INZETTEN JAN VERHEIJEN BLEEK EEN GOUDEN GREEP VAN BOSKOV Nico Jansen tegen De Felipe: Bij jou kom ik op vakantie TERNEUZE PZC/S RWDM stootte laatste Duitse club uit de UEFA-bekerwedstrijd Rudi Lubbers wil debokssport in Zeeuwsch-Vlaanderen van de grond helpen Pas na goal Nico Jansen capituleerde Espanol 15 FEYENOORD GING DIKWIJLS LANGS RAND VAN AFGROND Barcelona vrij eenvoudig in kwartfinale: 5-1 zege DONDERDAG 9 DECEMBER 1976 sport Door Joop van den Bert/! ROTTERDAM - De vlammende Spaanse furie die de agressieve manschappen van Espanol ook in uitwedstrijden kunnen ontke tenen. woedde gisteravond in de Rotterdamse Kuip aanzienlijk minder striemend dan twee weken geleden in het Sarria-stadion in Barcelona. Niettemin moest Feyenoord voor eigen publiek (ruim 54.000 toeschouwers) met een nog groter inzet strijden om de koel bloedige Spanjaarden op de knieën te krijgen en zich met succes een weg te banen naar de kwartfinale van de strijd om de UEFA- cup. De uitgangspositie voor de Rotterdammers scheen uiterst comfortabel na de 0-1-zege van 14 dagen geleden in Barcelona. Maar door de bliksemsnelle counters van de Spanjaarden hing liet gevaar voortdurend als een dreigende wolk boven de Rotterdamse formatie. Aan de adembenemende spanning kwam pas definitief een einde toen Nico Jansen een kwartier voor het einde na een flitsende voorzet van Jan Verheyen (pas in het veld gekomen voor Vreijsen en voor het eerst aan de bal) het leer in de netten joeg en een bevrijdende 2-0-voorsprong op het scorebord kwam. Pas toen capituleerden de Spanjaarden. Feyenoord had zich geplaatst voor de kwartfinale! Feyenoord-trainer Vujadin Boskov. die tijdens de wedstrijd bij herhaling ner veus en commando's schreeuwend uit zijn dug-out was gedoken, was onmid dellijk na afloop een duidelijk opgelucht man Overvloedig was zijn lof voor de Spanjaarden „Espanol beeft hier in Rotterdam veel beter geacteerd dan in Barcelona. De Spanjaarden hebben me 90 minuten lang verrast en verbaasd Ik had venvacht dat ze hier in de Kuip angstig defensief zouden spelen, maar ik heb zelden een ploeg in een uitwedstrijd met zo weinig angst zien opereren als dit EsDanol". Vujadin Boskov prees ook de tactische kwaliteiten van de Spanjaarden: ..In Barcelona ontregelden ze zichzelf door hun ruwe spel. maar nu was Espanol een veel beter collectief dat de verdediging uitstekend gesloten hield, maar toch ook in staat was om met flitsende snel heid uit te breken als er maar even gele genheid toe was. Vooral aanvallend heeft Espanol hier in Rotterdam een veel grotere indruk op mij gemaakt dan veertien dagen geleden. Mijn waar schuwing is terecht gebleken. Dit Espa nol is inderdaad een van de weinige Spaanse ploegen die ook in uitwedstrij den bijzonder sterk kan opereren Ook wilde Boskov wel toegeven dat zijn escadron enkele malen - en dan met name voor rust - langs de rand van de afgrond is gegaan. Hij vertelde- „Feye noord heeft aan de ene kant veel pech gehad, want we hadden al vroeger in de wedstrijd beslissend moeten toeslaan. Maar een voltreffer bleef maar uit Wp hadden echter alle geluk van de wereld toen Maranon helemaal alleen voor Treytel kwam in de 15e minuut van de wedstrijd maar toch nog tegen de doel man schoot Dat was een van de beste kansen van de wedstrijd en als Espanol op dat moment met 1-0 de leiding had genomen, zou Feyenoord in groot ge vaar zijn gekomen Besluiteloos ..Lange tijd heb ik in angst gezeten", wilde Boskov wel bekennen. „Vooral omdat het tussen verdediger Dick Schneider en aanvaller Martin Vreijsen niet klikte". Dat bracht Feyenoord in derdaad herhaaldelijk in gevaar. Vreij sen speelde opvallend besluiteloos en verzuimde opkomende Spaanse verde digers en middenvelders af ie stoppen, waardoor Schneider enkele malen in grote moeilijkheden kwam. Boskov: „Daarom besloot ik tenslotte Vreijsen uit het veld te halen en Jan Verheijen in te zetten". Het bleek een gouden greep, want bij zijn allereerste actie dwarrelde Ver heijen op rechts langs enkele tegen standers. trok de bal haarzuiver en kei hard voor het doel, enkele spelers maai den over de bal en Nico Jansen had vol strekt geen moeite om de makkelijkste kans van de wedstrijd te verzilveren. Dat was een kwartier voor het einde (2-0) en pas toen golfde de opluchting door de Rotterdamse linies. Verbluffend was ook dat de duels tussen de spitsen Nico Jansen en de gevreesde verdediger Pedro Defelipe in schrille tegenstelling stonden tot de meedogen loze man-tegen-man gevechten die deze twee spelers op Spaans grondgebied hadden laten zien Met een bijna galante welwillendheid traden de twee voetbal lers elkaar nu tegemoet, van ooriog was geen sprake en typerend was dat Nico Jansen als een geboren gentleman Defe lipe hoffelijk een hand gaf toen hij de Spaanse verdediger per ongeluk tegen de grasmat had geduwd. Defelipe - in het Spaanse voetbal veelbetekenend 'het scheermes' genoemd - accepteerde even vriendelijk de handdruk. Maar toch was de wellevendheid van Nico Jansen en Pedro Defelipe meestal de uitzondering die de regel van het ook nu grimmige spel bevestigde De Span jaarden gingen weliswaar minder open lijk agressief tekeer, maar hun tackles waren ook nu mets ontziend Verschil lende Feyenoorders - en vooral Theo de Jong. Willy Kreuz en Martin Vreijsen - konden door die felle slidings van de Spanjaarden minder in hun spel komen. Lange tijd was er daarom weinig fijn in het Rotterdamse aanvalsspel. ook al omdatNico Jansen duidelijk zelfzuchtig was en uit op persoonlijk succes. Met voorbijzien van vrijstaande medespe lers was hij kennelijk gebiologeerd door de zucht zelf een doelpunt te maken. Toch kon men de Rotterdammers al lerminst verwijten deze tegenstander te onderschatten na de nog vrij gemak kelijke zege die al in Barcelona behaald was. Na de imponerende 5-0-zege die Feyenoord eerder in dit bekertoernooi voor eigen publiek op Kaiserslautern had behaald, was dat gevaar voor on derschatting levensgroot aanwezig, maar de Rotterdammers maakten die fout toch niet. Integendeel: direct toen ze uit de startblokken kwamen joegen ze met een onbeteugelde inzet Espanol in de verdediging en de kansen kwa men even snel. De grote verdienste van dit Espanol was echter dat het geen moment in paniek raakte en uiterst beheerst bleef verde digen. Ook de striemende fluitconcer ten waarmee het Rotterdams legioen de komst van de Spanjaarden had bege leid. vermocht Espanol kennelijk geen moment angst aan te jagen Ook liet de Spaanse ploeg zich niet tot defensieve chaos verleiden toen Feyenoord zich al in de tweede minuut onmiddellijk na el kaar twee uitstekende kansen schiep. Eerst kopte Theo de Jong keihard en rakelings over na een voorzet van Vreij sen en even later knalde Nico Jansen luttele decimeters naast, nadat dezelfde Vreijsen de bal opzij had getikt. Heel het publiek veerde in de 12e minuut al juichend overeind toen Theo de Jong na een voorzet van Vreijsen ogenschijnlijk onhoudbaar in de hoek kopte, maar via de handen van de katachtige doelman Fernandez en de lat caramboleerde de bal het veld weer Weer kreeg Espanol een unieke kans om de stand gelijk te trekken toen Maranon voor de tweede maal alleen voor Tr eytel kwam Maar de Rotterdamse doelman dook over de Spanjaard heen naar de bal en ranselde het leer het veld in Dat doelman Fernandez terecht de kat wordt genoemd bleek bij een ziedend schot van Willy Kreuz in de 27e minuut weer dook de Spaanse keeper als weg geschoten uit een ka ttepult de bal uit de hoek maar een minuut later was het toch raak. naar Vreijsen die het leer onmiddellijk terug legde op de toelopende Schneider die nu een hoge voorzet lanceerde waaruit Kreuz niet een simpele knik van hel hoofd de bal in het net liet rol len: 1-0. Nico Jansen en Kreuz waren daarna opnieuw dicht bijeen doelpunt. Maar ook in de tweede helft bleef het Spaanse gevaar voortdurend dreigen. Weliswaar werd de wedstrijd steeds rommeliger maar de Spanjaarden, die aanvankelijk met slechts twee spitsen speelden (Jeremias en Maranon) brach ten nu bij herhaling veel meer man kracht in de frontlinie. Ook Feyenoord bleef echter koelbloedig. Het was eigenlijk verbazingwekkend dat het tweede en beslissende doelpunt van de Rotterdammers zo lang op zich liet wachten Pas een kwartiet voor het einde kwam de verlossing na de voorzet van Verheyen en hel koelbloedige schot van Nico Jansen: 2-0 Wim Jansen leed in dit harde treffen ongetwijfeld de meeste pijn toen een Spaanse speler met zijn volle gewicht op zijn hand ging staan. Boskov: De afdruk van de nop pen stonden in de hand van Jansen Terwijl Jansen langs de lijn verzorgd werd heerste er even verwarring in de Rotterdamse verdediging Maar de Spanjaarden konden er niet van profite ren. Dat er in de wedstrijd slechts één gele kaart werd uitgedeeld ivoor Jere mias na een charge op Rijsbergem be wijst. ook dat de Franse arbiter Wuitz het minder moeilijk had dan zijn Oost- duitse collega Popkof 14 dagen geleden in Barcelona BARCELONA - CF Barcelona heeft vrij eenvoudig de kwartfinale van het UEFA-bekertoernooi bereikt. De formatie van trainer Rinus Michels was trou- w ens al voor het begin van het tweede treffen met het Zweedse Oesters Vaexjoe vrijwel zeker van plaatsing. Lit had Barcelona al met 3-0 gewonnen. Meer mankracht jord mocht zijn vierde corner Schneider trok de bal scherp Woensdag werd het opnieuw een grote overwinning Dankzij doelpunten van Clares. Cruijff. Asensi i2xi en Heredia en een tegentreffer van Eversson werd het 5-1. De wedstrijd werd geleid door de Belgische arbiter Delcourt en er waren 65.000 toeschouwers Atletico Bilbao Atletico Bilbao heeft zich wocnsdag- ROTTERDAM - Willy Kreuz kopt hard richting doel van Espanol De bal zal even later doelman Fer nandez passeren: 1-0. Links kijken Verdugo en Canito gespannen toe. middag in het San Siro-stadion in Mi laan kort voor tijd kunnen plaatsen voor de kwartfinales Madariaga benutte, bij de stnd 3-0 voor AC Milan, drie minuten voor het einde een strafschop, waardoor niet de thuisclub maar Atletico Bilbao een ronde verder kon komen Scoreverloop: 51. Calloni 1-0. 59 Biasilo 2-0. 83. Calloni 3-0. 87. Amorruto 3-1. Scheidsrechter: Eschweiler i WDli. Toe schouwers: 55 000 Atletico Bilbao won de eerste wedstnjd met 4-1 Juventus Juventus. de voormalige Italiaanse kampioensploeg. heeft, woensdagmid dag in de Zuid-Oekrainlsche stad Do- netsj de thuisclub Tsjachtor Donetsj letterlijk en figuurlijk in de kou laten staan Op een bevroren veld en onder zeer koude weersomstandigheden ver loren de Italianen voor 50.000 toe schouwers weliswaar met 0-1. maar dit resultaat was voldoende vooreen plaats in de kwartfinales van het toernooi om deUEFA-beker De eerste wedstrijd had Juventus in Turijn met 3-0 gewonnen. Scoreverloop: 35. Sjevloek 1-0 Toe schouwers: 50.000. Scheidsrechter: Ok (Turt. Magdenburg Videoton Shekesvehervar iHoni - l.FC Magdeburg lODl) 1-0(1-0). 22. Nagy 1-0. Scheidsrechter: Rainea iRoei Toe schouwers: 8.000. Magdeburg dat de eerste wedstrijd won met 5-0 heeft zich geplaatst voor de kwartfinales. AEK Athene Rode Ster Belgrado (Joe) - AEK Athene (Griel 3-1 (3-l>. Scoreverloop. 21. Baralic 1-0. 25. Vagner 1-1. 30. Filipovic 2-1. 33. Savic 3-1. Toeschouwers: 90 000. Scheidsrechter. Michelotti (Itai. AEK Athene, dat de eerste wedstnjd met 2-0 won. heeft zich voor de kwartfi nales geplaatst. Voorts plaatste Queens Park Rangers zich, dat dinsdag met 4-1 verloor van FC Kóln. maar de eerste wedstrijd met 3-0 had gewonnen. ROTTERDAM - Onmiddellijk na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Wurtz van dc UEFA-bekerwedstrijd Feijenoord - Espanol (2-ft) drukte Pedro de Felipe Nico Jansen de hand. „Gefeli citeerd". zei Dc Felipe in het Spaans tegen de Amsterdammer. „Merci", mompelde Nico Jansen terug met van verbazing opgetrokken wenkbrauwen. „Dat had ik van zijn leven met ver wacht". verklaarde Nico Jansen na de wedstrijd waarin hij het tweede doel punt had gescoord „Eerlijk, ik was voorbereid op een catchwedstrijd. maar hij maakte niet één overtreding tegen me en gaf me zo waar nog een hand ook. Waarschijnlijk heelt hij zich in Barce lona het hoofd op hol lfiten brengen door het publiek" Pedro de Felipe herhaalde zijn vredes missie met Nico Jansen ten overstaan van de verzamelde pers nogmaals. „Sorry hoor. Nico", zei Pedro. Jansen viel opnieuw haast om van verbazing. „JE houd zeker een beetje van mij", zei hij terug „Je blijkt zo'n aardige jongen te zijn, dat ik bij hou op vakantie kom", waarop De Felipe zei „Dat mag hij nu. In tegenstelling tot de wedstrijd van twee weken geleden heeft hij keurig ge voetbald. Toen was hij een boef, maar nu heeft hij zich verbeterd Daarom zag ik me ook niet genoodzaakt om oorlog te voeren. ..Het commentaar van Pedro de Felipe was typerend voor de berusting van Espanol De Felipe herhaalde wat zijn trainer José Santamaria al eerder had gezegd „Feijenoord was gewoon de betere ploeg. Meer kwaliteit op meer po sities. We hadden slechts een paar uit blinkers" Jan van Deinsen vond dat er in Rotter dam sportiever gespeeld was dan in Barcelona „Niettemin ging je hier toch neer als je iemand wilde passeren, maar de geniepigheden bleven hier gelukkig achterwege" Tenslotte een wat ongelukkige Wim Rijsbergen Ik ben weer op mijn geble- seeerde schouder terecht gekomen. De pijn is daardoor weer erger geworden Misschien heeft dit wel gevolgen voor de komende comoetitiewedstrijden. ROTTERDAM - Vreugde na het eerste doelpunt voor Feyenoord gemaakt door Kreuz links i die door Nico Janssen on stuimig wordt gefeliciteerd. ADVERTENTIE GELSENK 1RCHEN ANP/SID/BEL- GA) - Na Kaiserslautern. Eintracht Braunschweig en FC Kóln is W'est- Duitsland woensdagavond met Schalke '04 zijn vierde en laatste verte genwoordiger in het toernooi om de UEFA-beker kwijtgeraakt. En dat al voordat er maar een wedstrijd in de kwartfinales is gespeeld. De oorzaak van die complete vroege Westduitse af tocht was een even simpel als knap ge lijk spel van 1-1, dat RWD Molenbeek uit het Parkstadion te Gclsenkirchen mee terug nam naar Belgiè. RWDM had twee weken geleden slechts met 1-0 de thuiswedstrijd gewonnen. Die minimale score bleek echter geen reden voor paniek Integendeel. De Bel gen hadden een klein beetje geluk, buit ten de mogelijkheid uit werden steeds brutaler en irriteerden daardoor de tegenstander dermate, dat het resultaat voorspelbaar werd. Na 25 minuten pressievoetbal van Schalke en constant neergutsende re gen werd het bij een van de spaarzame Belgische tegenaanvallen 0-1. Maric greep bij de eerste hoekschop van Mo lenbeek verkeerd In. Teugels kreeg de bal voor zijn voeten en behoefde slechts in te schieten (0-1). Onder het toeziend oog van Eddy Merckx, één van de 35.000 toeschouwers, k egen de Belgen door die meevaller steeds meer lef. Molen beek dwong doelman Maric tot ver scheidene acties en voerde het aantal hoekschoppen op. Schalke verkreeg daardoor meer ruimte en benutte die luttele seconden voor rust. Abramczik kreeg de bal in zijn voeten toen de Bel gen slecht uitverdedigden en schoot hard en laag langs doelman Dc Brcc Dezelfde De Bree die daarvoor zijn klasse al dikwijls had getoond en dat ook in het vervolg nog zou doen. De ergernis aan Duitse kant had blijk baar zulke vormen aangenomen, dat Fichtel in de 51e minuut Teugels in het gezicht trapte. De uitstekende Engelse scheidsrechter Partridge (die daarvoor al geel had laten zien aan Bungartz. Oblak en Teugels) toonde het geel. Hij wisselde die kleur echter snel voor rood op advies van zijn gransrechter, die het voorval beter had gezien. Fichtel kon het veld verlaten en daarna was het voor het in ieder geval numeriek sterkere Molenbeek niet zo moeilijk kwalificatie te bewerkstelligen. Het spel verruwde echter wel. Schalke wilde ver beten een beslissing forceren, maar miste domweg de kwaliteit. De beste kansen waren zelfs voor Molenbeek, dat Olsen nog tegen de lat zag schieten Prof-bokser Rudi Lubbers: Goed leefklimaat in Terneuzen. ZWAARGEWICHT BEGINT WELLICHT IN JANUARI BAR IN TERNEUZEN TERNEUZEN - Het ziet cr naar uit dat Terneuzen volgend jaar een boksclub krijgt. Niemand minder dan zwaargewicht bokser Rudi Lubbers wil zich daar persoonlijk mee gaan bemoeien. Lubbers loopt namelijk met zeer serieuze plannen rond om zich in januari in Terneu zen te vestigen. De enige Nederlan der die ooit tegen Muhammed Ali in de ring kwam is van plan de disco theek 'Club 2000' te kopen. Verder spreekt het leefklimaat hem zo aan dat hij ook in de Zecuws-Vlaamse gemeente wil gaan wonen. Deze week bezocht Lubbers Terneu zen even „Ik zie het hier helemaal zittenriep hij spontaan uit. „Het leefklimaat in Amsterdam wordt steeds slechter en omdat mijn kinde- renstraks naar school gaan loop ik al lang met de plannen rond om weg te trekken uit de stas". De veelvuldig nationaal kampioen ontmoette de huidige eigenaar van de discotheek. Marien Faas. enige weken geleden in Benidorm „Dinsdag hebben we de zaak verder doorgenomen en ik weet nu ai bijna zeker dat we akkoord krijgenDe exploitatie van de bar betekent voor Lubber een nieuw uit daging. Hij heeft zich zes jaar lang alleen met boksen beziggehouden en raakt zoetjesaan uitgekeken op het eentonige leventje van een full-prof. Biljarten Rudïe Lubbers geeft ook zonder meer toe dat hij er af en toe even uit wil. Hij rondde de zakenreis naar Terneuzen dinsdagavond af met een avondje KOT. de biljartclub waar ook Marien Faas lid van is. Na twee partijen, waarin Lubbers toonde ook aardig wat aanleg voor deze tak van sport te bezitten, meldde hij zich spontaan als lid bij de Temeu- zense club. „Ik heb 't hier al vlug bekeken", eei hij. „Een actieve club waar een leuke sfeer hangt. Dat is precies wat ik nodig heb als ik straks in Terneuzen ga wonen". De andere morgen is Lubbers duide lijk getekend na een nachtje 'stap pen'. Hij bekent eerlijk: „Dit heb ik gewoon zo nu en dan een keer nodig om uit die sleur te geraken Een partij biljarten en wat klaverjassen en zo werd opgemerkt toch wat laat voor een topsporter". Rudie Lubbers heeft dit jaar slechts twee wedstrijden gebokst, in Madnd en in Zuid-Afnka. Hij is nu 30 jaar en wil nog een jaar of drie doorgaan met wedstrijden „Ik ben nu wel op een leeftijd gekomen waarop ik met iets rustiger wil aanpakken. Vandaarook datrunnen van een discotheek, die ik alleen in het weekend open zal doen In de week kan ik dan t rainen zo vaak ik wil. Ik ga in Terneuzen een zaal huren waar ik attributen neerzet en daar bereid ik me dan voor op de ko mende wedstrijden Op die manier hoop ik nog een paar jaar goed mee te komen aan de top. Ik voel mezelf wat rijper nu maar ik merk ook steeds vaker dat de bezieling en de vreugde die ik vroeger aan beleefde verdwe nen is. Daarom ga ik ook weg uit Am sterdam, wantje komt iedere dag de zelfde gezichten tegen en dat ver veelt ontzettend gauw", Stimuleren Behalve met het op peil houden van deeïgen conditie wil Lubbcrszich in Terneuzen dolgraag gaan bezighou den met het opleiden van jeugd. „Ik heb gehoord dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen helemaal niet wordt ge bokst. Daar ga ik proberen wat aante doen. Als er animo is wil ik een boksclub oprichten om deze sport hier te stimuleren. Het lijkt me wel haalbaar om hier met een aantal jongeren aan te beginnen." Met Rudi Lubbers zou er dan einde lijk in Terneuzen een opvolger ko men voor de sigarenhandelaar F. Wil- lems. legendarisch geworden onder de naam 'De Bokser'. „Het is tien jaar geleden dar voor het laatst werd gebokst in Terneuzen". herinnert 'De Bokser' zich. Hij had zelf een roemruchte carrière achter de rug. waarin hij zelfs in een kam pioenschap van Nederland eenmaal tweede is geworden achter de Tot- terdammer Bennekom. Diezelfde heer Willems hield zich daama nog heel lang bezig met de opleiding van jongeren maar in het begin van de jaren 60 was er opeens geen helang- steUing meer. Misschien spreekt de naam Lubbers dusdanig aan dat Terneuzen volgend jaar opnieuw een boksclub rijk is. Vlissinger Rudi Lubers kent Zeeuwsch- Vlaanderen overigens nog vanuit zijn prille jeugdjaren. Hij werd ge boren in Heerhugowaard en trok toen hij net een jaar was met vader, moeder en zeven broers en zusters naar Vlissingen. „Daar heb ik in to taal zes jaar gewoond. Vader werkte bij 'De Scheld' en ik herinner me uit die tijd nog alleen dat ik op de Bou levard van Vlissingen op de nek van Michiel de Ruyter heb gezeten. M'n vader begon in die tijd ook voor zichzelf. Wij moesten matrozenpet- ten en molentjes maken die mijn va der verkocht in een kraampje op dc kermis. We kwamen ook regelmatig in Zeeuwsch-Vlaanderen". Daama is de familei Lubbers naar Helmond vertrokken. Rudi had an- vankelijk erg weinig belangstelling voor de bokssport. „Mijn oudere broers boksten maar ik werd altijd 'de student' genoemd. Toen ik op de hbs zat heb ik een keer in de grote vakantie wekenlang stiekum ge traind. Het was een soort concurren tiestrijd me t mijn broers en toen ik ze daama uitdaagde bleek ik ontzet tend veel talent te hebben". Zijn ene vroer was al kampioen van Neder land, de andere van Noord-Holland. 'Studentje' Rudi zou ze niet veel later allebei ruimschoots overtreffen. Hoogtepunten Na de eerste "spielereien' is het voor Lubbers ontzettend nam gegaan. Hij werd in een rechtstreeks duel met z'n broer kampioen van Nederland en mocht daama naar de Olympische spelen in Tokio. Vervolgens heeft hij als amateur heeft hij als amateur ook nog Mexico '68 meegemaakt, en waarna hij overstapte naar de pro fessionals. In meer dan 100 wedstrij den werd Lubbers slechts zeven keer verslagen. Van al die gevechten ziet luj zich het duel met Mohammed Ali als een absoluut hoogtepunt. Het ge vecht in Djakarta duurde 12 ronden en Lubbers werd op punten versla gen. „Die Clay, dat is best een aar dige jongen", zegt Lubbers. „Hij weet zich enorm goed te verkopen tegen over het publiek. Iedereen komt naar Clay kijken om hem te zien verliezen. Daarmee heeft hij dan toch wel be reikt dat de mensen komen. Hij komt vaak als een verschrikkelijke prater over maar in werkelijkheid is hij zo niet. Dat is zijn manier om in de pu bliciteit te komen." Een tweede gevecht tegen Ali zit er voor Rudi Lubbers in de nadagen van zijn carrière niet meer in. Mis schien bokst hij volgend jaar nog wel tegen de Belg Coopmans. een mooie gelegenheid voor de Zeeuwse supporters om streekgenoot Lub bers echt aan het werk te zien....

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15