Ontkoppeling Baalhoek opbouwwerker Verburg: twijfels aan garantie- en Bath van Maaswater PvdA Borsele zegt vertrouwen raadsleden op Vlissingse NKOV-voorzitter Goedemondt kreeg Pro Ecclesia post vaste oeververbinding Hogere belasting aan de orde in vergadering havenschap Ylissingen W elzijnsraad achter beleid WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 SENATOR VAN WATERSCHOOT (PPR) BEPLEIT: NADERE UITLEG GEVRAAGD DAN MINDER KANS OP BAALHOEKKANAAL Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Het PPR-cerste-kamerlid Van Waterschoot heeft bij minister Westerterp van verkeer en waterstaat gepleit voor een ontkoppeling van het traktaat met België over bet Baal- hoekkanaal van de traktaten over de bochtafsnijding bij Bath en de kwali teit van het Maaswater. Volgens de heer Van Waterschoot maken de dan resterende traktaten meer kans om in België goedgekeurd tc worden dan wanneer het traktaat over het Baal- hoekkanaal deel blijft uitmaken van het pakket van drie traktaten. Hij heeft de ontkoppeling bepleit in de vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de eerste kamer, die de plenaire be grotingsbehandeling van dit departe ment - in januari 1977 - voorbereidde door het stellen van mondelinge vra gen. De heer Van Waterschoot heeft de kop peling van de drie traktaten altijd al zwaar gevonden. En nu met name door druk vanuit Wallonië het Baalhoekkanaal-traktaat blijkbaar voorlopig niet aan de orde komt bij de Belgische regering, zou hij toch willen bereiken dat de bochtafsnijding bij Bath en de verbetering van de kwaliteit van het Maaswater spoedig tot stand kunnen komen. Beide zaken zijn naar zijn mening van het grootste belang voor Nederland. Het scheepvaartverkeer op de Wester- schelde zal volgens hem veiliger worden als de bochtafsnijding een feit wordt, terwijl hij vindt dat ons land ook gebaat is met Belgische activiteiten die leiden tot een verbetering van de kwaliteit van het water in de Maas. Het eerste- Goese sportmensen worden gehuldigd GOES - Maandagavond 20 december zullen drie Goese sportmensen worden gehuldigd. Het zijn AnjaLakké van 'Di ving Zeeland', Keetle van Oosten-Hage en Kees Goossen van AV'56. Anja Lakké won de nationale titel schoonspringen voor adspiranten, Keetie van Oosten is nationaal kampioene en wereldkam pioene op de weg en wereldkampioene achtervolging op de baan. Kees Goos sen is nationaal kampioen verspringen bij de jongens D. De huldiging vindt plaats in de 'Prins van Oranje'. Dat ge beurt tijdens een 'Goese sportontmoe- t.ing' waarvoor de leden en sectie-leden van de Goese sportraad, bestuursleden, trainers en leiders van de bij de spor traad aangesloten verenigingen zijn uitgenodigd. Die bijeenkomst begint om half acht. De aanvangstijd van de huldiging is half negen. Felix Janssens hield clubkampioenschappen GOES - De sportschool Felix Janssens te Goes hield haar jaarlijkse clubkam- piocnschappen van Goes. De meest opmerkelijke prestatie werd geleverd door de zestienjarige Ko van der Weele, die drievoudig kampioen werd. De uitslagen waren, aspiranten t/m 58 kg: 1. D. Adriaanse, 2. M. v.d. Weele. t/m 65 kg: 1. K. v.d. Weele. 2. H. Bruyns. t/m 71 kg: 1. H. Derlagen, 2. A. Franse. Se nioren t/m 65 kg- 1. K. v.d. Weele, 2. F. Sanderse. t/m71 kg: 1. W. Wondergem.2. H. Derlagen. boven 71 kg: 1 F. Hamp- sinck,2. B. Doedens. Alle categorieën: 1. K. v.d. Weele. 2. W. Wondergem, 3. F. Hampsinck en B. Doedens. De wedstrijdenleider was de heer B. Schroevers. die onlangs nog schitterde op de Zuid-Nederlandse judokampioen schappen. Vier trossen geknapt door snelvarend schip SAS VAN GENT - Het binnenvaart schip 'Cornelia' dat in Sas van Gent sui kerbieten lag te lossen, werd in de nacht van maandag op dinsdag door de golfs lag van een voorbijkomend schip be schadigd. Dit kwam doordat de 'Ellen Hollen' zo snel voorbij voer. dat door de daarmee gepaard gaande golfslag de vier trossen van de 'Cornelia' braken. Terugzwiepend vernielden zij de ruiten van de stuurhut, het schip liep verder nog een deuk op in het achterschip. kamerlid heeft de bewindsman ge vraagd te onderzoeken of er mogelijk heden zijn om de ontkoppeling te laten plaatsvinden Het PPR-cerste-kamerlid is tegenstan der van de aanleg van het Baalhoekka- naal Bij de ontkoppeling van de trakui ten op de manier die hij wil. ziel hij dat kanaal dan ook veel minder snel gegra ven worden dan in theorie nu zou kun nen. Zoals bekend, is de Nederlandse regering al met de drie traktaten ak koord gegaan. Stoffen vervoer per schip van gevaarlijke stof fen op de Westerschelde. Met name bij de havenmond en de sluizen van Ter- neuzen veroorzaakt dit verkeer naar zijn mening nogal eens gevaarlijke situaties Hij heeft gevraagd om duidelijke voor schriften voor het vei voer van gevaar lijke sloffen op de Westerschelde en om een betere begeleiding van het scheep vaartverkeer. aangezien schepen op de Westerschelde geen loods hoeven te nemen om tussen de ondiepten dooi naar zee of ..naar binnen" te manoeu vreren. De veiligheid op de Westerschelde is ook nog op een andere manier aan de orde gesteld door de heer Van Waterschoot tijdens de commissievergadering. Hij heeft de heer Westerterp aandacht ge vraagd voor het steeds toenemende Twee weken voor overtreding telegraafwet DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft twee weken gevangeninsslraf en verbeurd verklaring van de in beslag genomen apparatuur geëist tegen de 21-jarige Terneuzense monteur A. B., wegens overtreding van de Telegraafwet. Hij zou zich hebben bezig gehouden met clandestiene radio-uitzendingen en de Middelburgse politierechter had hem veroordeeld tot 200,- boete en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met proeftijd van twee jaar. Verdachte ging legen dit vonnis in hoger beroep. De procureur-generaal was van mening dat verdachte 'buitengewoon brutaal' was opgetreden toen de politie kwam, zodat geweld moest worden toegepast- Verder vertelde de procureur-generaal dat de uitzendingen van B. storend wa ren voor vooral Hilversum 3. De verde diger bestreed echter deze uitspraak omdat hij van mening was dat de uit zendingen niet hinderlijk waren, ook niet voor reddings- en andere diensten. Hij vroeg dan ook te volstaan met be vestiging van het vonnis van de Middel burgse poli tierechter, en wijziging van de verbeurdverklaring. Uitspraak 16 december. CZAV houdt algemene vergadering in Goes WEMELDINGE - Dc Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging G.A. (CZAV) in Wemeldinge houdt vol gende week woensdag har algemene vergadering in de Prins van Oranje in Goes. Een belangrijk agendapunt is de vaststelling van het verslag over hel boekjaar 1 juli 1975 - 30 juni 1976. Uit dat verslag blijkt dat de produktieom- standigheden voor het bouwplan 1975 niet gunstig waren als gevolg van de natte herfst van 1974. Per hectare wer den belangrijk lagere opbrengsten ver kregen. De omzet van de handelsafde ling van de CZAV' daalde daardoor met 23 procent, ofwel in geld uitgedrukt 1,4 miljoen gulden. Deze teruggang van de geldomzct kon door dc toename van andere artikelgroepen ruimschoots worden goedgemaakt. Het bestuur noemt het totaal-resultaat over het afgelopen boekjar dan ook re delijk. De omzet bedroeg 20.5 miljoen gulden. Dat is zeven ton meer dan vorig jaar. Daarbij behaalde de AgrimarktBV in Goes, een dochteronderneming van deCZAVeen omzet van ruim 11 miljoen, waardoor de totale omzet van CZAV en Agrimarkt 31.6 miljoen gulden be draagt. Er blijft een onverdeeld saldo over van 105.000 gulden, waarvan het bestuur 50.000 gulden wil toevoegen aan de voorziening pensioenverplichtingen en 54.900 aan de algemene reserve. De agenda voor de algemene vergader ing vermeldt verder de benoeming van een bestuurslid en van een licï voor de commissie van toezicht. De vergadering begint om tien uur. AFDELING EIST AFTREDEN VAN I. A. VAN ROYEN EN H. FRANSEN Vrije giften ST. ANNALAND - Voor de jaarlijkse oogstcollecte in de hervormde kerk te St. Annaland kwamen vijftien vrije gif ten binnen tot een totaal bedrag van 525,-. Judowedstrijden voor junioren YERSEKE - Zaterdagmiddag speelden een aantal junioren in Yerseke de jaar lijkse Sint Nicolaas judowedstrijden. De 45 deelnemers werden in 4 ge- wichtsgroepen verdeeld. Men streed' volgens het afvalsysteem met een her kansing in de eerste ronde, zodat elke judoka minstens 2 wedstrijden heeft gespeeld. Tussen de wedstrijden door was er ruim te gemaakt voor een bokswedstrijd in het supervlieggewicht tussen Peter Rentmeester 32 kg en Peter Nijssen 27 kg. Dit leverde een felle bokspartij op die zeer gewaardeerd werd door de vele aanwezigen. Toen tegen 16.00 uur de finales begon nen kwamen Sint Nicolaas en 2 pieten de wedstrijden bijwonen Sinterklaas reikte ook na afloop de prijzen uit. De winnaars in de verschillende groe pen zijn: Groep 1: 1 Peter Nijssen. 2. Marjan Everse. 3. Leo Meyaard. Groep 2: 1. Heieen Everse. 2. Andrea Kievit, 3. Jan Kees van Es. Groep 3:1. Envin Bas- temeyer, 2. Tanja Rentmeester, 3 Ronny LeuscheJ. Groep 4: 1. André Bruinooge, 2. Ad van Poelje 3 Jan Kruysse, RAADSLEDEN NIET VAN PLAN OP TE STAPPEN HEINKENSZAND-Hetbestuurvan de afdeling Borsele van de PvdA heeft het vertrouwen in de Pvd A-raadsleden I. A. van Royen en H. Fransen opgezegd. De beide raadsleden is zeer dringend ver zocht al' te treden. Van Royen en Fran sen weigeren echter hun raadslidmaat schap op tc geven. In een verklaring verwijt het afdelingsbestuur de beide raadsleden, dat zij 'niet democratisch' kunnen en willen functioneren in een PvdA, die het woordt democratisch juist in haar vaandel wenst te voeren'. Het besluit om het vertrouwen in de twee raadsleden op te zeggen, is geno men tijdens een ledenvergadering van de PvdA-Brosele. Het afdelingsbestuur wilde dinsdagavond geen nadere toe lichting geven op die verklaring. Het conflict binnen de PvdA heeft ook con sequenties voor de samenwerking tus sen de PvdA en de PPR in de raad van Borsele. PvdA-ffactievoorzitter I A. van Royen was dinsdagavond laat niet voor com mentaar bereikbaar. Zijn fractiegenoot Fransen wijt de strubbelingen aan een ■generatieconflict'. Op de eis van de af deling om af te treden reageerde hij dinsdagavond ..Datzou te gek zijn. Het is een beetje padvinderij. Ik ben met ge kozen door die veertien mannetjes die daar zitten. Ik ben gekozen door die an derhalf duizend mensen uit Brosele". Het raadslid verklaarde niet zo zwaar te tillen aan de hele kwestie. Nonsens Over het verwijt, dal de PvdA- raadsleden zich binnen de afdeling niet democratisch opstellen: „Dat is na tuurlijk nonsens. Allemaal flauwekul. Het bestuur enkt. dat zij het recht heb ben om hun raadsleden uit te zenden met een boodschap hoe het allemaal precies moet. Nou, dat in strijd met de gemeentewet. We worden niet geacht om over elke handeling overleg te prle- gen. Dat is in strijd met de ambtseed. Nou hebben die jonge mensenwaar- schi jnii jk helemaal geen begrip wat die ambtseed precies inhoudt". Volgens de heer Fransen richten de be zwaren van de afdeling zich vooral tegen de houding van zijn fractievoorzitter Van Royen. „Ik heb me solidair met hem verklaard. Het is een stelletje jonge mensen, die zeggen ..We zullen jouw baas er eens uitdonderen. Ik heb het idee dat het een generatieconflict is". De PvdA en PPR werken in de gemeen teraad van Borsele samen binnen éün raadsfractie. Volgens het PPR-raadslid J. de Koster is hei onmogelijk geworden om de samenwerking met de heren Van Ku.ven en riauaen binnen uaclie- verband voort te zetten. „Binnen één fractie is het niet meer mogelijk, zolang zij geen deel uitmaken van de officiële PvdA". De heer De Koster zei het te be treuren. dat het bestuur van de PvdA Borsele gemeend heeft tot deze stap te moeten overgaan. ..Maai' ik kan wel be grijpen. dat het gebeurd is. De heren Van Royen en Fransen zijn er naar mijn mening zelf schuldig aan" MIDDELBURG-Het algemeen bestuur van de welzijnsraad in Middelburg heeft zich dinsdagavond achter het be leid gesteld dat opbouwwerker J. Frank tot nu toe bij tic begeleiding van de verkeersacliegrocpen heeft gevoerd. Men was van mening dal in de gemeen teraad onjuist is geoordeeld, waar ge concludeerd werd dat de opbouwwerker de protesten van de bewoners leid. De toelichting van de protestbrief aan de gemeenteraad door de heer Frank ge beurde op uitdrukkelijk verzoek van de verkeersactiegroepen Voorzitter J J. van der Waals zei hier over: „De verkeersactiegroepen zijn zelfstandig. De welzijnsraad coördi neert alleen. En zo hoort het ook." Hij vertelde dat de verkeersactiegroepen al hebben besloten om de gemeente op de hoogte te stellen dal zij bezwaar maken tegen de verkeerssituatie en met de wel zijnsraad. De voorzitter van de welzijnsraad bracht verder de stand van zaken met de verkeersaclie-groepen naar voren. Zoals gemeld, hebben deze besloten een beleidsplan op te stellen, waarin verbe teringen van de verkeerssituatie aan de gemeente worden voorgesteld. Dit be leidsplan komt begin volgend jaar ge reed. De vergadering ging verder akkoord met de begroting voor 1977 De uilgaven voor volgend jaar zijn begroot op een bedrag van ruim 140.000 gulden. Bij de behandeling kwam naar voren dat het moeilijk zal zijn om de gevraagde 22.000 gulden (een verhoging van 5.000 gulden) voor activiteiten CRM los te krijgen. Verder werd de vergadering op de hoogte gesteld dat de opbouwwerker is gevraagd zitting te nemen in twee nieuwe projecten, Het gaat hierom een regionaal project voor begeleiding van woonwagenbewoners en een plaatselijk project voor opvang van jeugdige werk lozen. Vanuit het bestuur kwam enige beden king tegen het aanvatten van deze nieuwe activiteiten door de opbouw werker Dit tegen de achtergrond van hetgebrek aan tijd (men wil al lange tijd een tweede kracht). Voorzitter Van der Waals vond de projecten echter te be langrijk om ze niette laten schieten. Hij deed de suggestie om naast de beroeps kracht ook bestuursleden in dergelijke activiteiten in te zetten. Forum-avond NVV en NKV in Middelburg MIDDELBURG - NVV en NKV in Mid delburg houden morgen (donderdag) samen een forumavond over 'Wonen, leven en werken in Middelburg'. De bij eenkomst wordt gehouden in 'Het Wa pen van Middelburg' aan de Potten- markt en begint om acht uur 's avonds. Inleiders op deze forumavond zijn de heer J. Frank, opbouwwerker van de Welzijnsraad Middelburg, mevrouw G. Steketee, voorzitster van de plaatselijke vrouwenadviescommissie (VAC) in de woningbouw en de vakbondsbestuur ders W. Pel (NVV) en J. de Rijk (NKV). Na hun inleidingen is er voor de aanwe zigen gelegenheid voor discussie. Met deze avond houden de afdelingen van het NVV en het NKV in Middelburg de eerste gezamenlijke bijeenkomst. Twee auto's beschadigd bij botsing HULST - Dinsdagavond ontstond bij een botsing bij liet verkeerslicht op rijksweg 60 nabij de Abdaalseweg schade aan twee auto's toen mevrouw G M.-B.-G. uit Axel voor het op oranje staande verkeerslicht remde. De auto bestuurder M P. V. uit Middelburg merkte Uil te laat en reed vanachter tegen de auto voor hem aan Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. KAMERLEDEN V RAGEN OVER VEERDIENSTEN Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Het cerste-kamerlid Ver burg (pvdal wil van minister Wester terp precies weten wat hij kan doen met de garantiepost voor de vaste oe ververbinding Westerschelde. die de tweede kamer heeft toegevoegd aan de begroting 1977 van verkeer en water staat. Het kamerlid zelf zet vraagte kens bij het nut van die gerantiepost. omdat het naar zijn mening niet zozeer gaat om het garanderen van de lenin gen voor de verbinding, maar dat de bouwers en beheerders veeleer gebaat zijn met overheidsdekking van tekor ten die kunnen ontstaan bij het on haalbaar blijken van een bepaald ge bruik van de verbinding. De heer Ver burg heeft die uitleg gevraagd tijdens de voorbehandeling van de begroting in de vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de eerste kamer. De eerste-kamerleden Schlingemann ivvdt en Van Waterschoot ippr) hebben de minister aandacht gevraagd voor respectievelijk de kosten voor de vaste oeververbinding en de toestand van de huidige veerverbindingen. De WD'er heeft de bewindsman een becijfering gevraagd van wat de vaste oeververbin ding Westerschelde meer zal gaan kos ten door het steeds maar uitstellen van de regeringsbeslissing dat met de aan leg kan worden begonnen. De PPR-woordvoerder heeft de be windsman een bezinning gevraagd over de wenselijkheid van het geven van toe stemming voor de bouw van een nieuwe veerboot. De heer Van Waterschoot maakte duidelijk dat de veerdiensten op de Westerschelde in een moeilijke positie zitten. Hij illustreerde dat onder meer met de opmerking dat 's zomers op topcapaciteit wordt gewerkt, dat on langs onregelmatigheden aan de moto ren van de boten zijn gebleken, die met hoge kosten moeten worden verholpen, en dat de positie van de veren des te meer voelbaar wordt als zich een onge luk voordoet, zoals afgelopen zondag. De heer Verburg heeft de mening van minister Westerterp gevraagd over de uitspraak van g s. van Zeeland, dat de dijkverhogingen langs de Wester schelde sneller moeten worden uitge voerd. Ook wil Verburg weten wat be doeld wordt met. de mededeling in de verstedelijkingsnota, dat het Sloege- bied moet worden afgerond. Verder, wanneer de structuurnota zeehavenbe- leid te verwachten is, en waarom mos- selvissers zo lang moeten wachten op hun Delta-schadevergoeding. De heer Van Waterschoot heeft ge vraagd of het Zeeuws-Vlaamse wegen net in de toekomst aan te sluiten is op enerzijds de tunnel die de Belgen ter hoogte van Doel willen bouwen, en an derzijds op de weg van Antwerpen naar de kust. De PPR-woordvoerder heeft geïnformeerd naar de stand van zaken met de plannen voor de Zoomweg in westelijk Noord-Brabant, en hij heeft ervoor gepleit om op de pijlerdam in de Oosterschelde geen belangrijke (vier- OP 15 DECEMBER MEEROPBRENGST IN EGALISATIEFONDS MIDDELBURG- In dc vergadering van de raad van bestuur van liet haven schap Vlissingen - woensdag 15 de cember in het Vlissingse stadhuis - komen voorstellen aan de orde om de ondcrlioudsbelasting met tien procent en de haven- en kadcgelden met zeven procent te verhogen. I)e bedoeling is, dat de meeropbrengst van de onder- houdsbelasting - geraamd op 143.000 -en een deel van de meerdere haven-en kadegeldcn, namelijk ƒ60.000 van de J' 150.000, worden gestort in een egali satiefonds voor de onderhoudskosten in het havengebied Vlissingen-Oost. Dat fonds zou daardoor kunnen begin nen met een bedrag van ongeveer twee ton. De verhoging van de belastingen was al aangekondigd in de begroting voor vol gend jaar, van de kant van de advie scommissie uit het bedrijfsleven ware ern geen bezwaren tegen. Wel zal op ver zoek van deze commissie in de eerste helft van 1977 een toelichting worden gegeven op de middellange termijn planning. met name waar het gaat om de stortingen in dit egalisatie-fonds. Dat fonds - zo licht het dagelijks bestuur toe - is opgezet om de onderhoudskosten gelijkmatiger te spreiden De werkelijke onderhoudskosten worden aan dit fonds onttrokken: als ze de onder houdsbijdragen overtreffen kan het ta rief worden, aangepast, zo is de bedoe ling. Groen-plan In de raad van bestuur van liet Vlis singse havenschap komt ook het 'groen-plan' voor het havenschapsge- bied in bespreking. Zoals gemeld is het de bedoeling, dat er in totaal ongeveer honderd hectare groen wirdt ingeplant. Zestig hectare daarvan komt in de om geving van 's-Heerenhoek. Borssele en Nieuwdorp: dat deel wordt door de ge meenten ter hand genomen en het ha venschap vergoedt de kosten Er wordt op gewezen, dat aan de westzijde van het industriegebied in de richting van Nieuwland al enkele gronden met strui ken en bomen ingeplant zijn. zodat daar het principe 'opschuiven naar de kern' niet meer van toepassing kan worden gebracht. Met het oog op het verdere overleg met de gemeente Borsele vraagt het dage lijks bestuur de raad van bestuur 90 procent van de kosten met een maxi mum van 5 miljoen voor de groen- aanplant te willen toestaan. Er wordt gewezen, dat er in het havenschapsge- bied 30 hectare groen is ingeplant, ter wijl in het seizoen 1977-1978 nog 14 hec tare zal worden aangeplant. De reste rende 12 hectare zullen laer volgen. De raad van bestuur wordt ook voorgesteld het jachtrecht in het havenschapsge- bied via een openbare inschrijving te verpachten: dit omdat een particulier een bod heeft gedaan van 30.000. VLISSINGEN - Voorzitter J. M. Goedemondt van de Nederlandse Katholieke Ondernemersvereni ging Sint-Vincentius te Vlissingen heeft dinsdagavond uit handen van pastoor Van de Riet een hoge kerke lijke onderscheiding gekregen. De pastoor spelde de heer Goedemondt de versierselen van de orde 'Pro Ec clesia et Pontifice' op tijdens de re ceptie in het Strandliolel. die daar werd gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestuurdersjubileum van de NKOV, dat de lieer Goede mondt vierde. „Er isheel wat gebeurd in die 40 jaar" constateerde de pastoor ..U hebt een naam gevestigd, die wijdt en zijd be kend is. Als bestuurslid heeft u veel gepresteerd, en men kent u als een sociaalbewogen mens." Pastoor Van de Riet herinnerde er aan dat de heer Goedemondt oprichter is van hel Sociaal Charitatief Centrum Vlissin gen. ..een stoot voor de katholieke gemeenschap die heel wat heeft be tekend. Daarbij bent u een trouw voorzitter .van Sint-Vencentius ge bleven, een man met liefde voor de gewone mens." Vanwege zijn verdiensten voor kerk en maatschappij kon de pastoor na mens de paus de heer Goedemondt de hoge kerkelijke onderscheiding verlenen Hij las daarbij de oorkonde voor. waarin paus Paulus VI zijn dank uitspreekt aan Joseph Maria Goedemondt en hem zijn zegen geeft. Er waren meer sprekers in de met bloemen gesierde zaal. De heer Lansu sprak namens Sint- Vincentius zijn waardering uit voor de jubilaris. Dat deed ook de heer Korstanje namens de Vlissingse On dernemerscentrale. De lieer Schelle- kens van het. hoofdbestuur van de NKOV verleende de heer Goede mondt een andere onderscheiding: de gouden speld van verdienste. De heer Leenhouls sprak namens de Zeeuwse afdeling van het Neder lands Verbond van Ondernemers in het Bouwbedrijf, en uitte zijn dank in dichtvorm Wethouder G. J. A. M. Adan bracht de dank over van de Vlissingse ge meenschap, en secretaris Roovers van NKOV-Vlissingen zei tot slot te hopen dat men nog vele jaren ge bruik zou mogen maken van de dien sten van de heer Goedemondt. De meeste sprekers betrokken me vrouw Goedemondt in de hulde en deden hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. ..Ik had dit nooit verwacht", zei de jubilaris in een bewogen dankwoord. Op de /oio; pastoor Van der P.iet wenst de heer Goedemondt geluk. baans) verkeersader aan te leggen in verband met de grote druk die een der gelijke weg zou betekenen voor de we gen op Walcheren. Volgens de heer Van Waterschoot zou op de dam een tertiaire weg moeten komen. Spoorwegen Hij heeft ook gevraagd om mogelijkhe den te scheppen dat vakantiegangers hun fiets per trein kunnen laten ver voeren naar hun vakantiebestemming, en hij heeft geinformeerd of de recent aangekondigde bezuinigingen bij de Nederlandse Spoorwegen wellicht ge volgen hebben voor de bewoners van de afgelegen regio's. De heer Van Wa terschoot wil weten of het waar is. dat sommige eerste en sommige laatste treinritten zullen komen te vervallen. Minister Westerterp zal de vragen beantwoorden voor de behandeling van zijn begroting in de eerste kamer, in de loop van januari. Aanbesteding van onderhoud provinciale wegen MIDDELB L'RG - Op het kantoor van de Provinciale Waterstaat te Middelburg is dinsdagmorgen namens gedepu teerde staten het onderhouden van de provinciale wegen met bijbehorende werken gedurende het jaar 1977 open baar aanbesteed. Elf bedrijven schreven in voor het on derhouden van de wegen op Schouwen-Duiveland. De laagste kwa men van: aannemingsbedrijf C. de Rui ter te Noordgouwe 128.000; aanne mingsbedrijf v/h M. v.d. Velde Zn. te Bruimsse 129.500 en aannemings maatschappij Vermeer bv te Hoofddorp- 132.000. Tholen tien inschrijvingen, de laagste kwamen van aannemingsbedrijf De Vries Werkendam bv te Werkendam 134.000: August van Dijk Petiet we genbouwmaatschappij bv te Bergen op Zoom 136.500. Noord- en Zuid-Beveland: elf inschrij vingen. de laagste waren afkomstig van aannemingsbedrijf Van Sabben bv t Goes 608.200: aannemingsbedrijf Duijnhouwer bv te Goes 625,000 en aannemingsmaatschappij P. M. van Noordenne bv te Nieuwegein 646.700. Van de totaal negen inschrijvingen voor het onderhouden van de provinciale wegen op Walcheren schreef aanne mingsbedrijf De Vries Werkendam bv te Werkendam met een bedrag van 233.000 als laagste in. gevolgd door firma Verduijn Ovaa te Oost-Souburg 234.900 en aannemingsbedrijf Zee land bv te Middelburg 245.000. WesUZeeuwsch-Vlaanderen: tien in schrijvingen, als laagste schreven in aannemingsbedrijf De Vries Werken dam bv te werkendam 425 000; aan nemingsbedrijf J. Roelse te Vlissingen 453.000 en W.A.C. Verbraeken te Ste- kene (Bi 472.000. OosUZeeuwsch-Vlaanderen: acht in schrijvingen. de laagste kwamen hier van aannemingsbedrijf De Vries Wer kendam bv te Werkendam 379.000; aannemingsbedrijf Zeeuwsch- Vlaanderen te Biervliet 393.400 en aannemingsbedrijf B. M. van Noord- enne bv te Cockengen 398.500. Ramses Shaffy treedt donderdag op in Vlissingen VLISSINGEN - Ramses Shaffy treedt donderdagavond met de Shaffey's op in Vlissingen. Dit optreden is te zien en te beluisteren in hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen. De aanvang is 20.30 uur. Trio Hutyra in St. Maarten GRIJPSKERKE - Op 19 december geeft het trio Hutyra in de kapel van St. Maarten in Hoogelande een zondag middagconcert. Het trio, dat bestaat uit Hildegard Jense, klavecimbel, Freek Borstlap, Viola da gamba en Ferenc Hu tyra, traverso, - spelen die middag wer ken van Bach, Blavet, Handel en Quantz. Het concert begint om 3.00 uur. Dichtersmiddag en modeshow bij Terneuzense galerie TERN'EUZEN - Ongeveer tien dichters uit Zuid-Nederland en België doen zondag 2 januari mee aan een poëzie- middag bij de Terneuzense galerie 'Des Beaux Arts'. Het evenement begint om 15.00 uur en wordt georganiseerd door Henk Huisman. Zondag 26 december (tweede Kerstdag) is er in 'Des Beaux Arts' een modeshow van kleding, ontworpen en gemaakt door Digna Blaauw. Fotograaf Cor de Boer exposeert gelijktijdig een aantal modefoto's. Deze middag begint om 14.30 sur. Beide activiteiten passen in net streven van galenehouder John Verschuren om zijn expositieruimte uit te laten groeien tot een cultureel ont moetingscentrum waar meet te zien is dan (schildertkunst. Hij denkt voor de toekomst aan het houden van lezingen, muziekmiddagen of -avonden en bijeenkomsten waarop literair werk kan worden voorgedragen. Henk Huisman is momenteel druk bezig met het benaderen van deelnemers aan de middag van 2 januari. Hij denkt aan dichters en schrijvers rond tijdschriften als 'Kruispunt Sum mier', 'Yang', 't Kofschip', 'Naar Mor gen' en 'Slib'. Inmiddels staat al vast dat voordracht kunstenares en schrijfster Ton Huygens aanwezig zal zijn. Zij leest eigen werk en poëzie van Huisman. De 'dichtersmiddag" zal zo mogelijk worden omlijst door muzikale intemezzi van leerlingen van de Terneuzense mu ziekschool. Het evenement duurt tot circa 17 uur. kapel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9