Bonden verwachten 30.000 werklozen vezelindustrie Pali Mali Export Johanna O. bijna drie weken spoorloos VLIEGVAKANTIEREIZEN ZIJN ONNODIG DUUR SPOEDIGE MAA TREGELEN NOODZAKELIJK Philippa komt nog niet vrij Japanse LPD verliest rmhp: alsnog de absolute meerderheid praten over een centraal akkoord Margaret Thatcher op bezoek 'WpiLlti Directeur Arkereizen: „Door Nederlandse luchtvaartpolitiek NA VORMVERZUIM RECHTBANK VRIJGELATEN vermoordde haar dochter DINSDAG 7 DECEMBER 1976 DEN HAAG (ANP) - Als er niet spoedig maatregelen in Europees verband getroffen worden zuilen er rond 1985 dertigduizend mensen minder in de Nederlandse kunstvezel-, textiel- en kledin gindustrieën werken. Voor geheel West-Europa, d.w.z. de EEG- landen zal het aantal verloren gegane arbeidsplaatsen dan 1,5 miljoen bedragen. Tot deze berekeningen komen de indus triebond CNV. de Unie van beambten, leidinggevend en hoger personeel (BLHP) en de Vereniging Hoger Perso neel AKZO. Dit drietal trekt bij de sane ringen van AKZO's Europese kunstve zelproducent Enka-Glanzstoff steeds gezamenlijk op en zegt vijftig procent van het georganiseerde personeel in de Nederlandse vezelproduktie te verte genwoordigen. De drie organisaties hebben nu een rapport gestuurd naar twee commis- sieis van het Europees parlement om daar aan de bel te trekken over wat zij noemen 'dramatischeontwikkelingen'. Men is naar het Europese parlement ge gaan omdat tot dusver bij de Europese commissie, het dagelijks bestuur van de Europese gemeenschappen, nauwelijks gehoor werd gevonden voor een snelle oplossing van dit dreigende probleem, „ij hebben sinds de bezetting in Breda in 1972 bij herhaling gepoogd om de Nederlandse regering te bewegen tot een Europees initiatief. Men heeft in DEN Haag ook wel zijn best gedaan maar men is in Brussel opgelopen tegen een aantal onmogelijke figuren bij de EEG". Bij navraag blijkt dat een Eu ropese commissie te zijn van Italiaanse afkomst.. Die overigens niet meer te rugkeert in de nieuwe Europese com missie welke op 5 januari aanstaande aantreedt. AKZO Bij hun rapport hebben de drie organi saties geen kon takt gehad en gezocht met de twee andere bonden, de indus triebonden van het NW en NKV. „Bin nen de AKZO is het helaas niet moge lijk op vriendschappelijke voet samen te werken", aldus werd maandagavond op een persconferentie in Den Haag verklaard. Over de bereidheid van de industrie om mee te werken aan een aantal maatrege len om deze schrikbarende teruggang van werkgelegenheid in de negen EEG- landen (van 4,4 miljoen tot 2.9 miljoen, dus 34 procent! zeiden vertegenwoordi gers van de drie organisaties optimis tisch gestemd te zijn. omdat de produ centen bij een dergelijke situatie ook met meer kunnen leven. Men kaart de zaak ook nu aan omdat volgend jaar het "Multivezelakkoord. dat gesloten is in het kader van het GATT - de alge mene overeenkomst inzake handel en tarieven, afloopt Men hoopt bij de drie organisaties dat voor sluiting van een nieuw multïveze- 1 akkoord gesproken zal worden over een groeipercentage en een anti- recessieclausule. Met dit laatste woord hoopt men danover een instrument te beschikken waarmee men de invoer uit bijvoorbeeld wat de drie noemen 'pseudo-ontwikkelingslanden als Hongkong, Taiwan, Zuid-Korea, Brazi lië e.d." kan afremmen als hier de markt, slecht wordt. In het rapport wordt gesteld dat de cri sis in de grond van de zaak een structu reel EEG probleem is. ..De overweldi gende vloed van goedkope textiel en textielprodukten uit de zgn. lage lonenlanden. alsmede de ongecoördi neerde en soms nationaal gesubsi- deerde capaciteitsuitbreidingen van de DEN HAAG (ANP) - Minister Van Agt (justitie) heeft de tweede kamer mee gedeeld dat hij niét voot 11 december zal kunnen beslissen over het al dan niet verlenen van voorwaardelijke in- vrijheidsstelling aan de gegratieerde Philippa. In antwoord op schriftelijke vragen van het CPN-kamerlid WollT zegt de minister dat hij nog niet be schikt over de vereiste berichten en adviezen. Uit het antwoord blijkt, dat de beslis sing op het gratieverzoek lange tijd is aangehouden. Eerst in oktober werd een beslissing hierover genomen, nadat op 27 januari 1975 een rechterlijk advies was uitgebracht. De plaatsing van de betrokkene in een open inrichting noemt de minister aangewezen, opdat hij, die sinds decennia van het maat schappelijk gebeuren was vervreemd, zich onder begeleiding weer aan de sa menleving kon aanpassen. MIKI: LOCKHEED SCHULDIGE r Van onze redactie economic) DEN HAAG - De raad van middelbaar en hoger personeel heeft op minister Boersma van sociale zaken een beroep gedaan te trachten de vakbeweging en werkgevers alsnog om de tafel te krij gen voor het afsluiten van een centraal akkoord. „Het is voor de verwezelij- king van uw beleid van het grootste be lang, dat de partijen elkaar vinden en dat de rust aan het sociaal- economische front bewaard blijft", schrijft de RMHP aan de minister. De RMHP zegt een serieuze poging te hebben gedaan om partijen alsnog tot elkaar te brengen, toen bleek dat geen overeenstemming kon worden bereikt. Gezegd wordt in de brief aan de minis ter. dat de opstelling van de werkgevers met betrekking tot de prijscompensatie een teleurstellende verrassing was ..Wij hebben de werkgevers verweten dat. nu de vakbeweging door in te stemmen met een schoning van de prijsindex een stap in hun richting had gedaan, de werkge vers een verharding van de standpunten uitlokte". De RMHP meent, dat de regering een belangrijk deel van de ongerustheid bij de sociale partners kan wegnemen, in dien ze zou kunnen aangeven hoe in 1977 te verwachten tegenvallers kun nen worden opgevangen. Nu volgens de RMHP alles erop wijst, dat het bezuin igingsbeleid tot 1980 niet zal uitkomen, lijkt verdere matiging onontkoom baar. Cyrus Vance: Salt krijgt prioriteit NEW YORK AFP) - De problemen van de internationale veiligheid zullen het belangrijkste vraagstuk voor de regering-Carter vormen, zo heeft de toekomstige Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cyrus Vance gezegd in een interview met het week blad Newsweek. ..Niets is belangrijker dan SALT (de on derhandelingen over beperking van strategische wapens) uit de impasse te halen. Het moeilijkste daarbij is om van de Russen uitleg te krijgen van wat zij verstaan onder het begrip ontspan ning". aldus Vance Naleving van de akkoorden van Hel sinki ziet hij daarbij als een test voor de bedoelingen van de Sowjet-Unie. De toekomstige minister is voorstander van een stopzetting van Amerikaanse wapenleveranties aan Zuid-Afrika, zoals dat ook onder de regeringen Ken nedy en Johnson gebeurde. Lockheed: Ergste is nu voorbij LOS ANGELES (RTR)- Robert Haack. voorzitter van de raad van bestuur van de Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed, heeft het afgelopen weekend verklaard dat er geen nieuwe onthul lingen over grote Lockheed- schandalen meer te verwachten zijn. In een gesprek met journalisten zei Haack: „Ik denk wel dat we het ergste gehad hebben, de vuile was is op." Een speciale commissie binnen het Lockheedbedrijf, die alle omkoop schandalen in het buitenland moet uit zoeken, heeft haar werk overigens nog niet voltooid Haack zei dat de commis sie tot dusver miljoenen heeft besteed aan het onderzoek, en 150.000 documen ten heeft verzameld. Lockheed heeft toegegeven dat meer dan 200 miljoen dollar - waarvan zeker 22 miljoen als steekpenningen moeten worden aan gemerkt - aan politici en functionaris sen in het buitenland zijn gegeven om de verkoop van Lockheedtoestellen te be vorderen. TOKIO (DPA, UPI) - De Liberaal-Democratische Partij (LDP) heeft bij de zondag in Japan gehouden verkiezingen voor het lagerhuis voor het eerst in 21 jaar de absolute meerderheid verloren. Met 249 zetels blijft zij nog wel de sterkste partij. De nieuwe zetelverdeling is als volgt (tussen haakjes de uitslag van de verkiezin gen in 1972): LDP 249 (271), Socialistische Partij Japan (JSP) 123 (118). Boeddhisti sche Komeito 55 (29), Sociaal-Democraten (DSP) 29 (19), Communistische Partij (JCP) 17 (38), Neoliberale Club (shin jiyu) 17 (-), Onafhankelijken 21 (.14). synthetische vezelindustrie binnen de EEG. hebben tot overcapaciteiten en emsüge verliessituaties geleid", aldus de drie bonden die het rapport opstuur den aan de ministers Lubbers (economi sche zaken i en Boersma (sociale zaken Maatregelen De bonden menen dat binnen EEG- verband ingrijpende maatregelen no dig zijn op het gebied van de import, de beheerrsing van de groei van de syn thetische vezelcapaciteiten, de inves teringsplanning bij synthetische vezels en sociale maatregelen. Zij vragen de twee commissies om te worden ge hoord en laten het aan de commissies over om ook andere bonden uit te nodi gen. Volgens het rapport kampt de textie lindustrie in West-Europa met de gevol gen wan de vooral in Nederland en West-Duitsland gestegen loonkosten Een stijging deel van de behoeften komt nu uit goedkopere importen. In 1966 be droegen de Westeuropese textielimpor- ten 350.000 ton, nu wordt 1.350.000 ton ingevoerd. Het valt te verwachten dat deze omwikkeling nog zal doorzetten. Door al deze ontwikkelingen kampt de industrie van de rayon- en synthetische vezels met structurele overcapacitaei- ten. Bovendien zal door de te verwach ten lagere economische groei de toene ming van het vezelverbruik op consu- mentenmveau dalen tot gemiddeld 2.5 procent per jaar. Dit is jaarlijks 1.5 pro cent minder dan in de zestiger jaren. In 1985 zal het vezelverbruik 800.000 ton lager zijn dan bij het handhaven van de de jaarlijkse groei van 4 pet. De gevolgen voor het aantal arbeid splaatsen n de vezel-, textiel- en confec- tieindustrie in Europa zijn volgens het rapport dat in 1985 de personeels sterkte met 34 pet (1,5 miljoen perso nen) zal zijn afgenomen. Het wegvallen van arbeidsplaatsen in die sectoren heeft ook gevolgen voor de werkgele genheid in de toeleveringsbedrijven. Aantallen daarvan kunnen de bonden niet geven, maar het zou niet verba zingwekkend zijn als dit aantal het zelfde zal zijn als de genoemde 1.5 mil joen, aldus een woordvoerder in deze sector. Premier Takeo Miki heeft inmiddels de nederlaag van zijn partij toegegeven. Hij zei echter niet of hij het voorzitter schap zal neerleggen. Op een persconferentie verklaarde Miki dat hij samen met het partijbes tuur nauwkeurig zal onderzoeken wat de kiezers willen alvorens de politieke lijn van de toekomst uit te stippelen. PLAINS - De officiële foto van de nieuwe president van de Verenigde Staten, Jimmy Car ter, die op 20 januari 1977 zal worden beëdigd. Indirect zijn rivaal in de LDP, de voor malige vice-premier Takeo Fukuda, kritiserend zei Miki dat men de partij niet alleen maar met woorden kan her vormen. Hij was van mening dat de ne derlaag van de LDP voornamelijk te wijten is aan het Lockheedschandaal en de strijd binnen de partij. Voor dit laatste achtte hij liet kiessysteem voor het leiderschap van de partij verant woordelijk. Ex-premier Kaknei Tanaka, die vol gende maand moet terecht staan we gens het aannemen van 1,67 miljoen dol lar aan Lockheed-steekpenningen, werd in zijn eigen kiesdistrict met overweldi gende meerderheid in het parlement gekozen. Hij deed mee als onafhankelijk kandidaat Hij is. na enige tijd voorar rest in vrijheid gesteld tegen betaling van 1.6 miljoen dollar borgtocht. Waar nemers verwachten dat Tanaka's ver kiezing nieuwe moeilijkheden inluidt voor premier Miki. Tanaka zal hem niet vergeven dat hij door toedoen van Miki is gearresteerd, en gesteund door zijn nog aanzienlijke politieke achterban, de rekening willen vereffenen. Ook ex-minister van vervoer Hashimo to, eveneens betrokken bij het Lock- heedschandaal. werd herkozen als on afhankelijk parlementslid. Daarente gen werden twee LDP-ministers (van landbouw en van wetenschappelijk on derzoek) niet herkozen. Minister van justitie Osamu Inaba, belast met het re- geringsonderzoek naar de Lockheed- affaire, kon zijn parlementszetel maar ternauwernood (met 93 stemmen meer derheid) behouden. In percentages uitgedrukt zijn de uit slagen: LDP 41,7, JSP 20,69, Komeito 10,91, DSP 6,28. NLC 4,18, JCP 10.38. on afhankelijken 5,70, splintergroepen 0,08: Uitvoeringsbesluit kinderbescherming wordt gewijzigd UTRECHT (ANP) - Het uitvoeringsbes luit kinderbescherming zal zodanig worden gewijzigd dat de goedkeu ringsbeschikking van inrichtingen kan worden ingetrokken als een vermin derde behoefte blijkt. Dit heeft staatssecretaris H. J. Zeeval- king van Justitie maandag in Utrecht verklaard bij de installatie van de lande lijke beraadsgroep voor ordening en planning van de residentiële hulpverle ning (kindertehuizen). In de landelijke beraadsgroep zitten vertegenwoordi gers van de ministeries van justitie. volksgezondheid en crm. daarnaast af gevaardigden van gemeentelijke sociale diensten, algemeen maatschappelijk werk. ambulante geestelijke volksge zondheid. AWBZ-huizen, jeugdpsychia trische diensten en vertegenwoordigers van de interne en externe jeugdbe scherming. De BM. de bond van minderjarigen, die de bewoners van de tehuizen vertege- nordigt heeft zich zowel uit de regionale als landelijke beraadsgroep terugge trokken. De BM gelooft niet dat het werk van de beraadsgroepen tot wezen lijke veranderingen ten goede in de kin derbescherming kan leiden. De BOM. de bond van ouders van minderjarigen heeft niet gereageerd op de uitnodiging zitting te nemen in de landelijke be raadsgroep. Omdat justitie ook is getroffen door de algemene overheidsbezuinigingen, zei Zeevalking, dat pas na inlevering van inrichtingsplaatsen er geld vrijkomt voor het wensenpakket dat de kinder bescherming heeft. DEN HAAG - Margaret Thatcher, leidster van de Britse conservatie ven. vertrouw! erop dat het Enge land straks weer economisch voor de wind gaat. Ze zei dit maandag op een lunchbijeenkomst van de Nederlands-Britse kamer van koop handel in Den Haag. Engeland maakt op het ogenblik slechte tijden mee. Ze wijt dat aan het gebrek aan vertrouwen. ..De wil ontbreekt op het ogenblik om op succesvolle wijze gebruik te maken van de eigen ervaring en mogelijkhe den", zei ze Maar ze is er wel van overtuigd dat haar land op lange termijn de moeilijkheden zal over winnen. „Ik baseer mijn geloof op de kennis en kunde van het Britse volk", aldus Thatcher De Britse oppositieleidster bracht, een bezoek van één dag aan Den Haag. Ze heeft er gesproken met premier Den Uyl. minister Van der Stoel en de fractieleider van de WD in de tweede kamer. Hans Wiegel. Margaret Thatcher, volgens de laat ste opiniepeiling de populairste vrouw in Engeland, zei in haar rede verder dat het Britse volk nooit zal vergeten dat de Nederlandse rege ring Engeland door dik en dun heeft gesteund tijdens de moeizame on derhandelingen voor de toetreding tot de EEG. ADVERTENTIE i AMSTERDAM (ANP) - De algemeen-directeur van Arkereizen in Enschede, de heer F. G. Fransen, heeft maandag in Amsterdam bij de perspresentatie van het zomervakantieprogramma kritiek ge leverd op de luchtvaartpolitiek van de Nederlandse regering, waardoor volgens hem de vliegvakantiereizen onnodig duur wor den. Hij heeft het onjuist genoemd, dat de overheid de touroperators verplicht een prijsbodem voor vliegreizen aan te houden, die ernstig tegen de belangen van de consument ingaat Volgens de geldende voorschriften mag de prijs van een vliegvakantie van een touroperator niet minder zijn dan zes tig procent van de prijs van een retour vliegreis met een lijndienst naar de zelfde bestemming. Volgens de heer Fransen zou deze 60 procent best terug gebracht kunnen worden naar 40 pro cent. Waarom moet de touroperator, die zijn trein- en busreizen tegen elke prijs op d? markt kan aanbieden, door de overheid zo in zijn prijsaanbieding voor vliegrei zen worden afgeremd? Hij achtte dit strijdig met de politiek van onze rege ring. Voor haar ügt hier volgens hem de politiek van onze regering. Voor haar ligt hier volgens hem een duidelijke taak om deze veel te hoge prijsbodem op een reëel niveau te brengen Als touroperator protesteerde hij - naar hij dacht mede namens de consument - tegen deze. onjuiste beschermingspoli- tiek'. Zo moeten voor bepaalde reizen, bijv. naar de Canarische eilanden, verplichte verkoopprijzen worden gevraagd, die meer dan 250,- boven de door zijn or ganisatie verlangde prijs liggen. Hij noemde dit het meest pijnlijke voor beeld Fransen merkte op dat deze han delwijze "de touroperator enorm veel werk geeft en de consument het onbe vredigende gevoel heeft meer zg. te goedbonnen te moeten opmaken, dan hij nodig heeft. De heer Fransen heeft de z.aak aanhan gig gemaakt bij de Touroperator Study Group, die volgens hem hieraan iets zal moeten doen. Wellicht hebben wij ons al te lang bij deze zaak neergelegd, maar er moet thans geprotesteerd wor den. omdat de kwestie steeds schrij nender wordt, meende hij. Het landelijk comité waakzaamheid personenadministratie is ontevreden over het eindrapport van de staats commissie Koopmans 'privacy en per soonsregistratie'. Dat blijkt uit een verklaring die het landelijk comité heeft uitgegeven. KAARDEN - Johanna O. is zoek. De vrouw die in de nacht van 22 op 23 januari van dit jaar in haar huis in Naarden haar 12-jarige dochtertje Jacqueline Sluiseman om het leven bracht, is spoorloos verdwenen. Na dat de directie van het huis van be waring in Rotterdam de vrouw op 16 november door een juridische nala tigheid op vrije voeten moest stel len, heeft alleen haar vroegere hos pes nog contact met haar gehad. Tot de 17de. Toen verdween Johanna O. ook voor hem in het niets. Op 7 juli oordeelde"de rechtbank dat de vrouw, die moord c.q doodslag ten laste was gelegd, haar daad niet mocht worden toegerekend. Jo hanna O. werd ontslagen van rechts vervolging. Daarbij voegde de recht bank evenwel de uitspraak dat zij gedurende maximaal 1 jaar in een psychiatrische inrichting moest worden opgenomen. Johanna O. ging tegen dat vonnis in beroep Zonder succes, want het gerechtshof in Am sterdam kwam tot dezelfde uit spraak als de rechtbank. Ogenblikkelijk tekende Johanna O. cassatie aan tegen het arrest van het hof. En het hof moest de vrouw vrij laten omdat de rechtbank een vormverzuim had begaan. Men had vergeten in een tussen-vonnis de klemmende redenen op te nemen op grond w aarvan de termijn van voor lopige hechtenis kon worden ver langd. En door deze administratieve fout was de directie van het huis van bewaring in Rotterdam gedwongen haar vrij te laten. De officier van justitie kon maar één ding doen: hij legde een vordering voor aan rechter mr. E. J. van Dijk. waarbij een civielrechtelijke proce dure werd gestart- Deze procedure had de bedoeling dat Johanna O op grond van een krankzinnigheids%'er- klanng alsnog in een inrichting kon worden opgenomen. Daar zou ze dan kunnen wachten op de behandeling van haar zaak door de hoge raad. Hoewel Psychiaters ervan overtuigd zijn dat de vrouw onverwijld in een inrichting moet worden opgenomen is dat nu geen eenvoudige zaak. Re den daarvan is. dat de krankzinnig heidswetgeving daartoe een proce dure voorschrijft waarbij een groot aantal waarborgen is ingebouwd. Noodzakelijk is in ieder gevai. dal de rechtqf een machtiging voor opne ming verstrekt Verlening van zo'n machtiging heeft pas zin als een psy chiatrische inrichting bereid is ge vonden de betrokkene op te nemen Dat is nu inmiddels gebeurd Afgelo pen vrijdag heeft mr Van Dijk de machtiging afgegeven Een inrich ting (welke wordt niet bekendge maakt) is verder bereid haar op te nemen De machtiging is doorgege ven aan de officier van justitie, die met de uitvoering wordt belast. Dat is ook weer niet eenvoudig want Johanna O is zoek. Een grote opspo ringsactie kan in het kader van de gevolgde procedure niet worden verwacht. De officier van justitie spreekt van een 'interne opsporing De machtiging is 14 dagen geldig. Daarna zou eventueel de hele proce dure opnieuw moeten worden ge start Forsere maatregelen kunnen pas worden genomen, als de hoge raad de beslissing van de rechtbank en het gerechtshof zou volgen. Dan immers is Johanna O officieel ver oordeeld tot 'maximaal een jaar op neming in een psychiatrische inrich ting'. De fluimi .i;. I lijft iiilu -i' mei rouw Johanna O. is. Die vraag is tot op heden door niemand ?ant- woord. Niet door de Naai dense poli tie. niet door de Naardense sociale „«mild üuui uc ou en GD in Bussum. waaronder Naarden valt. Al die instanties zeggen niets met Johanna O. te maken te hebben. Rechter Van Dijk weet het niet en de officier van justitie evenmin. Bij justitie bestaat hooguit het vermoe den dat ze naar België is gegaan. La a 1stp Een van de laatste mensen die met Johanna O. contact hebben gehad, is de 52-jarige metaalbewerker E. Donkersteeg uit Naarden. Dinsda gavond 16 november stond de vrouw, die bij hem eerder kamers had gehuurd, plotseling op de stoep. De avond daarop was ze er ook. Het laatste wat hij van haar vernam, was een briefje, gedateerd 19 no vember. Daarna heeft ook hij niets meer van de verdwenen vrouw ge hoord. De eerste contacten tussen vrijgezel Donkersteeg en Johanna O. dateren van 22 januari 1975. De heer Donker steeg. .Ze kwam toen vragen of ze een kamer kon huren. Ze zei dat ze van anderen had gehoord, dat ik die wel had Mevrouw O. ruimde meteen de rommel op. Ze vertelde me van haar moeilijkheden, dat ze in een echtscheiding zat. en dat ze op dieet stond. Ze zei dat ze kanker had Ze kwam hier niet wonen maar wel steeds spullen brengen. Iedere week kwam ze wel een keer langs. Ze zei dan dat ze bij me zou komen wonen als het mis zou gaan. als ze uit haar huis moest. Eén dag voor haar doch tertje Jacqueline werd gedood, legde ze hier in huis nog twee briefjes van 1000 gulden neer. Die legde ze onder een tegel in de gang". Drama In de nacht van 22 op 23 januari speelde zich het drama afin het huis van mevrouw O. aan de Cort van de Lindcnlaan in Naarden. Ze bracht toen haar 12-jarig dochtertje Jac queline om het leven. Mevrouw O werd gearresteerd en overgebracht naar de vrouwengevangenis in Rot terdam. „Dinsdagavond 16 november belde ze bij me aan Ik schrok wel. Ze zei: „ik ben weer vrij. Er zijn zoveel men sen die zich voor me hebben ingezet. Ze vroeg een kamer Ze zei dat ze moe was en ging. slapen. Woensdagmor gen vroeg ze me waar die 2000 gulden waren. Het geld. dat nog onder de te gel lag. heb ik haar toen gegeven. Het was tenslotte van haar. s Avonds zei mevrouw O. dat ze het niet ver trouwde. Dat ze bang was dat ze ge pakt zou worden en dat ze ln een pen sion moest. Ze sliep die nacht nog op haar kamer Donderdag was ze niet meer thuis. Ze belde die avond nog wel om te zeggen dat ze niet meer terugkwam Briefje Daarna hoorde de heer Donkersteeg niets meer van Johanna O. Hij kreeg alleen nog een brief van de vrouw, gedateerd 19 november en gepost in Amsterdam. In het briefte vroeg me vrouw O of de heer Donkersteeg zo snel mogelijk twee kledingstukken naar het huis van bewaring in Rot terdam wilde sturen Letterlijk schreef Jonanna O.: Ik had deze kledingstukken nog aan op het mo ment dat ik de gevangenis verliet. Het is zaak dat het nu teruggezonden wordt in een pakketje, want anders zou me dit als diefstal aangerekend worden en weer een reden tot gevan genneming kunnen zijn. De twee kledingstukken hangen op het droogrek in mijn slaapkamer De heer Donkersteeg denkt dat me vrouw O. voorgoed weg is. ..ik denk dat ze naar België of Duitsland is. Ze spreekt Engels en kan makkelijk Duits verstaan. Ze heeft trouwens ook die 2000 gulden bij zich".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9