Wrak van de Marleen door bok Walcheren geborgen Mosseluitvoer dit jaar sterk verminderd PZEM-oefening bij kerncentrale Industriebond NVV is boos op Hoechst over veilgheidsenquête lovooy •IPZC/. Samenwerking met Limburg en Brabant spaart PZEM twee ton stookkosten in drie maanden Boetes van 250,— voor tongvissers PSD-diensten beide 'buiten rooster' Wedgwood almanak herenmodetip: WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 provincie 'VOORAL FRANKRIJK LOOPT SLECHT' STOFFELIJK OVERSCHOT SCHIPPERSECHTPAAR TERECHT SAS VAN GENT - De twee slachtoffers van de aanvaring tussen Het stoffelijk overschot van schipper het met zand geladen Belgische binnenvaartschip 'Marleen' en de Van de Velde ongeladen'Le Havre'(1500 ton en afkomstig uit Gent) zijn gevon- PfjJifïp hoildl den. Dinsdagochtend, toen de bok 'Walcheren' van Van den Akker BV uit Vlissingen de gezonken 'Marleen' lichtte, trof de rijkspoli tie te water het stoffelijk overschot van schipper Jozef van de Velde (29 en zijn 28-jarige vrouw Mauricette van de Velde- Hendrick aan op de plaats waar de spits was gezonken. Woensdagavond omstreeks zes uur kwam de met zand geladen spits 'Mar leen'. komende uit de richting Temeu- zen, tussen Sluiskil en Sas van Gent in aanvaring met de ongeladen 'Le Havre', die richting Temeuzen koerste. De 'Le Havre' doorboorde de 'Marleen' ter hoogte van de stuurhut. Het echtpaar Van de Velde wist nog wel de scheeps hond in veiligheid te brengen, maar zag geen kans zeil'over te stappen op de 'Le Havre'. Enkele dagen heeft de rijkspoli tie te water ter plaatse een zoekactie uitgevoerd, echter zonder resultaat- De BV Van den Akker was sedert zater dag bezig met het bergen van de 'Mar leen'. die enkele tientallen meters uit de wal zeven meter diep op de bodem van het Kanaal Gent-Temeuzen lag. Er wa ren aanvankelijk wat problemen met het aanbrengen van de vier stroppen maar maandagavond waren de strop pen toch aangegebracht. Dinsdagoch tend in alle vroegte begon het lichten van de 'Marleen'. Omstreeks tien uur hing de spits in de takels. Toen al was het stoffelijk overschot van de beide op- 9okf,J' dl.e pas jaar zijn geworden en J hun l-'pnnK van np uprkppr?vnnrcnnnf- weer cursus voor jonge bromfietsers GOES - De gemeentepolitie in Goes gaat weer een verkcerscursus geven aan meisjes en jongens, die binnenkort 16 jaar worden en van plan zijn om op een bromfiets te gaan rijden. Tijdens de cursus worden de algemene verkeersregels, de bijzondere gedrags regels voor bromfietsers alsmede de technische eisen, waaraan bromfietsen moeten voldoen besproken. varenden l'volgens de rijkspolitie zat de kennis van de verkeersvoorschni- schipper op het achterdek bekneld tus- "n nlel voldoende vinden, kunnen aan sen wat rommel'I geborgen. de cursus deelnemen Later op de dag wend de 'Marleen' over- De Sfiele cursus bestaat uit 3 lessen en gebracht naar het 'kanaaleiland' ter wordt gegeven aan he bureau van poll- hoogte van Sluiskil, waar het schip op t,le u' Goes' Valckeslotlaan 6. s avonds de werf van slopersbedrijf Cracau ge- van hah acht tot negen uur. op de dins- sloopt zal worden. dagen van 14. 21 en 28 december 1976. Kamperlandse scholieren hielden aktie voor Turks rampgebied KAMPERLAND - De leerlingen van de klassen drie tot en met zes van de Prins Willem Alexanderschool te Kamperland hebben het geld, dat zij anders zouden hebben bestemd voor sinterklaassurprises om op school aan elkaar te geven, bestemd voor hulp aan het Rode Kruis voor de slachtoffers van de aardbeving te Turkije. Zij brachten in plaats van surprises het geld mee naar school waar het werd ingezameld door de leerkrachten Op deze manier bracht men een bedrag van 223,80 bijeen. IADVERTENTIEl IN SAMENWERKING MET BETH ES DA SINT JOSEPH ZIEKENHUIS MIDDELBURG - De N.V. Provinciale Zeeuws Energie-Maatschappij houdt woensdag - in samenwerking met het Bethesda-St.-Josephzickenhuis te Vlissin gen, een ongevalsoefening. Een soortgelijke oefening hield men op 21 april en deze verliep, naar het oordeel van de verantwoordelijke personen, succesvol. Bij dit soort oefeningen gaat het erom, de maatregelen die nodig kunnen zijn als er in de kernenergiecentrale te Borsele een arbeidsongeval gebeurt, op hun doelma tigheid te beproeven, aldus de N.V. PZEM in een persbericht. Bij een arbeidsonge val in de kernenergiecentrale kan het voorkomen dat een patiënt in diens eigen belang, naar een ziekenhuis moet worden vervoerd, zonder dat er tijd is geweest om hem de eventueel noodzakelijke ontsmettingsprocedure te laten doorlopen. Deze procedure moet dan naar hetziekenhuis worden verplaatst. Het medisch handelen in het ziekenhuis dient voorts te worden begeleid door stralingsbeschermende maatregelen. Voor de ongevalsoefenmg van 8 december wordt aangenomen dat bij het werken met brandstofelementen in de kernenergiecentrale, een onwaarschijn lijk mechanisch defect optreedt, waardoor brandstofstaafjes openbreken. Twee personeelsleden komen daardoor aan een grote hoeveelheid straling bloot te staan. Bovendien loopt een van hen bij liet weglopen een hoofdwond op. waardoor hij het bewustzijn verliest. Het is nodig, aldus het draaiboek van deze oefening, dat de twee mensen meteen naar het ziekenhuis te Vlissingen worden vervoerd. Hoewel er in werkelijkheid uiteraard geen sprake is van een stralingsongeval zullen de 'patiën ten' niettemin tijdens hun transport naar en de behandeling in hetziekenhuis wel als zodanig worden behandeld. Een 'patiënt' zal worden doorgestuurd naar een. in de behandeling van stralingsongevallen gespecialiseerd instituut, elders in het land De oefening wordt geleid door de bedrijfskundige dienst van de N. V. PZEM, de eigen stralingscontroledienst van de kernenergiecentrale en de directie van het Bethesda-St. Josephziekenhuis te Vlissingen. ziin echtgenote (uit. hel. g]uls^j) Op de Joto: De Marleenin de takels van de bok 'Walcheren' van Van den Akker uit Vlissingen. ROTTERDAM - De economische poli tierechter in Rotterdam, mr. W. A. van Deth, heeft dinsdag vier vissers ver oordeeld tol geldboetes van J' 250 voor het vissen op tong en schol binnen de twaalf-inijlszone. Vier vissers werden vrijgesproken. Als het aan de officier van justitie, mr. J. Schoonaard, had gelegen waren de vissers (uit Ouddorp, Goedereeede en Stellendam) er heel wat slechter afge komen. Hij eiste boetes variërend van 6.000 tot 13.000 gulden (de maximale boete is 25.000 gulden),. Mr. Schoonaard was van mening dat het om zeer ernstige overtredingen ging. „Uit gesprekken met deskundigen, on der andere biologen is mij gebleken dat hel vissen op tong en schol binnen de twaall-mijlszone betekent dat de 'kraamkamer' van deze vissoorten wordt uitgeroeid", aldus de officier. Bij zijn eis was hij uitgegaan van de hoe veelheid vis. die de vissers aan boord hadden, toen zij door de marine werden aangehouden. Vijftig procent van de opbrengst op de afslag (na aftrek van veilingkosten) leverde voor iedere visser de geëiste boete'op. De raadsman van de vissers, mr. W. L. No,uwen, wees de economische pplitiej i echter erup, dal de berekeningen van de officier niet klopten. „Van de op brengst op de afslag gaat veel meer af' olie, ijs en proviand). Het bedrag dat dan over is wordt volgens een bepaalde sleu tel verdeeld", aldus mr. Nouwen. De meeste vissers verdienen 250 a 300 per week voor ruim 90 uur werken. Volgens mr. Nouwen rammelt er veel aan de internationale visserij wetgeving. Het is namelijk niet verbo den binnen de twaalf-mijlszone andere vis te vangen De meeste vissers ver klaarden dan ook dat zij op bot of kabel- jouw hadden gevist, wel met hetzelfde tuig. de zogenaamde boomkor. Volgens mr. Nouwen zal er - waarschijnlijk al op 1 januari - een nieuwe bepaling van kracht worden waarbij het vissen met de boomkor binnen de zóne verboden wordt. Het is nu moeilijk te bewijzen, dat vissers die tong en schol aan boord hebben deze vis ook binnen de twaalf- mijlszöne hebben gevangen. Als de nieuwe bepaling van kracht is zijn er volgens mr. Nouwen geen misverstan den meer mogelijk. BERGEN OP ZOOM - De uitvoer van verse mosselen bedraagt dit jaar aan zienlijk minder dan voorgaande jaren. Waren hel vorig jaar zo'n 27.000 tot 28.000 tonnen (van 100 kilo) mosselen die werden uitgevoerd, dit jaar zijn dat slechts21.000 tot 22.000 tonnen. Dit ver telde een woordvoerder van het mos selkantoor van het productschap voor visen visproducten in Bergen op Zoom. Ook de directie van de mosselliandel Vette en Verhaart uit Yerseke laat der gelijke geluiden horen. „We voeren dit jaar ongeveer 40'r minder uit dan voor gaande jaren. Wat de oorzaak daarvan kan zijn is ons niet precies duidelijk. Er zijn eigenlijk verschillende ooi-zaken. Zo waren in het begin van het jaar de prij zen te hoog. maar ook de berichten over de vergiftigde Spaanse mosselen heb ben er toe bijgedragen dat men minder mosselen koopt. De mensen lezen dan wel m de krant dat de mosselen vergif tigd zijn. maar ze lezen niet de kleine letters die vertellen dat die mosselen uit Spanje komen", zp sprak men in Yerse ke. Overigens was men bij Vette en Ver haart met bang dat de verminderde uit voer gevolgen zou hebben voor de 50 werknemers die men in dienst heeft. De heer J. van Splunter, afdelingschef van het kantoor van moselzaken te Be rgen op Zoom. bevestigde de vermoe dens die in Yerseke bestaan omtrent de oorzaak van de geringere export: „Het is een samenspel van factoren. Zo worden er bijvoorbeeld minder mosselen gege ten. er zijn mensen ziek geworden van Spaanse mosselen en de prijs speelt ook een belangrijke rol. We moeten verder niet vergeten dat de cijfers van de uit voer van dit jaar vergleken worden met die van vorig jaar. Eigenlijk klopt dat niet helemaal, omdat we vorig jaar een topjaar hadden m de mosselexport. Maar er wordt gewoon aanzienlijk mul der uitgevoerd. Vooral in Frankrijk, waar een erg groot deel van de export naar toe gaat. gaat het beroerd. Het loopt daar gewoon bedonderd" In Nederland blijft de al'zet van verse mosselen op het normale peil, hoewel er toch sprake is van een geringe terug gang. Dit omdat men de cijfer»; met lipt topjaar 1975 vergelijkt. Zowel in Yer seke als op het mosselkantoor kan men weinig zeggen over de verwachtingen voor de toekomst. I)e heer Van Splun ter: „Ik zie het niet zitten dat het voor het eind van het mosselseizoen, in april, nog goed komt. Over volgend jaar is er helemaal weinig te vertellen. Er kan dan weer van alles gebeuren. Maar op het ogenblik gaat hel in ieder geval niet best". VLISSINGEN - Beide Zeeuwse veer- verbindingen over de Westerschelde hebben dinsdag tc kampen gehad met vertragingen. Op de PSD-dienst Vlis singen - Breskens 'viel' men dinsdag, evenals maandag buiten het dien strooster door het uitvallen van de 'Prinses Margriet', na een aanvaring zondagavond. Dinsdagmiddag, omstreeks half twee trad een storing op aan de walbrug bij Kruiningen-haven. waardoor ook de veerdienst Kruiningen-Perkpolder vertraging opliep. Door de stonng aan de walbrug bij Kruiningen moest de dubbeldekker op de veerdienst met Perkpolder dinsdag middag één vaart overslaan. Om half drie hadden werknemers van Rijkswa terstaat het defect aan de walbrug weer gerepareerd en omstreeks half vijf wa ren de files die aan beide zijden van de Westerschelde op de boot wachtten weer opgelost. De 'open plek' die in het dienstrooster van de dienst Kruiningen-Perkpolder ontstond door IADVERTENTIEI Toch goed dat er ook mooie l TROUWPAKKEN zijn van MODE VOOR MANNEN FORTEX LANGE VORST 59-61 - GOES het tijdelijk uitvallen van de dubbel dekker werd provisorisch opgevuld met de kleinere, reserveboot Prins Be- mhard. Volgens woordvoerders van de PSD- dienst Kruiningen-Perkpolder waren de wachttijden voor auto's, die met de boot meemoesten 'niet overdreven lang'. „Doordat de dubbeldekker tijdelijk uit de vaart werd gehaald zaten we vooral wat moeilijk met vrachtauto's. Veel au to's hadden waarschijnlijk gehoor gege ven aan oproepen via de radio om geen gebruik te maken van het veer Vlissingen-Breskens en dat verhoogt natuurlijkde drukte bij ons. Maar er zijn er toch niet veel geweest die langer dan een uur hebben moeten wachten". Automobilisten die dinsdag gebruik wilden maken van de veerdienst Vlissingen-Breskens hebben - zeker tegen vijf uur 's middags - ongeveer een half uur tot drie kwartier op de boot moeten wachten. Het uitvallen van de Pnnses Margriet, zoals bekend werd het schip zondagavond vrij zwaar bescha digd bij een aanvaring, werd opgevan gen met de kleinere en tragere reserve boot Koningin Juliana. Doordat deze pont per vaart ongeveer vijf minuten op het normale dienstrooster verliest kwam men met name gedurende de spitsuren moeilijk te zitten. Volgens een woordvoerder van de veerdienst bleef het allemaal nog redelijk binnen de per ken. „Het aanbod viel nogal mee, en dat was waarschijnlijk te danken aan op roepen via de radio, om gebruik te ma ken van de andere dienst". Omstreeks vijf uur stonden er in Vlis singen, nadat de boot was vertrokken, nog ongeveer vier rijen 'wachtenden'. „Maar", zo zei men, „om zeven uur was alles weer schoon". PZEM-DIRECTEUR IR. M. D. DALEBOUT PERSONEEL ZEELAND ZAL NIET WERKLOOS WORDEN VLISSINGEN - Samenwerking tussen de drie zuidelijke energiebedrijven - die van Zeeland, Noord-Brabant en Limburg - heeft de PZEM in een proef periode van drie maanden een bespa ring in de energiekosten van twee ton opgeleverd. PZEM-directeur ir. M. D. Dalchout heeft dat dinsdag meegedeeld tijdens een bijeenkomst van bestuurs leden met jubilarissen en gepensio neerden in Vlissingen. Hij liet weten, dat het de bedoeling is. die samenwer king tussen de energiebedrijven voort te zetten. Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. DIRECTEUR NIJMAN: „KEUZE VOOR POLARISATIEMODEL" MOERMAN Walstr. 94 - Vlissingen ZEEUWSE Woorden Gisteren lazen wij in een betreffend stuk van een onzer op liet terrein van de gezondheidszorg werkzame in stellingen weer ccn zin. waar wij het moeilijk mee hebben gehad. Het ging over de dienstverlening in verpleegtehuizen en het stuk zei „Het voorgaande leidt als vanzelf tol de opmerking, dat het stuurmecha nisme van de intramurale gezond heidszorg omes inziens nog steeds onvoldoende is ingesteld op het krachtenveld dat de ondernemings gewijze productie beheerst. Naar hel mechanisme, waardoor ons econo misch stelsel wordt gestuurd, is ook het nationale budget voor de ge zondheidszorg bepaald Wel - daar zaten we dan. Maar gelukkig voegde de auteur aan dit geheel een handzaam slot toe. Dit: „Met andere woorden: de middelen zijn beperkt." Eerlijk gezegd: wij hadden al die an dere woorden best kunnen missen. CONTACTMENSEN MOGEN FORMULIER NIET INVULLEN VLISSINGEN - De Industriebond NVV is boos op Hoechst, omdat de veilig heidscontactmensen bij het chemische bedrijf in Vlissingen-Oost 'niet mogen ingaan op een vragenlijst, hun toeges tuurd door de bedrijfsledengroep van de Industriebond NVV'. Bat meldt de bond in het bondsblad 'Wekelijkse In- dustrickrant' van vandaag woensdag 8 december. WIK meldt verder dat de veiligheids- contactmensen bij Hoechst hierover een brief hebben gekregen van 'twee functionarissen van Hoechst' In de brief staal dat de bedrijfsledengroep van de bond in het kader van het bedrijven- werk geen deel uitmaakt van de bedrijf sorganisatie „In de faciliteitenregeling voor het bednjvenwerk is destijds onder meer met de vakbonden overeengeko men dat daarmee niet de bestaande communicatiepatronen en overleg structuren zouden worden doorkruist. Wij willen de enquête als zodanig niet veroordelen, maar er is hier naar onze mening wel sprake van een oneigenlijke vermenging van een vakbondsactiviteit en ondernemingsverantwoordelijk- heid schrijven de veiligheidsinspec teur en het hoofd van de afdeling bevei liging aan de veiligheidscontactman- nen bij Hoechst. Zij vinden dat het in vullen van de enquêteformulieren van de bond over veiligheid niet tot de taak van de veiligheidscontactmensen be hoort. „maar anderzijds kan het zinvol zijn de vragen te lezen en u op de ant woorden te bezinnen" schrijven veilig heidsinspecteur en hoofd beveiliging verder. Zij raden de veiligheidscon tactmensen aan contact op te nemen met de directe chef of de veiligheids dienst. !\iet eens De Industriebond NVV is het met de brief van de beide Hoechst- functionarissen aan de veiligheidscon- taclmensen niet eens: „Het feit dat er veiligheidscontactmensen bestaan bij Hoechst is namelijk te danken aan de inspanningen van de leden van de In dustriebond NW bij Hoechst. Het vloeit voort uit eisen van bondsleden voor betere veiligheidsmaatregelen, die vooral door de or-fractie aan de orde werden gesteld. Daarop besloot de bond tot instelling van 'veiligheids mannen', door de werknemers zelf ge kozen", aldus WIK. Het blad van de Industneb'ond NW zegt dat na het verschijnen van het zo genaamde 'werknemersverslag' bij Hoechst directie, bedrijfsleiding en dus ook veiligheidsdienst kunnen weten 'dat het de industriebonden van NW en NKV menens is geworden methun stnjd voor betere werkomstandigheden'. Via onderzoeken proberen de vakbonden de 'problemen van de arbeiders boven te krijgen' en door het publiceren van de resultaten van dergelijke enquêtes de directie 'een spiegel van haar eigen be leid' voor dte houden, aldus hel vak bondsblad. Hoechst-direeteur dr. ir. J. Nijman be vestigde het bestaan van de brief aan de veiligheidscontactmensen. Hij ver klaarde desgevraagd dat naar zijn me ning de stellingname van de Industrie bond weesop het kie/.en vooreen pola risatiemodel. „terwijl wij van een overleg model uitgaan". Dc heer Nijman schetste het tot stand komen van het instituut van veilig- lieidscontactmensen bij Hoechst. „On geveer een jaar geleden is het overleg hierover afgerong. Het was goed over leg met ondernemingsraad, vakbonden en directie, met de bedoeling een betere inschakeling van allen in liet bedrijf ten opzichte van de veiligheidspro blemen te bewerkstelligen. Dat overleg speelde ook binnen het kader van ge wijzigde opvattingen over overleg structuur en de introductie van mo derne overlegmethoden". De Hoechst-directeur vervolgt: „Wij hebben toen twee dingen afgesproken met de ondernemingsraad en de vak bonden, en die bonden waren niet al leen de industriebond NVV. Het eerste punt was de instelling van een veilig heidscommissie in het bedrijf. Het tweede de instelling van veiligheids- contactmannen, mensen die in hun be drijfsafdelingen zouden kunnen spre ken over de veiligheid. Ook de Indus triebond NVV vond dit toen mooi. Het kwam dus in goed overleg tot stand. Nu trekt die bond wel het initiatief daar toe aan zich. maar dat mogen ze van mij. Zo zijn we allemaal wel een beetje. Maar wat ze nu door middel van die enquête met de instelling veiligheids- cuniacunan doen is oneigenlijk ge bruik er van maken. Dan zeggen wij: Ho, NVV, dat was toen de bedoeling Bij bedrijf I)e lieer Nijman stelt dat veiligheid sproblematiek hoort bij de eigen be drijfsorganisatie. „Via de daartoe be stemde kanalwn kunnen de veilig- lieidscontactmanncn daar voorzorgen. Zo hebben de bonden liet ook gewild. Het bedrijf en zijn organen kunnen ook concreet iets aan de veiligheid doen. De vakbonden niet. Die kunnen hoogstens roepen, of een brief schrijven. De weg, die de Industriebond NW wil volgen is er een die tegenstellingen oproept". Hoechst-directeur Nijman wijst er op dat begm deze week het 'doelstellin genprogramma voor de veiligheid in 1977' bij zijn bedrijf is klaargekomen en vastgesteld. „We hebben een aantal punten opgesteld, één ervan luidt 'lei dinggeven op de werkvloer'. Er zijn in structiestructuren ontworpen. Zo zullen de veiligheidscontactmensen vier maal per jaar speciale veiligheidsinstructie ontvangen. Het bedrijf zal voorts het overleg over veiligheid trachten te ver diepen en verbreden. Nieuwkomers, leerlingen van de be- drijfsschool, maar ook het personeel van aannemers en de chauffeurs van de zo genaamde rode busjes krijgen verdere instructies over de veiligheid. Ik durf te zeggen dat wij bij Hoechst heel wat aan dacht aan de veiligheid besteden en er zelfs een ambitieus programma voor hebben", aldus dr. Nijman. Daarbij wees hij erop, dat die samen werking met name inhoudt, dat die cen trales voor opwekking van energie wor den benut in de drie provincies, die zo economisch mogelijk kunnen leveren. „De samenwerkende energieproducen ten streven ernaar, dat iedereen zoveel mogelijk met de meest economisch werkende eenheden draait", aldus de heer Dalebout. „Deze vorm van samen werking tussen Zeeland, Brabant en Limburg lijkt mij goed te verdedigen, ook tegenover de buitenwacht, waarom zou je in Zeeland een dure eenheid laten draaien, als er elders bijvoorbeeld een moderne eenheid stilstaat of op onvol doende capaciteit draait?" De PZEM-directeur noemde de samen werking, toen hij sprak over het buiten gebruik stellen van de kolenmachines van de centrale Zeeland. Hij liet weten, dat daardoor wel een stuk werk bij de centrale Zeeland vrijkomt. Hoe dat zal worden opgelost kon hij niet zeggen. „Maar," aldus ir. Dalebout. „men zal niet werkloos worden. Het is wel mijn mening, dat we het werk zo moeten or ganiseren. dat mensen zinnig werk doen". Hij liet weten, dat het georgani seerd overlegzich meteen oplossing van deze zaak - mede in relatie tot de pro- duktiesamenwerking met Limburg en Brabant - zal bezighouden. In zijn toespraak tijdens de bijeenkomst liet ir. Dalebout onder meer ook weten: dat de produktie in 1976 is toegeno men met zes procent, met name als ge volg van een grotere afname bij de su pergrootverbruikers: dat de kerncentrale nu op een be drijfstijd zit voor 1976 van 77 procent, dat men mogelijk de 80 procent kan ha len; dat de structuur van de PZEM het bestuur en ook het g.o. in 1977 sterk zal bezighouden, nu de minister van so ciale zaken de nutsbedrijven met een privaatrechtelijke structuur niet wil ontheffen van de verplichting een on dernemingsraad in te stellen. Dale bout: „Tenzij we een publiek rechter lijk lichaam worden, een provinciaal bedrijf of een gemeenschappelijke re geling is daar niet aan te kontkomen". dat in 1976 het aantal personeelsle den bij de PZEM met 52 is gegroeid tot 1181. met name In de transportsector. Dalebout: „Eén man erbij betekent voor het bedrijf een grote investering, als je dat over een aantal jaren bekijkt. Aan de andere kant: als je met twee r meer de kerncentrale een dag eerder I aan het werk kunt krijgen na een stop. f heb je het jaarsalaris van die twee man al verdiend". In zijn overzicht over het wel e het bedrijf noemde de PZEM-directeur I 1976 'een rustig jaar' voor het bedrijf. In de personele sfeer zag hij die rust met name ook als gevolg van de bestuurs- beslissing niet verder te gaan met de be sprekingen om tussen Limburg. Bra bant en Zeeland tot een fusie van de energiebedrijven te komen Hij ver wachtte dat - nu vijf masten voor de 380-kv-lijn in de Oosterschelde staan - het plaatsten van leidingmasten in de Oosterschelde volgend jaar geheel ge reed komt en dat de hele lijn naar Geer- truidenberg in 1978 klaar zal zijn. Verder wees hij op de noodkoppeüng tussen het net van Zeeuwsch-Vlaanderen en dat van België, op de aanleg van de 50-kv- kabels naar Zierikzee en op het feit. dat de rekeningenadministratie voor het kleinverbruik weer 'op schema' zit. Voor de distributie afdeling noemde ir. Dale bout 1976 'een jaar van consolidatie'. In deelectriciteitssfeerzitmen aan 130.000 aansluitingen, in de gassector zijn - in clusief blokverwarming - meer dan 100.000 aansluitingen. „Waar nu nog geen aardgas is, komt het vrijwel zeker ook niet meer. behalve in Hontenisse waar nu aan een vnj kleine uitbreiding van het net wordt gewerkt", zo zei hij. Personeelsbeleid Vice-voorzittermr.J.P. Boersmastelde in een kort welkomstwoord, dat er in 1976 bij de PZEM 'veel is gepresteerd'. Adjunct-directeur J. H. E. Witte ging in op een aantal personeelszaken. Hij be toogde, dat in het bestuur en het geor ganiseerd overleg volgend jaar de toe- komstvisieop het personeelsbeleid aan de orde zal komen. Hij maakte gewag van een 'gering' per centage aan ziekteverzuim, namelijk 5 pet. bij de PZEM tegen een landelijk gemiddelde van meer dan 10 pet. Ook hij onderstreepte, dat volgend jaar de problematiek van de ondernemings raad gekoppeld aan de wensen van de vakbeweging voor een cao bij de nuts bedrijven veel aandacht zal vragen. Als belangrijke zaken, die in het go zijn be handeld signaleerde de heer Witte de regeling woon-werkverkeer en de be roepsprocedure inzake de functieclassi- ficatie. Hij liet weten, dat het de bedoe ling is om met het oog op de belangstel ling voor kaderlreinig een wetenschap pelijk geschoolde functionaris op dit terrein aan te stellen. (ADVERTENTIE) met Kerst in 't nieuw. Stijlvolle 2- en 3- delige kostuums 2-delig vanaf 305,- 3-delig vanaf 358,- HERENMODE Gortstraat 32-34, burg Tel. 12508

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2