iwmm AJAX TEGEN NEC WEER TEAM VAN MIDDELMATIGHEID Ludo Dielis 'verkocht' de Europese TRAINER IN YERSEKE KNOCK OUT GESLAGEN MAAR TOCH WEER ZEGE FC TWENTE EN FEYENOORD MOGEN WOENSDAG NIET INHALEN FC Utrecht nog derde Supporters van Ajax richtten ravage aan PSV scoorde tegen Haarlem na halve minuut FC Utrecht AZ verloor Verlies Roda Sparta won Telstar won Amsterdam MAANDAG 13 DECEMBER 1976 ,;>u AMSTERDAM - Tegen een dapper vechtend maar uiterst pover spelend NEC - met Jantje Peters als de onnavolgbare spelbepaler in de on betwiste hoofdrol - is eredivisie-koploper Ajax er nauwelijks in geslaagd te bewijzen dat het een van de voornaamste titelpretendenten is. De Amsterdammers konden geen moment impone ren tegen NEC. dat toch echt niet groots, maar wel wilskrachtig liep te voetballen. Terecht daarom noemde Ajax-trainer Tomislav Ivic zich na afloop van de troosteloze confrontatie, een ..lucky man" Zonder tot hoogstandjes te komen had zijn ploeg weer een.s de volle buit ver overd en dat is voor de Joegoslaaf het belangrijkste. Vergeten was dan ook de wanprestatie, die zijn spelers even daarvoor op de mat van De Meer had den gelegd. Slechts de 2-1-winst op de Nijmegenaren telde voor Ivic, al wilde hij wel kwijt dat Ajax gistermiddag zonder hersens had lopen voetballen. Met deze overwinning kreeg Ajax wel iets meer dan het verdiende Afgezien van het feit dat de Amsterdammers de beste kansen kregen, verdiende NEC toch eigenlijk minimaal een punt. Al was het alleen maar voor de wijze waarop de hoofdstedelingen partij werd gegeven. In plaats van zich massaal voor het doel van Harry Schellekens in te graven, kozen de Nijmegenaren de aanval zodra zich de mogelijkheid voor deed. Dat de aanvallen, constant opge zet door Jan Peters, niet veel meer ople verden dan één treffer uit het handjevol kansen was te wijten aan de falende spits Hans Postumus. Ajax. dat startte met. Johan Zuidema in plaats van Pim van Dord. werd directna het beginsignaal van scheidsrechter Di aaisma ipaste met. name de voordeel- regel veelvuldig en goed toe> geconfron teerd met een driftig naar mogelijkhe den zoekend NEC. dat zich in die begin fase. in een wat al te ijverige bui. af en toe vergaloppeerde aan de defensieve taak. Nadat kilometervreter Jaap van de Berg (schakelde René Notten erg goed uit) al na zo'n twaalf minuten het geel voor ogen had gekregen na een meedogenloze charge tegen Hans Ei- kens. was het de ver mee opgerukte jubi laris Barry Hulshoff (hij speelde zijn 500e wedstrijd in de hoofdmacht van de Amsterdammers) die in vrije positie niet verder kwam dan het snel reagerende lichaam van NEC-doelman Harry Schel lekens Na het korte opemngsoffensiefje van de Nijmegenaren stelde Ajax weer enigs zins orde op zaken. Dick Schoenaker loste Hans Erkens (te lief) af met de be waking van de over het hele veld zwer vende Peters, maar ook hij kon niet voorkomen dat de Nijmegenaar zijn stempel grotendeels op de wedstrijd bleef drukken Echter zonder het nodige rendement. Na ongeveer 25 minuten in de tweede helft gebeurde dan eindelijk waar heel Ajax op had zitten te wachten; het be vrijdende doelpunt, De voor de teleur stellende Zuidema ingevallen Arnesen plaatste laag voor en terwijl de NEC- verdediging apathisch de kogel nas taarde was het de volkomen vrijs taande Schoenaker die 1-0 liet aanteke nen. Een goal die voor de nodi ge opluchting zorgde in de hoofd stedelijke gelederen. Ineens werd ters de bal achter Schrijvers in het doel te deponeren, kroop Ajax in zijn schulp om er soms krampachtig uit te komen Het was echter allemaal overbodig om dat NEC niet meei instaat was een vuist te maken. Toch was NEC-trainei Hans Croon na afloop van het zeer povere duel niet ge heel ontevreden. Voor het eerst in deze competitie had hij bij zijn spelers een beetje zelfvertrouwen geconstateerd ..Na rust hebben we voor het eerst in dil seizoen met overtuiging gespeeld' V ~w- AMSTERDAM: Ruud Geels (Ajax) scoort 2-0 voor Ajax. GOEDE PRESTATIE VAN HENK LINDNER HEUSDEN B)- Henk Lindner. B-junior van de Vlissingse atletiekvereniging Marathon, heeft zondag tijdens een vross in Heusden bij Genteen voortref felijke prestatie geleverd door in een zware juniorenklasse als tweede te eindigen. Hij had slechts een achterstand van er wel op de bal gejaagd en met name twintig seconden op Revians. die eerder Johnny Dusbaba en Wim Suurbier waagden zich weer aan wat offensieve daden Ajax ging na de treffer van Schoenaker dan ook terecht door. De tegentreffer had het Nijmeegse verweer een flinke dreun verkocht en het is daarom tekenend voor het Ajax van zondagmiddag dat het hier niet af doende van wist te profiteren. Zodoende konden de Nijmegenaren de klap op vangen al was dal maar voor even Toen namelijk pikte Erkens de bal op. passte op Ling, die met zijn schuivei de op volle snelheid liggende Ruud Geels bereikte De kalende spits maakte zwaar gehin derd door Sije Visser, geen fout Met nog zo'n zeven minuten te spelen betekende de 2-0-voorsprong een zekere overwinning voor Ajax Een zege die overigens bijna nog in gevaar kwam Nadat Hans Posthumus vijf minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Draaisma een fout van Ling resoluut had afgestraft door uit een pass van Pe- dit jaar bij de A-junioren de Boulevard loop in Vlissingen won. Bij de senioren leverden twee Hulsterse atleten een goede prestatie. Hugo van Duyse werd tiende en Jan van Laarho ven elfde Winnaar werd de Belg Geir- naert De wedstrijd ging over kilimeter. Bij de scholieren eindigde Rian van de Broeke van Marathon als 39ste en bij de de cadetten werd Robert Jan Schots man. eveneens van Marathon, twintig ste. CHICOPEE VERLIEST CUYK (ANP) - In de sporthal te Cuyk heeft het damesvolleybalteam van Chi- copee de eerste wedstrijd uit de achtste finales van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor bekerwinnaars met 1-3 verloren van het Poolse Wisla Kra kow. De setstanden van deze enerver ende wedstrijd waren: 15-12.13-15.13-15 en 10-15. Er waren 800 toeschouwers. ENSCHEDE - Het afgelaste duel in de eredivisie FC Twente- Feyenoord kan woensdagavond niet worden inge haald. Zowel FC Twente als Feyenoord hadden het idee geopperd de wedstrijd op die datum te spelen, maar door een overeenkomst tussen de KNVB en de stichting Nationale Sporllotalïsator kon aan die wens geen gevolg worden gegeven. In die overeenkomst staat, da t een afge last duel niet binnen tien dagen mag worden ingehaald. Totodirecteur Paul Lut: ..Die overeenkomst is tot stand ee komen om ons de gelegenheid te geven de wedstrijd opnieuw op het. totoformu lier te plaatsen. In die overeenkomst staat verder nogda t indien een volledig programma komt te vervallen dit niet binnen 30 dagen mag worden ingehaald. Wij hebben namelijk drie weken nodig om de totoformulieren gereed te krijgen In de eerste week worden de formulieren gedrukt De tweede week worden ze ver zonden en de derde week is om het pu bliek in de gelegenheid te stellen de formulieren in te leveren De vraag rijst echter of de continuiteit in het competitieprogramma niet de voor keur moet krijgen boven de belangen van de sporttoto. Hans Hamstra. voor lichter van de KNVB: .In principe staat de competitie natuurlijk primair. Maar de toto is voor ons ook erg belangrijk, gezien de grote bedragen die de voet balbond uit de totopot uitgekeeid krijgt. Het is dan ook logisch, dat wij bereid zijn iels voor de toto terug te doen. Er is immers een grote lotsver bondenheid. De toto heeft ons nodig en wij de toto. Omdat de totoformulieren nu eenmaal bijtijds gedrukt moeter worden hebben wij met de sporttotali- sator die overeenkomst aan het begin van hel seizoen getekend Russische schaaktitel MOSKOU -• Oud-wereldkampioen Ti- gran Petrosjan en de jonge grootmees ter Joeri Balasjov blijven de toon aan geven in de strijd om het Russische schaakkampioenschap. In de tiende ronde speelden beiden remise. Petros- jan tegen Mark Taimanov en Balasjov tegen Jefim Getier. Petrosjan en Balas jov bezitten 6.5 punt. Karpov speelde remise met Mikail Tal en Poloegajevski versloeg Vasili Slys- low. Bij het uitspelen van de afgebroken par tijen zegevierde Romanisjin over Po loegajevski en kwam hij remise overeen met Karpov. De ontmoeting tussen Rasjkovski en Koepreichik eindigde in een gelijkspel. Voor Feyenoord betekende de afgelas ting de tweede in successie. Vorige week werd de wedstrijd Feyenoord-FC VW afgelast, omdat de grasmat in de Rot terdamse Kuip in bijzonder slechte conditie verkeerde. Voor FC Twente was de afgelasting een teleurstelling Manager Ton van Dalen. ..We hadden graag tegen Feyenoord gespeeld, omdat ons elftal zogoed als compleet was. We misten alleen Jaap Bos. die vorige week bij een verkeersongeluk gewond ge raakt is. Maar de afgelasting was naar mijn mening terecht Het veld was wer kelijk onbespeelbaar". Het duel tussen FC Twente en Feye noord zal nu op woensdag 12 januari worden gespeeld Na de tiende ronde hebben Balasjov en Petrosjan de leiding met 6.5 punt. ge volgd door wereldkampioen Karpov met 6 pnt Gelier, Goelko. Dorfrnan. Po loegajevski. Rasjkovski. Romanisjin en Tal delen de vierde plaats met 5.5 pnt. AMSTERDAM - Opnieuw zijn er na afloop van een thuiswedstrijd van Ajax on geregeldheden uitgebroken. Zo'n 50 man (merendeel op geschoten jongelui) trok lo pend vanaf De Meer naar de Amsterdamse binnenstad, ondertussen een ware ravage achterlatend. Niet alleën huiswaartskerende toe schouwers en toevallige pas santen moesten het ontgel den. ook het openbaar ver voer had het zeer zwaar te verduren. Drie tramwagons moesten hevig vernield de remise opzoeken, terwijl een vierde tram ternauwernood door de ijlings opgeroepen politie uit handen van de op roerkraaiers kon worden ge red. De jeugd, gewapend met stokken en angstaanjagende messen maakte het zelfs zo bont. dat een overvolle tram niets anders kon doen dan door het rode verkeerslicht te rijden, met alle risico's van dien Nadat de politie enigszins orde op zaken had gesteid. verklaarde een woordvoerder dat deze ongeregeldheden niets bijzon ders waren. ..Dat gebeurt na iedere thuiswedstrijd. Zelfs als Ajax. zoals nu. gewonnen heeft is het prijs". AMSTERDAM: Aanvoerder Ruud Krol Ui overhandigt Barry Hulshoff van Ajax een bos bloemen en een enveloppe met inhoud voor zijn 500e wedstrijd. YERSEKE - Trainer-verzorger Frans Kauffman van Zwa- luwse Boys uit Lage Zwaluwe is zaterdagmiddag op het terreïr van Yerseke dooreen speler van Yerseke volkomen knock-out geslagen. Ruim vier minuten was de Brabantse oefenmeester buiten bewustzijn. Kaufmann vertelde later niet te weten wie hem de voltreffer had toegediend: „Wie mij de klap heeft gegeven weet ik niet en ik kan dus ook niet een aanklacht wegens mishandeling indienen bij de politie. Die spelers van Yerseke verraden elkaar toch niet. maar ik zal wel een klacht indienen bij de KNVB." Een minder plezie rige bijkomstigheid is. dat de return van deze wedstrijd zaterdag aanstaande al in Lage Zwaluwe zal worden ge speeld. Het incident in deze wedstrijd voor de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal gebeurde tintig minuten na de rast. Op het momen t, d at Leo van Ast voor Y erseke de ge lij kmaker scoorde (2-2 in de 20e minuut van de tweede helft) lag de Boys-spits Jaap Kok geblesseerd op de rand van het. Yerseke-strafechopgebied. Kauffman mocht van scheids rechter M. van Anholt uit Eindhoven het veld in om Kok te verzorgen, alvorens er werd afgetrapt Trainer Kauffman: ..Om Jaap Kok te kunnen veizorgen duwde ik een Yerseke-speler weg en werd toen neergesla gen!" Hoewel rapport is opgemaakt is niet bekend welke Yerseke-speler het betreft Wel vertelde men van Zwaluwse-Boys-zijde na afloop dat de arbiter precies de juiste speler een officiële waarschuwing had gegeven. Later in de wedstrijd namelijk kreeg Sjaak de Baar van Yer seke een officiële waarschuwing wegens herhaaldelijk ruw spel. De wedstrijd kreeg ongelukkigerwijs een nog vervelen der afloop voor Zwaluwse Boys. Laatste man Jan Beversluis probeerde met een sliding een solo van Leo van Ast van Y erseke te onderbreken Van Ast spong over hem heen op het moment dat Beversluis weer wilde opstaan. Hij kreeg een schoen van Leo van Ast tegen het hoofd en moest met een zware hersenschudding van het veld gedragen worden. In de tiende minuut had Leo van Ast met een afstandsschot onder de vallende Boys-doelman Polak de score geopend: 1-0. Een vrije trap van de 38-jarige Piet Polak werd slecht wegge werkt na 25 minuten, waarna Piet Everaars voor 1-1 zorgde en nog net voor de rust maakte Dick Polak er 1-2 van- De verdiende gelijkmaker kwam dus na 20 minuten in de tweede helft, en met een beetje geluk had Yerseke zelfs nog gewonnen, maar een kopbal van Leo van Ast kwam tégen de EINDHOVEN (ANP)-Vorige week ver loor Haarlem uit van Eindhoven met 2-1, zaterdagavond werd hel in het zelfde Eindhoven tegen PSV zelfs 4-0, reden voor trainer Barry Hughes om ontevreden de lichtstad te verlaten. De Britse trainer van Haarlemzochtechter niet naar excuses, kon dat ook niet, want PSV heeft de wedstrijd vrijwel volledig in handen gehouden ook al waren er af en toe weer merkwaardige inzinkingen. Binnen 32 seconden leidde PSV reeds Een eerste schot van Van der Kuylen vond René van de Kerkhof in de re bound en dat betekende 1-0. Haarlem kreeg nauwelijks tijd om op adem te komen, want toen draaide Edström nog ouderwets. Hij legde het tweede doel punt klaar voor Van der Kuylen en met Willy van der Kerkhof had de Zweed ook een aandeel in het derde doelpunt dat weer door Van der Kuylen werd ge maakt en waarbij doelman Boersma zich schromelijk vergiste. Hughes haalde daarop Hult uit het veld, omdat deze gefaald had in de bewaking van René van de Kerkhof en aangezien PSV even op adem wilde komen, kreeg Haarlem wat kansen. Piet van den Berg en de Winkel sprongen er echter uiterst slordig mee om. Een doelpunt van De WinkeL kort voor rust werd op twijfe lachtige gronden afgekeurd en dat ontr nam Haarlem de 1 aatste illusies. Van der Kuylen keerde in verband met een lichte spierblessure niet meer terug. Z'n plaats werd ingenomen door Lubse, die zich een zeer goede vervanger toonde. Edström kwam op dat moment allang niet meer in het stuk voor. maar Lubse bood eerst Deacy een goede kans. waarop echter Boersma uitstekend rea geerde, waarna René van de Kerkhof de terugkomende bal in de touwen mikte. Peter Verhagei MAUBEUGE - Het toernooi om het Eu ropese biljartkampioenschap anker- kader 47-2. dat in het Franse vestings tadje Maubeuge is gehouden en dat aan spanning, grillige ontknopingen en verbazingwekkend sterk kaderspel van de specialisten zijn weerga nauwe lijks heeft, is zondagavond in de laatste partij in een ordinair arrangement geëindigd. De 52-jarige Fransman Ro land Dufetelle. die nog nimmer een Eu ropese titel behaalde in zijn lange bil- jartcarricre. werd in eigen land kam pioen omdat de Belgische kampioen Ludo Dielis. die in de drie voorgaande dagen kaderspel van het allerzuiverste soort had laten zien. dat zo wenste. Bij winst van Dielis op Dufetelle volle dig in de lijn der verwachtingen, zou een veel aanvaardbaarder maar ook specta culairder toeinooislot ontstaan zijn. Dan zou namelijk de onverstoorbaar spelende Westduitser Klaus Hose ge wonnen hebben met een uiterst minu scule voorsprong op het jonge Neder landse biljarttalent Christ van dei- Smissen uit Sint Willebrord. De ver schillen tussen de Weslduitser en de Nederlander (die nu de tweede en derde plaats opgedrongen kregen) waren in feite te verwaarlozen, al sloegen ze dan door in hei. voordeel van de Weslduitser Die had na zeven ronden een algemeen moyenne van 119.47. de Nederlander- volgde op iets minder dan een kwart punt. namelijk 119.23. Als Van der Smis sen zes caramboles meer gemaakt zou hebben dan Hose was hij tweede gewor den en - als Dielis zijn sportieve plicht had gedaan - eerste! Van der Smissen verloor zijn tweede plaats in de partij tegen de figurerende jonge Fransman Paul Coestel door vijf beurten te spelen in plaats van vieiter wijl op de andere tafel de finale tussen Dielis en Dufetelle aan de gang was. Ludo Dielis van wie men dacht. dat. hij speelde voor een zo hoog mogelijk nieuw wereldrecord hij had tot nu toe 2203 punten in zeven beurten verzameld» liep inderdaad ver weg van Dufetelle. maar gaf de Fransnan gelegenheid bij te ko men en de 400 te bereiken toen hij zelf op 394 gestrand was. Dielis had de nabeurt. maakte de beginstoot. ook een drieban- der. maar liet een volgende driebander lopen Dufetelle had de titel ..Als het zo moet. dan is het niet best voor de biljarlsporioordeelde we reldkampioen Hans Vultïnk. die op een beseheiden vijfde plaats eindigde. Klaus Hose was het volledig met hem eens: ..Dielis speelde hel te opzichtig, hij had bijvoorbeeld bij de beginstoot in de nabeurt veel nauwkeuriger moe ten kijken. Nu speelde hij veel ie moei lijk zodat hij wel moest afhaken bij 396". Vice-voorzitter Jan Lageweg van de KNBB ide Nederlandse biljartbond) liep woedend ïond in de biljartzaal: ..Dit heb ik nog nooit meegemaakt in een in ternationaal toernooi. Het is een schan daal voor onze sport'liet hij weten erop wijzend dat eerder op de dag de aftredende kampioen Stenzei de zege aan Klaus Hose aangeboden had die daar evenwel niet van kon profiteren. Dielis was verontwaardigd toen hem op het arrangement werd gewezen. „Wel meneer, ik kreeg toch veel te moeilijke stoten te verwerken om zelfs maar gelijk te komen verklaarde hij. De Westduitser was met Dielis en de beide Nederlanders éen van de spelers die de 400 punten in één beurt vol maak ten Van der Smissen had zo'n prestatie in de laatste partij niet eens hoeven te herhalen om tweede te worden. „Maar ik heb enorm veel pech gehad in de partij tegen Coestel Eerst lag de bal vast en masseeide ik verkeerd en vervolgens ging de bal tweemaal op een haar na naast. Je kunt wel zeggen, dat hier in Maubeuge de gelukkigste gewonnen heeft" meende de Willebrorder. De Brabander was zaterdag in een kans rijke positie gemanoeuvreerd door landgenoot Vultïnk die no een succes volle eerste dag door diepe dalen moest 'di ie kansloze nederlagen op rij) om ten slotte grandiozer dan ooit uit de doffe ellende te herrijzen door favoriet Dielis (toen nog wel) in één beurt te verslaan. Christ van der Smissen hield aan zijn optreden in Frankrijk wel een nieuw Nederlands moyennerecord over: zijn 119 23 was stukken beter dan de 107.80 van Vultïnk (Diells schroefde het we reldrecord met omstreeks 20 punten op tot 162.43). De uitslagen uit de vierde ronde zijn: vijfde ronde zijn: 14 2 13 7.00 400 2 251 200 00 De uitslagen var dc zesde ronde zijn: Stenzei Dufetelle 163 4 142 40.75 400 4 248 100.00 Couespel Hose 106 3 79 26.33 400 3 196 133.33 Vul tink Dielis 400 i 400 400.00 250 1 250 150.00 Mastny Van der Smissen 23 3 23 7j56 400 3 282 133.33 De uitslagen van zijn: de zevende en laatste ronde Vultïnk iNed) Mastny iOos) 400 4 302 100.00 117 4 62 29.25 Hose (W-Dlt Stenzei iOosi 400 4 262 100.00 354 4 227 88.50 Couespel V. d. Smissen 86 5 56 17.20 400 5 286 80,00 Dufetelle Di'Dieüs 400 5 184 80.00 396 5 201 79.160 Eindstand: 1. Dufetelle 2. Hose 3. V. d. Smissen 4. Dielis 5. Vuitink 6. Stenzei 7. Couespel 8. Mastny 12 283 60.70 11 400 119.47 11 400 119.23 7 400 162.43 7 400 75.39 6 320 56.57 2 177 28.11 0 176 21.54 DEN HAAG (ANP) - Doordat Feye noord voor de tweede achtereenvol gende keer niet speelde, is het beeld xxin de eredivisieclubs zondag de winterpauze begonnen, moet Feyenoord eerst op 19 december de vorige week afgelaste thuiswed strijd tegen FC VVV inhalen. Als de weergoden het toelaten, haalt Feye noord op woensdag 12 januari de zondag afgelaste uitwedstrijd tegen FC Twente in. Pas dan kan een dui delijke balans worden opgemaakt. Achter Ajax en Feyenoord bleef FC Utrecht door een knappe overwin ning met 3-0 op Go Ahaed Eagles op de derde plaats. Na deze laatste echte voetbalzondag voor de winter stop zelfs nog steviger, want de twee belagers AZ '67 en RodaJC leden op nieuw een nederlaag. Streuer. Van Maurik en Van Veen scoorden voor Utrecht. AZ '67 verloor wel op een zeer onge lukkige manier bij FC Den Haag. dat in de laa tste minuut van de zes minu ten blessuretijd het winnende doel punt (Noel) scoorde. In de tijd daar voor was AZ beter geweest, dan de zwakke Hagenaars, maar de Alk- maarders hadden verzuimd te sco ren. Dat deed Den Haag bij twee kansjes wel, terwijl alle overige acties voortijdig een einde vonden. Die slagvaardigheid in de aanvalspunten beslisten deze vreemde en vooral zeer matige wefstnid. Nijgaard gaf AZ na rust de leiding. Swanenburg maakte gelijk en Noel scoorde de winnende treffer. Roda JC lijkt na een uitstekende competitiestart toch steeds meer af te glijden. De laatste competitie-wedstrijden werden op twee gelijke spelen na alle verloren. In Breda leek Roda lange tijd een stand van 0-0 te kunnen handhaven, maar twee minuten voor het einde maakte Buaisic van NAC aan die il lusie een einde. NAC-Roda was o' igens geen aantrekkelijke wedstrijd, waarin Roda de betere kansen kreeg, maar ze niet kon benutten. Dat was voor een deel de verdienste van Bu- disic, die de gevaarlijke Roda-spits Naiminga volledig lamlegde. Tens lotte zorgde hij ook nog voor de win nende treffer. Sparta en De Graafschap hielden el kaar de eerste helft in evenwicht. Wanneer de bezoekers op het o' igens bijzonder slechte veld wat meer initiatief hadden gaan rusten. Na de hervatting betekende een fout van verdediger Brandts, die de bal ver keerd op het hoofd kreeg - de inlei ding van de nederlaag van De Graafschap De Goey kon alleen doorgaan en sloeg de voortreffelijke doelman Van Zoghel. In de 63e mi nuut tekende De Goey voor 2-0 en dezelfde speler zorgde er in de 76e minuut voor dat Clarke Sparta op 3-0 kon brengen. Telstar behaalde een duidelijke e verdiende overwinning van 3-1 op Eindhoven. Dick Helling, de var. Ajax op het oude nest teruggekeerde speler, bracht Telstar via doelpunten in de 7e en lie minuut op 2-0. Die voorsprong inspireerde Telstar z danig dat Eindhoven dreigde te wor den weggespeeld. Helling trof met. een kopbal nogeen keer de paal maar Eindhoven bleef vooral dank zij het goede werk van doelman Adjanski overeind. Tegen een solo van Stam bleek de Eindhovense keeper in de 57e minuut echter kansloos: 3-0. Via Bruinen kwam Eindhoven tien mi nuten later toch nog op 3-1. FC WV won op eigen terrein voor 11.000 toeschouwers met 3-1 van FC Amsterdam. Beide ploegen speelden aanvallend voetbal maar de thuis club had het grote voordeel over het sterkste middenveld te beschikken. Het was een aantrekkelijk duel waarin VW door De Jonge na 28 mi nuten de leiding nam. Een minuut voor rast zagen de toeschouwers twee treffers. Eerst kwamen de lie verdjes via Husers op gelijke hoogte waarna Van Dinther de marge her stelde 2-1. De Jonge besliste de ontr moeting na 59 minuten definitief in het voordeel van de Venlose club met een tweede trefl'er.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5