W aterschap W alcheren kan in het dijkgeschot handhaven op 72,- Ik kreeg 24 m2 grond te weinig bij aankoop huis Gebouw scholengemeenschap Middelburg op hoogste punt Ter Reede in beroep tegen afwijzing verzoek uitbreiding nieuwbouw Vlissinger beboet met 120, voor foutieve inhaalmanoeuvre E. VAN DER KUIJL UIT DE DONGESTRAAT IN SOUBURG ONENIGHEID OVER CONTRACT COMPLEX WELLICHT OKTOBER '77 IN GEBRUIK Filterkoekjes V7T Commissie voor onderwijs adviseert toetreding tot regeling RPCZ DONDERDAG 9 DECEMBER 1976 VLÏSSINGEN - „Door een wijziging van het stedebouwkundig plan - de projectontwikkelaar wilde een andere opzet - is er een communicatiestoornis ontstaan tussen de architect, de aan nemer en de gemeente VI issingen. Waar precies de storing is ontstaan is nog niet duidelijk. Ik hoop daar zo snel mo gelijk achter te komen". Dat zegt de heer A. C. van Gastel van Stok BV ver kooporganisatie in een reactie op het feit, dat een aantal kopers van wonin gen aan de Dongestraat in Souburg te weinig grond zou hebben gekregen. In één geval zou een koper, de heer E. van der Kuyl, in plaats van de in het koopcontract vermeldde 356 m2 slechts 332 m2 hebben gekregen Dit bleek na opmeting van het kadaster. Over soort gelijke oppervlakten zou het in negen gevallen gaan, volgens de heer Van der Kuijl. Deze zaak werd maandagavond tijdens de commissie voor openbare werken en volkshuisvesting aangekaart door het PvdA/PPR-raadslid G. H. van Nijf Deze stelde dat naar zijn informatie is geble ken, dat de aannemer, de heer W. F. Christiaansen. meer grond had ver kocht of meer geld had gevraagd voor minder grond. Deze grond zou dan van de gemeente zijn. zo bracht Van Nijf naar voren. „Hoe is het mogelijk dat een aannemer grond verkoopt die niet van hem is. maar in eigendom van de gemeente", zo wilde hij van wethouder F G Smit we ten, Verder vroeg hij zich af hoe het komt dat in deze particuliere verkoop- contrcten geen verrekeningsclausule is opgenomen. Iets wat in de contracten van de gemeente altijd voorkomt. Ook zou hij graag opheldering willen hebben in hoeverre mensen, die na opmeting door het kadaster, grond te weinig heb ben, zich kunnen verhalen. „In het con tract staat dat. „het verschil tussen de opgegeven en de werkelijke grootte van de grondoppervlakte aan geen der par tijen enig recht zal geven Waar het mij om gaat is, waar ligt de grens van het verschil?", aldus de heer Van Nijf. Na de toezegging van de wethouder dat deze zaak zou worden onderzocht bleek dat de gemeente volgens de heer Smit. zo deelde hij woensdag desgevraagd mee. percelen grond heeft verkocht aan het aannemersbedrijf Christiaansen. De heer Smit: We zijn niet. veel verder gekomen We kunnen op het ogenblik niet controleren of het verschil aan grond inderdaad van de gemeente is. Volgens mijn informatie heeft het aan nemersbedrijf die stroken, die gereser veerd blijven voor het onderhoud van de daar gelegen leidingen niet gekocht Geld terug De heer Van der Kuijl. één van de ko pers van een woning in de Dongestraat verklaarde dat er ruim anderhalve me ter van zijn tuin is afgehaald over een lengte van zo'n veertien meter. ..De Dongestraat. is verdeeld over drie kleinere straten. Na oplevering van de eerste straat stonden de paaltjes die door het aannemersbedrijf zijn uitgezet, tot aan de rand van het trottoir. Daar staan ze nog. Bij oplevering van mijn woning, ik woon in de tweede straat, stonden de paaltjes ruim anderhalve meter van het trottoir. Als het restant inderdaad gemeentegrond is. wil ik ge woon mijn geld terug. In het koopcon tract staat aangegeven hoeveel vier kante meter ik moet hebben en 24 m2 is teveel om te zeggen: „Laat maar waaien. Tenslotte betaal je daar zo'n vijftig gul den per vierkante meter", legt de bewo- BV verkoopoiganisatie Hier kreeg ik te horen van de heer Van Gastel. ..dat er niets aan te doen was", aldus de heer Van der Kuijl De heer Van Gastel laat deze woorden voorde verantwoording van de heer Van der Kuijl. Van Gastel- Ik heb hem meegedeeld dat we conform het contract niets hoe ven te verrekenen. Ik heb er niet bijge zegd dat we dat ook niet zouden doen. Dat is een andere zaak. Er is op het ogenblik een overleg gaande en dat is al enige tijd gaande, waarin deze zaak wordt bekeken. We kunnen niets doen totdat de laatste woning, die nog niet is opgeleverd, is getransporteerd. Dan kari de aan- en verkoop van de grond verre kend worden en moeten we ons beraden in hoverrre we ons houden aan het con tract." Hij benadrukt dat mensen die méér krij gen over het algemeen niet bereid zijn geld terug te betalen als er geen verre keningsclausule in het contract is opge nomen. ..Als ze echter te weinig hebben hoort men ze over het algemeen wel", verklaart hij. Clausule Op de vraag waa dat op verzoek organisatie is opgesteld, geen verreke ningsclausule is opgenomen, wil de heer Van Gastel geen antwoord geve m er in het contract, ii Stok BV verkoop- .Laat ik zeggen dat het niet ongebrui kelijk is om het niet te doen", aldus de .ertegenwoordiger van Stok BV. De heer Van der Kuijl is zich er over aan het beraden of hij contact zal opnemen met zijn buren om na te gaan in hoeverre in deze zaak duidelijkheid kan worden De heer Van der Kuijl heeft, na zelf ge- geschapen, maar zoals de heer Smit zegt. ,.de zwakke plek in het contract i geen verreke- controleerd te hebben hoeveel vier kante meter hij had met inbegrip van deregel waar staat dat het restant tot aan het trottoir, afge- ning zal plaatsvinden.' wacht tot het kadaster de juiste hoe- Op de vraag veelheid had uitgerekend. Dit kwam neer op de hiervoor genoemde 332 m2. de heer Smit of er van gemeentewege niet opgetreden zal wor den verklaarde de wethouder ..dat als VERTRAGING DOOR TEGENSLAG MET BETONELEMENTEN MIDDELBURG - Bij de bouw van de Stedelijke Scholengemeenschap aan de Churchill-iaan in Middelburg is woensdagmiddag hel hoogste punt be reikt. Dat feit werd gevierd met vlag- hijscn, een korte toespraak van rector drs H. J. Vader, een rondgang door het complex en de 'kapfooi'-ondercouvert - voor de bouwvakmensen van de Ba taafse Aannemings Maatschappij. Er bestaat thans goede hoop. dat het gehele complex na de herfstvakantie (oktober) van 1977 in gebruik zal zijn. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat alle leerlingen - een negenhonderd - direct bij het begin van het schooljaar 1977-1978 in augustus a.s. het complex zouden kunnen betrekken. Tegenslag met betonelementen heeft echter voor enige vertraging gezorgd. Overigens costateerde drs Vader gis termiddag in zijn korte toesprak dat er tot nu toe 'goed werk is geleverd'. Hij relateerde dit aan het feit dat de school dertig jaar mee zal moeten 'naar ik dacht, maar dat zal maximaal wel hon derd jaar zijn". De rector noemde hc een goed gebruik bij het bereiken va het hoogste punt de bouwers te bedai ken., wat hij tot uitdrukking bracht I het overhandigen van de 'kapfooi' a? de hoofduitvoerder de heer M. van Diji op wiens schouders de distributie wei gelegd en die de korte plechtigheid mi' een dankwoord 'namens alle werkers Het commentaar van de milicu- directeur van Hocchst op het bezwaar schrift van de VMZ, Zoals weergegeven in de P.Z.C. van 30 november, vond ik allesbehalve geruststellend. Het research team van Hoechst uit Knapsack schijnt weliswaar te hebben aangetoond dat het chemisch afval. In de vorm van filterkoeken, geen direct voor de mens giftige stoffen bevat, maar in bijlage 2 van de aanvraag voor de hinderwetvergunning lezen wij dat voornoemde koeken onder meer: zink-, cadmium-, lood-, kwik-, en nog andere veelbelovende oxyden bevatten. Wonderlijk genoeg, zouden deze oxy den, als onderdeel van de koek. niet in water oplosbaar zijn. Toch geeft de milieu-direkteur van Hoechst er de voorkeur aan bij de toekomstige op slagplaatseen drainage-systeem te pro jecteren. zodat aldaar 4 maal in hetjaar een watermonster genomen kan wor den. In feite lijkt dit een overbodige luxe te worden, nu volgens de milieu- directeur is aangetoond dat visjes rus tig kunnen zwemmen in water waarin deze filterkoeken aanwezig zijn. Te pas en te onpas worden uitkomsten van die rexperimenten aangehaald om aan te tonen dat het met de vergiftiging van het milieu zo'n vaart niet loopt. Zolang er nog kikkers in de ringsloot rondspar- telen, zolang ziet de toekomst er zonnig en hoopvol uit. Voornoemde milieu-directeur geeft m.i. blijk van een staaltje onhygiënisch den ken als hij meent met dit ongecontro leerde experiment te hebben aange toond dat er geen vuiltje aan de Zeeuwse hemel is Allereerst zijn vissen en mensen nietzo goed vergelijkbaar. Er zijn dierlijke organismen die zeer wel gedijen in een milieu dat voor b.v een doorsnee-zakenman fatale gevolgen zou hebben. De omkering van deze bewe ring is zeer waarschijnlijk ook waar Voorts wordt er geheel en al voorbij ge gaan aan het voor natuurbeschermers zo bekende begrip: voedselketen. ..Vele kleintjes (visjes) maken eén grote, placht men in de volksmond te zeggen. Of. koop geen ingeblikte vis uit Knap sack. want daarzou vandaag aan dedag wat kwik. cadmium, zink en lood in kunnen zitten Als tegenwichtzou ik nog een voorbeeld van adekwaat milieubeheer willen ge ven. Op 24 nov. jongstleden werd door deskundigen van de milieu-inspectie, gestoken in beschermende kleding tegen stralingsgevaar en vergezeld van een wagen met meetapparatuur, uit de graanbeurs in Middelburg een met tri tium H3 bestreken ping pong balletje verwijderd. De gemeente had, bij monde van de burgemeester aldaar, besloten het. zekere voor het onzekere te nemen. Het is een zeer grote" verdienste van het kunstenaarscollectief Mass and Indivi dual moving' dat zij inwoners van Zee land erop attent maakt dat het milieu, in de ruimste zin van het wwoord. gesp aard moet blijven zodat wij vooral met de verkeerde kan opgaan A.v. Dijk T. Steendam Vlissihgen BIJRAAD VAN STATE PROTEST TEGEN 7 PROCENT—NORM „Ik heb toen contact opgenomen met dit bepaalde vormen aan gaat nemen en het aannemersbedrijf, maar daar werd bewezen wordt dat misleidend is ge- ik doorverwezen naar de makelaar. Stok handeld. zeker zal worden opgetreden BURGERLIJKE STAND MIDDELBURG Geboren Envin zv J C Wondergcm en C. E N. Esveld; Monique dv J. D C. Davidse en C A. Luit,wieier: Daniëlla S. dv Th. Sohier en C. J Gillet: Ronald C. zv A Klemjan en L. Ce- vaal: Susannedv K. Koppejan een J. Dekker: FrodoJ.zvP Dekker en W van I-lout: Ernesto OLI. zv G. Unawekla en A. C. Ngcljaratan; Marcello M. dv P M. de Kam en J. J Minder- houd; Esther J. dv A. Soplatila en L. S de Pagter, Miranda dv D. Janse en A Janse; Ma- nska dv P de Klerk en P. Riemcns: Naomi dv J A. Harten en L. P. Martens; Stel'aniedvP. A, S. de Witte en C A Koole: Brigitte Q.dvJ. D Claas en E R Bernard: Salka dv J. P Over- weel en C Verstraatc. Mamix zv P Poelman en M C. Bruggeman. Wilma M A dv W M. Venneulen enJ.de Bel.Ondertrouwd: S. W. G. Gisius 55 iaar en Tj. E. C. Bokking 35 jaar; E C Ben EUezer 26 jaar en I. Tak 20 jaar Getrouwd: J M. van Zee 21 jaar en C. H v d Kerkhof21 jaar. P. F.L. Wanga22 laarenM.C. Latumeten 26 jaar: L. Sanderse 26 jaar en T. Poppe23jaar. A.v d. Broeke29jaarenS. J. A Boekhout 19 jaar. J. Provoost 22 jaar en N. Hubrechsen lOjaar. J V T. Jansen 25 jaar en J. J. B. Bal 20 jaar Overleden J de Kam 92jaarwvC de Kam; L Paauwe 79 jaar. wv J Walhout: J B van Hecke 93 jaar. H Kalkwarf 74 jaar ev C. J Schoonenberg: J de Roos 87 jaar wedn v. A Walraven: P van Sorgen 65 jaar ev J. Geertse. J de Munck 80 jaar ev R H. Sliiger. Veere Geboren: Mana A Francke. Cornelia P. Langebeeké. Frodo J Dekker. Rachel J. de Vries. Miranda de Waele, Tom de Bruijne. Ondertrouwd: J. P. Walraven en P. Ver burg, A. G. Karelse en M. van der Maas. J Verstraten en C. W. Rooze. P. Wouters en M. P. Geertse. F Sturm en A. van der Leest. Getrouwd: J J Laban en C. C A. Vreeke, N. W. Veldhuis en L. J. Deinert, J. C. Lokerse en J J. Kopmels. L. J. van de Visser en L. Walraven. D. J. Louws en W J Abrahamse. A Spruijt en L P. Ce- vaal. B. P Wesdorp en C. H. Konings. A. E van Zetten en L. van den Broeke. Overleden: S. de Bree 78 jr ev Malthijs- se, P. van Sorgen 64 jr. W. Boone 82 jr. KANTONGERECHT MIDDELBURG VLÏSSINGEN - Het bestuur van het Vlissingse bejaardencentrum Ter Reede neemt geen genoegen met de mi nisteriële afwijzing om een nieuwbouw in Oost-Souburg van 80 naar 123 be dden uit te breiden. Woensdagavond besloot men unaniem tegen die afwij zing bij de raad van state in beroep te gaan. Voorzitter E. de Priester deelde mee. dat tegen het ministerie van erm in beroep wordt gegaan, zodra het officiële bericht van afwijzing binnen is. Hij verwacht dat bericht 'elk ogenblik'. Of de kestie lang gaat spelen, wist de heer De Priester nog niet te vertellen. De zaak valt onder een nieuwe wet. de AROB. die pas vanaf 1 juli van kracht is. Men heeft er nog weinig ervaring mee. Het bestuur van Ter Reede. zo maakte de heer De Priester duidelijk, neemt er geen genoegen mee. dat men bij het mi nisterie het verzoek van het Vlissingse bejaardencentrum afwijst op grond van de zogenaamde 7-procentsnorm. Die houdt in het kort in. dat zeven procent van de bejaarden ouder dan 65 jaar aan gewezen is voor een bejaardencentrum. Een zogeheten 6-j artikel in de wet voor bejaardenoorden lijkt Ter Reede de das om te doen Dat 6-j artikel, dat met in gang van 1 januari volgend jaar in wer king treedt, bevat dat bejaardenoorden geen bejaarden meer mogen opnemen als ze niet in het bezit zijn van een ver klaring van een commissie (die geregeld is in artikel 6-j). die zegt dat opname noodzakelijk is. Zo'n 6-j-commissie moiet iedere gemeente straks instellen, hoewel voor de gemeenten vnjheid be staat het in regionaal verband te rege len. In de bewuste commissie fungeren dan een arts en een maatschappelijk werkster, die - om een 'neutraal li chaam' tot stand te brengen - beiden geen relatie mogen hebben tot de ge meente en ook niet tot bejaardentehui zen. Deze kwestie is van belang voor Ter Reede, omdat volgens de heer De Pries ter zo'n anderhalfjaar geleden het ge sloten bejaardencircuit op Walcheren tot stand is gebracht. Het betreft een experiment, dat in be langrijke mate wordt gesubsidieerd door de ministerie van erm en volksge zondheid. De taak van dat circuit is het registreren van bejaarden op Walcheren en te beoordelen wanneer voor opname werd gevraagd en of een juiste oplossing voor de betrokkenen is gekozen. „Wat nu anderhalfjaar geleden in het kader van een experiment mogelijk is gemaakt, houdt in wezen in dat beide ministeries aan het gesloten bejaar dencircuit de taak van 6-j-commissic hebben opgedragen", aldus voorzitter De Priester. Uit cijfers van het circuit is volgens hem gebleken dat de 7-procentsnorm voor Walcheren veel te laag is. „Dat is door het circuit aangepoot en wij hebben dat ook aan het ministerie voorgelegd. Als men bij het ministerie ons verzoek af wijst op grond van de 7-procentsnorm en zegt dat de bewuste zeven procent goed zal moeten bbjken uit artikel 6-j. dan is dat in wezen op Walcheren al aan de gang. Daarom is die 6-j voor Walche ren geen juiste zaak". De heer De Priester deelde mee, dat bij het beroep tegen het ministerie nor maals zal worden gepleit voor de gewen ste uitbreiding van 43 bedden, op grond van de cijfers van het gesloten bejaar dencircuit. Kerstfeestviering WESTKAPELLE - De zondagsschool- vereniging 'Kinderen van een vader' te Weslkapelle viert op eerste kerstdag liet kerstfeest voor de kinderen van de lagere klassen. Op tweede kerstdag isde viering voorde leerlingen van de hogere klassen. Beide diensten beginnen om 19.00 uur „IK HAD VOORAF RICHTING AANGEGEVEN" MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr. A. Veenhoven ver oordeelde woensdagmorgen de auto bestuurder C. P. uit Vlissingcn tot een geldboete van 120,- omdat hij op 3 juli in het donker de veiligheid van het. verkker op rijksweg 58 onder Goes in gevaar zou hebben gebracht. Hij ging toen met zijn auto naar links om een voor hem met een snelheid van 80 km rijdende auto in te halen terwijl hijzelf werd ingehaald dooreen andere auto. Er volgde toen een botsing waarna de hem inhalende auto de mid denberm op reed, over de beveiliging wipte en ondersteboven op de andere rijbaan tot stilstand kwam. De be stuurder daarvan liep bij dit ongeval een gebroken sleutelbeen op. Volgens P. was de andere auto nog ver achter hem toen hij ging inhalen. „Ik had vooraf richting aangegeven", ver telde hij. De officier van justitie mr. J. Kolkman veronderstelde dat P. mis schien eerst wel heeft gekeken naar de achter hem komende auto voor hij ging inhalen maar daarna niet goed meer heeft opgelet zodat hij die auto niet meer heeft opgemerkt. Hij weet het on geluk een onvoorzichtigheid van P. en eiste tegen hem een boete van 150.-. De kantonrechter las een een gedeelte voor van de verklaring van de bestuur der van de eerste auto die in zijn spiegel had gezien dat de twee auto's hem tege lijk wilde inhalen. Tegen W. J. M. uit Yerseke eiste de offi cier een boete van 100.- omdat hij bij Kapelle met zijn auto van de weg is ge raakt en tegen een boom gebotst waar bij een naast hem zittende man letsel opliep en zijn auto totaal werd vernield. Tijdens net verhoor bieek dat M. onder het rijden het rechterportierraampje omhoog wilde klappen, dit op verzoek van de man naast hem. aan wie dat niet lukte. Tijdens deze behandeling kon M. zijn auto niet meer onder controle houden zodat die van de weg raakte. De kanton rechter legde hem een boete op van 75.- wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Stopverbod Tegen de niet verschenen mevrouw J. M. R. eiste de officier de gebruikelijke boete van 25,- omdat zij in haar woonplaats Middelburg haar auto heeft geparkeerd op een plaats waar een stopverbod van kracht is. Haar man vertelde dat ze erg invalide is en een ontheffing heeft van de parkeer verboden. Zowel de officier als de kan tonrechter wezen hem er op dat deze ontheffing niet geldt voor een stopver bod wat duidelijk op de ontheffing is vermeld en wat zij dus had kunnen we ten. De kantonrechter veroordeelde mevrouw bij verstek tot een geheel voorwaardelijke boete van ƒ50,- met een proeftijd van een jaar. De autobestuurder L. W. K. uit Vlissin- gen zou op een kruispunt vlak voor zijn woning geen voorrang hebben gegeven aan een andere auto zodat er een bot- sing ontstond waarbij de echtgenote van de andere bestuurder die naast haar man zat. letsel aan een voet opliep. K. vetelde dat het toen slecht weer was en het kruispunt onoverzichtelijk. „Ik ben eerst gestopt en toen ik niets zag. door gereden." Ook zei hij later met de vrouw naar een dokter en het ziekenhuis te zijn gereden voor onderzoek, iets wat de offi cier zeer in hem prees waarom hij een boete eiste van 50.- waarmee de kan tonrechter akkoord ging. De auto van K. liep bij de botsing een schade op van ƒ450.-. Ook M. de N. uit Vlissingen zou in Sou burg een andere auto geen voorrang hebben gegeven zodat een botsing volgde waarbij zijn auto - alleen WA verzekerd - schade opliep. „Als de ander even een signaal had gegeven was er niets gebuerd". zei hij. Hij voegde er aan toe dat een ruit van zijn auto beslagen was. De officier dacht dat dit wel een rol kan hebben gespeeld bij de botsing. Hij noemde het echter geen excuus en eiste een boete van 100.- die de kantonrech ter terugbracht tot 80,-. C. K. uit Vlissingen heeft in zijn woon plaats eveneens geen voorrang gegevc aan een andere auto zodat een botsin het gevolg was. Hij vertelde achter et kraan te zijn opgereden die moest stoi pen voor een fietser. Een andere auti bestuurder stopte omdat hij het zt maar een automobiliste reed deze autf voorbij zodat ze op zijn auto inreed. Z. dacht dat de voor haar rijdende bj stuurder aarzelde op het kruispunt. officier achtte verzachtende omst' digheden aanwezig en eiste 50,- beu De kantonrechter toonde ook bef' voor de situatie en legde de gevraagt boete geheel voorwaardelijk op met e& proeftijd van een j aar. „Uw schuld is we heel klein," stelde hij. De niet verschenen Middelburger D, C v. d. H. werd vertegenwoordigd door zij.' vrouw. Hij had tijdens de braderie in zij: woonplaats een bekeuring opgeloper omdat er bij zijn woning een tijdelijS parkeerverbod was ingesteld waar ziji auto, als altijd, stond geparkeerd. Twet dagen na de instelling van dat verba stond zijn auto er nog. Mevrouw telde dat beiden niet buiten waren weest en de veranderde situatie hun we bekend was en zij ook niets hadden gf merkt. Zowel de officier als de kantor, rechter achtten het niet aannemelljl dat zij niets hadden gemerkt. Ei.s boete waren 15.-. ZUIVERINGSHEFFING OP WALCHEREN VAN F 66,- NAAR F 84,- IN 1977 Collecten WESTKAPELLE - De collecten in de hervormde kerk te Weslkapelle hebben het volgende opgebracht, eredienst ƒ744.99: zitplaatsen ƒ230.97. huwe- lijksdienst ƒ64.92. dankdag ƒ734.57, kerkverwarming ƒ316.35: kerkvoogdij' ƒ230.51; Zuiderzeefonds 255.39. giften 200.-. Nagekomen opbrengst zendingszakjes ƒ1173.20 OPBRENGST VAN GEBOUWDE EIGENDOMMEN HOGER GERAAMD MIDDELBURG - liet dagelijks bestuur van hel Waterschap Walcheren heeft de algemene vergadering voorgesteld het dijkgeschot voor 1977 te handhaven op een maximaal geschot van 72 per ha, resp. 22,6 procent belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen. Deze handhaving werd mogelijk door een wijziging van de kostenverdeling tus sen het zeewermgsbeheer en het zui- veringsbeheer en van een aanzienlijk lioger geraamde balstbare opbrengst van de gebouwde eigendommen en van een lagere raming voor de zeeweringen. Het is het dagelijks bestuur van het wa terschap gebleken dat de belastbare opbrengst van de gebouwde iegen- dommen ook in 1976 aanzienlijk is toe genomen. Hierdoor bleek het verant woord de raming voor 1977 480.000.- hoeer te stellen dan voor 1976. Het voorstel tot handhaving van het dijkgeschot op 72.- per ha komt als on derdeel van de begroting voor 1977 aan de orde in de Algemene Vergadering van het waterschap, die maandagmorgen 13 december a.s. in het Polderhuis te Mid delburg wordt gehouden. Z u i veri ngsh effi ng Uit de begrotingsstukken blijkt voorts dat de zuiveringsheffing voor particu lieren (gezinnenl van 66,- in 1976 naar ƒ84.- in 1977 moet. Gezien de kosten stijgingen heeft het dagelijks bestuur van het waterschap voorgesteld de zuiveringsomslag van ƒ22,- f1976) op 28,- per inwoner-equivalent te bren gen. Bij het waterschap Walcheren wordt, evenals bij de andere water schappen in Zeeland het heffingsbed rag vastgesteld op basis van drie inwoner-equivalenten. Voor Walcheren betekent dit dus voor 1977 driemaal 28.- of 84.- Ter verge lijking geeft het dagelijks bestuur van bij het waterschap de kosten van het zuiveringsbeheer stijgen van het Waterschap Walcheren de bedragen die in de andere Zeeuwse Waterschap pen in 1977 zullen worden geheven. Voor 3.259.000 tot 4.302.000. Noord-Beveland un 1976 117.-) en Axe- ler Ambacht (in 1976 45i waren die be dragen nogmetbekend, maar wel zijn ze genoemd voor de gezinnen die vallen onder het Vnje van Sluis i 117,-), Schouwen-Duiveland (114.-), Hulster Ambacht 37.50». de Brede Watering van Zuid-Beveland (105.-) en Tholen (ƒ111,-). Voor wat het zuivenngsbeheer betreit gaat het Waterschap Walcheren om te beginnen in 1977 200.000 meer aan hel rijk betalen, voor het lozen van ongezui- «.-rel afvalwater op de Weslerschelde De rijksheffing hiervoor wordt met twee gulden per inwoner-equivalent ver hoogd De kapitaallasten aan investe- In een toelichting op de begroting zet het dagelijks bestuur uiteen, dat de werkzaamheden voor het zuiveringsbe heer bij het Waterschap Walcheren in 1976 enorm zijn toegenomen, zowel in de administratieve als in de technische sector. „Deze omstandigheid doet zich niet alleen bij ons waterschap voor", al dus het dagelijks bestuur. „Zo is bij voorbeeld gebleken, dalbij de begroting voor 1977 van het bureau van de lande lijke Unie van Waterschappen veertig procent der uitgaven geschieden t.b.v het zuivenngsbeheer en zestig procent t.b.v. hel traditionele beheer". Bij het Waterschap Walcheren heeft men thans ringen (aanleg persleidingen) gaan m ook voor de administratie deze kosten- 1977 met. een bedrag van een half mil joen omhoog, terwijl de gewijzigde las tenverdeling van de bestuufs- en admi- .■erdeling toegepast. In 1976 was de ver deling nog 25-75 procent In de begro ting blijft een bedrag van 190.000.- be- nistratiekosten nog eens een hogere schikbaar voor onvoorziene uitgaven, uitgave van ƒ300 000 voor het zuiver- waarvan rond 65.000.-door het zuiver ingsbeheer meebrengt In totaal ziet ingsbeheer wordt opgebracht. Voor het eerst is dit jaar in de begroting een bedrag 20.000,-) uitgetrokken voor een 'Stormbewakingsdienst'. Om in de toekomst bij hoge stormvloeden langs de gehele zeewering van Walche ren paraat te zijn en direct doeltref fende maatregelen te kunnen nemen zal een mobilofooninstallatie worden aangeschaft voor de nodige onderlinge contacten. Ander agendapunten voor de vergader ing van a.s maandagmorgen - die om half tien begint - vormen het j aarverslag over 1975. het opmaken van een aanbe veling voor dijkgraaf (ingevolge een be paling van het algemeen Zeeuws water schapsreglement) en de brief van de Vlissingse boulevardbewoners over de plannen tot verzwaring 'voorlangs' van de boulevards Bankert en Evertsen. Andere voorstellen betreffen de aan koop van grond te Serooskerke voor de bouw van een rioolgemaal voor de pers leiding Vrouwenpoïder-Grijpskerke en de automatisering van de dieselmotor van het gemaal Boreel, waarmee een bedrag van 75.000,- gemoeid zal zijn. VLISSINGEN - Toetreden tot de [t mecnschappelijke regeling voor i subsidiëring van het RPCZ. Dit advi» gaf de Vlissingse commissie voor ot dervvijszaken woensdagmiddag b. w. Aan het voorstel van het colln bcstccde men weinig woorden. Op vragen van de heeer B. Kossen at woordde wethouder CH. J. VGillisse Verschage dat de begroting door c stichting wordt opgesteld, waarbij gemeenten enopenbaar onderwijs ai betrokken. „Het is zaak voor onze ve tegenwoordigers in de gemeenschap? lijke regeling en het stlchtingsbestu: om dat goed in de gaten te houden". D wethouder zei verder dat formeel de ve tiging van de gemeenschappelijke ree Ling is gepland in Middelburg. „In hs verre de hieraan verbonden werkzaat heden worden uitgevoerd moet naa bekeken worden in de gemeenschap? lijke regeling zelf' De commissie ging verder eensgeat akkoord met twee subsidievoorstellK aanschaf van 4 schrijfmachines voor dj verse kleuterscholen van de verenigi» voor christelijk kleuteronderwijs, en tl aanbrengen van gordijnen in de gyti nastiekzaal aan de Van Ginkelstnj (krediet van 4.850) Bijeenkomst 'Delta-West' MIDDELBURG - Vandaag donderde houdt de F V. 'Delta-West' de maand') lijkse vergadering in de 'Schakel' BüU ten Steene 14. Middelburg. De vergadering begmt om 19 30 uu naast de gebruikelijke agendapunten: er volop gelegenheid tol het ruilen ft kopen van zegels tevens wordt er «4 verloting gehouden. MIDDELBURG - Donderdagavond I» om 19.15 uur in de Engelse kerk achl' het stadhuis te Middelburg een kort meditatieve dienst, met als thema 'Got is met ons'. Deze dienst, die voor iedereen toeganb ljjk is. staat pnder auspiciën van de rasn van kerken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8