af te knabbelen. Vlak hierna kwamen de Vlissingers zelfs naast Merwede en nu was het afwachten, wie het eerste doel punt zou zetten, Tien minuten voor tijd miste Merwede nog een strafworp, maar vier minuten later nam de ploeg toch een 4-5 voorsprong, hetgeen voor Seolto de genadeslag betekende. In de reste rende tijd moesten de Vlissingers nog twee doelpunten aan Merwede toe staan. Doelpunten: Marleen Tevel, Jan Harthoom, Piet Francke, Nel TeveL All Ready-Oranje Wit In een meer spannende dan fraaie ont moeting hebben All Ready en Oranje Wit de punten verdeeld, wat gezien de veldverhouding een goede uitslag was. Lange tijd zag het er naar uit, dat de ploeg uit Zierikzee het onderspit moest delven. Na in een eerste helft bijna voortdurend te hebben voorgestaan, wist Oranje Wit een 3-1 achterstand om te zetten in een 5-6 voorsprong bij de rust. Deze voorsprong werd nog eens ver groot gelijk na de rust en het duurde tot de 23e minuut voordat AU Ready wat terug wist te doen. Toen was het ook meteen raak: in bijna dezelfde minuut produceerde de Schouwse formatie twee doelpunten, waarmee de stand werd rechtgetrokken. Deze vreugde was van korte duur, want uit de eerstvol gende aanval van Oranje Wit kwam al weer een doelpunt, zodat de zaak voor AU Ready er bijna hopeloos ging uitzien. In de laatste minuut trof een afstands schotvan AU Ready de mand: 8-8. Doel punten: Leo Fonteijne (4x), Arie Broere <2x>. Ada vanTighelhoven, Adrie Stout- jesdijk. DBGC-Animo In een gewijzigde opstelling (Mattie de Groote en Ko Crucq konden niet mee doen) heeft Animo voor de derde achte reenvolgende maal verloren. Nu kaapte DBGC beide punten voor de neus van de Souburgers weg. In deze wedstrijd was het Animo-schot niet zuiver, in tegenstelling tot het schot van DBGC. Animo begon met een voor sprong en dat was ook de enige keer, dat de Souburgers voorstonden. Nadat DBGC had gelijkgemaakt liepen zij vrij regelmatig uit tot 6-3 met de rust. Na de rust kwamen de Souburgers wat beter in hun spel en oefenden zij wat druk uit op hun tegenstanders en zij wisten zelfs tot 8-7 terug te komen. Maar de Souburgers hadden niet de kracht om door te gaan. Een klein kansje in de 25e minuut draaide net uit de korf en misschien was dit het punt geweest waarop Ammo had moeten doorsto men. Het werd echter twee minuten la ter in vrij korte tijd 10-7, zodat de zaak voor Animo hopeloos was. Tenslotte schoten beide ploegen nog eenmaal raak, maar een gevoelige nederlaag voor Animo was een feit geworden: 11-8. Doelpunten: Mary de Lima (2x). Hennie de Nooijer, André Fiiius, Tom Joziasse, Krina Windt, Harry van de Broeke. Sjaak Koole. Olympus uitgeschakeld Het damesteam van Olympus is na de nederlaag tegen Were Di vrijwel uitge schakeld voor de strijd om de titel in de tweede klas dames. In de eerste helft was Olympus de betere ploeg en bij het ingaan van de rust leek het zenuwachtig spelende Were Di tegen een 6-4 achter stand aan. In de tweede helft zag Were Di, mede door drie van richting veran derde schoten, kans terug te komen en via 5-7 en 7-7 kwamen de Brabantse meisjes zelfs op een voorsprong, die zij niet meer uit handen gaven. Eindstand 12-11. Winst Zeeland Sport Het damesteam van Zeeland Sport had de opdracht de bal snel rond te laten gaan en lang in bezit te houden. Tegen Tornado had deze opdracht het gewen ste resultaat. Pas wanneer er een uitge speelde kans was werd er een doelpo ging gewaagd. Hoewel de ruststand 5-4 zeker niet riant te noemen is, hield Zee land Sport het heft ln handen. Ook toen Tornadomet intimidatie en hard spel de Vlissingse acties probeerde te ontrege len. Eindstand: 12-10. Nipt verlies Volharding De laatste wedstrijd van Sam Traas voor de schorsing is vroegtijdig geëin digd. Tijdenshet duel tegen Fortuna uit Bergen op Zoom moest de Goese ster speler met een rugblessure het veld verlaten. Fortuna verzuimde de kansen te benutten en bovendien was Wies de Witte in uitstekende vorm en ranselde hij vele ballen uit het doel. In de eerste helft bouwden de koplopers in de tweede klas heren een 10-7 voor sprong op, maar in de tweede helft kwam die nog in gevaar. In de slotfase slaagden de Brabanders er ln het ene punt voorsprong te consolideren en on geslagen de koppositie te behouden: 19-18. GSC verloor weer Het heren team van GSC werd in de eer ste helft tegen Volt al op grote achter stand gezet. Omdat de Goesenaren trachtten de schutters van Volt aan banden te leggen, ontstonden er veel kansen op de cirkel, waarvan de Tilbur- gers gebruik maakten. Via 6-2 en 8-3 werd de 9-4 ruststand bereikt. Volt hield die voorsprong in de tweede helft vast en speelde toen ook sneller. Pas tegen het einde van de wedstrijd, toen Volt wat nonchalanter ging handballen, kreeg GSC enkele kansen, maar die werden lang niet allemaal benut Ein duitslag: 14-17. Olympus (heren) Olympus heeft in de wedstrijd tegen Were Di nauwelijks tegenstand gehad. De Vlissingse ploeg nam een snelle voorsprong en behield die de hele ver dere wedstrijd. De ruststand was 9-6. In de tweede helft hadden de groen-witten ook geen problemen en ondanks hetfeit dat ze het zichzelf soms moeilijk maak ten kwam de overwinning (18-14) niet in gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8