PvdA-Zeeland zwaaide A. P. Schouwenaar uit KRUIS VAN VERDIENSTE VOOR IR. G. A. KEMPER Man bij botsing gedood Vervoersfederatie FNV onderneemt geen acties Bij afscheid als waarnemend kringcommissaris Rode Kruis MAANDAG 13 DECEMBER 1976 'ISSEL BEVELANDEN MET STAANDE O VA TIE J. E. BOUMA OPVOLGER GOES -"Het gewest Zeeland van de Par ti,i van de Arbeid heeft afscheid geno men van voorzitter A. P. Schouwenaar, die benoemd is tot burgemeester van het Zuidhollandse Schoonhoven. Tij dens een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes, kreeg de heer Schou wenaar zaterdagmorgen een staande ovatie, bloemen en een geschenk. Er 'Answest' huldigt kampioenen HANSWEERT' - De op 1 maart opge richte tafeltennisvereniging 'Answest' uit Hansweert kan haar eerste kam pioenen huldigen. Het le team met Ben van Damme, Jaap van Wieringen en Jan van der Hart (reserves Jaap de Voogd en Nico Frijhoff) won afgelopen week ook de laatste twee wedstrijden en dat bete kende ongeslagen kampioen van de derde klas D afdeling Zeeland. Momenteel heeft 'Answest' 30 leden. De gymzaal in Hansweert staat elke vrijda gavond vanaf kwart over zeven tot taalf uur open voor iedereen die zin heeft om te tafeltennissen. Vandaag, zaterdag, is er om 10 uur in de sportzaal een receptie voor de spelers van he t kampioensteam. Ook zaterdag 18 december zal aan dit kampioenschap aandacht worden be steed en wel tijdens de Kerstavond van de stichting Jongerencontzactgroep Hansweert (SJH). De tafeltennisvereni ging is een onderdeel van deze stichting. Na de receptie is er nog een openbare ledenvergadering van de TTV 'Ans west'. Vrouwenvereniging gereformeerde gemeente vergadert KORTGENE - De vrouwenvereniging van de gereformeerde gemeen t te Kort- ger.e houdt op dinsdag 14 december 1976 de jaarvergadering in het vereni gingsgebouw aan de Juhanastraat te Kortgene. De heer K. Brouwer, leraar aan de Driester te Gouda zal een inlei ding houden over het onderwerp 'hel pende handen' in verband met de ge handicaptenzorg. De vergadering be gint om 19.30 uur. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. Huize Den Berg. 16 uur: uitzending No men Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Blue Movie. 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 15 uur: Meisjes die geen kleintjes willen, 18 jr., 20 uur: Die Zauberflöte. a.l. 20.30 uur: De gigantische revolverheld, 14 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Julia. OOSTBURG -Ledel, 20 uur: Porno-toer in Bangkok, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sexple- zier...Uw Tiroler is hier. 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Dia monds are forever. 14 jr. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; restaurant 'De Schaapskooi': werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. HULST - Bar 'De Smidse": werken Jac- qle Vink. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting, 9-18 uur: Oude pren ten en landkaarten. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: 'Kweekmosschen en paedagogen'; Ga lerie 't Groentje. 14-18 uur: Helga Bartsch-Schafers schilderijen en Liesel Bellmaan plastieken. NISSE - Galerie 'De Mooie staak', 9-20 uur: werken va de heer Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie 'Uilenspie gel', 9-12 en 13.30-18 uur: werken Lisbeth de Jonge. TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts': werken Jo Jaspers. Artikof: foto's Cor de Boer. VLISSINGEN -Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13,30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-17 uur. Amateuristische kunst. Hulpcentra NOORD- en MIDEEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-1444 ZEEUWSCH-VLA ANDEREN - Terneu- zen telefoon 01150-4444, THOLEN - Tel. 0011. was veel waardering voor de werk zaamheden die hij als provinciaal voorzitter van de socialisten in Zee land verricht heeft. Vice voorzitter drs, Rekveld noemde burgemeester Schouwenaar iemand die een groot aantal jaren het gezicht van ded PvdA in Zeeland vooreen groot deel heeft bepaad. „Het waren voor de PvdA geen slechte jaren en we laten je dan ook met gemengde gevoelens gaan Voor je zelf zijn we verheugd datje naar een gro tere gemeente gaat, maar het is jammer dat die grotere gemeente binnen Zee land niet mogelijk bleek", aldus drs. ek- veld. De vice-voorzitter zei dat de heer Schouwenaar voortdurend een grote in zet heeft getoond en ondanks zijn be stuurlijke functie als burgemeester van Brouwershaven toch een zeer actief par tijlid is gebleven, „We zijn wat jaloers op Zuid-HHolland en Schoonhoven. Aan de andere kant zijn we ervan overtuigd datje weg bent gegaan, omdat je elders een grotere en uitdagende taak als so cialist zag liggen", betoogde de heer Rekveld. die namens het gewest een ge schenk en bloemen overhandigde aan een geroerde burgemeester Schouwe naar. Namens het landelijke partijbestuur sprak de heer J R. Toussaint woorden van dank. „Je hebt in Zeeland enorm veel werk verzet W wetten dat de revo lutie niet in Zeeland is geboren en het gewest heeft een moeilijke taak om in Zeeland als partij te werken. Schouwe naar is erin geslaagd de vaart erin te krijgen én te houden", meende de heer Toussaint. De fractieleider van de PvdA in provinciale staten, de heer W. Don, bedankte de heer Schouwnnaar voor de wijze waarop hij met de statenfractie heelt samengewerkt „We hebben bij zonder veel waardering voor de wijze waarop je in Zeeland functioneerde", stelde de heer Don, die duidelijk maakte het vertrek van de 'Zeeuw' Schouwe naar erg betreuren. De heer Schouwe naar vertelde in zijn afscheidswoord dat het afscheid hem niet gemakkelijk viel. „Het is een consequentie die op een be paald moment op je afkomt; ik was er liever geruisloos aan voorbiu gegaan", vertelde hij. „Ik ben ervan bewust in het voorzitterschap wel eens tekort te zijn geschoten en er zullen ongetwijfeld blunders gemaakt zijn. Het is eerlijk dit te constateren. Ik heb in ieder geval erg graag en plezierig samengewerkt, vooral ook met de afdelingen". Burge meester Schouwenaar benadrukte dat de solidariteit jegens elkander zeer be langrijk is. „We moeten knokken voor de maatschappelijke zwakkeren. Daar voor moet doorgewerkt worden en daaraan een bijdrage leveren is een erg belangrijke zaak", vond de heer Schou wenaar. De gewestelijke vergadering koos tot opvolger van de scheidende voorzitter de heer J. E. Bouma uit Sou burg. De heeren J. J G. van den Berge en D P. J. Brumooge werdne herkozen als secretaris en penningmeester. Tot leden van het gewestelijk bestuur wer den her/gekozen: C. F. de GrooLde Zeeuw (Temeuzen), L. G. Gillissen (Middelburg), drs. G. R. Heerebout (Kloetingei, Th. G. Koole (Kruiningen), S C. J. B. Loschacoff-de Kan ter (Noord- gouwe). A J Meijer-Brouwer iVlissm- gem en drs. Rekveld iTerneuzem In Zeeland vijf processen-verbaal tijdens landelijke alcoholcontrole VLISSINGEN - Tijdens de landelijke alcoholcontrole werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeland vijl maal, nadat de bloedproef was afge legd, proces verbaal opgemaakt we gens het rijden onder invloed van alco hol. De rijkspoli tie waarvasn iedere groep in Zeeland controleerde, hield in totaal 503 motorvoertuigen en 13 brommers ol fietsers aan waarvan er 26 de 0.5- blaastest, 2 de 0,8 blaastest moesten af leggen. Een persoon moest een bloed proef ondergaan. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Er werd verder door de rijkspolitie 13 maal pro ces verbaal opgemaakt wegens andere overtredingen. De politie te Middelburg controleerde 103 bestuursleden van mo torvoertuigen en 2 bromfietsers. Er moest slechts één maal worden gebla zen. overigens zonder resultaat In Ter- neuzen werden dertig voertuigen aan gehouden, ook deze controle had geen resultaat. De politie te Middelburg hield 166 motorvoertuigen en 3 fietsers of bromfietsers aan. Negen personen moesten de 0.5.4 personen de 0.8 blaas test. afleggen. Vier personen een auto mobilist en een bromfietser moesten een bloedproef ondergaan. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Gedu rende de rest van het weekeinde werd nog ééns vier maal proces-verbaal op gemaakt wegens een te hoog alcohol promillage in het bloed. De politie te Goes kon zondagavond over de alcohol controle niets mededelen. Premie ziekenfonds gaat 6,- omhoog VLISSINGEN - De ziekenfondsen in Zeeland zullen volgend jaarde premies voor de vrijwillig verzekerden boven de 16 jaar met zes gulden verhogen tot 111 per maand. De verhoging kan dankzij de pre mieoverschotten. die de ziekenfondsen hebben beperkt blijven aldus de feder atie van ziekenfondsen VMZ. Bij deze federatie zijn de naast de Zeeuwse zie kenfondsen ook die uit de provincies Noord- en Zuid-Holland. Utrecht. Bra bant, Limburg en delen van Gelderland en Overijsel aangesloten is rui 80 pro centvan de verzekerden ondergebracht. De ziekenfondsen verhogen hun de premie gezamenlijk. Minder draag krachtige groepen van vrijwillig verze kerden knjgen volgend jaar een geredu ceerde premie die varieert van 53.85 tot 100. Inwoners van Waterlandkerkje in actie tegen 'losseBelg WATERLANDKERKJE - Ruim zes tig gezinnen in Water! and kerkje vinden dat de politie meer toezicht moet houden in de kern en eventueel lol optreden over moetgaan. Zestel- len dit in een schrijven dat vandaag, maandag, overhandigde wordt aan burgemccsr A. Schipper van Oost burg in zijn functie van hoofd van de politie. De klacht van de bewoners van Walerlandkerkje rich zich met name legen één van de bewoners van de Cathalijnestraat. Deze be woners is uit België afkomstig en overtreofd. aldus de bewoners re gelmatig de algemene politicveror dening. De bewoners van Waterlandkerkje wijzen drie artikelen uit de algemene politieverordening aan die bij herha ling door de Belgische inwoner en zijn gasten zouden worden overtre den. Dat betreft dan onzedelijk ge drag. het veroorzaken van geluidso verlast en het veelvuldig in gevaar brengen van het verkeer. De voorzit ter van de dorpsraad van Waterland- kerkje. de heer C Bron, licht, desge vraagd toe dat het onzedelijk gedrag ook gebeurt in het bijzijn van kinde ren en dat de bewoners van het dorp zich daar nog al kwaad om maken „Iedereen houdt bij ons het hart vast als deze inwoer met zijn vrienden met de auto's door het doep gaal cros sen". zo zegt hij verder. Het is ook al eens tussen een handgemeen geko men tussen de echte Wateriandker- kenaars en de Belgische inwoner die al sedert ongeveer anderhalf jaar re gelmatig in de weekends zijn huis in het dorp betrekt. De bewoners van Waterland kerkje lieten vorige wee kend de politie opdraven toen ze van mening waren dat er te veel lawaai tot te laat in de nacht uit het pand aan de Cathalijnestraat kwam. De politie heeft toen. aldus opper wachtmeester J. Nieuwenhuize van de rijkspolitie uit Schoondijke, in derdaad ordenend opgetreden. Extra man bij jeugdraad voor jeugdwerklozen MIDDELBURG - De Zeeuwse jeugd raad krijgt een tijdelijke kracht die zich bezig zal houden met de coördina tie van de w erkzaamheden die in Zee land op het gebied van de jeugdwerk loosheid worden verricht. Dit hebben gedeputeerde stalen aan de jeugdraad meegedeeld. In de vergadering van 15 december stelt het dagelijks bestuur de Zeeuwse Jeugdraad voor met deze aanstelling akkoord te gaan zij het op een andere basis dan gedeputeerde sta ten voorstel len. Gs willen de tijdelijke kracht bij de jeugdraad onder brengen in het kader van de zogenaamde tap-regeling! Dit komt er echter op neer dat de periode lot een half jaar beperkt wordt. Het da gelijks bestuur ziet daarom meer in plaatsing van een erkende gewetensbe zwaarde. Een dergelijk iemand kan namelijk veel langer - ruim anderhalf jaar - worden aangesteld. Volgens het bestuur van de jeugdraad is op zo'n manier een verant woorde opzet van een provinciaal pro ject voor jeugdige werklozen mogelijk. In de vergadering komt ook de gang van zaken rondom het provinciaal bureau voor dienstverlening aan de orde. Het dagelijks bestuur stelt voor een motie over de houding van gedeputeerde sta ten in deze zaak in te trekken. Dit naar aanleiding van nader overleg dat met gedeputeerde Van Geesbergen is ge voerd. Verder krijgt de jeugdraad een voorstel te behandelen mee te werken aan een verzekeringsprject onder jongeren. Het gaat hier om een plan jongeren bewust te maken van het belang om volgend jaar bij de tweede kamerverkiezingen naart de stembus te gaan Het dagelijks bestuur stelt voor hieraan mee te doen als de poli tlekejongerenorganlsa ties dit plan van de grond brengen. (ADVERTENTIE) uw fleurop-bloemist de sfeermaker van de feestdagen. KERSTCONCERT IN YERSEKE YERSEKE - Zang- en muziekvereni gingen te Yerseke gaven voor de vierde maal een kerstconcert. Dat gebeurde onder grote belangstelling in het ge bouw van de Nederlands hervormde kerk te Yerseke. De muziekvereniging 'Mozart' o.l.v. de heer J. W. Lijnse. uit Souburg, opende het concert met de March of the Peers, in een arrangement van D. Rimmer. Het jongerenkoor'Vox Maris' o.l.v de heer J. Koeman, met aan het orgel Tiny Man neke. bracht eigentijdse kerstliederen. De gemengde zangvereniging 'Excel sior' o.l.v. de heer J. W. Tamminga, uil Goes zong wérken van Felix Mendel sohn Bartholdy, het- Nunc Dlmittis van Gustaf Kitan, terwijl Janke Sanders- Tamminga en Sjoerd Tamminga een sonate in D-Dur van Jean Marie Leclair, voor viool en orgel ten gehore brachten. Konijn gestoten GOES - In de nacht van zaterdag op zonaag is bij de heer C. J. op 't Hof te 's-Heer Arendskerke een Vlaamse reus ontvreemd. Het dier zat in een hok naast de woning van de eigenaar. Depolitieheeftdezaak in onderzoek. YERSEKE - Woensdag houdt de afde ling Yerseke van Charitas een kerstvie ring voor de parochianen van 65 jaar en ouder van de parochie van de Heilige Anna te Yerseke en Wemeldinge. Deze viering wordt gehouden in vereni gingsgebouw 'De Haven' en begint om 16.00 uur. Op het programma staat on dermeer een film. die in opdracht werd' vervaardigd van muziekvereniging 'Mozartuit over het Yerseke na 1945 en een koffietafel. Hierna is er een gezellig samenzijn. Afscheid van ds. E. P. J. Jebbink KAPELLE - Na een ambtspariode van 38 jaar heeft ds. E. P. J. Jebbink zon dagmiddag in een interkerkelijke dienst afscheid genomen van de her vormde gemeente Kapelle. Aan deze dienst met ongeveer 900 belangstellen den werd meegewerkt door ds. G. K. G. Schreuder en ds. H. R.- Plomp als litur gen en het christelijk gemengd koor Hic Inde en de kindercantorij. De scheidende predikant had als tekst gekozen Lucas 17. vers 10. Na het uit spreken van de zegen werd de schel dende predikant toegezongen door Hic Inde waarna de vice-voorzitter van de kerkeraad. ouderling J. Ruissen. een kort afscheidswoord sprak, waarin hij ds. en mevrouw Jebbink dankte voor hetgeen zij gedurende al die jaren heb ben gedaan voor de gemeente. Ds. Plomp sprak namens de gereformeerde kerk van Kapelle, waardoor ds. Jebbink veel heeft gedaan. „Vanaf het moment dat u in Kapelle kwam. bent u gaan werken aan de samenwerking", zei do minee Plomp, die de scheidende predi kant de heilige vader van Kapelle noemde. Ds. Jebbink bracht in zijn slotwoord dank aan allen, die het hem mogelijk hebben gemaakt deze 38 jaar predikant te zijn, daarbij betrok hij ook zijn vrouw en de kinderen. Na afloop was er nog gelegenheid in de wandelkerk persoonlijk afscheid te ne- men waarvan velen gebruik maakten. WORDT TOT 18 DECEMBER GEWACHT DsJebb,nkEaat^inGoe! Volkskerstzang in Grote Kerk te Goes GOES - Zaterdagavond 18 december wordt in Goes voor de veertiende keer de volkskerstzang gehouden. Deze keer niet in de sporthal maar in de Grote of Maria Magdaienakerk. De volkskersU zang begint om half acht met een orge limprovisatie naar oud-Franse kerst- leidjes door organist Kees vanEersel, die de zangavond zal begeleiden. Na die improvisatie zal burgemeester mr. F. G. A. Huber de avond openen. Verder verleent medewerking het Zeeuws Mannenkoor onder leiding van Han Beekman. Het koor zal verschei dene liederen van zijn nieuwe grammo foonplaat ten gehore brengen. Daarbij treedt Tilly den Bier solistisch op. Godsdienstleraar G. sinke zal een feer- stoverdenking uitspreken, terwijl een schriftlezing en een declamatie zullen worden verzorgd door leerlingen van de De Casembrootschool en het christelijk lyceum. Dankzij de medewerking van ziekenomroep Nomen Nescio zullen de bewoners van bejaardentehuizen en de patiënten van ziekenhuizen en ver pleegtehuizen de volkskerstzang kun nen meemaken. IN ZEELAND EN WEST-BRABANT VOORSTEL MINISTER AANVAARD ROOSENDAAL - In Zeeland en West- Brabant zullen deze week nog geen ac ties worden gevoerd door de Vervoers federatie NVV-NKV. Dat is zaterdag be- Kroon wijst beroepen tegen fosforfabrieken van Hoechst af VLISSINGEN-Ruim 130 beroepen, die bij de Krron werden ingediend tegen de vestiging van de tweede en derde fos- forfabriek van Hoechst zijn vrijdag "niet ontvankelijk" verklaard. De be- roepenzaak loopt al vanaf 1970. De be roepen waren met name gericht tegen de hinderwetvergunning die b en w van Vlissingen destijds aan Hoechst ver strekten voor de vestiging van de fos forfabrieken aan de Europaweg te Vlissingen-Oost. De Kroon heeft wel vijf voorwaarden voor de hinderwetvergunning gewij zigd. Zo is onder meer bepaald dat ten minste tien maal per jaar een algehele veiligheidsinspectie moet worden ge houden. De periode tussen twee inspec ties mag, aldus de bepalingen, niet lan ger zijn dan twee maanden. De veilig- lieidsrapporten moeten tenminwte vijf jaar bewaard blijven. Ook is in de bepa lingen opgenomen dat overschrijding van de uitworpen van luchtverontrein igende stoffen onmiddellijk moet wor den gemeld aan bevoegde instanties. En tenslotte zijn er maatregelen van tech nische aard voorgeschreven. Veel be zwaren van appellanten waren geba seerd op de vrees dat, door uitstoting van verschillende stoffen alsmede door geluidsoverlast een verhoogd gevaar voor de volksgezondheid zouden ople veren. Volgens de Kroon is men van de geluidshinder mets te duchten. Examens Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het doctoraalexamen bouwkundig ingenieur de heren R. T. J. de Ruijter uit Middelburg en W, Tuit- man uit Zierikzee. Bijna 12 jaar sloten tijdens een bijeenkomst met ka derleden van de werkgroep voor acties van de Vervoersfederatie in Roosen daal. Maar de kaderleden van het dis trict West-Brabant en Zeeland schaar den zich wel bij die districten van de Vervoersfederatie, die besloten hebben tot 18 december een reactie van de werkgeversorganisaties af le wachten, die een reële verbetering in de loonach terstand bij het berocpsgoederenver- voer moet inhouden. Is die reactie er dan niet, dan kunnen acties volgen. De vakbondsleden in Roosendaal ston den zaterdagmiddag in rechtstreeks contact met het landelijk groepsraads- bestuur van de Vervoersfederatie. dat in Utrecht vergaderde. Daar werd besloten het bemiddelingsvoorstel van minister Boersma om een commissie samen te stellen uiteen vertrouwensman van de werknemers en een van de werkgevers onder leiding van een onafhankelijke voorzitter Die commissie moet dan trachten de al lang slepende onderhan delingen over een nieuwe cao voor het beroepsgoederenvervoer weer op gang te krijgen. Ook de Vervoersbond CNV verklaarde zich voorstander van deze bemiddelingscommissie. De kaderleden, die in Roosendaal na mens de Vervoersfederatie NW/NKV bijeen waren stonden niet direct afwij zend tegenover het bemiddelingsvoor stel Boersma, maar sloten zich aan bij het district West (Rotterdam). Dat dis trict had een ultimatum gesteld, waarin werd geëist, dat er vóór de 18e december iets concreets uit de bus ko men over de loonachterstand, het grootste knelpunt bij de cao onderhandelingen. „We hebben al lang genoeg gewacht", was de tendens van de discussies in Roosendaal. Men wilde dus nog wel af wachten tot de komende zaterdag: „In die tussentijd kunnen ook wij ons be zinnen op acites, zij het dan op minder harde acties", zo betoogde bondsbes- t.uurder E. Niehot van de Vervoersfeder atie. Zaterdag 18 december zal men - zo werd overeengekomen - weer bij elkaar ko men. „Deze week gebeurt er dus nog niets aan acties in Zeeland en West- Brabant. Maar als eer deze weekniets bekend wordt over verbetenng van de loonachterstand, dan zullen we zekerde mogelijkheid van acties daar onder ogen zien", aldus vakbondsbestuurder Niehot zaterdag in Roosendaal. Zoals eerder gemeld heeft men voor acties in Zeeland bedrijven in Goes. Middelburg en Zeeuwsch-Vlaanderen op het oog. in kringbestuur MIDDELBURG - Bij zijn afscheid als bestuurslid van het Rode Kruis in Zee land is waarnemend kringeommissaris ir. G. A. Kemper onderscheiden met het kruis van verdienste. Deze onderschei ding werd hem zaterdag tijdens de kringvergadering in de schouwburg in Middelburg opgespeld door kring- commissaris N. M. Bollen. De heer Kemper kreeg het kruis van verdienste - de hoogste onderscheiding die hei Rode Kruis kent - voorde bijna 12 jaar dat hij zitting heeft gehad in het kringbestuur van het Rode Kruis in Zee land. Als zijn opvolger in het kringbes tuur werd de heer A. D, O. C. Fokker van Craijenstein van Rengerskerke uit Mid delburg benoemd. Voordat hij de heer Kemper de onder scheiding opspeldde ging kringvoorzit ter Bollen m op de activiteiten van het vertrekkende bestuurslid: „U heeft erg veel tijd willen geven aan hel Rode Kruis. We zullen uw ervaring node mis sen", zei hij onder meer. De heer Bollen bracht de heer Kemper speciaal dank voor de wijze waarop deze hem bij zijn benoeming als kringcom missaris had ingewerkt „Voor mü was het een geruststellende gedachte dat ik een waarnemer had die beslist thuis was in de zaken." De heer Kemper verlaat het bestuur vanwege zijn leeftijd. Eigenlijk zou hij twee jaar geleden al afscheid hebben genomen, maar in verband met. het ver trek van kringcommissaris mr. J J van der Weel bleef hij nog enige lyd aan Naast de onderscheiding kreeg de heer Kemper van het kringbestuur een enve lop met inhoud. Voor zijn vrouw waren er bloemen. Direct na zijn onderschei ding werd de heer Kemper gefeliciteerd door de erevoorzitter van de kring, commissaris der koningin ar. C. Boer- tien. In een dankwoord roemde de heer Kemper de plezierige feer die in het Kringbestuur heerste. Een speciaal woord van dank bracht hij aan krings ecretaris J J. Marteijn. De kringvergadering werkte zich verder vlot door de agenda. Zonder bezwaren ging men akkoord met de begroting voor volgend jaar. waarvoor een verho ging van de bijdrage van de afdelingen nodig was. Het tekort van bijna 12 000 gulden dat resteert wil het kringbestuur wegwerken door provinciale subsidie aan te vragen. Kringbureau De vergadering werd door het bestuur op de hoogte gesteld dat men als ver vanging voor het kringbureau aan de Dam in Middelburg een eigen ruimte zoekt. Het huidige onderkomen huurt men en moet volgend jaar verlaten worden. In samenwerking met de afde ling Middelburg, die ook dringend ruimtenotlig heeft, zoekt men nu elders in de stad naar een eigen huisvesting. Kringsecretaris Marteijn deelde mee dat de plannen voor telefooncirkels (een systeem waarbij zieke en eenzame men sen dagelijks opgebeld worden) nog steeds en de proefperiode verkeert. In Middelburg draait, de proef succesvol, maar uit de vergadering kwam naar vo ren dat men in Hulst nog niet begonnen ia Na de proefperiode moet volgend jaar een beslissing volgen over dit project. Secretaris Marteijn ging ook in op de stand van zaken rondom de bloedbank in oprichting. Hij wees de vergadering erop dat. deze zaak nauwkeurig wordt onderzocht. Op dit moment wordt met name de financiële kant bekeken. Ook over deze zaak moet volgend jaar. een beslissing worden genomen. Bij de periodieke verantwoording van de verschillende onderdelen kwam naar voren dat het Rode Kruis Korps nieuwe materieelwagens heeft gestationeerd in Oostburg en Zierikzee. Eindjanuan/be- gin februari houdt men een grote oefe ning waarbu alle vaste posten betrok ken zijn. Dit als voorbereiding op de grote ter reinoefening die later in het jaar volgt Volgens de heer J. Mabelis van het pro vinciaal commando is de individuele geoefendheid van de korpsleden goed, maar geeft het optreden in collectief verband nog problemen. Vanuit de vergadering werd later de loonderving bij hulpverlening aan de orde gesteld. Van de kant van het hoofdbestuur werd gesteld dat de hulp verlening nooit mag afketsen op de loonderving. Overigens zag men van de kant van het hoofdbestuur in de prak tijk problemen. NFO Goes hield snoeidemonstratie GOES - De afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie organiseerde, een snoeidemon stratie. De demonstratie werd gehou den op hel bedrijf van de heer M. van Damme te 's-Heer Arendskerke. De heer Chr. J, v. Zweeden heette namens de organiserende vereniging de tal rijke aanwezigen (ongeveer 35 fruit- telersi welkom. In hel bijzonder ver welkomde hij de heer D. de Pundert uit Ovczandc. verbonden aan het Rijks- tuinbouwconsulentschap in Goes. De heer De Punder snoeide nog van di verse appels- en perebomen. De bomen droegen de appelrassen Schone van Boskoop. Cox's Orange Pippin, Benoni en Golden Delicious. De snoeiwijze bleek sinds voorgaand seizoen nog weinig veranderd. Eerst werden enkele grote takken weggeno men, daarna werd, afhankelijk van het ras, met de handschaar het fijnere hout meer of minder bijgeknipt. De voorge- snoeïde pererassen waren Doyenne du Cornice en Conference. De heer De Pundert zei van mening te zijn dat het snoeien met de pneumati sche apparatuur meer ingang zal vin den. Aan helslot van de middag dankte de heer J. Tolhoek de heer De Pundert voor de gegeven voorlichting over het snoeien. Twee gewonden bij botsing te Wilhelminadorp GOES - Bij een botsing tussen twee personenauto's op het kruispunt Del- taweg/Langeweg te Wilhelminadorp, zijn zondagmorgen twee personen uit Goes gewond geraakt. Zij werdenper ambulance naar het ziekenhuis Bevelanden-noord gebracht. Het ongeval gebeurde toen automobi list M. J. F. uit Goes met zijn auto de Deltaweg in de richting Wolphaartsdijk overstak. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een auto. bestuurd door I. O. uit Oud-Beijerland. Beide auto's ramden na de botsing een paal; de au to's moesten total-loss worden wegges leept. F. en een medepassagier werden naar het ziekenhuis gebracht. WEMELDINGE - Zondagavond is bij een ongeval op de Wemeldingse Zand weg de 63-jarige W. Tilroe uit Wemel dinge om het leven gekomen. De heer Tilroe werd omstreeks 22.45 uur op zijn fiets, rijdende richting Wemel dinge. door een achterop komende per sonenauto. bestuurd door J. P. van L. 1211 uit Kapelle geschept. De heer Tliroe overleed ter plaatse aan zijn verwon dingen, een verbrijzeld linkerbeen en hoofdletsel. De heer Tilroe was alleen wonend en zonder beroep. SCHADE DOOR GLADHEID WEG GOES - Het afgelopen weekeinde heb ben in dc gemeente Goes verschillende auto-ongevallen plaatsgevonden, als gevolg van de galdheid. In de nacht van vrijdag op zaterdag botsten de auto mobilisten C. van der H. uit Kruiningen en W. A. G. uit Vlissingen bij eenzijdige ongevallen met hun auto's tegen de vangrails van rijksweg A58. De vangrails werd over een afstand van totaal 50 meter beschadigd en ook de auto's liepen schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De ge meentepolitie van Goes waarschuwde rijkswaterstaat, die strooiwerkzaamhe- den uitvoerde. Zaterdagmorgen raakte de automobilist J. B. W. uit 's- Heerenhoek op de Van Hertumweg In Goes in een slip. Hij ramde een ver- keerszuil. De zuil raakte een passerende auto, bestuurd door P. C. van S. uit Goes. Ook hier geen persoonlijke onge vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11