Piet Allaart na zenuwslopende finale Zeeuws sneldamkampioen BONDS STUUR VAN KNVB ET NAAR HUIS ERESPELDEN VOOR TROUWE DAMMERS SCHUNSELAAR DANKZIJ EINDRUSH TOCH TWEEDE KNVB-bestuur bij gebrek aan bleef aan beter! Gelijkopgaande strijd in damcompetitie Imanse MAANDAG 13 DECEMBER 1976 MIDDELBURG - Voor drie Zeeuwse dammers had het sneldamkampiocn- schap al een feestelijk karakter voordat de nieuwe titelhouders bekend waren. Tijdens een onderbreking van het kampioenschap werden drie spel den van de Nederlandse Dambond uitgereikt. De Middelburg-leden Rmus de Jonge. J Strooband sr. en P de Ruyter ont vingen zaterdagmiddag de erespeld van de KNDB Bij afwezigheid van de Zeeuwse voorzitter J J Ganzeman belastte de voorzitter van de Internatio nale Dambond, de Goesenaar H. C van de Vreugde, die overigens titre personel aanwezig was. zich met het opspelden van de versierselen. Het drietal kreeg de onderscheiding wegens het langdurige lidmaatschap van de bond. Peter Schunselaar begon niet al te best. maar dankzij een sterke elndrush kwam hij toch nog op de tweede plaats, tFoto PZC). De wintiaar van het sneldamkampioen- schap in de eerste klas. Sewnath. van dc vereniging 's-Gravenpolder. iPoto PZC i. Adspirantenkampioen Johnny de Leeuw uit Goes won negen maal en stuurde het in de laatste partij partij aanop eentaktische remise Foto PZC) MIDDELBURG - Al twaalf jaar dingt Piet Allaart uit Souburg mee om de Zeeuwse sneldamtitel. Tot nu toe was zijn hoogste klassering een derde plaats. Vaak haalde hij de finale, maar in die laatste groep kwam hij hijna nooit veel hoger dan een plaats bij de ondersten. Zaterdag kwam daar verandering in. Toen beklom Allaart glorieus het erepodium. In een zeer sterk deelnemersveld toonde hij zich de beste. „En het gekke is dat ik eigenlijk helemaal geen last van zenuwen heb gehad", verzuchtte de nieuwe sneldamkampioen van Zeeland. Waarschijnlijk is het in bedwang houden van de zenuwen van doorslaggevende aard geweest. Nimmer speelden de Zeeuwse topdammers onder zo'n grote span ning als zaterdag in de Klarenbeek lts te Middelburg. Nimmer tevoren ook lagen de krachtsverschillen zo weinig uiteen als tijdens dit sneldamkampioenschap. De koelbloedige 30-jarige student economie bleek 't beste bestand tegen die bijna onmenselijke spanning. „Ik heb een paar partijen sterk gespeeld en ook een paar keer geluk gehad", zei Allaart. Het duurde tot de laatste ronde voordat Het zit er op Piet Allaart <mct witte koltruii heeft zijn laatste partij tegen Albert Eggink gewonnen en mag zich sneldamkampioen van Zeeland noemen. Hier neemt hij defelicitaties in ontvangst van zijn tegenstander in de laatste beslissende ronde Naast hem zit oudgediende Jan Blom ook al gereed om de nieuwe titelhouder geluk te wensen tFoto PZC). ADVERTENTIE - o7V4assief Eiken <f:'JMcubelen g "sfr ^atelier DE SCHAPEKOP *'SS k) "■l'ikkJp Veere 5 J Zowaar gaf het zeer omstreden ontslag van secretaris-penningmeester Henk Burgwal zaterdag tijdens de bondsver gadering van de KNVB in het Neder lands Congresgebouw in Den Haag nog aanleiding tot een bulderend gelach Zoekend naar woorden moest een vaak in het nauw gedreven bondsvoorzitter Wim Meuleman een beleid verdedigen, dat in feite niet te verdedigen was.'En zo kon het gebeuren, dat de voorzitter zich op een gégeven moment liet ontvallen, dat de afkoopsom, die nodig was voor het omstreden ontslag 'op koninklijke wijze was vastgesteld'. Hilariteit alom.1 En terecht, want Henk Burgwal was de laan uitgestuurd met een unieke af vloeiingsregeling een bedrag van f 815 000 ineens in het handje. Op ko ninklijke wijzeInderdaad. Het ging immers om een meer dan vorstelijk be drag. Deze miraculeuze ontslagprocedure moest wel tot een 'kabinetscrisis' binnen de KNVB leiden. Het bondsbestuur liad in deze ophefmakende affaire de meest elementaire democratische regels bin nen de bond met de voeten getreden. Zc wasbijvoorbeeld tegen allereglementen ira de financiële commissie bewust buï- 'en de hele zaak gehouden Pas toen et sprake was van een voldongen feil kreeg deze commissie te horen hoe het ontslag van Burgwal geregeld was. En dan te weten, dat bondsvoorzitter Wim Meuleman in vroeger dagen zelf de be langrijkste man van die financiële commissie is geweest en dus wel degelijk de kampioen in de hoofdklas 1 eerst dit jaar was er een aparte eerste- en hoofdklas) bekend was. Juist in die ne gende ronde was het Allaart zaak opge wassen te zijn tegen de enorme span ning. Vijf spelers konden theoretisch nog op gelijke hoogte komen met de Souburger. Twee konden hem zells nog overtroeven. Allaart wist dus dat hij zijn laatste partij tegen Albert Eggink uit Bergen op Zoom moest winnen. Van de kanshebbers vielen er twee af toen ter linkerzijde van hem Arie Kammeraaten Evert Wiskerke remise overeen kwa men. Zij vergaarden daarmee.tien pun ten, een aantal dat Allaart al had voor dat-hij aan de laatste partij begon. Spannend werd het echter pas toen de gebrilde Souburger rechts naast zich tot. zijn ontzetting zag dat Peter Schun selaar makkelijk won van de tijdens dit toernooi tegenvallende Jan Blom. Al leen winst was nu voldoende. Het lukte De Bergen op Zoomse onderwijzer Eg gink. die tot ieders verrassing in de fi nale was gekomen, moest in Allaart zijn meerdere erkennen. De Souburger slaakte een zucht van verlichting en schudde zeer uitbundig de hand van zijn tegenstander. „Bij sneldammen is het belangrijk of je je dag hebt", stelde hij, ..maar het is wel zo dat ik dit jaar toch goed in vorm ben." Verrassend Allaart w erd daarmee een verrassend kampioen. De favorieten lieten het tij dens dit toernooi, dat de Middelburgse damclub organiseerde in het kader van 45-jarig bestaan, duidelijk afweten. Vooral Bram Goedhart, de regerend kampioen, had het bijzonder moeilijk. „Ik ben met mazzel door de voorronde gekomen", stelde hij. „Eigenlijk had ik helemaal niet in de finale mogen ko men." Goedhard had het geluk dat de Surinamer Gjadhar remise speelde tegen De Buck van Lammerenburg. die de partij misschien wel in winst had kunnen omzetten. De Lammerenburg- speler eindigde daarmee in punten ge lijk met Goedhart. Het SB-systeem gal de doorslag en de heersende kampioen kwam daardoor toch in de finale. Tij dens de sleutelpartij tussen De Buck en Gajadhar deed zich nog een incident voor. Gajadhar van DOS had constant zijn handen boven het bord en drukte veel te snel zijn klok in, tot irritatie van zijn tegenstander. Arbiter Cees Wille- boordse greep in en dat hielp. Toch betekende het bijna uitschakelen van Goedhart al gelijk sensatie in de ti telstrijd sneldammen, waarvoor de Middelburgse wethouder A Berghoeff s morgens de openingszet had gedaan Toch was dat nog niets vergeleken bij de uiterst verrassende ontwikkelingen, die elkaar in de finale opvolgden. De spelers en toeschouwers vielen van de ene ver bazing in de andere. Dat Goedhart in de finale geen al te sterke indruk maakte was toen al geen echte verrassing meer. ondanks het feit dat de Middelburgspe ler vlak voor de aanvang nog zei .Voor rondes liggen me niet. Daar speel ik nooit sterk in. In de finale komt het wel goed". Na vijf finaleronden moest hij die mening herzien. „Ze zijn allemaal al blij ais ze tegen mij een puntje halen klaagde hij „Ze nemen helemaal geen risico, zodat er nooit een foutje wordt gemaakt waarvan ik kan profiteren." De andere Zeeuwse topspeler die mee- ADVERTENTIE en... ADIDAS voetbalschoenen nu halve prijs warig hoofdschuddend rondliep tijdens de finale was Peter Schunselaar. Hij won in de eerste ronde weliswaar van Goedhart, wist in de derde ronde remise te behalen tegen Gajadhar en won in de zesde ronde van Cees Rijk. maar de vijf punten die hij daarmee scoorde waren slechts goed voor een voorlaatste plaats. Schunselaar leek regelrecht af te gaan op een trieste afgang, maar her stelde zich in de laatste drie ronden meesterlijk en kon zo toch nog een tweede plaats behalen, goed voor uit zending naar de nationale titelstrijd. Die klassering had Schunselaar over igens ook voor een niet gering deel te danken aan het feit dat vier van de vijf partijen in de zevende ronde in remise eindigden, terwijl hij zelf zijn vereni- iringsgenoot Arie Kammeraat versloeg. Kammeraat was in de derde ronde sa men met Evert Wiskerke aan de leiding gekomen, maar het duo zag een ronde later Cees Rijk van de damclub Goes de leiding overnemen. In de vijfde ronde nestelde Kammeraat zich weer aan de kap van de stand, nu in gezelschap van Piet Allaart. die in de zesde ronde alleen op de eerste plaats kwam. De verschillen waren echter minimaal. Met nog twee ronden voor de boeg wa ren er nog negen kanshebbers. Allaart leidde toen met negen punten, gevolgd door Bosselaar van Aagtekerke met acht- Daama volgden zeven spelers met ze ven punten- KammeraatRijk. Wisker ke, Goedhart, Eggink. Gajadhar en Schunselaar. Alleen Jan Blom van 's- Gravenpolder bleef met vier punten on deraan Belachelijk Schunselaar behoorde toen weer tot de kanshebbers. Met dertien punten uit zeven partijen was hij uit de voorron den in de finale gekomen. „In het begin van de finale verloor ik er één en dan ga je risico's nemen. Dat kan wel eens ver keerd uitpakken. Maar het is toch bela chelijk dat, w anneer er een paar par tijen remise worden geschoven, je ge lijk weer bovenaan staat", stelde de Zeeuwse topsjieler. Aan die afschuwelijke spanning kwam ook in de achtste finaleronde nog geen einde. Allaart speelde remise tegen Ga jadhar. de positioneel met sterk dam mende DOS-speler die zeven keer naar een remise schoot: terwijl Kammeraat. Wiskerke en Schunselaar wonnen. Daarmee kroop het drietal nog een punt dichter naar de Souburgse koploper toe Daaronder stonden Bosselaar, Rijk. Ga- iadhar en Goedhart met acht punten. De toeschouwers stroomden uit alle hoeken van de zaal samen naar de tafel, waar de ontknoping van het spektakel stuk nabij was In die zinderende span ning bleef Piet Allaart echter als een •ot-s in de branding overeind. Hij won zijn partij tegen Eggink en mocht zich tampioen noemen De Middelburgse damclub had zich reen betere reclame voor een verdeling .ussen hoofd- en eerste klas kunnen voorstellen en al hanet van de nereidwilligheid van de volgende orga niserende vereniging af, het lijkt nu a! /ast, te staan dat, die twee-deling er vol- $end jaar weer zal komen. n de eerste klas ging de titel naar D. sewnath van de damclub s- Dravenpolder voor Noordwijk van BDV *n Boot van '/ierikzee. Ook bij de jeugd varen er dit jaar twee categorién. omdat ;r zowel voor adspiranten als junioren ?en gescheiden nationaal kampioen schap is. bij de adspiranten was Johnny de Leeuw onbetwist de sterkste speler met negen overwinningen en een tacti sche remise. Hij eindigde met 19 punten voor John Poulisse (18) en Eric Jan Bui tenhuls (13). De drie beste Zeeuwse ad spiranten zijn allen lid van de damclub Goes Bij de junioren ging de titel naar Pieter van Splunter van de Souburgse damclub, voor Jaap Rotte van Middel burg De verenigingsprijs (voor de vier tevoren opgegeven dammers, die in de ieven ochtendronden het beste resul- :aat behaalden 1 was voor Souburg, dal laarmee drie van de vijf eerste prijzen in ie wacht sleepte Uitslagen HOOI-DK1.AS: 1 Piet Allaart (Souburg) !2. 2 Peter Schunselaar (Middelburg) 11: 3 Evert Wiskerke (Middelburg) 10. 4 Bram Goedhart i-Middelburg) 10: 5 Arie Kammeraat iMiadel- burg) 10: 61" J. Gajadhar (DOS) en Cees Rijk "Goes.' 9: 8 J Bosselaar 'Aagtekerke! 8: 9 Al bert Eggink iBDV) 7. 10 Jan Blom t s- Gravenpolder) 4 EERSTE KLAS: 1 D. Sewnath fs- Gravenpolder) 10; 2 P. Noordijk (BDV) 8: 3 D. Boot (Zierlkzee) 7; 4 C. Hollestelle (Goes) 6; 5/6 L W. Davidse (Sint-Laurens) en J. Ridderhof Cs-Gravenpolderi 4: 7 I Lindhout (Tholen) 3. JUNIOREN: 1 Pieter van Splunter (Souburg) 25; 2 Jaap Rotte (Middelburg) 23. 3 P. FUius Souburg1214 A. Baayens (Middelburg) 21.5 D. Kasse (Middelburg) 18; 6 P M Kort (Zie- rikzeei 16. 7 N. Chand 's-Gravenpolder i 15 ADSPIRANTEN: 1 Johnny de Leeuw (Goes) 19. 2 Johnny Poulissen (Goesi 18; Eric Jan Buitenhuis (Goes) 13.4 H Geluk (Tholeni 12; J Schouten (Lammerenburg) 9: 6/7 Chr Jo- liasse (Lammerenburg) en E Guiljam ','s- Gravenpoldert. VERENIGINGSPRIJS: 1 Souburg 37; 2/3 Middelburg en 's-Gravenpolder 36; 4 Zierik- see 33; 5 Lammerenburg 27; 6/7 Aagtekerke en Goes 26: 8/9 Tholen en SlnM.auren^- i« VLISSINGEN - Bij de wedstrijden om declubtitelin de le klas van de Zeeuwse Dambond hebben bijna alle tientallen in groep I een gelijk aantal wedstrijd- punten gescoord. Het blijkt ook uit de 11-9 uitslagen dat er spannende wed strijden worden gespeeld. Zowel 's Gra venpolder II-Zierikzee. evenals de in haalwedstrijd tussen Tholen II en St. Philipsland eindigden in nipte o-erwin- ningen. In groep II boekte Goes III een monsterzege 17-3 op het bezoekende Oostkapelle. Middelburg II en Goes III hier aan de leiding met zes punten. Spopfhuis DEN HAAG - Ondanks de onver kwikkelijke gang van zaken rond het eervol ontslag van secretaris penningmeester Henk Burgwal hoeft het bondsbestuur van de KNVB niet naar huis. Een motie van wantrouwen van de Rotterdamse bondsafgevaardigde Jan Kamman bracht de positie van Wim Meule man c.s. wel even aan het wankelen, maar werd uileindelijk niet aanv aard. Mei 4i) logen 11 stemmen werd de motie v;in de hand gewezen. Wel werd een motie van de afgevaardigde Hennv Troost aangenomen Daarin werd do door het bondsbestuur ge volgde procedure rond het ontslag van Burgwal afgekeuid Bondsvoor zitter Wim Meuleman kon zich met de inhoud van die motie verenigen. „Zo'n motie had ik bij wijze van spre ken zelf kunnen ondertekenen gTapte hij tegen de afgevaardigden. Dat het bondsbestuur tijdens de bui tengewone vergadering zaterdag in het Haagse Congresgebouw met is afgetreden is slechts te danken aan de laffe houding van de afgevaardig den van het amateurvoetbal. Im- mers. niet minder dan 17 van de 20 afdelingsvergaderingen die tezamen de basis van de bestuurlijke macht van de KNVB vormen hadden hun twijfeis over het beleid van het bondsbestuur uitgesproken Grove nalatigheid Om die reden diende afgevaardigde Kamman een motie van want rouwen in. „Het bestuur heeft de reglemen ten overtreden door te vergeten de financiële commissie om advies te vragen bij het vaststellen van het be drag. dat aan Burgwal zou worden uitgekeerd Dat is een grove nalatig heid" sprak hij Het bondsbestuur is in zijn personeelsbeleid ernstig te kort geschoten Bovendien is het be sluit van het bondsbestuur over de manier waarop de arbeidsovereen komst met Burgwal moest worden beëindigd en de financiële afwikke ling daarvan te lichtvaardig geno men. Overigens waren er genoeg re denen. als ik het uittreksel van het rapport van de commissie- Kastermans mag geloven, om tegen Burgwal een normale ontslagproce dure aan te spannen. Gezien deze fei ten moet ik het beleid van het bondsbestuur afkeuren en zeg ik het vertrouwen erin op" Leo van Zandvliet, voorzitter van Feyenoord. vroeg zich af of de verga dering het bondsbestuur wel naar huis kon sturen. De bestuursleden worden immers niet door deze ver gadering gekozen, maar door de sec tievergaderingen". Na enige discus sie deelde Jo van Marle, voorzitter van het amateurvoetbal, mee dat de bestuursleden van de sectie ama teurvoetbal in het bondsbestuur ook het sectiebestuur zouden verlaten als de motie van Kamman zou wor den aanvaard. Jacques Hogewoning. voorzitter van de betaalde sectie, meldde dat de afgevaardigden van het betaalde voetbal wel het bonds bestuur zouden verlaten, maar de beslissing om ook uit het sectiebes tuur te treden zouden overlaten aan de algemene vergadering betaald voetbal. Toen al was het duidelijk, dat dc motie van Kamman niet zou worden aanvaard. Er was immers nog een andere motie van de afgevaardigde Troost, die niet tot gevolg had dat het bondsbestuur moest aftreden. Henny Troost: „Ik ben van mening, dat het bondsbestuur nog steeds on voldoende informatie heeft gegeven over het ontslag van Burgwal. Daarom was ik eerst van plan een motie in te dienen om een onpartij dig onderzoek te laten instellen naar het ontslag van Burgwal. Ik heb daar echter van afgezien, omdat ik vind dat deze kwestie eindelijk maar eens moet worden afgerond. Daarom dien ik een motie van af keuring in". In de motie werd het beleid van het bondsbestuur afgekeurd, omdat te weinig informatie is gegeven en het bestuur de reglementen niet is nage komen met betrekking tot de finan ciële afhandeling. „Er moeten daarom reglementaire voorzienin gen worden getroffen om kwesties zoals de zaak-Burgwal in de toe komst te voorkomen", aldus de mo tie. Volgens afgevaardigde V.d. Hulst (FC Twente) zou deze motie door 75 procent van de afgevaardigden wor den ondersteund. Toch ging ook de motie van Troost het bondsbestuur te ver. Voorzitter Wim Meuleman: „In die motie wordt ons beleid afgekeurd. Daar kan ik me niet mee verenigen en dat betekent dat bij aanvaarding ervan het bondsbestuur zal aftredenOp dat moment bleek de lafheid en de mach teloosheid van de afgevaardigden. Het woord beleid werd in de motie vervangen door procedure. Meule man had immers gezegd, dat hij zich wel met de motie kon verenigen als die wijziging werd aangebracht. „Goed"sprak Henny Troost daarop, „we zullen de motie in die zin wijzi gen". Laf Alleen Herman Feringa verweet de afgevaardigden een laffe houding. „Ik vind het laf om de motie af te zwakken. Wij hebben het recht te zeggen, dat hel bondsbestuur fout heeft gehandeld. Als het bondsbes tuur daaruit consequenties trekt, is dat een zaak van het bondsbestuur en niet van de afgevaardigden". Fe ringa stond alleen. De afgevaardig den aanvaardden de gewijzigde mo tie met 47 tegen 3 stemmen. De Drentse afgevaardigde De Gecter onthield zich van stemming. precies wist welke weg bewandeld nad moeten worden De verontwaardiging, vooral bij de bondsafgevaardigden uit de gelederen van de amateurs, maar ook bij vele ver- I legenwoordigers van de profs, was zo groot, dat nu het bondsbestuur aan de beurt scheen om de laan te worden uit gestuurd. De realiteit was zaterdag ech- ter. dat. dit overkoepelend bestuur van de KNVB in feite, geen moment m gevaar is geweest. Natuurlijk kwam er uit de gelederen van de amateurs een motie van wantrouwen, die bij aanneming het bestuur genoopt zou hebben op te stap- I pen. Maar die motie, gelanceerd door de Rotterdammer Jan Kamman, had geen 1 schijn van kans. Toch kon het bondsbestuur er aller minst prat op gaan een overwinning te j hebben behaald toen de motie tenslotte werd weggestemd met 40 stemmen tegen en 11 voor. Want die motie werd in iver- I kelijkheid verworpen onder het weinig I verheffende motto. ..laat dit. bestuur maar blijven zitten bij gebrek aan be ter..." Dat bleek bijvoorbeeld uit de Sportcommentaar woorden van Sal Simonse uit Middel burg tijdens een schorsing in de wan delgangen van het Haagse congresge bouw. Tijdens de vergadering al had Simonse bekend: „Ik weet nog steeds met of ik mijn stem wel of niet moet ge ven aan die motie. Op dit moment heb ik nog niet beslist." Deze bondsafgevaardigde wilde eerst de verdere verdediging door het bonds bestuur afwachten. Maar die verdedi ging was noch voor Simonse. noch voor de meeste andere afgevaardigden wer kelijk bevredigend. Bondsvoorzitter Meuleman gaf immers zelfbij herhaling toe dat de gevolgde ontslagprocedure niet alleen aanvechtbaar was geweest, maar dat het volslagen onjuist was dat de financiële commissie (en dus de hele achterban) was gepasseerd. „Een motie gericht tegen de gevolgde procedure zou ik zelf kunnen ondertekenen," stelde hij (opnieuw onder grote hilari teit) vast. En dus bleef er voor de bondsafgevaar digden alle reden over om het vertrou wen inderdaad op tezeggen. ..Maar."zo aarzelde Sal Simonse later in de wan delgangen. „wat. bereiken we er mee als we dit bondsbestuur met. een motie van wantrouwen dwingen af te treden. Dan is de chaos helemaal niet te overzien, Want een alternatief is er eigenlijk niet Waar haal jeineens voldoende capabele mensen vandaan om leiding te geven aan de grootste sportbond van Neder land". En dat onoplosbare dilemma werkte tenslotte met een niet af te zwak ken kracht in het voordeel van het bondsbestuur. Want ook de meeste bondsafgevaardig den uit de amateur geleder en lieten tens lotte Jan Kamman met. zijn voor het bondsbestuur desastreuze motie in de kou staan. Ook Sal Simonse stemde tenslotte tegen die motie. Maar hij was lang niet de enige amateur die dat deed Onder de velen die ertegen stemden wa bijvoorbeeld ook de in Zeeland bekendi Brabander Bhjdenstein. Voor vele bondsafgevaardigden was bovendien een sterk argument bij hun stemmings- gedrag. dat zij de afgevaardigden van het amateurvoetbalin het bondsbestuur niet naar huis wilden sturen. DU terugdeinzen door de meerderheid van de amateurs getuigde allerminst van moed en vanzelfsprekend viel dan ook bij herhaling in de wandelgangen het woord 'lafheid' op te vangen. Maai er was inderdaad een uiterst reële ver zachtende omstandigheid: de toch al zo in opspaak geraakte KNVB zelfs CRM-minister Harry van Doom moest in de afgelopen weken bemiddelend ingrijpen) zou in een nog grotere chaos verzeild zijn geraakt als het bondsbes tuur naar huis was gestuurd. De voet balbond zou dan volledig onbestuur baar zijn geworden. Bovendien speelde ook een rol, dat dui delijk de grot e meerderheid het wel eens was met het wegzenden van Henk Burgwal. Er was immers een bijna on verzoenlijk conflict lussen Burgwal en het bondsbestuur gegroeid omdat deu KNVB-functionans het zelfs bestond 'demonstratief enkele beleidsbeslissin gen van het bestuur niet uit te voeren. Een amateurafgevaardigde draaideel in de wandelgangen zaterdag middag met omheen: ..Ik heb destijds al ge waarschuwd tegen de benoeming van Burgwal tot secretaris-penningmeester, omdat hij de gave mist met personeelom te gaan. Dat moet wel tot fricties leiden Maar in feite had dat natuurlijk melsit maken met de uiterst aanvechtban ontslagprocedure. Tijdens deze bondsvergadering van za terdag kioam ook duidelijk aan he: licht, dat het bondsbestuur in feite 'on grijpbaar' is voor de bondsafgevaar digden. Want het zijn niet die bondsaj- gevaardigden die het overkoepelend bestuur kiezen: de profsectie wijst dc bestuursleden uit het betaalde voetbal aan en de amateursectie benoemt de amateurafgevaardigden in het bestuur Daarom kon Jacques Hogewoning van de profsectie (en lid van het bondsbes tuur) dan ook laten welen: „Als er in derdaad een motie van wantrouwer. wordt aangenomen, zal ik bi) mifn eigen achterban, de sectie betaald voctbc- dus, te rade gaan om te weten welk', waarde ik in eigen kring aan zo'n molt'. moet geven." Met andere woorden: als de bondsver gadering vla een motie van wantrouwen het bestuur dwingt heen te gaan, kan de profsectie zijn afgevaardigden altijd weer verzoeken aan te blijven. Terecht werd er dan ook. op aangedrongen in de j nieuwe structuur de zaak te verandc ren. in de bondsvergadering moeten cl bondsafgevaardigden de bestuurslede' kiezen, zodat die afgevaardigden ook d( macht hebben hel bestuur heen lezer, den. Er is nu een streep gezet onder de mer kwaardige ontslagprocedure waarmee Henk Burgwal de laan werd uitge stuurd. Maar het is duidelijk, dat er nog heel wat naweeën te verwachten zijn. Dc storm die zaterdag woedde ivas ter. lotte niet meer dan een storm in een oie-1 water Maar de lucht boven de KNVB'J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10