B. en w. Middelburg: parkeer- ontheffingen per 1 januari Protesten Vlïssingen tegen plan b. en camping Westduin „Behoefte tot uitbouw van de hulpverlening" Bouw 18 woningen op plaats van Singelstraatschool Middelburg C. L. Overbeeke uit Oostkapelle was 25 jaar in dienst PTT Stichting Recreatie houdt plan zee-aquarium af BRINK Luchtverwarming ZATERDAG 11 DECEMBER 1976 ALLEEN VOOR BEWONERS 'ATTRRACTIEGEBIED' MIDDELBURG - B. en w. van Middelburg hebben de gemeenteraad voorgesteld per I januari a.s. een ontheffingsstelsel in te voeren voor parkeren in de binnen stad voor mensen die in dit gebied - het zogenaamde 'attracticgcbied' - wonen. Deze mensen krijgen dan - voor één auto - een vri jstellingsbewijs en zij hoeven dan geen kaartje van de parkeerautomaat te kopen of geld in een parkeermeter te doen. Wel vraagt de gemeente 'als bijdrage in de kosten' een bedrag van tien gulden per maand, dat men voor een heel jaar tegelijk moet voldoen. Met die ontheffing zal men echter niet terecht kunnen op de Markt, het Walplein en de straten waar men ultra-kort bij meters kan parkeren. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van maandag 20 decmber a.s. ruimt e met zich meebrengt; de gebrui- VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD ker knjgt dan een vaste plaats toegewe zen, waarop niemand mag gaan staan. Voordelen Voor het 'ontheffingsstelsel' noemt het college de volgende voordien: In hun voorstel herinneren b. en w. er eerst aan, dat thans stelselmatig het verkeerscirculatieplan verder wordt uitgevoerd, laatstelijk met de aanleg van de Lange Delftpromenade. „Wij on derkennen', zo zegt het college, „dat het voor de bewoners van met name het atr tractiegebied in de binnenstad steeds moeilijker wordt om de auto nabij de woning te kunnen parkeren. Een voet gangersgebied brengt - naast voordelen ook beperkingen mee, met name voor de bewoners van die straat. Het centrum van de stad wordt dagelijks bezocht door zowel auto's van het woon-werk- verkeer als auto's van bezoekers (vooral winkelend publiek)". Hoewel b. en w. verklaren begrip te heb ben voor de parkeerproblemen van be drijven of van mensen die in de binnen- prflANI A f c stadeenberoepuitoefenenheefthetcol- rvLiSL De verdeling van de beschikbare ruimte gebeurt doelmatig omdat deonlheffinghoudcr geen vaste plaats heeft; De politiecontrole is eenvoudig door het ontheffingsbewijs achter de auto voorruit Omdat men geen vaste plaats heeft wordt rekening gehouden met de be zoekers van de binnenstad. Bij de keuze voor dit systeem hebben b. en w. overwogen dat alleen bewoners van het zogenaamde attractiegebied in de binnenstad voor ontheffing in aan merking komen; dat in verband met de schaarste aan parkeerplaatsen per ge zin voor maximaal voor één auto onthef fing wordt verleend en dat om met de belangen van anderen (bezoekers) zo veel mogelijk rekening te houden de ontheffingnietzal gelden voorde Markt, het Walplein en ide straatgedeellen, waar uttra-kort parkeenneters (hall' uur tariefi staan. Een ander beperking is, dat slechts 25 a 30 procent van het aantal betaalde par keerplaatsen voor een ontheffing mag worden uitgegeven, om andere wegge bruikers m hun parkeermogelïjkheden niet te belemmeren. B. EN W. VAN MARIEKERKE: IN KADER VAN maar niet rechtvaardig genoemd kun nen worden'. Hieraan zou volgens het college tegemoet kunnen worden ge- komen door in de verordening aan het gelet op de schaarste aan parkeer- RAM PENBESTRIJDING bedrag van de jaarlijkse belasting een plaatsen in de binnenstad allereerst de aandacht gencht op de mensen die er wonen. Er zijn diverse mogelijkheden onder zocht, zoals reservering en verhuur van stukjes parkeerterrein en weggedeelten. Hoewel het systeem van reservering vrijwel geen politiecontrole vereist zijn b. en w. van mening dat dit een ineffi ciënt gebruik van se schaarse parkeerr- Examen Aan de tedchmsche hogeschool van Eindhoven slaagde de heer G. II. Breas uit Goes voor het doctoraal examen technische natuurkunde. 'Jeugd en Gezin' over samenwerking met 'Kinderzorg' MIDDELBURG - In een openbare ver- sadering van het algemeen bestuur van destichting voor'Jeugd en Gezin in Zee land' zal donderdagavond 16 december gesproken worden over de samenwer king met de vereniging 'Kinderzorg' te Middelburg. Hoofdthema van de bij eenkomst is 'de vrijwilliger in de hulp verlening'. De vergadering, in het ge bouw van de stichting aan de Loriden- sekaai, begint om zeven uur. MARIEKERKE - Het college van bur gemeester en wethouders van Marie- kerke stelt de raad voor de ontwerp verordening voor een rampenregelipg i het kader van de regionale rampen- Burgemeester maximum te verbinden. Voor dit maximum denkt het college aan 500,- per jaar. Het voorstel luidt dat de belas ting jaarlijks 20 van de huurwaarde bedraagt, doch niet meer dan 500.-. -ethouders van Ma- bestri jding goed te keuren. Er is vol- riekerke stellen de raad ook gens het college, na het in bedrijf stel len van het Hulpcentrum Noord- Midden Zeeland, behoefte gebleken c te komen tot een verdere uitbouw v de hulpverlening. Door een speciale commissie is een ontwerp voor een rampenrcgeling opgesteld. De basis perceel grond, van J. de Visser aan de Brouwerijweg te Aagtekerke, aan te ko pen en dat beschikbaar te stellen aan de vereniging tot stichting en instandhou ding van een school voor lager onderwijs op gereformeerde grondslag. Dit voor de bouw van een nieuw schoolgebouw t deze regeling is neergelegd in een Volgens een taxatierapport is de waarde Raamverordening Rampenbestrijding. Van de grond 10.360,-. Daarnaast stelt Hierin is een waarschuwingssysteem het college van b. en w. voor om 325,- opgenomen voor de waarschuwing van de bevolking bij uitzonderlijk ho; terstanden. Verder stelt het college voor om een wij ziging aan te brengen woonforensen-belasting. Een van de woonforensen-belasting. zoals per leerling beschikbaar te stellen 1977 ten behoeve van de exploitatiekos ten van de bijzondere basisscholen. In 1976 was dit bedrag 300.- per leerling. Ook is er een voorstel om met ingang de van 1977 de jaarlijkse subsidie aan de gevolg Kruisvereniging Platteland Walcheren te bepalen op 75 Cr van de door de ver die nu van kracht is. is dat de te betalen eniging van de leden geheven jaarlijkse belasting - 20 van de huurwaarde - contributie. Dat komt voorde gemeente voor een bepaald perceel in de gemeente neer op een extra netto last van 540.- Mariekerke 1200.- per jaar bedraagt, per jaar. waarmee het tataal bedrag dat terwijl de daaropvolgende hoogste aan- netto ten laste van de gemeente komt slag slechts 360.- is. Het gemiddelde 4.275.- is. van alle aanslagen is 127,-. Het college De vergadering van de gemeenteraad is concludeert daaruit dat de bepalingen op dinsdag 21 december in het gemeen- die tot nu toe gelden tot verschillen in aanslagen leiden welke 'wel rechtmatig, DOOR WONINGBOUWVERENIGING AANPASSING TARIEVEN ELECTRA EN WATER RPCZ MIDDELBURG I Op het stuk grond, waar vroeger de Singelstraatschoo stond, wil de woningbouwvereniging Middelburg achttien huizen zetten, die passen in deze omgeving. Het gaat om zes eengezinswoningen en twaalf eta gewoningen van kleinere omvang in drie bouwlagen. Bij de woningen wor den zestien bergingen gebouwd en twee garages. Deze garages en bergingen zul len vanaf de parallel lopende Pijp- straat bereikbaar zijn. Omdat een woningtype is ontwikkeld dat past in het karakter van de Singel straat kon het ministerie van erm ze aanmerken als 'beeld-ondersteunend', waardoor een erm-subsidie mogelijk wordt. De huurprijs van de woningen is voorlopig berekend op 548,23 per maand. Dit büjkt uit een voorstel van b. en w. aan de gemeenteraad financiële steun te verlenen bij de bouw van deze wonin gen. Het voorstel staat op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van maandagmiddag 20 december a.s. De raad krijgt dan ook een voorstel te behandelen tot verhoging van de elek triciteitstarieven. die de gemente een meeropbrengst zal geven van ƒ190.000,-. De tarieven zijn dan zoveel mogelijk aangepast aan die van de NV PXEM. Een overzicht geeft aan. wat de verhoging voor de verbuikers in geld zal betekenen Wie 2500 kWn dagstroom per jaar verbruikt gaat van 357.- dit jaar in 1977 375 betalen. Bij 3000 kWh komt de pnjs van 414.- op 438.- en bij 4000 kWh van 528,- op 564.-. De watertarieven moeten eveneens worden aangepast, gekoppeld aan de tarieven van de NV Watermaatschappij Zeeland. Bij een gebruik van 80 m3 gaat het tanef van 132,80 naar 148,80, bij 100 m3 van/ 151.-naar/ 169,80 en bij 120 B. en w. willen niet voldoen aan het verzoek van de Gereformeerde School vereniging Midden-Zeeland om efen bijdrage te verlenen in de kosten van begeleiding door het Gereformeerd Pe dagogisch Centrum te Zwolle. De aan vragende school maakt geen gebruik van de diensten van het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland. Het Middelburg college noemt het 'het goed recht' van de schoolvereniging zich afzijdig te houden van de hulpver lening dooreen bepaalde dienst 'en zich aan te sluiten bij een dienst van eigen richting'. Het RPCZ, zo overwegen b. en w., wil echter aan alle sectoren en ge zindten in Zeeland pedagogische hulp verlenen. „Gelet op de doelstelling van het RPCZ", aldus b. en w., „De wijze van financiering van die instelling ad viseren wij U afwijzend op het verzoek te beschikken". Andere voorstellen voor de raadsver gaderingvan maandag20 december a.s. betreffen ruiling van grond in het duingebied te Oostkapelle met de staat der Nederlanden en het verstrekken van een bijdrage van J' 8.000,- aan de afdeling Zeeland-Noord van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Voor wat het eerste voorstel betreft heeft de Inspectie der Domeinen te Goes geschreven, dat men een klein deel van dit gebied wil bestemmen voor wandelaars en ruiters. De diem- bschermers wil men een eenmalige subsidi e geven als bijdrage in de kosten van vernieuwing van de honden buitenverblijven. In 1974 is aan de Stichting Zeeuws Dierenasyl (Oost- perkweg) een vergelijkbare bijdrage gegeven. Er is tussen heide instellingen thans weer druk overleg gaande over een fusie. Om de Schouwburg voor gehandicap ten beter toegankelijk te maken stond de raad al eerder een krediet van ƒ20.000,- toe. Thans is een aanvullend krediet van 12.500,- nodig. Dit houdt verba .1 met wijziging van de plannen, onder meer door de bouw van een hei- lingbaan links van het entreebordes en een schaarlift links van het entreebor des. Andere voorstellen betreffen de in standhouding van de openbare kleu terschool 'De Blijehof aan de Vro- moldsland en verkoop van het pand Gortstraat 46 aan de Wijnand M. Pon Stichting te Amersfoort, die het pand wil restaureren. Volkskerstzang op 21 december MIDDELBURG - Dinsdag 21 decemhor wordt in de burgerzaal van het stad huis in Middelburg de traditonele volkskerstzang gehouden. De organisa tie hiervan is in handen van de konin klijke vereniging 'Uit het volk-voor het volk'. De kerstzang begint om acht uur 's avonds. Medewerkenden zijn het Middelburgs muziekkorps onder leiding van de heer C. Vader. Het hervormd kerkkoor onder leiding en studenten van de christelijke pedagogische acodemie (blokfluit en declamatie. Het kerstevangelie wordt gelezen door mevrouw D. Meulenbelt, kapitein van het leger des heils in Middelburg en de heer Ben Strik. Vanaf kwart voor acht (een kwartier voor de aanvang) speelt het Middelburg muziekkorps kerstmu- ziek. Streekvervoer Walcheren moet ritten lijn 4 handhaven i Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De rijksinspecteur voor het verkeer zal geen toestemming ge ven aan het Streekvervoer Walcheren om een aantal ritten op lijn 4 te laten vervallen. Tot opheffing van ritten wordt pas overgegaan als met zeker heid vaststaat dat er geen of slechts in geringe mate gebruik van wordt ge maakt. Die zekerheid bestaat in het ge heel niet. Integendeel, uit tellingen die sinds 14 november dagelijks worden uitgevoerd, is juist gebleken dat een be langrijk aantal passagiers van de ritten gebruik maakt. Minister Westerterp van verkeer en wa terstaat deelt dat mee in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA- tweede-kamerlid Van der Doef. Lijn 4 is het traject Koudekerke-Middelburg- Oost- Souburg-Vlissingen-Sloegebied. De ritten die het Streekvervoer zou wil len laten vallen, hebben als keerpunt de fabriek van Hoechst in het Sloegebied. Het Streekvervoer Walcheren wilde nog wel 's ochtends en 's avonds één busrit naar enkele in het Sloegebied gelegen bedrijven handhaven. Achtergrond van het - afgewezen - ver zoek van de Walcherse vervoersonder neming was het feit dat Hoechst het vervoer van werknemers zelf ter hand is gaan nemen. Daarvoor worden, zo blijkt uit het antwoord van de minister, kleine busjes gebruikt die vallen onder de ca tegorie personenauto's in de zin van de Wet Autovervoer Personen. Voor dit bedrijfsvervoer is geen vergunning no dig. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE OOSTKAPELLE - De heer C. L. Over beeke, kantoorhouder van de PTT in Oostkapelle, heeft vrijdagmiddag tij dens een zeer druk bezochte receptie zijn 25-jarig jubileum bij de PTT ge vierd. Ruim honderdvijftig belangstel lenden hadden van de receptie, die werd gehouden in hotel Zeelandia, ge bruik gemaakt om de heer Overbeeke met dit jubileum te feliciteren. Felici taties. die vaak gepaard gingen met bloemen of cadeautjes. Als eerste spreker op het zilveren jubi leum vroeg de directeur van het postdis- trict Middelburg, de heer C. S. Vis. de aandacht van de aanwezigen. „U bent begonnen op het eilnad Tholen. Wie had toen ooit verwacht dat u nog eens in Oostkapelle terecht zou ko men". aldus de heer Vis. die de hulp vaardigheid en dienstvaardigheid ten opzichte van publiek en personeel in de heer Overbeeke vervolgens roemde. Uit handen van de heer Vis ontving de jubi laris de zilveren speld, behorende bij het voltooien van een 25-jarig dienstver band- Uit handen van de heer J. Paardenko pen die namens het PTT-personeel het woord voerde, ontving de heer Over beeke een draagbare radio, waarna de heer J. Cis. vertegenwoordiger van de jubileumcommissie, het werk van de OFFICIËLE PUBLICATIE OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis dat zij in verband met de kerstdagen, in hun vergadering van 30 november 1976 hebben besloten om de zaterdagmarkt te doen houden op vrijdag 24 december 1976 in plaats van op 25 december 1976. heer Overbeeke in deze commissie be- Op de foto: de heer Vis f rechts) drukt d lichtte. De heer Cis- „Je bent vele jaren be stuurder geweest van de jubileumcom missie en die taak heb je altijd met ple zier vervuld. We zijn je daar dankbaar voor". Als cadeau had de heer Cis een horloge meegebracht Ook burgemeester P. A. D. H. Diepe- norst richtte nog enkele woorden tot de jubvliaris. „De grote sendee van de PTT is bekend. Aan deze service verleent u, wat onze gemeente en kernene betreft, een groot aandeel", aldus de heer Die penhorst- De heer Overbeeke kwam in 1951 in heer Overbeeke de hand. dienst van de PTT als reserve hulpbes teller. Als tweede taak moest hij de tele foon bedienen, die toen nog op handbe diening werkte. In 1956 verrok de heer Overbeeke naar Middelburg waar hij acht jaar de loonadministratie voerde. Maar de omgang met het publiek kon ij niet vergeten zodat hij in 1964 in Se- rooskerke een nieuw PTT-kantoor on der zijn beheer kreeg. In 1974 kreeg de jubilaris Oostkapelle tot standplaats toegewezen, waar hij", aldus zijn eigen woorden zal blijven hangen tot mijn pensioen". SCHELPEN VERZAMELING MIRAMAR WORDT NOG BEKEKEN GEEN EENHEID OVER WEG DOOR SPL'IKOM GEBIED VLISSINGEN - Het Algemeen Bestuur van de Vlissingse Stichting Recreatie, Ontmoeting en Ontspanning heeft zich donderdagavond op de vlakte gehou den daar waar het de plannen voor een zee-aquarium van de Vlissinger R. GRoen betreft, zonder overigens die plannen zonder meer af te wijzen. Na een uiteenzetting van de heer Groen stelde stichtingsvoorzitter J. W. Graaf v dekrantkunnen lezen." DeheerVander Graaf trad al even resoluut op tegen een medestander van aquarium-plannen maker Groen, die een technische uit eenzetting wilde gaan geven over de mogelijkheden, die de heer Groen voor zijn zee-aquarium nu ziet in een pand aan de Oranjestraat in Oost-Souburg: „Dat zijn technische dingen, die alleeen uw eigen stichting aangaan. De heer Groen zal de zaak wel verder met onze functionaris de heer Jacobs bespreken", zei de voorzitter. De heer Groen had wel de gelegenheid gekregen nog eens uiteen te zetten dat r dat de heer Groen contact zijn plannen voor een zee-aquarium in op zou nemen met functionaris Jan Ja cobs van de Stichting Recreatie, om de aquariumplannen nader te bespreken. Vlïssingen naar zijn mening geen verlo- zaak zijn, „ok al hebben we veel tijd verloren met onze aandacht voor vesti- Voorzitter Van de Graaf sneed resoluut ging van het aquarium in de bunker van pogingen tot betogen van vóór- en hotel Britannia". „Vrijl direct nadat de de burgemeester, drs. P. A. Wolters; de secretaris, mr. J. Hooij. tegenstanderrs plai de auquarium- ator v n Ar cis zijn plan voor het verder af. Dat gebeurde alle- aquarium gereed had. vernamen we van 'Bach- ADVERTENTIE i Uw installateur: MAASAIR B.V.-THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660)21 50 maal tijdens de vergadering ten Komme'. De Middelburger J. A. C. Bakkers, die Van Groen nimmer een schriftelijk be wijs van indiensttreding als bedrijfslei der bij Groen's stichting Zeeaquarium' de technische dienst van Britannia dat er scheuren in die bunker zaten." De heer Groen vroeg aan het algemeen be stuur van de stichting recreatie iemand ter beschikking te stellen „om met ons verder te werken aan het zee-aquarium COMMISSIES WILLEN OPENING VAN ZAKEN OPDRACHT VOOR ONDERZOEK REEDS VERSTREKT VLISSINGEN - De Vlissingse wethou ders Ch. J. Gillissen Verschage en F. G. Smit hebben donderdag in commissie vergaderingen op aandrang van enkele raadsleden toegegeven, dat plannen bestaan voor een camping in het plan Westduin. Aan een stedebouwkundige hebben b. en w. de opdracht gegeven om een mogelijke plaats in dat be stemmingsplan te onderzoeken. Zowel in de commissie ruimtelijke ordening als voor sport, jeugd cn cultuur is daar donderdag flink wat verzet gerezen. Als algemene conclusie - vooral van de (ADgERTENTIE) zijde van de raadsleden - geldt, dat op zo n kort mogelijke termijn van b. en w. openheid van zaken wil Uitgangspunt tot de discussies was een voorstel van b. en w. om een krediet van 65.000 te verlenen voor de uitbreiding van de kleed-clubhuisaccomocatie op het tennispark 'De Nolle' Een vreemde zaak, vindt de heer B. Koole in de com missie sport, jeugd en cultuur. Nu al geld voor het tennispark uit te trekken, achtte hij voorbarig, omdat - naar zijn woorden - van een 'koppeling' tussen de plannen van het tennispark en de cam ping 'De Nolle' bestaat- Ter motivering haalde hij de notulen van de januari vergadering van de commssie ruimte lijke ordening aan. waarin als voorlo pige conclusie werd aangenomen, dat wanneer zou blijken dat bijvoorbeeld door verplaatsing van de tennisvelden daar een 'aanvaardbaar kampeerter rein' kan blijven, men met een zodanige bestemming akkoord gaat. „Voor mij is het essentieel, dat in de commissie de zaak is gekoppeld en u doet. dat niet," aldus de heer Koole. Hij voerde aan. dat de camping op een gun stige plaats ligt ten aanzien van de so ciale recreatie en zei meer duidelijkheid te willen, alvorens een beslissing te ne men. De heer B. Kossen zei op het moment tegen hetkredietvoorstei te zijn. ..Ik kan nu nog niet overzien wat er gaat gebeu ren met de camping. Alle planologische mogelijkheden moeten op die plaats- eerst worden uitgespit Ik wal de zaak eerst bekijken. Daarom ben ik nu tegen." Hij voegde er aan toe. dat de relatie van de camping met het strand niet onderschat moet worden. „Ik wil eerst een totaal plan voor die met de wensen van de commissie en als hoek Als ik er nu een bedrag instop heb de camping weg moet. B. en w. moeten ik over een jaar geen ftoten meer om op te staan. Ik kan nu geen prioriteiten stellen." Wethouder Gillissen Verscha ge: „U zou kunnen bedoelen: als we straks besluiten om toch de tennisba nen weg te doen. dat 't betekent dat we ƒ65.000 meer hebben weggegooid." De wethouder haalde nog aan, dat b. en w. in principe vinden, dat de huidige cam ping onder aan de boulevard gezien de en de tennisbanen 'geen reèle exploita tie mogelijkheden heeft." De heer P. Ventevogel ivoorzitter tennisclub 'De Schelde'i voerde nog aan ..Als op de plaats van de tennisvelden een nieuw kampeerterrein moet komen, zal er eerst een nieuw tennispark moeten weiden gezocht. Vergeel niet, dal is een kostbare zaak." Met de stemmen tegen van de heren Koole. Kossen en A. A. IJgman besloot de meerderheid van de commissie posi tief te adviseren over het krediet- voorstel. Het felste protest kwam donderdaga vond in de commissie ruimtelijke or dening van de heer J. Kempe, die in de rondvraag de kwestie aan de orde stel de. „Een onelegante zaak van het col lege om wetende wat de uitspraak van de commissie was toch stomweg een krediet van ƒ65.000 voor het tennis park te vragen. Het was eleganter ge weest als eerst een plan op tafel was gekomen", zei hij. „U moet er rekening mee houden." al dus de heer Kempe tot wethouder Smit, „dat het straks zeer zwaai' gaat stormen als er geen rekening wordt gehouden zou hebben ontvangen, waarschuwde en voorbehoud bij de mensen weg te tegen de plannen van de heer Groen, nemen." Hij zei ook contact te zuilen „die de mist zullen ingaan zoals ook ik opnemen met de conservatrice me-- de mist ben ingegaan." Toen hij aan het vrouw Warner van het Zeemuseum Mi- verhaal van zijn ervaringen met de heer ramar in het Drentse Vledder over een Groen wilde beginnen, kapte voorzitter eventuele openmine van haar schelpen- Van de Graaf de heer Bakkers af met de en iosseielenverzameling. woorden „dat hebben we allemaal al in r- 7 schepen museum Mevrouw Warners heeft deze verzame ling willen vestigen in Vlissingen. Het dagelijks bestuur van de Stichting Re creatie ziet daar echter niet veel in, omdat het hier om een 'dode expositie' gaat. Functionaris Jacobs betoogde dat de stichting Recreatie 'met goed fatsoen' niet aan het college van b. en w. kan adviseren die verzameling over te ne men. gezien de grote financiële conse quenties, en de eisen, die mevrouw War- nerx stelt (de gemeente moet zorgen voor huisvesting, personeel en onder houd). De bestuursleden de heer Van' Fraassen en mevrouw Punt-van Osna- brugge vonden echter dat de verzame ling van Zeemuseum Miramar in Vled der nog maar eens bekeken moest wor den., alvorens een besluit te nemen. Het algemeen bestuur ging daarmee ak koord. Spuikom Een reactie van de werkgroep bestem mingsplan Boulevard met betrekking tot de voormalige Spuikom, waarin werd betreurd dat het voormalige Spuikom-gebied zou worden doorsne den met wegen werd ter nadere be schouwing teruggenomen. Een zestal leden van het algemene be stuur wilde het Spuikom gebied ook wel als 'groen gebied' zien, maar had geen bezwaar tegen een verbindingsweg er door heen. Voor het basis-recreatieplan Nolle- strand en de vestiging van een kinder boerderij in Vlissingen werden werk groepen ingesteld. Over het laatstge noemde onderwerp zal bij de gemeente Goes worden geïnformeerddie ervaring heeft men een kinderboerderij. Het algemeen bestuur ging ook akkoord met een voorstel van het dagelijks be stuur adhesie te betuigen met de brief van boulevardbewoners aan het be stuur van het waterschap Walcheren ren aanzien van de zeeweringswerken. Mevrouw Punt-van Osnabrugge infor meerde naar de mogelijkheid van huur, koop of erfpacht van gronden bij de in richting van de boulevard en de eiland- dijk. Wethouder Ch. Gillissen Ver schage zei de indruk te hebben dat het waterschap waarschijnlijk gronden in erfpacht zal willen geveii. er rekening mee houden dat op die plaats vanaf 1939 recreatie wordt ge pleegd. Als b. en w. andere plannen heb ben moeten ze daar eerlijk voor uit dur ven komen." Op vragen wat een ver plaatsing van de camping gaat kosten, antwoordde de heer Smit: „Niet meer dan het verplaatsen van de tennisba nen." Op aandrang van de heren Kempe en Koole en ook G. Huizinga, zegde de aanwezigheid van een midgetgollbaan wethouder toe dat b. en w. met nadere mededelingen zullen komen. De heer Kempe voegde aan zijn grieven nog toe: „Ik begrijp wel dat het college graag een bowlingcentrum wil. Maar ik waar schuw jullie voor grondverkoop in de gemeente. Want daar voel ik niets voor." Wethouder Smit: ..Waarzo'n vergader ing al niet nuttig voor is CH. J. GILLISSEN VERSCHAGE GIRO 2914600 *™"L'NG Inv r.OMlIt W HULPVERLENING ZUID OOST A/lf Postbu" lh?/ Groningen Q Steun aan vluchtelingen uit Vietnam, Lao* èn Cambodja.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9