dieus rillen met kortingen tot 50%opallemon r&ën hardy optiek J Twijfels over serieuze plannen van zee-aquarium in Vlissingen Raad Westkapelle: maatregelen tegen toename tweede huizen PZC/s _j Vlissingse commissie boos over publicaties Bannink gastanker turen vanwegeonze komende verbouwing Verbouwings kortingeri J. DE BOETER i. J.HOTEBAART BLAAKMAN DE PREE ADVERTEREN DOET VERKOPEN KEURSLAGER SCHOUWENAAR DONDERDAG 9 DECEMBER 1976 'BRIT-DIRECTEUR: „GROEN IS EEN FANTAST" „VAN GROEN KRIJG IK KIPPEVEL..." VLISSINGEN - „De Heer Groen heeft een vlotte babbel, maar ik heb hem in de praktijk leren kennen als een patha- logischc fantast Ik heb me van de hele affaire gcdistancieerd. Ik houd mijn handen niet graag bij koud vuur". Bntannia-directeur C. Schonenberg windt er geen doekjes om als hij het heeft over de Vlissinger R. Groen, die met zijn stichting maritiem recreatie centrum Vlissingen is afgestapt van plannen voor een zeeaquarium in de bunker naast het Vlissingse boulevard- hotel Zoals gemeld, wil de heer Groen voor een zeeaquarium geen onderkomen in de bunker vanwege constructiegebre ken. De stichting heeft inmiddels al op tie op de eerste verdieping van een pand aan de Oranjestraat in Oost-Souburg van het centraal makelaarskantoor in Middelburg. Een woordvoerder daarvan deelde desgevraagd mee. dat die optie tot 24 december van dit jaar loopt. Op die dag moet door Groen en de zijnen de optie 'hard' zijn gemaakt, in die zin dat het CMK aan de hand van de verstrekte gegevens bekijkt of zwart op wit alles klopt en een eventuele huur kan worden waargemaakt. Op dat moment wordt dat sterk betwij feld; sommigen menen meer met een 'speculatiestichting' te maken te heb ben dan met een 'echte stichting'. Is de Vlissinger Groen een persoon die met zijn stichting serieuze plannen heeft voor een zeeaquarium, of is hij alleen maar een fantast? Een aantal mensen, zo blijkt, worstelt de laatste tijd behoor lijk met deze vragen. Noch de directeur van Britannia, noch de stichting recreatie in Vlissingen heb ben ooit beloofd in het project geld te zullen stoppen. De heer Groen moest zelf maar met plannen komen. De stich ting recreatie zou hoogstens b. en w. kunnen adviseren geld beschikbaar te stellen. Indertijd heeft Britannia- directeur Groen wel laten weten, dat die de beschikking kon krijgen over de bunker, 'om zijn initiatieven rugdek king te geven'. Daar kon Groen het mee doen. Voor het pakket van eisen aan de bunker en de financiële consequenties moest Groen's stichting zelf opdraaien De stichting heeft echter nog geen geld. Daarnaast zijn er in verloop van de tijd moeilijkheden gerezen tussen Groen en Schonenberg, die duidelijk liggen in de persoonlijke sfeer. Groen is korte tijd werkzaam geweest in 'Brit'. Is uit Bri tannia ontslagen, omdat-ie volgens de heer Schonenberg 'het verschil niet weet tussen waarheid en dienst doen'. Groen over dat geld: „We moeten eerst definitieve plannen hebben. Daarna kan er pas een begroting worden opge maakt en op grond daarvan denken we een gemeentegarantie aan te vragen". Hij schat ongeveer een mihoen gulden nodig nodig te hebben; de banken willen eerst een gemeentegarantie zien De Middelburger J. A. C. Bakkers is niet erg ingenomen met gevoerde onder handelingen met Groen. Bakkers, voormalig onderwijzer, trad al in augus tus met Groen in onderhandeling en kon als bedrijfsleider bij de stichting in dienst komen wanneer het zeeaquarium eenmaal zou beginnen. De heer Bakkers zou in die functie het verzorgen en aan kopen van dieren regelen, een educa tieve dienst opzetten (gezien zijn on derwijservaring) en een tijdschrift ver zorgen (gezien hij boekjes schrijft over zeedieren). Een schriftelijke bevestiging BEGROTING VASTGESTELD ONROEREND GOED- BELASTING LAGER WESTKAPELLE - De gemeenteraad van Westkapelle heeft tijdens de dins dagavond gehouden raadsvergadering de door het college van b. en w. gepre senteerde begroting voor het jaar 1977 unaniem goedgekeurd. Het college kon de raadsleden, evenals voorgaande ja ren een sluitende begroting aanbieden met een post voor onvoorziene uitga ven van ruim 2,5 ton. In de algemene beschouwingen, die uit sluitend door de heren J. Houmes (sgp) en de heer E. C. Minnaard (chu) werden gehouden, gingen beide heren in op de noodzaak van een gebruiksverordening voor het tweede woningbezit in West kapelle. De heer Minnaard stelde duide lijk dat zijn fractie op het standpunt staat dat een dergelijke verordening, gezien de sterke stijging van het aantal tweede woningen, niet is weg te denken. De heer Minnaard: „Dit dient evenwel gepaard te gaan met een gelijktijdige premietoekenning of subsidie bij reno vatie van bestaande doch technisch verouderde woningen. Ik dacht, na de uitlating van minister Gruytersl dat er voor ruim tienduizend woningen geld beschikbaar zal komen, mogelijkheden genoeg aanwezig zijn om een dergelijke subsidie los te krijgen". Hij stelde dat hier een prioriteit gesteld moest worden en daarmee samenhangend dient men zorgvuldig te werk te gaan met nieuwe bestemmingsplannen. Ook de heer Houmes vroeg om een be leid dat aan één kant sterk een verbete ring van bestaande woningen stimu leert en aan de andere kant geringe uit breidingsmogelijkheden schept. „Na de recente publikaties over de subsidiering van bestaande woningen geloof ik dat de gemeente Westkapelle goede moge lijkheden heeft hier gebruik van te ma ken". aldus de heer Houmes, die even eens het tweede woningbezit aanstipte. Beide raadsleden wilden van het college weten wat er nu voor plannen bestaan voor het verenigingsgebouw Westka pelle Herrijst. In antwoord hierop ver telde burgemeester L. M. Moermond dat opdracht is gegeven op een globaal plan op te stellen met een globale kostenbe rekening. Over de subsidiëring van het bestaande woningbestand in Westkapelle deelde burgemeester Moermond mee. dat er geen vertegenwoordiger van het college in Den Haag is geweest om over een sub sidieregeling te praten. „De onlangs ge lanceerde mogelijkheden van het minis terie van volkshuisvesting zullen wor den onderzocht", aldus de heer Moer mond. Verlaagd Aansluitend op de behandeling van de begroting werd een voorstel behandeld over de verlaging van de tarieven van de onroerend goedbelasting, die op 1 januari 1977 in werking zal treden. In de begroting voor het jaar 1977 staat vermeld dathet arariefvan 10.31 gulden per 3000.- gulden economische waarde zal worden gehanteerd. Na een onder zoek door de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken uit Rotterdam, is echter gebleken dat het economisch verkeer in de gemeente Westkapelle aanmerkelijk hoger ligt. dan aanvanke lijk werd geraamd. Zodoende kon het college direct na het goedkeuren van de egrotïng al met een begrotingswijziging komen, die inhoudt, dat het tarief met 81 cent verlaagd zal worden naar 9.50 gulden er 3000,- economische waarde. De heer Houmes kwam met een tegen voorstel, dat door de meerderheid van de raad werd weggestemd. De fractie van de SGP wilde het tarief, gezien de gezonde financiële situatie van Westka pelle nog verder verlagen tot 9,00. Het argument van burgemeester Moer mond, dat Westkapelle al aanmerkelijk lager ligt met de onroerend goedbelas ting dan vele gemeenten van gelijkbare grootte, was voor de overige raadsleden doorslaggevend om tegen het voorstel van de heer Houmes te stemmen. Opk een tweede voorstel van de heer Houmes over het verlenen van de toe stemming voor een standplaats van de bibliobus in Westkapelle, werd door de meerderheid van de raad verworpen. Het voorstel van b. en w. maakt het de bibliobus mogelijk om eenmaal per week in Westkapelle te komen. De heer Houmes had hier principiële bezwaren tegen. „Zeker in het jaar dat de christelijke bi bliotheek 85 jaar bestaat had ik deze aanslag op de bestaandsmogelijkheid van deze uitleenbibliotheek niet ver wacht. Ik wil benadrukken dat de chris telijke bibliotheek verantwoorde lec tuur te bieden heeft. Er verschijnt veel op de markt dat revolutie predikt. Het lijkt mij daarom niet verstand toe stemming te verlenen aan dit voorstel", aldus de heer Houmes. Zijn tegenvoor stel kwam hierop neer. dat hij de christe- like biobliotheek meer subsidie wenste te geven zodat het boekenbestand kon worden uitgebreid. „Ook het gratis le nen voor de jeugd zou de bestaansmoge- lijkeid verbeteren", verdedigde hij zijn standpunt, dat echter doorb de meer derheid werd verworpen. van zijn aanstelling (die met ingang van april '77 zou gebeuren, omdat het aan vankelijk de bedoeling was het zeea quarium in mei te openen) zegthij nooit te hebben ontvangen Bakkers zegt de gang van zaken enorm te betreuren, omdat hij een andere sollicitatie (waar voor hij serieus gegadigde was) heeft la ten schieten. „Ik krijg kippevel van Groen". Groen: „Die schriftelijke bevestiging is aan Bakkers wel verstuurd Hij moet een week na een gesprek in september die brief hebben gehad. Trouwens, hij had wel eens eerder hiermee kunnen aankomen. Hij is nog steeds van harte welkom'. De heer J Jacobs van het gelijknamige architectenbureau in Vlissingen beves tigde. dat hij benadered is door de stich ting maritiem recreatiecentrum voor in richtingsplannen in het Souburgse pand. Men wil, vanwege de enorme aquaria, een vloerdruk zien te creëren van 1500 kg per vierkante meter, het geen volgens de heer Jobse eenzelfde be lasting betekent van een hoogte van anderhalve meter water in de gehele ruimte. Hij zegt zich zo'n druk niet te kunnen voorstellen. Groen: „Jobse heeft ons doorverwezen naar betonhouw in Breda. Daar zeggen ze, dat het misschien kan als gebruik wordt gemaakt van de betonplaten tus sen de pilaren". Hij zegt dat het zaak is voor de 24e van deze maand dat uit te pluizen. Daarnaast heeft de stichting volop contact met de conservator van Artis F. de Graaf voor plannen en teke ningen. Volgens Groen is de stichting met de uitwerking van de plannen drie maan den achterop gekomen, omdat de Britannia-bunker niet doorging. Twijfe lachtig noemt hij het. dat in mei van volgend jaar een zeeaquarium kan wor den geopend. „Maar als alles meezit zouden we bij wijze van spreken toch in juni kunnen beginnen Hij voegt er aan toe: „Wij zijn helemaal niet gebonden aan de stad Vlissingen. Je moet dit pro ject zien voor de gehele provincie Zee land. Als een andere plaats ons wil heb ben. dan staan we daar heus niet afkerig tegenover Het punt is: we willen een zeeaquarium!" In zijn reactie op uitlatingen van Britannia-directeur Schonenbert, zegt Groen: „Die man kan zoveel zeggen. Maar zijn mooie plannen zie ik evenmin komen". De stichting recreatie heeft de heer Groen bereid gevonden om in de be stuursvergadering van vanavond donderdag- zijn plannen toe te lichten. Ingang Vlissings stadhuis tijdelijk aan de zijkant VLISSINGEN - Met ingang van giste ren (woensdag) is de hoofdingang van het Vlissingse stadhuis gesloten en is de ingang tijdelijk aan de zijkant van het stadhuis. Dokter Stavermanstraat. Dit in verband met werkzaamheden aan de hoofdingang, die moeten leiden tot het toegankelijk maken van het Vlissingse stadhuis voor lichamelijk gehandicapten. Zoals bekend verleende de gemeente raad in september een krediet van ƒ206.000.- voor de verandering Deze bestaat hieruit dat aan de Noordwest zijde een hellingbaan naar het bordes komt en dat de ingangspartijen worden veranderd. Verder worden de beide zij ingangen voorzien van normale, met een k- .k te bedienen, deuren en wordt de middenpartij vervangen door auto matisch werkende deuren. Het streven is er op gericht de werkzaamheden vooi 1 februari 1977 te beëindigen. Geen verkeersmaatregel in Middelburgsestraat VLISSINGEN - Wethouder F. G. Smit heeft woensdagavond in de commissie verkeer meegedeeld dat de in de v orige vergadering geleverde suggestie om de bocht in dc Middelburgscstraat ter hoogte van de Lekstraat te verleggen geen verbetering betekent voor dc vei ligheid van het fietsverkeer. „Er is veel over gesproken maar statisch gezien is dit geen gevaarlijk kruispunt. We kun nen het beste afwachten totdal Mid delburg en het Wegschap beginnen aan dereconstructie van deze weg", aldus de wethouder. De heer J. de Meulder drong er bij de wethouder op aan om deze zaak bij het Wegschap naar voren te brengen en op spoed aan te dringen. „In ieder geval de bestrating moet binnen een j aar worden verbeterd", aldus de heer De Meulder Hij kreeg van de wethouder de toezeg ging dat deze de herbestrating ter sprake zou brengen. In de commssie verkeer werd verder de reconstructie van de Gerbrandystraat, waarvan de kosten worden geraamd op 3 miljoen gulden, ter kennisgeving aan te nemen. In de reconstructie zal de Ge rbrandystraat onder andere worden voorzien van de rijweg gescheiden par keerplaatsen. fietspaden en voetgan gerspaden. Het wegdek zal geasfalteerd worden, zo deelde de heer Smit mee. Ook het voorstel om op proef een voor- sorteringsstrook voor fietsers aan te brengen op de kruising Paul Kruger- straat - Badhuisstraat werd met een gunstig advies van de commissie terug gegeven aan het college. Op deze manier kan worden voorkomen dat fietsers zich links van het linksafslaand verkeer op stellen. Damessociëteit Vlissingen hield kerstmiddag VLISSINGEN - Dinsdagmiddag hield de Dames Sociéteit te Vlissingen een Kerstmiddag in het Strandhotel. Hier voor was de heer R. van Dijck, le pro ducer van de BRT uit Gent, uitgeno digd om zijn programma 'Kerstmis in de muziek' te brengen. Hij ging hierin de evolutie van de kerst viering na en trok muzikaal de wereld rond om te horen hoe men in diverse landen kerstmis vierde en de kerstliede ren bracht. De presidente, mevrouw J. Bannink-Overbosch, dankte aan het eind van de middag de heer Van Dijck hartelijk voor het gebodene en wenste alle leden die niet aan het kerstdiner op 14 december deelnemen, alvast goede feestdagen Kerstavond militairen MIDDELBURG - Militairen van de Generaal-Majoor Berghuyskazerne en het GJV Middelburg organiseren dins dag 21 december een kerstavond, die o m zeven uur in de r.-k. kerk aan de Bach- tensteene begint met een concert en samenzang. Een uur later begint in het KMT in de Blindenhoek een discoshow. Aan het concert werken de chr. brass band ONDA en de organist Winkelhof mee. BURGERLIJKE STAND Vlissingen Geboren: Dave Reininga, Walter de Leeuw, Miranda Compeer, Flory Luke, Cornelia A. M. de Meyer, Danny van Kan, Susann N. van Woensel. Getrouwd: A. Hilbert 26 jr en J. J. Pol derdijk 21 jr, A. Walraven 28 jr en J M. Loof 23 jr, A. Willemstijn 19 jr en P. A. Holtkamp 22 jr, L. van Boven 23 jr en A. H. S. Rombouts 17 jr, A. M. de Marco 27 jr en M. A. de Vlieger 19 jr. F R. Ver- cammen 23 jr en F S, Manusama 20 jr. M. A. M. Zwijgers 21 jr en G. C. Borghuis 20 jr. Overleden: K. F Moens 50 jr. G. Tros 54 jr, J. E. Geelhoed-Janle 72 jr. J. H Ka- pelle 55 jr, L. L. Kaijser 68 jr. P. H. Schroevers-Braem 74 jr. A. Cremers 74 jr. M. van Zandwijk-Kempe 26 jr. streek 'NEGATIEVE RECLAME VOOR VLISSINGEN' 1. K. P. SCHETS BOND 'KAT' DE BEL AAN VLISSINGEN - Dc commissie voor economische zaken uit de Vlissingse gemeenteraad heeft geen goed woord over voor de publikaties in de vakpers, waarin de Vlissingse rijksloods en voorzitter van de Vereniging voor Mi lieuhygiëne Zeeland J. M. Bannink zich heeft uitgelaten over de veiligheid in de Sloehaven. die naar zijn mening in gevaar werd gebracht door de gas- opslagtanker Nyhammer. Het was de heer F. K. P. Schets die tijdens de rond vraag de kat de bel aanbond en zich afkeurend uitliet over de wijze waarop de heer Bannink zich opstelt. Hij nam de heer Bannink vooral kwalijk dat hij zich nog nimmer over deze zaak in verbinding heeft gesteld met het Ha venschap Vlissingen: „Als de bedoelde OFFICIËLE PUBLICATIE GEMEENTE MIDDELBURG Hinderwet Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat bij het. col lege van gedeputeerde staten van Zee land door Shell Nederland Verkoopmij. B.V., Hofplein 20 te Rotterdam een aan vraag is ingediend om een vergunning ingevolge de hinderwet tot het uitbrei den en wijzigen van een benzinepomp- installatie met een propaangasinstal- latie bestaande uit één 19.900 liter tank en één elektrische aftappomp waarbij één elektromotor met een vermogen van 1 36 pk gebezigd zal worden. De inrichting is gevestigd aan Rijksweg 58, gedeelte Arnemuiden-Vlissingen nabij het viaduct te Arnemuiden op de percelen kadastraal bekend gemeente Arnemuiden. sectie H, nummer 269 en gemeente Middelburg, sectie V. num mer 625. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van de vergunning, ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking indienen bij bovengenoemd gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, welke wordt gehouden ten gemeentehuize. Lange Noordstraat 1 te Middelburg op 28 december 1976 te 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg en van de gemeente Arnemuiden later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeenten wonen, kunnen, teneinde van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met. het tijdig indienen van een bezwaar schrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel ingekomen be zwaarschriften, liggen vanaf heden ge durende vier weken ter inzage op de af deling Algemene Zaken van de gemeen tesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg, alsmede ter gemeentese cretarie, Langstraat 17 te Arnemuiden. Middelburg. 9 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd. Mr. J Hooij, de secretaris. Drs P A. Wolters. de burge meester. artikelen op feiten stoelen, moeten we de heer Bannink dankbaar zijn Maar tot op de dag van vandaag heeft hij zich nog niet tot het havenschap gewend met de vragen wat is er gebeurd, wat kan. en wat mag er gebeuren", aldus de heer Schets, die de artikelen - waarin wordt gesteld dat er wordt gesold met de veiligheid in de Sloehaven in Vlissingen-Oost-ook stotend vond voor het personeel van die haven, dat zich niet kan verweren. De heer Schets noemde de publiciteit die er in deze van de heer Bannink was uitgegaan, „een minderwaardige ma nier van aanvallen, gestook, en gesloot onder de gordel". Hij stelde voor de ge hele affaire van het overslaan van vloei baar gas in de eerstvolgende vergader ing van het havenschap aan de orde te stellen: „Het wordt tijd dat het haven schap zich eens gaat verweren", aldus de heer Schets. Hij kreeg bijval van de gehele commissie. De heer G. Huizinga stelde voor het ha venschap te vragen een open briefin de pers te plaatsen, waarin de heer Ban nink wordt uitgenodigd tot een bespre king met alle disciplines over het overs laan van vloeibaar gas in de Vlissingse havens. „Een slechte, negatieve reclame voor Vlissingen", noemden de commis sieleden het gewraakte publicistische optreden van de heer Bannink. Commissievoorzitter wethouder G. J. A. M. Adan was het volledig met de commissie eens: „Hetgeen de heer Bannink publiceert, moet op deugde- 'De Lofctem' houdt zangavond ARNEMUIDEN - Het gemengd zang koor en het kinderkoor 'De Lofstem' uit Arnemuiden houden op zaterdag 18 de cember een zangavond onder leiding van dirigent J. P. Kousemaker respec tievelijk Joh. de Ridder in de hervormde kerk te Arnemuiden. Medewerking verlenen Janus Mondeel bariton en Huib Meulmeester. orgel. Aanvang 20.00 uur. lijke feiten kunnen stoelen. Hij had eerst bij allerlei instanties moeten in formeren alvorens iets te gaan bewe ren." De heer Adan zei toe de zaak bij het havenschap aan de orde te zullen stellen. Brief De heer Schets bracht het tankschip Nyhammer nogmaals ter sprake. Vol gens hem heeft de rederij-agent een brief ontvangen van de gemeente Vlissingen, waarin staat, dat de rederij van het gas- opslagschip een hinderwetvergunning moet aanvragen. Dat vond de heer Schets een 'ondoenlijke zaak'; „Het schip voldoet volgens verzekerings maatschappijen en classificatie aan de strengste eisen De Nyhammer is bo vendien geen opslag-schip, dat perma nent in Vlissingen-Oost ligt. Het is een normaal varend schip." De heer Schets was verwonderd dat de bedoelde brief, ondertekend door de di- recteur van gemeentewerken, was ver zonden - naar zijn zeggen - op verzoek van de inspectie volksgezondheid. We thouder Adan zegde een nader onder zoek toe. De commissie toonde zich voorts ver heugd over 'het groenplan Vlissingen- Oost' toen zij de stukken voor de ko mende vergadering van de raad van be stuur van het Havenschap Vlissingen besprak. In wat nu als groenzone rond het industrieterrein op de kaart is inge tekend is de gemeente niet rechtstreeks betrokken, maar die krijgt straks nog wel een stukje groen te verzorgen in het kader van het bestemmingsplan, deelde wethouder Adan mee. De commissie was er ook blij mee dat er 'vrij vlot' een reglement voor de veel omstreden adviescommissie bedrijfs leven van het havenschap tot stand is gekomen. Men vond het een goede zaak dat op grond van dat rgglement de beide partijen nu eigener beweging ad viezen kunnen uitbrengen. Men vond het jammer dat een deel van de vak bondsvertegenwoordiging zich nog af zijdig houdt. De heren Schets en B. Koole hoopten dat daarin een gunstige verandering zou komen. GEMEENTE VLISSINGEN De burgemeester van Vlissingen brengt ter open bare kennis, dat bij het college van burgemeester en wethouders dezer gemeente is ingekomen een verzoek v^n het bestuur van de Vereniging Cultu rele Belangen Lammerenburg te Vlissingen om vergunning tot het oprichten van een demonta bele barak als verenigingsgebouw en het plaatsen van een dierenverblijf met volière (kinderboerde rij) op het perceel grond, kadastraal bekend ge meente Vlissingen sectie L nrs. 338 en 1381 ged., plaatselijk bekend Zuidbeekseweg/Gerbrandy- straat. Het bouwplan, waarvoor de gevraagde vergun ning moet dienen, is niet in overeenstemming met het aldaar nog geldende, door de raad der voorma lige gemeente Koudekerke vastgestelde, uitbrei dingsplan in hoofdzaak van de gemeente Koude kerke 1960. Dit plan geeft aan het perceel de bestemming agrarische doeleinden, zodat derhalve het bouw plan een totale afwijking van het uitbreidingsplan te zien geeft. De bouwaanvrage voldoet wél aan het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan 'Lammerenburg recreatiecomplex'. Dit bestemmingsplan heeft aan het onderhavige perceel de bestemming re creatie met de subbestemming speelterrein. Ten behoeve van dit gebruik is bebouwing tot een be paald percentage toegestaan Op grond hiervan overwegen burgemeester en wethouders de vergunning te verlenen, waartoe de artikelen 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning en 50. lid 8. van de woningwet de mogelijk heid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwver gunning een beslissing wordt genomen liggen de bouw- en situatietekeningen ingaande 10 decem ber 1976 gedurende 14 dagen (tot en met 23 de cember 1976) voor een ieder ter inzage op de afde ling ruimtelijke ordening van de gemeentesecre tarie, kamer 147. Gedurende bovengenoemde termijn heeft een ie der de gelegenheid schriftelijk zijn eventuele be zwaren hiertegen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Vlissingen. 7 december 1976. De burgemeester voornoemd. Th. J. Westerhout. iedereen leest de krant altijd en overal Vlissingen tel. 01184-14090 voor alle voorkomende ritten en het verzorgen van trouwpartijen met witte of zwarte coupé (met standplaats station Vlissingen) Vlissingen tel, 01184-13434 voor alle voorkomende ritten. Ook het adres voor trouwauto's (met standplaats station Vlissingen) TAXIBEDRIJF Vlissingen tel. 01184-12223 het adres voor alle voor komende ritten en ook voor trouwauto's houden wij ons aanbevolen TAXIBEDRIJF Oost- en West- Souburg tel 01183-61248 uw adres voor alle voor komende taxiritten en speciaal het adres voor trouwauto's Bovengenoemde taxi bedrijven zijn zelfstandig en bieden hun klanten de hoogst mogelijke service RECTIFICATIE Keurslager Schouwenaar heeft volop heerlijke winterse vleesvariaties! Er is veel keus voor fijne winterkost. Wat denkt u van andijvie-stampot met daarbij een echte rookworst of mild pe- kelspek. Een pan erwtensoep in huis is op ieder uur van de dag welkom... lek ker met dikbevleesde ribbetjes, maar.... u kunt ze ook bakken en dan eten bij diverse ivinterkostschotéls, of gewoon met roggebrood. Er is zoveel keus. Kom eens bij ons uitzoeken en... de prijs valt mee. Kijkt u maar! ALLÉÉN VRIJDAG! 500 gr. mooie schouderkarbonade 4,18 'n boeren rookworst (zelfgemaakt) 2,19 VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. malse magere braadlappen 8,20 100 gr gekookte ossetong (iets fijns) 1.48 100 gr. gebraden kalfspastei 88 150 gr. vleessalade (eigen recept) 1,48 WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Bellamypark, Vlissingen Modern pittig fris hygiënisch Hardy Optiek in Vlissingen zit straks, van 24 december tot 7 januari, tot over z'n oren in de verbouwing. We geven onze zaak een wat ruimere opzet. Maken 't nog gezelliger. Voor u. Hóe, dat ziet u straks weL Eerst gaat u fijn profiteren van de extra hoge kortingen die Hardy geeft: tot 50% op monturen en zonnebrillen, 20% op alle andere Hardy-artikelen, zoals verrekijkers, loepen, etc. (naast de gebruikelijke korting!). Vanaf 7 januari as. hopen we u dan te kunnen begroeten in Hardy Optiek-nieuwe-stijL Maar daar hoort u binnenkort nog 't fijne van. Allereerst nodigt Hardy Optiek u persoonlijk uit om uw voordeel te doen met de hoge kortingen die we nu hanteren. Om het ongemak 'n beetje met u goed te maken. Bellamypark 38, Vlissingen, teL(01184) 12648

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19