Kwaliteit vee op Axelse jaarmarkt was zeer goed PZC/s W ijkraad binnenstad Terneuzen: aantal straten 'auto-arm' Zeventigjarig jubileum van christelijke school Zaamslag Belangenvereniging voor BB-ers Zws-Vlaanderen VRIJDAG 10 DECEMBER 1976 Wisse nderen Muziek tijdens nieuwjaarsreceptie b. en w. Terneuzen konijnenvereniging 'Ter terneuzen Maandag 3 januari zal 1»«' "-«•■•"ciale Resultaten 'Walcheren' op dierententoonstelling van 'Ter Verbetering' AXEL - Van 3 tot 5 december hield de streek VOORZITTER YSEBAERTNA DONDERDAG GEHOUDEN VEEMARKT: er tijdens de traditionele nieuwjaarsre ceptie van b en w. van Terneuzen een concert worden gegeven door Ank Mul der tfluit). Frank van Koten thoboi en Emely Heyens (harp Dit ensemble speelt lichte muziek uit barok en romantiek. Receptie ec n con cert zijn in de entreehal van het stadhuis aan het oostelijk bolwerk Aanvang: 17 uur. W estdorpse bejaarden gingen op ziekenbezoek WESTDORPE - De bestuursleden van der-k bond van bejaarden te Westdorpe brachten traditiegetrouw een bezoen aan alle leden van de Westdorpse afde ling, die momenteel ter verpleging zijn opgenomen in het Sint Elizabeth zie kenhuis te Sluiskil. BZij verrasten de patiënten met een Sint Nicolaassurori- se. Kerstviering bejaarden HULST - Dinsdag 21 december houden de leden van de bond van bejaarden en gepensioneerden afdeling Hulst hun jaarlijkse kerstviering. De dag begint met een Eucharistievie ring in Den Dullaert te Hulst. In deze eucharistieviering gaat voor pater B van de Walle. Het bejaardenkoor luis tert onder leiding van pater J. Hulshof de plechtigheden op met het zingen van kerstliederen. Daarna zitten de leden aan aan een kof fietafel. Later treedt Baby den Toonder met orgel en accordeon op. Inleiding over boerderijbouw CIRCA 325 STUKS VEE AANGEVOERD AXEL - De jaarmarkt is bijzonder ge slaagd. De kwaliteit van het aange voerde vee was enorm goed. Voorzitter B. E. A. M. Yscbaert van de jaarmarkt- commissie te Axel was donderdag zeer tevreden over de jaarlijkse veemarkt. Ook de overige commissieleden toon den zich verheugd over de goed verlo pen jaarmarkt, zo bleek uit de woorden van secretaris J. W. de Putter. Uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen waren zo'n 325 stuks vee aangevoerd naar Axel, in hoofdzaak runderen, schapen, varkens en paarden. Opvallend was de grote aanvoer van jong vee, naast het slachtvee dat de hoofdzaak vormde, Het aantal schapen was beperkt, vertelde secretaris De Put ter, „Er was een normale aanvoer van paarden", vervolgde hij. De handel in dieren had gisteren een re delijk verloop, al moet gesteld worden dat de prijzen aan de hoge kant waren. Zoals gebruikelijk had de veehandel meer dieren op de Axelse markt staan dan de veehouders De aanvoer van 325 stuks vee betekent ongeveer een zelfde aan tal als vorig jaar. De Axelse jaarmarkt is gisteren voor de 26e maal na de wereld-oorlog gehouden. De eerst bekende jaarmarkt te Axel da teert van veel vroeger. In 1572 is er al een veemarkt te Axel geweest. Bij de ope ning van de jaarmarkt gistermorgen wees burgemeester A. de Kam van Axel er op, dat de j aarmarkt een van oudsher terugkerende traditie is die moet wor den gehandhaafd. De burgemeester opende de jaarmarkt. Daarvoor had voorzitter Ysebaert de aanwezigen in hotel 'Wapen van Zee land' toegesproken. „Door de vele droogte van het afgelopen jaar is het voor de veehouders een moeilijke pe riode geweest, wat de veevoedervoor ziening betreft. Hierdoor heeft er een grote uittocht van vee plaatsgevonden, maar desondanks is er toch nog een goede kwaliteit overgebleven. Gelukkig is het goede najaar en de late regen toch voor velen een redding geweest", ver telde hij. Het pnjsverloop voor het vee is zich momenteel in gunstige zin aan het ont wikkelen, vindt de heer Ysebaert. Hij zei dat die ontwikkeling voor velen nog een uitkomst is. „Dat er nog kwaliteit is overgebleven, dames en heren, kunt u hier op deze amrkt aanschouwen", zei de voorzitter. Hij dankte het gemeentebestuur van Axel voor de medewerking aan de orga nisatie van de veemarkt, (onder meer het beschikbaar stellen van het Markt- plein). Burgemeester De Kam reikte rond de klok van een uur gisteren de prijzen uit. Toen was de keuring van de dieren al gebeurd. De eigenaars van de kampioe nen kregen uit handen van de burge- NIEUW BOEKJE: 'WANDELEN IN OOST-ZEEUW SCH- VLAANDEREN' CRRNEUZEN' - Drie Oost-Zeeuws- Vlamingen. G. M. P. Sponselee. H. J. van iler Hoeven en G. Wijne, hebben 25 grote en kleine wandelingen gemakt in boekje geschreven met de aansporing aan de lezer om ook eens de stoute aan de le er om ook eens de stoute schoenen aan te trekken. Het heet 'Wandelen m Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen'. is uitgegeven door Due- rinck Krachten in Kloosterzande en kost bijna een tientje Het drietal zocht in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de mooiste plekjes op en beveelt die warm aan voor een wandeling Het boekje is een aantal foto's opgenomen van op merkelijke punten die de wandelaar zal passeren als hij zich nauwkeurig houdt aan de gedetailleerde routebeschrijvin gen. De schrijvers melden in de inleiding gezocht te hebben naar 'kleine zaken' zoals een fraai hoekje in het landschap, de wijdsheid van een polder, een rijtje knotwilgen, een te verwachten vogel ol een typisch raampje in een landbouw- schuur. Ze noemen hun werk pretentie loos omdatze nergens de onderste steen boven wilden halen. Belangrijke vinden ze hat dat men de 'kleine zaken' ziet, 'en vooral: dat ze blijven. meester een beker. De eerste prijswin naars ontvingen een medaille. Naast de veemarkt had ook de stichting Van Esbroeck. Sluiskil; 2e prijs: slagerij Cau- wels. Oostburg; met 2 tanden: le prijs; A. sla gerij Cauwels. Oostburg; B. slagerij Van - streekmuseum Axel enkele activiteiten broeck Sluiskil; Charolais: lepnjs. A. slagerij in de Noordstraat. Er waren enkele stand met beroepen uit de landbouw. Ook was er een demonstratie van trac toren. De firma's Vermeulen uit Oost- burg en Verlinde uit Koewacht hadden tractoren en ander materieel opgesteld in de Noordstraat. De uitslagen lulden, afdeling fokvee: GRASKALVEREN: IE. 2E EN 3E PRIJSA: A. A Geensen, Sintr Jansteen, 3e prijs B: H. v.d. Veeken, Hulst; stierkalveren: le en 2e prijs: H v. d. Veeken. Hulst; 1-jarige runderen: le prijs: A. A Geensen, Sint-Jansteen; 2e prijs: H. v. d. Veeken, Hulst; 3e prijs; P. v. d. Veeken, Hulst;tot 2-,jarige rinderen: le pnjs: R. Pica- vet, Hulst, kampioen fokvee: R. Picavet, Huist, Afdclingpaarden: Dartmoorpony: leprijsW. de Regt, Axel; 2e prijs: P. Lion, Axel; Dartr moor Aploosa: le prijs: J. de Feijter, Axel; Aploosa Shetland pony: le prijs: J. den Ha mer, Axel; 2e prijs: W. Schieman, Axel: Co- namara pony: le prijs: N. Schieman, Axel; volbloed paarden: le prijs A: mevrouw Dub beldam, Koewacht; le prijs B: mevrouw Dub beldam, Koewacht; kampioen paarden (al gemeen): mevrouw Dubbeldam, Koewacht; le prijs Schelfhout jr.. Sint-Jansteen. Afdeling schapen: schapen tot 1 jaar le prijs: J. de Feijter, Axel; 2e prijs: R. Blankert. Axel; lammeren: le prijs: A. v. Wljck, Hoek; oudere rammen; leprijs: A.v. Wljck, Hoek; 2e prijs A: J Witte Axel; 2e pnjs B: J. Scheele. Axel; 3e prijs: J Scheele. Axel: ooien tot 1 jaar: le, 2e en 3e prijs: J. Scheele, Axel: oudere ooien: le, 2e en 3e prijs: J. de Feijter. Axel; schapen kampioen ram- A. v. Wijck, Hoek; kampioen ooien: J. de Feijter, Axel; kampioen varkens: R. Blankert, Axel. Afdeling vetvee: vette runderen (zonder tan den), le prijs: A van Wljck, Hoek; vette vaar zen met 2 tanden, le prijs; slagerij Van Es broeck, Sluiskil, vette vaarzen met 4 tanden, le prijs: Spar, Axel; vette ossen met 2 tanden, le prijs: A v. Wijck, Hoek, 2e prijs: J. Ver- straaten, Axel- vette ossen met 4 tanden, le prijs. A: A. v. Wijck. Hoek; le prijs B; J. Ver straaten, Axel; 2e prijs: J. Verstraaten. Axel; vette ossen met 6 tanden, le prijs: slagerij Blankert, Axel; dikbillen zonder tanden, le prijs A- slagerij Carwals. Oostburg, B: slagerij Sinterklaas komt bij Terneuzense soos Altern TERNEUZEN - De soos voor alleen staanden 'Altem' in Terneuzen houdt zaterdag een wat verlate Sinterklaas- bijeenkomst. De goedheiligman en zijn knecht brengen een bezoek aan de dans en bingo-avond die om 20 uur begint. 'Altem' heeft een eigen ruimte in het ge bouw van de Centrale Stichting aan de Cauwels, Oostburg; B: slagerij Esbroeck, Hulst, kruisingen, zonder tanden; le prijs A: slagerij Van Esbroeck, Sluiskil, B: R de Maarschalk. Sluiskil; 2e prijs: A. A. v. Wijck, Hoek; B: slagerij Verstraaten. Axel; kruisin gen met 2 tanden: le prijs A" slagerij Es broeck, Huist, B: slagerij Van Esbroeck, Sluiskil; kruisingen met 4 tanden: leprijs. J. Verstraaten. AxeL Vette koeien: 2e prijs J. Verstraaten. Axel: vette schotten: le prijs: A v. Wijck, Hoek. Jongvee bestemd voor de mesterij: le prijs: slagerij Van Esbroeck. Sluiskil; vette stieren zonder tanden: le prijs: A: slagerij Van Ham, Axel; B: slagerij Kajjouw. Terneuzen; 2e prijs. A. A v. Wijck, Hoek; B. A. v Wijck, Hoek; C.: D.deFeijter, Axel; vetteslierenmel2 landen: leprijs: A.; slagerij Van Laare, Axel, B: L. v Haren, Axel; 2e prijs: slagerij Kaljouw, Ter- Kampioen: vaarzen: slagerij Van Esbroeck, Sluiskil; ossen: R Blankert, Axel, dikbillen. slagerij Cauwels, Oostburg; charolais: slagerij Cauwels, Oostburg, kruisingen: slagerij Bies- broeck, Hulst; stieren: slagerij Van Ham. Axel; algemeen kampioen: slagerij Cauwels, Oostburg. Aanmoedigingspremie: J. Ver straaten, Axel. Veteranen 'Ria-W' hielden feestavond WESTDORPE - De- voetbalvereniging 'Ria W' uit Westdorpe, afdeling vetera nen, vierde in de zaal van café 'Het Oude Raedhuys' te Westdorpe, de haar- lijkse feestavond. Hierbij waren ook de dames van de spelers aanwezig. Het gezelschap nam deel aan een maa.tijd, waarna men de tijd door bracht met muziek, dans en bezel- schapsspelen. Dë aanwezige leden met echtgenoten of verloofden, kozen deze avond de sport man van het jaar. Deze eer werd toege kend aan M. van Lent. De heer Van Len t fungeert bij het verteranenelftal als vaste grensrechter. En indien nodig is Van Lent ook speler-invaller. Hij mocht uit handen van de voorzitter F. Adam een wisselbeker en een me daille in ontvangst nemen. Verbetering' te Axel haar prov tentoonstelling van konijnen, hoenders en sierduiven. Ook leden van de pluimvee-, konijnen-, cavia- en sier- duivenfokkersvereniging Walcheren te Middelburg namen deel aan deze ten toonstelling. xZij bahalden de volgende successen: afdeling konijnen: A. Hainelink met Lotharingers: 3 x ZG; comb. De Visser met Groot Zilvcrs: 2 x F-G: J. K. Vcr- sluismet Klein Chinchilla's: 2 x G-V: M. J. Verhclst met Tans: ZG-G: C. W. den Harlog met Klein Zilvers: F- 2 x ZG: P. Adriaanse niet Klein Zilvers: 2 x ZG-G 2 x V. Afdeling dwerghoenders: H. van Doorn met Oud Engelse Vechtkrielen: F - ZG - G. Afdeling sierduiven: H. van Doorn met Antwerpse Smierels: 2 x G: met Ita liaanse Meeuwen: ZG - 2 x G; P. Simpe-i laar met Oud Hollandse Meeuwen: 4 x ZG - 2 x G. Druk jubileum voor J. Verhage uit Terneuzen TERNEUZEN - Met een drukbezochte receptie en een feestavond bij café 'De riendschap' heeft de heer J. Verhage zijn 40-jarig jubileum bij de Ter- neuznse schoenhandel Wielangd ge vierd. Hij begon zijn carrière indertijd als loop jongen. Momenteel is hij chef. Een groot aantal klanten en vrienden wenste hem donderdagmiddag geluk met zijn jubi leum. Na afloop van de receptie begon er een feestelijke bijeenkomst voor fami lieleden en personeel. De heer W. Wieland overhandigde de heer Verhage de traditionele 'enveloppe met inhoud'. Zijn vrouw kreeg bloemen en voor zijn dochter was er een schilde rij- 'Strijd in Vrede' houdt postduivententoonstelling GROEDE - De postduivenhoudersve- reniging 'Strijd in Vrede' te Groede houdt op zaterdag 11 en zondag 12 de cember in café 'De Wulpenhoek' te Groede haar jaarlijkse postduiventen toonstelling. Als a ttrakties zal op beide dagen het rad van avontuur draaien. Zondagmiddag is er een bonnen verkoop van jonge dui ven van de kampioenen uit de streek. Koor treedt op ten bate van missie in Brazilië HENGSTDIJK - Zaterdag 18 december en zondag 19 december 1976 zal het koor 'Die aagthen Cantory' uit Beverwijk de gezangen verzorgen tijdens de H. Mis sen te Hengstdijk en Boschkapelle. Hetkoorstelt reeds 5 jaar ieder weekend belangeloos haar tijd beschikbaar voor Tijdens de diensten wordt gecollecteerd PARKEERPLEINTJES voor haar doelstelling. De opbrengst TERNEUZEN - De wijkraad voor van de collecte en de verkoop van de langspeelplaten wordt gebruikt voor het uitzenden van 5 vrijwilligers naar Brazilië. Deze mensen werken daar sa men met8 Braziliaanse vrijwilligers op 4 terreinen: liturgie, landbouw, onderwijs en geneeskunde. De diensten te Hengstdijk zijn zaterdag om 7.00 uur en zondag om 9.00 uur. Te Boschkapelle zaterdag om 5 uur en zondag om 10.30 uur. UNICUM IN NEDERLAND KLOOSTERZANDE - De heer J. VAN Nieuwenhuizen, specialist boerderij- bouw van het consulentschap voor de akkerbouw en rundveehouderij te Goes trad in zaal Leuven te Kloosterzande op voor een vijftigtal personen uit de agra rische sector. Spreker behandelde de verbouw van bestaande boerderijen, de bouw van nieuwe en de bouw van aar dappelenbewaarplaatsen. Hij besprak ook de toepassing van diverse bouwma terialen en tenslotte de benodigde in vestering. Het geheel werd met dia's toegelicht. WESTDORPE - Donderdagavond is de belangenvereniging voor vrijwilligers en dienstplichtige noodwachters bij de bescherming bevolking in de kring Zeeuwsch-Vlaanderen opgericht. Dat gebeurde tijdens een matig bezoche bijeenkomst, een unicum in Nederland, in café "t Oude Raedhuys' te Westdor pe. Tijdens de vergadering sprak voorzitter P. C. Gerreman van het oprichtingsco- mitë er zijn teleursterlling over dat het dagelijks bestuur van de BB kring Zeeuwsch-Vlaanderen tde burgemees ters van de gemeenten) kort voor de vergadering hebben besloten de toen nog op te richten, vereniging voorlopig niet te steunen. De burgemeesters heb ben dat standpunt ingenomen nadat ze de door een notaris opgestelde statuten hadden gelzen. Het dagelijks bestuur van dekring vond, dat de omschreven termen 'inspraak' en 'behartiging van algemene en persoon lijke belangen' te ver gaan. Voorzitter Gerreman: „Ze duwen ons in een hoek waar we absoluut niet willen zitten. We zijn geen demonstratiegroep. Bij ons heeft altijd vooropgestaan het bevorde ren van het onderlinge contact tussen de mensen die in de BB zitten". Het tijdens de vergadering gekozen be stuur - de functies worden later ver deeld tijdens een bestuursvergadering - zal zich nog eens over de statuten bui gen. „We hebben er niets aan om de bur gemeesters tegen hun schenen te trap pen". v-erd vanuit de vergadering naar voren gebracht. Alle aanezigen stelden nadrukkelijk 'het beste met de BB voor te hebben, anders zaten we hier met'. We willen in positieve zin meewerken aan het goed functioneren van de BB". De vereniging zal zich onder meer gaan inzetten voor een toename van het aan tal oefeningen. „We moeten bij calami teiten goed geoefend kunnen optreden", stelde een van de aanwezigen en de BB naar boven schroeven. De leden van de vereniging, zij gaven zich donderdag op, zullen zich gaan beijveren om het ledental van de belan genvereniging zo snel mogelijk omhoog te brengen. Van de 800 in Zeeuwschp- SUGGESTIE OP 'OPEN A VOND DOOR AANLEGGEN VERKEERSDREMPELS, Kaarting Koewacht - Aan de bejaardenkaart- wedstrijd -in het verenigingsgebouw te Koewacht namen 60 personen deel. De uitslag luidde: 1A. Hesters-E. Freijser. 2 R Ongenae-F. de Caluwé, 3 B. Mar- tens-J. van der Sijpt. Terneuzense binnenstad wil dat er in de Tholens- en Donze Visserstraat zo snel mogelijk parkeerpleintjes en ver keersdrempels worden aangelegd, om dit deel van het centrum 'auto-arm' te maken. Verder zal er op korte termijn moeten worden begonnen met de renovatie van het wijkje De Elleboog. Binnenstadsbewoners lanceerden deze wensen donderdagavond op een open bare bijeenkomst van de wijkraad in het jongerencentrum 'De Kousepael*. Het is de bedoeling om in de toekomst om de drie maanden een dergelijk 'open huis' te beleggen. Dat gebeurt dan steeds op de derde donderdagavond van een bepaalde maand. De wijkraad onderstreepte donderda gavond nog eens weinig te voelen voor het zonder meer slopen van gedeelten van de binnenstad. 'Er moeten deugde lijke alternatieven zijn', was het stand punt. De wijkraadsleden willen de wetswinkel om advies vragen over een verwaar loosd pand in de Nieuwstraat, dat al ja ren leeg staat. Het is nu een toevlucht- soord voor ratten en ander ongedierte. De gemeente heeft het huisje tot dusver alleen enkele keren opnieuw dichtges pijkerd. Vanuit de wijkraad kwam voorts het plan om Terneuzen te vragen om via het instellen van 'blauwe zones' langpar- keerders te weren uit Nieuwstraat en langs de Herengracht. 'De Sasse fotokring' houdt tentoonstelling SAS VAN GENT - De 'Sasse Fotokring" uit Sas van Gent houdt op zondag 12- en zondag 19 december de jaarlijkse foto tentoonstelling. Dit gebeurt in de bo venzaal van het cultureel 'De Speije' te Sas van Gent. Er zijn een tachtigtal foto's te zien met een grote verscheidenheid aan onder werpen Verder is er ook dia-vertoning. Voor de bezoekers is er de kans om een van de tentoongestelde werken te win nen door mee te doen aan een enquete voor de beste foto. die dan uitgeroepen wordt tot 'Foto van het jaar'. De ten toonstelling is geopend van 14.30 uur tot 20.00 uur. 'Het Groene Laken' speelde tegen 'KOT' te Sas van Gent SAS VAN GENT - De biljartvereniging 'Het Groene Laken" uit Sas van Gent speelde een wedstrijd bandstoten tegen de vereniging 'KOT' uit Sas van Gent. Dit was in het kader van het ne- derlaagtoernooi dat in verband met haar 10-jarig bestaan door 'Hel Groene Laken' wordt georganiseerd. De wedstrijd was in zaal 'Reseda' te Sas van Gent. De uitslag van de wedstrijd was 367 punten voor 'KOT' en 119 voor 'Het Groene Laken'. De individuele uit slagen waren. H. Sterenborg-M. Broek hoven 12-16, R. Sandrini-A. v. Kerk- voort 50-34; Gilb. Begijn-A. de Lessine 32-12; R. Dumez-A. Franse 56-6; G. Begijn-F. de Buck 76-19. A Boogaard-E. de Clerq 59-21: R. Claeyssens-P Snel- ders 56-16; A. Tag-P. v. d. Bergen 26-5. Zaterdag 11 dec. komt de biljartclub Ó.B K uit Sas van Gent op bezoek bij het groene laken' in zaal 'Reseda' te Sas van Gent. Aanvang 19.30 uur. ZAAMSLAG - Met een feestmiddag voor de kinderen werd het 70-jarig be staan van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Zaamslag donder dagmiddag ingezet. Getooid met feestmutsen in een versierde zaal van verenigingsgebouw De Rank genoten de kinderen uitbundig van het optre den van een goochelaar en daarna van eigen werk, zoals kinderdans. bewe gingsspel, poppenkast en toneelspel. De voorzitter van het schoolbestuur de heer S. van Hoeven, reikte aan het eind van de middag een schooletui met op druk als blijvend aandenken uit- 's Avonds was er een bijeenkomst met ou ders en verdere leden van de schoolver eniging. De voorzitter haalde in zijn openingswoord vele gebeurtenissen op uit de 70 jaren van het bestaan van de schooL Aanvankelijk in 1906 als tweek- lassige school gebouwd, was uitbreiding in 1913 en in 1935 nijdig, terwijl in 1962 de school grondig werd gerestaureerd. In de zestiger jaren liep het aantal leer lingen wat terug, zodat het een drie- manschool moest worden. Doch sinds 1974 zijn er weer 4 personeelsleden en een partrtame onderwijzeres. Het aantal leerlingen is thans 113. De voorzitter verwelkomde speciaal enkele personen, die in de allereerste jaren de bezochten. Het programma werd verder gevuld meteen quiz 'Haal je schoolgeld terug', verzorgd door de secretaris, de heer W. J. Kusee, samenzang van oude scholliedjes en een dia-serie van oude schoolfoto's. Het hoofd der school, de heer P. de Leeuw, besloot de avond met dank voor de ondervonden belangstel ling. Vrijdagavond is er nog voor alle oud-leerlingen een instuif-reünie in het schoolgebouw. Op de foto: feestelijk uitgedoste leerlin gen. emng Volgens voorzitter J. de Ridder bestaat er bij het ministerie van volkshuisves ting weinig animo om onteigening te bevorderen voor de doorbraak I.ange kerkstraat-Vlooswijkstraat. Het af breken van de westelijke gevelrij van de markt - ooit ingetekend op een 'praatplannetje' van dc dienst open bare werken - staat volgens zijn infor maties momenteel op losse schroeven. De wijkraad vindt voorts, dat er een richtingsverkeer naar het centrum toe moet komen op de Herengracht. In het gedeeltelijk dempen van een stuk ka- naalarm om de verkeerscirculatie te be vorderen zien de leden niets. Bezoekers van de 'open avond' hadden veel klachten over rioolstank in hun toi letten. Het rioolgemaal zou niet vol doende werken. Enkele jongelui vroegen om een voet balveldje op de Schependijk. Het zou ter hoogte van het inmiddels gesloopte (witte) waterstaatshuis moeten komen. der gelijke voorziening worden aangelegd op het Java. Het WD-raadslïd mevrouw M. M. Coster-de Krijger vertelde nog. dat het dagelijks bestuur van de Terneuzense culturele raad b. en w. zal adviseren om een permanent podium aan te leggen op het Molenpleintje. Vlaanderen aanwezige BB-ers hebber ndertijd 137 mensen gereageerd op eer enquête. Degenen die positief hebber gerageerd. zullen nu wel Ud van de be langenvereniging worden, zei de heei Gerreman. Het ligt in de bedoeling van de verenf ging om minstens een maal per jaar een zogenaamd bindingsavond te houden Ook ziijn er plannen om zo'n twee keel per jaar gbijeenkomsten te houden waarop beropskader en noodwachteri worden geïnformeerd over zaken de BE betreffende In de plaatsen waar een flink aantal BB-ers woonachtig is. zal een contact man gaan optreden Hij moet de voeling van de BB-ers met hel bestuur van de Zeeuws-Vlaamse belan genvereniging onderhouden. Kerstviering gehandicapten HEIKANT - De Gehandicaptenorgani satie Nederland, afdeling Zeeland zal het jaarlijkse kerstfeest vieren op zater dag 18 december in het gemeenschaps centrum 't Heike te Heikant. Om half twee is de eucharistieviering, waarbij pastoor H. van Leemput voorgaat met medewerking van het Heikantse da meskoor onder leiding van de heer P. de Pundert. Tijdens de eucharistieviering zingen de leden met het koor enkele korstliederen. Daarna treedt de ballet groep 'Rosante' uit SintJansteen onder leiding van zuster Marie-José I de pauze wordt een consumptie aangeboden en is er gelegenheid om de kerststukjes en handenarbeidsartikelen, die door de handenarbeidclub vervaardigd zijn. te kopen. Na de pauze volgt het tweede optreden van de balletgroep, waarna allen aan een gezamenlijke koffietafel aanzitten. Tritsen KOEWACHT - Aan de bej aardentri ts- wedstrijd in het verenigingsgebouw te Koewacht namen 60 personen deel. De uitslag luidde: 1 L. Seghers, 2 H. de Schepper en 3 L. de Schepper Bejaardenbond Westdorpe hield kaartmiddag WESTDORPE - De katholieke bejaar denbond, afdeling Westdorpe, held in het verenigingsgebouw 'Concordia' te' Westdorpe een kaartmiddag. Er namen 60 kaartenthousaisten aan deel. Na drie ronden eindigden 10 leden met; een gelijk aantal punten, zodat na loting! de uitslag er als volgt uitzag'A. Kindt: 2 J. de Guchteneire; 3 A. van Mol; 4 me vrouw M. Vervaeck; 5 mevrouw A. v. Mol. Kerstviering CPB OOSTBURG - Donderdagavond houdt de CPB haar kerstviering in Pro Rege t Oostburg. De kerstliturgie 'Immanuel staat op de agenda voor de pauze Me vrouw Hoogerwerf-de Ronde uit Vlis singen zal na de pauze aan de hand vai dia's vertellen over het leven van di vrouw in Zuid-Sumatra. Deze kerstvie ring begint 's avonds om half acht. Zeehengelwedstrijd SLUISKIL - Van de zondag gehoudet zeehengelwedstrijd voor de leden vat Z.C.S. uit Sluiskil was de uitslag ali volgt: 1 H. de Haan 645 p., 2 M. Buijern 605,3 Jo Faas 589,4 mevr. v. Hout 530, P. v. d. Berge 516,6 R. v. Waes 389,7 P. de Kort 387 8 A. van Kapen 352, 9 A. rossi 346, 10 R. Hermans 345. Er namen 77 leden deel. SCHIETINGEN KLOOSTERZANDE - Aan de bejaar- denscliieting bij R. van Kruyssen te Kloosterzande namen 42 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: D. de Guytenaere, Groenendijk, eerste zijvo gel: A. Pauwels. Groenendijk, tweede zijvogel: R. Duerinck, Walsoorden, grootste aantal (4 stuks): C. de Bruine, i Sint Jansteen. KOEWACHT-Aan de schieting bi/J-dt Guchteneire te Koewacht namen 82 schutters deeel. De uitslag luidde: ho gevogel: A. Rottier, Stekene, eerste zij vogel: A. de Caluwe, Koewacht, tweede zijvogel: G. Verstraeten, Koewacht, grootste aantal (5 stuks): J. de Guchte neire, Koewacht. Koewacht - aan de koningsschleting van de bejaardenschutters bij J. de Guchteneire te Koewacht namen 43 personen deel. De koningsvogel werd niet afgeschoten, zodat deze opnieuw in het geding komt bij de schieting op 21 december bij J. de Guchteneire. De eer ste zijvogel was voor Ph. Vonck uit Ka- pellebrug, de tweede zij vogel voor L. van Overloop uit Koewacht en het grootste aantal vogels (4 stuks) voor J. de Waal uit AxeL KOEWACHT - Aan de schieting bij P. van de Steen te Koewacht namen 65 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel: R. Herrewegh, Koewacht, eerste zijvogel: R. Herrewegh, Koewacht twede zijvogel, J. Hanse. A.xel, grootste aantal (3 stuks): P. van de Steen, Koe wacht. Aan de schieting bij G. van Rumste te Koewacht namen 66 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: A. Goossens. Koewacht, eerste zij vogel: A. Ringoot Sinaai, tweede zijvogel; R. Herrewegh Koewacht, grootste aantal (4 stuks): F Vercammen. Koewacht. Aan de schie- ting bij 'De oude molen' te Koewacb: namen 40 schutters deel. De uitsla luidde: hogevogel J. de Waal. Koewacht eerste zijvogel: A. de Koning. Kor wacht, tweede zij vogel: Th. Samar. Koewacht, extra vogel: G. Herrewegh Heikant, grootste aantal (4 stuks): G Heerewegh, Heikant en P. Matthijssen Koewacht. HULST - Aan de schieting bij W. Blorc- maert te Hulst namen 50 schutters deel De uitslag van de eerste wip luidde: hc- gevogel: eerste en tweede zijvogel: 1 van Leuven. Rapenburg, grootste aarr tal (6 stuks): J. de Block, Heikant. D? uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel: B. Matthijssen, Hulst, eerste zij- vogel: A. Nijs, Hulst, tweede zij vogel: I Nijs. Hulst, grootste aantal (5 sstuks): C de Cauwer, Hulst. AARDENBURG-In hetsportpaviijoeD vond de jaarlijkse Nicolaasschieting plaats voor de leden van de luchtbuksclub 'De Missers' en de aanwezige bestuursleden van 'Aarden burgse voetbalclub'. Alle deelnemers ontvingen na afloop een pakje, öoo: voorzitter A Ballegeer uitgereikt na mens SlntrNicolaas. De uitslag (op de gelukskaart) werd: 1 A. v. Loon 285 pni 2 A. Ballegeer 278 pnt; 3 J. Lippens 255 pnt; 4 C. v. Hermon 237 pnt; 5 R. de Windt 229 pnt; 6 R. Pielaet218 pnt: 7 C de Baerdemaeker (AVC) 199; 8 J d' Rijcke (AVC) 197 pnt; 9 G. de Rijd (AVC) 192; 10 L v Kruijssen 190 pnt; 1! R. Simpelaar 187 pnt; 12 Th. Kockuy) 186 pnt; 13 J. Houg 158 pnt, 14 K. de Koeijer 158 pnt; 15 J. v. d. Bliek 154 pnt 16 J. Kloosterman 116 pnt. SINT-ANNALAND - Voor de kerkvoog dij van de hervormde gemeente van Sint-Annaland kwamen 34 vrije giften binnen met- in totaal een bedrag van 431,-r.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24