PvdA-Zeeland zwaaide A. P. Schouwenaar uit PZC/s Massale vechtpartij in Oud-Vossemeer KRUIS VAN VERDIENSTE VOOR IR. G. A. KEMPER Man bij botsing gedood Vervoersfederatie FNV onderneemt geen acties Bij afscheid als waarnemend kringcommissaris Rode Kruis MAANDAG 13 DECEMBER 1976 WISSEL SCHOUWEN MET STAANDE O VA TIE J. E. BOUMA OPVOLGER ÖÖË3 - Het gewest Zeeland van de Par tij van de Arbeid heeft afscheid geno men van voorzitter A. P. Schouwenaar, die benoemd is tot burgemeester van het Zuidhollandse Schoonhoven. Tij dens een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes, kreeg de heer Schou wenaar zaterdagmorgen een staande ovatie, bloemen en een geschenk. Er Weg Tholen-Halsteren open voor verkeer THOLEN - Woensdag 15 december wordt, indien het weer niet tegen werkt, het nieuwe, vier kilometer lange weggedeelte tussen de Noorderkreek- weg en de provinciale weg Halsteren - Steenbergen voor het verkeer openges teld. Hiermee is een eerste stap gezet naar de oplossing van de verkeersproblematiek rond Halsteren. Een volgende stap is de reeonstrucote en modernisering van het kruispunt Vogelenzang, waar thans het verkeer zich splitst in de richtingen Tho- len en Steenbergen. Gezien vanaf Tholen wordt eerst de Noorderkreekweg ongelijkvloers ge kruist. Deze weg maakt in westelijke richting door middel van een op- en afrit een verbinding van en naar Tholen mo gelijk. In het verder oostelijk laaggele gen gedeelte wordt het Langewater ge passeerd door middel van een gewapend-betonduiker. Verder ooste lijk wordt de Waterstraat ongelijkvloers gekruist Ter plaatse van het Vagevuur is een gelijkvloerse aansluiting op de nieuwe weg gemaakt voor het verkeer van en naar Lepelstraat, welke aanslui ting alleen bestemd is voor autoverkeer. Het langzame verkeer van en naaar het Vagevuur wordt langs de nieuwe ver binding geleid naar de aansluiting op de bestaande weg Halsteren-Steenbergen, waar het zich in de verschillende rich tingen kan afwikkelen. Daartoe is de be staande weg ter plaatse zodanig uitge bouwd dat een voldoende ruime en overzichtelijke aansluiting ïsverkregen. De nieuwe weg is. evenals de op- en afrit tussen de Noorderkreekweg en de brug bij Tholen, uitgevoerd in asfaltbeton. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. Huize Den Berg, 16 uur: uitzending No men Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSENGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur; Blue Movie. 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 15 uur: Meisjes die geen kleintjes willen. 18 jr.. 20 uur: Die Zauberflöte, a.l. 20.30 uur: De gigantische revolverheld. 14 jr MIDDELBURG - City, 20 uur: Julia. OOSTBURG -Ledel, 20 uur: Porno-toer in Bangkok, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sexple- zler,..Uw Tiroler is hier. 18 jr. VLISSENGEN - Alhambra, 20 uur: Dia monds are forever, 14 jr. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; restaurant "De Schaapskooi': werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. HULST - Bar 'De Smidse": werken Jac- qie Vink. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting, 9-18 uur: Oude pren ten en landkaarten. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: 'Kweekmosschen en paedagogen': Ga lerie 't Groentje. 14-18 uur: Helga Bartsch-Schafers schilderijen en Liesel Bellmaan plastieken. NISSE - Galerie 'De Mooie staak', 9-20 uur: werken va de heer Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie 'Uilenspie gel', 9-12 en 13.30-18 uur: werken Lisbeth de Jonge. TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts': werken Jo Jaspers. Artikof: foto's Cor de Boer. VL1SS1NGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. UZENDIJKE - Streekmuseum, 10-17 uur: Amateuristische kunst. Hulpcentra MOORD- en MIDEEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-1444. ZEEUWSCH- VLAANDEREN - Terneu zen telefoon 01150-4444. THOLEN-Tel. 0011. was veel waardering voor de werk zaamheden die hij als provinciaal voorzitter van de socialisten in Zee land verricht heeft. Vice voorzitter drs. Rekveld noemde burgemeester Schouwenaar iemand die een groot aantal jaren het gezicht van ded PvdA in Zeeland vooreen groot deel heefrbepaad. ..Hetwaren voorde PvdA geen slechte jaren en we laten je dan ook met gemengde gevoelens gaan. Voor je zelf zijn we verheugd datje naar een gro tere gemeente gaat, maar het is jammer dat die grotere gemeente binnen Zee land niet mogelijk bleek", aldus drs. ek- veld. De vice-voorzatter zei dat de heer Schouwenaar voortdurend een grote in zet heeft getoond en ondanks zijn be stuurlijke functie als burgemeester vaif Brouwershaven toch een zeer actief par tijlid is gebleven. „We zijn wat jaloers op Zuid-HHolland en Schoonhoven. Aan de andere kant zijn we ervan overtuigd datje weg bent gegaan, omdat je elders een grotere en uitdagende taak als so cialist zag liggen", betoogde de heer Rekveld. die namens het gewest een ge schenk en bloemen overhandigde aan een geroerde burgemeester Schouwe naar. Namens het landelijke partijbestuur sprak de heer J. R. Toussaint woorden van dank. „Je hebt. in Zeeland enorm veel werk verzet. W wetten dat de revo lutie niet in Zeeland is geboren en het gewest heeft een moeilijke taak om in Zeeland als partij te werken. Schouwe naar is erin geslaagd de vaart erin te krijgen én te houden", meende de heer Toussaint. De fractieleider van de PvdA in provinciale staten, de heer W. Don, bedankte de heer Schouwnnaar voor de wijze waarop hij met de statenfractie heeft samengewerkt. „We hebben bij zonder veel waardering voor de wijze waarop je in Zeeland functioneerde", stelde de heer Don, die duidelijk maakte het vertrek van de 'Zeeuw' Schouwe naar erg betreuren. De heer Schouwe naar vertelde in zijn afscheidswoord dat het afscheid hem niet gemakkelijk viel „Het is een consequentie die op een be paald moment op je afkomt, ik was er liever geruisloos aan voorbiu gegaan", vertelde hij. „Ik ben ervan bewust in het voorzitterschap wel eens tekort te zijn geschoten en er zullen ongetwijfeld blunders gemaakt zijn. Het is eerlijk dit te constateren. Ik heb in ieder geval erg graag en plezierig samengewerkt-, vooral ook met de afdelingen". Burge meester Schouwenaar benadrukte dat de solidariteit jegens elkander zeer be langrijk is. „We moeten knokken voor de maatschappelijke zwakkeren. Daar voor moet doorgewerkt worden en daaraan een bijdrage leveren is een erg belangrijke zaak", vond de heer Schou wenaar. De gewestelijke vergadering koos tot opvolger van de scheidende voorzitter de heer J. E. Bouma uit Sou burg. De heeren J. J. G. van den Berge en D. P_ J. Bruinooge werdne herkozen als secretaris en penningmeester. Tot leden van het gewestelijk bestuur wer den her/gekozen: C. F. de Groot-de Zeeuw (Terneuzen), L G, Gillissen (Middelburg), drs. G. R Heerebout (Kloetinge), Th G. Koole (Kruiningen), S. C. J B. Loschacoff-de Kanter (Noord- gouwe), A. J. Meijer-Brouwer (Vlissïn- gem en drs. Rekveld (Terneuzen In Zeeland vijf processen-verbaal tijdens landelijke alcoholcontrole VLISSINGEN - Tijdens de landelijke alcoholcontrole werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeland vijf maal, nadat dc bloedproef was afge legd. proces verbaal opgemaakt we genshei rijden onder invloed van alco- Do rijkspolitie waarvasn iecere groep in Zeeland controleerde, hield in totaal 503 motorvoertuigen en 13 brommers ol fietsers aan waarvan er 26 de 0.5- blaastest. 2 de 0,8 blaastest moesten af leggen. Een persoon moest, een bloed proef ondergaan. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Er werd verder door de rijkspolitie 13 maal pro ces verbaal opgemaakt wegens andere overtredingen De politie te Middelburg controleerde 103 bestuursleden van mo torvoertuigen en 2 bromfietsers. Er moest slechts één maal worden gebla zen, overigens zonder resultaat. In Ter neuzen werden dertig voertuigen aan gehouden, ook deze controle had geen resultaat. De politie te Middelburg hield 166 motorvoertuigen en 3 fietsers of bromfietsers aan. Negen personen moesten de 0,5.4 personen de 0.8 blaas test afleggen Vier personen een auto mobilist en een bromfietser moesten een bloedproef ondergaan. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Gedu rende de rest van het weekeinde werd nog ééns vier maal proces-verbaal op gemaakt wegens een te hoog alcohol promillage in het bloed. De politie te Goeskon zondagavond over de alcohol controle niets mededelen Premie ziekenfonds gaat 6,- omhoog VLISSINGEN - De ziekenfondsen in Zeeland zullen volgend jaar de premies voor de vrijwillig verzekerden boven de 16 jaar met zes gulden verhogen tot 111 per maand. De verhoging kan dankzij de pre mieoverschotten. die de ziekenfondsen hebben beperkt blijven aldus de feder atie van ziekenfondsen VMZ. Bij deze federatie zijn de naast de Zeeuwse zie kenfondsen ook die uit de provincies Noord- en Zuid-Holland. Utrecht, Bra bant, Limburg en delen van Gelderland en Överijsel aangesloten is rui 80 pro cent van de verzekerden ondergebrach t. De ziekenfondsen verhogen hun de premie gezamenlijk. Minder draag krachtige groepen van vrijwillig verze kerden knjgen volgend jaar een geredu ceerde premie die varieert van 53.35 tot 100. Inwoners van Waterlandkerkje in actie tegen 'losse' Belg WATERLANDKBRKJE - Ruim zes tig gezinnen in Waterland kerkje vinden dat de politie meer toezicht moetliouden in de kern en eventueel tot optreden over moet gaan. Ze stel len dit in een schrijven dal vandaag, maandag, overhandigde wordt aan burgemeesr A. Schipper van Oost- burg in zijn functie van hoofd van de politie. De klacht van de bewoners van Walerlandkerkje rich zich met name legen één van dc bewoners van de Cathaiijnestraat. Deze be woners is uit België afkomstig en overtreefd. aldus dc bewoners re gelmatig dc algemene politieveror dening. De bewoners van Waterland kerkje wijzen drie artikelen uit de algemene politieverordening aan die bij herha ling door de Belgische inwoner en zijn gasten zouden worden overtre den. Dat betreft dan onzedelijk ge drag, het veroorzaken van geluidso verlast en het veelvuldig in gevaar brengen van het verkeer. De voorzit tervan de dorpsraad van Waterland kerkje. de heer C. Bron. licht desge vraagd toe dat het onzedelijk gedrag ook gebeurt in het bijzijn van kinde ren en dat de bewoners van het dorp zich daar nog al kwaad om maken. „Iedereen houdt bij ons het hart vast als deze inwoermetzijn vrienden met de auto's door hel doep gaat cros sen". zo zegt hij verder. Het is ook al eens tussen een handgemeen geko men tussen de echte Waterlandker- kenaars en de Belgische inwoner die al sedert ongeveer anderhalf jaar re gelmatig in de weekends zijn huis in het dorp betrekt. De bewoners van Waterland kerkje lieten vorige wee kend de politie opdraven toen ze van mening waren dat er te veel lawaai tot te laat in de nacht uit het pand aan de Cathaiijnestraat kwam. De politie heeft toen. aldus opper wachtmeester J Nieuwenhuize van de rijkspolitie uit Schoondijke. in derdaad ordenend opgetreden. Extra man bij jeugdraad voor jeugdwerklozen MIDDELBURG - Dc Zeeuwse jeugd raad krijgt een tijdelijke kracht die zich bezig zal houden met de coördina tie van de werkzaamheden die in Zee land op hel gebied van de jeugdwerk loosheid worden verricht. Dit hebben gedeputeerde staten aan de jeugdraad meegedeeld. In de vergadering van 15 december stelt het dagelijks bestuur de Zeeuwse Jeugdraad voor met deze aanstelling akkoord te gaan zij het op een andere basis dan gedeputeerde staten voorstel len. Gs willen de tijdelijke kracht bij de jeugdraad onder brengen in het kader van de zogenaamde tap-regeling! Dit komt er echter op neer dat de periode tot een half jaar beperkt wordt. Het da gelijks bestuur ziet daarom meer in plaatsing van een erkende gewetensbe zwaarde. Een dergelijk iemand kan namelijk veel langer - ruim anderhalf jaar - worden aangesteld. Volgens het bestuur van de jeugdraad is op zo'n manier een verant woorde opzet van een provinciaal pro ject voor jeugdige werklozen mogelijk. Ir. de vergadering komt ook de gang van zaken rondom het provinciaal bureau voor dienstverlening aan de orde Het dagelijks bestuur stelt voor een motie over de houding van gedeputeerde sta ten in deze zaak in te trekken Dit naar aanleiding van nader overleg dat met gedeputeerde Van Geesbergen is ge voerd. Verder krijgt de jeugdraad een voorstel to behandelen mee te werken aan een verzekeringsprject onder jongeren. Het gaat hier om een plan jongeren bewust te maken van het belang om volgend jaar bij de tweede kamerverkiezingen naart de stembus te gaan Het dagelijks bestuur stelt voor hieraan mee te doen als de poli tieke jongerenorganisaties dit plan van de grond brengen. streek i ADVERTENTIE) uw fleurop-bloemist de sfeermaker van de feestdagen. SUPPORTERS ROTTERDAMSE DISCOGROEP OP DE VUIST VERNIELINGEN IN DORPSHUIS Receptie 25-jarig jubileum mevrouw M. P. A. Kunst-Visser SCHARENDIJKE - Donderdag 16 de cember biedt de vereniging 'Het Groene Kruis Schouwen-Duiveland' zuster M. P. A Kunst-Visser ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum een receptie aan. Deze receptie wordt gehouden in dorps huis de Putmeet te Scharendijke en be gint om 16.00 uur. bewoners bij de vechtpartij betrokken. Bij de kloppartij werden verscheidene vernielingen aangericht aan het inte rieur van 'De Vossekuil'. De beheerder van het dorpshuls waar schuwde de politie, die kort daarna met twee wagens arriveerde. De zaak kon In eerste instantie al spoedig worden ge sust, maar toen de supporters vervoP gens naar buiten kwamen om in de bus te stappen, bleek deze te zijn vertrok ken. „Hij is waarschijnlijk bang geworden voor vernielingen aan de auto en is er toen vandoor gegaan", vertelde een woordvoerder van de groep Tholen van de rijkspolitie zondagavond desge vraagd. Toen de supporters het ver dwijnen van de bus ontdekt hadden laaiden de emoties weer hoog op, maar wederom kon de politie de zaak 'sus send' op orde brengen. „We zijn bemid delend opgetreden", aldus de woor- voerder, „anders was het uit de hand gelopen". De politie heeft een plaatselijke bus maatschappij gecharterd en de suppor ters zijn vervolgens huiswaarts gekeerd. Ze hebben aan de beheerder van 'De WORDT TOT 18 DECEMBER GEWACHT het dorpshuis vergoed zal worden. „En dat is nog heel wat", volgens de woordvoerder van de politie. Zo waren naar zijn zeggen tussenschotton van de urinoirs vernield stoelen waren kapot geslagen en een deur werd ingetrapt. De politie heeft geen arrestatie verricht OUD-VOSSEMEER - Een massale vechtpartij heeft zaterdagavond een vroegtijdig einde gemaakt aan een disco-avond in het dorpshuis 'De Vos sekuil' te Oud-Vossemeer. Aan de vechtpartij deden zo'n vijftig man (meest Rotterdammers en enkele be woners van het eiland Tholen) mee. Niemand liep noemenswaardige ver wondingen op. De disco-avond in 'De Vossekuil' werd zaterdagavond verzorgd door de disco- groep "t Vehiceltje' uit Rotterdam. De groep had de tocht naar Oud-Vossemeer aanvaard onder begeleiding van zo'n vijftig 'supporters' De supporters wer den vervoerd in een bus. In de loop van de avond ontstond tussen de supporters onderling een ruzie, die later zo hooglo pend werd dat er slagen vielen. Korte tijd later was het grootste deel van de supporters benevens een aantal eiland- IN ZEELAND EN WEST-BRABANT VOORSTEL MINISTER AANVAARD ROOSENDAAL - In Zeeland en West- Brabant zullen deze week nog geen ac ties worden gevoerd door de Vervoers federatie NVV-NKV. Dat is zaterdag be- Kroon wijst beroepen tegen fosforfabrieken van Hoechst af VLISSINGEN - Ruim 130 beroepen, die bijdeKrron werden ingediend tegen de vestiging van de tweede en derde fos- forfabriek van Hoechst zijn vrijdag "niet ontvankelijk" verklaard. De be- roepenzaak loopt al vanaf 1970. De be roepen waren met name gericht tegen de hinderwetvergunning die b en w van Vlissingen destijds aan Hoechst ver strekten voor de vestiging van de fos forfabrieken aan de Europaweg te Vlissingen-Oost. De Kroon heeft wel vijf voorwaarden voor de hinderwetvergunning gewij zigd. Zo is onder meer bepaald dat. ten minste tien maai per jaar een algehele veiligheidsinspectie moet worden ge houden. De periode tussen twee inspec ties mag, aldus de bepalingen, niet lan- 12 jaar dat hu zitting heeft gehad in het ger zijn dan twee maanden. De veilig- heidsrapporten moeten tenminwte vijf jaar bewaard blijven. Ook is in de bepa- ^ïlngen opgenomen dat overschrijding van de uitworpen van luchtverontrein igende stoffen onmiddellijk moet wor den gemeld aan bevoegde instanties. En tenslotte zijn er maatregelen van tech nische aard voorgeschreven. Veel be zwaren van appellanten waren geba seerd op de vrees dat door uitstoting van verschillende stoffen alsmede door geluidsoverlast een verhoogd gevaar voor de volksgezondheid zouden ople veren. Volgens de Kroon is men van de geluidshinder niets te duchten. Examens Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het doctoraalexamen bouwkundig ingenieur de heren R. T. J. de Ruijter uit Middelburg en W. Tuit- man uit Zierikzee. Bijna 12 jaai in kringbestuur MIDDELBURG - Bij zijn afscheid als bestuurslid van het Rode Kruis in Zee land is waarnemend kringcommissaris ir. G. A. Kemper onderscheiden met het kruis van verdienste. Deze onderschei ding werd hem zaterdag tijdens de kringvergadering in de schouwburg in Middelburg opgespeld door kring commissaris N. M. Bollen. De heer Kemper kreeg het kruis van verdienste - de hoogste onderscheiding die het Rode Kruis kent - voor dc bijna kringbestuur van het Rode Kruis in Zee land. Als zijn opvolger in het kringbes tuur werd de heer A. D. O, C. Fokker van Craijenstein van Rengerskerke uit Mid delburg benoemd. Voordat hij de heer Kemper de onder scheiding opspeldde ging knngvoorzit- ter Bollen in op de activiteiten van het vertrekkende bestuurslid: „U heeft erg veel tüd willen geven aan het Rode Kruis. We zullen uw ervaring node mis sen". zei hij onder meer. De heer Bollen bracht de heer Kemper speciaal dank voorde wijze waarop deze hem bij zijn benoeming als kringcom missaris had ingewerkt. „Voor mij was het een geruststellende gedachte dal ik een waarnemer had die beslist thuis was in de zaken." De heer Kemper verlaat het bestuur vanwege zijn leeftijd. Eigenlijk zou hij twee jaar geleden al afscheid hebben genomen, maar in verband met het ver trek van kringcommissaris mr. J J. van der Weel bleef hij nog enige tijd aan. Naast de onderscheiding kreeg de heer Kemper van het kringbestuur een enve lop met inhoud. Voor zijn vrouw waren er bloemen. Direct na zijn onderschei ding werd de heer Kemper gefeliciteerd door de erevoorzitter van de kring, commissaris der koningin dr. C. Boer- tien. In een dankwoord roemde de heer Kemper de plezierige feer die in het Knngbestuur heerste Een speciaal woord van dank bracht hij aan krings- ecretaris J. J. Marteijn. De kringvergadering werkte zich verder vlot door de agenda. Zonder bezwaren ging men akkoord met de begroting voor volgend jaar, waarvoor een verho ging vari de bijdrage van de afdelingen nodig was. Het tekort van bijna 12.000 gulden dat resteert wil het kringbestuur wegwerken door provinciale subsidie aan te vragen. Kringbureau De vergadering werd door het bestuur op de hoogte gesteld dat men als ver vanging voor het kringbureau aan de Dam in Middelburg een eigen ruimte zoekt. Het huidige onderkomen huurt men en moet volgend jaar verlaten sloten tijdens een bijeenkomst met ka derleden van de werkgroep voor acties van de Vervoersfederatie in Roosen daal. Maar de kaderleden van het dis trict West-Brabant en Zeeland schaar den zich wel bij die districten van de Vervoersfederatie, die besloten hebben tot 18 december een reactie van de werkgeversorganisaties af te wachten, die een reéle verbetering in de loonach terstand bij het beroepsgoederenver- voer moet inhouden. Is die reactie er dan niet, dan kunnen acties volgen. De vakbondsleden in Roosendaal ston den zaterdagmiddag in rechtstreeks contact met het landelijk groepsraaös- bestuur van de Vervoersfederatie, dat in Utrecht vergaderde. Daarwerd besloten het bemiddelingsvoorstel van minister Boersma om een commissie samen te stellen uiteen vertrouwensman van de werknemers en een van de werkgevers onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. Die commissie moet dan trachten de al lang slepende onderhan delingen over een nieuwe cao voor het beroepsgoederenvervoer weer op gang te krijgen. Ook de Vervoersbond CNV verklaarde zich voorstander van deze bemiddelingscommissie. Ultimatum De kaderleden, die in Roosendaal na mens de Vervoersfederatie NVT/NKV bijeen waren stonden niet direct afwij zend tegenover het bemiddelingsvoor stel Boersma, maar sloten zich aan bij het district West (Rotterdam). Dat dis trict had een ultimatum gesteld, waarin werd geéist, dat er vóór de 18e december iets concreets uit de bus ko men over de loonachterstand, het grootste knelpunt bij de cao onderhandelingen. „We hebben al lang genoeg gewacht", was de tendens van de discussies in Roosendaal. Men wilde dus nog wel af wachten tot de komende zaterdag: „In die tussentijd kunnen ook wij ons be zinnen op acites, zij het dan op minder harde acties", zo betoogde bondsbes- tuurder E. Niehot van de Vervoersfeder atie. Zaterdag 18 december zal men - zo werd overeengekomen - weer bij elkaar ko men. „Deze week gebeurt er dus nog niets aan acties in Zeeland en Westr Brabant. Maar als eer deze weekniets bekend wordt over verbetering van de loonachterstand, dan zullen we zeker de mogelijkheid van acties daar onder ogen zien", aldus vakbondsbestuurder Niehot zaterdag in Roosendaal. Zoals eerder gemeld heeft men voor acties in Zeeland bedrijven in Goes, Middelburg en Zeeuwsch-Vlaanderen op het oog. systeem waarbij zieke en eenzame men sen dagelijks opgebeld worden) nog steeds en de proefperiode verkeert. In Middelburg draait de proef succesvol, maar uit de vergadering kwam naar vo ren dat men in Hulst nog niet begonnen is. Na de proefperiode moet volgend jaar een beslissing volgen over dit project. Secretaris Marteijn ging ook in op de VOOrlichtUlS stand van zaken rondom de bloedbank in oprichting. Hij wees de vergadering POORTVLIET - De vereniging voor erop dat deze zaak nauwkeurig wordt bedrijfsvoorlichting Tholen en St Phi- onderzocht Op dit moment wordt met ''P_sland houdt op dinsdag 21 december name de financiële kant bekeken Ook 1976 een voorlichtingsvergadering Vergadering van bedrijfs- café Tolrust te Poortvliet De heer J. Kodde, specialist voor bodem en be smetting bij hetconsulentschap voor de akkerbouw en rundveehouderij te Goes, houdt een meldimg over 'resultaten bij de N-advisering op wintertarwe'. De heer D. Wiskerke, bedrijfsleider op het proefbedrijf Rusthoeve te Coiijnsplaat vertelt over de proefveldresultaten. De vergadering begint om 19.30 uur Bijbelkring De bijbelkring voor Jongeren onder de vijftig jaar te Sint Annaland houdt dinsdag een bijeenkomst in de Her vormde Pastorie aan de Bierensstraat te Sint-Ananaland. Behandeld wordt Leviticus 19. Aanvang 19.30 uur. worden. In samenwerk ing met de afde- 'téiH 7 - 7 li». IMMtar. 41. nnk «""•J""* V«B <fe kant ruim te nodig heeft, zoekt men nu elders in de stad naar een eigen huisvesting. Kringsecretaris Marteijn deelde mee dat de plannen voor telefooncirkels (een over deze zaak moet volgend jaar een beslissing worden genomen. B(j de periodieke verantwoording van de verschillende onderdelen kwam naar voren dat het Rode Kruis Korps nieuwe materieelwagens heeft gestationeerd in Oostburg en Zierikzee. Eind januari/be gin februari houdt men een grote oefe ning waarbij alle vaste posten betrok ken zijn. Dit als voorbereiding op de grote ter- reinoefening die later in het jaar volgt. Volgens de heer J. Mabelis van het pro vinciaal commando is de individuele geoefendheid van de korpsleden goed, maar geeft, het optreden in collectief verband nog problemen. Vanuit de vergadering werd later de loonderving bij hulpverlening aan de van het verlening nooit mag afketsen op de fonds van de Nederlandse Hervormde loonderving. Overigens zag men van de Kerk te Sint Annaland kwamen negen kant van het hoofdbestuur in de prak- vr'Je ffifton binnen met in totaal een be- tijk problemen. drag van 72,50. Orgelfonds Hoorzitting van gemeente Zierikzee ZIERIKZEE - Voorafgaande aan de raadsvergadering houdt de gemeente Zierikzee dinsdag 21 december een hoorzitting. Deze wordt gehouden in de trouwzaal van het gemeentehuis te Zierikzee en begint om 19.30 uur. Aan de orde komen: de structuur van de wijk Poort Ambacht met de gedachte afsluitingsplannen: het ontwerp be stemmingsplan buitengebied en het uitwerkingsplan voor het Havenkwar tier. Op de agenda van de raadsverga dering die om 20.30 uur begint, staat de bespreking van het beleid ten aanzien van Poort Ambacht, verder de instelling van een commissie ad hoe voor het sportpark Bannink, zoals door raadslid D. van den Doel - die overigens de raad wegens vertrek naar elders gaat verla ten - tijdens de begrotingsdebatten werd voorgesteld en een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het baarmoederhalskanker- onderzoek in de gemeente. Aan de orde komt voorts de exploitatie-rekening voor de bestemmingsplannen Poort Ambacht 1,2 en 5 en het nemen van een voorbereidend besluit voor het indus trieterrein Groene Weegje om in de toe komst de vestiging van de detailhan delsbedrijven te voorkomen. Auto botst tegen lantaarnpaal SINT-MAARTENSDIJK - Zondag middag werd een auto zwaar bescha digd toen de bestuurder van het voer- tuig. de heer De W. te Sint- Maartensdijk. tegen een lantaarnpaal voor het pand Molenstraat 14 botste. De W. kwam met grote vaart vanaf de Oostvest de helling naar de Molenstraat oprijden en kon een botsing niet voor komen. WEMELDINGE - Zondagavond is bij een ongeval op de Wemeldingse Zand weg de 63-jarige W. Tilroe uit Wemel- dinge om het leven gekomen. De heer Tilroe werd omstreeks 22.45 uur op zijn fiets, rijdende richting Wemel- dinge. door een achterop komende per sonenauto, bestuurd door J. P. van L. (21> uit Kapelle geschept. De heerTilroe overleed ter plaatse aan zijn verwon dingen, een verbrijzeld linkerbeen en hoofdletsel. De heer Tilroe was alleen wonend en zonder beroep. SCHADE DOOR GLADHEID WEG GOES - Het afgelopen weekeinde heb ben in dc gemeente Goes verschillende auto-ongevallen plaatsgevonden, als gevolg van de galdheid. In de nacht van vrijdag op zaterdag botsten de auto mobilisten C. van der H. uit Kruiningen en W. A. G. uit Vlissingen bij eenzijdige ongevallen met hun auto's tegen de vangrails van rijksweg A58. De vangrails werd over een afstand van totaal 50 meter beschadigd en ook de auto's liepen schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De ge meentepolitie van Goes waarschuwde rijkswaterstaat, die strooiwerkzaamhe- den uitvoerde. Zaterdagmorgen raakte de automobilist J. B. W. uit 's- Heerenhoek op de Van Hertumweg in Goes in een slip. Hij ramde een ver- keerszuil. De zuil raakte een passerende auto, bestuurd door P. C. van S. uit Goes. Ook hier geen persoonlijke onge vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15