assistent-bedrijfsleider caissière Prijzen provinciale duivenkampioenschappen in Hulst uitgereikt IPZC/, IVHhJ Itrrri HUIS GEMEENTE ARNEMUIDEN MAANDAG 6 DECEMBER 1976 OP KAMPIOENENDAG C.C. HULST IN TOTAAL 77 STANDS HULST - Zondag was In De Brüyn's restaurant te Hulst de 20e internatio nale kampioenendag van de C.C.-Hulst, met de uitreiking van de prijzen van de provinciale kampioenschappen en de kampioenscahppen van de kring Oost. Voor dit kampioenschap hadden 77 be kende direntiefhebbers uit België, Oost-en West Zeeuwsch-Vlaanderen en de eilanden ingeschreven. Er waren 77 stand van 4 duiven te bezichtigen. De gemeente Hulst schonk drie medail les Wethouder R. Ecman uit Hulst reikte er één uit voor de mooiste stand aan de heer E. Vermast uit Yerseke. aan deheerOsc. van Aerde uit Waesmunster (B) voor de mooiste doffer en aan de heer A. Merrelaar uit Nieuwvliet voor de mooiste dulvin. De uitslagen van de provinciale prijzen luiden. Kampieonschap aangeduid: 1 en kampioen E. Vermast. Yerseke. 2 J. van Spaandonck. Sint-Jansteen: 3 W. van der Slikke, Breskens. Kampioen schap on-aangeduid: 1 en kampioen J. van Spaandonck. SintrJansteen; 2 G. Dusarduyn. Groede; 3 E. Vermast. Yer seke. Kamplenschap as-duif afdeling oude duiven: 1 en kampioen W. van de Slikke. Breskens; 2 E. van Goethem, Sint- Jansteen; 3 E. vermast. Yerseke. Kam pioenschap as-duif afdeling jonge dui ven: 1 en kampioen F. Roctas. Klosster- zande; 2 J. Stevens, Clinge; 3 J. van Spaandonck. SintrJansteen. De ere-prijzen voor de as-duif afdeling oude duiven was voor W. van de Slikke uit Breskens De ers-prijs voor de asduif afdeling jonge duiven was voor F. Roc- tus, Kloosterzande. De ere-prijs van het procinciaal comité voor de vlucht op Ruffec was voor G. Dusaduyn, Groede. De Zaanse klok als eerste prijs voor de vlucht op Bourges met oude duiven was voor E. Maes uit Heikant. Voor deze tentoonstelling bestond een enorme belangstelling, zowel vanuit België als vanuit Nederland. Om de on kosten van deze dag te dekken werden 78 bonnen verkocht, die geschonken LOZEN OP AWL DUURDER IN '77 TERNEUZEN - Het lozen van vuil wa ter op de Afvalwaterleiding Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen wordt vol gend jaar heel wat duurder. Het tariel voor alle lozers stijgt per 1 januari 1977 van 23 naar 27 cent per kubieke meter afvalwater. Dat blijkt uit de retributieverordening die de raad van bestuur van de AWL moet vaststellen in de vergadering van donderdag9decemberinTemeuzen De tariefsstijging is nodig om de begroting sluitend te krijgen die in dezelfde verga dering ook aan de orde zal komen Twee praktisch even zwaar wegende factoren hebben geleid tot de verhoging. In de eerste plaats zijn de steeds stij gende kosten ook de AWL niet voorbij gegaan en verder wordt er minder vuil water geloosd op de leiding. Dat komt vooral omdat steeds meer industrieé hun afvalwater zelf zuiveren en het ver volgens opnieuw gebruiken (recycling). Drie auto's door gladheid van de Zuidsloeweg VLISS1NGEN - Zaterdagmorgen om streeks zeven uur zijn op de Zuidsloe weg te Vlïssingen drie auto's door de gladheid van de weg geraakt. Een van de drie bestuurders liep hierbij lichte verwondingen op. Alle auto's moesten worden weggesleept. Bestuurder F C K. uit Vlïssingen had, nadat hij met zijn auto in de sloot te recht was gekomen, last van een bloe- duitstogting en hij klaagde over pijn in zijn nek. Hij is op eigen gelegenheid voor onderzoek naar het ziekenhuis gegaan. De Vlissinger N I. kwam met zijn auto op z'n kop in de sloot terecht. Hij bleel ongedeerd. Tenslotte raakte ook F. J D uit Vlïssin gen met zijn auto van de weg. waar de wagen kantelde. Ook deze bestuurder liep geen letsel op Alle drie de auto's reden in de richting van Pechiney, TWEE AUTO'S BESCHADIGD HULST - Bij een botsing tussen twee auto's ontstond zaterdagmiddag op de Absdaalseweg te Hulst grote materiële schade aan twee personenauto's. E L. uit Terhole wilde op de Absdaalse weg keren en schonk daarbij geen aan dacht. aan het verkeer. Hierdoor kwam hij in botsing met de auto van mevrouw J dc R-S. uit Sint-Jansteen. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Sasse chauffeur rijdt in op Belgische Sinterklaasstoet GENT - In de wijk Slhakl in Asse nede (B) is zaterdagavond een Ne derlandse personenauto, bestuurd door V. D. B. uil Sas van Gent, inge reden op een Sinterklaasstoet waarnaar een groot aantal mensen stond te kijken. De chauffeur moet de koets van de Sint te laat hebben gezien. Hij kwam, na hel rijtuig van de goedheiligman te hebben geramd, slippend tot stil stand tegen een geparkeerde wagen. Sint Nicolaas bleef ongedeerd maar Zwarte Piet moest van alle verdere activiteiten afzien. Hij liep een ge broken duim op. Nog drie toeschou wers moesten zich door een dokter laten verzorgen. B. had. zo constateerde de Belgische rijkswacht, te diep in het glaasje ge keken. Hij werd gearresteerd. waren door bekende melkers. Deze bonnen werden bij opbod verkocht. De duurste bon bracht 210.- op Deze bon gaf recht op een duif van de bekende melker E. Vermast uil Yerseke. Na afloop van de kampioenendag zaten de organisatoren van de dag aan aan een diner samen met het afdelingsbes tuur van Zeeland, het kringbe6tuui Oost, wethouder Ecman van Hulsten de heer Vos van het bekende kweekstation en voederstation 'De Witte Molen' uit Meeuwen iNoord-Brabanti. Bromfietser breekt sleutelbeen Nieuw buurtcentrum of tunnel In Ooes-Zuid zijn de bestuursleden van de stichting Buurtwerk verstoord ge raakt over het voorstel van de raads fracties S G P. en V.V.D. (bien étonnés se t.rouver ensemble) om de buurtbewo ners zelf door middel van een stemming de gemeenteraad kenbaar te maken, wat zij het meest, urgent achten; een tunnel onder de spoorlijn of wel een nieuw buurthuis. Dat deze bestuurders dit voorstel van genoemde fracties volledig onjuist vin den. is wel te begrijpen, als men weet met welke mate van enthousiasme zij dit op- len omi bouwwerk in Goes-Zuid stimuleren. Zij dienen voor dit dikwijls ondankbare werk een pluim op de hoed te worden gestoken Edoch, het aantal buurtbewoners, dat profiteert van al dit soort werkzaamhe den. is gering en ook deze omstandig heid is het aktieve bestuur en opbouw werker niet euvel te duiden, daar het gros van de bewoners zich nu eenmaal niet wil doen op- of ombouwen Dit geldt echter niet alleen voor Goes- Zuid. maar is een algemeen voorko mende tendenz in nieuwe wijken in den lande Het zou dan ook interessant zijn eens te vernemen, welk percentage van de bewoners in Goes-Zuid deelneemt aan deze van rijkswege opgezette vrij dure aktiviteiten. Wil het bestuur nu opbouwwerk in op- HULST - De bromfietser, F. B. uil Hulst, heeft vrijdagmorgen zijn sleu telbeen gebroken bij een botsing met een andere bromfietser. Dit gebeurde op de Hulsterweg nabij Rustwat. toen B. frontaal botste met W. uit Hontenisse. B. moest met een tima forma verrichten, laat ze dan zelf sleutelbeenbreuk naar het RK- zïekenhuis Sint-Liduina te Hulst wor- onmlddellijk de keuze van tunnel of wijkcentrum door middel van de voor den overgebracht De beide bromfietsen gestelde stemming nagaan en s de werden flink beschadigend. Begin van brand in archiefruimte kerncentrale PZEM-Borssele BOÏtSSELE - In de nacht van i op zaterdag heeft zich het begin vaneen overheid nog gelden voor opbouwwerk brandje voorgedaan in de gang van een ^an uittrekken. archiefruimte in een bijgebouw van de Goes-Zuid heeft dringend behoefte aan kernenergiecentrale van de NV PZEM een voetgangerstunnel onder de spoor- te Borssele. Dit is zaterdag door de NV PZEM bekendgemaakt Het begin van brand werd om 3.1 ontdekt Het dienstdoend personeel SrtïïüSÏ.VÏ', 7" e'gH™ blus,m'?- eenele wijk te beschouwen delen in enkele minuten onder controle te krijgen. Op grond van de voorgeschreven proce dure werd de brandweer van de ge meente Borssele gewaarschuwd, die vrijwel onmiddellijk ter plaatse verr scheen en de nablussing ter hand i Het brandje is vermoedelijk ontstaan in verliezen een defecte t'-bu.s. De schade isbepe'kt ls hel de grole vraae or het tilt lift) uhrlnron hoon 1 ion onur 0 0 tot het verloren gaan van enig docu mentatiemateriaal. dat voor de NV PZEM weinig waarde heeft. Er is geen waterschade aangericht ZES AUTO'S BESCHADIGD BIJ ONGEVAL IN GOES GOES - Bij een reeks aanrijdingen op de Van de Spiegelstraat in Goes zijn zaterdagmiddag zes auto's min of meer ernstig beschadigd. Het ingewikkelde ongeval gebeurde ter hoogte van ga rage Van Strien. Een auto bestuurd door J. M. J. van 't V. wilde vanaf het terrein van de garage de Van de Spie gelstraat in de richting Kloetinge op rijden. Dat kon niet, omdat een lange rij auto's in de richting Middelburg stond te wachten voor de verkeerslichten bij de Zonnebloemstraat Op een gegeven moment hield een au tomobilist een gaatje open, zodat Van 't V. de uitrit uit kon rijden. Op het mo ment dat hij de rijbaan voor het verkeer in de richting Kloetinge opreed naderde vanuit de richting Middelburg een zware personenauto, bestuurd door L. B D uit Yerseke. Deze ramde net lichte autootje van Van 't V. Die auto kwam door de botsing tegen die wagen terecht van de man. die zo vriendelijkeen gaatje had open gehouden, en diens auto bot- Het Hóe lid en de democratie Ziezo, het is zover' Angola, de voorma lige Portugese kolonie werd als 146e lid toegelaten als lid der V.N. Maar Trans kei wordt straal genegeerd en krijgt geen kans om van deze volkerenorgani satie lid te worden'. Hoe was het ook weer en hoe is het heden gesteld in An gola en Transkei? Angola was voorheen een Portugese kolome. Als men alle berichten moet ge loven was het daar jarenlang een bees tenbende onder dat Portugees bewind. Dus: Geen Angola-koffle meer drinken en zien de Portugezen er uil te werken. Drie ija heus 3) 'bevrijdingsbewegingen' gingen in Angola werken aan de bevrij ding van dat land. En ze hadden nog succes ook'. Portugal liet Angola als ko lonie varen en liet de Angolezen aan hun lot over. Velen ook in ons land hebben dit toegejuicht Links en rechts, uiter mate slecht voorgelicht door de pers en andere nieuwsmedia, verkeerden in de stellige mening dat nu voor Angola de Gouden eeuw was aangebroken. En ve len waren de gedachte toegedaan dat die 3 bevrijdingsbewegingen nu broe derlijk zouden samenwerken en dat na jaren Portugese 'dictatuur' de democra tie daar haar Intrede zou doen. In ge dachten zagen de misleide linkse en rechtse Nederlanders al een Angolees parlement met afgevaardigden van de 3 bevrijdingsbewegingen. Allen broeder lijk verenigd'. Nederland kon gerust weer Angola-koffle drinken'. Maar deze lieden kwamen toch wel aar dig om de koffie toen ze de laatste weken lazen en hoorden hoe fel de 3 bevrij dingsbewegingen elkaar bestreden en dat. er honderden doden vielen en dui zenden vluchten naar... Namibië oftewel Duits Z.W. Afrika Want Cuba en de zo zeer in linkse kringen geliefde Swapo (u weet wel. die moeten straks Namibié bevrijden'.) gingen maar ene Angolese bevrijdingsbeweging steunen. de M.P L.A. Zo zijn onze manieren'. Wat komt er nu van de demokratie in Angola terecht? Hebben de Portugezen het er ooit zo bont gemaakt? Het is er momenteel een chaos en op vele koffie plantages ziet men het oerwoud terug keren. Wie protesteert er nu in Nederland tegenal die moordpartijen? Zeker, er zijn in Angola nog g en 500.000 slachtof fers zoals in het Oeganda van Amln of 700.000 in een elders in Afrika 'bevrijd Wie protesteert er nu tegen de grenso verschrijding van de Swapo om vanuit Namibié even een handje te helpen? Is het nu niet zéér begrijpelijk dat Z-Afrika er niet over denkt om de Swapo ook maar ene vinger in de pap te ge ven bij de zelfstandigwording van Namibië? Maar nu is het toch wel de dwaasheid gekroond dat Angola wel lid kan worden van de V.N en Transkei niet? In dit Thuisland is niet ene druppel bloed ge vloeid. Daür worden verdragen gere kend met inkt en niet met bloed'. In Transkei heerst volmaakte rust, in An gola wordt elke dag nog flink gemoord 1976 staat een interview waarin wordt en vluchten honderden, ja duizenden opgemerkt dat de heer Jongeling een het land uit. Is het nu voor ons Neder- gemeenteraad meedelen. Ze zal dan ve len aan zich verplichten en men zal hierdoor ook wat meer waardering krij gen voor de arbeid van de zich opoffe rende bestuursleden. De uitslag van dit referendum zal de bouw van een wijkcentrum mogelijk ietwat vertragen, maar men kan ervan overtuigd zijn. dat ook een wijkcen trum. zij het wat later zal worden gerea liseerd. indien althans in de toekomst de lijn. Middelburg en Bergen op Zoom gingen reeds hierin voor. Enkele perso nen. die volgens de P.Z.C. van 25 no vember de diverse raadsfracties aflo pen. zijn niet als representatief voor de Het huidige wijkcentrum 'De Pit' is als accommodatie inderdaad niet lang meer te gebruiken, maar men dient de belangen van de velen, die elke dag lange tijden in weer en wind en in benzi nedampen gehuld moeten wachten bij overwegen, beslist niet uit het oog te voorstel van V.V.D. en S.G.P. wel een meerderheid in de gemeenteraad zal verkrijgen. Goede voorstellen worden namelijk dikwijls alleen al door poli tieke haarkloverijen van tafel geveegd. A.Korstanje, bewoner Goes-Zuid. Aan heer Jongeling In de P.Z.C. van zaterdag 13 november Buurtcentrum in Goes-Zuid In de PZC van 25 november jl. worden in het artikel 'Stichting Buurtwerk tegen een referendum wijkcentrum Goes' enkele argumenten genoemd, waarom het stichtingsbestuur zich fel verzet tegen een referendum onder de bewoners van Goes-Zuid over de vraag: „Wat moet er komen, een nieuw buurtcentrum of een betere ontsluiting van de wijk." Ik meen echter, dat daarbij zeker niet alle bezwaren van onze stichting tegen een dergelijk referendum uit de verf zijn gekomen. De keuze, die aan de bewoners zou wor den voorgelegd 'tunnel of buurtcen trum' is vooral daarom ireeéel. omdat die keuze in feite niet temaken is. Uit de 'pot Goes-Zuid' om het zo maar eens uit te drukken, zou namelijk alleen maar het rentebestanddeel van ca. 200.000 benodigd zijn om tezamen met reeds ge reserveerde middelen de bouw van een buurthuis mogelijk re maken. En wel onmiddellijk Een betere ontsluiting van de wijk, waarvan nog niemand weet of het een loopbrug, een voetgangers-en offietsers- tunnel of een ongelijkvloerse kruising voor alle verkeersdeelnemers zal wor den. kost In de goedkoopste uitvoering minstens een tienvoud van de 200,000 die voor het buurthuis nodig zijn Vast staat, dat dit miljoenenbedrag de eerste jaren niet beschikbaar zal zijn. Daarom, als we de bewoners toch zou den moeten laten kiezen, dan zou de vraag zo geformuleerd moeten worden: Wat wilt u - Een buurtcentrum op zeer korte termijn of - Een mogelijkerwijs overeen aantal ja ren te bouwen ongelijkvloerse spoor wegkruising, waarvan nog niet te zeg gen valt welke verkeersdeelnemers daar van profijt zullen hebben. Daarbij Daarbij moet dan nog aangete kend worden, dat de bouw van een buurtcentrum een toekomstige aanleg van een ongelijkvloerse kruising geens zins in de weg behoeft te staan, zodat er in feite van een keuze helemaal geen sprake behoeft te zijn. Want, en dat is nog een bezwaar tegen een eventueel re ferendum, moet het geld voor een ont sluiting van Goes-Zuid nu alleen uit de 'pot Goes-Zuid' worden betaald? Heeft heel Goes soms geen baat bij een goede verbinding? Is het dan zo dwaars. dat ook uit de algemene middelen een bij drage wordt geleverd? Tot slot nog dit. In het artikel wordt o-a. gesteld, dat. 'een woordvoerder van de gemeente Goes verklaarde woensdag desgevraagd, dat het plan van de SGP en de VVD serieus bekeken wordt." Wij vragen ons af wie die woordvoerder dan wel geweest kan zijn. Volgens onze In formaties is het voorstel van het refe rendum tijdens de begrotingsdebatten door enkele raadsleden ingediend, maar provincie Groot-Brittannië In uw krant van 13 november heb Ik mij zeer geërgerd aan uw grotendeels mis leidende indruk over Groot-Brittanié. Het is waar dat G. B. in grote moeilijk heden is op het moment, die gedeelte lijk komen door gebrek aan industriële investeringen. Hoe dan ook uw conclu sie dat de mensen in G. B. gebrek aan inzet, dynamische aanpak en Initiatief is niet correct en veel van het bewijs door u aangevoerd over onze onbe kwaamheid en achterlijkheid is abso luut absurd. Alhoewel de feitelijke onjuistheden in uw artikel ruim gezaaid zijn, zal ik slechts een paar punten noemen. U zegt b.v. dat men een afspraak met een vakarbeider zoals een loodgieter, een gasfitter of electricién alleen schrif telijk kan maken. Nu ben ik in de laatste 5 jaar twee maai verhuisd en belde keren heb ik bovengenoemde vakarbeiders in huis aan het werk gehad. Nog nooit heb ik een schriftelijke afspraak moeten maken, een simpel telefoontje was en is voldoende. Vervolgens zegt u dat banken en kanto ren spelden in plaats van nietjes en pa perclips gebruiken. Dit is absoluut non sens. Naast paperclips en nietjes wor den hier in één speciaal geval spelden gebruikt omdat in dat geval nietjes en paperclips niet voldoen, maar dat kon uw verslaggever natuurlijk niet weten. En dan die 15.000 taxi's die allemaal leeg rondrijden, omdat ze allemaal op een super-rit uit zijn. Kunt u eens duidelijk maken wat een super-rit precies in houd Van waar tot waar En hoe ziet die taxi-chauffeur, alsmaarrondrijdend. wie hem die super-rit gaat geven. Staat u dan op de stoep met een bord voor uw hoofd met daarop: 'super-rit'? En veel meer van dit soort onwaarheden geven een zeer onrechtvaardig beeld van G.B. U maakt helaas belangrijkere beschul digingen die ik graag uitvoerig zou wil len beantwoorden als u mij net zoveel ruimte voor mijn brief aanbiedt als u voor uw artikel nodig had. Eén zo'n beschuldiging, als het gaat om de houding van G.B. ten opzichte van haar ex-koloniën. Deze had misschien waarheid kunnen bevatten 10 tot20 jaar geleden, maar omdat we voorlopers wa- het. werd door de raad niet overgeno- Is het dan desondanks voor de ge meente aanleiding geweesteen en ander serieus te gaan bekijken? Wij weten, dat er gelukkig een groot aantal raadsleden is. dat met ons van mening is, dat er een nieuwe 'Pit' ge bouwd moet worden en wel heei snel. H. Moorman, voorzitter Stichting Buurtwerk Goes-Zuid. tel. 14440. ren m het aanbieden van onafhanke lijkheid aan landen als o.a. India. Pakis tan en Bangladesh in 1947. kan men van dit argument van u moeilijk de deugde lijkheid bewijzen. En een land dat uitvindingen doet en produceert als de Hovercraft, de Con corde, het modernste en snelste passa giersvliegtuig. de E.M.I. Scanner, de Rolls Royce RB 211 motor, gebruikt voor de nieuwste grote straaljagers met de minste geluidshinder, de Hawker- Harrier. een vliegtuig dat verticaal kan opstijgen, de beste modernste pantser beplating. Chobham Armour, enz. Zo'n land kan toch niet zo achterlijk en ouderwets zijn als u uitmaakt. Ik vertrouw erop dat u deze brief in zijn geheel in uw krant zult opnemen waar voor onze dank. s.R. Hes Weybridge, Surrey, England Autorijschoolwezen Met deze constatering van de heer A-- Dijkstra van de Bovag kan ik het hele maal eens zijn. Doch de oorzaak die hij aanvoert, is vol gens mij niet juist. Terwijl de oplossing die hij voorstelt nauwelijks verbetering inhoudt .voor degene die in de toekomst wil gaan rijlessen. Uit uw verslag in de krant van dinsdag 30 november bleek namelijk weer eens overduidelijk dat het hele rijbewijswezen in handen is van particuliere instellingen en onderne mers. De weerloze rijexamenkandidaat of rijlesser heeft totaal geen inspraak in de structuur van het rijbewijswezen. Het wordt daarom tijd dat consumen tenorganisaties zich hier eens voor in zetten. Wil men nu tot oplossingen overgaan dan is het zaak dat de over heid het hele rijbewijswezen gaat uit voeren. Immers het bijbrengen van een goede verkeersmoraal. ook in technisch opzicht, is niets anders dan een onder wijstaak. Mijn ervaring met het hele rij bewijswezen is, dat het nu veel te veel keihard zakendoen is. Je kunt grote vraagtekens zetten bij de didaktische en pedagogische kennis van rijinstruc- teurs. Deze is volgens mij erg noodzake lijk. Ter vergelijking: een M.O.-leerkrachtof een onderwijzer moet al gauw vier jaar studeren voordat hij bevoegd is om les te geven. Een rijinstructeur die mensen opleidt voor een erg verantwoordelijke taak. is veel sneller klaar. Verder is het een onverteerbare kwestie dat iemand die geluk heeft, of doodgewoon wat ge makkelijker leert autorijden. 10 of 20 keer goedkoper uit is dan iemand die wat moeilijker leert of erg zenuwachtig is. Ook dit punt kan alleen worden opge lost, wanneer het rijbewijswezen uit particuliere handen is. Het examensys teem is onderwijskundig gezien een manier uit de middeleeuwen voor een typisch twintigeeuws voertuig. Jos van der Borgt, Hansweert. honderdtal mensen heeft toegesproken en waar hij waarschuwt voor de 'tot aan de tanden gewapende heidense macht' van de SovjetrUnie. Verder staat in dat interview, dat-de heer Jongeling in het concentratiekamp Sachsenhausen in Duitsland heeft gezeten. Over die hei dense macht en over het kamp Sach senhausen wil ik toch wat in het midden brengen. Allereerst schrijft de heer Jongeling dat hij in Sachsenhausen van thuis pakjes ontving- Met verbazing heb ik dat gele- landers zo moeilijk om in dezen te kie zen? Dan is de verblinding toch wel ver regaande. Waar zou u eind 1976 liever wonen, in Angola of Transkei? L.Janse. 's Gravenpolder. Wat betreft de heidense macht van de Sowjet-Unie waar de geachte heer Jon geling voor waarschuwt, zou ik de geachte heer willen vragen: „Zei u dat zen. Wij hebben vanaf dolle dinsdag 5 ook in b.v. februari-maart 1945? Of zei u september 1944. toen wij op transport toen net als wij allen die hoopten nog auto van D. reed tegen een auto, die stond voorgesorteerd om naar Goes- Zuid af te slaan, en die auto botste tens lotte op een ervoor staande auto. Geen van de inzittenden werd gewond. De auto van Van 't V werd totaal vernield. De schade aan de andere auto's liep uit een. werden gesteld vanuit kamp Vugh t naa het kamp Sachsenhausen - met 88 man in een veewagen, 4 dagen ondenveg. met een half brood-, nimmer meer een pakket ontvangen. De politieke gevan genen van p a. Denemarken. Noorwe gen. Frankrijk. Belgiè en zelfs Polen en Tsjechoslowakije kregen pakketten be halve de Russen en de Hollanders. Enige weken voor het einde van de oor- Zweedse Rode Kruis. Men was blijkbaar in Engeland vergeten, dat er nog ergens Hollanders zaten Hadden ook wij pakketten gehad en ook door onze vrouwen verzorgd, dan waren er meer van onze vrienden uit het kamp teruggekomen die toen van ellende en uitputting gestorven zijn levend thuis te komen: „Als in Gods naam de Russen nu maar hun voorjaars offensief inzetten. "U weet. de Russen lagen bij Kustrin aan de Oder, nog geen tachtig kilometer van het kamp. Geachte heer Jongeling, onze bede werd gehoord en God zij dank rukten de Rus sen op en verpletterden de Duitse wehrmacht aan het oostelijk front Aan de Russen hebben u en ik het te ste weer tegen de auto daarachter. De j0g kregen wij een pakket van het danken, dat wij van het kamp Sachsen- hausen nog leven, en u op die heidense Russen afkan geven, en ik kim zeggen: „Goddank dat die heidense Russen die •christelijke nazi-legers hebben versla gen. C P. Manshanden Goes Wallis/ Schweiz Zu verkaufen direkt vom Hersteller Fe- rienhauser und Fe- rienwohnungen mït Grundbucheintragung. Finanzierung. Ver- mietung und Verwal- tung auf Wunsch. Preis ab sFr 185.000.- ,'l 05.000.-. Auskunft erteilt Adolf Kenzel- mann im Motel Pos- till.ion in Bun- nik/Utrecht am 7. und 8. Dezember 1976 je- weils von 10.00 Uhr bis 20.00 Uhr. Ausfuhrliche Doku- mentation erhaltlich bei Adolf Kenzel- mann. Bahnhofstras- se 10. ch-3900 Brig. Tel. 0941/28/3 33 33 Telex 38661. KLEUREN- tv Ook zondags open van 14 00-18.00 uur SAS VAN GENT PROMENADE GENTSESTRAAT 4 01158-1933 IAC. HERMANS JAC. HERMANS Voor ons binnenkort te openen filiaal in OOSTBURG zoeken wij met spoed een die onze bedrijfsleider moet assisteren bij zijn dagelijkse werk zaamheden c.q. dient te vervangen bij afwezigheid. Tevens is er plaats voor een Leeftijd 18-23 jaar. Ervaring is niet vereist, doch verdient wel aanbeveling. Wie geïnteresseerd is, kan op maandag 6 december a.s. tussen 16.00-18.00 uur persoonlijk contact opnemen met de heer W. Grevenstuk, die op dat tijdstip aanwezig zal zijn in café 'DU COMMERCE', Burchtstraat 20 te Oostburg. Ook kunt u telefonisch informatie inwinnen bij het hoofdkan toor van Jac. Hermans Wijnpakhuis in Soest, tel. 02155-10404. Na een kortstondige ziekte werd uit ons midden weggenomen onze lieve, zorgzame man en va der. zoon. schoonzoon, broeder, zwager en oom. de heer PIETER LEVINUS VAN CRUIJNINGEN op de leeftijd van 49 jaar Ab Suzet A. J. van Cruljningen E. S. van Cruïjningen- Basting S F. Dekker S M. Risseeuw- van Cruljningen I. P. Rlsseeuw J. Dekker C. Dekker-Koster A. Dekker F. S. Dekker-Risseeuw N s. Dieleman-Dekker A. Dieleman E. de Koeijer-Dekker C. de Koeijer J. M. de Brmjne-Dekker J. de Bruijne J. Maranus-Dekker D. L. Maranus Neven en nichten Schoondijke: Niehove: Biervliet Schoondijke: Terneuzen: Middelburg: Cadzand, 3 december 1976. Zuidzandseweg 20. De begrafenis zal plaatsvinden te Cadzand op woensdag 8 december 1976 Om 15.00 uur vanaf't Zwin. Tot onze diepe droefheid overleed op 3 december 1976 onze zeer gewaardeerde en geliefde dirigent BART LEUNSE Zijn omgang met ons als koorleden zal ons steeds in herinnering blijven. De Heer trooste zijn vrouw en kinderen. Interkerkelijke Cantorij Vlissingen/Souburg Na een langdurige ziekte nam de Heere uit ons midden weg, onze lieve schoonzuster, tante en nicht CATHARINA CORNELIA JANNETJE VERSCHUURE weduwe van F. G. van den Berge op de leeftijd van bijna 62 jaar. Ouwerkerk: L. van den Berge-Otte Hansweert: W. T. van Kooten Scharendijke: Rlnus en Nanny Janine, Marielle Ouwerkerk: John en Marja Bruinisse: J. Kikke-Otte De rouwdienst zal D.V. worden gehouden woensdag 8 december a.s. om 13.15 uur in de gereformeerde kerk te Domburg, waarna de ter aardebestelling zal plaatshebben op de alge mene begraafplaats om 14.00 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in gebouw 'Schuttershof.' Geen bloemen Na een langdurige ziekte nam de Heere uit ons midden weg, onze lieve zuster en schoonzuster CATHARINA CORNELIA JANNETJE VERSCHUURE weduwe van F. G. van den Berge op de leeftijd van bijna 62 jaar. Souburg, 4 december 1976. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beste vriendin mevrouw C. C. J. VAN DEN BERGE-VERSCHUURE Fam. M. Maas Fam. A. L. van Wallenburg Domburg, 4 december 1976. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons geacht medelid, me vrouw C. C. J. v. d. BERGE- VERSCHUURE op de leeftijd van 61 jaar. Bestuur en leden N.C.V.B. afd. Domburg. Domburg. 4 december 1976. Met leedewezen na men wij kennis van het overlijden van ons ere-lid, de heer L. KASTELEIJN oud-voorzitter en me deoprichter van onze vereniging. Bestuur en leden muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' Souburg. FAMILIE BERICHTEN Heden overleed onze geliefde broer, zwagei en oom LEVINUS KASTELEIJN Middelburg: W. Kasteleijn A. S. Kasteleijn- Krijger O.- en W.-Souburg: P. Bolier- Kasteleijn Middelburg: L. J. Kasteleijn- Everaert Neven en nichten Middelburg, 3 december 1976. Burgemeester en wethouders van Ar- nemuiden maken bekend, dat met in gang van 7 december 1976 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt het ontwerp-besluit met bijbehorende stukken, houdende een wijziging van het bestemmingsplan 'Brakenburg'. Belanghebbenden hebben de bevoegd heid om gedurende de genoemde ter mijn van twee weken schriftelijk bezwa ren'in te" dienen bij burgemeester en wethouders tegen het ontwerp-besluit. Arnemuiden, 6 december 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J. de Jonge; de secretaris, J. Kroon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4