Vultink: Het is net als libre een gokspelletje Zeeuwse hockeyers tijdens de winterstop de zaal in Beslissingsduel nodig in de tafeltenniscompetitie Betaalde clubs achter beleid sectiebestuur TOEZEGGING AAN MINISTER: ZOSNEL MOGELIJK CAO „ONDER DE ACHT DEELNEMERS ZIJN VIJF FAVORIETEN" SANTAMARIA: WIJ HEBBEN NOG HOOP OP VOLGENDE RONDE Gross weg bij Twente ZEGE VOOR IPSWICH QUEENS PARK RONDE VERDER Nederlandse dames wonnen in Roosendaal WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 HOGEWONING: „ER IS AANGEDRONGEN OP VREDE" UTRECHT - De clubs uil hel betaalde voetbal hebben zich dinsdagavond tijdens een vergadering in Utrecht voor het overgrote merendeel geschaard achter het beleid van het sectiebestuur met betrekking tot de verhoudingen met de belangenorganisaties VVCS (spelers) en WON (trainers). HetseetiebesLuur betaald voetbal heeft dinsdagavond de clubs ingelicht over zijn gesprekken met minister Harry van Dooi n van crm Wc hebben de clubs gevraagd een mening t e geven over het door ons gevoerde beleid", verklaarde voorzitter Jacques Hogewoning na afloop. ..Drie clubs onthielden zich van stemming. De overige 33 verenigingen waren het met. ons eens". •Alle betaalde-voetbalclubs waren op de vergadering vertegenwoordigd. Al leen SC Amersfoortliet verstek gaan wegens een bespreking met de gemeent e over de financiële moeilijkheden waarin de club verkeert. In een brief zal het sectiebestuur de minister op de hoogte stellen van het standpunt van de betaalde-voetbalclubs Wij willen best melde belangenorganisaties rond de tafc-1 gaan zitten om te praten over de medezeggenschap. Dat hebben we trouwens altijd al gezegd De clubs hebben ook op vrede aangedrongen. Het moet nou maar eens afgelopen zijn met die scheldkanonnades verklaarde Jacques Hogewoning. iDoor Peter Ver hag ei MAUBEUGE - Het is beslist ondoenlijk om reeds bij voorbaat een winnaar aan te wijzen van het Europees biljartkampioenschap anker-kader 47-2 dat van donderdag tot en met zondag in het reeds uit de zevende eeuw daterende Noordfranse vestingstadje Mau- beuge wordt gehouden. „Het is eigenlijk precies als bij het libre een gokspelletje", oordeelt Hans Vultink uit Groenlo. ,,Het 47-2 kader- spel wordt momenteel in talrijke Europese landen erg sterk ge speeld. daarom zijn er van de acht deelnemers zeker vijf favoriet om de titel van Franz Stenzei uit Oostenrijk, die vorig jaar in Vught kampioen werd. over te nemen De meeste deelnemers in het 47-2 spelen derlands kampioen en meervoudig Eu- volgens Hans Vultink (achtvoudig Ne- ropees en wereldkampioen in deze spelsoort) met hoge gemiddelden van tussen de 80 en 100. en vaak zelfs hoger. ..Er springt dus eigenlijk niemand tus senuit. In deze kadersoort heb je zo een onverwachte nederlaag te pakken, zelfs als je een partij in drie beurten uitmaakt. Want je tegenstander kan er nog een beurt korter over doen". Over igens hoopt de 39-jarige Vultink "wel MORGEN START EK ANKERKADER 47-2 ROTTERDAM (ANP) - Jose Emilio Santamaria, de trainer van Real Club Deportivo Espanol, gelooft niet dat zijn elftal woensdagavond in het Rotterdamse stadion bij voorbaat kansloos is tegen F'eye- noord. Santamaria: „Als je je bij voorbaat kansloos acht, heeft liet in feite geen zin om nog te spelen. Na tuurlijk hebben wij nog de illusie een ronde verder te komen. Lie illu sie duurt woensdagavond 90 minu ten en is voorbij wanneer de scheidsrechter voor de laatste maal blaast." Santamaria ontkende dinsdagmid dag by aankomst, in Rotterdam niet dat het zeer zwaar voor Espanol zal worden om zich te laten plaatsen voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-cup. „Wij staan met 1-0 achter. Dat is voor Feyenoord een gunstige uitgangspositie. Bovendien heeft onze tegenstander het grote voordeel deze wedstrijd op eigen ter rein te spelen. Feyenoord is een in ternationaal zeer ervaren ploeg. Dat heb ik twee weken geleden zelf ge zien." Santamaria zal met kunnen be schikken over Caszely. De Chileen, die aan het begin van de nieuwe competitie door enkele Spaanse clubs werd begeerd, is weer ernstig geblesseerd. Maandag tijdens de training brak Caszely opnieuw een kuitbeen. Hetzelfde dat sinds enkele weken hersteld was „Als Caszely erbij had kunnen zijn. had ik hem ze ker opgesteld", aldus de Spaanse trainer. „Het was gewoon een dom ongeluk. Caszely liep achter een spe ler aan om hem de bal te ontnemen, kwam ten val en brak opnieuw zijn Kuitbeen. Ik ben hem zeker weer voor drie maanden kwijt." Santamaria verwacht een stevig maar beslist geen overdreven hard duel tussen Feycnoor den Espanol. „Het ging er twee weken geleden bij ons stevig aan toe Maar ik geloof toch niet dat het een gemene strijd was. Santamaria bekende dat hij zelf ook uitziet naar de duels tussen zijn aan voerder De Felipe en Feyenoords spits Nico Jansen. „Het zijn twee harde spelers, die fel op de bal zitten. In zo n confrontatie kan het inder daad hard toegaan Verkeerd Aanvoerder Dc Felipe: geconfron teerd met de uitspraken die hij na afloop van Espanol - Feyenoord deed en waarin hij zei te zullen zor gen dat hij en Nico Jansen uit het veld zullen «orden gestuurd, ont kende in alle toonaarden. „Dat is volledig verkeerd geïnterpreteerd door een Spaanse journalist. Ik heb een paar stevige duels met Nico Jan sen uitgevochten. Maar daar heb ik dan ook een gele kaart aan overge houden." De Felipe is kennelijk de enige die de gele kaart gezien heelt. Trainer San tamaria was er niet van op de hoogte en bij het bestuur van Espanol was er ook niets van bekend. De aanvoerder van Espanol verklaarde dinsdag middag de elleboogstoot die Nico Jansen hem heeft gegeven allang weer vergeten te zijn „Wanneer Jan sen woensdagmiddag wil voetballen dan voetbal ik ook. Maar als hij oor log wil, kan hij oorlog krijgen." De vermoedelijke opstelling van Es panol voor de wedstrijd tegen Feye noord is: doel: Fernandez Gato; ach ter: Molinos, De Felipe, Ortiz Aquino en Verdugo: midden: Fernandez Amado, Jose Manuel en Osorio; voor: Cuesta of Solsona, Jeremias en Ma- ranon. zijn partijtje te kunnen mceblazcif maar hij is niet bereid om zich onvoor waardelijk titelkandidaat te stellen, ondanks zijn haast ongeëvenaarde kennis van het kaderspel. In de afgelopen jaren was Hans Vultink weinig gelukkig in de strijd om Euro pese kampioenschappen. Vultink: „Dat klopt. Ik heb me in die periode dan ook het meest geconcentreerd op wereld kampioenschappen. Dat is een goede keus gebleken want ik behaalde drie wereldtitels op rij". Ook ditmaal is de Europese titel, die deze week in Mau- beuge te verdienen is. niet het hoogste ideaal van de Nederlandse kadevspecia- list bij uitstek. Hans Vultink bereidt zich in feite speciaal voor op het wereld kampioenschap in dc veel moeilijker spelsoort 47-1 dat in maart van het vol gend jaar in zijn eigen woonplaats Groenlo wordt gespeeld. In het Euro pese kampioenschap pentathlon, dat vorige maand in Amersfoort werd ge speeld. toonde de Groenloèr in het 47-1 zijn grote vorm door met uitzondering van een remise tegen zijn rivaal Francis Connesson alle partijen te winnen. Onmiddellijk stoppen Niettemin heeft Vultink zich terdege voorbereid op de strijd in Maubeuge. „In elk geval veel beter dan een paar maanden geleden, toen ik het door za kelijke omstandigheden te druk bad". Al is Vultink dan een van de sterkste kaderspelers ter wereld, hij zou er on middellijk mee stoppen als zijn zaken ENSCHEDE - Het is vrijwel zeker dat Volkmar Gross zondag, tegen Feye noord, voor het laatst hel doel van FC Twente verdedigt. De Duitser zal waarschijnlijk een con tract tekenen bij Tennis Borussia in Be rlijn. Gaat dit door. dan trekt FC Twente direct de reservedoelman van PSV de 24-jarige André van Gerven. aan. LONDEN (REUTER) - Ipswich Town, dat zaterdag de topwedstrijd tegen koploper Liverpool met 1-0 won. heeft zich dinsdagavond aan de kop van ranglijst van de eerste divisie van de Engelse League genesteld. Ipswich won in Birmingham met4-2 van Birmingham City. Middlesbrough en Manchester City kwamen in Middeles- brough niet tot scoren. De stand aan de kop van de Engelse eer ste divisie is: 1 Ipswich Town 17-26, 2 Liverpool 17-24; 3 Manchester City en Newcastle United 17-22. hem uit de hand dreigen te lopen. .„Maar voorlopig ziet het er daar nog niet naar uil", houdt de Nederlandse titelgrossier zich op de vlakte. Een van de belangrijkste opponenten, die een eventuele triomf van Vultink in Maubeuge in de weg kan staan is de Belgische kampioen Ludo Dielis. die door de wedstrijdorganisatoien dankzij zijn fenomenale moyenne van bijna 140 aan de top van het favorietenlijstje is geplaatst Daarna komt Franz Stenzei als tweede, dankzij het feit dat hij de in het geding zijnde Europese titel verde digt. en als derde volgt Hans Vultink Maar ook de Westduitser Klaus Hose en de Fransman Roland Dufetelle zijn erg gevaarlijk", meent Vultink. die daarmee het rijtje favorieten zoals hij dat ziet, completeren. DEN IIAAG - Onder leiding van de minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. mr. H. W. van Doorn, beeft dinsdagochtend in Rijswijk een bespreking plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de belangenorganisaties in het betaalde voetbal en een delegatie van het sectiebestuur over de ontstane situatie en actuele problemen. Deze hebben vooral te maken melde medezeggenschap en liet tot stand koinen van een cao. Het sectiebestuur van de KNVB en de belangenorganisaties hebben de minis ter toegezegd hem uiterlijk vrijdag 17 december mee te delen naar welk be stuursmodel hun voorkeur uitgaat en Rehabiliteren Hoe staan de kansen van de tweede Ne derlandse deelnemer, de 22-jarige Christ van der Smissen uit het Bran- bantsc Sint-Willcbrord? In de jongste nationale en Europese kampioen schappen had de Brabander te kampen met een ernstig vormverlies. Dat had echter vorig jaar ook Ludo Dielis: de Belgische titelhouder was nergens, maar nu kan hij als de belangrijkste kandidaat voor de eerste plaats wor den aangemerkt. Wellicht dat het on peilbare Brabantse biljarttalent Van der Smissen de strijd in Maubeuge aangrijpt om zich te rehabiliteren voor zijn minder opvallende resultaten in de afgelopen maanden. Maar voorlopig is Hans Vultink de Ne derlander met de beste kansen in Mau beuge. Vandaag beslissing over tv-uitzending HILVERSUM - Uiterlijk vandaag 'woensdag/ om 12.00 uur wil de HOS een beslissing hebben over het even tueel op televisie uitzenden van de in Rotterdam le spelen voetbalwed strijd Feitenoord-Espanol. De onderhandelingen zijn in zoverre rond. dat alleen nog wordt gewacht op uitverkoop van de toegangskaar ten. Indien het stadion volkomt. zal dc NOS de wedstrijd tussen 19.55 en 21 45 uur uitzenden op Nederland 1. Hiervoor komen dan de aangekon digde film en ballei te vervallen. welke activiteiten in de komende maanden zullen moeten worden ont wikkeld teneinde aan de medezeggen schap verder gestalte te geven en zo spoedig mogelijk een cao lot stand te brengen, in de bespreking is bovendien meegedeeld dat opkorte termijn de structuurcommissie zijn werkzaamhe den zal voortzetten om zo spoedig moge lijk tot afronding van zijn rapportage te komen. Het overleg van de minister met het betaald voetbal en de belangenor ganisaties wordt, zo mogelijk deze maand nog. voortgezet. Het is twijfelachtig of de structuur commissie binnen afzienbare tijd tot een afgerond rapport kan komen. De verstandhouding is namenlijk met op timaal meer na de algemene vergader ing van de KNVB op 27 november jongs tleden. toen de voorzitter van de com missie. Guus Couwenberg. geen toelich ting mocht geven op het inmiddels ver schenen interimrapport. Bovendien is onlangs het bestuur van de FBO afge treden en heelt de VVSC zich allesbe halve lovend uitgelaten over De StooD. MIDDELBURG - De meer dan span nende competitie die dc afgelopen we ken dc le klas van dc Zeen wse tafelten niscompetitie kenmerkte, heeft bij bet afsluiten van de wedstrijdenreeks uit eindelijk twee koplopers opgeleverd. Zoals verwacht kon Laurens 1 de laat ste thuiswedstrijd tegen het reeds ge degradeerde ONA 1 (8-2) en kon alleen nog ingehaald worden door Effect 1 dat daartoe van Zand 1 moest «innen. In dit duel startte Zand 1 erg succesvol en nam een 2-0 voorsprong. Daarna had Effect 1 meer succes en achtereenvol gens werd in de volgende partijen een verdiende 3-7 zege behaald. Een beslis singswedstrijd om liet Zeeuwse kam pioenschap tussen Laurens 1 en Effect 1 is nu nodig en de uitslag daarvan is moeilijk te voorspellen, want beide teams wonnen in de afgelopen wed strijden een maal van elkaar. De strijd om de tweede degradatie- plaats tussen Big Smash 1 en St. Lau rens 2 is ruimschoots door Big Smash 1 met 9-1 gewonnen, waardoor het Laurens-team. dat de competitie zo goed was gestart volgend jaar weer in de 2eklas uitkomt. Drie nieuwe ie krassers dienden zich inmiddels aan. Effect2. dat vorige week reeds kampioen werd in Zeeuwsch-Vlaanderen, promoveert. In de 2e klas A eindigde de topper tussen MZ 3 en Wilno 2 in een kleine 6-4 zege voor de Middelburgers, waardoor het trio De Poorter. Van Gilst en Hofman ook promoveerden. De derde plaats was enkele dagen later inzet in het extra duel tussen Wilno 2 en SI. Aloy 3. beiden als tweede geëindigd. Het was het Vlis- singse Wilno 2. dat ruimschoots met 7-1, de baas bleef over de Graauwenaren. Hierdoor promoveren ook de kampioe nen in de 3e klassen A. B en C automa tisch naar de 2e klas. want hienn kwa men ook drie plaatsen vrij De derde klas titel was deze week voor Laurens 3. In Zeeuwsch-Vlaanderen sloot Answest 1 zijn competitie in de 3e klas D af met tweemaal winst (6-4i tegen Effect 4 en SAR 1 en werd daardoor ongeslagen kampioen. De Hansweerters spelen in januari weer in de 3e klas Midden- Zeeland. Doordat MZ12 ook tegen Zand 4 met 6-4 aan het kortste eind trok. wist Laurens 4 via een 9-1 zege op Kapelle 3 de titel in de 4e klas B naar zich toe te halen waaroor promotie tevens een feit werd. voor het trio Verspuy. De Groot en Haye In 4E werd Zand 7 tóch nog kam pioen zonder een beslissingswedstrijd want rivaal Westerzicht 2 liet bij MZ 15 een beslissende veer eoor slechts gelijk te spelen. Jeugdkampioen van Zeeland in de le klas werd deze week Effect 1. dat met het trio Houg. Wilting en de Jong ook ongeslagen bleef tegen ONA (1-9) waar door de Temeuzenaren onbereikbaar werden voor de overige teams. Een fraai resultaat van de Zeeuwsch-Vlamineen die thansplannen hebben om in de lan delijke competitie te gaan spelen. Ook de Vlissingers Rob Koole. Jan Ad- riaanse en Mark Segeren tesamen Ma rathon 1 bemannend, grepen de titel, in 4B VERSLOEGEN ZIJ Laurens 4 met 2-8 en ook zij gaan naar de 3e klas. Senioren le klas: B. Smash 1 - Laurens 2 9-1. Laurens 1 - ONA 1 8-2. Zand 1 - Effect. 13-7.2e klas A: Westerz. 1 - Zand 23-7. MZ 4 - Goes 1 4-6. MZ 3 - Wilno 2 6-4. Effect 2 - Alov 3 2-8. R WS - Effect 3 8-2.3e kl A: MZ 10-Laurens3 0-10. z.anö 3 - MZ '7 8-2. Goes 3 - Amem 1 3-7. 3e klas B: MZ 9 - B. Smash 2 2-8. Marath 1 - Goes 2 3-7, Amem. 2 - MZ 6 0-10, 3e klas C: PNL 1 - MZ 5 6-4. B. Smash 3 - Wilno 3 1-9.3e klas D: Answest 1 - Effect4 6-4. Effects - SAR 1 2-8,SAR 1 -Answest 1 4-6,4eklasA: MZ 16- Answest2 9-1. Marath. 2 - MZ 11 5-5. NAPM - Zand 6 1-9, Answest 2 - Marath. 2 3-7,4e klas B: Zand 5 - MZ 12 6-4, Laurens 4 - Kapelle 3 9-1,4e klas C. PNL 2 - Veere 110-0. KapeUe 1 - MZ 13 6-4. Scaldina 2 - Zand 4 2-8,4e klas D: K apelle 2 - Wilno 4 3-7, Veere 1 - PNL 3 8-2. MZ 14 - Amem. 3 3-7. 4e klas E: Zand 7 - MZ 18 10-0. MZ 15-Westerz. 2 5-5.4e klas F: Effect 7 - AKF 2 3-7. PZEM 1 - Efect 6 4-6. Junioren: le klas: Aloy 2 - MZ 4 4-6. ONA 1 - Effect 11-9.2e klas: Zand 2 - MZ 8 10-0. MZ 6 - Scaldina 1 6-4. Effect 2 - MZ 7 9-1. Wilno 2 - Zand 3 6-4.3e klas: Zand 4 - Laurens 3 3-7, B Smash 1 - Wilno 4 3-V. MZ 10 - Wilno 3 0-10, Scaldina 2-Laurens 2 1-9. Zand 6-SAR 10-10. KapeUe - Kats 17-3,4e klas: Marath. 4 - MZ 13 4-6. Amem. 4 - Laurens 5 6-4. Laurens 4 - Ma rath. 1 2-8. Zand 8 - Westerz. 3 0-10. Kats 2 - Marath. 2 0-10. Westerz. 2 - MZ 14 9-1. B Sm. 2 Amem. 21-9, MZ 12 - Effect 3 6-4, SAR 2 - Zand 7 10-0. MmnKI .KrHft A 'j m ,1 I, na i'ara,,, .->„11.... i MIDDELBURG - Aanstaand weekeind begint, met uitzondering van de hoofd klasse en le klas. het geloten hockey seizoen. Deze rustperiode duurt voor de districtcompetilie van hel zuidelijk district tot en met 16 januari. Voor de reserveklassen (uitgezonderd de eerste klasse) tot en met 30 januari en voor de overige klassen tol en met 20 februari). Bekerontmoetingen en eventuele in haalwedstrijden worden vastgesteld tussen 6 en 20 februari. Inhaalontmoe- tmgen zullen dan weinig plaatsvinden, omdat over het geheel genomen de competitie vlot is afgewerkt Tijdens deze winterrust zullen vele teams naar de zalen trekken. Ook in Zeeland zullen de zalen in Hulst, Mid delburg, Vlissingen en Terneuzen be volkt worden. Voor de Zeeuwse heren teams (8 stuks) is een halve competitie vastgesteld. De dames (4 teamsi spelen een hele competitie. De verenigingen stellen voor hun jeugd elftallen een eigen programma vast. Afgelopen zondag vonden voor de da mes die uitkomen in de 4e klas A nog enkele ontmoetingen plaats. De Mid delburgse dames versloegen op een vrij zacht veld de dames van Pelikaan met 4-0. Ook de dames van Vlissingen hadden thuis weinig nr ei te met Zwart Wit. De dames uit Breda moesten met een 5-0 nederlaag huiswaarts keren. De HSD dames hebben tegen Teteringen de eer ste punten welen te behalen. Na een spannend duel bleek bij het eindsignaal de stand 2-1 te zijn in het voordeel van de dames uit Zierikzee, De stand is: Middelburg 12 11 1 0 23 59- 8 Etten-Leur 11 8 2 1 18 64 7 Vlissingen 12 8 1 3 17 41-12 Olympia 11 5 4 2 14 35-12 Pelikaan 12 1 5 13 32-22 Zwart-Wit 11 2 5 4 9 27-18 Prinsenbeek 11 4 1 6 9 16-28 19 2 1 7 5 18-36 10 I 0 9 2 2-66 12 1 0 11 2 5-90 Bij de heren veteranen in afdeling I van het zuidelijk district ontbreekt het niet aan spanning. De 'oudjes' van Vlissin gen en Zwart-Wit B delen met 14 punten de eerste plaats. Het. doelgemiddelde van de Brabanders is iets gunstiger. Zij worden op de voet gevolgd door Pe likaan uit Roosendaal De Middel burgse veteranen die vorig seizoen de titel behaalden bevinden zich thans in de onderste regionen. De heren van Olympia bezetten op dit moment de laatste plaats, doch moeten enkele duels inhalen. De stand is: Zwart-Wit B 8 7 0 1 14 24- 8 Vlissingen 8 7 0 1 14 24-12 Pelikaan 8 6 0 2 12 19- 6 Tempo 9 3 2 4 8 13-16 Pnnsenbeek 7 2 1 4 5 5-17 Push B 8 2 1 5 5 8-19 In afdeling 1 H van hetzuidelijk district staat het derde team van Middelburg nog ongeslagen aan kop. Zij moeten nog wel zeven wedstrijden spelen maar heb ben reeds vijf punten voorsprong op nummer twee: Waranda. Het ziet ernaar uit dat dit Middelburgse team de eerste plaats niet meer zal af staan. Etten-Leur 2. Vlissingen 3 en Pelikaan 4 bevinden zich in de rode zone. De stand luidt; Middelburg 3 990018 23-8 Waranda 5 9 6 l 2 13 18- 9 Push 5 8 4 2 2 10 23-18 Olympia 3 9 3 2 4 8 18-20 Vlissingen 2 9 2 3 4 7 13-15 Breda 8 8 3 0 5 6 14-19 Pelikaan 4 8 2 1 5 5 11-22 Etten-Leur 2 9 1 3 5 5 14-25 Vlissingen 3 7 0 4 3 4 11-14 die namens de KNVB in de structuur commissie zitting heeft. Volgens het interim-rapport zijn er drie bestuursmodellen mogelijk: I. Een be stuur bestaande uiteen voorzitter en zes leden, waarbij bestuursleden van be langenorganisaties. actieve voetballers, oefen meesters en scheidsrechters geen deel mogen uitmaken van het bestuur. Ook bestuursleden van clubs kunnen niet worden gekozen. 2. Een bestuur bestaande uit een voor zitter en tien leden, waarbij twee plaat sen zijn ingeruimd voor vertegenwoor digers van de spelers en één voor die van de trainers. 3. Een bestuur van een voorzitter en acht leden, waarbij de eerste keer twee WSC- en één VVON- vertegenwoordiger (s> worden gekozen en daarna steeds een drietal zou moeten worden gekozen, dat het geniet van de belangengroepen. KEULEN - Het wonder dat trainer Hennes Weisweiler van FC Köln had voorspeld, heeft niet plaats gevonden. Na de nederlaag van 0-3 van twee we ken geleden in Londen slaagden de Westduitsers er toch niet in zich ten koste van Queens Park Rangers te plaatsen voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. l.Fc Koln zegevierde in het- müngers- dorfer stadion voor 48.000 toeschouwers weliswaar met 4-1 over de Londense ploeg maar die score was niet voldoen de Queens Park Rangers bereikte de kwarteindstrijden op grond van de regel dat bij gelijke soelcijfers over twee wed strijden de in een uitwedstrijd ge scoorde doelpunten dubbel tellen. Queens Park Rangers leek in Keulen een gemakkelijke avond tegemoet te gaan toen reeds in de vierde minuut de schot Don Masson zijn ploeg op 0-1 zet te. waardoor de Engelden op 4-0 kwa men. FC Köln verwerkte de tegenslag echter sneL In een tijdsbestek van der tien minuten kwam de thuisclub door Muller «23). Lohr (34) en Weber i37> op een voorsprong van 3-1. FC Koln ge loofde toen weer in zijn kansen en zette de tegenstander onder zware druk. On danks het geweldige overwicht, dat in de tweede helft mede door het feit dat Queens Park Rangers met tien man speelde. Clement was wegens een vuist- slag aan Weber uit het veld gestuurd, nog groter werd. scoorde 1 FC Koln toch nog maar één maal. Dat gebeurde na precies één uur toen opnieuw Muller uit een voorzet van Flohe doelman Parkes passeerde: 4-1. ROOSENDAAL - In Roosendaal heer ste dinsdag een soort hup-Holland- hup-sfeer. Beide Nederlandse schaak- sters wonnen namelijk in de achtste ronde van de dames-interzonale. Een dergelijke luxe hebben we nog niet ge kend. Als resultaat van het totaal aan gebeurtenissen klom mevrouw Van der Mi je naar hoge regionen, in het kielzog der koploopsters. Er was een middagzitting aan voorafge gaan met. twee dramatische hoogtepun ten. De sterke Szussi Veroeczi uit Hon garije verpletterde de van slag geraakte Bulgaarse Tatiana Lematsjko in 25 zet ten. Veroeczi bezet nu de kop met 6.5 uit 8. ongeslagen Een tweede schok leverde dr. Hartston - Achmilovskaja op. Wit verloor in hope loze stand door tijdsoverschrijding. De zwartspeelster heeft door deze zege haar kans op een plaats in het kandidaten toernooi 1977 belangrijk vergroot. De Italiaanse Gramignanï is nog steeds' half ziek. In dit toernooi heet dat 'wel spelen, maar in de hotelkamer'. Aldus is geschied. Opponente Belavenetsj won. Woensdag volgt de negende ronde De uitslagen van de partijen van de achtste ronde zijn: Veroeczi iHom - Lematsjko (Bul) 1-0: Lazarevic iJoei - Vreeken 0-1 (Ned): Gra mignanï (Iti - Belavenetsj (Rus) 0-1: Hartston •GB) - Asjmllovskaja Rus) 0-1. Orton (VS) - Fomlna (Rus) afgebroken: De Oliveira fBrai - Van der Mije (Ned) 0-1; De Caro (Col) - Koesj- nirdsr) 0-1. De stand Is. 1 Veroeczi 6.5 pnt. 2 Koesjnir 5,5 en 1 afgebr. en Asjmllovskaja 5.5 en 1 afgebr.: 4 Van der Mije 5.5.5 Hartston 5; 6 Lematsjko 4.5:7 Laza revic en Belavenetsj 4.9 Orton en Fomina 3 en 1 afgebr.: 12 De Caro en Vreeken 2: 14 Gra mignanï 0.5 en 1 uitg de sectie betaald voetballinks minister Van Doorn en op de Foto: rechts op de achtergrond de vertegenwoordiging voorgrond de belangenorganisaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13