PvdA-Zeeland zwaaide A. P. Schouwenaar uit KRUIS VAN VERDIENSTE VOOR IR. G. A. KEMPER Man bij botsing gedood Het Koert Kamertoneel met zouteloos Eindspel Vervoersfederatie FNV onderneemt geen acties Bij afscheid als waarnemend kringcommissaris Rode Kruis MAANDAG 13 DECEMBER 1976 MET STAANDE OVATIE J. E. BOUMA OPVOLGER GÖËS-Het gewest Zeeland van de Par tij van de Arbeid heeft afscheid geno men van voorzitter A. P. Schouwenaar, die benoemd is tot burgemeester van het Zuidhollandse Schoonhoven. Tij dens een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes, kreeg de heer Schou wenaar zaterdagmorgen een staande ovatie, bloemen en een geschenk. Er Jongens beroofden inwoners van bejaardentehuis in Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdagavond hebben twee jongens in het bejaardentehuis Ter Reede te Vlissingen, onder bedrei ging van mes, bij twee dames een por temonnee gestolen. Omstreeks acht uur belden de tot op heden niet 'achterhaalde jongens van naar schatting 14 en 17 jaar aan bij twee in Ter Reede wonende bejaarde zusters. Eerst vroegen ze om oud papier. De da mes lieten weten, dat ze daarvoor een vaste bestemming hadden. Even later kwamen een van de jongens terug, dit keer met een mes in de hand. Hij nam een portemonnee met ruim 24 gulden mee. Korte tijd later werden de jongens ook in een ander gedeelte van Ter Reede ge signaleerd Een krasse bejaarde, die eveneens om geld weid gevraagd, stuurde beide jongens het gebouw uit. De politie heeft de zaak in onderzoek. Filatelisten bijeen VLISSINGEN - De Vlissingse postze gel verzamelaarsvereniging 'Philateli- I houdt donderdag een ledenverga dering in de kantine van het stadhuis te j Vlissingen. Op de agenda staan onder meer een grote bingo en een verloting. De vereni- ging kon onlangs het 400e lid inschrij ven in de persoon van de heer D. van I Zanten uit Vlissingen. Hij kreeg een stockboek. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. Huize Den Berg, 16 uur: uitzending No men Nescio MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Blue Movie, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 15 uur: Meisjes die geen kleintjes willen, 18 jr.. 20 uur: Die Zauberflöte, a.l. 20.30 uur: De gigantische revolverheid, 14 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Julia. OOSTBURG—Ledel, 20 uur- Porno-toer mBangkok. 18 jr TERN'EUZEN - Luxor. 20 uur: Sexple- aer .Uw Tiroler is hier. 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Dia monds are forever, 14 jr. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; restaurant 'De Schaapskooi': werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. HULST - Bar 'De Smidse': werken Jac- qie Vink. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting. 9-18 uur: Oude pren ten en landkaarten. Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen': Ga lerie 't Groentje. 14-18 uur: Helga Bartsch-Schafers schilderijen en Liesel Bellmaan plastieken. NISSE - Galerie 'De Mooie staak', 9-20 uur: werken va de heer Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie 'Uilenspie gel'. 9-12 en 13.30-18 uur: werken Lisbeth de Jonge TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts': werken Jo Jaspers. Artikof: foto's Cor de Boer. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. UZENDIJKE - Streekmuseum. 10-17 uur: Amateuristische kunst. Hulpcentra NOORD- cn MIDEEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-1444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen telefoon 01150-4444. THOLEN-Tel. 0011. was veel waardering voor de werk zaamheden die hij als provinciaal voorzitter van de socialisten in Zee land verricht heeft. Vice voorzitter drs. Rekveld noemde burgemeester Schouwenaar iemand die een groot aantal jaren het gezicht van ded PvdA in Zeeland vooreen groot deel heeft- bepaad. „Het waren voor de PvdA geen slechte jaren en we laten je dan ook met gemengde gevoelens gaan. Voor je zelf zijn we verheugd datje naar een gro tere gemeente gaat. maar hetisjammer dat die grotere gemeente binnen Zee land niet mogelijk bleek", aldus drs. ek- veld. De vice-voorzitter zei dat de heer Schouwenaar voortdurend een grote in zet heeft getoond en ondanks zijn be stuurlijke functie als burgemeester van Brouwershaven toch een zeer actief par tijlid is gebleven. „We zijn wat jaloers op Zuid-HHolland en Schoonhoven. Aan de andere kant zijn we ervan overtuigd datje weg bent gegaan, omdat je elders een grotere en uitdagende taak als so cialist zag liggen", betoogde de heer Rekveld. die namens het gewest een ge schenk en bloemen overhandigde aan een geroerde burgemeester Schouwe naar. Namens het landelijke partijbestuur sprak de heer J. R Toussaint woorden van dank. „Je hebt in Zeeland enorm veel werk verzet. W wetten dat de revo lutie niet in Zeeland is geboren en het gewest heeft een moeilijke taak om in Zeeland als partij te werken. Schouwe naar is erin geslaagd de vaart erin te krijgen én te houden", meende de heer Toussaint. De fractieleider van de PvdA in provinciale staten, de heer W Don. bedankte de heer Schouwnnaar voor de wijze waarop hij met de statenfractie heeft samengewerkt „We hebben bij zonder veel waardering voor de wijze waarop je in Zeeland functioneerde", stelde de heer Don, die duidelijk maakte het vertrek van de 'Zeeuw' Schouwe naar erg betreuren. De heer Schouwe naar vertelde in zijn afscheidswoord dat het afscheid hem niet gemakkelijk viel. „Het is een consequentie die op een be paald moment op je afkomt; ik was er liever geruisloos aan voorbiu gegaan", vertelde hij. „Ik ben ervan bewust in het voorzitterschap wel eens tekort te zijn geschoten en er zullen ongetwijfeld blunders gemaakt zijn. Het is eerlijk dit te constateren. Ik heb in ieder geval erg graag en plezierig samengewerkt, vooral ook met de afdelingen". Burge meester Schouwenaar benadrukte dat de solidariteit jegens elkander zeer be langrijk is. „We moeten knokken voor de maatschappelijke zwakkeren. Daar voor moet doorgewerkt worden en daaraan een bijdrage leveren is een erg belangrijke zaak", vond de heer Schou wenaar. De gewestelijke vergadering koos tot opvolger van de scheidende voorzitter de heer J. E. Bouma uit Sou burg. De heeren J. J. G van den Berge en D. P. J. Bruinooge werdne herkozen als secretaris en penningmeester. Tot leden van het gewestelijk bestuur wer den her/gekozen: C. F. de Groot-de Zeeuw (Temeuzen). L. G Gillissen (Middelburg), drs. G. R. Heerebout (Kloetingei. Th. G. Koole (Kruiningen), S C. J. B. Loschacoff-de Kanter (Noord- gouwe), A. J. Meijer-Brouwer (Vlissin gen) en drs. Rekveld (Terneuzen). Kroon wijst beroepen tegen fosforfabrieken van Hoechst af VLISSINGEN - Ruim 130 beroepen, die bij deKrron werden ingediend tegen de vestiging van de tweede en derde fos- forfabriek van Hoechst zijn vrijdag "niet ontvankelijk" verklaard. De be- roepenzaak loopt al vanal' 1970. De be roepen waren met name gericht tegen dehinderwetvergunning die b en w van Vlissingen destijds aan Hoechst ver strekten voor de vestiging van de fos forfabrieken aan de Europaweg te Vlissingen-OosL De Kroon heeft wel vijf voorwaarden voor de hinderwetvergunning gewij zigd Zo is onder meer bepaald dat ten mmste tien maal per jaar een algehele veiligheidsinspectie moet worden ge houden. De periode tussen twee inspec ties mag. aldus de bepalingen, niet lan ger zijn dan twee maanden. De veilig heidsrapporten moeten tenminwte vijf jaar bewaard blijven. Ook is in de bepa lingen opgenomen dat overschrijding van de uitworpen van luchtverontrein igende stoffen onmiddellijk moet wor den gemeld aan bevoegde instanties. En tenslotte zfjn er maatregelen van tech nische aard voorgeschreven. Veel be zwaren van appellanten waren geba seerd op de vrees dat door uitstoting van verschillende stoffen alsmede door geluidsoverlast een verhoogd gevaar voor de volksgezondheid zouden ople veren. Volgens de Kroon is men van de geluidshinder niets te duchten. Examens Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het doctoraalexamen bouwkundig ingenieur de heren R T J. de Ruijter uit Middelburg en W Tuit- man uit Zierikzee. In Zeeland vijf processen-verbaal tijdens landelijke alcoholcontrole VLISSINGEN - Tijdens de landelijke alcoholcontrole werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeland vijl maal. nadat de bloedproef was afge legd. proces verbaal opgemaakt we gens het rijden onder invloed van alco hol. De rijkspolitie waarvasn iedere groep in Zeeland controleerde, hield in totaal 503 motorvoertuigen en 13 brommers ol fietsers aan waaivan er 26 de 0,5- blaastest, 2 de 0.8 blaastest moesten af leggen Een persoon moest een bloed proef ondergaan. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Er werd verder door de rijkspolitie 13 maal pro ces verbaal opgemaakt wegens andere overtredingen De politie te Middelburg controleerde 103 bestuursleden van mo torvoertuigen en 2 bromfietsers. Er moest slechts één maal worden gebla zen. ovengens zonder resultaat In Ter- neuzen werden dertig voertuigen aan gehouden. ook deze controle had geen resultaat. De politie te Middelburg hield 166 motorvoertuigen en 3 fietsers ol bromfietsers aan. Negen personen moesten de 0.5.4 personen de 0.8 blaas- test afleggen Vier personen een auto mobilist en een bromfietser moesten een bloedproef ondergaan Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Gedu rende de rest van het weekeinde werd nog eens vier maal proces-verbaal op gemaakt wegens een te hoog alcohol promillage in het bloed De politie te Goes kon zondagavond over de alcohol controle niets mededelen Premie ziekenfonds gaat 6,- omhoog VLISSINGEN - De ziekenfondsen in Zeeland zullen volgend jaar de premies voor de vrijwillig verzekerden boven de 16 jaar met zes gulden verhogen tol 111 per maand. De verhoging kan dankzij de pre- mieoverschotlen. die de ziekenfondsen hebben beperkt blijven aldus de feder atie van ziekenfondsen VMZ. Bij deze federatie zijn de naast de Zeeuwse zie kenfondsen ook die uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Bra bant, Limburg en delen van Gelderland en Overijsel aangesloten is rui 80 pro centvan de verzekerden ondergebracht. De ziekenfondsen verhogen hun de premie gezamenlijk Minder draag krachtige groepen van vrijwillig verze kerden krijgen volgend jaar een geredu ceerde premie die varieert van 53,85 tot 100. In woners van Waterlandkerkje in actie tegen 'losse' Belg WATERLANDKERKJE - Ruim zes tig gezinnen in Waterlandkerkje vinden dal de politie meer toezicht moet houden in de kern en eventueel tot optreden overmoetgaan. Zestel- len dit in een schrijven dat vandaag, maandag, overhandigde wordt aan burgemeesr A. Schipper van Oost burg iu zijn functie van hoofd van de politie. De klacht van de bewoners van Waterlandkerkjc rich zich met name tegen ëen van de beu oners van de Cathalijnestraat. Deze be woners is uit België afkomstig cn overtreefd, aldus de bewoners re gelmatig de algemene politieveror dening. De bewoners van Waterlandkerkje wijzen drie artikelen uit de algemene politieverordening aan die bij herha ling door de Belgische inwoner en zijn gasten zouden worden overtre den Dat betreft dan onzedelijk ge drag. het veroorzaken van geluidso verlast en het veelvuldig in gevaar brengen van het verkeer. De voorzit ter van de dorpsraad van Waterland kerkje. de heer C Bron. licht desge vraagd toe dat het onzedelijk gedrag ook gebeurt in het bijzijn van kinde ren en dat de bewoners van het dorp zich daar nog al kwaad om maken. ..Iedereen houdt bij ons het hart vast als deze inwoer met zijn vrienden met de auto's door het doep gaat cros sen", zo zegt hij verder Het is ook al eens tussen een handgemeen geko men lussen de echte Waterlandker- kenaars en de Belgische inwoner die al sedert ongeveer anderhalfjaar re gelmatig in de weekends zijn huis in het dorp betrekt. De bewoners van Walerlandkerkje lieten vorige wee kend de politie opdraven toen ze van mening waren dat er te veel lawaai tot te laat in de nacht uit het pand aan de Cathalijnestraat kwam. De politie heeft toen. aldus opper wachtmeester J Nieuwenhuize van de rijkspolitie uit Schoondijke. in derdaad ordenend opgetreden. Extra man bij jeugdraad voor jeugdvverklozen MIDDELBURG - De Zeeuwse jeugd raad krijgt een tijdelijke kracht die zich bezig zal houden met de coördina tie van de werkzaamheden die in Zee land op het gebied van de jeugdwerk loosheid worden verricht. Dit hebben gedeputeerde staten aan de jeugdraad meegedeeld. In de vergadering van 15 december stelt het dagelijks bestuur de Zeeuwse Jeugdraad voor met deze aanstelling akkoord te gaan zij het op een andere basis dan gedeputeerde staten voorstel len. Gs willen de tijdelijke kracht bij de jeugdraad onder brengen in het kader van de zogenaamde tap-regeling! Dit komt er echter op neer dat de periode tot een halfjaar beperkt wordt Het da gelijks bestuur ziet daarom meer in plaatsing van een erkende gewetensbe zwaarde. Een dergelijk iemand kan namelijk veel langer - ruim anderhalf jaar - worden aangesteld. Volgens het bestuur van de jeugdraad Is op zo n manier een verant woorde opzet van een provinciaal pro ject voor jeugdige werklozen mogelijk. In de vergadering komt ook de gang van zaken rondom het provinciaal bureau voor dienstverlening aan de orde Het dagelijks bestuur stelt voor een motie over de houding van gedeputeerde sta ten m deze zaak in te trekken. Dit naar aanleiding van nader overleg dat met gedeputeerde Van Geesbergen is ge voerd. Verder krijgt de jeugdraad een voorstel te behandelen mee te werken aan een verzekeringsprject onder jongeren. Het gaat hier om een plan jongeren bewust te maken van het belang om volgend jaar bij de tweede kamerverkiezingen naart de stembus te gaan. Het dagelijks bestuur stelt voor hieraan mee te doen als de politieke jongerenorganisaties dit plan van de grond brengen. ADVERTENTIE uw fleurop-bloemist de sfeermaker van de feestdagen. VLISSINGEN VESTZAKTHEATER (VSCl Het Koert Kamertoneel speelt Eind spelvan Samuel Beckett: spelers Ham Leende rise. Wimper Dieper-.no. Dea Koerttechniek en produktie: Frans Joris de Graaf: regie: Dea Koert. De Ierse rtoneellschrüver Samuel Be ckett zou er waarschijnlijk balen van hebben gehad, om het maar eens popu lair uit te drukken, als hij zaterdaga vond in het Vlissingse Vestzaktheater het Amsterdamse Koert Kamertoneel aan de gang had gezien met zijn-in 1957 geschreven - 'Eindspel', beter bekend als 'Fin de Partie'. Beckett is - altijd - geboeid door de on gerijmdheid van het leven en beschrijft dan ook in vele gevallen het bestaan op het ogenblik dat het geen zin meer lijkt te hebben Hij 'zet' zijn personen in si tuaties waarin wezenlijk contact niet meer bestaat, maar omdat men in het zelfde schuitje verkeert is de één wel Sinterklaasavond vrouwenbond NVV MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de vrouwenbond van het NW hield een sinterklaasavond Deze kwam in de plaats van de traditionele kerst viering. Op deze bijeenkomst was er voor iedereen een presentje. Daarnaast brengt men een attentie naar een aantal bejaarden en zieken IN ZEELAND EN WEST-BRABANT WORDT TOT 18 DECEMBER GEWACHT VOORSTEL aangewezen op de ander. Een diepe be klemmende indruk laat Beckett na door dat gegeven, waarin een bijna abstracte, simpele taal hoofdmoot is. Zo ook met 'Eindspel', waarin alles - en eigenlijk niets - draait om de personen Hamm en Clov, die duidelijk de eindfase van eikaars aanwezigheid en dulden naderen. Hamm. blind in een rolstoel, die door de gewennig daaraan iedere vreugde in het leven heeft verloren, die uit de werkelijkheid is verbannen en teert - zeker door z'n verhalen - op 'vroeger'. De enige, die hem kan confronteren met het werkelijke gebeuren is de mank rondhuppelende Clov. maar die de beve len van Hamm hoe langer hoe meer naast zich neerlegt in de vraag 'waarom nog langer hier, waarom niet weigeren?'. Wachten helpt niet meer. want iedere hoop is gevaren: het einde is het begin, beseffen beiden goed, alleen Hamm wil doorgaan. Clov heeft er schoon genoeg van Rond die twee 'zweven' de ouders van Hamm, ooit tijdens een tochtje met de tandem hun benen kwijtgeraakt en als verdrongen wezens weggemoffeld in een kist. Hamm laat ze nogal eens toe zijn verhalen te beluisteren, maar stapt daar onmiddellijk vanaf wanneer Nagg en Nell - want zo heten ze - zonder meer zijn ziel bloot weten te leggen. Clov heeft tot slot inderdaad de moed Hamm vaarwel te zeggen, maar deze ondertoon van dramatische spanning1 kwam er zaterdagavond voor een rede lijk goed gevuld Vestzaktheater maar MINISTER AANVAARD ROOSENDAAL - In Zeeland en West- Brabant zullen deze week nog geen ac ties worden gevoerd door de Venroers- federatie NVV-NKV. Dat iszaterdag be- sloten tijdens een bijeenkomst met ka derleden van de werkgroep voor acties van de Vervoersl'ederatie in Roosen daal. Maar de kaderleden van het dis trict West-Brabant en Zeeland schaar den zich wel bij die districten van de Vervoersl'ederatie, die besloten hebben tot 18 december een reactie van de werkgeversorganisaties af te wachten, die een reële verbetering in de loonach terstand bij het beroepsgoedcrenver- voer moet inhouden. Is die reactie er dan niet, dan kunnen acties volgen. De vakbondsleden In Roosendaal ston den zaterdagmiddag in rechtstreeks contact mei het landelijk groepsraads- bestuur van de Vervoersfederatie. dat in Utrecht vergaderde. Daar werd besloten het bemiddelingsvoorstel van minister Boersma om een commissie samen te stellen uiteen vertrouwensman van de werknemers en een van de werkgevers onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. Die commissie moet dan trachten de al lang slepende onderhan delingen over een nieuwe cao voor het beroepsgoederenvervoer weer op gang te krijgen. Ook de Vervoersbond CNV verklaarde zich voorstander van deze bemiddellngscommissie. De kaderleden, die in Roosendaal na mens de Vervoersfederatie NW/NKV bijeen waren stonden niet direct afwij zend tegenover het bemiddelingsvoor stel Boersma, maar sloten zich aan bij het district West (Rotterdam). Dat dis trict had een ultimatum gesteld, waarin werd geëist, dat er vóór de 18e december iets concreets uit de bus ko men over de loonachterstand, grootste knelpunt bij de onderhandelingen. „We hebben al lang genoeg gewacht", was de tendens van de discussies in Roosendaal. Men wilde dus nog wel af wachten tot de komende zaterdag: „In die tussentijd kunnen ook wij ons be zinnen op acites, zij het dan op minder harde acties", zo betoogde bondsbes- tuurder E, Niehot van de Vervoersfeder atie. Zaterdag 18 december zal men - zo werd overeengekomen - weer bij elkaar ko men. „Deze week gebeurt er dus nog niets aan acties in Zeeland en West- Brabant Maar ais eer deze weekmets bekend wordt over verbetering van de loonachterstand, dan zuilen we zekerde mogelijkheid van acties daar onder ogen zien", aldus vakbondsbestuurder Niehot zaterdag in Roosendaal. Zoals eerder gemeld heeft men voor acties in Zeeland bedrijven in Goes. Middelburg en Zeeuwsch-Vlaanderen op het oog. bitter armzalig uitrollen. Het is geen verzonnen gegeven wanneer we stellen dat menige toneelgroep zich wel eens verkijkt op het werk van Beckett. Het is niet zomaar munt slaan uit bepaalde toneeltechnische kwaliteiten en perso nen een dusdanige slappe houding aanmeten, dat men niet anders kan oordelen met personen in het randge bied van het leven te doen hebben. Het proces van vallen en opstaan, verwoes ting en vernieuwing en balanceren tus sen droom en werkelijkheid, moet voel baar zijn, niet alleen merkbaar door ui- gekiende gebaren en toneeltechnische vondsten Tegen die achtergrond werd dan ook spoedig duidelijk, dat niet genoeg ren dement is gehaald uit de regie en dat 'Eindspel' eerder een zouteloos voort worstelend stukje toneel werd, niet zoals door Beckett bedoeld, niet écht tragisch humoristisch en - helaas - vaak zonder dat spanningsveld waarin de pure verschillen werden aangescherpt. Jammer voor de inspanning. A. V. Bijna 12 jaar in kringbestuur MIDDELBURG - Bij zijn afscheid als bestuurslid van het Rode Kruis in Zee land is waarnemend kringcommissaris ir. G. A. Kemper onderscheiden met het kruis van verdienste. Deze onderschei ding werd hem zaterdag tijdens de kringvergadering in de schouwburg in Middelburg opgespeld door kring commissaris N. M. Bollen. De heer Kemper kreeg het kruis van verdienste - de hoogste onderscheiding die het Rode Kruis kent - voor de bijna 12 jaar dat hü zitting heelt gehad in het kringbestuur van het Rode Kruis in Zee land Als zijn opvolger in bet kringbes tuur werd de heer A D O. C. Fokker van Craijenstein van Rengerskerke uit Mid delburg benoemd. Voordat hij de heer Kemper de onder scheiding opspeldde ging knngvoorzit- ter Bollen in op de activiteiten van het vertrekkende bestuurslid. „U heeft erg veel tijd willen geven aan het Rode Kruis. We zullen uw ervaring node mis sen". zei hü onder meer. De heer Bollen bracht de heer Kemper speciaal dank voorde wijze waarop deze hem bü zün benoeming als kringcom- missaris had ingewerkt. „Voor mü was het een geruststellende gedachte dat ik een waarnemer had die beslist thuis was in de zaken." De heer Kemper verlaat hel bestuur vanwege zyn leeftüd. Eigenlük zou hü twee jaar geleden al afscheid hebben systeem waarbij zieke en eenzame men sen dagelijks opgebeld wordem nog steeds en de proefperiode verkeert. In Middelburg draait de proef succesvol, maar uit de vergadering kwam naar vo ren dat men in Hulst nog met begonnen is. Na de proefperiode moet volgend jaar een beslissing volgen over dit project. Secretaris Marteijn ging ook in op de stand van zaken rondom de bloedbank in oprichting Hij wees de vergadering erop dat deze zaak nauwkeurig wordt onderzocht. Op dit moment wordt met name de financiële kant bekeken. Ook over deze zaak moet volgend jaar een beslissing worden genomen. Bij de periodieke verantwoording van de verschillende onderdelen kwam naar voren dat het Rode Kruis Korps nieuwe materieelwagens heeft gestationeerd in Oostburgen Zierikzee. Eind januari/be gin februari houdt men een grote oefe ning waarbij alle vaste posten betrok ken zijn. Dit als voorbereiding op de grote ter reinoefening die later in het jaar volgt. Volgens de heer J. Mabelis van het pro- De vergadering werd door het bestuur vinciaai commando is de individuele genomen, maar in verband met het ver trek van kringcommissans mr J. J. van der Weel bleef hü nog enige tüd aan Naast de onderscheiding kreeg de heer Kemper van het kringbestuur een enve lop met inhoud Voor zün vrouw waren er bloemen. Direct na zijn onderschei ding werd de heer Kemper gefeliciteerd door de erevoorzitter van de kring, commissaris der koningin dr. C. Boer- tien. In een dankwoord roemde de heer Kemper de plezierige feer.die in het Kringbestuur heerste Een speciaal woord van dank bracht hü aan krings ecretaris J J. Marteün. De kringvergadering werkte zich verder vlot door de agenda. Zonder bezwaren ging men akkoord met de begroting voor volgend jaar. waarvoor een verho ging van de bijdrage van de afdelingen nodig was. Het tekort van bijna 12.000 gulden dat resteert wil het kringbestuur wegwerken door provinciale subsidie aan te vragen Kringbureau op de hoogte gesteld dat men als vanging voor het kringbureau aan de Dam in Middelburg een eigen ruimte zoekt. Het huidige onderkomen huurt geoefendheid van de korpsleden goed. maar geeft het optreden in collectief verband nog problemen. Vanuit de vergadering werd later de men en moet volgend jaar verlaten loonderving bij hulpverlening aan de worden. In samenwerking melde orde gesKld. Van de kant van het ling Middelburg, die ook dringend hoofdbestuurwerö gesteld dat de hulp- ruimte nodig heeft, zoekt men nu elders veriemng nooit mag a&etsen op de in H*> otiiH nuar pon pippn hnikvpctinir in de stad naar een eigen huisvesting. Kringsecretaris Marteün deelde mee dat de plannen voor telefooncirkels leen loonderving. Overigens zag m kant van het hoofdbestuur in de prak tijk problemen. WEMELDINGE - Zondagavond is bij een ongeval op de Wemcldingse Zand weg de 63-jarige W. Tilroe uit Wemel- dinge om hel leven gekomen. De heerTilroe werd omstreeks22.45 uur op zijn fiets, rijdende richting Wemel- dinge. door een achterop komende per sonenauto. bestuurd door J. P van L. (21) uit Kapelle geschept. De heer Tilroe overleed ter plaatse aan zijn verwon dingen, een verbrijzeld linkerbeen en hoofdletsel. De heer Tilroe was alleen wonend en zonder beroep. Vergadering Domburgse verkeerscommissie DOMBURG - De Domburgse verkeers commissie zal zich donderdagmorgen 23 december in het gemeentehuis onder meer buigen over de resultaten van'het doorgaand verkeersondereoek' dat tn juli 1976 is gehouden. Een ender agen dapunt voor deze vergadering, die om tien uur begint, vormt de verkeerssitua tie kruising Randduinweg met Park Reygersbergh en Artjerlaan. Tentoonstelling Van der Leeuw in Kunstenaarscentrum MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun- cao- stenaarscentrum in Middelburg is za terdag een tentoonstelling van de Zeeuwse kunstenaar Jan van der Leeuw (1889-1946) geopend. Het gaat hier om min of meer 'recentelijk ont dekt' werk. Centraal staat een cyclus van 25 pente keningen. Deze werden onlangs in het bezit van de provinciale bibliotheek in Middelburg herontdekt. De tekeningen - vermoedelijk in 1918 gemaakt - zijn sterk symbolistisch getint en vertonen in stijl verwantschap met de artnoveau. Over Van der Leeuw was tot nu toe nog weinig bekend. De herontdekking van dit werk in de provinciale bibliotheek was daar aanleiding tot een nadere stu die naar deze kunstenaar. Het leverde ook een boek (Jan van der Leeuwse beeldverhaal, een levensbeeld) op. Bij de opening van de tentoonstelling ln het kunstenaarscentrum gaf voorzitter Anton van Kraaij - hij werkte ook mee aan de totstandkoming van het boek - enige toelichting Van der Leeuw begon aanvankelijk als illustrator, pas later kwam hij tot meer zelfstandig symbolis tisch werk om zich tenslotte uitsluitend met toegepasten religieuze kunst bezig te houden. De tentoonstelling werd geopend door de heer M. P. de Bruin, directeur van het Zeeuws documentatiecentrum van de provinciale bibliotheek. Hij verzorgde de biografische gegevens voor het boek over Van der Leeuw. De heer De Bruin karakteriseerde Van der Leeuw als 'ze ker geen eersterangs kunstenaars, maar iemand die belangrijk werk heeft ge daan'. De tentoonstelling van Jan van der Leeuw in het Zeeuws Kunstenaarscen trum loopt tot en met 6 januari. Experimenteel koffieconcert Vestzaktheater VLISSINGEN - In het Vestzaktheater in Vlissingen verzorgd Jeugd en Muziek zondag een experimenteel koffiecon cert. Het concert werd gevuld met een optreden van het strijkerskwartet van de Engelse gitarist Derek Bailey. Het kwartet heeft een internationale sa mens telling en maakt momenteel een korte tournee door Nederland. Naast Bailey bestaat het kwartet uit de Neder landers Maarten van Regteren Altena (contrabas) en Han Bennink (viool, ban jo) en de Amerikaan Tristan Honzinger (violence!). Het kwartet speelde firee- jazz muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 45